wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
OKSIT - pełen życia dom kultury czy ośrodek z uboga ofertą dla mieszkańców?
MiejskieNa sesji 22 stycznia dyrektor domu kultury przedstawiła sprawozdanie z działalności z ostatnich czterech lat.

W trwającej ponad godziną prezentacji pani Anna Komsta przedstawiła OKSiT jako prężnie działającą jednostkę w praktyce realizującą wcześniej zdiagnozowane potrzeby społeczne w zakresie kultury, poprzez profesjonalnie przygotowaną ofertę, odpowiadającą zapotrzebowaniu mieszkańców. W opinii pani Dyrektor dzięki ogromnemu, pełnemu poświęcenia zaangażowaniu pracowników w organizację zajęć  i  wydarzeń artystycznych, ośrodek kultury to tętniąca życiem placówka pełna dzieci i seniorów, a organizowane przez OKSiT imprezy wypełniają publicznością salę widowiskową.

Aby jak najpełniej odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców dom kultury współpracuje z kilkudziesięcioma partnerami na terenie gminy, całego kraju oraz poza jego granicami.

Panią dyrektor Komstę oraz realizowaną przez nią wizję działania OKSiT poparł były starosta lwówecki, a obecnie sołtys Strzyżowca pan Stanisław Mrówka, przewodnicząca rady miasta pani Katarzyna Kotołowska oraz radna Zofia Bielat.

Z obecnych na sesji radnych jedynie pan Marek Dral nie zgodził się z podanymi przez panią dyrektor informacjami.
Zarzucił między innymi, niedostosowanie godzin  pracy do potrzeb dzieci i rodziców w okresie ferii zimowych, brak informacji o ofercie OKSiT, oraz zbyt małą jego zdaniem liczbę zajęć organizowanych przez wleński dom kultury w porównaniu z innymi ośrodkami.

W związku z tym zgłosił autopoprawkę do budżetu w której zaoponował zmniejszenie dotacji dla OKSiT z 400.000 złotych do 310 000 złotych, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na dofinansowanie klubów sportowych, zatrudnienie trenera gminnego do opieki nad halą sportową oraz utrzymanie zieleni miejskiej.

Wątpliwości co do tego czy radny ma prawo zgłaszać autopoprawki do budżetu miała radna Zofia Bielat. Radca prawny wyjaśnił, że radny w tym wypadku pan Marek Dral jak najbardziej może zgłaszać swoje poprawki.

Rada Miasta większością głosów nie poparła wniosku pana Drala, wobec czego budżet OKSiT pozostał na poziomie zaproponowanym przez burmistrza pana Artura Zycha.


