wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Dzień patrona Zespołu Szkół.
Miejskie
Dżdżysta niedziela 16 października 2016 roku dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół we Wleniu była pracująca. W niedzielę świętowali oni dzień patrona szkoły. 


W 2003 roku Święta Jadwiga Śląska została wybrana na patronkę ZS we Wleniu, trzy lata później z inicjatywy grona pedagogicznego powstała ścieżka dydaktyczna, jej oficjalne otwarcie miało miejsce 1-go października 2006 roku. Na ok. 2 kilometrowej trasie znajduje się 6 piaskowcowych kamieniami z tablicami przypominającymi żywot Świętej Jadwigi.

Od dnia powstania ścieżki w niedzielę około 16-go października uczniowie wraz z rodzicami i pedagogami przemierzają trasę z wleńskiej szkoły do małego kościółka również pw. Św. Jadwigi a położonego u stóp wleńskiego zamku. Po drodze zatrzymują się przy głazach, przypominają życie świętej, jej uczynki, jej pobyty we wleńskim zamku i legendy o spacerach do Wlenia.

Dziś już tradycyjnie uczniowie wleńskiej szkoły w barwnych strojach z epoki wyruszyli śladami świętej. Podczas mszy w kościele pw. Św. Jadwigi odbyło się także pasowanie uczniów pierwszej klasy gimnazjum.

Dzień Patrona szkoły zakończył przygotowany przez Radę Rodziców rodzinny festyn. Na placu przed szkołą było ognisko i kiełbaski, pierogi, bigos i ciasto. Nie zabrakło także występów uczniów wleńskiej szkoły.


Na marginesie warto przypomnieć, iż trwa proces ustanowienia Świętej Jadwigi patronką Wlenia. Za nami już pierwsze kroki w postaci przyjęcia przez Radę Miejską Gminy Wleń uchwały oraz przesłaniu przez biskupa stosownych dokumentów do Watykanu.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Nick:5 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Celebration Cup II
Celebration Cup II
Celebration Cup II


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903555 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.