wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
JARMARK ŚREDNIOWIECZNY - pomysłem na imprezę promującą Wleń!
MiejskieDni Wlenia 2015

Zaskakująco burzliwą dyskusję wywołał mój pomysł dotyczący Dni Wlenia, co potwierdza, że temat jest dla mieszkańców bardzo ważny. Cieszę się, że padło tak wiele innych propozycji. Wszystkim serdecznie dziękuję.

W poniedziałek, 16 lutego w siedzibie OKSiT odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, na którym podjęta została decyzja dotycząca święta naszej gminy. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz - Artur Zych, Sekretarz - Piotr Szymański, Dyrektor Szkoły - Wiesław Gierczyk, dyrektor OKSiT - Anna Komsta, Andrzej Górecki, Przewodnicząca Rady - Katarzyna Kotołowska, Radny Marek Dral.

Burmistrz potwierdził chęć organizacji Dni Wlenia, które jego zdaniem powinno mieć szeroki aspekt promocyjny, pozwalający na przyciągnięcie do naszej gminy turystów. Ponadto, zdaniem Burmistrza, należy bezwzględnie wykorzystać historię i wleński zamek. - Zorganizujemy Jarmark Średniowieczny – mówił burmistrz Zych.

Na chwilę obecną nie zostały ustalone szczegóły tego wydarzenia. Pojawiło się natomiast kilka propozycji; od wykorzystania zespołów muzyki dawnej, grup rekonstrukcyjnych, poprzez korowód historyczny i inscenizacje walk rycerskich, aż po konkurs grillowania. Gwiazdą sobotniego wieczoru ma być bardzo znany zespół rockowy, który w ubiegłym roku grał już w naszym regionie i którego występy cieszyły się dużą popularnością.

Na chwilę obecną pojawił się problem z organizatorem tego święta. Anna Komsta, dyrektor ośrodka kultury przekonuje burmistrza, iż część obowiązków organizacyjnych powinna przejąć firma zewnętrzna. Dla skromnego budżetu miasta jest to jednak wydatek. O tym czy wydatek jest sensowny, czy organizację całej imprezy powierzyć OKSiT-owi, czy zainwestować w zewnętrznych profesjonalistów już wkrótce zadecyduje burmistrz.


Z wstępnych ustaleń Dni Wlenia 2015 - I Jarmark Średniowieczny - mają się odbyć w sobotę 20 czerwca.

