wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
BURMISTRZ ATAKUJE WLENINFO I LWÓWECKI.INFO ZA PODANIE INFORMACJI O PRZETWÓRNI ODPADÓW
Miejskie
W dniu 28 stycznia be. podczas sesji Rady Miasta i Gminy Burmistrz Artur Zych odnosząc się do opublikowanych na portalach wleninfo.pl oraz lwówecki.info informacji o rozmowach z firmą Ziemia Polska na temat projektu budowy na ternie Wlenia przetwórni odpadów, zarzucił autorom artykułu podanie nieprawdy, manipulację oraz godzenie w interes gminy.

W związku z absurdalnymi zarzutami pan Marek Dral poprosił burmistrza Zycha o sprecyzowanie, jakie nieprawdziwe informacje zostały podane w opublikowanych materiałach.

W odpowiedzi burmistrz nie potrafił precyzyjnie udzielić wyjaśnień
- Nie tyle moja wypowiedz została zmanipulowana, co cała sytuacja - tłumaczył się pan Artur Zych dodając, że do jakoby nieprawdziwych informacji odniesie się firma Ziemia Polska, która według burmistrza przygotowuje odpowiedz na opublikowane przez nas materiały.

Pan Marek Dral poprosił pana Artura Zycha o udzielenie wyjaśnień na piśmie. Poniżej publikujemy w całości odpowiedz Burmistrza Artura Zycha na temat rzekomej manipulacji podanej na portalach wleninfo oraz lwówecki.info.

Komentarz.


Niestety czytając odpowiedz Burmistrza Artura Zycha można odnieść wrażenie, że pan Burmistrz zupełnie nie rozumie roli mediów lokalnych w społeczeństwie obywatelskim. Chcielibyśmy panu Burmistrzowi przypomnieć, że media są równoprawnym partnerem w dialogu społecznym, w istotnych dla społeczności lokalnej sprawach. Jednocześnie najważniejszym zadaniem i wyzwaniem dla dziennikarzy tych mediów jest kontrola i informowanie mieszkańców o działaniach władz!


W odniesieniu do zarzutów Burmistrza Artura Zycha przypominamy:

Po pierwsze:
W artykule odnoszący się do planów budowy przetwórni odpadów zacytowana została pełna wypowiedz pana Artura Zycha z sesji w dniu 17 grudnia 2015 roku, w której mówił na temat propozycji budowy przetwórni odpadów „Ja szczerze mówiąc, jestem, myślę, że jesteśmy tym mocno zainteresowani”. W internetowych wydaniach portali wleninfo oraz lwówecki.info zostało zamieszczone nagranie wideo zrealizowane przez Urząd Miasta i Gminy przedstawiające całą dyskusje na temat lokalizacji we Wleniu przetwórni odpadów.

Po drugie: Materiały odnośnie działalności firmy Ziemia Polska zostały przygotowane w oparciu o publikacje prasowe, dokumenty urzędowe oraz przeprowadzone przez nas rozmowy z radnymi i urzędnikami samorządowymi gmin, na terenie, których tego typu przetwórnie działają, bądź wkrótce mają powstać.

Po trzecie: W opublikowanych materiałach zamieściliśmy pełne wypowiedzi radnych Miasta i Gminy Wleń na temat wspomnianej inwestycji.

Po czwarte: Informacja o rozmowach z firmą Ziemia Polska została przedstawiona radnym na sesji 17 grudnia. Mimo zapewnień Burmistrza Zycha, że wszystkie kontrowersyjne decyzje będą konsultowane z mieszkańcami do momentu ukazania się artykułu na wleninfo i lwóweckim.info mieszkańcom Wlenia nie przedstawiono na temat tej inwestycji żadnych informacji zarówno na oficjalnej stronie Urzędu Miasta jak i w wydanej przez gminę ulotce informacyjnej. 

Do dzisiaj na stronie urzędu miasta nie pojawił się zapis wideo z sesji z dnia 28 stycznia 2016 roku w trakcie, której pan Artur Zych przekonywał radnych do dalszych rozmów z firmą Ziemia Polska. Chcielibyśmy również przypomnieć, że mimo deklaracji burmistrza, iż tego typu instalacja nie powinna we Wleniu powstać nadal obowiązuje podjęta na wniosek pan Artura Zycha pozytywna opinia Rady Miasta w sprawie dalszych rozmów z firmą Ziemia Polska.

W tym kontekście wszystkie zarzuty Burmistrza pana Artura Zycha należy traktować jedynie, jako próbę ukrycia kompromitujących dla władzy faktów związanych z planami budowy przetwórni odpadów.


