wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
ZAMIAST URODZIN GOŁĘBIARKI, KONWENTU FANTASTYKI - WESELE. CZYLI NOWY POMYSŁ NA SZTANDAROWĄ IMPREZĘ GMINNĄ.
Miejskie„Dni Miasta i Gminy”, to impreza która ma integrować mieszkańców a jednocześnie być wizytówką gminy na zewnątrz, promującą ją i zachęcającą do jej odwiedzenia.
Lwówek Śląski ma swoje „Lato Agatowe” – świat minerałów, biżuterii i koncertów na małej i dużej scenie. Lubomierz znany jest z „Festiwalu Filmów Komediowych”, tu co roku można spotkać znanych aktorów, obejrzeć znakomite polskie komedie i pobawić się przy topowych gwiazdach muzyki. Gryfów Śląski kojarzony jest z „Kwisonaliami” – wprawdzie impreza nie ma jakiegoś ponadprzeciętnego przesłania, to niemal każdy mieszkaniec regionu słyszał o Kwisonaliach, a co roku w znakomitej zabawie biorą udział tysiące mieszkańców z całej okolicy. Mirsk to od lat „Gala Izerska”, tu królują zespoły ludowe, folklor i swojska kuchnia. A we Wleniu? We Wleniu był kiedyś „Turniej Drwali”, jednak gmina zrezygnowała z jego organizacji a imprezę z powodzeniem przejął Powiat, później były „Urodziny Gołębiarki”, które też przeszły do historii, bo nastał kryzys. Na dzień dzisiejszy gmina nie ma swojej sztandarowej imprezy.

„Gdzie dwóch Polaków, tam trzy poglądy”. Wychodząc z takiego założenia, gdybyśmy zapytali mieszkańców naszej gminy o to jak powinny wyglądać „Dni Wlenia”, to usłyszelibyśmy ponad dziesięć tysięcy propozycji. Korzystając z okazji prezentuję Państwu jedną z nich.


Dobra impreza to taka, która zintegruje mieszkańców wsi i miasta, przy której będą się bawić ludzie w każdym wieku, a do tego będzie zachęcała mieszkańców z bliższej i dalszej okolicy do odwiedzenia naszej gminy, do wspólnej zabawy, do zostawienia tu pieniędzy, do nawiązania kontaktów, znajomości i do polecania tego miejsca swoim znajomym. Mówiąc o imprezie, która zadowoli wszystkich a przy tym nie obciąży budżetu gminy można z góry powiedzieć, iż taka nie istnieje, bo jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Aczkolwiek jest na świecie jedna „impreza” przy której bez względu na długość i szerokość geograficzną wszyscy dobrze się bawią. Bo któż nie bawił się na weselu i kto przez długi, długi czas po nim jeszcze go nie wspominał?

Już słyszę te głośne śmiechy, ludzi dla których jest to prostacka zabawa, której nie da się zorganizować i która w żaden sposób nie może stać się wizytówką gminy. Bo jak ma się taka „potańcówa” do naszej historii i tradycji? Jednak skoro w naszym regionie, każdego roku odbywa się kilka tysięcy ślubów, a co za tym idzie równie dużo wesel, skoro każda młoda para wydaje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na tą imprezę, skoro firmy obsługujące śluby i wesela wydają dziesiątki tysięcy na promocję i dotarcie do potencjalnych klientów i skoro chyba nie ma osób, które źle wspominają weselną zabawę, to może jest to słuszny kierunek i może pomysł jest godny przedyskutowania. Tym bardziej, iż „wesele” to również historia, bogate tradycje, liczne obrzędy – te staropolskie, ale i te z innych kultur i regionów świata.

Mówiąc potocznie „wesele” mam na myśli zdecydowanie szerszy kontekst. Skoro organizacja ślubów i wesel stała się wielkim biznesem, to dlaczego nie wykorzystać tego, dlaczego nie zaprosić do Wlenia licznych firm działających w naszym regionie, które właśnie tu będą promowały własną działalność, przyciągały gości a jednocześnie współtworzyły to wyjątkowe święto?

Dwudniowa wystawa: mody ślubnej, prezentacja kuchni w tym ciast, tortów, wyrobów mięsnych i wędliniarskich – łącznie z degustacjami - prezentacje firm zajmujących się cateringiem, dekoracjami sal, wynajmem wyposażenia, nagłośnienia, samochodów i oczywiście prezentacje firm z branży multimediów. To wszystko np. w hali sportowej.
Takie święto nie może odbyć się bez muzyki a nie ma lepszej niż weselna i wcale nie chodzi mi wyłącznie o disco polo, bo przecież na weselach słuchamy i Bajmu, Prefectu, Krawczyka, Grzeszczak, Bednarka, Margaret, Enej, Indili, Shakiry …., ale i Weekendu, czy Boys`ów. Właściwie dla każdego coś miłego, w wykonaniu jednego z wielu lokalnych zespołów. Biorąc pod uwagę, iż koszt nieco ponad godzinnego występu Gwiazdy szacuje się w granicach 20-50 tysięcy, a koszt 10 godzinnego występu zespołu muzycznego kształtuje się od 1,5-5 tysięcy złotych, to w takiej sytuacji możemy sobie pozwolić na zaproszenie kilku kapel i organizować np. Przegląd Kapel Weselnych lub Przegląd Muz
yki Weselnej.

 
W krótkich przerwach mamy czas na prezentacje tradycji i obrzędów związanych ze ślubami, pokazy mody, a nawet występ kabaretu z tematycznymi skeczami. Oczywiście przy takiej scenie musi być miejsce do tańczenia!
Jestem przekonany, iż przy takiej muzyce oraz takich dodatkowych pokazach, prezentacjach, degustacjach, wszyscy będą się dobrze bawić, nawet ci, których pani dyrektor OKSiT w oficjalnych dokumentach nazywa „niezorientowanymi krytykantami”.


Wprawdzie trudno jest w kilku zdaniach opisać wszystkie możliwości jakie wiążą się z taką imprezą, to jest to punkt wyjścia do dyskusji na temat czy Wleń powinien mieć własną imprezę na wzór Mirska, Lubomierza, czy Świerzawy? Czy Gmina powinna zorganizować w tym roku Dni Wlenia? I jaki charakter ma mieć to święto?
Zachęcam do przesyłania innych propozycji.


                                                                Marek Dral


Komentarze
margo dnia lutego 15 2015 13:50:11
ten pomysł może się podobać i może się udać, oddam urodziny gołębiarki, pochody i tym podobne atrakcje za zabawę na dobrym weselu, tylko trochę nad otoczeniem trzeba wcześniej popracować
kolo dnia lutego 15 2015 15:03:01
Dobry pomysl. Jedzcze tylko jakies jonkursy trzeba zrobic
:) dnia lutego 15 2015 16:34:40
Super pomysł! W końcu coś nowego :)
Zofia Jaśkiewicz dnia lutego 15 2015 16:50:04
Panie Dral, gratuluję panu bardzo dobrego pomysłu, gdyby wszystkim radnym chciało się myśleć tak jak Panu, a nie tylko brać pieniądze i bezmyślnie głosować, to Wleń już dawno byłby piękny, a na takiej imprezie i starsi ludzie też by się mogli dobrze bawić
. dnia lutego 15 2015 19:16:19
Zachęcam do przesyłania innych propozycji.
