wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Modernizacja oświetlenia w gminie.
Miejskie

O tym, że oświetlenie ulic i placów na terenie gminy jest w fatalnym stanie chyba nie trzeba przekonywać nikogo. Niemal cała infrastruktura techniczna: kable, słupy, lampy pochodzi z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Łącznie na terenie gminy wykorzystuje się 538 punktów świetlnych, w większości z oprawami rtęciowymi i sodowymi o mocy w 70 – 100 wat. Tylko na terenie miasta jest użytkowanych cztery typy opraw oświetleniowych z których duża część jest zniszczona lub w bardzo złym stanie technicznym. W najbliższym czasie ten stan rzeczy może ulec poprawie i archaiczne już dzisiaj lampy zostaną wymienione. Zdemontowane zostaną również zamontowane w ubiegłym roku oprawy typu Led.

 Łącznie w ramach planowanej modernizacji wymienione ulegną oprawy oświetleniowe oraz część wysięgników. Zostanie również dobudowane oświetlenie w Strzyżowcu i Kleczy. Planowana inwestycja nie obejmie wymiany instalacji elektrycznej oraz słupów.

Po zakończeniu prac na terenie miasta użytkowane będą dwa typy opraw. „Klasyczne” na słupach i wysięgnikach, oraz „parkowe” które dadzą ciepłe białe światło. Zniknie więc koszmarne sine oświetlenie z obecnie zainstalowanych „LED- ów”. Moc nowo zainstalowanych opraw będzie wynosiła 28, 37 lub 55 wat w zależności od typu oprawy


Ciekawie został rozwiązany sposób finansowania inwestycji. Po uruchomieniu i odbiorze zmodernizowanego oświetlenia gmina będzie znacznie mniej niż dotychczas płaciła za prąd. Z oszczędności przez sześć kolejnych lat w 72 ratach nastąpi spłata całości inwestycji. Można powiedzieć, że inwestycja sama się sfinansuje. Z drugiej strony przez ten okres realne oszczędności dla budżetu gminy będą stosunkowo niewielkie. 
  

To oczywiście swoiste kuriozum. Zdjęcie zostało wykonane w lecie ubiegłego roku. "Lampa" w dobrym stanie dotrwała do dzisiaj.
 

Dzisiaj wygląda to tak. Na stu metrach trzy lampy, a na każdej zamontowana inna oprawa.


O tym, że oświetlenie ulic

Komentarze
Elff dnia kwietnia 22 2016 21:20:32
Nosz cholera jasna.. Dlaczego nie zrobią w końcu tej ulicy Jana Pawła-Pocztowa to jest fatalny stan a nie oświetlenie. Zróbcie drogę to po ciemku człowiek nie zginie... A tak same dziury.


Do Pana Burmistrza. Proszę poprawić ten błąd pana poprzedników.
dolo dnia kwietnia 26 2016 13:36:14
A ja chciałbym zapytać o hydranty, gdzie one są?
Jak Gmina, realizuje swoje zadania w tym temacie?
Dodaj komentarz
Nick:2 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Koncert
Koncert
Koncert


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932545 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.