wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Bubel za 1,5 mln?
Miejskie
Od pewnego czasu, bardzo często w naszych kranach przestaje płynąć woda. Ze względu na sporą uciążliwość niemal cyklicznych wyłączeń wody, 26 kwietnia 2009 r poszedłem na sesję Rady Miasta i Gminy Wleń i zadałem pytanie o przyczynę problemów z brakiem wody.A.J.
– Ostatnio we Wleniu bardzo często występują problemy z dostawą wody.

           Czy jest to spowodowane problemami z nowymi zbiornikami na wodę pitną?


Dyr. Artur Pudło - to jest związane z zaworem redukcyjnym,

A.J. Czy gmina dokonała odbioru technicznego tego obiektu?

Burmistrz Bogdan  Mościcki – tak jest.

A.J. Odbiór obejmował napełnienie zbiorników wodą, kontrolę automatyki, zaworu redukcyjnego oraz zasilenie punktów czerpania wody we Wleniu?
                                                                                                                                                               
Burmistrz Bogdan  Mościcki - Jeśli państwo wiedzą, jak wygląda odbiór to oczywiście, że tak.

A.J. Odbiór techniczny polega na uruchomieniu technologicznym obiektu i w tym wypadku zasileniu wodą punktów odbioru wody (we Wleniu).

Burmistrz Bogdan  Mościcki – myślę, że tak.

A.J. Czy Wleń był i jest zasilany z nowych zbiorników, czy nadal ze starego zbiornika?

Dyr. Artur Pudło Pudło - W tej chwili jest zasilany ze starego zbiornika.
 
A.J.Czyli mimo, że od odbioru minęło niemal pół roku i wypłaceniu pieniędzy za tą inwestycję nadal jest wykorzystywany stary zbiornik? A na nowym trwają jeszcze jakieś prace?
 
Dyr. Artur Pudło - wszystkie prace odbywają się w ramach gwarancji. (...)Główny wykonawca przyjeżdża i stara się wyregulować zawór. Wiele przerw w ostatnim czasie spowodowane było tymi pracami. Niemniej jednak Wleń jest zasilany ze starego zbiornika.

A.J. W momencie odbioru Wleń nie był zasilany z nowego zbiornika?

Dyr. Artur Pudło - Sam Wleń nie, natomiast zbiorniki są wypełnione i są zasilane Łupki.

A.J.   Inwestycja została, więc przejęta z usterką? Była niesprawna technicznie?
 
Burmistrz Bogdan  Mościcki – była sprawna technicznie.

A.J. Tylko do Wlenia woda z nowych zbiorników nie dociera. Przed chwilą Pan Pudło powiedział, że Wleń jest zasilany ze starego zbiornika.

Radny Kwolik - Nie mieliśmy dokumentacji gdzie są podłączone stare zbiorniki i nie  mogliśmy w momencie odbioru odciąć tego starego zbiornika.
 
A.J. Dlaczego wcześniej tego nie zrobiono?
 
Radny Kwolik - Bo nie wiedzieliśmy gdzie.
    
Burmistrz Bogdan  Mościcki - Odbiór wykonano zgodnie z dokumentacja techniczną. Nie ma projektów jak wcześniej było podłączone (...)

A.J. Wykonano więc inwestycję, a nie wykonano niezbędnej dla tej inwestycji infrastruktury (...)
 
Burmistrz Bogdan  Mościcki - Ja uważam, że inwestycja została wykonana zgodnie z dokumentacją (…).
 
Z wyjaśnień Dyrektora Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnego i Mieszkaniowej wynika, że tak częste wyłączenia wody spowodowane są wadami zaworu redukcyjnego. W trakcie odbioru technicznego najprawdopodobniej nie włączono nowego zbiornika do istniejącej sieci wodociągowej Wlenia. Jak stwierdził z rozbrajającą szczerością Radny Kwolik  „nie wiedzieliśmy jak wypiąć stary zbiornik” , „Nie wiedzieliśmy gdzie”.  Pan Mościki twierdzi, że zbiornik w trakcie odbioru był sprawny technicznie (skąd więc problemy z zaworem redukcyjnym) natomiast brak jest dokumentacji istniejącej sieci wodociągowej.

Dlaczego nie zinwentaryzowano linii wodociągowych w obrębie inwestycji? Dlaczego nie przygotowano wpięcia nowych zbiorników do istniejącej sieci? Niestety na te pytania nie uzyskałem odpowiedzi. 


Niemal pół roku temu ukończono budowę nowych zbiorników wyrównawczych na wodę pitną. Okazuje się, że mimo wypłacenia za wykonanie zbiorników (wraz
z przebudową wodociągów) około 1.600.000,- złotych do dnia 27.04 2009 z powodu problemów technicznych nie udało się przełączyć zasilania miasta Wleń ze starego zbiornika na nowy.
Kolejne podejmowane próby kończyły się niepowodzeniem. Całość inwestycji na dzień 27.04. 2009 była niesprawna technicznie. Woda z nowych zbiorników docierała jedynie do mieszkańców Lenna oraz Łupek. Mieszkańcy Wlenia pili wodę ze starego zbiornika zlokalizowanego poniżej cmentarza.
Stary zbiornik na wodę zlokalizowany jest zaledwie kilka metrów od cmentarza.Nowe zbiorniki


Powyższe odpowiedzi padły na Sesji Rady Miasta i Gminy Wleń 27 kwietnia 2009 r. na pytania zadawane przez Andrzeja Jaśkiewicza.Pozostali członkowie redakcji odcinają się od tego stronniczego politycznie artykułu.
Portal wleninfo.pl w swym założeniu miał być stroną, czysto informacyjną, prowadzoną na poziomie i w dobrym smaku, a przede wszystkim apolitycznie.
Powyższa wiadomość została zredagowana, bez żadnych uzgodnień z pozostałymi osobami redakcji, tylko i wyłącznie przez
Andrzeja Jaśkiewicza.


