wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Wkraczamy w XXI wiek
MiejskieWkraczamy w XXI wiek

Sprawa podwójnego opomiarowania, dwóch liczników na wodę, od lat irytowała mieszkańców, a to głównie za sprawą różnic jakie powstawały pomiędzy wskazaniem wodomierzy w mieszkaniach a tzw. wodomierzem głównym. Różnice te zawsze wychodziły na niekorzyść lokatorów, którzy musieli dopłacać, często spore pieniądze.

Tak też było do ubiegłego roku we Wleniu, w blokach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Lwówecka”. Momentem przełomowym okazała się wiosna 2015 roku, kiedy to prawdopodobnie po raz pierwszy licznik główny wskazał mniejsze zużycie wody, aniżeli suma liczników z mieszkań. Mieszkańcom należał się zwrot i tu powstał wielki problem ze sposobem rozliczenia, który bardzo mocno poróżnił Zarząd Spółdzielni i Zarząd spółki IZERY, która jest odpowiedzialna za dostawę wody. Ci drudzy zagrozili nawet wypowiedzeniem umowy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków zawartej ze Spółdzielnią. Konflikt narastał, a pomiędzy nim byli zwykli mieszkańcy.

Radny Marek Krzysztof Dral – Najlepszym wyjściem z takiej trudnej sytuacji było zorganizowanie spotkania, które wspólnie z panem Henrykiem Łabno – przedstawicielem mieszkańców w Radzie Spółdzielni – udało nam się w lipcu zorganizować. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Spółdzielni „Lwówecka”, spółki „Izery”, władze miasta i bardzo liczna grupa mieszkańców.
Początek spotkania był bardzo nerwowy, jednak z każdą minutą strony były coraz bliżej porozumienia, które po niespełna godzinie udało się zawrzeć. Pan Wiesław Gierus, Prezes spółki IZERY zaproponował wprowadzenie nowoczesnych liczników z odczytem radiowym, dzięki którym będzie można całkowicie wyeliminować wodomierz główny. Ponadto liczniki będą odczytywane zdalnie. Pomysł przez mieszkańców został przyjęty z bardzo dużym entuzjazmem. Również Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Lwówecka”, pan Tadeusz Zagórski przychylił się do propozycji i zadeklarował ewentualne wsparcie.

Wprawdzie z niewielkim opóźnieniem w stosunku do zadeklarowanego terminu, ale w lutym br. IZERY przystąpiły do wymiany wodomierzy na nowoczesne. Na razie wymieniono liczniki w mieszkaniach w jednym z czterech bloków. Prezes Gierus zapewnia, że sukcesywnie będą wymieniane wodomierze w kolejnych blokach.

Wodomierz Sensus 820 – jego wysoką dokładność w szerokim zakresie pomiarowym gwarantuje unikalny proces produkcji. Wodomierz  ten spełnia wymagania klasy C wg dyrektywy EEC lub R160 wg dyrektywy MID (dla DN20) w dowolnej pozycji zabudowy. W poziomej pozycji zabudowy wodomierz przewyższa wymagania klasy C i spełnia wymagania MID R250 dla Q3 = 4 m3/h. Jego cechy szczególne to:
  - Skuteczne zabezpieczenie liczydła przed kondensacją zanieczyszczeń – bębenki oraz tarcza liczydła zanurzone są w glicerynie.
  -  Bezpośrednia transmisja obrotów wirnika do liczydła – brak sprzęgła magnetycznego.
  - Całkowita odporność na zewnętrzne pole magnetyczne.
  - Mała strata ciśnienia.
  - Wysoka trwałość eksploatacyjna.
  - Kompatybilność z systemami zdalnego odczytu Sensus.

Radny Marek Krzysztof DralDziękuję Panu Wiesławowi Gierusowi, Prezesowi Spółki Izery za dotrzymanie słowa oraz za szybką i sprawną wymianę wodomierzy. Liczę również, iż w pozostałych blokach liczniki zostaną wymienione jeszcze w tym kwartale.
Komentarze
Elff dnia marca 04 2016 09:55:59
Wleń jeszcze nie wyszedł ze średniowiecza
Dodaj komentarz
Nick:4 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

XXII Memoriał Uliczny
XXII Memoriał Uliczny
XXII Memoriał Uliczny im. Michała Fludra


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920567 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.