wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
"NA RYBKĘ" DO PASIECZNIKA WYBIERAJĄ SIĘ NASI RADNI.
MiejskieRada gminy to organ stanowiący prawo lokalne. Do jej kompetencji należy między innymi uchwalanie budżetu, uchwalanie programów gospodarczych, w tym podejmowanie uchwał w sprawie zaciągania pożyczek i kredytów.
Niewielu mieszkańców zdaje sobie sprawę z tego jak duży wpływ mają decyzje radnych na stan zawartości ich portfela. Choćby poprzez ustalanie wysokości podatków lokalnych czy na przykład stawek za wodę i ścieki.
Mogłoby się wydawać, że osoba która decyduje o tak ważnych dla lokalnej społeczności sprawach powinna być do tej funkcji doskonale przygotowana.
Czy aby na pewno tak jest?

Dla radnych w gminie Wleń pierwsze szkolenie z zakresu ustawy o samorządzie oraz prawa administracyjnego odbędzie się niemal dokładnie w połowie kadencji. Co ciekawe nie merytoryczny program, ale miejsce w którym ma się ono odbyć zdominowało dyskusję na ostatniej sesji. Dodatkowego smaczku całej sprawie i to dosłownie dodaje fakt, że przewodnicząca rady Katarzyna Kotołowska poinformowała, że szkolenie odbędzie się w smażalni ryb w Pasieczniku czyli poza terenem gminy. Pytanie dlaczego takie szkolenie nie mogłoby się odbyć w sali OKSiT albo na przykład w jednej ze świetlic wiejskich? Czegoż to nasi radni tak bardzo wstydzą się? Czyżby mieszkańców?

Zdecydowanie przeciwko szkoleniu w smażalni zaprotestowało jedynie dwóch radnych. Jacek Gładysz który dopytywał się dlaczego nie można tego szkolenia zorganizować na przykład w domu kultury oraz radny Marek Dral który na wypowiedz  jednego z radnych, że nie lubi pizzy  stwierdził, że na rybkę to można sobie w niedzielę prywatnie pojechać.

Dyskusję na ten temat niemal natychmiast przerwała przewodnicząca rady. Stało się to po sugestii burmistrza Artura Zycha,  iż w tej sprawie należy przeprowadzić głosowanie  bo zaraz sto pomysłów będzie.

Przeciwko szkoleniu w smażalni ryb głosowali  jedynie Jacek Gładysz i Marek Dral.

Radnym Rady Miasta i Gminy Wleń życzę smacznego.