Marek Dral: lwówecki.info
Andrzej Jaśkiewicz: wleninfo.pl


O PLANACH BUDOWY PRZETWÓRNI PISALIŚMY:

"SMRÓD Z TEGO BĘDZIE NIEWIELKI"

"WIELKI SMRÓD w małym mieście"
"BĘDĄ DALSZE ROZMOWY W SPRAWIE BUDOWY PRZETWÓRNI ODPADÓW - ZDECYDOWAŁ RADA MIASTA!"
"PYTANIA DO ARTURA ZYCHA W SPRAWIE BUDOWY PRZETWÓRNI ODPADÓW."
"ODPOWIEDŹ BURMISTRZA NA PYTANIA ODNOŚNIE BUDOWY PRZETWÓRNI ODPADÓW".
Komentarze
Masakra dnia marca 06 2016 19:52:19
To już jest mega nudne !
Makabra dnia marca 06 2016 19:57:54
Wstyd, panie burmistrzu wstyd. A stagnacja nadal twa
Elff dnia marca 06 2016 21:39:48
xD
Jan Łobocki dnia marca 06 2016 23:02:46
Panie burmistrzu dotychczas nie spotkałem się aby jakikolwiek urzędnik samorządowy na szczeblu burmistrza przyznał się do popełnienia błędu.
Nie jest Pan pewnie pierwszym i ostatnim w tej gminie burmistrzem, który przez okres kadencji podejmuje ,lub chce podjąć decyzje odnośnie gminy Wleń w kwesti ściągnięcia inwestorów, którzy nie zawsze będą akceptowani przez lokalne społeczeństwo. Mamy biznesmenów,walące się budynki, które odstraszają i szpecą nie tylko w samym centrum Wlenia, ale też na terenie gminy Wleń.
Jednak po Panu nie spodziewałem się takiej postawy. Faktycznie na sesji pod koniec stycznia przekonuje Pan Radę aby pojechać i zobaczyć jak wygląda funkcjonowanie takiego zakładu. Czyli co mieli napisać na lokalnych portalach. Nie prawdę? Dziwię się też postawie radnych, którzy za wyjątkiem kilku radnych w tym Pana Marka Drala od samego początku wypowiadali się negatywnie do rozmów z tą firmą odnośnie ewentualnego otwarcia takiego zakładu we Wleniu. Proszę aby Pan zrozumiał, że nie wszyscy w gminie Wleń będą przytakiwać na głupie albo bardzo głupie pomysły rodem z filmów Stanisława Bareji.
Następny nie przemyślany pomysł to wycięcie alei dębów. Czy we Wleniu nie ma ważniejszych ulic, które potrzebują natychmiastowej naprawy?
xyz dnia marca 07 2016 09:18:00
no i sie odpalil Łobocki temu to sie nigdy nic niepodoba a ci biedni burmistrzowie dwoja i sie troja zeby im dogodzic a tu zawsze ble
Co toto ten portal? dnia marca 07 2016 11:17:51
Kolejny raz użyty tytuł artykułu jest bardzo naciągany xd . Burmistrz po prostu odpowiedział na pytanie redakcji a nie zaatakował. Chcecie zmian , lecz nie chcecie się zmienić. Panowie piszący tutaj chcą jak najbardziej dopiec władzy , ponieważ jest jej solą w oku,czy jak to jest? Za Pana Mościckiego redakcja nie sypała takim g**nem , pomimo że nie było lepiej. Te wszystkie artykuły i wpisy poniżej to jakiś wstrętny bubel.
Wesoły Romek dnia marca 07 2016 13:22:01
Może dlatego, że Pan Mościcki "nie sypał takim g**nem"
Wilma dnia marca 07 2016 21:40:17
Pismo od pana Burmistrza to majstersztyk krętactwa. :)))
Szanowny Panie Burmistrzu Arturze Zych dnia marca 07 2016 22:43:54
Wg. Słownika języka polskiego;
manipulacja
1. wykonywanie precyzyjnych czynności ręcznie lub za pomocą narzędzia trzymanego w ręku; też: ta czynność
2. wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania
Manipulacyjny, manipulować
Manipulacje; czynności związane z załatwianiem jakichś spraw urzędowych»
manipulacyjny
manipulant pot.; zob. manipulator w zn. 2
manipulantka
manipularz; opaska zakładana na lewą rękę przez księdza odprawiającego mszę lub asystującego przy mszy
manipulator
1. urządzenie do zdalnego przesuwania, obracania itp. jakimiś przedmiotami
2. ktoś, kto manipuluje ludźmi lub faktami dla osiągnięcia własnych celów
3. coś, za pomocą czego można manipulować ludźmi
4. część urządzenia telegraficznego, w której odbywa się nadawanie sygnałów telegraficznych

Pisokreatury kreują własne kreacje prawa i moralności. Podzielili nawet rodziny.
mieszkanka dnia marca 08 2016 10:31:06
Na naszym podwórku pis w całej okazałości :-(((
Dodaj komentarz
Nick:5 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaPrzekazanie wozu bojowego.


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938004 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.