wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
BURZLIWE SPOTKANIE W SPRAWIE PRZYSZŁOŚCI OŚRODKA ZDROWIA WE WLENIU.
MiejskieCzwartego grudnia w budynku Ośrodka Zdrowia we Wleniu odbyło się spotkanie burmistrza Artura Zycha oraz Radnych Miasta i Gminy z pracownikami SPZOZ. Jak podkreślał na wstępie burmistrz spotkanie odbyło się z inicjatywy radnych i miało dotyczyć przyszłości służby zdrowia.

W bardzo emocjonalnej dyskusji uczestnicy odnieśli się do dwóch problemów. Spadku liczby pacjentów korzystających z wleńskiej przychodni oraz możliwości prywatyzacji SPZOZ.

Od kilku lat systematycznie spada liczba mieszkańców korzystających z usług ośrodka zdrowia we Wleniu. Jest to spowodowane odchodzeniem pacjentów do konkurencyjnych przychodni w Jeżowie Sudeckim, Lwówku Śląskim i Jeleniej Górze. Dodatkowo w ostatnim czasie NFZ zaprzestał finansowania leczenia osób nieobjętych ubezpieczeniem zdrowotnym. Spowodowało to ubytek o kolejnych 500 pacjentów.Burmistrz Artur Zych - Zmartwienie budzi fakt, że coraz mniej osób jest przypisanych do ośrodka zdrowia. W tej chwili jest to około trzy tysiące sto osób. Zaczyna to już być na pograniczu finansowania. W związku z tym szukamy jakichś rozwiązań żeby można było ten okres przetrwać.

Radny Marek DralJaki działania zamierza podjąć ośrodek aby powstrzymać dalszy spadek pacjentów.

Dyrektor oraz główna księgowa SPZOZ rozwiązanie problemu widzą we wzroście zatrudnienia na terenie gminy.

Dyrektor SPZOZ Czesław Romaniuk
Musi być więcej ubezpieczonych, my jesteśmy związani z pacjentami ubezpieczonymi. Pięćset osób są to osoby nieubezpieczone! My nie mamy żadnego wpływu na to! Trzeba dać ludziom pracę!

Główna Księgowa SPZOZ Wiesława Woś Konewczyńska - Mieliśmy więcej ludzi. Fundusz płacił za wszystkich nie patrzył ubezpieczony czy nieubezpieczony. Nawet mężczyźni należeli do położnych i też nam za to płacili!  Teraz to się zmieniło. NFZ nam za tych ludzi (nieubezpieczonych) nie płaci! Jedyna możliwość pozyskania nowych pacjentów to  wzrost zatrudnienia we Wleniu. Jak  ludzie z Pilchowic i ze Strzyżowca będą tu pracować to przyjdą do ośrodka. (..)

 
Burmistrz Artur Zych bardzo emocjonalnieJa nie wiem czy ci ludzie (nieubezpieczeni) są w ogóle w Polsce czy oni są tu na miejscu?! To są mrzonki!

Radny Marek DralTrzy, cztery lata temu przychodnia z Jeżowa Sudeckiego zachęcała pacjentów z Pilchowic i Strzyżowca do przejścia do Jeżowa i gro tych pacjentów przeszło. Ci pacjenci są mieszkańcami naszej gminy i są ubezpieczeni!

Dyrektor SPZOZ Czesław Romaniuk - Gdyby te pięćset osób było ubezpieczonych mielibyśmy pięćset składek więcej i nie byłoby problemów finansowych, których i tak w tej chwili nie ma. My nie stwarzamy żadnych finansowych problemów!

Radny Marek Dral - W tym momencie tego problemu nie ma, ale jeżeli liczba pacjentów spadnie poniżej trzech tysięcy osób to co będzie?

Burmistrz Artur ZychW przypadku przekroczenie liczby trzech tysięcy ubezpieczonych zaczyna się dokładać do SP ZOZ. My jesteśmy już niedaleko tego. Możemy udawać, że nic się nie dzieje, ale jeżeli SPZOZ zacznie przynosić straty jest automatyczna procedura jego likwidacji!


