wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
ANKIETERZY?
MiejskieW Gminie Wleń sposobem na konsultacje społeczne będą ankiety! Pierwsza ankieta dotycząca Ośrodka Zdrowia miała zostać rozprowadzona wśród mieszkańców gminy już na początku lutego. Nad opracowaniem pytań pracowały komisje rady, a sposobom dotarcia z ankietą do mieszkańców poświęcono sporą część sesji. Niestety radni po wyjątkowo burzliwej jak na to gremium dyskusji nie doszli do konsensusu i ankietowania nie przeprowadzono. Sam pomysł jednak nie umarł.  

Dwudziestego dziewiątego lutego w OKSiT odbyło się spotkanie dotyczące konstruowania ankiet na potrzeby przeprowadzania konsultacji społecznych przeprowadzanych przez Urząd Miasta. Spotkanie prowadził pan dr.Zbigniew Piepora z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Mimo, że zostali zaproszeni wszyscy radni w szkoleniu udziały wzięło jedynie panie Katarzyna Kotołowska, Zofia Bielat, Marzena Wesołowska i Agata Hołdowicz.

Z nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wynika, że Urząd pracuje nad innymi sposobami „ankietowania” mieszkańców z nazwijmy to delikatnie mniejszym udziałem radnych.

                                                                                                                                           Zdjęcia: UMiG Wleń
       
Komentarze
krawiec Stefania dnia marca 04 2016 21:02:39
DIETY NIE POWINNI OTRZYMAĆ ,BO CO TO ZA RADNI>?SPRAWY MIASTA W NOSIE MAJĄ ,PO CO NA
RADNYCH SIĘ ZGADZAJĄ
wieść niesie dnia marca 04 2016 21:13:26
Najlepszym ankieterem był w 2014r. obecny burmistrz bo z tego co mi wiadomo chodził po domach i zabiegał o głos a tym samym zapewniał ,że może być pewnie inaczej niż w tym czasie było. Widać osobisty kontakt nie pozwala na zmiany bo trzeba robić ankiety aby zrozumieć czego oczekują mieszkańcy. Dziwne to co wydawało się tak proste przed wyborami teraz stanowi jakieś problemy. Dobrze się ma hasło??? STOP STAGNACJI??? Czy znów winni są nie przychylni redaktorzy? Oto jest pytanie do ankiety?
. dnia marca 05 2016 10:27:29
Choroba, myślałem ze te pytajniki na końcu nagłówka to tylko domena stron typu onet. Jednak nie:). Proponuję taki nagłówek: "Ankieterzy???!!!". Jeden znak zapytania jest zbyt mało chwytliwy;).
kim dnia marca 05 2016 11:11:42
Faktycznie, żeby opracować taką ankietę jak ta powyższa to trzeba przejść szkolenie organizowane przez firmę zewnętrzną. Ciekawe, jaki był koszt tego szkolenia i jak z nieobecności na nim zostaną rozliczeni radni. Pewnie nijak...
Mam też dziwne przeczucie, że wyniki tych ankiet i tak niczemu nie posłużą...konsultacje z mieszkańcami zostaną odfajkowane. Zwykła papierologia. Ale chciałabym się mylić...
ja dnia marca 05 2016 15:18:46
Mamy kino, mamy scenariusz do filmu , czyli KINO w/g Bareji
Janek dnia marca 05 2016 17:36:41
W radzie jest ich więcej, a pozostali?
Elff dnia marca 05 2016 22:12:15
Proszę o ankietę

Kto jest Za !! Aby wyremontować ulicę Jana Pawła -Pocztowa


Bo to jest tragedia co ta ulica sobą reprezentuje. Wstyd
oooo! dnia marca 06 2016 00:10:55
A te radne to jakieś takie bardzo smutne, I ten pan też taki smutny. jakieś takie smutasy.
ja dnia marca 06 2016 08:50:45
Ciekawe ile trwało takie szkolenie?
zuch dnia marca 06 2016 10:34:40
Kto to wymyślił i ile za to zapłaciliśmy, co za bzdura
Jacek Gładysz dnia marca 06 2016 13:20:08
Już śpieszę z wytłumaczeniem dlaczego mnie nie było.
Pierwszy powód (mniej istotny) jest taki, że nie pasował mi termin tego szkolenia.
Dwa kolejne powody są ważniejsze. Po pierwsze doktora Piepiorę znam ze studiów i jestem w stanie ocenić ile bym się nauczył na tym szkoleniu, a ponieważ - po drugie - miałem na studiach cały semestr poświęcony tworzeniu ankiet - obstawiam, że nawet gdyby szkolenie trwało 5 godzin, wyniósłbym z niego niewiele.

Niezależnie od powyższych, uważam, że (a) ankieta jest bardzo dobrym narzędziem poznania zdania mieszkańców oraz (b) ankieta, którą nam się tutaj proponuje, jest beznadziejna (nie należę do komisji, która ją opracowała, na radzie próbowałem przeforsować odrzucenie tej ankiety, niestety wynik głosowania był jaki był; ankieta została opracowana przed szkoleniem). Co więcej - zaproponowałem też, żeby radni przeszli się po swoich rewirach z tą ankietą, wychodząc do mieszkańców - odzew również był nikły (i negatywny).

Tak czy inaczej pochwalam pomysł przeprowadzenia tego szkolenia i pochwalam pomysł przeprowadzenia ankiety "z mniejszym udziałem radnych" - nie dlatego, że mi samemu się nie chce (bo jak pisałem wyżej: jestem gotowy), ale jeśli reszta jest na nie - to wyniki ankiety będą zniekształcone.

A jak już przy tym jesteśmy to remont Pocztowej i Jana Pawła II jest w planach (widziałem projekt Pocztowej).

Pozdrawiam

PS. W poniedziałek jest spotkanie mieszkańców z burmistrzem. Dlaczego tutaj nie ma o tym ani słowa Panie Andrzeju? Podobnie o otwarciu we Wleniu kina które uważam, że jest wydarzeniem epokowym. Szkoda.
kościuszki dnia marca 06 2016 15:36:40
Panie Gładysz, a ile osób ze swojego okręgu Pan przeankietował do dziś?
Jacek Gładysz dnia marca 06 2016 17:25:20
Sprawa zakończyła się tym, że przed podjęciem jakichkolwiek działań miało się odbyć spotkanie, na którym ustalimy co robimy dalej. Zamiast niego dostałem zaproszenie na szkolenie. Nie będę wychodził przed szereg i latał ze (słabą moim zdaniem) ankietą po ludziach, gdy lada moment ma to zrobić ktoś inny. Więc odpowiedź na Pana pytanie, Panie kościuszki, brzmi: dokładnie tyle co inni radni, czyli zero.

Pozdrawiam
do Jacka dnia marca 06 2016 19:43:43
o remont Jana Pawła to jest dlaczego o tym nikt nie pisze to dla Wlenia bardzo ważne!!
sceptyk dnia marca 06 2016 20:52:08
jeżeli plany remontu Pocztowej i JPII są w tych samych planach co plany studentów dotyczące rynku to nieprędko się doczekamy tego remontu
ktoś dnia marca 06 2016 21:01:26
Dwa i pół roku mobilizacji i przed końcem kadencji ruszy front robót to taka taktyka,teraz konsultacje i ankiety, ankiety i konsultacje itp.
Dodaj komentarz
Nick:2 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

VI Festiwal Tańca Towarzyskiego
VI Festiwal Tańca Towarzyskiego
VI Festiwal Tańca Towarzyskiego


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932693 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.