wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Bez regulaminu i opiekuna nie planuj wycieczki na Basztę!
MiejskieW związku z czwartym etapem remontu zamku mającym przystosować Zamek Lenno do ruchu turystycznego wstęp na teren obiektu będzie możliwy jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu z urzędem gminy i wyłącznie w obecności opiekuna wyznaczonego przez władze.

  Przed wycieczką na „Basztę” radzę zapoznać się z regulaminem zwiedzania Zamku Lenno. Może się bowiem okazać, że z wycieczkę zakończymy przed zamkniętą kratą wejściową. O ile zupełnie zrozumiałe są ograniczenia w dostępie na teren ruin w trakcie remontu, to polityka informacyjna w tym zakresie nie zmieniła się od lat. Mimo, że jesteśmy u progu sezonu turystycznego  to ogłoszenie o zamknięciu terenu zamku znalazło się jedynie na Facebooku. Milczy na ten temat oficjalna strona Miasta  i Gminy Wleń. Sporo zastrzeżeń można mieć do opracowanego przez urząd regulaminu zwiedzania.
  Podstawowe pytanie. Czy wejście na teren zamku będzie możliwe we wszystkie dni tygodnia,  Czy tylko w dni robocze? Jedynie w godzinach pracy urzędu, czy o każdej porze dnia i nocy. Od lat mówi się o turystyce jako szansie na rozwój gminy. Niestety tylko się mówi, a wychodzi jak zwykle.


REGULAMIN ZWIEDZANIA                                                                                                           UMiG Wleń