Andrzej JaśkiewiczKomentarze
robol dnia października 11 2016 21:02:01
no i wyszło szydło z worka po co startowali na radnych, tylko tych dwóch ma odwagę myśleć samodzielnie, reszta - szkoda gadać
mieszkanka dnia października 11 2016 21:11:46
To chyba zart
gosc dnia października 11 2016 21:42:19
To znaczy ze Tych dwóch radnych nie jedzie na szkolenie ?
Stop Stafnacji dnia października 11 2016 21:48:05
Rybka lubi pływać! Brawo Radni, Brawo Panie Zych. Tak wydawane są nasze pieniądze
a może dnia października 11 2016 22:12:48
A może to szkolenie jest organizowane nie tylko dla radnych tej Gminy- może to jakiś spęd stąd miejsce wybrane jest odgórnie. Nie wiem ale czasem tak bywa i wątpię by organizowano coś takiego dla raptem 15 radnych gminy Wleń.
Pytanie do Katarzyny Kotołowskiej dnia października 11 2016 22:24:36
Kasiu miałem zawsze znikomą nadzieję ,że jesteś za dobrem gminy,ale teraz uważam ,że jesteś jako przewodnicząca zaślepiona swoją funkcją. PAMIĘTAJ WYBORY SĄ CO CZTERY LATA I MUSISZ WZIĄĆ POD UWAGĘ, IŻ KIEDYŚ PRZESTANIESZ BYĆ RADNĄ .
Szkolenie po dwóch latach bycia w samorządzie jako radnym. Czy ktoś tutaj myśli logicznie? A może dosięgliście państwo samego dna????Ciekawy jestem czyj był to pomysł z ta rybką???MAM NADZIEJĘ ,ŻE TERAZ PO SZKOLENIU TO ŻADNA OŚĆ JUŻ NIE STANIE W PRZEŁYKU ABY ZABRAĆ GŁOŚ PODCZAS SESJI......
xxx dnia października 11 2016 22:55:16
Po tym szkoleniu to już nic nie zrobią.... ręce zwiążą im przepisy prawa samorządu terytorialnego i pokrewne rozporządzenia. A wszystko na zasadzie... "co ja mogę?". Z drugiej strony to śmieszne, że kandydat na radnego nie przechodzi w tym kraju żadnego egzaminu ze znajomości zagadnień samorządowych
STOP stagnacja...i się zatrzymała...we Wleniu dnia października 12 2016 06:53:55
Radni.Brawo Wy
edek dnia października 12 2016 07:03:26
Jaka gmina taki wypas. Jakie macie szczęście ,że gmina biedna. Muszę przyznać ,że bardzo wyważeni Ci radni i dbają o finanse gminy. Toż w każdej innej gminie szkolenie odbyłoby się w Gołębiewskim. Nie ma powodów do narzekań :-)
Wyborca dnia października 12 2016 08:42:08
Dla rzetelności artykułu proszę o porównanie z kosztami szkoleń i spotkań radnych poprzednich kadencji.
Budzigniew dnia października 12 2016 08:48:06
Dobrze, że mamy to "wleninfo" przynajmniej wiem gdzie Radni pizze jedzą, no może po za tymi co pizzy nie lubią :D, bo do tej pory to nie wiedziałem gdzie poprzednie kadencje spożywały :)
krawiec Stefania dnia października 12 2016 09:43:11
BARDZO MNIE CIESZY POSTAWA DWÓCH RADNYCH [SZCZEGÓLNIE P.JACKA,BO NA NIEGO GŁOSOWALIŚMY],A MOŻE SMAŻALNIA RYB JEST WŁASNOŚCIĄ KUZYNA P.PRZEWODNICZĄCEJ/,bo ponoć jak nie wiadomo o co chodzi?TO CHODZI O PIENIĄDZE.Z POAWAŻANIEM DLA DWÓCH ODWAŻNYCHI DUŻE BRAWA
Taki-tam dnia października 12 2016 10:47:57
Do pani Stefani-Nie dziwię się że pani tych panów lubi ,wszakze jest pani kobietą ale bardzo mnie zniesmaczyła druga część pani postu w którym podejzewana jest przewodniczaca RADY o korupcje.To jest działanie w kategorii świństwa!
stefan dnia października 12 2016 11:10:32
Tyle tej kasy zostawią, że pewnie hotel SPA w Pasieczniku powstanie.
rybka lubi pływać dnia października 12 2016 11:21:56
Czytam i oczom nie wierzę na co i gdzie idą nasze pieniądze! Panie Zych, Pani Kotołowska i reszta radnych, nie jest wam wstyd?
Budzigniew dnia października 12 2016 11:28:55
Czyli co, 2 radnych będzie niedoszkolonych z ustawy o samorządzie oraz prawa administracyjnego?? Czy tylko tak PR'owo grymaszą ??
Mn dnia października 12 2016 11:29:57
Chciałbym tylko zobaczyć koszt organizacji takiego szkolenia.
Wilma dnia października 12 2016 11:37:15
Jeśli już radni czują w sobie ochotę na "wypad" poza miasteczko, któremu mają służyć, to może przy okazji popytają tu i ówdzie, dlaczego taki np. Mirsk czy Lubomierz (mieściny porównywalne) mogą wyglądać przyzwoicie, a Wleń musi ciągle być śmierdzący i odrapany?

Poza tym: czy w końcu ktoś z naszych reprezentantów zainteresuje się tymi notorycznymi przerwami w dostawie prądu?