Komentarze
kolo dnia stycznia 26 2015 22:19:20
W pelni sie zgadzam z panem Dralem. Ten gok to porazka. Nic tam sie nie dzieje a pani biblotekarka to porazka
ok dnia stycznia 26 2015 22:25:18
panie burmistrzu, obowiązkowe szkolenie dla większości radnych, skoro nie wiedzą, że radni mogą zgłaszać autopoprawki do budżetu, to dlatego w poprzednich kadencjach tak cichutko siedzieli ?
mieszkanka dnia stycznia 26 2015 22:33:26
Oglądam i oczom nie wierze. Ale pieknie jest w tym Wleniu ;)
dobre ! dnia stycznia 26 2015 23:18:47
" prosze nam pomóc pozyskac instruktorów " hahahah
Nie mam pyatń.
Panie Marku, ogromnie żałuję, że nie uzyskał Pan poparcia rady. Może nawet nie w kwestii ograniczenia dofinansowania, a przeznaczenia tegoż na konkkretne cele. Choćby pozyskiwania instruktorów. Rada, cóż- milcząca.
Pani Ania jakkolwiek jest niezwykle sympatyczną osobą, nie wzbudza mojego absolutnego zaufania. Gmaszysko, w którym powinno być wszystko, że sobie na taki kolokwializm pozwolę, zionie pustką. Bo " ludzie nie mogą pracowac 24/h - taka obrona/atak- banał.
Prosze zadzwonić do Lwóweckiego Ośrodka Kultury i zapytać o możliwość skotrzystania , czy wynajęcia sali. Nie ma miejsc !
mój pomysł dnia stycznia 26 2015 23:34:49
Proponują zrobić siłownię! dla kobiet i mężczyzn, to jest duża inwestycja, ale się opłaci, bo teraz dużo młodzieży z Wlenia śmiga na siłkę.
nie nie nie dnia stycznia 27 2015 00:08:16
bo na siłowni to trzeba ludzi, którzy bedą coś robić. z punktu widzenia działania oksitu i ludzi tam pracujących jest to niedopuszczalne. siedzenie cały dzien i popijania kawki i herbatki miało by sie skonczyć? ratujmy oksit, ci ludzie muszą gdzieś udawac ze pracują.
i jeszcze slowo dnia stycznia 27 2015 01:37:15
Z całą sympatià dla Pań pracujących w bibliotece: Pani Zosiu Bielat, bo może ja się nie znam:co robią orzez 8 h trzy Panie bibliotekarki i za jakie pieniądze robią , w tak małej społeczności jak Wleń, gdzie 50 % zapyla ba trzy etaty, 25 to inetowcy i e-bookowcy, 10% nie przeczytało w zeszlym roku ani jednej książki, 15 % to dzieci i mlodziez buszujaca w lekturach ( liczebność podana proforma, taki zapas bezpieczeństwa dla bibliiteku, wszak większość i tak korzysta ze streszczeń ). Ale swojego stadla trzeba bronić, czy jest to obrona racjonalna, czy nie. Moje zaufanie Pani nadwyrezyla. Definiując istotę eady miejskiej, jeden vetuje, jeden zatwierdza, reszta robi za " chorki "
kim dnia stycznia 27 2015 08:22:36
Znów milcząca rada...Trochę się martwię, że może być jak za poprzedniej kadencji:odzywał się tylko p. Koczarski, ale potem nawet on stracil zapał, teraz robi to p. Dral, który jako jedyny ma jakieś wątpliwości i zapytania. Może dlatego, że chyba jako jedyny ma małe dziecko i jest zainteresowany ofertą
Wilma dnia stycznia 27 2015 09:05:19
Brawo, Panie Marku!
Ciekawe, dlaczego tylko Pan dostrzega, że "król jest nagi"?
Z biblioteki korzystam dość często i - w związku z tym - widzę, że wleński OKSiT jest instytucją prawie martwą.
bibioteka do szkoły dnia stycznia 27 2015 09:39:31
Panie Marku za słabo została przepytana dyr. Komsta z działalności OKSiT. Mówienie takich ogólników jest tak przekonywujące jak zainteresowanie pracowników ZDP w Lwówku Śląskim aby jak najszybciej naprawić uszkodzone bariery na moście we Wleniu. Przypodobanie się pani dyr. ukazuje ,że na chwilę obecną nie zmieniło się nic od czasu zmiany burmistrza nad zarządzaniem jednostkami gminnymi. Szuka się oszczędności albo się udaje,że chce się zmian, ale tak naprawdę pozostańmy przy starym stylu rządzenia bo poco się narażać na jakieś słowa krytyki.
i jeszcze słowo- errata dnia stycznia 27 2015 09:44:57
Wczoraj wpisu dokonałam z komórki, zatem żeby nie zostawiać paskudnych błędów na stronie, wszak każdy pozostawiony wyraz (choć anonimowo) jest moją wizytówką, koryguję tekst:

Z całą sympatią dla Pań pracujących w bibliotece: Pani Zosiu Bielat, bo może ja się nie znam:co robią orzez 8 h trzy Panie Bibliotekarki i za jakie pieniądze robią , w tak małej społeczności jak Wleń, gdzie 50 % zapyla na trzy etaty, 25 to inetowcy i e-bookowcy, 10% nie przeczytało w zeszlym roku ani jednej książki, 15 % to dzieci i młodzież buszujaca w lekturach ( liczebność podana proforma, taki zapas bezpieczeństwa dla biblioteki, wszak większość i tak korzysta ze streszczeń ). Ale swojego stadła trzeba bronić, czy jest to obrona racjonalna, czy nie. Moje zaufanie Pani nadwyrężyła.
I definiując istotę Rady Miejskiej: jeden vetuje, jeden zatwierdza, reszta robi za " chórki ".

a w peesie:
Panie Marku, życzę i Panu i sobie, by przez cztery lata, które przed Panem, Pański zapał nie opadł. Nie wiem, proszę mantrować wieczorami, żeby utrzymać to poczucie przyzwoitości względem społeczeństwa, które Pana wybrało. Kciuki !
i jeszcze słowo -errata 2 dnia stycznia 27 2015 09:48:11
wers 3 (... ) bo może ja się nie znam: co robią przez 8 h (... )