Grzesiek, Kubek, PiotrKomentarze
Szuwarek dnia maja 03 2009 21:56:05
Panie burmistrzu Mościcki!!! na miość Boską czy Pan potrzebuje ludzi do odbioru każdej inwestycji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pana wypowiedzi, oraz po.dyr.Pudły i radnego Kwolika to jedno wielkie zapytanie co wy panowie gadacie.
Sami sobie zaprzeczacie odpowiadając takie bzdury. Jeden mówi że sprawna ale wody nie ma, drugi mówi, że wszystko było dobrze i tez wody nie ma , a trzeci ma problem z znalezieniem starych zbiorników.
Mam nadzieję ,że ludzie widzą jacy jesteście fachowcy-menadżerowie????
Czas porzygotować "taczki" bo to nie pierwsza taka wpadka!!!!!
Grzesiek, Kubek, Piotr dnia maja 03 2009 23:13:32
Panowie, farsę robicie z tym niby stronniczym artykułem, podane zostały same fakty, bez złośliwego komentarza nawet; więcej odwagi życzę, redaktorzy.
slon dnia maja 03 2009 23:26:13
W 100% procentach zgadzam sie z moim przedmowca.Dobrze jest brac kase i nic nie wiedziec. Szkoda ze w naszym kraju nie mozna rozliczyc Burmistrza, Dyrektora czy radnego.To sa ludzie ktorzy nigdy nic nie wiedza i nie wiadomo za co biora pieniadze.Sam wiele razy tego doswiadczylem.Czeski film.Nikt nic nie wie. Do Grzesiek,Kubek i Piotr-czy ktoras z wymienionych w tekscie panow jest waszym ojcem,bratem,wojkiem czy tez innym pociotkiem? Nie macie pojecia co znaczy okreslenie "tekst stronnicznie polityczny". Krytyka nieudolnych wladz naszego miassta to nie jest stronnicznosc polityczna.Dzieki Bogu powoli bo powoli ale zblizaja sie wbory.
Wilma dnia maja 04 2009 03:37:59
Wreszcie mieszkaniec tego miasta "nie odciął się " od problemów. Nie znam człowieka, ale już go lubię i podziwiam. Mam nadzieję, że postawa ta okaże się zaraźliwa. Najwyższy czas, by włodarze nasi zdali sobie sprawę, że są odpowiedzialni za swoje słowa i czyny.
Luk Vanhauwaert dnia maja 04 2009 08:43:44
Nie rozumiem krzykow. Kazdy, ktory ma choc troche pojecia o technice, wie, ze to normalnie jest jak w takiej inwestycji zawsze sa drobne "choroby dzieci". Tym bardziej, kiedy tutaj sprawa zbiornikow jest skomplikowana w tym sensie, jak stare zbiorniki poniemieckie nie sa zdokumentowane i sa wypelniane nie tylko jedna rura, ale woda wplywa do nich w bardzo rozny sposob. zaslepia sie jedna rure, woda dostaje sie inna strona, zaslepia sie inna strone, woda dostaje sie jeszcze inna strona. I za kazdym razem trzeba szukac na ciemno. jaki moze byc tego powod? tylko czas stracony.
Instalacja bedzie funkcjonowac bez problemow, tak mysle, tylko jest przejsciowy problem polaczenia metoda "try and error". My wszyscy mieszkancy Lupek jestesmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji. Te drobne problemy sa niczym w porownaniu do tego co mielismy przez ostatnie 5 lat.
Jesli autor artykulu tak arogancko pisze o bublu za 1,5 mln, ktory jest tylko dobry dla ludzi z Lenna i Lupek z powodu kilku godzin braku wody we Wleniu no to nas, mieszkancow Lupek bardzo boli. Prosze Wilma, zastanow sie najpierw, co piszesz. Do tego, ktory krzyczy, ze burmistrzowie nic nie robia, widocznie Pan nie ma zielonego pojecia co Pan pisze. Gdyby byl Pan na tej sesji, wiedziaby Pan, ze Rada dala burmistrzowi jednoglosne absolutorium. Pierwszy raz w historii naszej gminy inwestycje osiagnely 1/3 budzetu gminy. To jest rekord. I naprawde niewiele takich gmin w Polsce jak Wlen osiagnelo taki sukces. Latwo krzyczec, Panie Szuwarek, ze burmistrzowie nic nie robia, jak jestes za leniwy, aby zorientowac sie w faktach.
Do decydentow redakcji wleninfo-BRAWO! BRAWO! BRAWO! W moim glebokim przekonaniu, portal wleninfo mial stac sie portalem WSZYSTKICH mieszkancow naszej gminy, ktory laczy, solidaryzuje i motywuje nas, aby zrobic cos dobrego dla naszego miasteczka, a nie w perfidny sposob probuje dzielic. Pozdrawiam chlopaki, gdyby byla mozliwosc zdobyc ten cel to naprawde to bylby kawal dobrej pracy.
ENG dnia maja 04 2009 09:58:57
"try and error"
Panie Luk w Polsce pisze się "metoda prób i błędów" ;) Pozdrawiam!
pipi dnia maja 04 2009 10:45:56
Panie Luk, jeśli Gmina wybuduje w Łupkach 200 metrów autostrady, równoległej do istniejącej drogi, ale bez mozliwości wjazdu, to pewnie też uzna Pan to za wielki sukces...
Wilma dnia maja 04 2009 11:05:45
Rozumiem, że mieszkańcy Łupek mają z czego się cieszyć i gratuluję Im równie szczerze, jak szczerze współczułam p. Lukowi, kiedy znajdował się w patowej sytuacji. Jednak ja mieszkam w tej części Wlenia, gdzie ludzie zamiast wody spożywają ohydną ciecz, której zresztą często brakuje całymi dniami bez uprzedzenia. Mamy XXI wiek i problemy techniczne, z jakimi borykają tutaj nasi - pożal się Boże - "fachowcy" budzą odruch politowania. To prawda, że mogą się zdarzać nieprzewidziane trudności (chociaż nie powinny, jeśli inwestycja jest dobrze przygotowana), jednak te trwają zbyt długo i, że tak powiem, "końca nie widać"... O pracy p. burmistrza mam własne zdanie poparte doświadczeniami (nigdy nie uprzedzam się "z góry") i nie jest to zdanie dobre.
Sławek Osiecki dnia maja 04 2009 12:33:02
Temat jest mi bardzo bliski, bo sam trzy lata temu pochopnie podpisałem protokół odbioru pompy ciepła i teraz nie moge wyegzekwować poprawnego jej działania. Nie ma się co emocjonować. Pan Jaśkiewicz miał jak najbardziej prawo stawiać pytania odnośnie jakosci wody i jakosci inwestycji. Również nazwanie bublem inwestycji, która nie działa jest moim zdaniem trafne do momentu usunięcia usterek. Podobnie Luk, ma rację, że nie można wszystkiego i całkowicie negować. Pewnie sytuacja byłaby lepsza, gdyby Gmina lepiej informowała o swoich poczynaniach. Dopiero z artykułu dowiedziałem sie o przyczynach moich dolegliwości żołądkowych i teraz wrócę do picia wody z butelek.
Takich właśnie publikacji oczekuję od WlenInfo. Mieszkańcy mają prawo pytać a Gmina powinna na te pytania odpowiadać. Tu nie ma polityki, tylko dbałość o swoje własne interesy. W naszym interesie jest pić wodę dobrej jakości tym bardziej, że za to zapłaciliśmy.
Mam nadzieję, że ten artykuł przyspieszy rozwiązanie problemu i Gmina zaliczy tę inwestycję jako kolejny sukces.
Pozdrawiam Wszystkich
... dnia maja 04 2009 13:40:46
Brawo za odwagę. Brawo za publikację. Więcej takich artykułów. Kto pyta nie błądzi a władza ma nie tylko prawo ale i obowiązek informowania Nas mieszkańców gminy.
CDN.. dnia maja 04 2009 13:58:53
1. Tak, Burmistrz ma od tego zatrudnionych ludzi jak również specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami, którzy ponoszą również odpowiedzialność.
On opdpowiada za całokstałt, tak jak jego poprzednicy. Sic!
2. Każda publiczna inwestycja wymaga odpowiednich procedur i ta inwestycja była
zaczęta od projektu i pozwoleń. ?eby być obiektywnym, tutaj brakuje mi daty rozpoczęcia projektu, czasu budowy, planowanego zakończenia łącznie z okresem gwarancji i jaka firma to wykonywała. Wady materiałowe również się trafiają.
3. Niektórzy Radni i Dyr. ZBGKiM we Wleniu byli również rwłodarzamir1; za kadencji poprzedniego Burmistrza i ..nadal są. I co dokonali ? Patrz wywiad:
Cytat r..natomiast brak jest dokumentacji istniejącej sieci wodociągowej.r1;
4. Nie zapominajcie również o tym, co rosiągnęlir1; poprzedni włodarze Wlenia,
(po 1945 roku), gdy mieli rczerwoną wkładkęr1; w kieszeni. Wystarczy popatrzeć
na zdjęcia w Galerii r Wleń wczoraj i dziśr1;, jakie nastąpiły zmiany.
5. Faktem jest, że za poprzednich rnaczalnikówr1; nie wykonano dokładnej inwentaryzacji nawet po modernizacji sieci rurociągów, przyłączy i zbiorników.
6. Stary zbiornik jest poniemiecki i z dokumentacją były i są problemy, ale przy
pomocy współczesnej techniki i odpowiedniego sprzętu jest to do wykonania w
bardzo krótkim czasie. Chodzi o zlokalizowanie zasuw lub zaworów( jeśli takowe są?) odcinających itp. Problem-dodatkowe koszta, ale znikną problemy na przyszłość.
7. ENG, nie bądź taki do przodu, inni pokończyli polskie szkoły i nie potrafią się wysłowić i pisać po polsku. Przykładem są komentarze i wpisy obok.
8. Wybory były, więc Burmistrz jest legalnym przedstawicielem Gminy Wleń. Społeczeństwo wlenia jest jak rDr Jekyll i Mr Hyder1;, jedni bez drugich żyć nie mogą. "Dr Jekyll i Mr Hyde" - autora Roberta Louisa Stevensona, nowela ta jest znana jako portret psychopatologii i podwójnej osobowości. w kulturach anglojęzycznych fraza "Jekyll i Hyde" oznacza kogoś o dwulicowej osobowości. Lepiej pasuje jednak Pawlak i Kargul.
9. Dlatego życzę nam wszystkim więcej optymizmu, tolerancji, wiedzy, odwagi,
umiejętności wykorzystania swoich możliwości, szacunku dla drugiego człowieka,
zwłaszcza wierzący powinni wiedzieć o 10 przykazaniach. Zdrowe argumenty i
konstruktywna krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Cyt: r Prawdziwa cnota krytyk się nie boir1;_Ignacy Krasicki.
10. Cyt:r1; Dyr. Artur Pudło - wszystkie prace odbywają się w ramach gwarancji.r1;
Panie dyrektorze czas najwyższy skorzystać z portalu rwleninfo.plr1; i o tego
rodzaju remontach,awariach lub planowych przeglądach poinformować mieszkańców.To nie boli i kosztuje parę minut pracy, a zaoszczędzi Wam niepotrzebnej krytyki i wściekłości co niektórych. Co jest zresztą zrozumiłe, gdy brakuje wody, a woda była kiedyś przedniej marki. Z moich testów wynika , że jest to portal, który szybciej dociera do mieszkańców niż jakiekolwiek obwieszczenia na tablicach. Z czytaniem to też różnie bywa.
11. Wracam rdo płonących kominówr1;. Wiem, wiem, zaraz będzie szara rzeczywistość,
wleńskie realia, ale minęła zima, mija wiosna i będą kolejne. Kolejna tragedia też
będzie, jeśli nie zostaną wykonane przeglądy przez speców potwierdzone
odpowiednim protokołem odbioru. Dotyczy to wszystkich właścicieli, mnie nie
gdyż robię to regularnie w poczuciu troski o moją rodzinę i komfort spokoju.
W razie tragedii, czego nikomu nie życzę ubezpieczenie nie wypłaci grosza i
będą kłopoty z prawem. Czyli lepiej r dmuchać na zimner1;.
12. Złożoność tych kłopotów i problemów nie jest tylko domeną Wlenia!
13. Małomiasteczkowa idylla Wlenia zawsze mnie urzekała i urzekać będzie, możecie
mi wierzyć, że nie ma takiej krainy, którą natura obdarzyła wszystkim czego
człowiek potrzebuje do życia przez cały rok i trochę wiecej jak r u Pana Boga
za piecem lub w ogródkur1;.
14. Pawlaki i Kargule do dzieła.
15. Na zakończenie dodam, że chcieć to móc, i pytając u źródła można wiele osiągnąć.
Brawa za chęć bycia na sesji i pokazania tego ogółowi.