Ludzie! Mamy XXI wiek!
xyz dnia października 12 2016 12:24:41
no widze że wladza w miescie ma rozmach jak nie pszczoly to ryby ale to wszystko sie komponuje w calosc bo jesli na nowym targowisku nie bedzie mozna postawic uli to napewno ryby chodowac bo woda stoi tam bez trudu a pociagniecie nitki z rzeki to nie problem dla wladzy a pokarm mozna brac z stojacego obok markietu
Aka dnia października 12 2016 13:08:18
Miały być posadzone drzewka jesienią w miejsca przeznaczone na chodnikach a tym czasem leżą śmieci a z wyjazdem radnych wielka przesada w ośrodku kultury mało miejsca
wiesz, co mam na myśli dnia października 12 2016 16:31:47
liczymy na relacje ze szkolenia w szczegółach....
Zainteresowana dnia października 12 2016 17:39:31
Panie Jaśkiewicz a swoją drogą radni na sesjach nie piją czasem kawy i wody z naszych pieniędzy! Jeszcze się Pan tym nie zainteresował???
To żenujące jak portal wleninfo potrafi ze szkolenia zrobić aferę nieznając szczegołów!
???? dnia października 12 2016 17:45:32
Może warto zauważyć, że to nie portal wleninfo wysyła radnych na szkolenie w smażalni ryb.
A jeżeli pani zainteresowana jest tak dobrze poinformowana i zna szczegóły wyjazdu to może pani wyjawi dlaczego szkolenie w Pasieczniku, a nie w OKSiT?
Zaineresowana dnia października 12 2016 17:54:03
Nie, nie znam szczegółów i z artykułu niestety też się nie dowiedziałam :-(
wyborca dnia października 12 2016 18:04:10
Nareszcie jakaś informacja pozytywna odnośnie podniesienia wiedzy radnym. Co za różnica, gdzie będą się szkolić czy to w przydrożnym barze czy na placu a może w świetlicy wiejskiej. Liczy się efekt końcowy czyli jaką wiedzę wyniosą z takiego szkolenia. Z tym może być gorzej, ale poczekajmy kilka dni i już w ciągu dwóch tygodni będziemy wiedzieć. Życzę smacznej rybki dobrych frytek no i jakiejś kawy albo i czegoś mocniejszego w zależności od zasobności portfela ale po szkoleniu. No i proszę nie pogubić długopisów oraz notatek.
do zinteresowana dnia października 12 2016 18:05:17
Oczywiście, że na sesjach radni piją kawę i jedzą ciastka
kupione za nasze pieniadze. Patrząc jak pracują powinni dostawać kranówę i suchy chleb
do wyborca dnia października 12 2016 18:06:56
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz???
Wyborcy to zapamiętają! dnia października 12 2016 18:53:19
To skandal i marnotrawienie pieniędzy publicznych. Smażalnia Ryb !!!! I co k**** jeszcze
phii dnia października 12 2016 19:18:26
rok temu było w schronisku w Łupkach i nikt z tego afery nie robił... Więc to nie jest pierwsze szkolenie
KIBIC dnia października 12 2016 19:21:53
BRAWO JACKU BRAWO PANIE MARKU ALE RESZTA RADY TO PORAZKA SAME PASOZYTY I LIZ DUPY A ZWLASZCZA PIEKNA PANI WIESIA WSZYSTKO WIE CZYLI NIC NIE MOGE PATRZEC NA JEJ GLOSOWANIE PODCZAS SESJI NAJPIERW LICZY ILE OSOB PODNIOSLO REKE I DOPIERO ONA PODNOSI
rybak dnia października 12 2016 19:23:17
rok temu było łupkach teraz bedzie w pasieczniku w smażalni ryb a za rok w Gołębieskim? Tak sie bawią, tak się bawią nasi radni!
nowy dnia października 13 2016 10:15:16
O, mały zaściankowy Wleniu... To normalne, że pracownicy/radni etc. wyjeżdżają na szkolenia poza miasto. Tylko we Wleniu trzeba nakręcić na tę okoliczność aferę i zasiać trochę hejtu w internetach. Mali, smutni, biedni i zawistni ludzie, ogarnijcie się.
Hmm dnia października 13 2016 10:34:57
Artykuł napisany stronniczo i tylko dla bejtu
Wszyscy ładnie łykają hajs za wyświetlenia dla autora a ze ludzie nierozgarnięte i jak to polak pierwszy do szukania winnych to mamy takie komentarze i artykuł jaki mamy.
A oczywiście ze na sesjach radni pija kawe i jedzą ciastka a co mają jesc i pic :)
Cale szczęście że piją tą kawe i jedzą te ciastka jak by brali przykłąd z ZUSU to by jedli kawior i popijali 40 lenia whiskey i nie mieli byscie nic w gmienie bo by wszystko przejedli.
Jak dla komentujących 18 km to jest skandal żeby pojechać na szkolenie zapraszam do poczytania gdzie latają z zusu na szkolenia ktore nic nie maja wspólnego poza nazwa ze szkoleniami tu wasi radni znaleźli blisko miejsce na szkolenie całodniowe a ciemny lud hurr durr :P