To może stypa? Na stypie tez se można popić.No, tańczyć to już nie wypada. Pogrzebów we Wleniu w sumie więcej niż wesel.A taka konwencja bardziej licowala by ze stanem naszego miasteczka. Lud nie chce igrzysk. Lud chce czystego i zadbanego miasteczka w pierwszej kolejności. Lud chce stworzenia warunków do pracy i zarobków. Imprezy są po pracy, nie przed. Prze Pana.
abc dnia lutego 15 2015 19:24:29
Który to z Pań lub Panów Radnych do wesela się szykuje co?????
mieszkanka dnia lutego 15 2015 19:27:29
???????????? przepraszam że zapytam pana radnego... co to miałoby mieć do Wlenia?? opisuje pan inne święta sąsiednich miast które właśnie mają jakąś tradycję i opisują te miasta... a Wleń??? rozumiem że można zrobić taką imprezę ale nie pasuję to do naszego miasteczka tu trzeba pomyśleć nad jakąś promocją naszej miejscowości coś co każdy będzie kojarzył z naszym miastem a nie tylko wyśmiewał ze w dziurze zabitej dechami wesel im się chce organizować.... zły pomysł bardzo zły młoda mieszkanka;]
Weselnik dnia lutego 15 2015 20:04:54
Oby nie było jak w "Weselu" Smarzowskiego.
:-) dnia lutego 15 2015 20:33:31
Nie ma takiej imprezy, której kiepski organizator nie potrafi rozłożyć. We Wleniu położyli już dwie imprezy Turniej Drwali i Urodziny Gołębiarki. Więc może znajdźcie wpierw organizatorów, bo inaczej każdy pomysł będzie stypą
vladek dnia lutego 15 2015 20:40:30
Chłopie Ty się zajmij sprawą likwiadacji szkoły w Pilchowicach gdzie wasza super radna bardzo tego chce! A nie jakieś bzdury wymyślasz! Chcesz pokazać żeś aktywny? Śmiech z Ciebie.
vladek dnia lutego 15 2015 20:45:43
Wymyślając takie imprezy tylko się ośmieszasz. Wesele to sobie zrób na swoim podwórku. Dobranoc
:} dnia lutego 15 2015 20:48:35
Szkoła do likwidacji to oczywiste
subiektywny dnia lutego 15 2015 21:11:39
tzw. targi ślubne są organizowane w każdym większym mieście. Żadna nowość, żadna oryginalność. Więc po co ktoś miałby przyjechać do Wlenia, skoro ma to u siebie?
margo dnia lutego 15 2015 21:19:10
mieszkanko - teraz prawie każda miejscowość buduje swoją markę. Jeśli nie ma żadnych historycznych odniesień na których można ją skutecznie zbudować to tworzy się ją od podstaw. Marka to takie tworzenie wizerunku miejsca za pomocą wydarzenia, produktu czy usługi, z czym miejsce takie jak Wleń będzie się kojarzyło, dzięki czemu będzie doceniane i rozpoznawane.
Pomysł p. Drala to zbudowanie takiej marki dla Wlenia od podstaw, jeśli do tej pory p. Dyrektor OKSiTu nie wypromowała Wlenia, a dostaje m.in. na to, co roku prawie pół miliona, to dlaczego nie wykorzystać pomysłu p. Drala? Dzięki jego pomysłowi można zaangażować starszych mieszkańców i wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie, które przywieźli ze sobą do Wlenia, gdy musieli po wojnie zmienić miejsce zamieszkania, znają obrzędy weselne i spod Lwowa i spod Wilna i innych miejsc, co można wykorzystać z pożytkiem dla wszystkich. P. Dyrektor na stronie OKSiTu skarży się na brak profesjonalnych instruktorów, animatorów, niski poziom kompetencji i niski poziom współpracy lokalnej, może dotychczasowa formuła prowadzonej przez nią działalności po prostu się wyczerpała i należy ją zredefiniować. Pomysł p. Drala świetnie wpisuje się w poszukiwanie własnej lokalnej marki, którą można wypromować z pożytkiem dla wszystkich, z tym, że do czerwca czy lipca to zbyt krótki okres na podjęcie profesjonalnych działań w tym kierunku, ale do przyszłego roku czasu jest dosyć.
vladek dnia lutego 15 2015 21:32:14
Po co się udzielasz jak jesteś niedoinformowany? Poczytaj trochę mądrych dokumentów i dopiero się wypowiadaj. Twoje zarzuty wprowadzają zakłamanie! Dołącz do tego radnego i wesele zróbcie sobie na działce i bawcie się we dwóch czy dwoje.
do vladka dnia lutego 15 2015 21:36:23
o co kaman????
mieszkanka dnia lutego 15 2015 21:46:49
margo- Wleń nie ma historycznych odniesień??? czy Ty mieszkasz we Wleniu?? jeśli nie to idź do tego OKSiTu i poczytaj co nieco a jeśli chodzi o promocję miasta to jestem za ale nie takimi głupimi pomysłami które tylko pogorszą już zszarganą opinię ....
margo dnia lutego 15 2015 22:21:05
mieszkanko - mieszkam we Wleniu i znam historię Wlenia, gdyby ją można było wykorzystać do promocji już by się to stało, ani urodziny gołębiarki w formie prowadzonej przez OKSiT, ani korowody, gdzie uczniowie czują przymus udziału, tego jednak nie uczyniły, a pomysł p. Drala ma sens, bo adresowany jest do wszystkich mieszkańców, w przystępnej, lekkiej formie ma szansę na zapewnienie im rozrywki na różnym poziomie, dlaczego z góry go odrzucać?
promocja dnia lutego 15 2015 22:40:24
Panie radny Dral rozumiem, że chce Pan zaistnieć jako radny obecnej kadencji, ale proszę nie oczekiwać,że mieszkańcy będą podpowiadać jak promować gminę Wleń!!!
Przez ostatnich kilkanaście lat wiele osób zasiadających w Radzie Miasta i Gminy miało możliwość zaobserwowania tego co działo się w latach 1996-2014 odnośnie promocji Wlenia, a jednocześnie promocji całej gminy. Z tego co wiem Wleń w karcie historii zasłynął z gołębi, lecz tego nie potrafiono w sposób naturalny wykorzystać z małymi wyjątkami. Promocje taką przyjął Górny Śląsk, choć tam doszło do tragedii gdy zawaliła się hala i zginęło kilkadziesiąt osób. Mamy Pałac Książęcy, Lenno Zamek, Zaporę Pilchowicką, trzy tunele kolejowe i co??? ,Turniej Drwali też nie podobał się burmistrzowi Mościckiemu, który zaprzestał dalszą promocje po swoim poprzedniku bo przecież miał swoją wizję.
Ale jaką? Nikt nie zna odpowiedzi.
A propo proszę nie zapominać o Złotoryi , gdzie co roku odbywa się płukanie złota.
Pani Zosiu w gminie Wleń powinno być miejsce dla każdego pokolenia, a tym bardziej w obecnym czasie, gdzie dzisiaj są otwarte granice i kultura wschodnia, zachodnia wielokrotnie jest połączona. Prawda jest taka jak przedstawił to jeden z komentujących ludzie chcą i oczekują zabawy ale wpierw oczekują pracy i pewności jutra. Czy spacerując po Wleniu nikomu nie przeszkadza bałagan jaki panuje w centrum miasta. Panie burmistrzu proszę spojrzeć z okna urzędu i zobaczy Pan bałagan jaki jest widoczny od dłuższego czasu w centrum miasta. Taki widok mnie przeraża ale widocznie nie przeszkadza obecnym urzędnikom.
anty historyk dnia lutego 15 2015 22:43:40
Zróbcie koncert muzyki historycznej na ktory nikt nie przyjdzie
Stop Stop Stop dnia lutego 15 2015 23:22:56
Po pierwsze, po co wymyślać jakieś cuda na patyku, skoro mamy piękny zamek, który można wykorzystać do promowania Wlenia? Zrobić tu jakiś turniej rycerski raz do roku czy coś w ten deseń. Mamy super animatorów kultury w OKSiT, pani dyrektor światowa kobieta, czego to ona w życiu nie widziała - niech ruszą głową i coś wymyślą

Po drugie, za co? Patrząc na ostatnie "Dni Wlenia" czy jak to sie tam nazywało uwazam, że nie jesteśmy w stanie zorganizować dobrej imprezy, a już na pewno nie imprezy promującej miasto. Na niektórych dożynkach można się bawić lepiej i na pewno koszty są o wiele niższe. A chciałem przypomnieć że na tą impreze oszczędzaliśmy pare lat. Biorąc pod uwage powyższe, stwierdzam, że nie potrafimy rozsądnie wydać pieniędzy na tego typu wydarzenia. Tu nie chodzi wcale o to żeby pokazać jaki to mamy rozmach i ściągamy (wygasłe) gwiazdy. Wolałbym zobaczyć pare lokalnych zespołów, pare lokalnych kabaretów, którzy za występ wezmą kilkukrotnie mniej, a ludzie i tak się będą dobrze bawić. Taka impreza ma przyciągnąć ludzi, a nie większośc myśli " a wyjde z ciekawości zobacze co sie dzieje".