Pozdrawiam wszystkich.
CDN.. dnia maja 04 2009 14:05:47
Przepraszam za nietypowe znaki, próbowałem nowe możliwości pisowni polskiej i wyszedł galimatias. Miło być ".." , awyszły 11. Sory. Mea culpa!
Tobiasz dnia maja 04 2009 14:17:20
Nie Twoja wina, tak jest skonstruowany skrypt, nie przepuszcza nawiasów, dlatego żeby spamboty nie wklejały kodów php do komentarzy. Pozdrawiam.
CDN.. dnia maja 04 2009 15:36:57
Dzięki za rozgrzeszenie i serdecznie pozdrawiam.
Widz dnia maja 04 2009 17:31:02
Panie Jaśkiewicz dziękuję Panu za odwagę.
Jesli jest tak pięknie i rózowo jak przedtsawia to je4den z komentujących to dlaczego jest tak źle????? ano prosta odpowiedź!
Panie burmistrzu mościcki jak się ma spapraną dokumentację i brak rozwiążań alternatywnych to później jest taki efakt. Przecież sam pan podjął decyzje o budowie zbiornika wyrównawczego i trzeba się było liczyć z różnymi sytuacjami. Dziwi mnie tylko to ,że skoro był prowadzony odbiór to jak to się stało ,że nagle to nie działa czyżby odbiór odbył się tylko na papierze??????
Panie Luk powinien pan zostać doradcą ekonomicznym w urzędzie oj bo zapomniałem szukałem Wlenia w pierwszej 100 gmin i miast pod względem pozyskiwania pieniędzy i inwestycji i NIC Wlenia TAM NIE MA!!!!!!!!!!!!!!
Panie Luk. dnia maja 04 2009 18:19:57
Pisze Pan ze zbiorniki poniemieckie nie maja dokumentacji.Chce Panu przypomniec ze Niemcy opuscili te tereny z gora 60 lat temu a wodociagi byly we Wleniu budowane w latach 70 XX wieku. Rownie dobrze mozna zwalac wine na Piasta Kolodzieja albo na Krola Cwieka. Jesli chodzi o Pana zdanie na temat pracy Burmistrza i Rady Miejskiej to zawsze myslalem ze w Polsce od opowiadania kawalow jest Masztalski i Genowefa Pigwa.
xyz dnia maja 04 2009 18:24:24
jesczę trochę czasu do końca kadencji zostalo wiec jasnie panujacy pan burmistrz zdarzy zakupic plany do polaczenia dwoch zbiornikow a jak nie uda sie to na brak wody we wleniu niemozecie narzekac gdyz plynie tam jedna z wiekszych rzek polski.pozatym jak macie problemy z zaworami i brakiem odpowiednich osob do polaczenia to trza oglosic przetarg i napewno znajdzie sie ktos ze znajomych co ta sprawe zakonczy
jam dnia maja 04 2009 20:51:10
jammm
do Grzesiek, Kubek, Piotr dnia maja 04 2009 21:56:21
Panowie albo jesteście tchórzami i uciekacie z okrętu albo możecie brać udział w pisaniu tylko i wyłacznie prognozy pogody.
Pokazanie takiej sprawy o jakiej napisał Pan Jaśkiewicz, który wyciągnął ją na swietlo dzienne to jest praca zasługująca na słowa uznania. Jeśli nie potraficie zachować dystansu "dziennikarskiego" to szkoda czasu. Niech Wleń pozostaje bez wody,śmieci dalej leżą na ulicy, urzędnicy niech robią co chcą a wy patrzcie i udawajcie ,że jest "Klawo jak ..olera" jak w filmie Gang Olsena.
PEREZ dnia maja 04 2009 23:06:11
Do: do Grzesiek, Kubek, Piotr.
Cóż Twoim zdaniem napisali chłopaki, że oskarżasz ich o ucieczkę z okrętu. Dzisiaj młodzi ludzie pisali maturę z języka polskiego. Powinieneś do nich dołączyć drogi kolego!!! Jeśli dalej nie rozumiesz masz tutaj cytat ich wypowiedzi, który pogrubię bo nic innego nie przychodzi mi na myśl żebyś lepiej mógł pojąć komentarz Piotra, Grześka i Kubka.

'Panowie, farsę robicie z tym niby stronniczym artykułem, podane zostały same fakty, bez złośliwego komentarza nawet; więcej odwagi życzę, redaktorzy'.
do do Grzesiek, Kubek, Piotr dnia maja 05 2009 12:09:17
To nie przejaw tchórzostwa ale normalności. Bo pan J. z normalnością niewiele ma wspólnego a już szczególnie z odwagą!!!!!!!!!!!!
CDN.. dnia maja 05 2009 12:44:17
Po pierwsze nie wciskajcie Lukowi wypowiedzi, których on nie pisał. I znowu emocje, niewiedza oraz nieuważne czytanie komentarzy biorą górę. CDN.. to nie Luk!
To ja pisałem o tych poniemieckich zbiornikach , a nie Luk. Wleński wodociąg prawdopodobnie został zbudowany juz około 1850 roku, chociaż są wzmianki, że już przed 1750 rokiem, a w latach 1975-1978, *no i gdzie ta dokumentacja?*, zostały zmodernizowane i wybudowano stację pomp za boiskiem, wtedy też wykonano sieć kanalizacji i deszczówki. Trzeba tylko uważnie czytać i nie będzie niepotrzebnych nikomu nieporozumień.
A jeśli chodzi o odwagę , to nie nadużywałbym tego słowa. Pan Jaśkiewicz zrobił to, co powinien zrobić każdy z nas i chwała mu za to. Czyli warto zapytać u źródła, i nikomu krzywda się nie stanie. W gruncie rzeczy chodzi nam o ogólne dobro mieszkańców i przyjednych. Założę się, że skutek będzie dla wszystkich tylko pozytywny. Konstruktywna dyskusja jest nam wszystkim potrzebna. Nie należę do żadnej opcji partyjnej, politycznej czy mafijnej. Nierozumiem tylko, dlaczego co niektórzy z taką zajadliwością atakują Burmistrza! Jeszcze raz pytam, czy poprzednicy obecnego Włodarza zostali rozliczeni za swoją działalność? Nie bronię obecnego Szefa Gminy, ale jest nie Fair w ten sposób kogokolwiek krytykowć, a z drugiej strony kto z nas nie popełnia błędów?
Do * Do Luk*- nie mieszaj Piasta, ćwieka i Pigwy, nie mają z tym nic wspólnego. Prawda jest taka, że brak jest pełnej dokumentacji już od dawna, dla mnie nie trzeba przypominać co działo się w niedawnej
przeszłości. Jednym zdaniem pomyliłaś/eś adresata. Pozytywne myślenie i nastawienie daje pomału efekty. Pozdrawiam.
Maturzystom życzę zdanej Matury. Powodzenia.
Wilma dnia maja 05 2009 13:23:29
do CDN: Nie sądzisz Waść, że o tej dokumentacji, której nie ma należało pomyśleć PRZED rozpoczęciem inwestycji, a nie PO jej ?udanym odbiorze?
CDN.. dnia maja 05 2009 14:40:16
Miła Waćpani Wilmo!
Nie czytasz Waćpani dokładnie komentarzy! Podkreślałem wielokrotnie, że z wszelkimi urzędami nie mam nic wspólnego. To co piszę, jest moim prywatnym
zdaniem i moje komentarze są wynikiem obserwacji i logicznego myślenia, tego nauczyłem się w naszej wleńskiej szkole, a myślenie ma przszłość.
Kłaniam się nisko i pozdrawiam.
Wilma dnia maja 05 2009 15:35:51
Otóż, CDN, logicznego myślenia uczyłam się w zupełnie innej szkole i proces ten przebiega widocznie u mnie inaczej. Jeśli o mnie chodzi, logiczne jest dokładne przygotowanie inwestycji. Bo, np., gdybym zrobiła sweterek i po wykonaniu wszystkiego wg najlepszego nawet wzoru, z najdroższej wełenki, nie wiedziałabym, jak go zszyć - to chyba nie uznałbyś mojej logiki za szczególnie wartościową? :) A może "wleńska szkoła" podchodzi do tego inaczej? A, to sorry !!! ;)
do Wilma dnia maja 05 2009 15:55:54
Z tego co widzę to waćpanna pozjadała wszystkie rozumy i jakiekolwiek inne myślenie niż jej nie ma prawa bytu. TROCHę POKORY KOBIETO!!!! Zresztą dokumentacja była przygotowana za poprzednika, ale nie oto chodzi. Byłem na tej sesji i to co zrobił pan J. to czyste przekręcenie faktów. No przepraszam "ostatniego mściciela wlenia" no może parę zdań wyjętych z kontekstu
Pozdrawiam i życzę trochę pokory i życzliwości do bliźnich, bo "Jezusków", którzy padają krzyżem w kościele, a później patrzą jakby komu dokopać w tej zapyziałej mieścinie nie brakuje.
CDN.. dnia maja 05 2009 16:10:51
Czyli sedno sprawy jest podobne, tutaj zgadzamy się oboje , pełna dokumentacja przed, w czasie, po zakończeniu i itd. Nie tylko sądzę, że tak powinno być,ale musi. I nadszedł czas, żeby ludzie odpowiedzialni zaczęli ponosić konsekwencje swoich słów, decyzji i czynów! Są różne szkoły i szkoły życia, które szanuję, gdyż wnoszą coś innego, tak jak my jesteśmy różni. I chwała Bogu. Podkreśliłem przecież, że to jest moje prywatne zdanie i w pkt. 6 pokazałem, jak można to zrobić. Każdy z nas widzi sprawy nieco inaczej i nie ma za co przepraszać. W gruncie rzeczy chodzi nam o to samo. Prawda?
Wilma dnia maja 05 2009 16:16:54
do "do Wilma"
1) Jakby Ci to powiedzieć... Hmmm... No cóż - nie jestem panną 8) Nie załamuj się - teraz nie jest to takie istotne ;)
2) O jakiej pokorze mówisz? Czy o tej samej, jaką przejawiają barany prowadzone na rzeź?
3) Czy Ty mnie z kimś aby nie mylisz? Serio widziałeś mnie leżącą krzyżem? Albo w ogóle - leżącą???
Sławek Osiecki dnia maja 05 2009 18:38:27
Czytanie komentarzy jest ciekawsze od samych arykułów ;)
CDN.. dnia maja 05 2009 19:06:03
Dokładnie Panie Sławku.
:) dnia maja 05 2009 19:17:54
tak mnie wzieło na refleksje, i się zastanawiam, która woda smakuje lepiej, ta cmentarna, czy ta prosto z Bobru?
po tej pierwszej podobno ludzi zmieniają się w zombie....
Skoro jest taki problem z podłączeniem wody, to strach pomyśleć, gdzie lądują śćieki....
komentując komentarze dnia maja 05 2009 20:18:09
niewiele komentarzy jest konstruktywnych czy obiektywnych, zauważyć warto, że niektóre są jak reklamy polityczne, czy można jednomyślnie bronić naszych włodarzy? chyba tylko jeśli ktoś się nie myje i brak wody mu nie przeszkadza, i jej jakość, PROSZę MIESZKAńCY WŁ?CZCIE MYŚLENIE, nie stawajcie po żadnej stronie, zobaczcie co co leci w waszym kranie i nie bójcie upomnieć się o swoje, PŁACICIE ZA TO, także należą się podziękowania dla kogoś kto stanął ponad wami i dba nie tylko o siebie ale O WASZ INTERES, nic się w Polsce i na prowincjach nie zmieni jak nie zaczniemy MYŚLEć i uwierzymy że jest super i o co tu chodzi, rząd polski, wleński, jeden shit, matrix, obudźmy się i walczmy
Wilma dnia maja 05 2009 21:00:12
Cyt.: (...) nic się w Polsce i na prowincjach nie zmieni jak nie zaczniemy MYŚLEć i uwierzymy że jest super i o co tu chodzi, rząd polski, wleński, jeden shit, matrix, obudźmy się i walczmy (...)