                                                         Marek Dral

MAREK DRALKomentarze
lilka dnia marca 05 2015 23:07:35
jak ktoś, kto nie ma żadnej wizji rozwoju Wlenia mógł startować do wyborów i je wygrać? na chodniki 5 tys. na sprzątanie 5 tys, a dla ludu igrzyska organizowane przez firme zewnętrzną?
i jeszcze słowo dnia marca 05 2015 23:58:45
Lilka, według mnie za parę lat to będzie perełka. O ile ie zrobimy z tego nudnej, historycznej parady. Niechby były i średniowieczne biesiady, hulanki, swawole, miast modernego zespołu w finiszu ( WTF ? ) .
Firmę zewnętrzną możemy i powinniśmy obejść. Tzn 'możemy' to pojęcie względne. Z definicji możemy., wystarczy zakasać rękawy do roboty. Odpowiednio wcześnie zakasać ! Ale kto niby ma te rękawy podwijać ? OKSiT ? Eeeee... za dużo roboty !
Ja w ogóle nie rozumiem postulatu A. K. o wykładanie złociszy w obce ręce. Ośrodek Kultury i Sportu winien wykazać się kreatywnością, sprzęgnąć siły z pasjonatami tego miejsca i udowodnić, że przeszło 40000 zł dofinansowania , jest kwotą w pełni zasłużoną.
Biba dnia marca 06 2015 05:21:38
Większość zadań, które należałoby wykonać we własnym zakresie, własnymi pracownikami, którzy i tak biorą kasę Pan Zych powierza firmą zewnętrznym. Panie Burmistrzu Może stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Wleń też Pan powierzy firmie zewnętrznej, będzie taniej a na pewno mądrzej.
XXX dnia marca 06 2015 06:48:16
Mam wielka nadzieje ze ten zespol rockowy to bedzie "IRA". Wtedy to Pan Zych by sciagnal ludzi do wlenia!!!
*** dnia marca 06 2015 07:41:25
Pani Ania nie powinna brać się za organizację, już pokazała co potrafi. Wynajmijcie firmę zewnętrzną do zarządzania miastem i gokiem a zobaczycie jakie będą oszczędności
vladek dnia marca 06 2015 10:15:34
Dralu dlaczego przeinaczasz fakty?! Dziadostwo uprawiasz! Gdzie można Cię spotkać żeby ci parę słów powiedzieć?
Zamkowy dnia marca 06 2015 11:20:15
Taka impreza musi być przemyślana i doskonale rozreklamowana. Gmina chyba dysponuje miejscami noclegowymi ? Na początku można je zapewnić za darmo wystawcom i występującym. Najważniejsze, aby ruszyć. moim zdaniem urodziny gołębiarki też miały szansę, ale w powiązaniu z hodowcami gołębi ozdobnych i pocztowych. Teraz trzeba działać z głową, aby nie stracić kolejnej szansy.
zyx dnia marca 06 2015 12:06:21
Rzeczywiście po co "firma zewnętrzna" /tzn. scena, nagłośnienie, oświetlenie/, podest pod ratuszem i lampy na rynku są, GOK i Szkoła mają nagłośnienie, sponsorami może wreszcie zostaną lokalni sklepikarze, lokalne firmy, pałace!
Lokalnych artystów ci u nas nie brakuje, ino przebierać, grile mają mieszkańcy, zaproszeń nie trzeba wysyłać - istnieją wspaniałe portale i może z tego powstanie "weselisko" że hej!
jestem za! dnia marca 06 2015 14:44:01
Firma zewnętrzna? Jestem jak najbardziej za. Ale najpierw proszę zwolnić p. Komstę i wszystkich odpowiedzialnych za organizowanie takich imprez. Jeszcze ostatnio p. Komsta musiała sie wybronić, żeby GOK dalej istniał, a teraz jak sie udało to wyjeżdża z czymś takim? Do roboty w tym GOKu!!!
Osobiście wolałbym, żeby to właśnie firma zewnętrzna wzięła się za organizacja takiej imprezy, bo ci nasi samozwańczy "animatorzy kultury" zapewne to zawalą. Ale jakoś sobie nie wyobrażam sytuacji, gdzie pracownicy GOKu przerzucają swoje obowiązki na firmy zewnętrzne.
ehh dnia marca 06 2015 14:59:22
Rekonstrukcje i korowody już były. Jak pokazują zdjęcia z tych imprez, zainteresowanych osób, którzy przybyli zobaczyć te wydarzenia, na palcach można policzyć. Jakoś Gryfów nie kombinuje nic na siłę. "Kwisonalia"- nazwa tylko i wyłącznie od nazwy rzeki i do tego fajne zespoły i jakoś impreza się sama broni.
. dnia marca 06 2015 17:01:29
Dobry wybór. Zwłaszcza jak się zaprosi grupy rekonstrukcyjne... pozorowane walki, pokaże życie w średniowiecznej osadzie, wytwarzanie przedmiotów codziennego użytku w dawnych wiekach....tzw "żywa historia"... hhhhmmmm...... a wszystko z ruinami zamku w "tle"...murami, które gdyby mogły opowiedzieć to wszystko co widziały pewnie by krzyczały... . Może być ciekawie, trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.