Dyrektor SPZOZ Czesław RomaniukJak ściągnąć ludzi z okolic Jeleniej Góry? Na to  trzeba bardzo dużo pieniędzy. My się poruszamy w ramach „systemu” który istnieje. Jeżeli państwo zorganizujecie sponsoring możemy tworzyć gabinety specjalistyczne, ale w ramach tego czym dysponujemy, tego co dostajemy nie ma takiej realnej możliwości.

Radny Marek DralW Jeżowie znaleźli możliwość zabrania nam iluś pacjentów!

Dyrektor SPZOZ Czesław RomaniukOni są bliżej Jeleniej Góry.

Burmistrz Artur Zych - Bliżej Jeleniej Góry oznacza konkurencję. Jeżeli nie będziemy szli do przodu to lada chwila tamte ośrodki zakupią jakąś dodatkową rzecz na którą nas nie będzie stać i stracimy dużo więcej osób.

Radna Anna Zając - Młodzi ludzie uciekają do Jeżowa do Jeleniej Góry bo tam jest specjalista, może jest brak zaufania, może pana pracownicy nie jeżdżą na szkolenia. Jeżeli zakupimy USG do Wlenia to nie będzie miał go  kto obsługiwać.

Dyrektor SPZOZ Czesław RomaniukPrzypuśćmy, że mamy USG mamy człowieka który to obsługuje, owszem tylko ośrodek zdrowia z NFZ nie dostanie ani grosza!
Przez swoją jedenastoletnią prace udowodniłem , że potrafię zadbać o jednostkę, W związku z tym czuję się dotknięty takimi podejrzeniami, że to się rozsypie. Na razie funkcjonujemy dobrze, to dlaczego państwo w ten sposób podchodzicie. Funkcjonujemy bez żadnych ograniczeń! Nie ma żadnych ograniczeń w skierowaniach, nie ma żadnych ograniczeń w badaniach laboratoryjnych, nie ma ograniczeń w dostępie pacjentów do lekarza.


Dyrektor SPZOZ zarzucił Burmistrzowi oraz Radzie plany prywatyzacji ośrodka zdrowia.


Burmistrz Artur Zych
Proszę nie traktować tego spotkania, że to jest wstęp do prywatyzacji! SPZOZ – ów jest na naszym terenie już niewiele.
Ale wyobraźcie sobie państwo taką sytuacje, że tworzymy spółkę pracowniczą, która może prowadzić działalność gospodarczą. To jest sposób prywatyzacji! To, że pojawiło się hasło prywatyzacji to nie jest stwierdzenie, że to ma być zrealizowane. Nie jest wskazana żadna ścieżka prywatyzacji. W interesie gminy nie jest takie działanie żeby ten ośrodek który został wybudowany za pieniądze publiczne został sprzedany. Ja państwu zagwarantowałem, że jeżeli będą jakiekolwiek próby działań odbędą się spotkania z państwem.

Dyrektor SPZOZ Czesław RomaniukTo będzie wasza odpowiedzialność. Ja na wszelki pomysły jakie będą do spełnienia w ramach tego systemu jestem otwarty.