No właśnie...
Luk Vanhauwaert dnia maja 09 2009 21:11:50
Niektorzy komentujacy robia z igly widly (u nas mowi sie-z muchy slonia). Pare razy miasto bardzo krotki czas bylo bez wody, a juz pelny krzyk na forum. Lupki gorne zyly bez wody ponad 4 lata, tylko z beczki, a ja osobiscie (i caly zespol Lenno) nawet bylem bezprawnie odciety od tej beczki i mialem zyc bez kropli wody przez ten czas. Musialem sam wozic wode. Oprocz paru osob, ktore wogole wiedzialy co jest grane, nikt sie tym nie interesowal, lub sluchali i powtarzali tylko zlosliwe plotki. Ironiczne jest, ludzie ktorzy byli czlonkami opcji, ktora byla powodem mojego nieszczescia, teraz najglosniej krzycza.
Robienie z P. Jaskiewicza bohatera i spolecznika broniacego interesow zwyklych ludzi, jest lekka przesada. poprostu ma osobista wendette z moscickim i gryzie go gdziekolwiek tylko moze, kladzie sol na kazdego slimaka (zawsze znajdzie kij, zeby uderzyc).
Wracajac do tematu, normalne jest, ze w takim wielkim przedsiewzieciu sa problemy z wystartowaniem. Zadna praca ludzka nie jest perfekcyjna. Nawet wleninfo ma regularnie techniczne problemy.
Na marginesie, czesto jestem zdziwiony, jak smacznie uczetnicy forum cytuja prawo, przepisy, reguly, paragrafy i inny biurokratyczny obornik. Slowa jak UPRAWNIENIA, ODBIOR, NIEZGODNE z tym lub z tamtym, itp. lataja naokolo. Kazdy inny europejski narod juz robi walke z przeregulowaniem, a Polacy spokojnie dajej produkuja biegunke z paragrafow.
Chyba razem z Niemcami i Rosjanami, wyglada to tak dla mnie, macie masochistyczna satysfakcje z akceptacji tej administracyjnej nadprodukcji.
Panie Widz, kiedy wspomnialem, ze Wlen jest unikalna gmina w zakresie posiadanych inwestycji w wysokosci prawie 30 procent budzetu, miale co innego na mysli niz Pan, prosze przeczytaj co jest tam napisane. Z wlasnego budzetu!!! Nie pieniadze z zewnatrz. Zebrac o pieniadze z zewnatrz jest dla mnie bardzo glupie, bo to czyni miasto slabym. Mam wiecej szacunku dla burmistrza, ktory jako prawdziwy gospodarz jest w stanie produkowac ekstra wartosc ze swojej pracy, niz do burmistrza, ktory jest nic wiecej, jak tylko zinstytucjonalizowanym zebrakiem. Niebawem ta jalmuzna sie skonczy i co wtedy?
kat dnia maja 09 2009 22:04:35
Czy zebraniem o pieniadze z zewnatrz aby sie Pan sam nie zajmowal-bo dotacje z Unii to pieniadze z zewnatrz,czyz nie?Kazda gmina to robi.wystepuje z wnoskiem o doplate.I nie jest to nic hanbiacego ani "glupiego"
Czy na swoich bibkach z burmistrzem tez popijaliscie wode z wodociagow ze starego zbiornika czy ona jest dla plebsu?
Czy Panie Luk mysli Pan ,ze zyjac we Wleniu ,nie bedzie mial Pan styku z typowa polska mentalnoscia?A to Polska wlasnie....
kat dnia maja 09 2009 22:07:45
a to miasto z tym burmistrzem i jego zastepca jest jeszcze slabsze.....
kat dnia maja 09 2009 22:13:12
szacun dla Wilmy,popieram,
nie mozna trzymac wszystkich stron i wyluszczac co powinno ,jak trzeba ...Panie CDN,trzeba stawac po stronie dzialania...
Prawo dla ludzi a nie odwrotnie..
CDN.. dnia maja 10 2009 07:48:32
CDN..
Nie odbierajcie mojego zdania, jako atak-to są moje argumenty.
Do kat : Zawsze trzymałem i trzymać będę stronę CZŁOWIEKA, bez względu na jego opcję polityczną, wiarę, kolor skóry, stanowisko czy status majątkowy , czy to się komuś podoba czy nie.
A któż to prawo tworzy, przestrzega i łamie r11; LUDZIE .
"Diabeł tkwi w szczegółach".
Do Luk :
1.Mam dużo szacunku dla Ciebie, ale nie zapominaj , że obecnie 30-40% tego obornika przychodzi z Brukseli.To nie żaden prztyczek dla Ciebie,tylko takie są fakty.
2.To nie żadna jałmużna z EU, każdy kraj wpłaca odpowiednią kwotę, żeby później wspomóc inne kraje członkowskie, Polska również, a korzystają z tego wszyscy.
3.Sam wiesz jakie miałeś problemy , widzisz prawem można również posłużyć się , żeby utrudnić życie. Widziałem wielokrotnie jak woziłeś wodę i słuchałem o Twoich kłopotach.
4.Prowadząc inwestycje wiesz już mniej - więcej jakie są procedury, więc w czym problem?
5.Faktem jest , że wiele prawnych bubli zostało po komunie i produkuje się nowe.
6.Z całym szacunkiem, nie zapominaj, że my też potrafimy dużo.
W gruncie rzeczy chodzi o WODę , nie o "lanie wody".