;)
obserwator dnia stycznia 27 2015 11:16:31
A pan Gladysz chyba przysnal??!!!
byłeś? dnia stycznia 27 2015 11:29:50
KOMENTARZE OBRAŹLIWE DLA INNYCH UŻYTKOWNIKÓW BĘDĄ USUWANE
i jeszcze słowo dnia stycznia 27 2015 12:25:22
Zatem dla Pani Bielat punkt. Wojtek, brawo.
Czy jednak o to chodzi, by Radni zmuszeni byli do rezygnacji z diet na rzecz wspierania klubu , czy innych miejskich inicjatyw ? Sesje to nie tylko pogadanki o stanie gminy, to godzimy przygotowań do posiedzeń.
Idąc za wnioskiem Pana Drala i wilk byłby syty i owca cała.
ertyl dnia stycznia 27 2015 14:09:17
KOMENTARZ NIE ZWIĄZANY Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU
PS. Swoje obsesje proszę uzewnętrzniać w innym miejscu.
i jeszcze słowo dnia stycznia 27 2015 15:03:00
KOMENTARZ NIE ZWIĄZANY Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU.
Z dnia stycznia 27 2015 15:23:28
Troche to takie stronnicze,bylem na sesji tych samych trzech radnych Dral,Swietochowski i Zajac glosowalo za obcieciem dotacji i przekazaniu srodkow srodkow.Po co bylo maglowanie Pani Dyrektor jak prezentacja odkryla wszystkie bledy.Zadnych konkretow,zadnych liczb wszystko ubrane w piekne slowa a Pani Ania zyje chyba jak Alicja w krainie czarow,wyimaginowany swiat.
Taaa dnia stycznia 27 2015 15:51:32
To co? Redakcja ma wam jeszcze przedstawić imienną listę głosujących?
Na nagraniu wyraźnie widać, że ani Świętochowski ani Zając nie zabierali głosu w trakcie dyskusji o gok. A teraz wielki płacz, że Jaśkiewicz o nich nic nie napisał.
Wycinek dnia stycznia 27 2015 16:35:14
Cytuję

Czy ktoś z radnych chciał zabrać głoś??"

Czy ktoś z sołtysów chciał by zabrać głoś??"


I tu własnie mamy przykład kiedy przyszedłem i za przeproszeniem na pierdziałem w stołek a kasę za to biorę.
Może warto było by się zastanowić nad spotkaniami radnych którzy maja coś na sesji do powiedzenia na dany temat zgromadzenia rady a nie jak tu widzimy 2-3 osoby zabierają głos a 10 siedzi i macha głową w ta i z powrotem.

