wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Podsumowanie konsultacji nad strategią rozwoju gminy na lata 2015 - 2020.
Miejskie

W piątek 20 listopada odbyło się spotkanie Burmistrza z mieszkańcami podsumowujące konsultacje społeczne związane z  tworzeniem strategii rozwoju gminy na lata 2015 – 2020. W spotkaniu wzięło udział około 30 osób.

Strategia Rozwoju nad którą pracują władze gminy wyznaczy kierunki  działania na lata 2015 – 2020. Będzie stanowiła podstawę korzystania przez gminę z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej i innych zewnętrznych źródeł finansowania. W konsekwencji tych działań  powinna wzrosnąć jakość życia mieszkańców tj. zaspokajanie różnorodnych potrzeb społeczności na coraz  wyższym poziomie.

W podsumowaniu prac Panie Katarzyna Przybyła oraz Alina Kulczyk – Dynowska przedstawiły ocenę potencjału społeczno - gospodarczego gminy oraz analizę SWOT — określającą  słabe i mocne strony gminy, jej szanse rozwojowe i zagrożenia płynące z otoczenia.

Analiza SWOT powstała po  konsultacjach z mieszkańcami. W ich ramach odbyło się jedno spotkanie w którym udział wzięli jedynie zaproszeni przez burmistrza Artura Zycha  radni, sołtysi, kierownicy jednostek, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz ksiądz proboszcz. Prowadząca przedstawiła zmiany jakie zaszły w stosunku do pierwotnej wersji dokumentu po uwzględnieniu uwag jakie wnieśli uczestnicy spotkania. Szczególnie podkreśliła fakt, że najwięcej zmian zostało wprowadzonych w rozdziale Rozwój Kultury.

Dyskusja jaka miała miejsce po przedstawieniu celów strategi tylko w niewielkim stopniu dotyczyło założeń przestawionego dokumentu. W Zasadzie poza propozycją jednego z mieszkańców dotyczącą przekształcenia linii kolejowej Jelenia Góra – Lwówek Śląski w drogę rowerową, co zresztą spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem części uczestników, debata ograniczyła się do pytań dotyczących bieżącego funkcjonowania gminy, miedzy innymi gałęzi wiszących nad drogami, niszczejącego budynku Basztowej,starego przedszkola itp.
Andrzej Jaśkiewicz

Komentarze
fix dnia listopada 23 2015 21:32:47
Uważam,że powinni w końcu zadbać o ZIELEŃ bo oni tylko by wycinali,a nic nie sadzą!!!
do fix dnia listopada 24 2015 10:48:14
Lepiej zarosnąc, już wszystko zarosło,coraz mniej punktów widokowych,coraz mniej ścieżek, sadżmy więcej w końcu to rezerwat i niech dalej nic się nie dzieje
pomysł dnia listopada 24 2015 22:20:07
Z tą drogą rowerową to zajefajny pomysł.
kibic dnia listopada 25 2015 08:28:58
droga rowerowa,fajny pomysł,ale gdzieś obok, ale nie niszczyć pięknej kolei,a raczej zadbać onią,byłaby atrakcją turystyczną
popieram dnia listopada 25 2015 11:07:20
Popieram zrobienie drogi rowerowej przykładowo Śliwkową Ścieżką co do linii kolejowej... zachować, lobbować i sprawić by Urząd Marszałkowski chciał ją wyremontować tak jak np z Wrocławia do Trzebnicy z Kłodzka do Kudowy czy z Jeleniej Góry do granicy w Jakuszycach
haluks dnia listopada 25 2015 13:04:08
Tez myślałam o drodze rowerowej gdzieś obok, bo miejsce jest. Na rolkach tez nie ma gdzie jeździć, ( taka droga bylaby w sam raz) albo dziury jak po apokalipsie, albo auta... Trzy glosy na tak!
Elff dnia listopada 25 2015 20:44:33
Jakiegoś materiału wideo nie ma ??
BBW dnia listopada 26 2015 14:36:40
Czy sprawa zanieczyszczenia powietrza, którą poruszyłem na spotkaniu jest tym "niewielkim stopniem"?! Turyści, którzy zechcą przyjechać do naszego miasta chcą oddychać czystym powietrzem a nie tym czymś którym obecnie oddychamy.Po pierwsze trzeba zadbać o czystość miasta i powietrza , a później budować ścieżki rowerowe.
DO BBW dnia listopada 26 2015 22:26:40
Mogłeś sobie poruszać sprawy zanieczyszczenia powietrza. Problem polega na tym, że było to spotkanie PODSUMOWUJĄCE konsultacje na temat strategii! Mozna sobie było dyskutować na temat dróg rowerowych, linii kolejowej i o d...e Maryny. Na tym spotkaniu nie miało to najmniejszego znaczenia. Strategia została napisana, teraz zostanie uchwalona, a ty sobie pogadaj ... .
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWKS - BOBRY


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920585 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.