Z wyrazami szacunku dla Wszystkich. CDN..
j23 dnia maja 10 2009 20:15:12
Ostatnie trzy komentarze zostały usunięte (nie dotyczyły tematu artykułu).
Andrzej Jaśkiewicz dnia maja 10 2009 21:25:04
Artykuł, który zamieściłem jest fragmentem zapisu sesji z dnia 27.04.2009 r. dotyczącym problemów z wodą. Cieszę się, że spotkał się z tak dużym zainteresowaniem czytelników portalu (ok.1000 czytań), którzy wyrazili swoją opinię w blisko 40 komentarzach.
Panie LUK od urodzenia jestem mieszkańcem Wlenia. Tutaj zamierzam spędzić resztę życia. Chciałbym jak większość mieszkańców przeżyć je w czystym schludnym, zadbanym miasteczku. To jak nazywał się były, obecny czy przyszły burmistrz jest dla mnie sprawą drugorzędną. Z Pana wypowiedzi dotyczącej mojej osoby (i nie tylko) wynika, że nie zauważa Pan tego, że od 20 lat mieszkamy w wolnym kraju, w którym każdy obywatel ma prawo posiadać własne poglądy jak również ma prawa je publicznie wyrazić. Nawet, jeśli to się Panu nie podoba. Portal wleninfo jest portalem społecznościowym WSZYSTKICH MIESZKAńCÓW, na którym każdy, niezależnie od poglądów, barw czy opcji politycznych może (o ile nie łamie regulaminu) wyrazić swoją opinie na każdy temat dotyczący naszej miejscowości lub zamieszczonych artykułów.
Miśka Makaś dnia maja 10 2009 23:16:12
A więc to znaczy, Panie Luk, że tylko Ci, którzy, mieszkają 20 lat w wolnym Wleniu mogą posiadać własne poglądy i wyrażać je na forum społecznościowym wszystkich mieszkańców (sic!). Musi Pan jechać do Brukseli, nie ma wyjścia! Aż strach pomysleć, co mogłoby być 21 lat wcześniej...
CDN.. dnia maja 11 2009 00:05:46
Tego mogłem się spodziewać, ale nie przypuszczałem, że to zrobisz. Teraz rozumiem odcięcie sie G., K. i P. i rozumiem jeszcze lepiej Luka i wielu innych mówiących o politycznych podłożach Twoich akcjii. W takim razie , dlaczego nie umieściłeś pełnego wywiadu artykułu? Tak dałem się wpuścić w maliny! Jesteś gorszy od Geobelsa! On to mówił , że kłamstwo powtarzane 1000 razy uznane będzie za prawdę. Nomen Omen 1000 czytań! I Ty śmiesz mówić o demokracji ? Dobrze się stało, że mam skopiowane wszystkich komentarze w pamięci i na papierze. Komentarze były związane z tematem i były tylko jego rozwinięciem. Proszę nie rób z nas idiotów? Tak, tylko Ty uzurpujesz sobie prawo do wyrażania własnych opini. Manipulację opanowałeś dobrze,tylko zapomniałeś o tym, że kiedyś wyjdzie to na jaw. Ot , i jesteś dla mnie gminny CZEREPACH! Szkoda tylko, że koledzy muszą za Ciebie zbierać niechcący baty. Pokazałeś swoje prawdziwe oblicze, a jeśli myślisz, że To pomoże Tobie i Twoim poplecznikom przy następnch wyborach, to się mocno zdziwisz. A jednak chodziło tylko o " LANIE wody " , a nie o rzeczywistość. Szkoda, naprawdę szkoda. Luuuuudzie, przejżyjcie na oczy! Chyba , że chcesz wystartować na Naczalnika? Chodziło tylko o "wodę" na młyn , którego dawno już nie ma. Nie zdziw się, jak ktoś wytoczy Tobie proces o zamierzone oszustwo i manipulację. Ciągu dalszego nie będzie. K O N I E C.
groza do CDN dnia maja 11 2009 00:19:20
Człowieku piszesz jakiś komentarz i szczerze mówiąc sam sobie kopiesz gola. Jak możesz porównywać kogoś do" ...lsa" ? nie zdajesz sobie sprawy z powagi tych słów.
Bardzo dobrze ,że ktoś taki jak p. Jaśkiewicz zapytał i napisał temat o problemie wody. Popieram go w całości co do obsady urzędników jacy byli, są i będą.
Jeśli uważasz, że obecna wolnośc słowa ma więcej niż 20 lat to gratuluję ci odwagi. Pewnie tęsknisz za I sekretarzem POP, który mówił co mają ludzie wiedzieć i o czym moga rozmawiać. Proponuję przenieść się na Białoruś tam wspaniały wódz "Łukaszenko" pozwoli tobie na swobodę!!!!!!!!!!!
Wilma dnia maja 11 2009 02:49:16
do CDN: logika - rzeczywiście - specyficzna... Mam nadzieję, że autor tego postu (czyli CDN) sam wie, co miał na myśli, bo pozostali mogą mieć z tym problem...
...Chyba że "logicznego myślenia" uczyli się w tej samej szkole, co CDN. Ja - wymiękam.
A. Jaśkiewicz dnia maja 11 2009 05:55:58
DO CDN...- zabawny jesteś.
CDU dnia maja 11 2009 08:09:23
CDN, może opisz. co takiego zaszło, że napisałeś ten ostatni komentarz???
Luk Vanhauwaert dnia maja 11 2009 08:33:27
Do Pana Jaskiewicza. Nigdy nie napisalem, że to co Pan robi nie podoba mi sie. Poprostu mamy inne poglady. Pan robi z tych nieszczesliwych kilku awarii polityczna afere, a ja uwazam, ze sa tylko techniczne problemy zwiazane z uruchomieniem tego wielkiego przedsiewziecia. Zawor, ktory nie trzyma i niespodzianki ze stara instalacja. To wszystko reguluje sie w ramach gwarancji.
Bardzo nie podoba mi sie, ze Pan usunal moj komentarz, ktory byl czescia mojej obrony przed poprzednimi zlosliwymi atakami, a reszta dotyczyla tematu.
To stalinistyczna metoda, gdzie oskarzyciel moze mowic swobodnie to co chce, a oskarzony nie mogl sie obronic. Tez nie zachowuje sie Pan fair play i niedeontologicznie. Bo Pan jako strona i osoba, ktora otworzyla ten artykul nie powinna samodzielnie decydowac czy komentarze Panu pasuja czy tez nie.
Mowiac o wolnosci wogole jestem zwolennikiem pozostawienia wszystkich komentarzy, obrazajacych, wulgarnych lub glupich, tylko musza komentujacy pisac wlasnym imieniem i nazwiskiem. Wtedy moga bezposrednio nawzajem brac sie do odpowiedzialnosci bez ingerencji redakcji. Prosze, za sprawiedliwosc i za jasnosc wszystkich uczestników, wstaw Pan te trzy ocenzurowane komentarze ponownie. Dziekuje.
mieszkaniec Wlenia dnia maja 11 2009 10:20:21
Panie Luk nie obchodzą mnie jakieś kłótnie pomiędzy Panem a innymi mieszkańcami Wlenia. Artykuł o braku wody jest dla mnie normalną sprawą. Dlatego ja nie rozumiem jak może Pan pluć na kogoś kto pisze o fakcie, który miał miejsce ,iż jest stronniczy i polityczny.Mam prywatną studnię i prace robiła też firma, która po wykopaniu i podłączeniu całej nitki wodnej sprawdziła jej działanie i to wielokrotnie nim zapłaciłem jej za usługę. Nie widzę w tym nic dziwnego aby zadać takie pytania jakie sformułował p. Jaśkiewicz bo przecież ktoś wykonał pracę, ktoś zapłacił za pracę a usterka jest. Odnoszę wrażenie, że cokolwiek ukaże się czy to w prasie czy na portalu pokazując złe działanie urzędników to pan stoi zawsze po stronie urzędników broniąc ich pomimo tego, iż fakty i materiały przemawiają na nie korzyść urzędników.
To dla mnie jest dopiero polityka!!!!!!! Więcej samokrytycyzmu.
Sławek Osiecki dnia maja 11 2009 10:47:04
Najlepszym sposobem pokazania, że Pan Jaśkiewicz nie ma racji, że robi z igły widły, z muchy słonia itp., będzie szybkie usuniecie usterek i podłączenie Wlenia do nowych zbiorników, a nie jałowa dyskusja na tym forum. Póki to nie nastąpi, cokolwiek by tu nie napisano, to nadal pijemy cmentarną wodę i słowa nawet najostrzejsze tego nie zmienią.
mieszkaniec GMINY WLEń dnia maja 11 2009 16:39:30
NIEROZUMIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niektórych ludzi pan Mościcki obioł urząd kiedy inwestycje już trwały i teraz każdy nanim wiesza psy a tak prawde muwiąc to trzeba osądzić burmistrz i radnych z tamtej kadencji więc ludzie przemyślcie co piszecie i oceniajcie z głową!
Wilma dnia maja 11 2009 18:12:50
Szanowny Mieszkańcu Gminy Wleń - czy uważasz, że poprzedni reprezentanci miejskich władz odpowiedzialni są za odbiór inwestycji??? A tu jest pies pogrzebany (żeby już nie odbiegać daleko od cmentarnej retoryki ;) )...
Andrzej Jaśkiewicz dnia maja 11 2009 18:17:07
Panie Luk można różnić się w ocenie i sposobie prowadzenia inwestycji na nowych zbiornikach wyrównawczych. Można na ten temat dyskutować. Dobrze jest, jeśli dyskusja polega na wymianie argumentów. Bardzo źle jeśli zamiast nich padają insynuacje
cyt. "Robienie z P. Jaskiewicza bohatera i spolecznika broniacego interesow zwyklych ludzi, jest lekka przesada. poprostu ma osobista wendette z moscickim i gryzie go gdziekolwiek tylko moze, kladzie sol na kazdego slimaka (zawsze znajdzie kij, zeby uderzyc)"
Lub jak w przypadku CDN... zwykłe inwektywy cyt.
" Jesteś gorszy od Gebelsa"
Panie Luk woda dla mnie nie ma barwy, żadnej barwy, a już na pewno barwy politycznej.
Luk Vanhauwaert dnia maja 11 2009 19:50:48
Do tego Pana od studni-ciesze sie, ze ma Pan takich dobrych wykonawcow i wszystko poszlo dobrze. Ale dali Panu po odbiorze 100 lat gwarancji na materialy? A jak peknie zawor, to co wtedy? Zona bedzie krzyczec do Pana, ze nie ma wody i wyrzucac Panu jak ta dziadowska firma Panu to zrobila, dlaczego Pan ich nie przypilnowal?
Nie bronie zlych urzednikow,moja historia to pokazala.
A co z ta woda? Ona jest naprawde taka zla? Zrobil juz choc jeden z Was analize w obiektywnym laboratorium? Albo jest to tylko emocjonalny krzyk i dezinformacja? Sam pilem i uzywalem tej wody, Wasza ocena to, dla mnie jest, tylko kwestia percepcji.
Zrozumialbym te agitacje wokol wodociagu, gdyby rzeczywiscie wladza (inwestor) byla obojetna wobec tego problemu, ale widzac ruchy wokol tego zbiornika jestem przekonany, ze burmistrz naciska mocno na wykonawce, aby szybko uporal sie z usterkami.
Panie Jaskiewicz, w to, ze nie ma Pan osobistego problemu z Moscickim to ja nie wierze. Prosze, odtworz spowrotem moja wczesniejsza wypowiedz i niech Pan nie cytuje zdan wyrwanych z kontekstu.
Wilma dnia maja 11 2009 21:22:59
P. Luk - ja również doznałam "osobistego problemu" z burmistrzem. I co? Ponieważ nie mam najlepszego zdania o pracy i traktowaniu osobistych i poufnych spraw petenta przez obecnego burmistrza, to znaczy, że nie mam prawa wypowiadać się w sprawie wody? A woda obecnie płynąca z naszych kranów jest naprawdę ohydna. Możliwe, że jakiś smakosz o szczególnych upodobaniach ją lubi, ale przeciętny człowiek raczej się jej brzydzi. Taką już ma percepcję - szczególnie, że płaci, jak za wodę dobrej jakości.
niestety dnia maja 11 2009 21:27:41
NIESTETY ALE CDN MA WIELE RACJI W TYM CO NAPISAŁ
Andrzej Jaśkiewicz dnia maja 11 2009 23:09:16
Panie Luk staram sie postrzegać świat takim jaki jest, a nie przez pryzamt wzajemnych uprzedzeń i urazów.
CDN.. dnia maja 12 2009 07:28:24
Witam ponownie.
Cyt:.Inwektywa - obraza słowna wyrażona mową lub pismem, przez przypisanie danej osobie cech negatywnych. Najczęściej wykorzystuje się wyrazy nacechowane emocjonalnie. Gramatycznie najczęściej rzeczownik lub przymiotnik..
a jeśli tak to odebrałeś , to przepraszam.

