wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
BUDŻET NA 2016 ROK UCHWALONY.
MiejskieW ubiegły piątek Rada Miasta i Gminy przyjęła przedstawiony przez burmistrza Artura Zych projekt budżetu i od 1 stycznia stanie się on obowiązującym dokumentem.
Jak podkreśliła przewodnicząca rady Katarzyna Kotłowska „ tradycyjnie” od głosu wstrzymał się radny Marek Dral. Nie bardzo wiadomo co pani przewodnicząca mogła mieć na myśli podkreślając fakt, że radny Marek Dral głosował inaczej niż pozostali członkowie rady. Wygląda na to, że dla pani Kotłowskiej takie głosowanie jest wydarzeniem  bez precedensu.
W ostatnich 10 latach w gminie Wleń zdarzyło się to zaledwie dwa razy. W 2013 roku przeciw budżetowi zagłosowała radna Ewelina Wójcik, a w 2015 roku Anna Zając. Ciekawostka jest, że w innych gminach sytuacja w której radni głosują przeciw przedstawionym przez burmistrza projektom uchwał w tym budżetu jest zjawiskiem normalnym i nie wywołującym żadnych kontrowersji.

Radny Marek Dral - Przedstawiony przez Pana Burmistrza projekt budżetu był bardzo słaby. Po stronie inwestycji mieliśmy wydatki m.in. na fundusz sołecki 144.901,98 zł, na dokumentację projektową przebudowy oczyszczalni ścieków 85 tys., dopłatę 50 tys. dla Powiatu za wykonany remont drogi w Kleczy i 15 tys. na zakup samochodu dla Urzędu. Całość inwestycji na 2016 rok (łącznie z funduszem sołeckim) została zaplanowana na 375.351 złotych, to mniej niż na Ośrodek Kultury (wstępnie: 390 tys.). 
W sprawie przedstawionego projektu budżetu przeprowadziłem z Panem Burmistrzem burzliwą dyskusję na posiedzeniu Komisji. Burmistrz A. Zych wyjaśniał, iż prawdopodobnie w połowie 2016 rok zostaną wyemitowane obligacje, za które prawdopodobnie zostaną zrealizowane jakieś ważne inwestycje. Niestety, Burmistrz nie wpisał planowanego kredytu do projektu budżetu, ani nie ujął w nim prawdopodobnych inwestycji.
Wierzę w dobre chęci i zapewnienia burmistrza, szczerze trzymam kciuki za wdrożenie tych zapewnień w życie, dlatego nie mogłem głosować przeciw. Jednak nie zgadzam się z takim przedstawieniem dokumentu, tak słabym projektem, który nie daje perspektyw rozwoju dla naszego miasta, dlatego nie mogłem go poprzeć.

Komentarze
Elff dnia grudnia 27 2015 11:54:08
No słabiutko!!
Tiki-Tiki dnia grudnia 27 2015 14:48:49
A w jakim miesiącu Ta modernizacja drogi w Modrzewiu ?
Lol dnia grudnia 27 2015 15:20:21
Według redaktora ten kto jest przeciwny jest dobry:) 1 przeciw >14za :)
do lol dnia grudnia 27 2015 18:08:19
Żeby zagłosować przeciw trzeba przeczytać budżet. Wyrobić sobie w tym temacie jakieś zdanie, trzeba też mieć odwagę publicznie wygłosić swoja opinie i ja uzasadnić. Dlatego dla Drala należy sie szacunek. szczególnie na tle zupełnie nijakich pozostałych radnych. Popatrz na Świętochowskiego, i pozostałych nowych. Grzecznie rączki w górę bez żadnej refleksji.
KC dnia grudnia 27 2015 19:59:20
Widzę rozwój Wlenia. Widzę wielkie inwestycje. Wszyscy będziecie bogaci a Wleń będzie piękny. Tak sobie po tych świętach śniłem, tylko się obudziłem. Kac minął, wyszedłem na spacer i zobaczyłem udekorowane miasto, rozkopany chodnik, basztową, dziurawe ulice i smog ... Czy ktoś jeszcze widzi ten rozwój?
MIDO221 dnia grudnia 28 2015 07:26:32
Wiecej radnych typu p. Bialucka a wszystkie rece podniosa sie w gore tak jak ona to robi z wielka bojazliwoscia zeby tylko burmistrz nie krzyczal , wielcy radni od brania naszych pieniedzy
Taki-tam dnia grudnia 28 2015 10:34:10
Witam wybitnego ekonomistę p.Drala w naszym skromnym grajdołku.Sama zajawka tej publikacji to stwierdzenie że....................Jest słaby.Nie wiem tylko co to stwierdzenie ma znaczyć?Poza jednym-jest to oznaka negacji.Ma do tego prawo,ale jezeli coś jest ..słabe to można pokazać coś....mocnego.L jako radny naszej gminy ma wręcz taki obowiazek. Czekamy!
... dnia grudnia 28 2015 13:35:17
"Przebudowa magazyni na klub w Strzyżowcu" wie ktoś na czym to ma polegać? i czy to portrzebne? oraz " Budowa siłowni zewnetrznej w Nielestnie" Dla kogo? Po co?. Siłownia zewnętrzna we Wleniu juz prawie nie działa, wszystko rozklekotane i pordzewiałe. Nie lepiej wyremontować i doposażyc siłownię która jest w szkole we Wleniu? Wywalanie kasy w błoto tylko po to żeby było coś na wsi to nie jest dobra droga do lepszego wizerunku gminy.
sołtys dnia grudnia 28 2015 18:14:22
Wstrzymanie się nie jest głosem "przeciw", świadczy to tylko o braku własnego zdania przez osobę wstrzymującą się.
heheh dnia grudnia 28 2015 19:06:12
A rtch czternastu pozostałych to oczywiście miało własne zdanie? Jakoś tak dziwnym trafem zawsze mają takie same jak Mościcki czy Zych!
Słaby dnia grudnia 28 2015 20:10:11
Słaby to jest ten art. takie tam opowiadanie o "ciekawostkach" i "Tradycyjnych precedensach" o "bohaterskim" Radnym i uszczypliwej Przewodniczącej :D , prawie bajkowo wyszło.
??? dnia grudnia 28 2015 20:57:54
A co napiszesz o radnych którzy jak na komendę podnoszą ręce do góry. Można dodać: wprawnym wyćwiczonym ruchem, zawsze tak samo, starzy i młodzi!
HEHE dnia grudnia 28 2015 21:22:55
DO ???? KOLEGO A ZNASZ PRZEWODNICZACEEGO RADNYCH CO PODNOSZA RECE W GORE NA KOMEDE ((( UWAGA ODPOWIEDZ pani W BIALUCKA ))))
aleks dnia grudnia 29 2015 08:00:58
No ale z drugiej strony Panie Radny ile Pan wniósł wniosków do budżetu?, z treści protokołu wnioskuje, że żadnego.
mieszkanka dnia grudnia 29 2015 22:31:53
żaden z radnych z Wlenia, choć sami również uchwalają ten budżet, nie wyszedł z wnioskiem, który świadczyłby o tym, że interesuje ich choćby jakakolwiek zmiana na lepsze we Wleniu, żaden nie widzi potrzeb mieszkańców, popierając ten budżet godzą się na stagnację, byle dieta wpływała na konto
mieszkanka cd dnia grudnia 29 2015 22:39:49
dla przypomnienia