margo dnia lutego 15 2015 23:33:51
promocja - trudno się nie zgodzić, z tym co napisałeś, ale dopóki każdy zasiadający burmistrz zamiast na inwestowaniu we Wleniu będzie koncentrować się tylko na tym, jak wygrać następne wybory (a wiadomo, że głosami tylko mieszkańców Wlenia nie wygra wyborów, potrzebuje głosów z wiosek i na to przede wszystkim będzie kierował swoją uwagę i pieniądze z budżetu) to Wleń nie ma najmniejszych szans na jakąkolwiek zmianę, gdyby jeszcze radni z Wlenia wykazali jakąś inicjatywę przy przyjmowaniu budżetu byłaby jakaś szansa, ale nawet nowi radni z Wlenia zagłosowali za budżetem bardzo dla Wlenia niekorzystnym, nie wprowadzając żadnych zmian, co oznacza, że p. Zych, prosząc radnych o przyjęcie tego budżetu będzie prowadził taką samą politykę w stosunku do Wlenia jak jego poprzednik. Na to już wpływu nie mamy. Wygląd Wlenia w tym roku na pewno się nie zmieni. Ale pomysł p. Drala, wprowadzony w życie może dać nam chociaż trochę zabawy i radości, której we Wleniu brakuje.
mieszkanka dnia lutego 16 2015 09:21:22
margo- jakim cudem ten pomysł jest dla wszystkich???we Wleniu mieszka więcej osób których nie stać na ślub pomimo dobrych chęci albo takich które już od lat mają zawarty związek małżeński... więc nie rozumiem Twojego myślenia a może po prostu zrobić zwykłe dni Wlenia w tym roku i na spokojnie pomyśleć nad nowymi obchodami zrobić sondę na ten temat wśród mieszkańców poszukać dobrych organizatorów a nie takie byle co na łapu capu bo pan radny chce się wykazać a Wleń znowu zostanie wyśmiany trzeba nam dobrych pomysłów a nie tylko ''pomysłów''
Marek dnia lutego 16 2015 10:17:09
Zapewniam, iż wdrożenie w życie tego pomysłu w życie wcale nie wiąże się z koniecznością organizacji przez mieszkańców wesel. Przecież nikt nie będzie miał obowiązku kupowania na Dniach Wlenia złotych obrączek, czy nowych sukni ślubnych.
Jest to tylko kierunek z możliwością wykorzystania tradycji, obrzędów, ale także lokalnych firm z tej branży i dobrej muzyki. Jest to kierunek który przede wszystkim nie wymaga wielkich nakładów finansowych, który będzie łatwo wypromować.
Na dzień dzisiejszy Wleń nie ma swojej marki, nie ma takiej imprezy. Podkreślam jednak, iż jest to jeden z wielu tysięcy możliwych pomysłów, dlatego zamiast pisać pomysł w cudzysłowie podaj swój inny pomysł, dlaczego chcesz czekać kolejny rok, na co czekać?
Jeszcze raz zachęcam do przesyłania innych propozycji.
Taki-tam dnia lutego 16 2015 10:49:56
Kim jestesmy,jakie tradycje przyjęlismy od naszych dziadów i ojców,co nas szczególnie cieszyło,dawało radość.Czas na refleksje.przyjechaliśmy do Wlenia w latach sześćdziesiatych.Byliśmy zauroczeni Wleniem i okolicami,ale najpiękniejsze to było spotkanie z ludzmi tu osiadłymi,którzy potrafili łączyć ciężką pracę z zabawa.Praktycznie w letnie soboty w altanie tańczyło sie do rana.W zimę kuligi po całej gminie-to były piękne czasy.PANOWAŁ KLIMAT ZROZUMIENIA i JAKŻE CZĘSTO POMOCY JEDEN DRUGIEMU.A z WESELA-miałeś chamie złoty Róg.................
mieszkanka dnia lutego 16 2015 11:05:45
według mnie do czerwca to trochę mało czasu aby zrobić dobrą imprezę z głową a nie jakąś tam potańcówkę przecież ja rozumiem że wcale nie jest powiedziane że trzeba będzie kupować obrączki i takie tam ale taką imprezą nie przeciągniemy ludzi aby wydali pieniądze które zostaną w gminie trzeba pomyśleć nad inną koncepcją dlatego przydałoby się popytać ludzi czego chcą czego im brakuje we Wleniu i później usiąść i rozważyć propozycję dlatego dla mnie to za mało ledwie cztery miesiące do imprezy dobrze też byłoby znaleźć jakiegoś dobrego organizatora sponsorów a na to przecież wszyscy wiedzą trzeba czasu....więc wybacz gmina powinna poczekać kolejny rok z promocją ''naszej marki'' nie oznacza to wcale że trzeba zrezygnować z tegorocznej imprezy przecież można zrobić zwykłe dni Wlenia zaprosic kilka zespolow stoiska z jedzeniem zabawy dla dzieci z tego tez sie ludzie beda cieszyc a i pare groszy zostanie w gminie...
mieszkaniec do mieszkanka dnia lutego 16 2015 11:20:12
zrobić dobrą imprezę z głową a nie jakąś tam potańcówkę


przecież można zrobić zwykłe dni Wlenia zaprosic kilka zespolow stoiska z jedzeniem zabawy dla dzieci z tego tez sie ludzie beda cieszyc a i pare groszy zostanie w gminie...


nie zrozumiałem
Dorota dnia lutego 16 2015 11:23:40
Bo każde z tych miast coś ma a Wleń co ma ,pijackie meliny i syf w rynku
Zamkowy dnia lutego 16 2015 11:34:17
We Wleniu mamy super zamek oraz inne ciekawe miejsca. Trzeba wykorzystać te naturalne walory. Turniej OK, poszukiwanie skarbów OK , imprezy proponowane przez Czarnego Romana OK. Odpowiednie instytucje powinny brać się do roboty i reklamować miasto.
Pozdro.
mieszkanka dnia lutego 16 2015 12:59:02
mieszkaniec przeczytaj jeszcze raz tylko ze zrozumieniem proszę
margo dnia lutego 16 2015 13:10:14
Turniej rycerski już był na 800-lecie, zorganizowany przez OKSiT, mieszkańców Wlenia było jak na lekarstwo, więc nie ma co na siłę robić imprezy, która pięknie wygląda na FB, ale w rzeczywistości tylko rozczarowuje, i tych co ją organizują, bo się napracują a odzew jest niewielki i tych, do których jest niby adresowana, tylko nikt ich o zdanie nie pytał.
Imprezy w innych miastach, zanim stały się popularne też zaczynały skromnie. Czasu w tym roku zostało niewiele, więc można pomysł p.Drala potraktować jako test. Zacząć skromnie, a jak się spodoba to w przyszłym roku rozszerzyć o coś dodatkowego i tak z czasem ludzie zaczną mówić, że -jadą na wesele do Wlenia, tak jak -jadą na lato agatowe. A skromnie zacząć można od imprezy -w stylu wesela- z zespołami lokalnymi, którą powoli co roku można rozszerzać o np. pokaz mody weselnej, przyśpiewki weselne, pokaz samochodów wynajmowanych na wesela a na końcu, za kilka lat taka tematyczna impreza przyciągnie wystawców i organizatorów powiązanych z organizacją wesel.