Panie Dral fajnie, że zabiera pan głos tak często ale proszę zrozumieć, ze Pani Anna staje na głowie by coś było w tej " dziurze"
jezeli ma pan tyle pytań do Pani Anny to proszę po radze spotkać się i zaproponować pewne rozwiązania bo atakować to my potrafimy ale " robić ie ma komu"
do taaa dnia stycznia 27 2015 16:37:38
No straszna sprawa.. Myślę że nawet rwą sobie włosy z głowy bo super portal nic o nich nie napisał.. Żałosny jesteś.. Zapewniam Cię że radni robią wiele rzeczy ale się z tym nie afiszują bo nie mają takiej potrzeby.. A Ty rozliczasz ludzi z sesji która jest subiektywnie streszczana. Pozdrawiam.
koles do wycinek dnia stycznia 27 2015 16:57:07
staje na głowie? a co niby takiego robi? jeszcze p. Dral ma jej podrzucać pomysły? a za co ona dostaje pieniądze? dziwi mnie to, że we Wleniu jeszcze w ogóle mamy takich ludzi jak p. Komsta, cała świta z Goku i wielu innych, którzy widać, że nic nie robią ich praca nie przynosi efektów, a biorą za to pieniądze i to nia małe. Pani Komsta siedzi w Goku odkąd pamietam, może juz czas na jakieś zmiany? A nie ciagle te same twarze, stanowisko piastowane przez całe życie bo ma sie znajomości. Takich ludzi to na taczkach powinni wywieźć już dawno. Zrobić konkurs na nową dyrektor, może jak posada p. Komsty będzie zagrożona to zacznie sypać nowymi pomysłami i Gok odżyje.
Ja dnia stycznia 27 2015 17:35:56
A ja wam powiem, że nie chodzę do goku, bo jest tam niemiła atmosfera, kilka razy poczułem się jak intruz, nieproszony gość i dałem sobie spokój. Poza tym nie ma tam nic dla mnie. Więc moim zdaniem ta instytucja powinna być zamknięta, lub jej działalność ograniczona do minimum kadrowo-finansowego, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczone na remonty ulic i sprzątanie. Redukcja etatów! Biblioteka do szkoły! Gok bez dyrektora za to z pracownikiem merytorycznym.
ty dnia stycznia 27 2015 17:47:04
???
za zmianami dnia stycznia 27 2015 17:51:10
Czytając artykuł i komentarze mam propozycje. Skoro są radni którzy mają zastrzeżenia co do pracy obecnej pani dyrektor to nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzić na jakich zasadach dyr. Komsta została wybrana na obecne stanowisko, tj konkretny okres od 3-7 lat tak jak mówią przepisy, czy może dożywotnio sprawować funkcję dyrektorską bo taka jest umowa o pracę. W celu niepotrzebnych spekulacji ogłosić nowy konkurs na stanowisko dyr. OKSiT i burmistrz zobaczy co nowi kandydaci mają do zaproponowania i jak widzą funkcjonowanie takiej placówki. Gwarantuje że będzie ciekawie, no i zapewne wszyscy pracownicy łącznie z biblioteką wezmą sobie do serca możliwość zmian kadry kierowniczej.
ramzes dnia stycznia 27 2015 20:18:43
jakbym sławny Rejs oglądała:) p. Zosia - rzecznik we własnej sprawie, p. Ania - już ktoś wcześniej trafnie ujął: Alicja z Krainy Czarów, cały OKSiT płynie nie wiadomo dokąd, za to doskonale wiadomo za ile, a cały sport i turystyka w nazwie? to tylko: końskie rżenie jak z konkursu w filmie - ichacha
inny dnia stycznia 27 2015 22:05:35
polecam przeglądnąć sobie "oferte" OKSitu. 9h zajęć w tygodniu to śmiech an sali. Co tam sie dzieje przez pozostałe 30h? (zakładajac prace 5x w tygodniu po 8h)
i jeszcze słowo dnia stycznia 27 2015 23:10:03
ramzes, zamknęłaś to w clou :)
OKSiT będzie funkcjonować na nieznanych nam zasadach. Wewnętrznie. Ogromny budynek z salą do Jasełek i Targów gołębi co roku. Zaplecze gastronomiczne ku uciesze dzieci i warsztat Pana Andrzeja. Dobrze, że chociaż dzieciaki coś z tego mają.
Deliberować zaocznie możemy bez końca. Zwłaszcza anonimowo. Spotkajmy się. Wszyscy którym sprawa ośrodka kultury na serduchu leży. Poprośmy o sesję nadzwyczajną. Przygotujmy projekty i postulaty. Zaprośmy Panią Dyrektor , Burmistrza . Poprośmy o pomoc Komisję Rewizyjną i Komisję ds sportu, pracowników. Zróbmy coś z tym, miast bezproduktywnie utyskiwać na kulawy ( a kulawy ! ) system.
lolo dnia stycznia 28 2015 09:27:41
Może nie jest problemem ilość pracowników OKSiT'u ale ich "wykształcenie"...może warto pomyśleć nad pracownikami "mlodszymi" ze świeżymi pomysłami, którzy tez będą merytorycznie przygotowani do pracy w ośrodku.

