wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
BĘDĄ DALSZE ROZMOWY W SPRAWIE BUDOWY PRZETWÓRNI ODPADÓW - ZDECYDOWAŁ RADA MIASTA!
MiejskiePrzypomnijmy:

Siedemnastego grudnia na sesji Rady Miasta Burmistrz Artur Zych poinformował radnych o rozmowach na temat budowy we Wleniu zakładu przetwarzającego odpady. - Jesteśmy tym mocno zainteresowani, smród z tego będzie niewielki - przekonywał radnych Artur Zych.
Około 20 grudnia ukazał się Biuletyn Informacyjny Gminy, w którym nie zamieszczono żadnych informacji na temat prowadzonych rozmów. Do dzisiaj nie ma żadnej wzmianki na ten temat na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.

Po zebraniu informacji 12 stycznia opublikowaliśmy pierwszy materiał, w którym poinformowaliśmy mieszkańców o rozmowach na temat budowy przetwórni. Pisaliśmy wówczas: Składowanie odpadów w samym centrum Parku Krajobrazowego, w słabo przewietrzanej kotlinie, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań będzie ogromnie uciążliwe dla środowiska naturalnego, a przede wszystkim mieszkańców Wlenia i okolicznych sołectw”. Oczekiwaliśmy również, że głos w tej sprawie zabierze burmistrz i radni.
Tym razem na odpowiedź nie czekaliśmy długo. Już kilka dni po naszej publikacji w ulotce informacyjnej burmistrz potwierdził fakt prowadzenie rozmów oraz zapowiedział dalsze rozmowy na ten temat.

W kolejnym materiale przedstawiliśmy opinie radnych. W podsumowaniu pisaliśmy: Radni „tradycyjnie” zagłosują za każdą propozycją Burmistrza, niezależnie od tego, jaka ona będzie. Niestety okazało się, że były to słowa prorocze. Na sesji 29 stycznia (ubiegły piątek) na wniosek Burmistrza wprowadzono dodatkowy punkt obrad „Stanowisko Rady Miasta w sprawie dalszych rozmów z firmą Ziemia Polska”

- Ani portal wleninfo ani lwówecki nie mają prawa podejmować decyzji za Szanowną Radę, a taka sytuacja, taka próba tutaj była. Dlatego też bardzo proszę Szanowną Radę, żeby wskazać mi kierunek działania (…) bardzo proszę żeby taką decyzje podjęto - mówił między innymi Burmistrz do radnych.

Artur Zych proponował radnym spotkanie z przedstawicielem firmy Ziemia Polska oraz wyjazd w celu obejrzenia funkcjonującej instalacji tego typu. Ogromną irytację burmistrza wywołało pytanie radnego Marka Drala o finansowanie wyjazdu. Pytanie jest o tyle ciekawe, a irytacja burmistrza zrozumiała z tego powodu, że jak informował radnych Artur Zych trzeba pokonać 800 kilometrów. Wyjazd na koszt firmy mógłby rodzić podejrzenia o korupcję. Koszty pokryte z budżetu gminy można uznać za marnotrawienie środków publicznych. W takim wypadku pozostaje jedynie pokrycie wydatków na przejazd oraz pobytu w zakładzie przetwórczym przez radnych oraz burmistrza ze środków prywatnych!

Radny Marek Dral – Nie widzę konieczności prowadzenia dalszych rozmów w temacie składowiska odpadów w naszym mieście, dlatego głosowałem przeciw takowym. Zamiast na wycieczkę na składowisko, zdecydowanie bardziej wolałbym, gdyby Pan Burmistrz zaproponował wyjazd do gminy, która jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych, rozwijaniu turystyki, bądź drobnej przedsiębiorczości.

Poza panem Dralem, przeciw rozmowom głosował jedynie radny Stanisław Mikulicz. Pozostali obecni na sesji radni byli za podjęciem rozmów i jak rozumiem na własny koszt będą w marcu wizytowali zakład przetwórczy. Ze swojej strony podziwiam ich determinację.

Za kontynuacją rozmów na temat budowy przetwórni odpadów głosowali: Anna Zając, Marek Koczarski, Wojciech Świętochowski, Zbigniew Lebiedź, Andrzej Czapski, Katarzyna Kotołowska, Agata Hołdowicz, Wiesława Białucka, Marzena Wesołowska, Jacek Gładysz i Tomasz Buciak.

Pełną informację z sesji przedstawię po publikacji nagrania wideo zarejestrowanego przez UMiG we Wleniu. Mam nadzieję, że nastąpi to niebawem, choć jak znam życie?