Gdyby Wleń miał odnowione elewacje, równe chodniki i ulice, wkoło zadbaną zieleń i kwiaty to byłby pięknym miejsce na sesje ślubne, które są bardzo modne, ale nie jest i szybko nie będzie, więc można rozreklamować kościół św. Jadwigi na zamku jako romantyczne miejsce na ślub. Nadaje się idealnie, a dla młodych par takie miejsca szybko stają się modne.
do radnego Marka Dral dnia lutego 16 2015 14:04:06
Szanowny Ranie radny. Przeczytałem, oraz odsłuchałem na tyle ile jest to możliwe nagranie z sesji "OKSIT - pełen życia dom kultury czy ośrodek z uboga ofertą dla mieszkańców?"
Próbowałem za pośrednictwem strony internetowej OKSiT Wleń zapoznać się z terminami imprez jakie są przygotowane na 2015r przez powyższe ośrodek. Niestety doznałem rozczarowania bo na stronie tej nie ma żadnej wzmianki co będzie w tym roku, gdzie co by nie było pani dyrektor wnosiła o dofinansowanie w dość znacznej kwocie. W Pana wypowiedziach na nagranym materiale też nie zauważyłem żadnych konkretnych pytań w stosunku do dyr. Komsty jak ma zamiar zorganizować część kulturalno-rozrywkową w roku 2015 i jak wygląda harmonogram tych imprez. Cała ta rada nie potrafi wspólnie podjąć konkretnych działań, ani nie widzi lub nie chce widzieć, że coraz bardziej oddalamy się od innych przyległych gmin w kwestii rozrywki, kultury no i co by nie powiedzieć promocji.Przy weselach proszę uwzględnić rozwody to też może być promocja. Miłej zabawy za pieniądze podatników!
Szokkkkk dnia lutego 16 2015 14:09:38
ślubne akcesoria? ślubna moda? ślubna impreza? Czy wam sie coś na głowe zwaliło? popytajcie ludzi kogo interesuje taki badziew? tu potrzebna jest impreza która spodoba sie wszystkim a nie 5 czy 10 osobą. Ludzie chcą sie bawić coś zobaczyć! Ten pomysł jest bardzo głupi, i to mało powiedziane! Takim pomysłem nie ściągniecie do Wlenia nikogo
do Szoku dnia lutego 16 2015 14:24:20
dziecko, ile ty masz lat?
Szokkkkk dnia lutego 16 2015 15:05:50
Nie jestem małolatem jeśli o to chodzi!
vladek dnia lutego 16 2015 16:34:02
Ty dral jesteś jakiś mocno oderwany od rzeczywistości. Jaki związek z historią i tradycjami Wlenia ma impreza typu targi weselne? Co jak co ale na kulturze i tradycjach to ty się nie znasz. Śmiechem jest to, że jesteś w komisji kultury:) Ulokowałbym cię w komisji do spraw żadnych bo znasz się tylko na bezpodstawnym atakowaniu ludzi. Takim ludziom jak Ty trzeba współczuć.
margo dnia lutego 16 2015 18:06:58
vladek - a gdzie jest powiedziane, że impreza integrująca większość mieszkańców musi mieć coś wspólnego z tradycją i historią Wlenia?
Bo czyją tradycję i historię mielibyśmy pielęgnować podczas zabawy?
Historię niemców, którzy tu mieszkali i brali udział w wojnie przeciwko naszym dziadkom? Nasi rodzice, babcie i dziadkowie mieliby się na nich wzorować, bawić się przy ich muzyce? Śpiewać ich piosenki?
Chyba wystarczy szanować ich pamięć?
Bo nawet kaplic nagrobnych na cmentarzu żaden burmistrz nie chciał wyremontować. A ludzie, którzy tu przyjechali przywieźli ze sobą pamięć o polskich obrzędach i zwyczajach weselnych, dlaczego mamy nie wykorzystać kultury naszych rodziców i dziadków?
Propozycja dnia lutego 16 2015 18:31:38
Zorganizujmy turniej łgarzy ,kłamców ,podżegaczy, narzekaczy i malkontentów.
Wysoka frekwencja gwarantowana. Chętnych do udziału w turnieju nie trzeba będzie długo szukać. Kilku liderów jestem w stanie wskazać nawet z obecnie tu komentujących.
W gminie Wleń do promowanie zawiści i głupoty ludzkiej nie potrzeba żadnego nakładu finansowego, Ludzie w tej kwestii czynią to bardzo chętnie a co najważniejsze za swą "ciężką" pracę nie żądają żadnego wynagrodzenia. Czynią swą posługę zupełnie anonimowo, nie czekając na należne im uznanie i rozgłos.
Sól tej ziemi !
:)
TURNIEJ ŁGARZY !!!

KTO jest ZA ! Palec do budki !
vladek dnia lutego 16 2015 18:43:11
Kto Ci nakazuje czcić niemców. Wleń Piastowski więc Polski. Nawiążmy do tej historii, do średniowiecznych jarmarków, jedzenia, zwyczajów, muzyki dawnej, która jest wyjątkowa, a nie jakiś komercyjny szit- targi ślubne jak proponuje ten radny:/ Koń by się uśmiał.
Zamkowy dnia lutego 16 2015 18:45:07
Każda impreza w powiecie nawiązuje do tradycji lub bogactw danego miasta i gminy. Wleń mógł coś zbudować na gołębiach, ale się nie udało. Można jednak spróbować. Zamek należy do najciekawszych na Dolnym Śląsku, ma interesująca historię - to trzeba wykorzystać.
margo dnia lutego 16 2015 19:10:58
Zamkowy - napisałeś, tradycja lub bogactwo danego miasta i gminy ? A ludzie to nie bogactwo tego miasta? ze swoimi tradycjami z dziada pradziada, które znają i które są im bliższe niż proponowane przez vladka, tradycje Piastów? (nawiasem mówiąc Vlad Palownik był Drakulą, może wykorzystać ten motyw i zamienić Wleń w gród Drakuli? nie chciałbyś vlad?)
nein dnia lutego 16 2015 19:26:09
Moim skromnym zdaniem 'Dni Wlenia' powinny być imprezą, która będzie łączyć. Nie wiem czy zabawa przy kapelach weselnych to dobry pomysł.
Mi osobiście "wesela" kojarzą się z bandą pijanych ludzi, a takich "pijaczków" we Wleniu pełno.
Impreza powinna być podzielona na trzy części... Kapele weselne grające do wieczora, przyzwoici ludzie nie napiją się w "biały dzień" ;)
Jakaś gwiazda wieczoru, bądźmy szczerzy to zazwyczaj dla sławnych osób występujących na scenie zjeżdża się masa ludzi.
I wieczorna dyskoteka, niech młodzież też się wyszaleje skoro w GOK'u nie ma tego typu imprez :)
Szokkkkk dnia lutego 16 2015 19:47:54
margo jak chcesz to sama sobie zrób wesele o jakim mówisz, we własnym domu!
margo dnia lutego 16 2015 19:58:07
Szok - umiesz odróżnić wesele od zabawy w stylu wesela?
Szokkkkk dnia lutego 16 2015 20:50:15
zabawa w stylu wesela, i pośmiewisko! na jakim ty świecie żyjesz?