P.S. Poza tym może werto pomyśleć nad takimi pomysłami jak nawiązanie współpracy z pałacem we Wleniu oraz rozpowszechnienie Turystyki np: przez biegi na orientacje??? W tym temacie myslę, że dobrym finansowym partnerem mógło by być nadlesnictwo. Pozdrawiam.
Do "koles do wycinek" dnia stycznia 28 2015 09:31:57
Skoro Ty pamietasz tylko P. Komste jako kierowniczkę, to lepiej ściągnij mleko spod nosa...
Chyba, że tak interesował Ci OKSiT że może jego działania nie są Ci znane więc lepeij się nie wypowiadaj.
Do lolo dnia stycznia 28 2015 09:47:03
co za brednie...logika podpowiada,ze raczej "wiek" nie za bardzo idzie w parze z "wyksztalceniem". Z Twojego toku mylenia wychodzi, ze lepiej postawic na "mlode" osly niz "stare" konie....Ano juz rozumiem: "kolezka" z palacyku zrobil Tobie pranie mozgu...Rozpowszechnie TURYSTYKI przez biegi na orientacje...Bez komentarza...
a jakie wykształcenie i dnia stycznia 28 2015 11:47:30
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY.
On dnia stycznia 28 2015 12:08:36
Na poczatek troche oswiecenia, w ciagu miesiaca sa komisje na ktorych sie dyskutuje i glkosuje za roznymi sprawami,a juz na radzie wszystkm jest wiadomo co bylo rozmawiane na koisjach i kto za czym idzie,wiec nie szukajmy,ze na radzie ma kazdy sie klocic i odnowa przerabiac komisje tylko po to zeby internauci zobaczyli jaki on wygadany.Patrzmy realnie na ludzi,ktorzy swoje serca oddaja roznym swoim srodowiskom itd.,a nie z punktu widzenia rady. Pojedzcie na okregi wyborcow i tam rozmawiajcie czy jest odpowieni czy nie,a nie pzrez to czy cos powiedzial czy tylko reke podniosl. A wyksztalcenie w tych czasach to sprawa sporna.
koles do wycinek dnia stycznia 28 2015 12:53:57
niektorzy nie mieszkają we Wleniu od urodzenia. moje "odkąd pamiętam" jest od chwili gdy sie tu przeprowadziłem. A co sie takiego w Goku działo przez kilka lat wstecz? Potrafisz wymienić chociaż jedną rzecz wartą uwagi?
Lustrator dnia stycznia 28 2015 13:05:25
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY.
Lustrator dnia stycznia 28 2015 18:58:45
PRZYPOMINAM. BAN ZOSTAŁ PRZYZNANY DOŻYWOTNIO! WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE PRZEZ ZBANOWANEGO UŻYTKOWNIKA KOMENTARZE BĘDĄ USUWANE!
kosa dnia stycznia 28 2015 19:42:22
radny Dral wie, po co został radnym, radny Jacek też chciał coś zmienić a po co startowali pozostali radni ? z p. Zosią na czele?
brzytwa dnia stycznia 28 2015 22:01:26
Józek może stworzono by nowe stanowisko instruktora stolarstwa w OKSiT a i chętnych nie zabraknie. Przy okazji będziesz w centrum uwagi.
Mieszkaniec dnia stycznia 28 2015 22:28:47
Radni to ludzie ,ktorzy nie tylko maja krzyczec na sesjach lub zadawac trudne pytania, to ludzie ktorzy sa wsrod swojej spolecznosci, pomagaja im na codzien i nie czekaja na sesje tylko udaja sie do Burmistrza lub innych instytucji i dzialaja od razu i wielu jest takich radnych.Bo gadac by gadac to kazdy potrafi,a dzialac to druga strona medalu
do mieszkańca dnia stycznia 28 2015 22:56:11
jeśli mamy takich świetnych radnych to dlaczego efekty ich pracy są takie mizerne a raczej brak ich zupełnie
Taaa.. dnia stycznia 28 2015 22:59:58
A ile z osób tu wypisujących było z dziećmi lub pozwoliło dzieciom iść na jakiekolwiek zabawy,zajęcia i to nie na ferie ale jak były organizowane??Ja byłam z córką na wszystkich,było fajnie ale nie było więcej jak 6-7 dzieci.Na ostatnie z Panem Wowkiem z Radia przyszło 5.I to nie chodzi o to żeby chodzić na wszystkie jak się tematów pewnych nie lubi.Ale ,żeby pójść zobaczyć i dopiero komentować-no ale jak tu komenty od gimbusów co pragną dystkoteki ,żeby się uwalić albo ludzi co chcą się w necie odezwać bo poza nim nie mają odwagi to nie dziwne.Nie bronię nikogo,ale można nieraz się przejść i zobaczyć.No albo przyjść zaproponować jakiś temat(ale to za trudne dla nich).