OPRACOWAŁ:
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ

Komentarze
chmm dnia grudnia 06 2015 21:21:41
/Nawet mężczyźni należeli do położnych i też nam za to płacili!/
ciekawe, którzy to mężczyźni we Wleniu korzystali z usług położnej ?
obywatel dnia grudnia 06 2015 22:05:02
Zastanawiające to jest dlaczego ludzie wolą dojeżdżać do innych miejscowości mając przychodnie a miejscu...a może wina leży po stronie lekarzy.....???????
aga dnia grudnia 06 2015 22:16:59
Sam nowy budynek to za mało,żeby zachęcić pacjentów do korzystania z uslug przychodni.
bosze dnia grudnia 06 2015 23:09:57
a ten chodnik to pamięta późnego Gomułkę czy wczesnego Gierka? czy to taka ścieżka zdrowia dla chorych: jak przejdą do Ośrodka to mają szanse na przeżycie, jak nie pokonają chodnika (np. po wylewie) to raczej marne szanse mają :(
do obywatela dnia grudnia 06 2015 23:41:03
nie wiem, czy wina lekarzy czy może pielęgniarek, bo ja się przeniosłem do Jeżowa, kiedy się okazało, że pół Wlenia wie o moich chorobach, ciekawe skąd?
kibic dnia grudnia 07 2015 07:31:21
ładnie brać pieniążki, za mężczyzn,którzy leczą się niby jako kobiety, ciekawe co nato prokurator
Ciekawy dnia grudnia 07 2015 07:31:28
A gdzie byli pozostali radni. Nabrali wody w usta? Tylko Dral się pytał? Jeszcze rok temu młodzi mieli zmienić oblicze tej rady. Gdzie teraz jest Świeętochowski Gładysz, Zając? .Nawet nie będę przypominał o Koczarskim, Buciaku i Bielatowej
Ich służba zdrowia zupełnie nir interesuje? ŻENADA PANOWIE I PANIE. ŻENADA
ktoś dnia grudnia 07 2015 07:39:00
ja myślę ,że wina jest lekarza,który z wilką łaską daje skirowania na badanie,w jelonce tego niema,dlatego ludzie rezygnują,no i czas pracy niby od 8 llub 9 ,a godzine sie czeka, na szanownych doktorków,nareszcie może będzie pożądek,6
pacjent dnia grudnia 07 2015 08:48:42
a co robi pani sprzątaczka,w recepcji w fotelu
ja dnia grudnia 07 2015 09:01:05
No właśnie w tej radzie pokładało się duże nadzieje szczególnie w młodych,poszczekali trochę na początku i co teraz czy p. Zając, p.Swietochowski,p. Gładysz mają jeszcze cos
do powiedzenia czy juz im wygodnie w fotelikach?
Tisze jedziesz, dalsze budiesz dnia grudnia 07 2015 09:14:58
Do wyborów jeszcze daleko, więc może szkoda gardła
A co do ośrodka, to prywatyzacja, prywatyzacja i jeszcze raz prywatyzacja. Popatrzcie jak we Lwówku pięknie działa prywatny ośrodek
Prywata dnia grudnia 07 2015 09:21:29
Prywatyzacja to najlepsze wyjście. Cuż jednak z tego skoro burmistrz sprawia wrażenie panienki która chciałaby i się boi.
kim dnia grudnia 07 2015 09:50:11
Juz któryś raz słyszę, że w młodych pokładaliście nadzieję...tak jakby młody wiek miał być gwarantem działania. I znow rozczarowanie. Wiec może zacznijcie głosować na ludzi z powodu innych kryteriow niz wiek. Sama jestem ciekawa, czemu tak cicho u J. Gładysza, a W. Świętochowski? Dopiero teraz przypomniano mi, że jest radnym...
Co do naszych lekarzy i wiecznie zmęczonych pielęgniarek...mają tu jak u pana Boga za piecem, więc niech wykażą się dyskrecją, empatią i życzliwością, a lekarze - kompetencją. No i mniej ploteczek, drogie panie...
trzeźwo myślący dnia grudnia 07 2015 10:08:29
Osoby odpowiedzialne za profesjonalne funkcjonowanie przychodni same sobie wystawiają bardzo krytyczną ocenę. To że od dłuższego czasu a dokładnie kilku od kilku kadencji rady nic się nie zmienia na lepsze tylko stanie w miejscu albo wręcz cofanie się w rozwoju medycznym w tym specjalistach nie przeszkadzało poprzednim włodarzom, kierownictwu ośrodka. Przykład ano proszę wizerunek zalegających krawężników, brak profesjonalnego usg)sprzętu, brak lekarzy, brak fizjoterapeutów. Nasza rada i sam burmistrz raz na jakiś czas przypomną sobie ,że we Wleniu jest ośrodek zdrowia i na tym się kończy.