Szokkkkk dnia lutego 16 2015 21:03:16
poza margo, radnym D moż z 5 osób popiera ten chory pomysł! masakraaaaaa
margo dnia lutego 16 2015 21:29:24
Szok, o tym pomyśle wiedzą tylko ci, którzy czytają wleninfo, ile to osób? a ile o tym nie wie? znacznie więcej, jesteś pewny że tym, którzy nie wiedzą, pomysł się nie spodoba?
margo dnia lutego 16 2015 21:38:43
a poza tym, Szoku (może ty już wyjdź lepiej z tego szoku?) to jest tylko pomysł, o którym można podyskutować, znacznie lepsze pomysłu OKSiTu odeszły już do historii i słuch o nich zaginął, a skoro nie ma szans dzięki radnym i burmistrzom (byłemu i obecnemu), żeby Wleń stał się przyjaźniejszy dla nas, to sobie możemy chociaż porozmawiać o pomyśle p. Drala, który nawet mając realne szanse na powodzenie to po jakichś trzech latach realizowania go przez OKSiT umrze naturalną śmiercią jak gołębiarka :)))
. dnia lutego 16 2015 23:24:49
Margo, ależ Ty masz parcie na temat... . Wychodzisz za mąż czy jak?;)
vladek dnia lutego 17 2015 08:50:51
margo rodzina z dralem czy co?
Zmiany dnia lutego 17 2015 10:38:55
Hura - są zmiany w BIP-ie. Pojawił nowy się sekretarz. Prosimy o dalsze aktualizacje.
margo dnia lutego 17 2015 11:34:59
. i vladek - mam rodzinę, ale p. Dral do niej nie należy, męża też już mam :) a rozmawiać po prostu lubię
do margo dnia lutego 17 2015 13:03:00
Margo bardzo fajne komentarze i opinie. Zupełne przeciwieństwo opinii vlada.Totalny brak kultury. Człowiek zupełnie oderwany od rzeczywistości. Totalne buraczysko. Że się takie cuś jeszcze uchowało.
Zamkowy dnia lutego 17 2015 18:46:17
Lwówek ma agaty, Gryfów Kwisę, Mirsk zespoły ludowe, Lubomierz komedie, a Wleń ma mieć... wesela i śluby. Sory, ale ja tego nie widzę. Zbyt trudne do rozkręcenia. Brak wyróżniającego elementu i nawiązującego tylko do Wlenia. No chyba,że we Wleniu jest jakaś super kapela weselna lub zespół disco-polo.
Ania dnia lutego 17 2015 19:31:18
Ja mam inną propozycje dla mieszkańców Wlenia i okolic.Ciężko jest się współgrać Miastu i Wsi i trzeba zrobić wszystko żeby zintegrować Tych dwoje.
Plan jest w realizacji wspólnie z wszystkimi sołtysami i gospodarzem Miasta chcieliśmy zorganizować wielki festyn na boisku we Wleniu.Wiele konkursów,zawodów dla dzieci i dorosłych ale przede wszystkim stoiska ;Pomocy społecznej we Wleniu,ich oferta,informacje na temat zasiłków,pomocy,stoiska policji,ośrodka zdrowia w tym mierzenie ciśnienia,urząd pracy i jego oferty,oraz stoiska agroturystyk, domów gościnnych z naszego rejonu,wiejskie stoły z każdej wsi ze smakołykami,swojskimi wyrobami,wreszcie stoisko urzędu miasta potrzebne ulotki informacje.Wierze że to sie uda i już za 4 miesiące będzie super impreza w której zawarte bedzie i kultura i sport i turystyka a takze historia naszego Wlenia.Że liczni sponsorzy i media pomogą nam pokazać gdzie mieszkamy i że mamy sie czym pochwalić.
Do RADNEGO dnia lutego 17 2015 20:29:22
Lwówek ma agaty, Gryfów Kwisę, Mirsk zespoły ludowe, Lubomierz komedie, Wleń miał dni Wlenia,dlaczego tego nie chcecie promować było dobre.Ludzie !! radny opamiętaj się czy ty wiesz co to jest wesele. czy ty rozumiesz co chcesz zaproponować mieszkańcom. Radny ma być gospodarzem A NIE KABERECIARZEM. Chcesz mieszkańców rozśmieszać czy ośmieszać
margo dnia lutego 17 2015 21:14:37
Do RADNEGO - dni Wlenia nie nadają się do promocji, a zespoły lokalne grają również na weselach, znają się na tym bardzo dobrze, zabawa z ich udziałem oraz tematyczne stoiska to nie jest ośmieszające dla mieszkańców, tylko zapewniające dobrą zabawę, p.Dral ma słuszność proponując zamiast jednej drogiej gwiazdy kilka naszych zespołów, skoro potrafią zabawić gości na weselu to potrafią też na takiej imprezie.
Poza tym Ania realizuje dla nas już inny plan, może go promować pod nazwą Bobrolandia :) ?
fantazja dnia lutego 18 2015 00:30:51
Taak, taaak... a kulminacyjnym punktem niech będzie ślub Myszki Mickey i Minnie! Kaczor Donald będzie świadkiem a potem niech zagra "Ich Troje". Bożesz.... :). I już mamy konkurencję dla Disney Landu. Można? Można;). Z dedykacją youtube.com/watch?v=mPyCZ-nGSIc[
fantazja dnia lutego 18 2015 00:31:51
youtube.com/watch?v=mPyCZ-nGSIc
angel dnia lutego 18 2015 07:24:05
Korowody historyczne i pokazy rycerskie już były i jak pokazują zdjęcia większego zainteresowania to nie wzbudziło.
margo dnia lutego 18 2015 07:47:42
bo ani korowody ani turnieje rycerskie nie należą do tradycji ludzi, którzy tu mieszkają, są dla nas obce i próba ich narzucania nie sprawdza się
do margo dnia lutego 18 2015 08:00:28
pomysł radnego Drala z weselem na promocję Wlenia to wielka skucha on przecież nie jest żonaty a może chce przetestować to na nas
Biba dnia lutego 18 2015 08:03:21
Impreza we Wleniu w stylu wiejskiej potuptajki jak najbardziej pasuje do miejsca oraz mentalności mieszkańców. Panowie radni weźcie się do roboty popracujcie trochę a potem przyjdzie czas na świętowanie. Jest wiele rzeczy do zrobienia we Wleniu i może o tym podyskutujmy. Jak na razie mam wrażenie, że największym problemem Panów radnych jest, jak kiedy i w jakim stylu się zabawić? Mam nadzieje, że inni jeszcze pracują. Nie idźcie tą droga Panowier30;.
stara dnia lutego 18 2015 08:18:41
Ja uwazam że najlepsze imprezy są organizowane od kilku lat przeż rade parafialną, zokazji zakonczenia lata;jest wesoło ,masa ludzi z okolic ; a może połaczyć te imprezy razem?bawią się wszyscy, jest bezpiecznie ,tanio i zdrowo. I trzeba tylko to dobrze przemyśleć. pDral a te zespoły na imprezę to strzał w 10. Kiedyś nawet p.Komsta organizowala w kościele wspólne kolędowanie, było pięknie,trzymam kciuki .oby sie udało
margo dnia lutego 18 2015 08:53:35
Biba - masz rację, że we Wleniu jest dużo rzeczy do zrobienia, bo przez całe lata ani radni ani burmistrz nie byli tym zainteresowani, nowych radnych również nie interesuje stan Wlenia, bo zmian w budżecie oprócz radnego Drala nikt nie chciał, a bez tych zmian na poprawę nie ma co liczyć. O reklamie czy promocji można zapomnieć, ale impreza dla mieszkańców (w końcu na OKSiT idzie co roku prawie pół miliona dotacji) mogłaby się odbyć przy naszych kapelach
Zamkowy dnia lutego 18 2015 09:06:31
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak były zorganizowane i promowane turnieje, rekonstrukcje historyczne itd. To przyciąga turystów i mieszkańców, ale musi być zrobione z głową. Zacząć trzeba od nowoczesnej strony miasta, aktualnego BIP-u itd.
