wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
TRADYCYJNE "MILCZENIE" RADNYCH PRZERWANE
MiejskieW poniedziałek odbyła się komisja w sprawie wydania opinii do budżetu gminy na 2015 rok. Skarbnik Maria Gierczyk bardzo ogólnikowo przedstawiła założenia budżetu. Skupiła się jedynie na zmianach technicznych nie wpływających na strukturę wydatków i dochodów. Na pytanie pana Marka Drala o dochody ze sprzedaży majątku gminy w wysokości ok 700.000,00 zł odpowiedziała, ze są to założenia teoretyczne i jeżeli nie zostaną zrealizowane, to mogą być problemy. Nie wyjaśniła jednak na czym te problemy miałyby polegać.

Pozostała część obrad komisji zdominowała dyskusja na temat działalności OKSiT. Stało się tak ponownie za sprawą pana Drala, który zgłosił wniosek o zmniejszenie dotacji dla Ośrodka Kultury z 400.000,00 zł do 310.000,00 zł czyli o 90.000,00 zł. Ze względu na niewypełnianie zobowiązań statutowych w realizacji zadań w zakresie kultury fizycznej proponował przeznaczenie tej kwoty na dofinansowanie klubów sportowych, zatrudnienie trenera gminnego do opieki nad hala sportową oraz na utrzymanie zieleni miejskiej.
Burmistrz pan Artur Zych apelował o pozostawienie dotacji na dotychczasowym poziomie oraz stopniowe ewolucyjne zmiany w przyszłości. Przewodnicząca komisji pani Zofia Bielat z kolei nie widziała możliwości podjęcia decyzji w sprawie ewentualnych przesunięć w budżecie bez obecności pani dyrektor OKSiT. W głosowaniu komisja wniosku pana Marka Drala nie poparła.Komentarze
niewygodne.info.pl dnia stycznia 14 2015 21:47:22
Brawo Panie Marku! Ciekawy pomysł, a raczej próba zaproponowania pomysłu któremu było bliżej do realizmu niż cały bełkot i strzelanie z ... radnych i burmistrza (tego też) przez ile to już lat. Brawo! Czy to nie oczywiste, że mając hale powinniśmy mieć gminnego trenera? Sam bym poszedł na hale. Małe koszty, duży efekt dla Wlenian.

Tak, tylko Pana pomysł musiał się zderzyć ze ścianą, ścianą ludzi którzy boją się podejmować decyzje. Nawet oczywiste i mądre decyzje. Ci ludzie będąc w tej ścianie są bezpieczni, nie wychylają się więc nie wypadną. Pozostają w betonowym układzie kosztem normalności, kosztem zmian. Paradoks, podobno P. Zych chciał zmian. Buhahahahaahahahahaha!
Brawo dnia stycznia 14 2015 22:02:16
Panie Marku Dral podoba mi się Pan od początku chyba jedyna osoba która jak widzę na filmikach aktywnie uczestnicząca w radzie. Pan Świętochowski trochę spięty ale jest młody i wdraża się trzymam kciuki.

Panie Marku oby tak dalej !!!