Dwa słowa do kim: ludzie we Wleniu nie chcą zmian bo ktoś z rodziny może stracić pracę, a co do młodych to lepiej nie szargać sobie zdrowia bo może być problem z dostaniem skierowania do specjalisty?
Ww dnia grudnia 07 2015 10:22:56
Krawężniki, chodniki rozwalajacyo się płot wokół osrodka to wizytówka naszej przychodni. A Radna z Ogrodowej jeszcze ktoś pamięta jak się nazywa? Słowa nie powie żeby nie urazić burmistrza.
ania dnia grudnia 07 2015 10:38:46
Myślę ze przyczyna jest brak odpowiednich specjalistów,oszczędzanie na pacjentach nie wypisując im skierowan na rózne badania,najpierw diagnostyka a potem leczenieraz w miesiącu powien przyjeżdaż tu specjalista tj .kardiolog, ortopeda itp.to sa przyczyny dlaczego ludzie się wypisuja do innych przychodni.idac w jeleniej do lekarza na dzien dobry dostajemy skierowania na mase licznych badań tu tego nie ma.
gośc dnia grudnia 07 2015 10:42:02
p.Romaniuk sam bardzo oszczędza na wypisywaniu skierowan na droższe badani.żeby dostac skierowanie na gastroskopie np.to pol roku trzeba chodzić do niego bo sam najpierw stara sie leczyc a jak to nie skutkuje to dopiero łaskawie wypisze.i tu jest problem.
hihi dnia grudnia 07 2015 10:43:55
dokładnie jak się zachoruje to pół wlenia wie.
wlenianin dnia grudnia 07 2015 10:46:36
ale p.Woś dała popis.mężczyzni u położnej...hehehe
go ść dnia grudnia 07 2015 10:49:34
aby był tu dobry lekarz to trzeba mu dobrze zapłacić.
do radnego Jacka Gładysza dnia grudnia 07 2015 11:09:22
Panie radny a, gdzie są tak zapowiadane rozmowy społeczne??Proszę przygotować przez urząd i rade ankietę na temat oczekiwań mieszkańców od Ośrodka Zdrowia, oraz jakie widzą rozwiązania
( prywatyzacja, zmiana kierownictwa-nowi lekarze). Wydatek elektroniczny trochę czasu i chęci, wydruk 3000 tysięcy kartek to około 100zł a więc 1/7 diety radnego. Czas coś w końcu zrobić.
czarnyroman dnia grudnia 07 2015 12:21:18
Przypomnę słowa p. dyrektora - jak pana przywiozą, to dam panu skierowanie
i funduszu nie stać na badanie każdego, co go boli - te słowa zna pewno wielu pacjentów. Produkuje Pan kaleki takie jak ja, bo do renty też trzeba zrobić badania i rehabilitację. Ja już Panu dziękuję.
srrzelec dnia grudnia 07 2015 17:50:08
a moze by po drodze takze ratusz sprywatyzowac,,mysle ze wtedy zamiast do wlenskiej przychodni i ratusza jechalibysmy do lwowka czy lubomieza,,moze wlgule zlikwidujmy gmine
aha dnia grudnia 07 2015 18:07:34
a gdzie leczy się nasza władza, burmistrz i sekretarz? we Wleniu?
jaś dnia grudnia 07 2015 18:56:09
"pacjent" i "do obywatela" ładnie to i dosadnie ujęli.pani sprzątaczka w rejestracji i pootwierane karty pacjentów na wierzchu.Niech nikt nie powie ,że tego tam nie widział!
realistka dnia grudnia 08 2015 12:02:21
czas najwyższy zreformować tut. ośrodek zdrowia-potrzebni są lekarze na miarę xxi wieku. Pacjenci odchodzą bo nie znajdują w tut. ośrodku profesjonalnej pomocy a nie jak powiedziano, że byli nieubezpieczeni.
Ludzie wolą korzystać z usług med. w Jeleniej Górze, Lwówku,
Jeżowie. Panie Burmistrzu czas to zmienić.
wybieram ... ? dnia grudnia 08 2015 13:09:03
Tylko prywatyzacja poprawi sytuację ośrodka. Wszyscy to wiedzą, tylko czy władze mają chęć zmian, czy wolą stagnację
Obecny dnia grudnia 08 2015 18:41:01
Młodzi radni się nie wypowiadają ?? Czyli ów zainteresowani nie chodzą na sesję. Ja chodzę i właśnie głównie Gładysz Świętochowski czy Zajac się udzielają(MADRZE). W tym przypadku LEPIEJ MĄDRZE MILCZEĆ NIŻ GŁUPIO GADAĆ w przypadku Drala. A tutaj Młodzi radni jest żal i szukanie dziury w całym.
