wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
ODCZEPCIE SIĘ OD "RYNECZKU" MÓWIĄ MIESZKAŃCY NA PROPOZYCJĘ BURMISTRZA.
MiejskiePlac Targowy, popularny we Wleniu „Ryneczek” funkcjonuje w tym samym miejscu od ponad trzydziestu lat. Mimo, że okres świetności dawno ma za sobą, nadal stanowi atrakcyjne miejsce zakupów dla sporej grupy mieszkańców miasteczka. Tutaj inaczej niż w markecie można postać i  pogawędzić ze sprzedawcą.  Tutaj się nikt nie śpieszy,  Niewielkie targowisko idealnie wpasowało się w klimat i charakter miejscowości.

Może się jednak okazać, że to już ostatnie dni handlu w tym miejscu.

Informacje o tym, że „Ryneczek” ma zostać zlikwidowany krążyły już od pewnego czasu. Jednak nikt nie brał takiej możliwości na poważnie. Do czasu!

Na sesji w czwartek 1 września Burmistrz poinformował radnych o planach likwidacji targowiska miejskiego i przeniesieniu go na „plac obok Dino”:  Chcemy zacząć ożywiać ten plac, który ma być także w przyszłości placem targowym. Taką uchwałę na przyszłą sesję przyniosę i zgłoszę wniosek. Zaproponuję żeby przenieść plac targowy z tego miejsca w okolice Dino dlatego, że tam jest dużo miejsca, tam może wielu wystawców przychodzić, może oferować swoje produkty. Dzisiaj tak naprawdę ograniczany się do jednego dwóch sprzedawców co ogranicza możliwości handlu – mówił burmistrz Artur Zych.

Deklaracja Burmistrza o likwidacji „Ryneczku” wywołała prawdziwą burzę i to zarówno wśród kupujących jak i handlowców. Większość z nich na projekcie Zycha nie zostawiła suchej nitki!

Po co przenosić targowisko? Pytają retorycznie. – Idziemy na zakupy to przy okazji zachodzimy na „Ryneczek”. Kto będzie chodził na ten wygwizdów za Dino? Tam nie dość, że jest daleko i dojście będzie uciążliwe szczególnie dla osób starszych to jeszcze błoto w zimie, a brud i kurz w lecie!
 
O tym, jak duży jest opór przeciwko decyzji Burmistrza może świadczyć fakt, że zaledwie w dwa dni pod petycją przeciwko przeniesieniu targowiska podpisało się prawie 100 osób!

We wtorek, 6 września listy z podpisami osób protestujących trafiły na biurko burmistrza Zycha. Odpowiedzią władz na petycję było ogłoszenie przez urząd „Konsultacji społecznych na temat targowiska miejskiego we Wleniu”

Co ciekawe nic na temat „prowadzonych przez Burmistrza  konsultacji”   nie  wiedzą  osoby z którymi rozmawialiśmy.


Radny Marek Dral – Jak tylko dowiedziałem się o propozycji burmistrza Zycha i podjętych już w tej sprawie działaniach, zmierzających do tego, aby już na najbliższej sesji przedstawić radnym do akceptacji projekt Uchwały związany z likwidacją Ryneczku postanowiłem porozmawiać z osobami handlującymi i kupującymi na targowisku. W czwartek 8 września na placu był tylko jeden sprzedający. Z informacji uzyskanych od Pana, który od 20 lat regularnie handluje we Wleniu dowiedziałem się, że zazwyczaj przyjeżdża tu paru sprzedawców. Bez problemu mieszczą się oni ze stoiskami. Więc może zamiast przenosić Ryneczek wystarczy od czasu do czasu udostępnić sprzedawcom nieco przestrzeni np. na płycie rynku wyjaśniał mi handlowiec. W końcu zdarza się to zaledwie dwa trzy razy w roku. W obecnym miejscu handlujący mają dostęp do toalet i umywalek. Na placu obok Dino brak jest jakiegokolwiek zaplecza socjalnego! Jest za to wszechogarniający brud i hałas.

Według mnie twierdzenie, że takie „Targowisko” przyciągnie przejeżdżających obwodnicą można spokojnie włożyć między bajki. No chyba, że akurat panie z sanepidu będą przejeżdżały.

Od rozmówców dowiedziałem się, iż burmistrz Zych argumentował konieczność przeniesienia ryneczku tym, że na placu przy Dino będzie mogło się wystawiać więcej handlujących, rolnicy będą sprzedawać płody rolne, krowy, świnie, konie, że ma to być zdaniem burmistrza taki „Targ z prawdziwego zdarzenia”, jednak nie spotkałem ani jednej osoby, która z aprobatą wypowiadałaby się o tym pomyśle wręcz przeciwnie, wszyscy go krytykowali
– wyjaśnia Radny.


