wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
PYTANIA DO ARTURA ZYCHA W SPRAWIE BUDOWY PRZETWÓRNI ODPADÓW.
Miejskie


Planując inwestycję w gminie należy uwzględnić skutki jakie będzie niosła dla mieszkańców, środowiska naturalnego oraz jej oddziaływanie na otoczenie gospodarcze. Pytania, które do pana kieruję nie dotyczą technologi zastosowanej przy utylizacji odpadów, a jedynie skutków jakie mogą być wynikiem działania tego typu zakładu na jakość życia mieszkańców i gospodarkę gminy. Odpowiedź leży bezpośrednio w pana gestii i nie wymaga znajomości technologi przetwarzania odpadów i wizytacji działających przetwórni. Bardzo proszę nie traktować tych pytań jako wniosku o udostępnienie informacji publicznej, a jako głos zabrany w konsultacjach społecznych. Ze względu na duże zainteresowanie społeczności Wlenia przebiegiem dyskusji proszę o szybką i pełną odpowiedź.


Osady komunalne zgodnie z katalogiem odpadów są klasyfikowane jako odpady. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów przetwarzanie odpadów komunalnych jest przedsięwzięciem mogącym znacząco oddziaływać na środowisko. W związku z powyższym: Jaki wpływ będzie miało funkcjonowanie zakładu przetwarzającego odpady (transport, składowanie kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów, praca ciężkiego sprzętu na terenie zakładu) zlokalizowanego w centrum Parku Krajobrazowego Doliny Bobru oraz obszarze chronionym Natura 2000 na stan środowiska naturalnego oraz walory krajobrazowe terenu? (uwzględniając Plan Ochrony Parku Krajobrazowego, który zabrania składowania na terenie parku odpadów komunalnych).


Jak według pana lokalizacja zakładu przetwarzającego odpady funkcjonującego w centrum Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, około 200 – 250 metrów od koryta rzeki będzie wpływała na rozwój turystyki w naszej gminie? Czy analizowano konsekwencje oddziaływania przetwórni odpadów na działalność firm branży turystycznej oraz skutków jakie może powodować? (mniej turystów odwiedzających gminę, likwidacja firm, zmniejszenie zatrudniania, utrata miejsc pracy,)


Planowana lokalizacja jest oddalona zaledwie około 200 metrów od zabudowań mieszkalnych i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodów działkowych. Jaki wpływ będzie miało funkcjonowanie zakładu przetwarzającego kilkadziesiąt tysięcy ton odpadów na jakość życia mieszkańców, uwzględniając wzmożony ruch samochodów transportujących odpady, wywożących nawóz oraz pracę ciężkiego sprzętu bezpośrednio na terenie zakładu? (Rozładunek, transport, formowanie pryzm itp.)


Przy ulicy Zarzecze funkcjonuje kilkadziesiąt ogrodów działkowy. Jest to teren rekreacji i wypoczynku mieszkańców Wlenia: Jaki wpływ na przebywające tam osoby będzie miał usytuowany w ich bezpośrednim sąsiedztwie zakład przetwarzający kilkadziesiąt tysięcy ton odpadów uwzględniając wzmożony ruch samochodów transportujących odpady i wywożących nawóz oraz pracę ciężkiego sprzętu bezpośrednio na terenie zakładu? (Rozładunek, transport, formowanie pryzm itp).Jednym z kryteriów oceny inwestycji są oczekiwane zyski. Na sesji rady miasta wspomniał pan o kilkudziesięciu tysiącach złotych dochodów jakie osiągnie gmina z tytułu działalności firmy. Bardzo proszę o przedstawienie kalkulacji na podstawie której przewiduje pan dochody deklarowanej wysokości.


Tego typu zakłady przetwarzają rocznie do kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem lokalnymi drogami ciężkich samochodów ciężarowych. Jak wzmożony ruch ciężarowy, związany z transportem odpadów oraz wywożeniem nawozu na drogach gminnych, wpłynie na stan tych dróg oraz bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców gminy.