Pozdrawiam wszystkich fanów manipulowanych artykułów.
do Hmm dnia października 13 2016 12:31:12
usprawiedliwianie mniejszej patologii większą patologią nie jest rozwiązaniem... co do stronniczości i tendencyjności portalu 100% zgoda
do do Hmm dnia października 13 2016 12:55:42
Wszyscy co nie wychwalają Burmistrza są be, to wiadomo już od dawna. Mało czasu już do wyborów zostało, więc chwalmy go za byle co
Hmm dnia października 13 2016 13:18:58
Bardziej chodziło mi o to aby pokazać iż w normalnym cywilizowanym społeczeństwie wyjazd na szkolenie kilka KM za miejsce zamieszkania nie jest uważany za patologie.
Nie wiem jak inni ale dla mnie to normalne ze szkolenia odbywają się kilka KM od miejsca pracy ja bym nie robił z tego sensacji jak z pierwszej kupy dziecka :)

Normalnym nie jest żeby szkolenia odbywały się w drogich hotelach albo na kanrach :)
Ja tam nikogo nie wychwalam.
do Hmm dnia października 13 2016 13:19:07
W 100% się zgadzam. Artykuł jest tendencyjny i złośliwy. Zgadzam się również, że wyjechanie na szkolenie do smażalni/ restauracji/ ośrodka z salą konferencyjną to dziś standard. Nie widzę tu żadnej patologii.
Twórcy portalu mogliby poduczyć się co nieco o rzetelności i etyce dziennikarskiej, bo na razie jest to poziom "Faktu" i "SE". Jeśli ktoś nie zrozumiał - podpowiem - żenujący.
Zgadzam się z do Hmm dnia października 13 2016 13:56:18
Zgadzam się z do Hmm - wleninfo to jedyne prawdziwe źródło informacji, gdzie nie ma propagandy sukcesu jak za Gierka i tu należą się brawa dla Pana Jaśkiewicza.

Co do Patologii to też tak to bym ujął Szkolenie w smażalni - żenada i porażka burmistrza
Marcin dnia października 13 2016 15:46:42
Oczywiście, że taki wyjazd na szkolenie nie jest niczym niezwykłym dla pracowników, szczególnie dla pracowników którzy siedzą w firmie na etacie i jest to pewien element integracji i jest potrzebny. Nie uważam także żeby to było znaczące uszczuplenie budżetu gminy. Rozumiem także ból osób, które nie widzą zrealizowanych obietnic przedwyborczych i takim artykułem można im o tym jeszcze mocniej przypomnieć. Odnośnie portalu dobrze, że jest i patrzy na ręce władzy - bo to zawsze jest potrzebne. Z drugiej strony - po ostatnich wyborach jesteście Panowie Redaktorzy tak tendencyjni, że aż co raz mniej wiarygodni. Takim artykułem, poza poklaskiem kilku wybitnie niezadowolonych i nie znających realiów osób - strzelacie sobie w stopę.
Z bantustanu dnia października 13 2016 18:52:39
Szanowni zwolennicy szkolenia w smażalni ryb. Niestety wasza wiedza jak i poziom intelektu pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Po pierwsze Radny nie jest pracownikiem! Radny nie jest też urzędnikiem samorządowym.
Bycie radnym to sprawowanie pewnej funkcji!

Szkolenia w smażalniach ryb dla sprawujących funkcje społeczne to dzisiaj standard?
Pytam gdzie? Chyba w jakimś bantustanie. W żadnym cywilizowanym świecie tam gdzie z szacunkiem podchodzi się do obywateli, gdzie sprawujący funkcje publiczne dbają o dobro społeczności lokalnej takie sytuacje są nie do pomyślenia.

Firma może wysyłać pracowników na szkolenia nawet na Majorkę jeżeli ją na to stać. Radni którzy za pieniądze pochodzące z podatków mieszkańców jadą do sąsiedniej gminy po prostu się kompromitują! To już żaden pensjonat w gminie, żadna agroturystyka nie jest godna przyjąć w swoje niskie progi szanownych radnych? WSTYD!
Szkolenia po dwóch latach kadencji to nawet nie będę komentował.