– Jak zlikwidują nam targowisko to rynek we Wleniu całkiem opustoszeje. Zostaną tylko pijaki!
- Podsumowała  sprawę jedna z kupujących.
Co najmniej dziwnie będą wyglądały na "wygwizdowie" dwa, trzy stragany. Chyba, że zagoszczą tu kury, kaczki, konie, krowy, świnie ... .


Andrzej Jaśkiewicz - wleninfo.pl
Marek Dral - lwówecki.info

Komentarze
Pytanie dnia września 09 2016 21:05:43
Panie Radny a jakie zaplecze socjalne jest na obecnym ryneczku?
Marek Dral dnia września 09 2016 21:23:19
Sprzedający mogą skorzystać z toalety z tyłu ryneczku, w Ratuszu, czy w Goku. Wiem, że nie jest to luksusowe zaplecze, ale jest. Tu w centrum mogą załatwić potrzebę, czy dzięki uprzejmości sklepikarzy w zimie zagrzać wodę na herbatę.
mieszkaniec Wlenia dnia września 09 2016 22:10:04
No cóż mnie osobiście chyba nie jest w stanie nic już zdziwić jeśli chodzi o pomysły burmistrza. Nie tak dawno chciał Pan zafundować nam na Zarzeczu składowisko odpadów, które miało być praktycznie "bez smrodowowe" i nagle się okazało ,że już burmistrz się wycofuje z pomysłu. Teraz chce stworzyć nowe targowisko.
Czy na prawdę Pan oszalał????????
Wleń to nie aglomeracja, gdzie codziennie odbywają się zakupy "RYNECZKOWE".
Niech Pan zejdzie na ziemię i sprawdzi ile kosztuje stworzenie prawdziwego targowiska w tym targowiska , gdzie można sprzedać zwierzęta!!!! To koszt około 1 miliona złotych!!!!
Czas, gdzie można było przypiąć krowę lub konia do woza dawno minęły. Dzisiaj mówi się tyle o humanitarnym traktowaniu zwierząt chyba Pan do końca nie zdaje sobie sprawy co oznacza targowisko miejskie w tym z zwierzętami!!!! Panie burmistrzu Arturze Zych jest tyle ważnych spraw do zrobienia we Wleniu ale Pan ciągle wyciąga z kapelusz pomysły i odnoszę wrażenie ,że coś urząd burmistrza Panu nie służy, a więc 2018 rok i do widzenia.
Panie radny Dral z wielkim szacunkiem chylę czoło i dziękuje za Pana inicjatywę.Jest Pan jedynym radnym , który na bieżąco wytyka absurdy urzędnicze. Brawo jeszcze raz Panie Marku. Panie Andrzeju dobrze, że jest Wleninfo. Może ten portal jest solą w oku urzędników ale nikt nie mówił ,że będzie łatwo na stanowisku burmistrza.????
Panie Radny dnia września 09 2016 22:13:58
Panie Radny Dral - toaleta na targowisku nie czynna i w tragicznym stanie, urząd w sobotę nieczynny a goku (radny powinien to wiedzieć) juz nie ma - jest oksit - i to też zamknięty. Kiedy Pan był w tym cudownym zapleczu socjalnym ostatnimi czasy? A w dino masz Pn i toaletę czynną i czystą i weekedny dostępną.
ha dnia września 09 2016 22:21:04
na potrzeby lenia taki ryneczek jest wystarczający.nikt tu więcej nie przyjedzie handlować bo nikt tu nic nie kupuje bo ludzie kasy ni mają i chcą wszystko za 5 zł.
asia dnia września 09 2016 22:27:20
handel za Dino?ja bym tam w życiu nie stała ani chwili.woda ciagle tam stoi,wiecznie bloto.taki wygwizdow!już nawet tych parau handlarzy przestaloby przyjeżdżać.tu mają miło przyjemnie;)i korzystaja z wc wlenskiego.a i ludzie tu chetnie zaglądają bo blisko.ja bym im jeszcze postawiła panie burmistrzu prowizoryczna stragany Na ryneczku by mogli handlować również w deszcz.
ania dnia września 09 2016 22:30:42
Na potrzeby wlenia i zasób portfeli mieszkańców obecny ryneczek jest wystarczający.zrobić jak wyżej napisano jeszcze im prowizoryczna stragany tj.zadaszenie by mogli handlować również w brzydką pogodę.to akurat dobry pomysł.
wlenianka dnia września 09 2016 22:33:25
jak w piosence bylo-nie przenoscie nam stolicy do Krakowa;)
do p.burmistrza dnia września 09 2016 22:38:22