czego oczekujesz?? dnia stycznia 28 2015 23:18:55
Po niespełna dwóch miesiącach pracy radnych??
chyba dnia stycznia 28 2015 23:57:29
po 25 latach pracy radnych !!! ile to już kadencji było kiedy nic się nie ruszyło? pierwszy raz widać radnych zainteresowanych czymś więcej niż wykaszaniem poboczy, ale ci z poprzednich kadencji nadal niczym nie zainteresowani
i jeszcze słowo dnia stycznia 29 2015 00:54:26
ktoś tu wspomniał o wieku kadry. Rzecz nie w tym ile kto ma lat i ile fakultetów, a otwartości na potrzeby. Pani Komsta idzie jednym wektorem. Po trosze rozumiem, bo to wektor pasji. A, że człowiek zarażony bakcylem nie rozumie, że prócz Picolo , wspólnego kucharzenia i wszystkich kulturalnych aktywności, jakich ima się Pani Komsta, są ludzie których pasje lokują się w przeciwnym froncie, to co na to poradzi Burmistrz, Rada i wszyscy święci ? Trochę ironizuję.
Nie chce mi się roztrząsać ( nie ) skuteczności Radnych. To małe społeczeństwo. Każdy sprzeciw grozi vetem w kwestii spraw własnych. W myśl zasady "pokorne ciele dwie matki ssie". Zawiodła mnie Pani Bielat, bo nieracjonalnie chroni swojego podwórka , ale i mnie to nie dziwi. Pokażcie mi zrzeszonych w pracy, a sprawiedliwych względem watachy ( tak, jako społeczeństwo z postulatami, jesteśmy odbierani ) A robota fajna, dobrze płatna i prawie leżąca.
O P. Koczarskim , którego nie znam osobiście bardziej niż z " dzień dobry " mogłabym powiedzieć... oups... postrzymam się jednak z bardzo osobistymi odczuciami, że jest to ktoś, dla kogo generalnie "nie ma sprawy!", jeśli coś trzeba wewnętrznie, po cichu załatwić . Po cichu z innymi członkami .Odczucie subiektywne, tak jak subiektywne są nagrania Pana J. Wciąż naiwnie wierzę, wo wielokrotnych banach innych użytkowników, że mam prawo do demokratycznego wyrażania opinii. Ramo może się okazać, że żyję jednak w Korei.
I coś Wam powiem. Ja bym tam nie wytrzymała, mając świadomość kotanerii, układów, układzików. Pieprznęłabym mandatem ( czy co tam Radni dostali ) i wyszłabym z podniesioną głową.
do Taaaa dnia stycznia 29 2015 00:55:50
Albo nie widzisz o co chodzi, albo nie chcesz widzieć. Załóżmy, że otwierasz restauracje i przez dwa miesiące masz karstke klientów, w zasadzie nie opłaca się utrzymywać lokalu. Co robisz? a) zamykasz lokal b) dalej to robisz pomimo tego, że sie nie opłaca c) zmieniasz oferte (powiedzmy menu) do potrzeb rynku/klienta. Rozsądek i zdrowe podejście do życia wskazuje na punkt "a" lub "c", więc jakim &($*$$ trzeba być, żeby wybrać b? A właśnie "b" wybiera OKSiT. Przychodzi mało osób, bo widocznie oferta nie jest ciekawa, więc albo trzeba to zamknąć, albo jakoś zachęcić ludzi, żeby tam przychodzili. A nie robić swoje i udawać, że wszystko jest ok. Na prawdę widzisz sens wywalania 300tys. zł/rocznie (czy ile to tam "pożera" pieniędzy) na utrzymanie tego gmachu dla 6-7 dzieci przychodz,aych tam 2-3 razy w tygodniu? Oferte trzeba dostosować do ludzi, a nie liczyć na to, że ludzie dostosują się do oferty!
ja w to nie wierze dnia stycznia 29 2015 01:33:34
cytuje "robimy to co robimy, ponieważ takie kompetencje mamy, takie mamy narzędzia, taki mamy budżet..." - jeśli osoba, która pracuje tam od dobrych paru lat (i co gorsza jest dyrektorem), mówi, że nie ma odpowiednich kompetencji to ja nie wiem dlaczego jeszcze jej na taczkach nie wywieźli
vladek dnia stycznia 29 2015 08:53:08
