wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Za nami Bal Charytatywny w Lwówku Śląskim
Miejskie

Za nami Bal Charytatywny w Lwówku Śląskim


Ma zaledwie półtora roku. Urodził się bez przedramienia i lewej dłoni. Jednak swoją ciekawością świata, odwagą, zaradnością i nieschodzącym z twarzy uśmiechem przyćmił największe gwiazdy, podczas Balu Charytatywnego, który w minioną sobotę 6 lutego 2016 roku odbył się w Zajeździe Leśnym w Lwówku Śląskim. Szymonek Dworak, chłopiec, dla którego podczas licytacji zbierane były środki na zakup protezy podbił serca wielu gości i zaskarbił sobie ich przyjaźń.

Bal Charytatywny poprowadzili: Marta Skrucha, Joanna Troszczyńska-Giera i Mariusz Wolski, którzy już na samym początku gorąco powitali i złożyli podziękowania dla sponsorów i darczyńców, bo to dzięki ich hojności udało się zorganizować tę imprezę. 
W sposób szczególny powitani zostali sponsorzy główni Balu: Klub Radnych Powiatowych – „Praworządność i Niezależność” w składzie: Krystyna Piotrowicz, Ryszard Mruk, Jan Karpowicz, Piotr Czembrowski, Roman Kulczycki i Stanisław Dasiak. 

Następnie prowadzący, w imieniu organizatorów, złożyli podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom: Krystianowi Wojtasikowi właścicielowi firmy LEGRADO, Tomaszowi Gluza – Prezesowi ARKADIA BIS MTG, Łukaszowi Barcewicz i Pawłowi Stęplewskiemu właścicielom firmy PROGRESS, Leszkowi Cebulskiemu Prezesowi spółki OSADKOWSKI-CEBULSKI, Darii Puchalskiej-Dancewicz właścicielce kwiaciarni DARIA, Krystynie Piotrowicz – ZARZĄDCY NIERUCHOMOŚCI, Kamilowi Kowalskiemu z Salonu Fryzjerskiego BARBER oraz Magdalenie i Gracjanowi Heba z firmy GRAMA,  którzy idealnie potrafili sprostać wszystkim naszym wymaganiom.


Szczególne podziękowania zostały przekazane dla sponsora i gospodarza Pani Iwony Izdebskiej, właścicielki Sali Bankietowej – ZAJAZD LEŚNYDziękujemy za pomoc i za to, że nie było dla Pani rzeczy niemożliwych. – mówiła Joanna Troszczyńska-Giera. Wieloletnie doświadczenie w organizacji tego przyjęć widać było na każdym kroku. Znakomity wystrój, świetna obsługa i wyśmienita kuchnia. Lokal naprawdę godny polecenia!

 

Wśród wielu darczyńców, którzy wsparli Bal nie sposób nie wymienić naszego wielkiego artysty, człowieka o nieprzeciętnym talencie, ale również i wielkim sercu, człowieka na którego wsparcie zawsze mogliśmy liczyć – Pana Dariusza Milińskiego z Pławnej, którego dzieła cieszą się coraz większym uznaniem.
Podziękowania kierujemy także do Pani Marii Trąd właścicielki GALERII W RYNKU, Piotra Wiśniowskiego – Prezesa Stowarzyszenia NASZ DWOREK, Pawła Cieśli – RAIFFEISEN BANK o/Lwówek Śląski, Damiana Sawczaka menagera FOOTBALL ACADEMY, Tomasza Witkowskiego z Stacji Kontroli Pojazdów WITAL, Marcina Radzińskiego - Zagłębie Lubin,
Franciszkowi Pawłowiczowi, Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, członków Stowarzyszenia Motocyklistów „Leopolis Bikers” oraz wielu, wielu ludzi o wielkich sercach, którzy wsparli nas przekazując „gadżety” na licytację.


Po przedstawieniu sponsorów i darczyńców oraz wręczeniu podziękowań przyszedł czas na przedstawienie fantastycznych ludzi - półtorarocznego Szymonka oraz jego rodziców Agnieszkę i Adama Dworaków. Pani Agnieszka w wzruszającym przemówieniu powitała wszystkich gości, podziękowała za przybycie oraz złożyła podziękowania na ręce organizatorów Balu. Opowiedziała także o Szymonku i celu na jaki zostaną przeznaczone pieniądze.


