wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Porzucony piesek szuka nowego opiekuna.
Miejskie
Znaleziona w okolicach zapory w Pilchowicach suczka szuka domu. Osoby, które chciałyby przygarnąć tego wystraszonego i zabiedzonego zwierzaka mogą kontaktować się z Panem Marianem Dziatłowiczem pod numerem telefonu- 604402879. Jeśli suczka nie znajdzie opiekuna, zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt. 

Komentarze
. dnia maja 23 2015 13:26:54
Oby szybko znalazła nowy dom. Szkoda by było, żeby taka fajna psina trafiła do schroniska. Trzymam kciuki. Myślę, że znajdzie się u nas jakaś Dobra Dusza która będzie mogła przygarnąć psiaka i o niego zadbać. Sam mam psa i wiem ile potrafi dać radości taki zwierzak na co dzień. Polecam!:)
Monia dnia maja 23 2015 20:40:32
Ile ten piesek ma miesiecy?
Wilma dnia maja 25 2015 11:02:28
Czy mogę liczyć na "miejski" talon na sterylizację suczki, gdybym się zdecydowała ją wziąć?
Mieszkanka dnia maja 25 2015 11:31:56
Tak ,jak najbardziej miasto pomoże w sterylizacji suczki na pewno ,tylko jak ktoś ją przygarnię .
Wilma dnia maja 25 2015 17:22:01
Jutro sprawa będzie konsultowana z Burmistrzem.
Ala dnia maja 25 2015 21:02:34
Biedna malutka ,taki los ją spotkał ,może ktoś ją zaadoptuję ,życzę jej tego.
Wilma dnia maja 27 2015 15:43:55
UMiG, reprezentowany przez p. Strażnika Miejskiego, był gotów mi psa wydać na zasadzie "pani se weźmie i wyleczy". Nie było mowy o jakiejkolwiek umowie adopcyjnej czy wstępnej opiece lekarskiej. UMiG we Wleniu nie słyszał zapewne o czymś takim: "Zapewnianie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gmin" /USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, Art. 11. 1./.

Cała "opieka", jaką UMiG we Wleniu zapewnił temu psu, to przywiezienie go z Pilchowic i zamknięcie w graciarni na terenie dawnej bazy KZOM. Psa karmili mieszkańcy i oni także zadbali, by miał się na czym położyć.

W najbliższym czasie suczka trafi pod opiekę Olszyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Bezdomnych Zwierząt, gdzie zostanie jej udzielona pomoc medyczna przed wydaniem nowemu właścicielowi (który już się zadeklarował).
Aga dnia maja 27 2015 22:02:48
Suczka jutro pojedzie do stowarzyszenia ,gdzie zostanie przebadana i wyleczona przez weterynarza ,na koszt urzędu zostanie wysterylizowana i zaadoptowana do nowego domu ,,dobrze ,że tak się wszystko skończyło ,,bo suczka jest bardzo wystraszona ,,zanim komuś na nowo zaufa ,minie trochę czasu,,Oby mniej było takich zdarzeń .Dla czego człowiek jest taki bez myślny ,,krzywdząc zwierzęta .Ale są i dobrzy ludzie którym los zwierząt nie jest obojętny ,dziękujmy im ,za dobre serca.Robię to w imieniu tej suczki.
Wilma dnia maja 27 2015 22:43:17
Pani Ago, jest Pani wielka! :)
Artur Zych dnia maja 28 2015 06:55:41
Suczka zostanie adaptowana przez mieszkankę Wlenia. Pies był karmiony przez pracowników gminy, a mieszkańcy go dokarmiali. Przed adopcją został zbadany przez lekarza weterynarii, gmina zdeklarowała pokryć koszty sterylizacji, po adopcji. Suczka jak na swoje przeżycia jest wyjątkowo ufna i będzie bardzo wdzięczna swojej nowej właścicielce. Już po chwili dała się pogłaskać. Jedzenie przywoził psu Pan Marek Dziatłowicz, pierwsze karmienie odbyło się kiełbasą. Ponieważ nie mamy kojca w którym można przechowywać takie zwierzęta, to takowy przygotujemy, po to by w przyszłości warunki były lepsze. W moim odczuciu lepszym rozwiązaniem było poszukanie temu psu domu u nas, niż wywożenie go do schroniska. Krzywdząca dla pracowników UMiG jest opinia o przywiezieniu psa i jego zamknięciu. To właśnie pracownicy karmili tą zabiedzoną suczkę. Legowisko zapewnili także pracownicy. Przykre jest, że starania tych ludzi są w taki sposób opisywane, sugerując, że pracują tam ludzie bez serca. A fakty są zupełnie inne.
Wilma dnia maja 28 2015 10:55:56
Z całym szacunkiem: wszyscy widzieli to legowisko: tekturowe pudełko i jakieś ubranie robocze. To mieszkańcy przynieśli dwie poduszki i koc. Ostatnie dni (i szczególnie noce) były bardzo zimne, a piesek bardzo wychudzony i o krótkiej, delikatnej sierści.

Karmienie wygłodzonego psa kiełbasą pozostawię bez komentarza.

Pracownicy, owszem, to ludzie wielkiego serca, które okazywali tej biednej suczce w pełni, ale "miasto" ich w tym w żaden sposób nie wspierało.

Badanie psa przez lekarza weterynarii odbyło się tak, że lekarz psa zobaczył, stwierdził, że ma chore oczy i że trzeba je zakraplać kroplami, które ma zakupić nowy właściciel. Do ewidentnie chorych (z wyciekiem!) uszu nie zajrzał, bo piesek (jak wszyscy wiedzą, malutki i łagodny) podobno nie pozwolił sobie założyć kagańca (sic!). Psa należało również odrobaczyć i zabezpieczyć przed insektami.

Dobrą praktyką jest również podpisywanie z UMiG (obecnym prawnym właścicielem suczki) i nowym właścicielem umowy adopcyjnej (zwaną też kartą adopcyjną). Wzór do znalezienia w Internecie.

Profesjonalną opiekę zdrowotną zadeklarowało suczce Olszyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt (nie jest to schronisko!), pozostające zresztą w kontakcie z p. Dziatłowiczem.
Nie każdy ma warunki, by po zaadoptowaniu izolować bezdomnego zwierzaka (będącego potencjalnym nosicielem niezliczonych niezidentyfikowanych chorób) i leczyć go we własnym zakresie.

Na koniec: kojec z porządną budą to priorytet. Zgodnie z art. 11a ust. 1 u.o.z. rada gminy wypełniając obowiązek określony w art. 11 ust. 1 ustawy, określa w drodze uchwały, corocznie do dnia 31 marca, program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
Co zawiera wleński program opieki nad zwierzętami bezdomnymi, jeśli nie pomyślano o czymś tak podstawowym, jak zapewnienie godziwych warunków tymczasowego przetrzymywania odłowionych zwierzaków?
Aga . dnia maja 28 2015 21:22:34
Też bym była za tym ,aby stworzyć tam na bazie kojec z budą dla porzuconych psiaków ,nie duży koszt ,a zwierzęta będą przechowywane w odpowiednich warunkach.
do wilma dnia maja 29 2015 08:04:52
rozumie ze wobec siebie tez takie oceny stosujesz????
Wilma do "do wilma" dnia maja 29 2015 09:46:54
Od siebie szczególnie wymagam. Od urzędników wymagam tylko tego, by rzetelnie wypełniali obowiązki, do których zostali powołani.
tomek dnia maja 30 2015 00:13:01
suczka jest wspaniała
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Maraton rowerowy
Maraton rowerowy
Maraton rowerowy


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938270 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.