Jestes niedoinformowany i nie słuchasz ze zrozumieniem. Ale wam to wystarczy taki jest cały ten zabłocony wleń. Wieś. Pierwsze co powinni zrobić to zamknąć urząd i wybrać sołtysa! Ta wieś ma zbyt mało ludzi by była miastem i gminą. Zresztą i mentalność ludzi taka zaściankowa. Zaorać tą wieś i buraki zasadzić.wleninfo sugeruje, a wy się podniecacie bez osobistego sprawdzenia sprawy. Płytko, płyciutko...
vladek dnia stycznia 29 2015 08:59:41
A tego radnego to kto wybrał? Przecież to porażka. Za duży garnitur, wada wymowy, jakies tiki, trochę reprezentatywności by się też przydało.
kim do vladek dnia stycznia 29 2015 12:47:35
Ktoś tu mówi o zaściankowości? To spójrz na siebie, bo to ty własnie oceniasz kogoś po ubiorze, o wadzie wymowy nie wspomnę. Radny nie musi być reprezentacyjny, bo chyba o to ci chodzi, choć napisałeś reprezentatywny, ale kompetentny, zorientowany w temacie, mający własne zdanie, obiektywny. Nie twierdzę, że nasi radni tacy własnie są, ale wkurza mnie ocenianie innych po pozorach
Hello dnia stycznia 29 2015 16:19:51
Radni nie radni dziwne te nasze spoleczenstwo,zamiast sie coraz lepiej zgrywac,cos robic razem to sie dzieli
Nijaki dnia stycznia 29 2015 16:21:13
Byl burmistrz taki,teraz jest nowy , nowi radni,troszke starszych pozostalo,moze cos sie zmieni,po dwoch miesiacach oceniacie
Czlowiek dnia stycznia 29 2015 16:27:30
Zeby cos funkcjonowalo i zeby cos sie zaczelo dziac czy w Osrodku Kultury czy Strazy Pozarnej,czy Pogoni Wlen musza byc ludzie z pasją,ale oni nie wystarcza,musza byc rowniez aktywni mieszkancy,ktorzy ich wespra dobrym slowem ,uczynkiem, pomocą, a we Wleniu tylko sie potrafi narzekac i czekac co burmistrz zrobi ,co rada,a sami nic,robmy tak dalej, ludzie ktorzy to tworza i sa oczerniani zapewne niegdys odejda,a pozostaniecie Wy w tym malym zapomnianym miasteczku
On dnia stycznia 29 2015 16:28:22
Tak wlasnie
inny Człowiek dnia stycznia 29 2015 16:39:51
odejdą? a gdzie im bedzie lepiej? gdzie za taką "prace" dadzą im jakiekolwiek pieniądze? i w jaki sposób ja mam niby ich wspierać? chodząc na zajęcia, które mnie nie interesują? Moim zdaniem trzeba to zamknąć i przeznaczyć te pieniądze na coś co się we Wleniu sprawdzi. Może jakiś sport, inny niż piłka nożna? Załatwić kogoś z kontaktami kto będzie mógł wepchac młodych ludzi na jakieś turnieje czy konkursy. Skoro to co jest teraz sie nie sprawdza to trzeba spróbować czegoś innego. A wątpie że ktokolwiek będzie "tęsknił" za OKSiTem. A tak na prawde skoro nie ma zainteresowania zajęciami prowadzonymi w OSiT i nawet wielka pani dyrektor twierdzi ze nie ma kompetencji żeby to ruszyć, to co tak naprawde przemawia za tym, żeby to było jeszcze otwarte? Dać im czas np. 3 miesiące niech sie wezmą do roboty, jeśli nic sie nie zmieni to zamykamy i tyle.
człowieku dnia stycznia 29 2015 18:50:21
gdzie odejdą ????? gdzie będą mieli tak dobrze jak we Wleniu ?????? na te same pieniądze albo mniejsze musieliby ostro tyrać, tutaj ciężka praca im nie grozi i będą się jej trzymać rękami i nogami, a że ludzie trochę sobie pomarudzą pod nosem albo tutaj ich nie rusza bo kasa i tak płynie
Moze dnia stycznia 29 2015 19:30:40
Moze nie OKSiT,ale tutaj co by sie nie pisalo to jest zle,zacznie sie temat zaraz Pogoni bo rozgrywki ruszą to bedzie cos nie pasowalo,a chlopaki graja za darmo i dla nas,napisza cos o Strazy bedzie zle,a chocby dzisiaj wielu musialo isc rano do pracy,a jednak pojechali gasic czyjs dobytek w Plawnej,a reszta mieszkancow smacznie spala.Tutaj jest coraz mniej ludzi mlodych,OKSiT swieci pustkami, mozna nie tylko krytykowac tylko czynnie sie wlaczyc w organizowanie co kto lubi, oroganizowanie zabaw, nie tylko mlodymi ludzmi,moze jakies stowarzyszenie seniorów itd
o dnia stycznia 29 2015 19:44:44
a kto tu źle pisze o pogoni albo o straży ? nie przeczytałem tutaj nic złego o piłkarzach czy o strażakach, nie wymyślaj, a o oksicie piszą to samo co mówią na mieście, nic innego