Andrzej Jaśkiewicz

Komentarze
:) dnia kwietnia 07 2016 07:53:24
a fotografować go mozna?
Porządek trzeba wymusić dnia kwietnia 07 2016 08:56:16
Bardzo dobrze, koniec rdzikiegor1; zwiedzania i dewastacji obiektu. Należy jeszcze pobierać opłatę za zwiedzanie, takie praktyki są na całym świecie. To przymusza pseudoturystów do szacunku dla pracy innych oraz dbania o porządek. Kilka miesięcy po remonie wieży można było zobaczyć porytą balustradę. Zwiedzanie pod nadzorem jest nieodzowne. Regulamin można dopracować i nie widzę w tym problemu, a zwiedzanie nocne raz w miesiącu za podwójną opłatą i po problemie.
xxx dnia kwietnia 07 2016 09:36:35
Administrator powinien zamontować kamerkę na zamku z całodobowym widokiem na Wleń i podglądem on-line na stronę :)
Do Porządek trzeba wymusić dnia kwietnia 07 2016 12:49:27
Na rogatkach gminy powinny być bramki i kto chce tu wjechać i oglądać nasze piękne okolice powinien słono zapłacić. Na całym świecie normą jest odpłatne zwiedzanie muzeów i skansenów, u nas też tak burmistrz musi zrobić. Bo turystyka jest najważniejsza przecież?
Wilma dnia kwietnia 07 2016 14:01:36
:)))
Cały Wleń to skansen - rynek z obdartymi kamienicami i ruiną, wszędzie brud i zaniedbanie, jedyne inwestycje w infrastrukturę w postaci blaszanych garaży w przestrzeni, która powinna stanowić wizytówkę miasta... To chyba ostatnie takie miejsce w Polsce. Tylko bilety sprzedawać i niech sobie turyści obejrzą.
zgadzam się dnia kwietnia 07 2016 19:45:38
z Wilmą w 100 %
Elff dnia kwietnia 07 2016 19:45:58
już widze te wycieczki do gminy po zezwolenie haha na co wy liczycie ?? ludzie maja to w D.... tak jak mieli to do tej pory
do Wilma dnia kwietnia 07 2016 19:47:27
Nic dodać! Nic ująć!
turysta dnia kwietnia 08 2016 08:04:51
Wiele różnych dokumentów"informacji" pisanych przez urzędy już widziałem, ale gmina Wleń bije na głowę wszystkich. Osoba która sporządziła taki druk jak"REGULAMIN" chyba do końca albo nie wie jak się sporządza jakiekolwiek regulaminy, które mają moc prawną albo po prostu traktuje wszystkich turystów jak
"STADO BARANÓW"
Regulamin nie przyjęty przez Radę Miasta to zwykły papier , który ukazuje jacy nas reprezentują urzędnicy. Mało tego nie ma nawet na tym" rzekomym" regulaminie podpisu urzędnika ,który był twórcą i pomysłodawcą.
A teraz pytanie do osoby sporządzającej "REGULAMIN"
Kiedy ten regulamin został ogłoszony w dzienniku urzędowym województwa dolnośląskiego?
Jakie konsekwencje ponoszą osoby nie stosujące się do regulaminu?
Od kiedy on obowiązuje?
Pewnie nikt nie odpowie.
mieszkanka dnia kwietnia 08 2016 08:34:42
Bareja się kłania i pokazuje jak mało kompetentni urzędnicy nami wladaja
Porządek musi być dnia kwietnia 08 2016 17:50:09
do Do Porządek trzeba wymusić i innych
Nie drwijcie. Zdziczenie widać na każdym kroku. Tak, bardzo mi się podoba, że będzie monitoring i zwiedzanie tylko pod nadzorem nie tylko na czas remontu. Bardzo, bardzo słusznie. Na dzicz nie ma innego sposobu niż bat i stały nadzór. Przypomnę, do 1945 roku takie obiekty były tylko w prywatnych lub kościelnych rękach. Nie wszystkie były zrujnowane tak, jak Zamek Lenno od 360 lat, ale Kraj Rad z pomocą i przymknięciem oka na miejscowych i przyjezdnych wandali, zwiących się turystami, pozwalał na niszczenie dziedzictwa historycznego. To jest własność Gminy i nie znaczy, że każdy może robić i chodzić oraz niszczyć bez jakichkolwiek konsekwencji. Zdziczenie pokolenia od 15 do 35 lat widać na każdym kroku, chciaż takich nie brakowało w każdym pokoleniu. Bardzo, bardzo słusznie, że Urząd się zabezpieczył. W razie jakiegoś wypadku żaden cwaniak czy żul nie zaskarży o odszkodowanie. Znak drogowy też nie jest podpisany i każdy jest zobowiązany do przestrzegania. Takie mamy czasy i taka jest tylko opinia. Regulamin możecie poczytać i go przestrzegać. Nie ma problemu kontaktu z urzędem, tel., net czy inne sposoby, ale trzeba rżnąć głupa w sieci i jeszcze gorzej w realnym życiu. W większości różnych obiektów można ustalić termin. Bolszewia wiecznie żywa i musi narzekać.
do Porządek musi być dnia kwietnia 08 2016 18:28:03
jakoś tak mi się widzi, że każdy myśli o innych tak, jak widzi siebie, nie masz najlepszego zdania o sobie, to o innych również :)
do "Porządek musi być" dnia kwietnia 08 2016 19:23:05
Nie wiem ile masz wiedzy ale czytając Twój komentarz odnoszę wrażenie,że jesteś trochę w tyle niż dzisiejszy czas. Ale cóż dał Bóg rozum każdemu lecz nie każdy potrafi z niego korzystać.
do burmistrza Wlenia dnia kwietnia 08 2016 21:30:20
Szanowny Panie burmistrzu przeczytałem wszystkie komentarze powyższego artykułu.Jednak trudno było się powstrzymać przed wypowiedzeniem różnych słów w ty i niecenzuralnych gdy wszedłem na stronę "BIP" Wleń i zobaczyłem,że informacja podana do publicznej wiadomości o powyższym regulaminie widnieje z datą:
Opublikowano: 08 kwietnia 2016 13:46 to powiem Panu że szlak mnie trafił. Trzeba być nie odpowiedzialnym albo uważać,że można tak traktować ludzi jak zwykłych "ułomnych.
Jak to możliwe aby takie informacje ukazywały się na portalach lokalnych wcześniej niż na stronie urzędowej!!!!!!
Czy Pan burmistrz traktuje mieszkańców poważnie?
Czy w ogóle jest Pan w stanie kontrolować prace ludzi odpowiedzialnych za wprowadzanie wszelkich informacji . Przecież informatyk chodzi po urzędzie ? no chyba ,że nie jest to w jego kompetencji? To proszę przyjąć jeszcze jedną osobę ale tym razem obniżyć całkiem do minimum wymogi formalne tak aby wprowadzała informacje przed ukazaniem się na portalach lokalnych takiej informacji.Zapomniałem a może ma Pan "kreta"
ja dnia kwietnia 08 2016 21:55:57
Ale obciach zresztą kolejny,śmiać się czy plakac?
do tych z dnia 8 kwiecień 2016 dnia kwietnia 10 2016 08:11:59
ten z 18:28:03 i ten z 19:23:05.
Przedstawiłem tylko moją opinię, która nie jest wiążąca. Idąc tokiem waszego rozumowania, jest to też tylko Wasza opinia, której nawet nie rozważam i nie re konfiguruję nie mój rozum. Niestety nie każdy ma rozum, a o inteligencji już nie wspomnę. Mam też wyrobione zdanie o...w takim tempie trudno jest z tępotą polemizować. Teraz przeprowadzam relokację i w ostateczności ewakuację.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Europejskie Dni Dziedzictwa 2010
Europejskie Dni Dziedzictwa 2010
EDD LENNO


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903439 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.