Pozdro
margo dnia lutego 18 2015 09:40:23
Zamkowy - kto ma to robić ? OKSiT ? a strony BIPu nie ma co uaktualniać, tylko zrobić w zupełnie nowej, nowocześniejszej wersji, jaką ma coraz więcej miast
Do zainteresowanych dnia lutego 18 2015 11:31:58
Jak ktos nie wie,to niech nie pisze,bo akurat przed tym artykulem prowadzone sa rozmowy OSP Wleń, Pogoń Wleń oraz Parafii na temat zrobienia festynu połaczonego z zawodami strazackimi, turniejem w pilke nozna i festynem parafilanym itd, i wlasnie radny takie rozmowy prowadzi. Tutaj siedzac i zasięgajac informacji ze strony to dwie inne plaszczyzny, tutaj wiekszosc wiedzy czerpie ze strony,a nie rozmawia z ludzmi i co radni robią dla nich.
Dokladnie dnia lutego 18 2015 11:40:59
Niewiedza góruje, a tak naprawde zrobmy najpierw cos z mniejszym rozmachem wsrod swoich mieszkańców chocby co wyzej napisal kolega, zeby sie zgrac,poznac, wspolnie stworzyc, ocenic, a potem mozna zapalnowac impreze ,ktora bedzie sie rozwijac na wieksza skalę
taa dnia lutego 18 2015 12:32:33
tak organizować imprezy a rodzice będą piec ciasta!!!!!!!!!!!!jeszcze co
Taki On dnia lutego 18 2015 13:02:38
Nasze spoleczenstwo poraza swoja mentalnoscia. Kto wspominal o pieczeniu ciast bedzie turniej w pilke,beda zawody,dzieciaki poleja wode, porywalizuja, bedzie fajny festyn i znowu znajduja sie ludzie,ktorym cos nie pasuje,wiec nic nie robmy i tez przestan narzekac ,ze nic nie ma. Przykladow,ze tzreba nieraz cos jest,aby cos funkcjonowalo jest wiele. W Pogoni ile czasy swojego,swoich kosztów,transportu i checi tzreba zeby stworzyc te warunki do milego spedzania czasu i rozwijania sie sportowo. W OSP zeby ta instytucja funkcjonowala,tzreba zaplacic z wlasnych strazakow pieniedzy prowadzenie ksiegowosci,wyjazdy zeby zalatwiac dotacje za wlasne pieniadze,wlasny transport chocby do Wrocławia.Impreza zbiorka pieniedzy , pieczenie ciast itd za wlasne pieniadze,czas poswiecony strazy i checi to wielkie wyrzeczenia rodzinne i wogole zeby pomagac takim ja ty co narzekasz chocby,ze raz na rok upieczesz ciasto,zenada,az dalej sie nie chce nic robic widzac takie podejscie
Budzet dnia lutego 18 2015 13:06:48
Budzet Wlenia to nie Wrocław,tutaj,zeby cos bylo tzreba wielu staran, wielu wyrzeczen,nie zrobimy chodników,bo trzeba zrobic oczyszcalnie. Moze za rok chodnki itd, wszystko pomalu.Mala miescina maly budzet, malo podatków,malo inwestycji. I zeby wspolnie tutaj zyc i cieszyc sie tym malym ,ale pieknym miasteczkiem trzreba cos robic wspolnymi silami,checiami i bedzie zylo nam sie o wile lepiej
stefania krawiec dnia lutego 18 2015 14:49:25
PANIE MARKU ,UWAŻAM ,ŻE KAŻDY POMYSŁ JEST WART PRZEDYSKUTOWANI8A I STWORZENIE W NASZYM GRÓDKU JAKIEJ IMPREZY,LUBOMIERZ [MAŁE MIASTECZKO],A U NAS MIMO PIĘKNEJ HISTORII NIC NIE ZOSTAJE .A POWINIŚMY MIEĆ IMPPREZĘ [NIE MAM POMYSŁU]NASZĄ WLEŃSKĄI WARTO SZUKAĆ
stefania krawiec dnia lutego 18 2015 14:51:50
TARGI ŚLUNE NIE PASSUJĄ?TO PROSZĘ NIE KRYTYKOWAĆ TYLKO SWOJĄ PROPOZYCJĘ PRZEDSTAWIĆ
margo dnia lutego 18 2015 20:34:39
Budzet - no pewnie, że budżet Wlenia nie jest taki jak we Wrocławiu, ale potrzeby we Wleniu to nie potrzeby we Wrocławiu, czy tutaj ktoś życzy sobie aquapark? czy mamy jakieś nierealne pomysły ? u nas proste chodniki i czyste, równe ulice to marzenie ściętej głowy, napisałeś, że może za rok chodniki, czy radni zwiększą środki na chodniki w przyszłym roku, jeśli w tym roku nie chcieli, co się zmieni w tym czasie?
. dnia lutego 18 2015 23:58:53
Jak wyglądają pobory radnych i Burmistrza w stosunku do poprzedniej ekipy?Dalej "taka gmiiinaaa...., taka gmiiiiinaaaaa..."? W kasie środków dalej nima. Ale weźmy się i zróbcie. Heh:).
. dnia lutego 19 2015 00:08:02
Czym to się różni od "czynów społecznych" sprzed lat? Wszyscy za**lali a pani w okienku wypłacała eci-peci nielicznym. Reszta miała pochlej co najwyżej. Dziękuję, już miałem. Płacę podatki i za to podstawowe rzeczy jak choćby zadbana przestrzeń publiczna ma być. Ze szpadlem i grabaimi nie będe biegał, bo nie mam czasu. Zarabiam na podatki.
Podatnik dnia lutego 19 2015 10:04:12
Ja tez zarabiam na podatki,ale i w wolnych chwilach staram sie cos robic spolecznie.W innych krajach nalezenie do jakis organizcji spolecznych to zaszczyt,we Wleniu placi sie podatki i wymaga i dlatego mamy jak mamy
Szokkkkk dnia lutego 19 2015 15:23:46
rozumiem że Wlenia nie stać na imprezę z rozmachem, ale jakieś orkiestry weselne? Dookoła zapraszane są gwiazdy sceny muzycznej ale do Wlenia NIE? co ludzie tutaj są gorsi? nie mogą zobaczyć na żywo jakiejś gwiazdy? Przypomnijcie sobie turniej drwali jak do Wlenia zaproszone zostały Znane gwiazdy, ludzi było bardzo dużo.
margo dnia lutego 19 2015 18:50:59
Podatnik - naprawdę myślisz, że we Wleniu płaci się podatki i wymaga i dlatego mamy jak mamy? Ja myślę zupełnie inaczej, owszem we Wleniu płaci się podatki, ale nikt nie wymaga i dlatego mamy jak mamy :(
Szok - na pewno na znane gwiazdy przyszłoby dużo ludzi, sama miło wspominam występ Eleni czy Ireny Santor, ale możemy sobie tylko pomarzyć :)
Zamkowy dnia lutego 20 2015 10:47:45
Trzeba się zdecydować, czy to ma być impreza integracyjna dla mieszkańców, czy promocyjna i od tego zacząć dyskusję.
margo dnia lutego 20 2015 13:28:40
Zamkowy - tu akurat nie ma o czym dyskutować, na profesjonalną imprezę promocyjną nas nie stać, a robienie takowej wlasnymi kadrami to będzie taka sama porażka jak 800-lecie. Ilu mieszkańców wspomina ja z sympatią? Ci, którzy ją organizowali i ta garstka, która była na zamku. Czy osiągnięte zostały jakieś efekty promocyjne dzieki niej? Na pewno więcej ludzi obejrzałoby tych rycerzy, gdyby odbyli turniej na rynku. Tylko akurat tak się składa, że gołębie bardziej pasują tu niż rycerze, byliby zupełnie obcym, znowu narzuconym nam pomysłem, z którym trudno się identyfikować.
do margo dnia lutego 20 2015 14:48:11
co stało na przeszkodzie być i wspominać? gdzie byłaś?