Nie obraziłem nikogo, więc nie używaj Argumentu Siły-czyt. Usunięcia postu pod byle pretekstem!
Co się wydarzyło?
Otóż zostały usunięte komentarze,zresztą nie pierwszy raz, min. usunięta odpowiedź Luka, rzeczowa i konkretna na moje argumenty, po czym odpowiedziałem Lukowi. Usunięte wypowiedzi doprowadziły do całkowitego rozmycia dalszego ciągu sprawy ..Lania Wody...
Dlatego, nie mogę tego nazwać inaczej jak prywatną cenzurą i perfidną manipulacją, ponieważ takową JEST !

Moja odp. Do ..groza CDN ..
1.Duża część obecnych mieszkańców Gminy Wleń posiada przodków wywodzących się z terenów dawnej Polski, obecnie Białorusi.
2.Nigdy w życiu nie byłem czerwonym dupowłazem i nie miałem czerwonego podniebienia, tak jak niektórzy , co zmienili barwy na czarne i zielone.
3.Czy mam opublikować pełną listę donosicieli i ormowców za ostatnie 30 lat, którzy donosili i kapowali na mnie i moją rodzinę i wielu innych? Tylko co to dzisiaj zmieni? Więc nie obrażaj mnie takimi tekstami!

Odp .Do Wilma : nie wszystko co jest podpisane CDN.. było pisane przeze mnie, niektóre komentarze zostały przeinaczone, więc czy nie jest to manipulacja? Jak to nazwać? Mało tego , stwierdziłem wielokrotne używanie tych samych nicków przez różne osoby i
Podszywanie się z fałszywymi komentarzami. Być może kilku małolatów dla zabawy robi sobie jaja, co też może mieć miejsce.
Ta swoista propaganda musi komuś i czemuś służyć? Odpowiedzcie sobie sami.

Nie jestem ideałem i też popełniam błędy, ale wyciągam z tego wnioski, być może nie zawsze właściwe, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Nie neguję, że bywam śmieszny. Znam znaczenie słów proszę, przepraszam, dziękuję itp.i b. Często ich używam.Potrafię docenić i pochwalić, ale potrafię również stanowczo zaprotestować i się sprzeciwić w kaüdej sytuacji.

Mam jednak ciągle nadzieję , że portal wreszcie zacznie wykorzystywać swoją siłę rażenia, okazując stan rzeczywisty , a przy tym faktycznie stanie się portalem całej Społeczności! Więc Anrzdrzeju, jeśli chcesz zachować twarz, wstaw pełny tekst z tej sesji,
wywiadu w sprawie WODY i usunięte komentarze pod pretekstem, że są nie na temat..

Pozdrawiam
j23 dnia maja 12 2009 19:41:04
Cyt.: "nie wszystko co jest podpisane CDN.. było pisane przeze mnie, niektóre komentarze zostały przeinaczone, więc czy nie jest to manipulacja? Jak to nazwać? Mało tego, stwierdziłem wielokrotne używanie tych samych nicków przez różne osoby i
Podszywanie się z fałszywymi komentarzami"

Twoje słowa są poważnym zarzutem w stosunku do mnie, pozostałych osób redagujących ten portal oraz wszystkich internautów zamieszczających komentarze. W związku z techniczną możliwością sprawdzenia twoich słów mogę ze 100% pewnością stwierdzić, że wszystkie komentarze podpisane nickiem CDN... napisała ta sama osoba ..... , oraz, że nikt nie ingerował w treść tych komentarzy. Kłamstwo CDN... ma bardzo krótkie nogi. Internet nie jest anonimowy (dla zainteresowanych służę bliższymi informacjami).
Mieszkaniec Wlenia do Luka dnia maja 13 2009 01:16:29
Proszę się nie matrwić o moją studnię ,gdyż zrobiona została za nie duże pieniądze i jestem przygotowany na wszelkie remonty. Ogólnie mam 10 lat gwarancji na zamontowany sprzęt i wykonane połączenia.
Jak czytam Pana komentarze to odnoszę wrażenie ,że ma Pan problem z powiedzeniem
"Panie burmistrzu Mościcki Pan Jaśkiewicz ma rację zrób Pan coś z tymi wodociągami" i nie będzie problemu"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jednak przyznanie się do błędu przez burmistrza, i innych urzędnikówn odpowiedzialnych za wodociąg jest nie możliwe bo to oznaczałoby ,że Pan Jaśkiewicz miał rację!!!!!!!!!
Wilma dnia maja 13 2009 10:50:02
... a już szerokie poinformowanie społeczeństwa i przeproszenie go za komplikacje w grę nie wchodzi, bo jakżeby majestat mógł się tak zniżyć? ;)
CDN.. dnia maja 13 2009 22:20:34
Woda. J23, wstaw najpierw te wykasowane komentarze !
Znam dobrze możliwści techniczne internetu, a 100% pewności na pewno nie możesz mieć,
tak samo nie możesz dać 100% gwarancji, że nie manipulujesz portalem.Możemy na ten temat
jeszcze długo polemizować. Czy półprawda jest kłamstwem? Czy niedopowiedzenie jest prawdą?
Nawet , jeśli znasz moje namiary, to nie masz prawa opublikować tych danych bez mojej zgody
na podstawie Ustawy o danych osobowych. Nie jestem osobą publiczną i nie popełniłem przestępstwa.
Takim tekstem możesz straszyć małolatów, to że sieć jest inwiligowana wiem od dawna.
Wracam do sedna sprawy -wody, więc wrzuć pełny tekst z sesji, cały wywiad i komentarze.
Dodaj również dalszy ciąg, jak rozwija się sprawa zbiorników. Zająłeś się wodą, więc poprowdź
sprawę do końca, ale rzetelnie, objektywnie i poparte pełną dokmentacją. Udowodnij, że faktycznie
chodzi o wodę i dobro wszystkich mieszkańców. Będę drążył ten temat tak długo, aż pokażesz
wszystkie fakty dotyczące wody, na ile pozwala prawo. Tego możesz być pewny, że nie odpuszczę
i nie traktuj moich wypowiedzi, jako ataku na Ciebie, po prostu ,kto sieje, ten zbiera.