zyx dnia stycznia 30 2015 09:20:23
Minęła kampania wyborcza, nie ma już kogo atakować ani Pana M. i Pana F. to trzeba sobie kogoś innego znaleźć. Czymś się trzeba przecież żywić!
ojk dnia stycznia 30 2015 21:23:17
do zyx - masz jakiś problem z nudą? znajdź sobie miłe zajęcie i uśmiechnij sie do siebie
do ojk dnia stycznia 30 2015 21:31:12
Ojk to na mur beton j33-
ojk dnia stycznia 30 2015 22:34:37
oj, zdziwisz się, ale nie :)
i jeszcze słowo do zyx dnia stycznia 31 2015 01:41:55
Bardzo lakonicznie podchodzisz to tematu i definiujesz opinie, jako nagonkę. Nikt nie życzy źle ekipie OKSiTu. Przeciwnie. Cofnij się w komentarzach i trochę pomyśl.
. dnia stycznia 31 2015 09:44:38
[quoteTutaj jest coraz mniej ludzi mlodych]
Słuszna racja.[quote]mozna nie tylko krytykowac tylko czynnie sie wlaczyc w organizowanie co kto lubi
Tutaj już się nie zgodzę. Społecznictwo jest jak najbardziej mile widziane i szlachetne. Jednak jak zaczniemy wszystko robić sami to poco nam struktury, których zadania mielibyśmy,jako społeczeństwo wypełniać? W tym konkretnym przypadku widzę zasadność jak najbardziej, funkcjonowania biblioteki. A po za nią to jeszcze stróż i palacz tylko. Reszta niech se pichci przysmaki w domu. To nie jest kurnik, tylko OKSiT. OKSiT z punktu widzenia społeczności lokalnej w obecnej formie jest zbędny.Może po zmianie kadry... . Z sympatią wspominam czasy śp. pana Michała Fludra. Takiego kogoś tu by trzeba. Społecznika i animatora z powołania.
Potrzeba dnia stycznia 31 2015 11:54:15
I spolecznik i animator by tu byl najlepszy z Polski to nic nie da ,bo i tak by nikt nie przyszedl tylko siedzial na kompie i krytykowal
lucek dnia stycznia 31 2015 18:32:15
mało kto by przyszedł bo taki sposób prowadzenia oksitu to przeżytek z poprzedniej epoki, dla tej garstki dzieci, która przychodzi na zajęcia, wystarczyłaby jedna osoba, codziennie po południu a dwie osoby w ferie i wakacje aby dzieciom zorganizować jakieś półkolonie
Jestem w lekkim szoku dnia lutego 24 2015 21:03:26
gdyby nie Ania Komsta, to jedyną Waszą rozrywką byłby biały domek... Właśnie skończyłam oglądać zdjęcia z 800lecia Wlenia na FB - naprawdę fajnie Wam to wyszło, zaangażowali się wszyscy mieszkańcy. Profil OKSiTu mam w obserwowanych, ciągle się coś dzieje. Ok nie mieszkam już we Wleniu, ale moim zdaniem naprawdę kulturalnie się u Was dzieje! Może jakbyście ruszyli tyłki sprzed monitorów i zaczęli czynnie brać udział w tym, co oferuje OKSiT, może poczulibyście, ze coś się dziej! Dlaczego nie pójdziecie ze swoimi pomysłami do Ani? Na pewno chętnie Was posłucha.
gosc dnia lutego 26 2015 20:48:50
Moze na profilu oksit na fb coś sie dzieje ale tylko na stronie komputerowej.dobre sobie.nic tam sie nie dzieje.jedyną biblioteka i raz w roku dni wlenia.pierwsza i najważniejsza rzecz-oksit czynny w godz.popołudniowych moi drodzy.zajęcia dla dzieci po południu a nie o 12jak dzieci w szkołach a potem obiadek.zajęcia popołudniowe!!!!!!!!
rocky dnia lutego 26 2015 20:53:37
Oksit i przedszkole ma godz otwarcia wygodne dla pracowników ale nie dla mieszkańców.jedyne przedszkole w polsce chyba czynne od 7.30.a moi drodzy od 6.30 powinno byc jak rodzice wyjeżdżają do pracy do jel czy lwowka.z rana od 6.30 ewen.7jedna pani moze mieć łączona grupę .i tak samo oksit powinien być czynny po południu po co z rana?
Dodaj komentarz
Nick:5 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pogoń Wleń - KS Chojnik Jelenia Góra
Pogoń Wleń - KS Chojnik Jelenia Góra
Pogoń - Wleń KS Chojnik jelenia Góra


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938218 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.