OKSiT ?? sportu ???, rekreacji ?? chyba to żart u nas nie ma czegoś takiego ^^ co do turystyki Zgadzam sie z panem markiem nie ma wgl realizacji a pieniądze sa przekazywane. chyba coś jest nie tak zostawiam to innym komentatorom do sprecyzowania

Panie Świętochowski wiecej zycia i odwagi nie bać sie zmiażdżyć tej choł......y
Wojciech Świętochowski dnia stycznia 14 2015 23:07:33
Panie J23 więcej rzetelności. W woli przypomnienia byłem za wnioskiem zgłoszonym przez Pana Drala. Jeśli chodzi o odwagę to debata była bardzo długa i burzliwa , której Pan nie nagrał ponieważ Pan wyszedł.Pozdrawiam
Kolo dnia stycznia 15 2015 00:52:50
jedyne zmiany są takie, że pensja burmistrza przelewana jest na inny numer konta, jesteście niespełna rozumu jeśli spodziewaliście się innych zmian. śmieszny mnie to wszystko- śmieszna jest ta polityka w naszej gminie, smieszna jest ta rada, teraz to juz mi sie tylko chce smiac, bo nie ma co sie denerwować, moje pieniądze z podatków i tak zostaną wywalone w błoto
kibic dnia stycznia 15 2015 08:09:48
Gdzie te zminy ,Panie Zych,czy Pan nie widzi,że w Ośrodku Kultury nic się nie robi, no i te godziny pracy, to porażka. Brawo Panie Dral
niewygodne.info.pl dnia stycznia 15 2015 08:33:20
Proste pytanie, kto był za, kto był przeciw? Opinia publiczna może mieć wpływ na radnych, o ile nie boją się bardziej wychylić przed szereg, narazić oczywistym układom, bo wtedy będą brnąć, że nie wolno, że się nie da. Znamy to z ostatnich lat.

Nie trzeba robić badań, jakichś studentów itp. Narysować to trzeba radnym!? Panu burmistrzowi wytłumaczę, proszę! Pieniążki idą na cel statutowy rozwoju sportu ale nie trafiają na sport. Przesuwamy środki na sport! EUREKA!
kibic dnia stycznia 15 2015 08:44:52
A co robi inspektor ,od sportu, i co on na to?
* dnia stycznia 15 2015 08:47:04
I czego się spodziewaliście po pani Bielatowej. Teraz już widać! Moim zdaniem nie nadaje się pani na radną i powinna pani złożyć mandat!
Nareszcie dnia stycznia 15 2015 08:58:51
Dla scislosci za wnioskiem Pana Drala glosowalo troje radnych,Swietochowski,Zajac i Dral ,trzy glosy przeciw trzem glosom,wniosek upadl.
kibic dnia stycznia 15 2015 09:21:25
Zofia pracuje w GOku,
tarot dnia stycznia 15 2015 09:53:38
No to będziemy mieli problem jak nie wpłynie tyle pieniędzy z przetargu ile zaplanowaliśmy. Ta kobieta która to mówi powinna pracować w prywatnej firmie i chciałbym ją zobaczyć jakby na spotkaniu z zarządem spółki, inwestorami zachodnimi przedstawiała tak sytuację finansową. To ma być skarbnik ????
Proponuje zatrudnić wróżbitę to wyjdzie na to samo a przy okazji może i my mieszkańcy skorzystamy z usług?
??? dnia stycznia 15 2015 10:15:15
Ponieważ nie mogę odtworzyć filmów zamieszczonych na stronie mam jedno zasadnicze pytanie. Z jakich przyczyn Pani Dyrektor OKSiT nie pojawiła się na tak ważnym spotkaniu?
Taki-tam dnia stycznia 15 2015 10:48:08
O roli jaką ta instytucja odgrywa w naszej gminie dużo się słyszy-OKSiT Osrodek Kultury,Sportu i Turystyki.Myślę że warto ocenić załozenia tego tworu w stosunku do tego jaka role dzisiaj odgrywa w naszej gminie.W tej chwili radny Dral upomniał się o więcej pieniedzy na sport-fajnie kibice się ciesza,ale sport zaczyna sie wczesniej-OD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO.W tym zakresie jesteśmy za murzynami.Problem który narasta to problem wtłoczenia dzeci w media elektroniczne-efektem jest coraz większe oderwanie ich od rzeczywistości.WIRTUALNE ŻYCIE to świat bez zobowiazań.Po co zasady-po co rodzina.Myslę ze oprócz szkoły to właśnie ta instytucja w tym zakresie winna w większym zakresie działąć
Taki Tamtedy dnia stycznia 15 2015 12:06:42
A ja powiem inaczej nagrywanie i pisanie co chce sie pisac, kto najaktywniejszy, kto najwiecej bedzie krzyczal itd ( krowa co duzo muczy mleka malo daje ) to prowadzi do patologii, bo kazdy z radnych nie tylko na sesji,ale rowniez poza nia powinien cos robic i zapewne robi, a tutaj staje sie powoli to,ze kto najwiecej gada ( bo teraz tendencja pokazac sie ,ze aktywny wiele mowic na video)to fajny gosc, ale nieraz trzeba popatzrec z innej strony kto naprawde cos robi.
