wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
PIERWSZA TECHNICZNA SESJA RADY MIASTA.
MiejskieNa pierwszej „technicznej” sesji Rady Miasta i Gminy burmistrz Artur Zych poinformował zebranych o działalności między sesjami. oraz przedstawił zamierzenia inwestycyjne na najbliższy okres. Mówił między innymi o przeniesieniu „opieki społecznej” do wcześniej wyremontowanego biurowca po byłym zakładzie komunalnym, kontynuacji budowy kanalizacji w Bystrzycy, remoncie  świetlicy w Bełczynie oraz kupnie budynku parafialnego w Marczowie z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. WIĘCEJ INFORMACJI W MATERIALE WIDEO.
OBEJRZYJ WIDEO
W drugiej części sesji radni podjęli uchwałę ustalającą wysokość zarobków Pana Artura Zycha. Komisja finansów przedstawiła projekt uchwały zakładający utrzymanie uposażenia na poziomie dochodów burmistrza Bogdana Mościckiego. Zdecydowanym przeciwnikiem podjęcia uchwały w takiej postaci był radny Jacek Gładysz, który uważał, że zarobki burmistrza powinny zostać obniżone ze względu na oczekiwania społeczne w tym zakresie. Z kolei rady Marek Koczarski proponował podwyżkę w wysokości dwustu złotych w stosunku do zarobków poprzednika. Radna Zofia Bielat była „za” obniżeniem pensji, „a nawet” przeciw ponieważ swój wniosek wycofała przed jego przegłosowaniem.  WIĘCEJ INFORMACJI W MATERIALE WIDEO.