Andrzej Jaśkiewicz            
KOMENTARZ:

Pod artykułem pojawiło się kilka komentarzy sugerujących, że radni wcale nie głosowali za dalszymi rozmowami z firmą zainteresowaną budową przetwórni. Można się z kontekstu domyślać, że również Burmistrz wcale nie jest takimi rozmowami zainteresowany.

”RADNI GŁOSOWALI ZA WYJAZDEM DO ISTNIEJĄCEGO ZAKŁADU. Być może Ci którzy opowiedzieli się przeciw chcą utwierdzić się w słuszności swojej decyzji".
Opisuje głosowanie internauta o nicku WLEN

"Radni głosowali za tym kto jest za żeby pojechać obejrzeć istniejący taki zakład a nie za tym kto jest za dalszymi rozmowami". - wtóruje mu „ Obecny”

 Rada Miasta to organ władzy samorządowej stanowiący prawo lokalne i kontrolujący działania władz gminy. Na Radnych spoczywa ogromna odpowiedzialność za podejmowane przez nich decyzje. Ich następstwa  mieszkańcy mogą odczuwać jeszcze wiele lat po ich podjęciu. W 2007 roku ówczesna rada poparła wniosek burmistrza o sprzedaż budynku „Basztowej”  Jaki po 9 latach wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców i wizerunek miast miało tamto głosowanie chyba nikogo nie trzeba pytać.

Niektórzy mówią, że historia lubi się powtarzać.
Niestety najczęściej powtarza się jako farsa i mam wrażenie,że w takiej farsie biorę udział. 
W tym wypadku wprost poraża zupełny brak świadomości prawnej osób komentujących.
Przewodnicząca Katarzyna Kotołowska przedstawiając porządek obrad mówiła:

-
W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE WPŁYNĄŁ DO MNIE WNIOSEK PANA BURMISTRZA O WPROWADZENIE DO PORZĄDKU OBRAD PUNKTU „STANOWISKO RADY MIASTA I GMINY WLEŃ W SPRAWIE DALSZYCH ROZMÓW Z FIRMĄ ZIEMIA POLSKA. PROSZĘ PAŃSTWA O PRZYJĘCIE TEGO PUNKU DO PORZĄDKU OBRAD

Rada  wprowadziła ten punkt ten punkt do porządku obrad. W głosowaniu radni mogli oddać głos za dalszymi rozmowami, wstrzymać się lub głosować przeciw. Większością głosów radni zdecydowali o dalszych rozmowach z firmą!

  TAKI JEST STAN PRAWNY NA CHWILĘ OBECNĄ, i nie ma  żadnego znaczenia co radni sobie myśleli głosując!