do Taki Tamtedy dnia stycznia 15 2015 13:21:41
jednym słowem P R O P A G A N D A
bla bla bla dnia stycznia 15 2015 14:58:37
a jak dla mnie to wlasnie Ci co cos robia maja cokolwiek do powiedzenia. a jak ktos nic nie robi to nie ma nic do powiedzenia - proste. prawda jest taka ze wiekszosc radnych to krowy które ani nie muczą ani nie dają mleka
do bla bla bla dnia stycznia 15 2015 17:04:29
dobrześ
MUUU powiedział
Bełczyna dnia stycznia 15 2015 18:02:49
Jak to dla Bełczyny jeszcze nie ma ustalonego przetargu ?! Z tego co wiem to czas realizacji remontu świetlicy jest do czerwca?!
. dnia stycznia 15 2015 18:17:50
KOMENTARZE NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU BĘDĄ USUWANE!
do Bełczyny dnia stycznia 15 2015 18:40:24
KOMENTARZE NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU BĘDĄ USUWANE!
Lustrator dnia stycznia 15 2015 22:56:18
Zbanowany?
Kozak z interneta dnia stycznia 15 2015 23:06:41
Przecież p. Drall nawet nie umie czytać budżetu. Ludzie popieracie takiego szczekacza, który przychodzi nieprzygotowany na sesje. Gość nie potrafi rozróżnić działu od paragrafu. ŻAL. Zresztą jakich radnych wybraliście takich macie.
Borowik z internetu dnia stycznia 16 2015 00:46:14
To jest niestety bolączka małych gmin gdzie radnymi zostają ludzie "z ulicy". Wielkiego wyboru nie ma, radnym może zostać zarówno hydraulik jak i pan kominiarz - i co z tego, że nie zna sie na tych wzzystkich budżetach, paragrafach, o polityce już nie wspomne. Na rade przychodzą? Przychodzą. Więc co sie czepiacie. We Wleniu kwalifikacje jakie musi posiadać przyszły radny to posiadanie przynajmniej jednej ręki (co by ją można było podnieść żeby zavetować nowe pomysły) i brak zdolności samodzielnego myślenia. Jak widac w przypadku naszej rady do się sprawdza. Panie to pewnie myślą co dzisiaj zrobić na obiad, panowie o tym jaki film obejrzeć wieczorem w tv. A w tle tam sobie jakiś Pan Dral coś mówi, ale w sumie to kogo to obchodzi? Taką radepowinni posatwić na scenie mazurskiej nocy kabaretowej - przebiliby neonówke ani mru mru, paranienormalnych i jeszcze paru.
niewygodne.info.pl dnia stycznia 16 2015 08:53:38
niedobrze mi się robi jak czytam wasze komentarze (kozak i borowik)

Boję się chłodnego cynizmu
Człowieka, który wszystko widział
Człowieka, który wszystko wie.
Ryszard dnia stycznia 16 2015 10:41:20
Tak... ten Dral to się zna, ale tylko na obieraniu ziemniaków. Jakieś bzdury mruczy bez podstaw. Chłopak chciał zasłynąć i zasłynął tylko, że kompletnym nieprzygotowaniem oraz bezsensem.