Po tym krótkim przemówieniu najmłodszy uczestnik Balu otrzymał niespodziankę przygotowaną przez Państwo Ryszarda i Grażynę Mruków. Szymon jak tylko zobaczył traktor nie mógł się doczekać, aż rodzice mu go rozpakują.
Rajmund Górski – Prezes Stowarzyszenie „Leopolis Bikers” oficjalnie potwierdził, iż wszystkie pieniądze zebrane z licytacji zostaną przekazane na rehabilitację i zakup protezy dla Szymona.


Gośćmi specjalnymi Balu byli Państwo Julita i Marcin Najman oraz Ania Jackowska. – Dziękujemy, że pokonaliście tyle kilometrów aby być tu dzisiaj z nami. Wspierać to przedsięwzięcie i pomagać Szymonkowi – mówiła witając znakomitych gości Marta Skrucha.

Pan Marcin Najman zabierając głos podziękował swojemu przyjacielowi – księdzu Rajmundowi Górskiemu za zaproszenie i możliwość udziału w tak fantastycznej imprezie.  Zachęcał wszystkich do licytowania a na licytację wręczył rękawice bokserskie od Andrzeja Gołoty. Nie omieszkał także zachęcić wszystkich do kibicowania mu podczas kwietniowej walki o tytuł Mistrza Europy K1.
 
Następnie prowadzący powitali szczególnych gości: księdza Dziekana Krzysztofa Kiełbowicza, który był pomysłodawcą Balu oraz jednym ze sponsorów, Pana Marcina Fludra Starostę Lwóweckiego, Pana Daniela Koko Przewodniczącego Rady Powiatu Lwóweckiego, Małgorzatę Szczepańską, Członka Zarządu Powiatu, Radnych Powiatu, Radnych Gminy Lwówek Śląski w osobach Pana Roberta Mikłaszewskiego, Marcina Karasińskiego i Franciszka Pawłowicza oraz Panią Elżbietę Zienowicz Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Wyjątkowo ciepło powitani zostali Marek Madeksza z Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim, na którego wsparcie organizacyjne zawsze mogłyśmy liczyć. Współprowadzący Bal Mariusz Wolski, który za każdym razem chętnie pomaga nam i działa charytatywnie oraz Marcin Radziński znakomity fotograf, który niejednokrotnie służył nam wsparciem, także i tym razem charytatywnie wykonał i udostępnił znakomite zdjęcia.
Na zakończenie prowadzące w nieco żartobliwy sposób powitały „wspólną mamę” – Panią Adelę Troszczyńską, która przez ostatnie tygodnie mocno nas wspierała i służyła pomocą.


Jak widać w organizację Balu zaangażowało się wielu wspaniałych ludzi. Z pewnością nie wszystkim udało się podziękować, ale program Balu był bardzo napięty i na część oficjalną zarezerwowane było zaledwie pół godziny. Co warto podkreślić to, iż każdy z przedmiotów na licytacji był opatrzony specjalną metryczką z wymienionym darczyńcą.

Po oficjalnych powitaniach przyszedł czas na kolację przy świecach oraz znakomity występ muzyczny Aleksandry Niewęgłowskiej z Centrum Muzycznego.


Zabawa trwała do białego rana. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje zespół COCONS CLUB z Natalią Podwin uczestniczką The Voice of Poland.Tegoroczny Bal Charytatywny to już drugi Bal i kolejna z akcji charytatywnych, w których organizację włącza się grupa przyjaciół pod szyldem Lwówecki.info. Setki przejechanych kilometrów, setki telefonów, dziesiątki spotkań i godzin spędzonych na układaniu programu. Cieszymy się, iż dzięki naszej pracy udało się dopiąć wszystko na przysłowiowy „ostatni guzik”. Dziękujemy wszystkim gościom Balu, bo to dzięki Waszej hojności udało się zebrać z licytacji kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Pieniądze te z pewnością pomogą małemu Szymonkowi. Wierzymy także, że już za rok spotkamy się – być może w zdecydowanie większym gronie – na kolejnym Balu, na który już dziś wszystkich Państwa zapraszamy. – Joanna Troszczyńska-Giera, Marta Skrucha, Paweł Wójtowicz i Marek Krzysztof Dral.

Komentarze
małgosia dnia lutego 10 2016 09:15:19
piękna inicjatywa, przyjemnie czyta się artykuły, które pokazują, że można się dobrze bawić i jednocześnie pomagać innym :)
??? dnia lutego 10 2016 11:40:09
Magda?
Dodaj komentarz
Nick:3 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jarmark Adwentowy
Jarmark Adwentowy
II Jarmark Adwentowy


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938251 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.