Jeżeli większość argumentów nie mających związku z zastosowaną technologią przemawiałoby przeciw lokalizacji takiej inwestycji na terenie Wlenia jaki cel miałyby rozmowy z inwestorem i wizytacja przetwórni odpadów?


Jeszcze raz podkreślam. Zastosowana technologia jest rzeczą wtórną nie mającą wpływu na zakres pytań które panu przedstawiłem.


Mam nadzieję, że Pana odpowiedź przyczyni się do merytorycznej dyskusji oraz lepszej komunikacji z mieszkańcami Wlenia.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ


Pytania zostały w dniu dzisiejszym przesłane pocztą elektroniczną burmistrzowi Arturowi Zych. Odpowiedz zostanie opublikowana natychmiast po jej otrzymaniu.
Komentarze
poeta dnia lutego 05 2016 08:18:49
... mowa jest srebrem ...
Ja;) dnia lutego 05 2016 11:26:33
Jestem przeciw temu projektowi !!!!
zawias. dnia lutego 05 2016 11:54:46
Brawo p.Andrzeju calkowicie sie zgadzam z Pana pytaniami,i mysle,ze Pan Burmistrz zajmie stosowne stanowisko i zaprzestanie drazyc ten tamat.Niech zostanie w pamieci potomnych jako Ten ktory,nie wpuscil na nasz teren takiego paskudztwa.
www dnia lutego 05 2016 12:19:45
pytania są bardzo dobre. Pan Jaśkiewicz bardzo dobrze je sformułował. Panie burmistrzu proszę o odpowiedź.
Polski Związek Wykiwanych dnia lutego 05 2016 22:30:36
Sratu tatu a tym czasem w dolinie Bobru, w Nielestnie, kilkadziesiąt czapli szarych codzennie opier*/*la nam populację pstrąga.
. dnia lutego 05 2016 23:08:44
Brawo czaple.
racjonalizator dnia lutego 06 2016 09:39:52
Mam pomysł na rozwój turystyki w regionie. Należy zatopić Wlen aż po samą basztę, wtedy nie będzie miejsca na kompostownię, czaple nie będą żarły pstrągów a z całej polski przyjadą tłumy miłosników sportów wodnych żeby popływać na nowym akwenie. Fajnie co?
Do racjonalizatora dnia lutego 07 2016 12:43:46
Nic nowego nie wymysliles, plany mieli Niemcy przed wojną żeby zrobić zaporę na Zarzeczu i zrobic zalew.
.. dnia lutego 07 2016 16:31:04
a mi tam to obojętne w sumie, wlen to dziura z tym jak i bez tego calego przetwarzania odpadów, w sumie to nawet na plus wyjdzie bo beda dodatkowe miejsca pracy... a smród? jaki znowu smród? mamy 21 wiek i wątpie zeby przez to bylo jakies zanieczyszczenie powietrza, czy cuś...
π dnia lutego 07 2016 19:15:55
Sam jesteś dziura. Pewnie nie wyjechałeś jeszcze bo babcia na bilet nie dała.
nn dnia lutego 08 2016 19:52:54
a smród? jaki znowu smród? mamy 21 wiek

widać, że z Wlenia nie wyjeżdżałeś jeszcze :) a wystarczy pojechać do JG, tylko 18 km od Wlenia i przejechać ulicą Grunwaldzką, gdy jest niskie ciśnienie, smród nie do opisania, a przejeżdża się tylko przez chwilę, a co dopiero mają mówić Ci, którzy tam mieszkają na codzień ???
czart dnia lutego 10 2016 18:44:31
Czyżby ktoś postępował zgodnie z zasadą, że mowa jest srebrem a milczenie złotem?
Bo jakieś milczenie w sprawie pytań...
do czart dnia lutego 10 2016 19:50:15
Jest odpowiedź pana Zycha na stronie UMiG w dniu 09.02.2016. Wczoraj sprawdzałem.
czart dnia lutego 11 2016 08:35:13
Aha. Dziękuję
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaDzień Babci i Dziaedka


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906178 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.