Obecny? dnia grudnia 08 2015 20:12:46
nie bardzo można zrozumieć to co napisałeś, ale jeśli chciałeś napisać, że młodzi radni na sesji mądrze milczą to może masz rację, ale jak sprawdzić, czy milczą mądrze czy głupio? A radny Dral jako jedyny jest zainteresowany tym, co się dzieje i niestety nie podoba się się to pozostałym radnym, bo zostaje im tylko mądrze milczeć? skoro albo się nie znają albo nie są zainteresowani problemami mieszkańców
No dnia grudnia 08 2015 20:35:43
No no... . No to mamy radę milczących mędrców. Niektórzy tak milczą już od trzech kadencji!!! I Bóg jeden raczy wiedzieć ile jeszcze będą ... milczeć.
A Drala nie lubią bo im ciszę zakłóca.
Ciiszszeeejj dnia grudnia 09 2015 06:14:36
Ciszeeejjj nad ta radą. Oni tak pięknie mądrze milczą!
On dnia grudnia 09 2015 13:20:27
Ktora krowa duzo ryczy malo mleka daje, odwieczne powiedzenie i sie spelnia
Ona dnia grudnia 09 2015 14:11:15
Większość radnych nie ma zdania, albo nie ma nic do powiedzenia. Oni tylko grzecznie podnoszą rączki. Czy tacy radni są nam potrzebni? Litości!
Wlenianin dnia grudnia 09 2015 14:36:46
We Wleniu ktoby nie byl zawsze bedzie zle,tutaj panuje zawisc. Dopiero rok minal, a tzreba czasu by zostaly realizowane przez radnych inwestycje,plany.Trzeba poczekac kadencje i oceniac. Narazie czesc dlugów zacioagnietych jest splacanych z poprzednich kadencji,wiec nie ma z czym szalec. A na sesja to nie jarmark zeby sie przekrzykiwac, mozna wiele spraw zalatwic dla Wlenia w ciagu tygodnia i porozmawiac o wielu sprawach z wladzami
Do Wlenianin dnia grudnia 09 2015 14:40:13
Dokladnie, czas szybko plynie, kazdy z Was moze wystartowac w przyszlych wyborach i zobaczy jak wszystko mozna zalatwic. Wszystko wtedy co ludzkie i proste staje sie zagmatwane wieloma przepisami, ktore blokuja wiele dzialan, ktore mozna zrealizowac
Ja dnia grudnia 09 2015 16:58:09
A teraz odwrotnie - piszemy coś pozytywnego o naszych radnych. Kto pierwszy? :)
do "Wlenianin" i do"Do Wlenianin&qu dnia grudnia 09 2015 17:04:00
Szanowni internauci zawsze daje się pewien czas po objęciu władzy na tkz. zadomowienie się czyli 100dni spokoju. W tym czasie wypadałoby aby wyborcy gminy Wleń dowiedzieli się w jakim stanie przyjęto stanowisko burmistrza, czyli ile jest kasy do oddania a ile mamy. To nie jest trudne, chyba ,że coś przemawia za nie poinformowaniem wyborców. Mogę powiedzieć, że obietnice w kampanii wyborczej w większości nijak mają się do stanu rzeczywistego. Gdy w kasie gminy odchodzący burmistrz oraz skarbnik zostawili kilka milionów to było źle. Gdy następny burmistrz, z z-cą, i skarbnikiem zostawia gminę zadłużoną to nie mówi się zbyt dużo na ten temat. Bo jak mogą spojrzeć w oczy radni, którzy ślepo podnosili ręce do góry nad każdą uchwałą przygotowaną przez burmistrza nie patrząc co za sobą to niesie. Każdy z kandydatów na burmistrza miał swój program tak jak każdy radny a więc jako mieszkaniec i wyborca chcę aby teraz się z tego wywiązali. Co do aktywności radnych to pozostawiam bez komentarza za wyjątkiem Pana Marka Drala, i Tomasza Buciaka. Myślę ,że kilka dobrych podpowiedzi i będzie pan Panie Marku spostrzegany jako radny, któremu nie ważne kto jest burmistrzem, ale zależy na dobru wszystkich w gminie a w szczególności na normalności.
monia dnia grudnia 09 2015 20:26:16
W przychodni we Wleniu w poradni dla dzieci przyjmowani są dorośli razem z dziećmi,a przecież w tym czasie w innym gabinecie przyjmuje internista.Nie rozumiem takiego braku organizacji
C O M A dnia grudnia 10 2015 07:20:25
C O M A