do ryszarda dnia stycznia 16 2015 11:05:45
ja nie wiem do czego p.Dral się nadaje a do czego nie fakt że gok nic nie robi a dyrekcja i spółka a zwłaszcza dyrekcja ciągle wyjeżdza i nic z tego wleń nie ma .wizyty pracujących w czasie pracy u kosmetyczki i zakupy to norma .Ja się pytam co gok jak nazwa wskazuje robi dla gminy?jak nazwa wskazuje Gminy ,czy widział ktoś żeby pracownicy coś robili dla dzieci w wioskach ościennych? idą ferie i co? nic niestety mam nadzieje że dzięki temu coś się ruszy nawet jeśli nikt nic nie obetnie to pogoni leni do roboty
naukowiec dnia stycznia 16 2015 11:11:07
proponują zrobić experyment. Zamknimy gok na rok (zostawmy tylko bibliotekę), i zobaczmy czy wpłynie to w jakiś negatywny sposób na "sport i rekreacje" w naszej gminie i czy warto ładować w to prawie pół miliona rocznie
niki dnia stycznia 16 2015 16:13:03
W pelni popieram pana Drala. Widsc czlowiek ma glowe na karki o chce zrobic cos dla ludzi. Brawo. Wiecej sie fzieje w nadzej pogoni niz w goku. Jak tadni tego nie widza to moze potrzebuja wizyty kibicow na sedji. Kasa na utrzymanie porzadku w miescie trz jrdt eazniejsza niz kawka dla goku.
Dziwie sie tylko ze ta radna ze strzyzowca nie chciala pieniefzy dla Czarnych. Juz naert we wsi nie chca pilkarzykow.
oki dnia stycznia 16 2015 17:19:41
to chyba pierwsza rada w historii gminy, w której jest jakaś burzliwa dyskusja, może p. Świętochowski przybliży o czym tak radni burzliwie dyskutowali ?
cyrk a nie rada dnia stycznia 16 2015 19:17:12
Moim zdaniem głosowania na radach wyglądać w ten sposób, że kazdy radny który głosuje "za" lub "przeciw" to powinien to odpowiednio zaargumentować - bo jak dla mnie to kazdy kto głosuje "za" lub przeciw powinien mieć swoje zdanie na ten temat, swoją opinie popartą odpowiednią wiedzą. A tak jak widze to większość jest na tak/nie, a podczas rady odezwą się może 2-3 osoby (nie mówie tylko o tej radzie czy tam komisji). A jak ktoś nie ma zdania w temacie to zawsze sie można wstrzymać od głosowania - widzę, że z tej opcji rzadko ktoś korzysta, co oznacza, że kazdy ma jakieś zdanie na poparcie swojej decyzji. Więc potrafi mi ktos wytłumaczyc dlaczego czynny udział w radach bierze tylko paru radnych?
Lustrator dnia stycznia 16 2015 21:58:35
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY!
Zbaranowany dnia stycznia 17 2015 01:08:36
KOMENTARZE NIE ZWIĄZANE Z TREŚCIĄ ARTYKUŁU BĘDĄ USUWANE!
oki dnia stycznia 17 2015 13:38:15
chodz na sesje a bedziesz wiedzial o czym rozmawiaja radni!
oki dnia stycznia 17 2015 16:12:07
jak by była po południu albo w sobotę to bym chodził, nie wszyscy we wleniu są bezrobotni albo emeryci
! dnia stycznia 17 2015 17:19:15
zamiast ladowac kase w Gok,to lepiej pomoc P.Ninie Zych w Caritasie.Tam co sobote przychodzi sporo dzieci,napic sie herbaty,zjesc kanapke,ciastko i pogadac. Przez wiele lat ona sumiennie zajmuje sie dziecmi. Warunki tam sa oplakane..
do radnego Wojtka dnia stycznia 17 2015 17:44:12
J23 rzetelnie poinformował, że komisja nie poparła wniosku radnego Drala, gdzie p.radny widzi tu nierzetelność?