Szanowni Państwo!

Od wielu lat przyglądamy się z niepokojem temu co dzieje się w Gminie Wleń, obserwujemy jak Wleń i jego okolice pustoszeją. Kolejne działania obecnych władz samorządowych ukierunkowane były na utrzymanie się przy władzy, a nie na rozwój gminy. Taki sposób funkcjonowania wcześniej czy później musi skończyć się katastrofą. Niedoinwestowanie szkolnictwo, plajta i długi KZOM, wodociągi i kanalizacja przekazana obcym firmom, źle działająca służba zdrowia, brak dialogu społecznego w najważniejszych problemach gminy, niski współczynnik pozyskiwania środków zewnętrznych - to tylko niektóre problemy występujące na naszym podwórku. Wciąż słyszymy, że tak jest i że inaczej się nie da, żeby się cieszyć z tego co mamy! Wcale nie musicie się z tym godzić. Wcale tak nie musi być. Jesteśmy grupą ludzi, którzy zmienią oblicze Miasta i Gminy Wleń, stworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców rSprzeciw Stagnacjir1; po to by we Wleniu żyło się lepiej, by każdy zgodnie z ideą samorządności mógł zadawać radnym i burmistrzowi także trudne pytania, a także aby najważniejsze działania władz były konsultowane z mieszkańcami, bo przecież samorząd tworzymy wszyscy i dla wszystkich. W naszym gronie znajdziecie ludzi zdeterminowanych do działania, nie skompromitowanych, ze sporym doświadczeniem i z pomysłami, jednym słowem ludzi kreatywnych. Naszym kandydatem na Burmistrza Miasta i Gminy Wleń jest Pan Artur Zych. Człowiek z olbrzymim doświadczeniem samorządowym, z wieloma osiągnięciami, ale przede wszystkim gotowy na współpracę z każdym, kto chce wspólnie budować naszą przyszłość.

Szanowni Państwo!

Nasza kampania wyborcza będzie skromna, dostosowana do sytuacji gminy. Dotrzemy do każdego z Was, a środki finansowe zaoszczędzone w czasie kampanii przekażemy najbardziej potrzebującym. Już niedługo trafi w Wasze ręce program wyborczy, który jest efektem analizy słabych i mocnych stron gminy. Jesteśmy przekonani, że działania przewidziane w nim zmienią oblicze naszej Małej Ojczyzny i sprawią, że będziemy dumni z tego, że mieszkamy w Gminie Wleń!

Czy ktoś z tej ekipy pamięta jeszcze co obiecał przed wyborami?
olek dnia grudnia 30 2015 22:11:20
i przyjęli ten słaby budżet .... Ilu z was tam było i protestowało...??
Pewno nie dopuścili was do głosu...
Anonimowo pół i ćwierć racje każdy potrafi pisac...
.. dnia grudnia 31 2015 08:51:53
a po co wybiera sie radnych jesli sami mieszkancy muszą jeszcze protestować?
do .... dnia grudnia 31 2015 10:45:06
masz racje ale sami ich wybraliśmy więc nie ma na co narzekać - trzeba ich molestować aby składali w naszym imieniu wnioski..
Dodaj komentarz
Nick:2 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

XVII Memoriał im Michała Fludra
XVII Memoriał im Michała Fludra
XVII Memoriał im Michała Fludra - Biegi Szkolne


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932436 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.