. dnia marca 06 2015 17:08:59
P.S. A gdyby jeszcze do tego dodać iluminacje ruin zamku choć na te parę dni... . Było by klimatycznie.
do vladka dnia marca 06 2015 18:30:12
co sie Drala czepiasz, sam sie weź do roboty
a dam dnia marca 06 2015 20:15:43
sam pomysł fajny
zobaczymy wykonanie...
rider dnia marca 06 2015 21:40:13
i bardzo dobrze :) przyjadę na motorze zobaczyć imprezę! :D
........ dnia marca 06 2015 22:56:01
Impreza powinna być poprowadzona przez kogoś z zewnątrz moim zdaniem, można wtedy liczyć na większy profesjonalizm - oczywiście jeśli firma z zewnątrz będzie dobra, i to myślę powinno ściągnąć do wlenia osoby z pobliskich miejscowości a może i dalszych... oby tak było. I myślę, że przy firmie zewnętrznej nabrali by większego doświadczenia organizatorzy, animatorzy z wlenia i mogłoby to zaowocować w przyszłości.
ja dnia marca 06 2015 23:04:07
Jak czytam posty "jestem Za : "lilki" czy ehh to łapy opadają. Najlepiej porównać Gryfów -10 tysięczne miasto a Wleniem.Zwolnić wszystkich zza klawiatury póki limit netu starcza w netii albo polsacie(jestem za)tylko po wszystkim co dalej(nie wiem??)??,albo wybierać zespoły nie licząc kosztów.Każda zewnętrzna firma dolicza swoje koszty i podpisuje umowę.A na końcu dolicza niespodziewane kalkulacje-A Burmistrz przydziela jedne dofinansowanie i ani grosza więcej(na sponsorów nie liczcie).
jestem za do ja dnia marca 07 2015 02:08:36
A co ci sie nie podoba w mojej wypowiedzi? Skoro ludzie odpowiedzialni za rozwój gminy, nie radzą sobie z tym zadaniem to trzeba ich zwolnić. Pani Komsta chyba boi sie kolejnej porażki, dlatego chce przerzucić odpowiedzialność na firmę zewnętrzną. Tak jak wcześniej wspomniałem, jest to bardzo słabe posunięcie ze strony p. Komsty. Ostatnio "wybroniła" OKSiT, to teraz powinni się tam wszyscy ostro zabrać do roboty i pokazać, że jednak można. No ale cóż, w końcu jesteśmy tak bogatą gminą, że stać nas na zatrudnianie zewnętrznych firm. Zatrudnijmy jeszcze doradce burmistrza i najlepiej jeszcze doradce doradcy burmistrza.
lilka do ja dnia marca 07 2015 12:57:49
a z czego ci łapy opadają? skoro na nic nie ma pieniedzy, to za co wynająć firmę zewnętrzną? na to są pieniądze? są pracownicy w OKSicie biora pieniądze to niech popracują trochę
john dnia marca 07 2015 15:17:39
A jak to jest z dotacjami na imprezę promującą miasto? Jesteśmy w końcu w unii, może w tą stronę niech uderzają...
. dnia marca 07 2015 19:57:35
..Zaskakująco burzliwą dyskusję wywołał mój pomysł dotyczący Dni Wlenia.
Zaznaczyć należy iż ten pomysł to jakieś lipne weselicho było. Tak gwoli dziennikarskiej rzetelności;).
...Anna Komsta, dyrektor ośrodka kultury przekonuje burmistrza, iż część obowiązków organizacyjnych powinna przejąć firma zewnętrzna. ...
Jeżeli to jest prawda, to nie wiem czym ta pani powinna się zająć. Może niech pisze wiersze? Albo gra w warcaby? No cos co jej tam wychodzi w każdym razie. Takie stwierdzenie to strzał w kolano byłby. Ale może znów dziennikarska "rzetelność" zawiodła po prostu?:) Także powstrzymam się od komentarza w tej sprawie i będe się bacznie przyglądał sprawie.
... dnia marca 07 2015 21:31:14
"...Anna Komsta, dyrektor ośrodka kultury przekonuje burmistrza, iż (część) obowiązków organizacyjnych powinna przejąć firma zewnętrzna. ... " część obowiązków to nie przejęcie w pełni obowiązków ale "coś" pewnie mają w interesie ogarniać. Chodzi pewnie o to aby impreza się podobała i udała. Trzymam kciuki.
Smok Wleński dnia marca 07 2015 22:37:13
Chodzi pewnie o to aby impreza się podobała i udała.
Zapewne dokładnie własnie o to chodzi. Hehe.
edek dnia marca 08 2015 08:53:26
A nie wie ktoś czy w tym samym terminie odbędzie się coroczny motocyklowy Rajd Bobrowy w Łupkach ?
elka dnia marca 08 2015 12:53:58