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ 


Komentarze
heh dnia lutego 01 2016 23:25:37
cóż mamy za radnych? co tam radnym z poza wlenia oni tego wdychać nie będą,ale mieszkańcom wlenia sie dziwie.nie dośc ze wybitnie smog zalega bo jest to kotlina to jeszcze to...inne miejscowości nie beą mieć takiej sytuacji jak wleń bo tu nie jest równinny teren a kotlina.proponuję by pan burmistrz w bolesławcu sobie zrobił spalarnie.
Obecny dnia lutego 02 2016 07:15:32
Radni głosowali za tym kto jest za żeby pojechać obejrzeć istniejący taki zakład a nie za tym kto jest za dalszymi rozmowami. Proszę to sprostować a nie siać ferment bobtobjuz się robi żałosne. Ciekawe czy tez Pan pojedzie na własny koszt i zobaczy jak to funkcjonuje bo przeciez tak się Pan redaktor troszczy o interes gminy.
kibic dnia lutego 02 2016 07:28:15
Po P Burmistrzu,za kilka lat ,pozostanie tylko Smród ,i oczywiście po radnych.
ktoś dnia lutego 02 2016 07:33:43
Już mieliśmy firmę od centralnego.
do radnych dnia lutego 02 2016 07:38:28
Myślę ,że jak pojedziecie wąchać,czy tam nie śmierdzi,firma ta się przygotuje, żeby wam nie śmierdziało,brawo dla P Drala i P Mikulicza
Obecny dnia lutego 02 2016 08:33:27
Jak byś był na radzie to bys wiedział ,że radni nie jadą wąchać tylko porozmawiać z ludzmi którzy tam mieszkają. Ale widać ,że mózg twój nie jest w stanie tego pojąć. To chyba dobrze ,że radni chcą pojechać i zobaczyć jak to wygląda nawet żeby sprawdzić wiarygodność słów burmistrza. Widać ze nie pisza tu ludzie obiektywni tylko świta Jaśkiewicza. Szkoda tu wchodzić!!
Wleń dnia lutego 02 2016 08:53:43
Długo się wstrzymywałam żeby cokolwiek pisać na tym portalu. Przyznam że nawet przestałam tu zaglądać ale ostatnie artykuły aż proszą się o komentarz. W dalszym ciągu Drogi Panie Andrzeju koloryzuje Pan fakty. Tak jak wcześniej zostało napisane i powtórzę to raz jeszcze.. RADNI GŁOSOWALI ZA WYJAZDEM DO ISTNIEJĄCEGO ZAKŁADU. Być może Ci którzy opowiedzieli się przeciw chcą utwierdzić się w słuszności swojej decyzji. Na sesji był również miły akcent. Mianowicie zarząd GLKS Pogoń Wleń podziękował Radnym za pomoc okazaną klubowi. Dzięki czemu przede wszystkim dzieci i młodzież z naszego regionu mają zorganizowany czas wolny. Więc chyba Ci nasi Radni nie są tacy źli do końca? Niech każdy najpierw spojrzy na siebie a dopiero potem ocenia innych.
do wyżej dnia lutego 02 2016 09:00:44
Jakie miłe akcenty w miłych akcentach nie ma afer i manipulacji więc po co o nich pisać?
Nie ma co się denerwować na Pana "Redaktora" tego portalu bo jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli tu bolesławiec.info:D
PIS dnia lutego 02 2016 09:07:25
A czy to prawda, że przedstawiciele firmy mają tu przyjechać i zachwalać swoją działalność, czy to prawda, że zostali zaproszeni, bo jeżeli tak to dla mnie sprawa jest jasna w jakim celu
Jak widać po wpisach niektórych prawda w oczy kole, ale lepsze to niż by smrodek miał w nosie kręcić!
Rozczarowany dnia lutego 02 2016 09:39:58
Przepraszam bardzo ale jako mieszkaniec gminy nie zostałem zapytany przez radnych Drala i Mikulicza o zdanie. Dlaczego głosujcie bez zapytania nas. Odpowiedź jest jasna ale należy się szacunek i zapytanie nas o zdanie.
No własnie dnia lutego 02 2016 09:55:27
A skad własnie wiadomo ze nie chcemy oczyszczalni? Moze chcemy?
Odpowiadacie bez konsultacji.
do No właśnie dnia lutego 02 2016 10:01:11
No właśnie! Burmistrz pisał, że zapyta mieszkańców. No i kogo pytał? Puste słowa!!! Jak miał być wybierany, to chodził po kolędzie. A co teraz? Zapraszamy.
reklama. dnia lutego 02 2016 10:20:27
Tylko aby Naszym Radnym w czasie odwiedzin i wizytacji tej oczyszczalni nie zawiazali oczu,tak jak na reklamie"Ambi Pur"cytat:brak tylko szumu strumyka.
Zebrzydów dnia lutego 02 2016 10:42:20
A po co jeździć 800km? Co tam jest? Instalacja demo? Zapraszamy do nas. Chętnie opowiemy.
ja dnia lutego 02 2016 10:50:35
My się nie liczymy - albo liczymy się w czasie wyborów a później nikt się nas o nic nie pyta. Taka prawda
hmm dnia lutego 02 2016 16:49:11
a po co radni mieliby głosować za prywatnym wyjazdem dokądkolwiek?
moniek dnia lutego 02 2016 23:14:03
do obecny ty kolego chyba nie masz wogóle mózgu twierdze po twoim w pisie zapisz zie do letarza może ci pomoże
kibic do obecnego dnia lutego 03 2016 08:09:04
Może pojedziesz z radnymi , nie wąchać, tylko zobaczyć,myśle że smrodu nie da się zobaczyć
Wleń dnia lutego 03 2016 09:12:42