Podsumowując doświadczeniem i wiedzą Jaśkiewiczowi to nawet do pięt nie dorastacie.
krawiec Stefania dnia października 13 2016 18:57:15
DO ;;TAKI -TAM;;NIKOGO O NIC NIE PODEJRZEWAM ,TYLKO KRRYTYKUJĘ POSTAWĘ P.PRZEWODNICZĄCEJ ,CHOCIAŻ ROZUMIĘ ,BO BARDZO RYBKI LUBIĘ...POZDRAWIAM
krawiec Stefania dnia października 13 2016 19:00:17
a prawdziwa cnota krytyki się nie boi,gdy są intencje czyste i prawo za nią stoi
hahaha dnia października 13 2016 19:13:58
Widzę, że dla niektórych wyjazd na rybkę za publiczną kasę to nie patologia. Brawo panie burmistrzu.
Savoir-vivre: dnia października 13 2016 20:29:57
Pani Stefanio Krawiec, netykieta jest zbiorem zasad kultury obowiązującej w Internecie, internetową etykietą. Grzeczność i kulturę można okazać na wiele sposobów. TEKST PISANY DUŻYMI LITERAMI OZNACZA KRZYK! Prosze uszanowac innych...
brawo dnia października 13 2016 20:55:58
Panie Jaśkiewicz tak trzymać. Ktoś musi pokazywac to co wyprawia władza. Brawo
patriot dnia października 13 2016 21:00:39
Toż to choć mogli w Białym Domku spotkanie odbyć,swoim dać zarobić
ot myślenie ,no ale może po to to szkolenie hm...
Stagnacja dnia października 13 2016 21:04:34
Stagnacja zatrzymała się przy korycie i ani drgnie
Do Savoir-vivre dnia października 14 2016 17:42:31
Etykieta,hm....Może czasem nie warto się jej tak uparcie trzymać, zwłaszcza gdy po drugiej stronie wypowiada się osoba starsza, unieruchomiona ruchowo, samouk komputerowy. Wiem jedno, że kultury p. Stefanii odmówić nie można, więc troche tolerancji dla Jej pisania wielkimi literami; naprawdę - gorsze rzeczy się tutaj dzieją...
abcde dnia października 14 2016 20:49:05
Szukanie dziury w całym,zawsze znajdziecie sobie problem,,,,norma Wleńska
do abcde dnia października 15 2016 19:35:05
tutaj nie trzeba szukać dziur, są wszechobecne, i to nie tylko na ulicach i chodnikach, ale głównie w szarych komórkach wszystkich dotychczas rządzących we Wleniu i ich popleczników radnych
za te komentarze dnia października 15 2016 21:01:41
Uwazaj bo za takie teksty mozna sie spotkac wsadzie,co myslicie,ze to bezkarnosc obrazanie ludzi.Miedlugo wybory startuj pokazesz na co cie stac
hhhhheeeeee dnia października 15 2016 21:42:49
Każdy ma prawo oceniać swoich przedstawicieli. Ma prawo do. Ich BEZKARNIE krytykować. Radny to nie święta krowa ani pomazaniec Boży.
:> dnia października 15 2016 22:11:22
Pozostaje mieć nadzieję, że ryba będzie przypalona.A może chociaż nie świeża.No w ostateczności zostają ości;). Złośliwość ludzka nie zna granic:).Ciekawe czy oportuniści też się skuszą na rybkę,czy może wezmą kanapki i herbatę w termosie z domu:).
:> dnia października 15 2016 22:14:19
Swoją drogą, gdyby dieta radnego polegała faktycznie na posiłku i ewentualnym zwrocie kosztów dojazdu na sesje czy ci purytanie byli by radnymi dziś?Heh:).
!!!! dnia października 15 2016 22:38:58
Niestety większość naszych wybrańców traktuje sprawowanie urzędu czy bycie radnym jedynie jako dodatkowe i to całkiem spore żródło dochodów a gminę jako dojna krowę
stop stagnacji dnia października 16 2016 13:17:56
może teraz radni by się pochwalili, co na półmetku zrobili na rzecz swych wyborców, oprócz oczywiście pobierania diet
do za te komentarze dnia października 16 2016 15:34:07
możesz jaśniej. o jakie komentrze chodzi?
STOP stagnacja...i się zatrzymała...we Wleniu dnia października 17 2016 08:59:02
HASŁO NA PRZYSZŁE WYBORY
Dodaj komentarz
Nick:4 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Turniej
Turniej
Turniej


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16937990 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.