wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Przejazd składu retro przez Wleń.
Miejskie
Ubiegłoroczny przejazd po Dolnym Śląsku pociągu retro był dla wielu niezapomnianą przygodą. Jednak z przyczyn niezależnych od firmy obsługującej przejazd, parowóz do Wlenia, czy Lwówka Śląskiego przyjechał z 4 godzinnym opóźnieniem. Wiele osób, które chciały zobaczyć ciuchcię, przypomnieć sobie dawne czasy, pokazać dzieciom jak się kiedyś podróżowało doznało wielkiego zawodu. Organizatorzy byli pewni, że na dworcach pomiędzy Jelenią Górą, a Lwówkiem Śląskim nikt na nich nie będzie już czekał. I tu się bardzo zdziwili, bo pomimo tak wielkiego opóźnienia i dotarcia do stolicy powiatu w bardzo późnych godzinach, to na wszystkich dworcach na trasie przejazdu czekały całe rodziny, a w samym Lwówku Śląskim było kilkadziesiąt osób.

Tak duże zainteresowanie mieszkańców regionu starym pociągiem oraz liczne głosy, komentarze mówiące o braku informacji o biletach, skłoniły organizatorów firmę TurKol.pl do powtórzenia atrakcji w tym roku.

Już 29 sierpnia 2016 roku planowane są dwa pociągi: Bóbr i Lwiątko.

BÓBR: Trasa: Wrocław Gł. - Jaworzyna Śl. - Wałbrzych Gł. - Jelenia Góra - Lwówek Śl. - Węgliniec - Żary - Zielona Góra - Zbąszynek - Poznań Gł;
LWIĄTKO: Lwówek Śląski - Wleń - Lwówek Śląski;


Pociąg BÓBR to kolejna z imprez Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dostępnych dla pasażerów chętnych przeżyć niezapomnianą przygodę. Nasi goście skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę parową z Wolsztyńskiej Parowozowni PKP Cargo oraz wspomagającą lokomotywę spalinową. Punktem docelowym będzie przejazd linią kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Węgliniec. 

Pasażerowie pociągu BÓBR będą mieli okazję podziwiać jedne z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na Dolnym Śląsku - panorama Sudetów z perspektywy pociągu zapiera dech w piersiach - to warto zobaczyć!

Pociąg turystyczny BÓBR wokół Dolnego Śląska

Na zakończenie wakacji zapraszamy wszystkich serdecznie na Dolny Śląsk na wyjazd pociągiem turystycznym spod znaku TurKol.pl. Pociąg BÓBR wyruszy z Wrocławia w godzinach porannych (na początkowym odcinku trasy tylko z lokomotywą spalinową), zabierze podróżnych także z kolejnych stacji takich jak Jaworzyna Śląska i Wałbrzych Główny - w którym do składu pociągu dołączony zostanie parowóz oraz zabytkowe wagony 3 klasy. Celem przejazdu będzie pokonanie jednej z najbardziej widokowych linii kolejowych w Polsce - linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego i dalej w kierunku Zebrzydowej.

Pociąg BÓBR poprowadzony zostanie parowozem Ol49 z Wolsztyńskiej Parowozowni wraz ze wspomaganiem lokomotywy spalinowej.
W celu uniknięcia nieprzyjemnych opóźnień przewidziano dość wczesny poranny wyjazd pociągu. Dodatkowo na odcinku z Wrocławia Głównego do Wałbrzycha Głównego skład pociągu BÓBR będzie ciągnięty TYLKO przez lokomotywę spalinową. Parowóz będzie oczekiwał w Wałbrzychu - skąd poprowadzi pociąg w kierunku Jeleniej Góry i dalej Lwówka Śląskiego.

Zależy nam szczególnie na zapewnieniu pasażerom komfortowego i zgodnego z rozkładem jazdy przejazdu tym niesamowitym pociągiem! Jedną z największych atrakcji przejazdu pociągu BÓBR w dniu 29 sierpnia 2016 roku będzie możliwość oglądania niesamowitych krajobrazów z okien pociągu wzdłuż przepięknej linii kolejowej pomiędzy Wałbrzychem a Jelenią Górą i dalej Lwówkiem Śląskim. Pociąg zatrzyma się na dłużej na stacji w Lwówku Śląskim, gdzie zaplanowano ponad dwugodzinny czas wolny. Zaplanowaliśmy dłuższy postój, aby umożliwić spokojne podziwianie tego uroczego miasteczka, będzie także czas na odwiedzenie kawiarenek i sklepików z pamiątkami! Mamy nadzieję, że czasu wystarczy pasażerom pociągu nie tylko na niespieszne wojaże, ale także na posiłek. Warto odbyć podróż pociągiem BÓBR!

Układ wagonów pociągów turystycznych BÓBR i LWIĄTKO będzie przedstawiał się następująco: Wagony nr 1, 2, 3, 4 i 5 będą historycznymi wagonami 3 klasy, natomiast wagony nr 6,7 i 8 będą wagonami o podwyższonym komforcie dla pasażerów - będzie to wagon z przedziałami 6-osobowymi 1 klasy oraz dwa wagony bez przedziałowe 2 klasy. Wagon nr 8 będzie wagonem z wydzieloną częścią przeznaczoną na funkcje sklepiku (ogólnodostępna część ze stoiskiem kawowym). Wszystkie wagony w składzie pociągów BÓBR i LWIĄTKO będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc (bilety z miejscówkami).


Orientacyjne godziny przejazdu
BÓBR 29 SIERPNIA 2016    Przyjazd        Odjazd    
Wrocław Główny >>> 6:00
Jaworzyna Śląska 6:45 6:50
Wałbrzych Miasto 7:15 7:20
Wałbrzych Główny 7:35 8:00
Marciszów 8:45 9:00
Jelenia Góra 9:45 10:30
Wleń 11:30 11:35
Lwówek Śląski 12:30 <<<
Lwówek Śląski >>> 15:30
Zebrzydowa 16:25 16:30
Węgliniec 16:45 17:00
Żary 18:00 18:30
Zielona Góra 20:00 20:30
Zbąszynek 21:30 21:45
Poznań Główny 22:55 <<<
LWIĄTKO 29 SIERPNIA 2016 Przyjazd Odjazd
Lwówek Śląski >>> 13:00
Wleń 13:50 13:55
Lwówek Śląśki 14:50 <<<

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: TurKol.pl

LWÓWECKI. INFO


PRZEJAZD POCIĄGU RETRO W CZERWCU 2007 ROKU. (ARCHIWUM WLENINFO.PL)


Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI
PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI
PRZEJŚCIE ŚCIEŻKĄ ŚW. JADWIGI


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938198 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.