Na koncert można jechać prywatnie i oglądać co tylko dusza
zapragnie. a potupajki organizujcie sobie na własny koszt. PUNKT!
a moze... dnia lutego 20 2015 17:10:42
polaczyc turniej drwali i urodziny golebiarki? turniej drwali mi sie podobal,bylo troche konkursow,mozna bylo sie posmiac,zjesc cos,wygrac jakis gadzet,a golebiarka,to stragany z ciastami,wystawa golebi,pachnace kielbaski z rozna itd.
do 14:48:11 dnia lutego 20 2015 19:46:19
pracownik okstu się lekko zdenerwowal :))))))))
do 19:46:09 dnia lutego 21 2015 00:49:51
he, he, nie pracownik.
koks dnia lutego 21 2015 14:02:32
do Zamkowy aktualna strona BIPU to żadna łaska, czy burmistrz wyciągnął jakieś konsekwencje od pracowników odpowiedzialnych za stronę w urzędzie że źle pracują?
Stasiu dnia lutego 21 2015 18:25:32
Dzień Wlenia dniem rycerza zbójnika i wolnego ducha, a może żeby zaprosić klientele dzień Wlenia powiązać ze zlotem motocyklowym bo jako takich mało w okolicy... sam bym się z chęcią na takowy wybrał :) pozdrawiam.
jededen dnia lutego 21 2015 18:37:53
Myślę, że dni Wlenia powiązane ze zlotem motocyklowym mogłyby wypalić. Wkońcu ta trasa jest bardzo popularna wśród motocyklistów. Trzeba by to tylko dobrze rozreklamować. No i temat rycerzy rabusiów w tle jakoś powiązać z tym tematem motocyklistów sprytnie i mogło by się udać, bo przecież i rycerz i motocyklista swoje w siodłach odbębnili :D ;) do tego dobra kiełbacha, kawał pajdy ze smalcem i ogórem plus browar oczywiście bezalkoholowy ;) jakaś kapelka dobry koncert i byłby wypas.
bob dnia lutego 21 2015 22:20:42
tak, to byłby hit w okolicy, burmistrz w roli rabusia idealnie by się sprawdził, w końcu świetlicowy zabierał pieniądze, które mogłyby poprawić wygląd Wlenia i zanosił je na wioski, a ten robi tak samo
? dnia lutego 21 2015 22:23:18
już widzę te kawalkady motocykli i ryk silników po których dziadki bedą myśleli że to wojna, głupi pomysl
Przemek dnia lutego 22 2015 13:57:10
Tez jestem za rycerzami i zlotem motocyklowym.
;)
żadnych dnia lutego 22 2015 15:04:19
rycerzy i motorów we Wleniu, bo poszczuje psami ani to do Wlenia nie pasuje ani to reklama ani to tradycja
Zamkowy dnia lutego 22 2015 18:12:17
Pomysł z rycerzami -rabusiami i zlotem motocyklowym nie jest zły. Tak samo można zrobić zlot gołębiarzy i inne imprezy. to nie kwestia ogromnych środków.
do Zamkowy dnia lutego 22 2015 18:16:44
pomysł z rycerzami rabusiami ? , zloty motocyklowe we Wleniu? a może wyścigi na wielbłądach?
Zamkowy dnia lutego 23 2015 10:28:55
Do do Zamkowy jak masz zaprzyjaźnionych beduinów, to czemu nie?
czyli dnia lutego 23 2015 12:10:35
tonący brzytwy się chwyta ?
rider dnia lutego 24 2015 19:25:22
Zlot motocyklowy nie pasuje do wlenia? Widze, ze masz bardzo waskie horyzonty. Atmosfera oraz polezenie tego miasteczka jest wprost stworzona do zlotow motocyklowych. Ale fakt jak tu sie czyta wypowiedzi co poniektorych, ze on bedzie psy puszczal no to wniosek jest jeden zawisc, zazdrosc i ciemnota jeszcze dlugo nie opusci naszego kraju.
rider dnia lutego 24 2015 19:49:50
I jeszcze jedno. W takiej imprezie chodzi o to zeby sciagnac tez ludzk z roznych stron, ciekawych ludzi z pasja, ktorzy na tejze imprezie zostawiali by swoje pieniadze, a za tym jak najbardziej zlot przemawia. Wyczytalem tez tu w opiniach ze motocyklenie sa tradycja wlenia? To w takim razie co nia jest? A moze warto postawic na nowoczesnosci popatrzyc nieco w przod i zrobic z takiego zlotu nowa tradycje? Bo w tym przypadku pieniadze leza na ulicy wystarczy je podniesc. Ludzia motocykle sie podobaja, wiekszosci nielicznym nie... mowie tu o zlocie wszystkich motocykli. Starych, nowych, wojskowych, cywilnych, szosowych i terenowych...
do rider dnia lutego 24 2015 20:00:10
podobają ci sie motocykle, to rób sobie zloty gdzier indziej, we lwówku jest duża grupa, która jeździ na różne zloty, pielgrzymki i po Polsce, wystarczy jak na taką mała okolicę
do rider dnia lutego 24 2015 20:01:29
poza tym takie zloty są i w karpaczu i w szklarskiej i co rusz któryś kończy na cmentarzu
do rider dnia lutego 24 2015 20:03:01
mało to ludzi z wlenia i okolic leży na cmentarzu, bo im się motocykle podobały? To ma być dla nas zabawa??????
brawo dnia lutego 24 2015 20:07:52
rider, przyjadą, pohałasują i pojadą a nowa tradycja zabierze się razem z nimi :)
rider dnia lutego 24 2015 20:16:17
Slowem motocykle beda zawsze... a co do tego, ze motocykle nie sa powiazane z wleniem to jak juz pisalem powiazmy to. I teraz temat rycerzy zbojnikow z tego co mi wiadomo sa oni czescia historii wlenia, ot co. A motocyklistow traktujmy jak wspolczesnych jezdzow, nowoczesnych rycerzy. No i pomysl jest. A co do ludzi, dziadkow, ktorym bedzie przeszkadza halas to wiadomo tacy ludzie sa wszedzie w miastach i na wioskach jezeli wlen ma na siebie zarobic trzeba to przebolec, ale wiadomo jezeli impreza by byla dobrze poprowadzona zatrudnione by byly odpowiednie sluzby zeby impreza przebiegala jak nalezy mysle ze i takim ludzia moglo by sie to spodobac. Bo wkoncu motocykle to ruch a ruch to zycie i mysle ze tego potrzebuje wlasnie wlen, zycia :) pozdrawiam.
movie sie dnia lutego 24 2015 20:25:28
Siedzenie przed kompem tez konczy sie na cmetarzu takze trzeba uwazac. Tradycyjnie.
brawo dnia lutego 24 2015 20:49:55
przecież to ma być impreza dla mieszkańców, czy nam są potrzebni rycerze zbójnicy i ich nowocześniejszy odpowiednik, jak pisze rider, motocykliści? ja osobiście uważam, że nie
rider do do rider dnia lutego 24 2015 20:51:53
Tak podobaja mi sie. Ale nie jestem organizatorem i nie ode mnie zalezy czy dana impreza bedzie miala miejsce, ale mysle, ze od ciebie tez to nie zalezy. I nie ma zwrotu typu taki zlot juz jest bo kazdy zlot jest inny, inna miejscowosc inny zlot. A ze ludzie gina na motocyklach to tak samo gina ludzie w samochodach albo spacerowicz schodzacy pl schodach... a zabawa moze byc jarmark, jakis spektakl, koncert moze byc wszystko zlot niczego nie wyklucza.
rider do brawo dnia lutego 24 2015 21:01:22
Uwierz, jesli impreza by byla dobrze zorganizowana to wszyscy by powrocili i rycerze i motocyklisci i widzowie :) powrocili by za okragly rok;) wiesz taka tradycja :D pozdro.
rider do brawo dnia lutego 24 2015 21:17:48
Wiesz lwowek na agatowe cz np lubomierz sciaga mnostwo ludzi z poza swojego obszaru i nie sa to imprezy tylko dla mieszkancow a ztego co wyczytalem w artykule wlasnie o to chodzi autorowi aby zachecic ludzi z poza wlenia do jego odwiedzenia. A to co pisalem powyzej jest to pomysl. Wlen nie ma agatowego ani samych swoich. A jesli chcesz zrobic festyn dla sasiadow to i tak mozna. Powodzenia moze miasteczko "cos" zarobi. Pozdro;)
brawo dnia lutego 24 2015 22:01:00
co zarobi miasteczko poza większymi dziurami na ulicach?
do brawo dnia lutego 25 2015 09:04:57
Zarobią właściciele sklepów, miejsc noclegowych. O mieście będzie głośno - może ktoś sie zainteresuje przepiękna okolicą i przyjedzie później itd.