Chętnie zobaczę na Jarmarku Średniowiecznym gołębiarzy (wystawców, handlarzy)! Przecież to się nie kłóci. Jeśli poprą ideę jarmarku odpowiednim strojem (jeśli w klimacie średniowiecza to bardzo tanim) to na pewno dodadzą koloru imprezie. A i jakiś konkursik gołębiarski (lot) by się przydał :-) (wiem, że są kalendarze imprez, ale promowania nigdy dość. :-)
Przemek dnia marca 08 2015 21:57:10
Dla czego Urząd Miasta nie moze sam tego zorganizować ? Przecież pracuje tam kilkadziesiąt osób, kazdy dostanie swój mały przydział i bedzie impreza 1 klasa. Panie Marku widze pana na kierowniczym stanowisku, powinien pan zorganizować tą imprezę na pewno moze pan liczyc na pomoc szkoły i OKSITU. Jak każdy zrobi cos dla tego Miasta chodz odrobine to te miasto bedzie ślnić.
do XXX dnia marca 09 2015 09:01:10
nie słyszałem , żeby w zeszłym roku, gdzieś w okolicy był koncert zespołu IRA, ale powiem tak, to jest Znakomity zespół, który potrafi porwać publike :) są naprawde Świetni i pamiętam , że na koncert we Lwówku na Agatowym Lecie było ludzi jak w mrowisku :) to jest Zespół , który sie podoba :) jak najbardziej ZA!
do edek dnia marca 09 2015 10:56:16
Właśnie szukam jakiegoś info o motocyklowym rajdzie w łupkach i nic nie znalazłem. Jak będziesz coś wiedział to wrzuć tu info. I apropo jakby to było w tym samym czasie co dni wlenia to można by to połączyć i wleń odwiedzić, jestem za ;)
hahah dnia marca 09 2015 10:56:41
z tym że my weżmiemy nie takiego artyste którego chcemy, tylko takiego na którego nas stać. Jak chcecie zespół IRA to musimy oszczędzać na Dni Wlenia kilka lat, albo poczekać, aż ten zespół będzie reliktem i będa grali za przysłowiową skrzynkę piwa.
do hahah dnia marca 09 2015 11:13:07
zapytaj p. Komste jak sie oszczędza, bo Ona na 800-lecie oszczędzała kilka lat :D i wszyscy widzieli jaka to była porażka
zyx dnia marca 09 2015 16:16:28
Zespół IRA super!!! Ale czy on wystąpi na podeście na rynku i i bez dobrego nagłośnienia i oświetlenia tak samo każdy inny! Każdy zespół do występu żąda i stawia warunki! Czyli trzeba wynająć firmę która zapewni warunki do występu/ scena + nagłośnienie +oświetlenie?/
Nie wiem dlaczego tak "niektórzy" biją pianę! A reszta programu według
możliwości i zasobów kasy!
do zyx dnia marca 09 2015 18:17:17
dokładnie tak, bardzo dobrze piszesz. firma z zewnątrz żeby wstydu nie było podczas koncertu a resztę można ogarnąć lokalnie. polać mu.
do do dnia marca 09 2015 19:41:56
przecież każdy taki zespół wozi swój sprzęt, do czego potrzebna tu firma zewnętrzna?
zyx dnia marca 09 2015 20:06:04
Tak, wożą swój sprzęt na którym grają...ale nie widziałem żeby wieźli swoją scenę i nagłośnienie i przed występem wszystko montowali. Jesteś ekspertem "do zyx"
nie jestem ekspertem dnia marca 09 2015 21:29:58
tylko jakoś nie słyszałem o żadnej firmie zewnętrznej, która organizowała we Wleniu koncert Ireny Santor czy Eleni, jeśli się mylę to popraw mnie
do nie... dnia marca 10 2015 10:07:43
już cię poprawiam...
zyx dnia marca 11 2015 10:38:47
Są firmy tzw." firmy zewnętrzne" czytaj , AGENCJE które zajmują się świadczeniem usług, sceny, nagłośnienia, oświetlenia i do tego mają
w swojej ofercie zestawy zespołów / IRA, Wilki, Lemon, Bajm itd/ prowadzą tzw sprzedaż wiązaną. Zapewniają wysoki poziom usługi!
A resztę czasu wynajmu zajmujesz swoim programem - lokalnymi zespołami itp. I tylko tyle - bez "bicia piany".
zyx ma racje dnia marca 11 2015 11:34:57
zgadzam sie z tym, robiłem trochę przy tym i wiem jak to wygląda
to dnia marca 11 2015 11:46:15
zamiast oksitu za pół miliona mielibysmy taki koncert co kwartał :)
gosc dnia marca 19 2015 15:20:09
A rodzice ciasta upieka;)
hm dnia marca 19 2015 15:23:42
Po co firma zewn?oksit poprowadzi bo i tak nic nie robo a jedyne co to wynająć jakieś zespoły pozadne by zagrały i kabaret moze.i bedzie.ale to maja być zespoły a nie byle co
Dodaj komentarz
Nick:2 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pogoń - Bazalt
Pogoń - Bazalt
Pogoń - Bazalt


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906344 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.