nie wierzę s kur Wy synom

Obiecali nowy, lepszy świat
Używając pięknych, mądrych słów
Przedstawili idealny plan
Lecz nie każdy starał się jak mógł

Nasz mały
Chorobliwie duszny kraj
Brak wiary
Każdy Bogiem sobie sam
Otoczyło mnie stado wściekłych psów
Coraz trudniej wstrzymać się od łez
Między nami strach, między nami brud
Nie do wiary jak łatwo zgubić sens

Nauczyłem się wydawać o tym wszystkim
Powściągliwe zdanie
Nauczyłem się wydawać o tym wszystkim
Chłodny sąd
Kto pomoże znaleźć nowy cel?
Co pozwoli przebić się przez mrok?

Nasz mały
Chorobliwie duszny kraj
Brak wiary
Każdy bogiem sobie sam

Nie wierzę s kur Wy synom
Nie wierzę s kur Wy synom
Obecny dnia grudnia 10 2015 07:46:33
Widzę że kłania się czytanie ze zrozumieniem. Jak i widzę że co niektórzy nawet sami sobie odpowiadają i eskaluja gniew za nieudane wybory:)
NASTĘPNA KADENCJA JEST WASZA PRZECIEŻ OBECNI RADNI NIC NIE ROBIĄ WIĘC ZA 3 LATA WYGRANA MASZ W KIESZENI:)
RH+ dnia grudnia 10 2015 08:55:10
Twierdzenie, że za poprzedniej władzy nic się nie działo może tylko sformułować ktoś ślepy, głuchy totalny ignorant lub hipokryta. Świetlice, obwodnica, ośrodek, marketr30;..Itd. Niestety szanownym W leniuszkom zawsze źle, niewygodnie, zawsze coś uwiera i coś jest nie tak. Szanowne wielkomieszczaństwo Wlenia NIC I NIC się działo nie będzie, tak wybraliście. Mieliście prawdziwego gospodarza a teraz macie jedynie DOZORCE. Pozdrawiam.
Taki-tam doC O M A dnia grudnia 10 2015 10:20:31
Witam na naszych spotkaniach poetę.Dla mnie treść byłaby i wzniosła i sensowna gdyby nie to wstępne zawołanie-[nie wierzę s kur Wy synomb][/b],Zgadzam sie z tym że KAŻDY BOGIEM SOBIE SAM niesie przesłanie które niszczy NAS jako SPOŁECZNOŚĆ. .........czyli niszczy nas wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do RH+ dnia grudnia 10 2015 12:33:54
Masz racje trzeba być głuchym, ślepym oraz totalnym ignorantem. Ile kosztowały świetlice? ile kosztuje utrzymanie pustego budynku??? dla zorganizowania kilka razy w roku imprezy?Dlaczego wszyscy mieszkańcy w gminie maja ponosić koszta świetlicy wiejskiej?
Co do ośrodka zdrowia to lepiej zamilcz bo efekty mamy teraz!!
Co do marketu jaki wkład ma gmina Wleń??(ZERO jeszcze raz ZERO)
Co do obwodnicy to poprzedni włodarze od starostwa poprzez gminę Wleń chyba nie do końca mieli świadomość, że ciemność zapanowała na obwodnicy, śmieci zalegają bo brak koszy i wspaniale zaprojektowane zjazdy i mnóstwo znaków.
RH+ dnia grudnia 10 2015 13:42:45
No właśnie!!!! Wszystko nie tak,czyli tak jak napisałem.Powyższy komentarz dokładnie potwierdza moją tezę.
RH+ dnia grudnia 10 2015 13:44:51
A tak propo kosztów utrzymania świetlicy wiejskiej...wieś płaci podatki to sobie świetlice utrzyma.
do obecny i innych dnia grudnia 10 2015 13:50:23
Piosenki zespołu COMA idealnie można wpasować przed, w czasie i po kadencji. Idealnie odzwierciedla zdanie społeczności, która nie bierze udziału w wyborach. Dla mnie każde wybory nie mają znaczenia. Zmiana szyldu i nic więcej, ludzie są tacy jacy są. Sam dbam o moje dobre i spokojne życie, reszta niech się martwi o siebie. Co zrobi burmistrz i radni, to ich sprawa. Co oni zrobią to ich sprawa.