Pozdrawiam
mieszkaniec do CDN dnia maja 13 2009 23:07:58
Człowieku czy ty masz odrobinę samokrytycyzmu!!!!!!
Nie wiem co zrobi Pan Jaśkiewicz ale ja ci gwarantuję ,że będziesz miał okazję przeczytać nie jeden komentarz dotyczący tej budowy.
Słowa burmistrza wypowiedziane, iż "zbudowano wodociąg pomimo spapranej dokumentacji" a pózniej się okazuje ,że dokumentacja była w porządku. Może udasz się do p. mościckiego i sam zaczerpniesz informacji jak naprawdę jest z tym wodociągiem i przestaniesz wytykać!!!!! Pewnie jest ci za ciężko, albo nie po drodze co???
CDN dnia maja 14 2009 22:53:56
Nie jestem po niczyjej stronie!. Samokrytycyzmu mam wystarczająco dużo.
 Po raz kolejny powtarzam, czytajcie uważnie teksty. Reszty nie będę komentował, żeby Wam nie ułatwiać życia.
 Tak się składa, że wiem jak to się robi i po prostu chcę.

 Cyt 1:.woda.pl
 Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom
na ziemi. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina. Potrzebuje jej i słoń, i bakteria; nie można jej niczym zastąpić. Aby być zdrowym, każdy z przeszło pięciu miliardów ludzi musi codziennie przyjąć w posiłkach i napojach około dwóch i pół litra wody. Gdyby jej nie było, nie istniałoby życie. Brak wody uniemożliwia uprawę ziemi i hodowlę zwierząt. Bez wody nie ma żywności, a bez żywności nie ma życia.
Na szczęście dysponujemy ogromnymi zasobami wody. Kiedy spogląda się na zdjęcia wykonane z kosmosu, można odnieść wrażenie, że nasza piękna, błękitna planeta nie powinna się nazywać Ziemia, lecz Woda. Koniec cyt.

Cyt2:wikipedia.pl
. Woda, tlenek wodoru (nazwa systematyczna IUPAC: oksydan) r11; związek chemiczny o wzorze H2O, występujący w warunkach standardowych (pokojowych) w stanie ciekłym. W stanie gazowym wodę określa się mianem pary wodnej, a w stałym stanie skupienia r11; lodem. Słowo woda jako nazwa związku chemicznego może się odnosić do każdego stanu skupienia.Woda jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla substancji polarnych. Większość występującej w przyrodzie wody jest "słona" (około 97,38%), tzn. zawiera dużo rozpuszczonych soli, głównie chlorku sodu. W naturalnej wodzie rozpuszczone są gazy atmosferyczne, z których w największym stężeniu znajduje się dwutlenek węgla.
Woda naturalna w wielu przypadkach przed zastosowaniem musi zostać uzdatniona.
Proces uzdatniania wody dotyczy zarówno wody pitnej jak i przemysłowej.Koniec cyt.

 Wodociąg stanowi całość, czyli rurociągi, przyłącza,stacje pomp, zbiorniki wyrównawcze itd.
 Ta konkretna budowa jest częścią wodociągu.

 Inwestycja to nakład gospodarczy na tworzenie lub zwiększanie majątku trwałego.
 Ze względu na to czego dotyczą wyróżnia się min. inwestycje infrastrukturalne

 Dla ułatwiena poszukiwań podaję :
 Dziennik Ustaw Nr 99 Poz. 664 i 665 z dnia 10 maja 2007
 o zmianie ustawy r11; Prawo Budowlane oraz niektórych innych ustaw..

 Polecam wszystkim przeczytanie powyższych stronek, jak również poniższy raport NIK.
 Wklepać lub skopiować poniższy tytuł:
 Raport NIK o wynikach kontroli zaopatrzenia w wodę - dla niedowiarków

 DEPARTAMENT ŚRODOWISKA, ROLNICTWA
 I ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

 I N F O R M A C J A O WYNIKACH KONTROLI ZAOPATRZENIA W WODę LUDNOŚCI AGLOMERACJI MIEJSKICH
 WARSZAWA MARZEC 2002 r.

 (FRAGMENTY)
 Cel kontroli: Celem kontroli było zbadanie i ocena stanu zaopatrzenia w wodę 20 miast liczących 200 tys. i więcej mieszkańców z uwzględnieniem gospodarowania zasobami wód powierzchniowych i podziemnych w aspekcie zabezpieczenia źródeł wody na potrzeby ludności.
 Ocenie podlegały:
 § ujmowanie, uzdatnianie i rozprowadzanie wody wodociągowej zapewniające wymaganą jakość tej wody i niezawodną jej dostawę oraz nadzór sanitarno-epidemiologiczny sprawowany nad jakością wody wodociągowej i pobieranej ze studni publicznych,........

 .... NIK ocenia, że działania podejmowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe i administratorów budynków były niewystarczające i nie zapewniały odbiorcom wody wymaganej jakości. Sytuacja ta wymaga przeprowadzenia analizy stanu technicznego sieci wodociągowych oraz weryfikacji podejmowanych i planowanych działań modernizacyjnych sieci pod kątem zapewnienia poprawy jakości wody dostarczanej odbiorcom......

 Zaznaczam, że trzeba przeczytać ten artykuł w całości! Tutaj nie ma na to miejsca.
 Nie mam zamiaru nikogo pouczać i grać roli wszechwiedzącego, a jak coś robię, to konsekwentnie i do końca.

 Pozdrawiam i cdn..
Tobiasz dnia maja 14 2009 23:35:58
Moja propozycja odnośnie formatowania tekstu.. Zanim dodacie coś co tworzycie w Wordzie bądź w Open Officie, wklejajcie to najpierw do notatnika a później skopiujcie z niego całość i wprowadźcie w to pole. Notatnik oczyszcza z wszystkich rzeczy, które później powodują, że wiadomość wygląda tak a nie inaczej. :) Pozdrawiam.
CDN.. dnia maja 15 2009 05:23:24
Dobrze, dostosuję się i dzięki za uwagę.
Pozdrawiam
CDN.. dnia maja 15 2009 06:22:42
.... 1.6. Kontrola 9 wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych (WSSE) wykazała, że w większości nie współpracowały one
z organami samorządowymi miast i nie przekazywały zarządom miast ocen jakości pobieranej wody, a w działalności stacji,
związanej z badaniami i nadzorem nad jakością wody pitnej, występowały uchybienia i nieprawidłowości....


Fakty na temat wody i jej spożycia:
brak odpowiedniej ilości wody jest główną przyczyną Twojego zmęczenia, bólu głowy czy zaparć;
picie ponad 1 litra wody dziennie zmniejsza ryzyko powstania raka okrężnicy oraz pęcherza o około 50%, a o 79% ryzyko powstania raka piersi;
picie ponad 1,5 litra wody dziennie zmniejsza ból (np. głowy, brzucha) w 80% przypadkach;
woda stanowi 60-70% masy ludzkiego ciała;
główną rolą wody w organizmie człowieka jest przenoszenie składników pożywienia oraz wydalanie z organizmu związków toksycznych. Woda umożliwia poprawne funkcjonowanie ponad 50 miliardów komórek naszego ciała;
75% społeczeństwa USA jest chronicznie odwodniona (w Polsce nie prowadzono podobnych badań, ale możemy sobie wyobrazić ich wynik);
czując pragnienie już jesteś odwodniony (osoby młode już przy utracie 1-2% wody odczuwają pragnienie, podczas gdy osoby starsze przy 5-6%);
nawet niewielkie odwodnienie sprawia, że nasz metabolizm zwalnia o 3%;
już 2% odwodnienie sprawia, że mamy problem z koncentracją i pamięcią;
pozbawienie organizmu wody na okres 48 godzin wystarczy, aby zagrozić żywotnym jego funkcjom;
tylko 1% światowych zasobów wody jest zdatny do spożycia (wody słodkie bez uwzględnienia lodowców);
woda ułatwia trawienie, orzeźwia, chłodzi, oczyszcza oraz wzmaga apetyt;
80% chorób ma związek ze złą jakością wody i nie dotyczy to tylko brudnej wody ale również tej butelkowanej ubogiej w związki mineralne (Badania Światowej Organizacji Zdrowia);
woda ma 0 kcal.