fanwojtka dnia stycznia 17 2015 23:03:45
ale sie uparliscie na pana wojtka
do ! dnia stycznia 18 2015 16:28:05
Jak sobie wyobrażasz dotację na kościelną organizację?Caritas dostaje na noclegownie od państwa niemałe sumy na osobę.Nazbierali na zawalony dach gołębiarzy,stocznie i się niestety nie rozliczyli bo nie mają takiego obowiązku więc po pieniądze powinni do watykanu pisać.A udawanie,że są biedni można między bajki włożyć.Popatrzmy-jakakolwiek tragedia,akcja już są ze swoim kontem na zbiórki.Jak hieny.
lol dnia stycznia 21 2015 09:28:05
z tym Mgok to prawda.Laduje się ogromne pieniądze tylko na co? co tam się takiego dzieje?NIIIc.jedna biblioteka to wszystko.powinno tam tętnic życie tak jak było kiedyś,pełno zajęć dla dzieci i młodzieży.Czy warte jest to takich ogromnych nakładów pieniędzy?godziny pracy tym samym otwarcia toz to kpina i żart.domy kultury działają głównie do wieczornych godz.
mieszkaniec dnia stycznia 21 2015 09:31:52
czy mieszkańcy wlenia mają prawo już zabierać glos na sesjach? czy zostało to zmienione?
bartek dnia stycznia 21 2015 09:37:36
moim zdaniem dyskusja na temat mgoku powinna zostać jeszcze raz poruszona.
do p.Artura dnia stycznia 21 2015 09:45:50
proponuje pan stopniowe zmiany w przyszłości,a ja mam pytanie ile jeszcze mamy czekac na te zmiany?wybraliśmy pana bo oczekujemy zmian.tu we wleniu nie ma na co czekać,tu gorzej być nie może.o jakiej przyszłości pan mówi.obawiam się że może to być jedyna i ostatnia kadencja pana jak nic pan nie zmieni i nie podejmie konkretnych radykalnych kroków.
do p.drala dnia stycznia 21 2015 09:48:19
b.dobre posunięcie.nie odpuszczać panie Marku tej sprawy.mieszkańcy pana popierają w sprawie Mgoku.
rany dnia stycznia 21 2015 09:55:50
tylko we wleniu takie cyrki.w jeleniej nikt by sobie nie pozwolił na takie marnotrastwo pieniędzy na coś co świeci pustkami,a pracownicy uwili sobie gniazdko i bąki zbijają.jak widzać jeszcze są miejsca pracy gdzie można zarobić i się nie narobić.
do rany dnia stycznia 21 2015 09:58:13
trzeba poprawić można zarobić i nie nie robić:)
ania dnia stycznia 21 2015 10:01:52
dajcie spokój panu Wojtkowi.poparl p.Drala miał odwagę ,nie bał się.dla mnie ok.reszta radnych do baniiiii.pilnują stołka choć nie zapewni im to drugiej kadencji.a panu wojtkowi gratuluje.tak dalej
Mieszkanka dnia stycznia 21 2015 15:54:28
Chcę przypomnieć ,że w ośrodku kultury znajduję się też biblioteka ,tam kopletnie nic się nie dzieję ,cisza jak makiem zasiał,w innych miastach pracownicy bibliotek organizują różnego rodzaju warsztaty czytelnicze ,widowiskowe ,dla małych i dużych dzieci ,,nawet dla dorosłych też można coś wynaleźć ,a u nas tylko krytykują Panią dyrektor ,a tam sa też inni pracownicy.
% dnia stycznia 21 2015 18:19:24
Pani Komsta jest Dyrektorem i bierze odpowiedzialność za wszystko, łącznie z Biblioteką. Zgadzam się z tym, iż tam się nic nie dziele, zamiast na ten gok to trzeba na remonty dróg dać pieniądze, ta do Nielestna już się kończy i tylko patrzeć jak będą wypadki
do Wojciech Świętochowski dnia stycznia 25 2015 16:50:07
"w woli przypomnienia..." chyba chodziło Panu o sformułowanie "gwoli przypomnienia".
Dodaj komentarz
Nick:4 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaXVI Memoriał Uliczny im. Michała Fludra


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16937980 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.