Nauczcie się czytać ze zrozumieniem..
qqw dnia lutego 03 2016 10:38:52
To jest oczywiste jak budowa cepa. Radni zgodzili się na dalsze rozmowy. Teraz burmistrz może bez żadnych konsekwencji dla siebie prowadzić rozmowy. Od tej chwili on tylko realizuje wolę radnych. Trzeba być osłem żeby tego nie rozumieć.
M dnia lutego 03 2016 11:04:58
Panie burmistrzu. Dla mnie sam fakt, że pan pomyślał o sprowadzaniu do naszego miasteczka niebezpiecznych odpadów, dyskwalifikuje pana z grona osób przyjaznych mieszkańcom. Obojetnie, czy pan wyjdzie z tej sytuacji lepiej czy gorzej, to niesmak pozostanie. I próby zwalania winy na panów Jaśkiewicza czy Darala nie pomogą. Pisał pan o zapytaniu mieszkańców o zdanie. Gdzie jest ta lista, na której mogłabym złożyć swój sprzeciw?
Wilma dnia lutego 03 2016 16:06:29
No i tak tutaj właśnie jest z radnymi. W szybkim tempie pokornieją i przyklepują każdą bzdurę nawet ci, którzy w kampanii przedstawiali się jako działający w interesie wyłącznie społeczeństwa. Pomór jakiś, czy co?
lwowek dnia lutego 03 2016 19:43:43
To co się wyprawia we Wleniu jest lepsze niż M jak Miłość. Z wypiekami czekam na kolejny odcinek.
Jak na razie Dral z Jaśkiewiczem narzucili swoje warunki debaty i konsekwentnie dążą do celu. Zych w tym wszystkim zupełnie się pogubił i już nie ma możliwości wyjścia z tego bez strat. Może je tylko minimalizować, ale jak na razie tylko je pogłębia. Najsłabszym graczem jest zdecydowanie wasza rada. Teraz właściwie wypadła z gry i Dral z Jaśkiewiczem ani Zych nie będą ich traktowali poważnie.
Przez chwilę mieli szansę na przejęcie inicjatywy. Wystarczyło zamiast głosować za wnioskiem Zycha zażądać od burmistrza przedstawienia dodatkowych informacji na temat firmy, opinii z ochrony środowiska itp. i dać Zychowi na to powiedzmy dwa tygodnie. Rada zyskałaby w oczach mieszkańców. Zych po dwóch tygodniach ogłosiłby,że na terenie parku krajobrazowego nie wolno tego budować. Wszyscy byliby zadowoleni i żyli w zgodzie długo i szczęśliwie. Niestety ta bajka nie zakończy się tak dobrze. Rada na własne życzenie zmarginalizowała się i zupełnie straciła wiarygodność, radni zamiast słów uznania zbierają joby. Zych jak ćma leci do płomienia, a ci dwaj bezwzględni faceci z zimną krwią zrobią swoje.
Szanowny Panie Burmistrzu Arturze Zych dnia lutego 04 2016 08:28:41
Pod adresem 05-850 Ożarów Mazowiecki ul. Partyzantów 4 jest ... bliźniak. Czy tak wygląda główna siedziba poważnej firmy? Michał Paca, prezes Ziemia Polska Sp. z o.o., sam tytułuje się jako: ekspert branży gospodarki odpadami. To ze strony ww. pana pt. Sortownia Opinii. W poszukiwaniu danych nie znalazłam żadnej pozytywnej informacji na temat działalności tej firmy. Za to negatywnych opinii i artykułów jest bez liku, co potwierdzają te artykuły oraz pokazują kulisy działania tej firmy. Cóż, radni po raz kolejny stali się klepaczami i zbierają joby na własne życzenie. Błędy i wpadki innych niczego nie nauczyły. Upór w błędzie jest chory.
Zebrzydów leży od Wlenia około 110 km, gmina Marcinowice koło Świdnicy, czas przejazdu około 1 godz.35 min. Lwowek, świetnie to podsumowałeś.
Aka dnia lutego 04 2016 09:23:29
Po raz kolejny wszystko do d ,,, a tak kie obietnice przed wyborami zawiedziona jestem z władz
prawda dnia lutego 04 2016 12:42:06
Jakby się nie ruszyć du** zawsze będzie z tyłu
taa dnia lutego 04 2016 14:08:58
Zych już przegrał i to on najwięcej na tym straci może nawet stanowisko. Teraz sam się postawił w sytuacji bez wyjścia. Jeżeli bedzie rozmawiał z firmą od odpadów narazi się do reszty mieszkańcom Wlenia. Jeżeli zrezygnuje z rozmów całkowicie ośmieszy radnych za nic mając ich stanowisko.
Chłop chyba nie wie jakie są nastroje na mieście. Teraz następny krok Jaśkiewicza i Drala to zbieranie podpisów. Pytanie tylko. Za odwołaniem Burmistrza? Czy przeciw smrodom? Założy się ktoś?
π dnia lutego 04 2016 18:06:15
Ja bym się podpisał pod petycją odnośnie smrodu. Burmistrzowi zaś należy dać szansę. Ogólnie żwawo działa ale akurat w tym przypadku dokładnie nie w tą stronę.
Wyjście dnia lutego 04 2016 19:00:43
Czy podanie się do dymisji to dobre wyjście?
o tak! dnia lutego 04 2016 19:39:17
Wydaje się, że wręcz doskonałe. Razem ze skompromitowaną radą!
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Jubileusz korowód
Jubileusz korowód
Jubileusz korowód II


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932625 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.