panie burmistrzu trzymam za pana kciuki od wyborów ale ....to zły pomysł.zróbcie im tylko zadaszenie i odswiezcie wc( bo ma płytki ok i nie straszy) i wszystko będzie ok.a może opłatę targową zlikwidujcie by więcej ich tu przyjezdzalo. za tę 20zl gmina i tak się nie wzbogaci.
za dino dnia września 09 2016 22:43:09
za Dino wieje ,dmucha blocicho że hej ,woda wiecznie tam zalega.żadnej osłony przed wiatrami. tu ściana budynku trochę oslania, pod daszkiem się drugi skryte i jakoś jest.zróbcie im prowizoryczne stragany.na Wleń na prawdę więcej nic nie potrzeba.no chyba że chodzi tu o wygryzienie konkurencji dla sklepikarzy z rynku.
ta dnia września 09 2016 22:49:02
ten rynek wkomponował się w klimat wlenia.a środowy lumpeks rewelacja;) i to nie zart:)
No I Macie dnia września 10 2016 07:39:48
Macie swojego Burmistrza wybawiciela. Zych jak coś wymyśli to strach się bać. Dobra zmiana i stop stagnacji...to są jakieś kpiny. Mościcki wracaj!!!
krawiec Stefania dnia września 10 2016 10:02:04
I SŁUSZNIE ;;''NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA;;'',PANIE BURMISTRZU GŁOSOWALIŚMY NA PANA ,A TERAZ PROSIMY;;''NIE PRZENOŚCIE NAM RYNECZKU OBOK DINA,NIE ZMIENIAJMY TEGO CO DOBRE I D CZEGO PRZYWYKLIŚMY.
do Panie Radny dnia września 10 2016 10:09:28
Toaleta w Dino? owszem ale dla osob niepełnosprawnych, a nie dostepna dla wszystkich. czasem trzeba sie niezle naprosic o klucz do tej toalety w razie kryzysowej sytuacji. I myslicie ze obsluga sklepu zgodzi sie na udostepnienie wc, szczerze watpie zeby chciało sie personelowi sprzatac to co tam zostawia ludzie...
halny dnia września 10 2016 10:15:46
już widzę jak tam za Dino szmaty będą fruwać na wietrze
No I Macie dnia września 10 2016 14:06:58
Skąd ten Burmistrz bierze takie durne pomysły???
Wilma dnia września 10 2016 15:00:07
Może raczej należałoby iść w tym kierunku, by trochę poprawić wygląd obecnego targowiska? Ta odrapana ściana ze spadającymi kawałami tynku dobrze o kolejnych włodarzach miasta nie świadczy.
Wilma dnia września 10 2016 15:06:03
A na tym placu koło Dino to może jakiś skatepark dziatwie urządzić? Niech ma jakąś alternatywę, zamiast się snuć i psocić. :)
zainteresowany dnia września 10 2016 15:09:39
skatepark dla dzieciaków dobry pomysł.
ania dnia września 10 2016 15:10:53
najpierw trzeba zrobić coś by tam woda ciągle nie zalegala i błota mi było.bo tam to katastrofa pod tym względem.i postawić biedronke:) wlenskie Bielany
taaa dnia września 10 2016 15:11:45
jeszcze jeden market we Wleniu by się przydal to prawda.
gosc dnia września 10 2016 15:14:31
za ryneczkiem te wc jest całkiem przyzwoite.niektórzy tak w domu nie maja;) tylko ładnie posprzatac
wer dnia września 10 2016 15:17:33
A pani radna z rynku to nie czytata i nie pisata? Burmistrz ogłosił konsultacje społeczne, a radni głowy w piasek pochowali i udają, że ich to nie dotyczy? Wstyd i żenada.
zgadzam sie dnia września 10 2016 15:19:27
ryneczek zostawić w swoim miejscu i zrobić fajne zadaszenie dla handlujących,za dinobbiedronka a skatepark w sadzie szkolnym.i wszyscy będą szczesliwi:)a żeby zachęcić handlarzy znieść opłatę targową dla nich.a dla sklepikarzy wiejskich obniżyć dzierżawę za lokal bo jest za duza i sklepy się nie utrzymuja.wtedy handel rozkwitnie.
apropo dnia września 10 2016 15:20:59
miało być sklepikarzy miejskich a nie wiejskich;)
elff dnia września 10 2016 17:26:59
A ryneczek w lubomierzy macie w rynku czy obok PKS na tz jak to ktoś powiedział " wygwizdowie " Dobry pomysł a starszyzna nie może blokować postępu bo starość. A na tym i handlowcy skorzystają bo ryneczek będzie widoczny z obwodnicy i na pewno ktoś się zatrzyma z przyjezdnych . Giełda też jest na wygwizdowie w cieplicach a jednak ludzie maja siłę dojsc na piechotę.