. dnia lutego 25 2015 10:34:00
No napewno bardziej rozsądnym pomysłem niż "weselicho" jest zlot motocykli. Jak najbardziej. A jeśli jeszcze udało by się wpleść w to jakieś wątki związane z bogatą historią naszego miasteczka i połączyć to z pięknymi okolicami, oraz ruinami najstarszego murowanego zamku w Polsce to myślę że z czasem impreza miała by szanse przyciągnąć wielu gości. Do tego imprezy towarzyszące, np jakieś biegi na orientację, etc. ...hhhmmm. Gdyby ściągnąć pasjonatów "wiatru we włosach" i aktywnego wypoczynku w pięknych okolicach miało by to szansę powodzenia moim zdaniem.
tutejszy dnia lutego 25 2015 12:01:19
zlot motocykli ? głupszego pomysłu nie macie? po tych naszych zniszczonych ulicach będą jeździć, impreza jednoniowa, więc o jakich zyskach można mówić dla sklepów jak zwykle są stoiska i to nie nasze, zarobią właściciele miejsc noclegowych? na jednodniowej imprezie?????? o mieście będzie głośno bo przyjadą motocykliści ? to tylko w mieście będzie za głośno, i to miałaby byc impreza dla miasteczka, gdzie większość mieszkańców to starsi, schorowani i raczej biedni ludzie, to najgorszy pomysł, jaki tu padł
did dnia lutego 25 2015 15:27:33
dni wlenia jednodniowa impreza? A moze warto by taka impreze rozciagnac do minimum dwuch dni? ;) jednego dnia mozna by zrobic impreze bardziej dla mieszkancow drugiego dnia zachecic do odwiedzenia wlenia ludzi z poza jego obszaru. I do tego potrzebne sa atrakcje. Wlen ma przeciez przepiekny zamek dlaczego od tego uciekac. Mnostwo ludzi wlasnie z tym kojazy wlen... i powinny byc dni zamkowe we wleniu. I mogly by byc pokazy rycerskie w rynku aby wiecej ludzi to zobaczylo, do tego moze byc zlot motocyklowy aby przyciagnac ludzi zeby mozna oko zawiesic na ciekawych maszynach, mozna zorganizowac jakies biegi przelajowe w stylu poszuwanie skarbu rycerzy zbojnikow powyznaczac jakies trasy nawet dla biegaczy, rowerzystow itp jakies upominki w zamian za udzial i by by fajnie. I mozna by w to wplatac jakies sredniowieczne jarmarki no nie wiem jakies stoiska z ciastami z drugiej strony cos innego i z historii golebiarki tez nie trzeba rezygnowac czy z konkursu drwali jakby to jakis swierzy umysl ogarnal to i by to ciekawie poukladal. Zyjemy w dobie internetu powrzucac info o imprezie wlenia na kazdej oficjalnej stronie pobliskich miejscowosci tj w strone zlotoryji, jeleniej, lwowka, boleslawca itd powrzucac najladniejsze zdjecia zamku, rynku wlenia i okolicy napisac ze odbeda sie takie i takie imprezy plus ze zaprasza sie wszystkich plus ludzi zainteresowanych dana dziedzina czy elementem jakim beda konkursy itd i mysle ze ruszylo by.
tutejszy dnia lutego 25 2015 21:02:55
a niech sobie burmistrz kupi w końcu ten motor założy zbroje i niech jeżdzi wkoło Płakowic kto mu broni?
Stanislaw dnia lutego 26 2015 12:42:33
i właśnie stary kto mu broni? ;) i niech jeszcze zlot pojazdów zabytkowych zrobi :D :D
tutejszy dnia lutego 26 2015 13:46:02
a niech robi, u siebie, w Płakowicach :)
Stanislaw6 dnia lutego 26 2015 15:18:17
Nie stary :) we wleniu! HA HA :D :D
tutejszy dnia lutego 26 2015 19:53:52
no to potem znowu będzie, że się nikomu nic nie podoba, żeby nie było że nie uprzedzałem :)
dodo dnia marca 01 2015 13:56:41
obwodnica wlenia jest super w sam raz na jakieś pokazy czy parade. Wiadomo tematem prowadzącym takie imprezy jest głównie scena w centrum, koncerty itd. ale dodatkowe atrakcje mogą przyciągnąć ludzi z zewnątrz.
Stanislaw dnia marca 02 2015 13:12:02
A i jeszcze koncert Maleńczuka! :D
!!! dnia marca 02 2015 13:47:01
Cokolwiek. Chociażby arkę noego sprowadzili to byłby progres. Dral ponoć ma jakieś zaskórniaki odłożone niech się dorzuca i zrobimy bibe ale nie wesele broń Boże.
jededen dnia marca 02 2015 13:49:31
No na weselu napewno będzie więcej zgonów niż na zlocie motocyklowym.
Nuska dnia marca 02 2015 14:13:10
I niech wieże zamku ładnie podświetli i z wieży jakiś pokaz sztucznych ogni niech zrobi, moje dzieci to lubią także poproszę.
... dnia marca 02 2015 16:25:16
A może tą ciekawą historyjkę wykorzystać do zrobienia parady czy inscenizacji w dni wlenia "O żmiju i złotym spichlerzu,
czyli historia wleńskiego zamku". Całe zajście mogło by wyglądać tak: grupka rycerzy zbiera się w centrum w tym mogli by uczestniczyć też ochotnicy z tłumu, wszyscy paradnie i widowiskowo maszerują obwodnicą ku zamkowi lenno aby zdobyć jego mury i złapać i uwięźić monstrualnego jaszczura - i tutaj trzeba by zebrać ekipę ochotników kilkunastu lub kilkudziesięciu dla których uszyty byłby jakiś ciekawy strój wielkiego gada od razu jakaś tutejsza szwaczka złapała by niezłą fuche, no i strój musiałby się łączyć w jedną całość gdyby ci ludzie stali gęsiego coś na wzór inscenizacji z rio de janeiro wiadomo do tego zrobiony jakiś ciekawy łeb gada który można by zamówić u milińskiego z pławnej on lubi robić takie rzeczy ;) no i wiadomo gad czeka na zamku rycerze go pokonują i chwytają i okiełznanego tłumnie sprowadzają do wlenia i znowu prowadzenie wielkiego Żmija obwodnicą i przejście do centrum, tam ofiarowanie złotego spichlerza no i tam wiadomo fanfary wino tańce spiew hulańce ;) co wy na to? no widowiskowo musi być ;)
PiotrL dnia marca 02 2015 22:23:34
witam! Jeśli projektować imprezę to proponuję: 1. Impreza MUSI SIĘ sama finansować aby nie obciążała budżetu. 2. Impreza powinna promować GMINĘ WLEŃ czyli LUDZI i Firmy, które są TU w Gminie obecne tzn. udział tych osób i firm powinien kosztować mniej niż osób/firm z zewnątrz gminy. 3. Dobrze by było pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych. Może warto zadać sobie pytanie - co My mieszkańcy Wlenia możemy zaoferować turystom i jakich turystów chcemy gościć ( patrz Castle Party Bolków czy może Blues nad Bobrem -Bolesławiec). Szkoda, że festiwal teatrów ulicznych już nie istnieje.
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Urodziny Gołębiarki 2011
Urodziny Gołębiarki 2011
Urodziny Gołębiarki 2011


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903449 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.