wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Azbest! gruz i śmieci w lesie pod Marczowem - alarmuje mieszkaniec gminy!
MiejskiePrzyjęty kilka lat temu nowy system segregacji i wywozu śmieci miał w założeniach usprawnić system odbioru śmieci i zapobiec powstawaniu dzikich wysypisk. Wygląda na to, że po trzech latach jego funkcjonowania w gminie Wleń coś idzie nie tak. Dzikie wysypiska powstają  niczym grzyby po deszczu.
Te zdjęcia zostały wykonane przez jednego z mieszkańców na drodze w kierunku Dębowego Gaju. Zaledwie kilkaset metrów od kościoła w Marczowie. Wygląd śmieci wskazuje, że to wysypisko powstało stosunkowo niedawno. Poza „zwykłym” gruzem budowlanym starym sprzętem AGD i odpadami wala się tam kilkaset kilogramów połamanych płyt azbestowych!

Trudno uwierzyć że o problemie nie wiedzą władze gminy i sołectwa. Dlatego dziwić może to, że ze względu na skalę zjawiska zostało ono zupełnie przemilczane na ostatnim zebraniu wiejskim w Marczowie.

Jak informuje miejscowa strona internetowa (Sołectwo Marczów) zajmowano się głównie konfliktem pomiędzy Sołtysem, a mieszkańcami sołectwa „Mieszkańcy w tym także Członkowie Rady Sołeckiej kwestionowali działalność gospodarza wsi tym samym podważając wiarygodność podejmowanych przez Sołtysa przedsięwzięć”.
Spór dotyczył między innymi „ inwestowanie wyłącznie w otoczenie świetlicy wiejskiej”, „Pojawił się również zarzut dotyczący organizacji spotkań integracyjnych, których wg mieszkańców jest za mało.”
Z relacji wynika, że pomiędzy Sołtysem , Radą Sołecką i częścią mieszkańców  Marczowa trwa  ostry konflikt.
Bez względu na zasadność i argumentację stwierdzeń jakie padały podczas wczorajszego zebrania zastanawiającym jest fakt nagonki na sołtysa, który utrzymuje że nigdy nie miał w zamiarze działać na szkodę sołectwa. Również Rada Sołecka, która w myśl Statutu Sołectwa stanowi organ wspomagający działalność Sołtysa na zarzuty kierowane pod kątem działalności pozostała bierna, wręcz kwestionowała niektóre rozwiązania Sołtysa nie przedstawiając własnych wniosków. Sam zainteresowany utrzymuje, że nadszedł czas na podjęcie radykalnych decyzji a ich szczegóły upublicznione będą po osobistej rozmowie z Burmistrzem”.

I tylko zalegającymi las śmieciami w tym niezwykle szkodliwym dla środowiska oraz ludzi azbestem nikt się nie przejmuje. A to Polska właśnie.


A.Jaśkiewicz

Komentarze
Koiu dnia września 26 2016 21:30:42
Przeszukać śmieci może znajdzie się tam jakaś wskazówka i doprowadzi do winnego.
czy dnia września 26 2016 22:46:14
ktoś ostatnio w Marczowie robił remont? generalne porządki? sąsiedzi na pewno wiedzą kto
ktos_nowy dnia września 27 2016 08:51:53
Więc jak mieszkańcy wiedzą kto robił remont to dlaczego sołectwo nie uderzy do niego? Jakieś pismo czy coś i jak to tej osoby to mówiąc kolokwialnie za szmaty go i niech ładnie posprząta a jak nie będzie chciał to już na drogę prawną i może jak dostanie jakaś kare pieniężna za zaśmiecanie to będzie miał nauczkę a86;
tx dnia września 27 2016 09:38:58
Sołtys Marczowa ma teraz okazję zrobić imprezę integracyjna pnr1;Sprzątanie dzikiego wysypiska śmiecir1; Jak się nie znajdą chętni to wynająć firmę, a kosztami obciążyć fundusz sołecki.
Eee dnia września 27 2016 10:26:31
W Radomicach też ktoś śmieci do rowu wyrzuca. Sprawa dosyć świeża, gdyż wygląd odpadów stanowi o niedawnym działaniu. Jestem za przeszukanie śmieci przez służby gminne w celu odnalezienia łobuza
easy dnia września 27 2016 14:39:17
Burmistrz powinien ustanowić nagrodę za wskazanie smieciarza.
Koszt nagrody niech pokryje sprawca + koszty wywozu + mandat karny.
Proste i skuteczne.
W śmieciach napewno znajdzie się coś co wskarze sprawcę.
Pewnie już ma pełne galoty.
:) dnia września 27 2016 21:46:04
a86;? czy możesz rozwinąć to znaki co napisałeś/aś
bserwator dnia listopada 01 2016 23:10:18
Bo zamiast wynająć kontener to wolał wywalić to do lasu ,zupełnie za darmo oto nasza reforma śmieiowa
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaXVI Memoriał Uliczny im. Michała Fludra


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938248 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.