Jak by nie była zawsze jest źle w tym naszym Wleniu
` dnia września 10 2016 18:33:48
A ryneczek w lubomierzy macie w rynku.....
,
Jak by nie była zawsze jest źle w tym naszym Wleniu
Polska język, trudna język:).
??? dnia września 10 2016 18:42:00
A ja naiwnie myślałem, że ryneczek to jest dla ludzi, a ty się okazuje że dla postępu! Ciekawe czy postęp będzie chodził na wygwizdów na zakupy?
gosc dnia września 10 2016 18:54:46
jak tu przyjeżdża w ciągu dnia jeden lub dwóch handlarzy to akurat będą oni stać w polu w błocie.a sikac to będą w krzaki chyba.ten ryneczek jest zupelnie wystarczajacy.jezeli ktos sie ludzi ze niewiadomo ilu handlarzy tu przyjedzie to jest w błędzie.ludzie tu tylko w większości oglądają a nic nie kupują.no jedynie rzeczy używane po 5zl mają zbyt.
do elff dnia września 10 2016 18:57:30
nie porownojmy giełdy do wlenia. tam zjeżdżają ludzie ze wszystkich okolic a we wleniu to dwóch handlarzy na krzyż.
Opary absurdu dnia września 10 2016 21:40:23
Tu po prostu nie ma o czym dyskutować. Zych po raz kolejny pokazał, że za nic ma opinię mieszkańców. Arbitralnie bez pytania o zdanie podjął decyzję o przeniesieniu ryneczku. Na siłę i wbrew woli mieszkańców i sprzedawców próbuje ich uszczęśliwić likwidując targ! Absurd i głupota! Zostaw pan panie Zych ludzi w spokoju bo panu odpłacą w następnych wyborach!
hehehe dnia września 10 2016 23:54:23
Wysoka Rado! Szanowny panie Burmistrzu do was pasuje jak ulał.

"Jesteśmy otwarci. Będziemy się konsultowali we wszystkich sprawach ze społeczeństwem na wszystkich portalach i forach internetowych pod warunkiem, że wszyscy dyskutanci będą mieli takie samo zdanie jak my!!!!"
No dnia września 11 2016 14:36:13
też chciałbym się zapytać czy tak wyglądają konsultacje? Władza boi się społeczeństwa. Będą się konsultować we własnym gronie radni z burmistrzem, a burmistrz z radnymi
jt dnia września 11 2016 15:03:45
Panie burmistrz lepiej weź się pan za remonty dróg i chodników a nie za jakiś pierdoły
ania dnia września 14 2016 09:42:11
w piatek napada deszcz a w sobotę będą dożynki w błocie za dino.
Lwowek dnia września 14 2016 23:29:44
Wy Wleńtuchy poprostu boicie sie zmian, wszystko widzicie w czarnych barwach i na to wyglada ze zawsze bedziecie na NIE. Nie patrzycie na to ze ktos ma naprawde dobry pomysł, ze mozliwe jest to zeby zrbić tam ten ryneczek na placu obok Dino. Na ten pomysł mozna pozyskac pieniadze na to zeby ten placyk wyłozyc kostka, zrobic szalety miejskie. Na ale lepiej pisac sprzeczne petycje niz dzialać.
wlen dnia września 15 2016 10:51:59
do Lwówek - a więc o to chodzi, o kasę, na kostkę, na toalety .... a że mieszkańcy nie beda tam chodzić, to nie ma znaczenia, kasę można na unii zarobić, a tu ludziska mówią że nie chcą
bujak dnia września 15 2016 22:21:22
mnie juz nic w tym wleniu nie dziwi,,burmiszcz cmentarz na zamku lukowi sprzedal teraz za ryneczek sie bieze ,,co potem????
Mieszkaniec dnia września 17 2016 06:37:33
Brawo tylko krytykowac potraficie nic wiecej...Nic do przodu isc nie chcecie tylko caly czas w miejscu!
ania dnia września 17 2016 18:21:47
i fajnie zapowiadający się dożynki zepsuł deszcz:(
Hhhh dnia września 17 2016 22:56:09
Ale mimo deszczu fajnie bylo mi sie podobalo!!!!! Brawo
mieszkaniec dnia września 23 2016 20:36:33
bida z nedza przez wlen pedza az zal
Dodaj komentarz
Nick:3 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaDerby 2011


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906351 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.