COMA
Los cebula i krokodyle łzy

Zostaw ten cholerny kubek
Potniesz sobie palce
Wypij mleko, umyj buzię
Przyjdę zanim zaśniesz

To, że galaktyczny podmuch
Zniszczy cywilizację
To nie jest dostateczny powód
By wybuchać płaczem

Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień
Dla mnie też za długa zima i zła
Dla mnie też, ale przyznaj, że w sumie się żyje cudnie, i
Przestań wyć, przestań wyć, przestań płakać!

I po co czytasz komentarze
Sfrustrowanych miernot
Niech się durnie trują jadem
Oszczędź sobie złego

Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień
Dla mnie też za długa zima i zła
Dla mnie też los cebula i krokodyle łzy
Przestań wyć, przestań wyć, przestań płakać!

Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień
Dla mnie też za długa zima i zła
Dla mnie też los cebula i krokodyle łzy
Przestań wyć, przestań wyć!

I daj radnym i burmistrzowi żyć.:)
za prywatyzacją dnia grudnia 10 2015 17:51:42
Prawie jak poeta, tylko głowa nie ta,
Zamiast tu kopiować idź do GOKu po rapować
...
. dnia grudnia 11 2015 21:03:22
gdzie jest gok?
Anka dnia grudnia 13 2015 19:28:56
Zgodzę się z opinią ludzi,przychodzi się do lekarza na daną godzinę a lekarza nie ma,o wydanie skierowania wszystko z wielką łaską,lekarz potrafi jescze beszczelnie powiedzięć do meża,, pan nie wygląda na chorego bo chłop jak dąb"zero szacunku dla pacjen
ta oczywiście dotyczy to tylko pana doktora.
Ewa dnia grudnia 13 2015 19:42:35
Od dwóch lat prosiłam lekarza o skierowanie na badania i ich nie zlecił twierdząc że nie widzi podstawy,po dwóch tygodniach przeniesienia się do Lwówka stwierdzono u mnie chorobę Tarczycy!!!!
U męża twierdził że ma zapalenie tchawicy,w końcu znalazł się w szpitalu i wykryto u nie niego ostrą Astme!!!!!!!!!!!!
Pacjenta dnia grudnia 13 2015 19:53:48
Po prostu należy zmienić dyrektora ośrodka ,bo Ryba psuje się od głowy!!!
Wlenianka dnia grudnia 15 2015 14:13:58
W ośrodku zdrowia nie ma lekarzy!!!Panie,które"leczą"już dawno powinne być na emeryturze.Nie ma pediatry,nie ma ginekologa.Po co utrzymywać ośrodek zdrowia,skoro nie ma w nim specjalistów.Nic dziwnego,że mieszkańcy wolą się przenieść do "obcych"przychodni.Tam są specjaliści a skierowanie dostaje się bez proszenia.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zapomniane cmentarze
Zapomniane cmentarze
Zapomniane cmentarze


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903546 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.