?ródło r11; eioba.pl

Pozdrawiam
Wilma dnia maja 15 2009 10:29:16
CDN - nie wiem, czy zauważyłeś, ale my tu od początku nie piszemy o wodzie jako takiej i wodociągu w znaczeniu encyklopedycznym, tylko o konkretnej sytuacji zaopatrzenia w wodę miejscowości Wleń tu i teraz.
Jeśli uważasz, że ja - żeby zjeść jajecznicę - potrzebuję koniecznie szczegółowo poznać historię ewolucji kury (jajka), świni(boczek) i historię (wraz z prehistorią) rozwoju metalurgii (patelnia), to wybacz, ale pozostanę ignorantką. Z wyboru. A jajecznicę będę chciała zjeść i tak...
CDN.. dnia maja 15 2009 16:30:01
Smacznego.
CDN.. dnia maja 15 2009 16:30:17
Smacznego.
CDN.. dnia maja 18 2009 08:14:06
Witam ponownie. Sprawa WODY ciąg dalszy.
Osoba prywatna czy firma nie ma obowiązku odpowiedzi na jakiekolwiek pisma!

Urząd nie ma obowiązku odpowiadania na zapytanie w jakimkolwiek portalu!

Jeżeli nie został złożony oficjalny wniosek o udzielenie informacji na piśmie bezpośrednio do odpowiedzialnych działów danego urzędu.
FRAGMENTY z oficjalnej strony MSWiA.PL
Zasady dostępu do informacji publicznej
1 stycznia weszła w życie ustawa z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198). Ustawa precyzuje konstytucyjny zapis art. 61 o prawie obywateli do informacji o działaniach władz publicznych.
Formy udostępniania informacji
Zgodnie z ustawą udostępnianie informacji publicznych następuje poprzez:
1.ogłaszanie w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej,
2.udostępnianie na wniosek zainteresowanego,
3.wyłożenie w powszechnie dostępnym miejscu lub poprzez terminale informacyjne (infomaty).
Udostępnianie informacji na wniosek
Zgodnie z ustawą (art. 10, ust.1) informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniana na wniosek zainteresowanego.
Udostępnianie informacji na wniosek następuje "bez zbędnej zwłoki", nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku (art. 13, ust.2).
Jeżeli jest to niemożliwe, należy powiadomić wnioskodawcę w tym terminie, o powodach opóźnienia w przekazaniu informacji oraz o nowym terminie, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące.
Jeśli informacja może być przekazana niezwłocznie, w formie ustnej lub pisemnej, osoba występująca o informację nie składa pisemnego wniosku.
Instytucja udostępniająca informację ma obowiązek umożliwić jej skopiowanie, wydrukowanie, przesłanie lub przeniesienie na powszechnie używany nośnik informacji.
Ograniczenia w dostępie do informacji publicznej
Odmowa udzielenia informacji może nastąpić jedynie ze względu na jej niejawność (ochrona danych osobowych, prawo do prywatności, tajemnica państwowa, służbowa, skarbowa, statystyczna). Odmowa następuje w formie decyzji administracyjnej. Odwołanie od decyzji rozpoznaje się w terminie 14 dni (art. 16, ust.2, pkt 1).
Odpowiedzialność karna
Przepis art. 23 przewiduje grzywnę, karę ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku, dla tego kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej. ...

Mój komentarz:
Sprawdza się znakomicie i nie mam problemów z odpowiedzią jakiegokolwiek urzędu
na różnych szczeblach.
Czyli należy złożyć wniosek na piśmie!
?yczę miłej lektury i pozdrawiam.
Sławek Osiecki dnia maja 18 2009 10:27:01
Widzę, że niektórzy tego nigdy nie zrozumieją i chyba ze dwa pokolenia musza wymrzeć abyśmy my Polacy stali się normalni po tych latach sowietyzacji. Właśnie człowieku problem w tym, że w Polsce urzędnicy (nie wszyscy na szczęście) myślą paragrafami i na obywatela zawsze jakiś paragraf się znajdzie. Jeżeli jakiś urzędnik chce się zastawiać przepisami, po to aby pokazać, że "ma swojego wyborcę gdzieś" zgodnie z prawem, to najprawdopodobniej przepadnie w następnych wyborach. Oby taki mechanizm działał.
CDN.. dnia maja 18 2009 23:03:14
Zaznaczam jeszcze raz, nie mam nic wspólnego z urzędem gminy, powiatu itd.!
Na litość Boską, zacznijcie wreszcie czytać lub słuchać, co inni mają do powiedzenia!
Panie Sławku, otóż życie nauczyło, że na telefon czy na gębę nie załatwi się nic! Tak samo apele do urzędników na Portalu !
Z prostej przyczyny, każdy może się wyprzeć, a składając to na piśmie ( w tym przypadku sprawa zaopatrzenia WODY we Wleniu!),
każdy urząd, czyt. urzędnik MUSI odpowiedzieć! PAPIER jest cierpliwy! Dużo zależy od CZŁOWIEKA, który siedzi za biurkiem.
Nie wszystkich można zaszufladkować, jak zresztą sam Pan to zauważa.
A jeśli chodzi o mnie, to nie widzę większej różnicy w działalności urzędów między komuną a demokracją. Czyli w kilku punktach
możemy się zgodzić. W moich wpisach chcę tylko wskazać (ja przecież tego nie wymśliłem), jak to wszystko funkcjonuje.
Każdy może złożyć wniosek, zapytanie na PIŚMIE i musi otrzymać odpowiedź ! Problem biurokracji nie jest tylko problemem Polski!
Wiem to również z doświadczenia, Polska, Dania, Niemcy czy Szwajcaria, działa identycznie! Ostatnio w Bernie (CH) potrzebowałem
dokument z urzędu, odsyłano mnie do kilku urzędników, a trwało to 2 godz. Po kolejnym odesłaniu , złożyłem wniosek i w ciągu 48 godz. otrzymałem to co chciałem z długimi przeprosinami. Czyli widzi Pan, że działania są bardzo podobne. Burmistrz nie jest w stanie sam to zrobić,
są od tego podległe działy i służby. Chyba, że pracowników zacznie poprostu wyrzucać. A wtedy , że nieludzki, że niszczy rodziny itd.
Czyli obojętnie co nie zrobi, to nie pasi ! Dlatego sprawę WODY i tej BUDOWY można całkiem oficjalnie, spokojnie i rzeczowo wyjaśnić.
Tak na marginesie, czy ktoś kupuje posesję itp. na gębę? Napewno NIE ! Z mojej strony nie jest to żadna nagonka na Burmistrza,
ani żadna agitacja za kimkolwiek. Pilnuję tylko moich własnych interesów, a przy tym muszę uważać , żeby nie popełnić jakiegoś błędu,
a donosicieli, kapusi, szpicli i zbieraczy haraczy nie brakuje. Niestety, na donosy urząd też musi reagować! Mam nadzieję, że tym razem
uzyskał Pan zadowolającą odpowiedź. Jeszcze raz, byłem, jestem i będę zawsze wolnym człowiekiem, bez względu na panujący system.
Cyt: " Nie chcem, ale muszem i w zasadzie jestem za , a nawet przeciw . I cóś w tym jest ! "
Z wyrazami szacunku dla wszystkich
Wilma dnia maja 19 2009 12:46:59
do CDN: Burmistrz ma obowiązek informowania społeczności lokalnej, której jest przedstawicielem, o sprawach dla tej społeczności istotnych. Ma również obowiązek działania w interesie tej społeczności.
Taka w ogóle jest idea wyborów samorządowych - inaczej nie byłoby w tym większego sensu - prawda?
Sprawa wody nie dotyczy tylko kogoś indywidualnie i - w związku z tym - nie mają tu zastosowania przepisy, na które się powołujesz...
CDN - jeśli swoje pisma (gdziekolwiek na świecie) formułujesz równie jasno, jak wypowiedzi tutaj, to nie dziw się, że urzędnicy mają niejakie trudności z ogarnięciem istoty rzeczy ;)
CDN.. dnia maja 19 2009 19:38:53
Powyższy komentarz zostawiam bez komentarza.
Czekam konskwentnie na dalszy rozwój sytuacji i dalsze materiały w sprawie wody.
CDN dnia czerwca 29 2009 20:59:31
Witam, minęło 32 dni i nie widzę dalszego ciągu w sprawie zbiornika.
J23, zająłeś się tą sprawą, więc pokaż, że faktycznie chodziło Tobie
o sprawę wody dla wleńskiego społeczeństwa.

Pozdrawiam.
kat dnia października 09 2009 22:25:48
bicie piany ...a my dalej na cmentarnej....
Dodaj komentarz
Nick:2 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zapora w trakcie budowy
Zapora w trakcie budowy
Wleń Wczoraj


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920478 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.