OBEJRZYJ WIDEO
OGŁOSZENIE
ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
 Komentarze
kibic dnia grudnia 30 2014 19:47:25
Brawo Jacku,zarobki są za wysokie,ale głową muru nie przebijesz
Do JACKA dnia grudnia 30 2014 20:38:15
Jack a co nam obiecałeś? przypomnieć Ci? Zdrajco !!!! nie liczysz się z nami!!
opozycja dnia grudnia 30 2014 20:42:08
Ta komisja to kabaret. Jacek ma swoje zdanie i wchodzi w dyskusje z innym radnym (nie znam nazwiska), a reszte rady widać to bawi. Pani przewodnicząca sobie łazi, bo przecież po co słuchać młodego szczyla. Fajnie tak rzucać kwotami jeśli wydaje się publiczne pieniądze. Gdyby to szło bezpośrednio z ich kieszeni to nikt by nie powiedział 200 wiecej. Pewnie wszyscy sie boją, że jeśli obniży się pensja burmistrza to następnie przyjdzie czas na obniżenie pensji radnych. Szanujmy siebie na wzajem, nie dajmy sobie obniżyć pensji - ukryte hasło tej rady. Troche ci Jacku współczuje, bo niestety większość głosowań, będzie wyglądała tak jak na powyższym filmiku. Jako jedyny sie przygotowałeś do tej rady, troche pracy w to włozyłeś, a reszta i tak ma to gdzieś. Wstyd mi za takich radnych!
Dzidek dnia grudnia 30 2014 20:43:04
No, to już votum zaufania cofnięte z mojej strony. Zarobki burmistrza i diety radnych to był jeden z kluczowych elementów, które liczyłem że zmienią się przez racjonalne i trzeźwe podejście do tematu nowych osób. Po wyborach. Wstyd. Jeżeli te informacje są prawdziwe, to właśnie straciłem wiarę w demokrację samorządową. W przemiany o jakie ludzie walczyli w podziemiu solidarnościowym. Tak,w podziemiu solidarnościowym. Z ideałów dziś został tylko bożek-KASA. I w dobrą wolę ludzi startujących w jakichkolwiek wyborach też już nie uwierzę.
opozycja raz jeszcze dnia grudnia 30 2014 20:54:06
Moja propozycja. Dać burmistrzowi najniższą możliwą pensje, a jeśli radni uważają, że zasługuje na więcej to niech to idzie z ich pensji. Ciekawe czy wtedy usłyszelibyśmy argumenty w stylu, że musi byc tyle i tyle bo nie wypada, żeby było mniej.
+ dnia grudnia 30 2014 20:58:50
Każdy puntkt oświetlenia wymaga doprowadzenia napięcia. Jak to słysze to mnie wzdryga. Instalacja pojarana za komuny robiona, dyskoteka co dwie lampy z braku styku a tu led w planach. Cholera. Następnym razem chyba se schowam gdzieś dowód.
do opozycji dnia grudnia 30 2014 21:25:03
kasa, kasa ty chyba w życiu potrafisz jedno, liczyć pieniadze w kieszeni bliźniego. Ciekawe czy gdzieś pracujesz? A jezeli tak to za najniższą stawkę czy też drepczesz co miesiąc do szefa po podwyzkę? Chyba ciężko w życiu być tak zakompleksionym człowieczkiem!?
opozycja dnia grudnia 30 2014 21:39:43
Zakompleksionym człowieczkiem? Chodze po Wleniu i widze jak to miasto wygląda i uważam, że nasza gmina nie jest na tyle bogata, żeby burmistrz dostawał takie duże pieniądze - tak samo radni, którzy w większości na rade przychodzą posiedzieć. Gdybym ja pracował tak jak nasi radni to szef by nie zwolnił następnego dnia. A ty pracujesz? Bo widać, że nie skoro widzisz co sie dzieje na radach i tylko temu przyklaskujesz. Zaglądam do kieszeni bliźniego? Może i tak, ale podkreślam, że pieniądze, które dostają to są pieniądze z moich podatków! Tobie i sąsiadowi do kieszeni nie zaglądam.
do opozycji dnia grudnia 30 2014 21:52:53
Może i dobrze że nie zagladasz bo byś popadł w jeszcze wieksze kompleksy. A Twoje podatki.... no coments.
opozycja dnia grudnia 30 2014 21:55:19
Jesteś jednym z radnych czy piastujesz jakieś urzędnicze stanowisko?
do opozycji dnia grudnia 30 2014 21:58:45
Takim samym mieszkańcem Wlenia jak Ty.
opozycja dnia grudnia 30 2014 22:03:43
To w takim razie, czym argumentujesz tak wysokie zarobki burmistrza?
do opozycji dnia grudnia 30 2014 22:10:13
Prestiżem stanowiska. Dobranoc.
opozycja dnia grudnia 30 2014 22:22:43
Takim jak Ty powinni odebrać prawa wyborcze skoro kierujesz się w życiu takimi przekonaniami. Samo to, że ludzie go wybrali powinno być wystarczającym prestiżem, pensja to nagroda za wykonywanie powierzonych obowiązków.
ZabawnyGość dnia grudnia 30 2014 23:27:58
Hmmm... Czy pensja burmistrza jest za wysoka? Trudno powiedzieć. Dla mnie idiotycznym jest fakt, że rada nie uwzględniła w żadnej mierze głosu ludzi, (za wyjątkiem Jacka) nikt nie zapytał ludzi o wysokość wynagrodzenia a to w końcu ich burmistrz. Jednakże proszę się tak nie emocjonować wysokością wynagrodzenia burmistrza. Dla budżetu gminy wynagrodzenie nie jest obciążeniem jakiego gmina nie uniesie to raz. Dwa to fakt, iż idiotyczną (moim zdaniem) byłaby sytuacja, w której burmistrz zarabiał by mniej niż jego pracownicy. Trzy to fakt, iż zawód burmistrza to nie tylko siedzenie na tyłku i udawanie, że się pracuje. Burmistrz było nie było jest odpowiedzialny za gminę, jest jej władzą wykonawczą, za swoje decyzje jest oceniany, nieraz opluwany. Ponadto jest osobą, która reprezentuje gminę na zewnątrz. Wyobraźmy sobie sytuację taką: burmistrz zarabia np. 2000 zł. jedzie na spotkanie z prezydentem w przetartym garniturze, samochodem typu tico bo kangoo akurat się spsuł i burmistrz musi udać się na spotkanie autem prywatnym. I teraz wyobraźmy sobie jaki wizerunek gminy zostawia po sobie?
Oprócz tego. Czy prestiżowi stanowiska powinna towarzyszyć wysoka pensja? Wydaje mi się, że tak. Wyobraźmy sobie dyrektora jakiejś korporacji pracującego za pensję najniższego pracownika (oczywiście chodzi mi o szczeble kariery). Wybaczcie ale to bez sensu.
Uważam, że burmistrz powinien zarabiać 6500-7000 zł. Zaoszczędzone pieniądze z pensji burmistrza i ze zmniejszonych diet radnych powinny zostać przeznaczone na spłatę długów, bądź organizację miejsc pracy dla długotrwale bezrobotnych.
mięsnyJeż dnia grudnia 30 2014 23:57:51
Ludu nie widzicie o czym mowa.chodzi o zmianę godzin pracy urzędu,abyś mógł jeden z drugim zdążyć z jakąś sprawą,zanim pani L.......cka ci powie ,że się spóźniłeś i won.Brawo panie Arturze!!!!
A kogo to interesuje? dnia grudnia 31 2014 00:12:33
Jeśli ktoś chce wyglądać schludnie to będzie tak wyglądał nawet z 2000zł w kieszeni. Znam wiele osób, które ciężko pracują całe życie za 2000-3000zł i nie chodzą w poszarpanych garniturach i nie jeżdżą tico. Jak dla mnie to wynagrodzenie powinno wynosić ok 4000zł - i to jest i tak za dużo. Gdyby pensja była mniejsza to może i na fotel burmistrza pchałyby się osoby, które rzeczywiście chcą coś zmienić, a nie te osoby, które chcą sie nachapać.

A co do tego, że burmistrz by zarabiał mniej niz jego podwładni jest proste rozwiazanie - obniżyć pensje podwładnym.

No ale zawsze można pójść za ciosem i podwyzszyć pensje burmistrza do np 15 tys. W końcu to i tak nie wpłynie w jakimś znaczącym stopniu na budżet, ale za to burmistrz będzie mial wyższy prestiż.

Każda nawet mała zmiana, jest zmianą na lepsze, a obniżenie wynagrodzenia burmistrza są właśnie taką zmianą. 1tys w skali miesiąca to 12 tys w skali roku - a z taką kasą już można coś zrobić.
* dnia grudnia 31 2014 09:04:56
Z wypowiedzi burmistrza Zycha można sobie wywnioskować,że zrobiony remont i modernizacja budynku ZOZ, który należy do gminy Wleń zrobiono bez przemyślenia. Cóż stało na przeszkodzie aby pracowników opieki społecznej umieścić w dolnej części przychodni w taki sposób aby nie kolidowało to z pacjentami a jednocześnie byliby dostępni bez utrudnień dla ludzi chorych i niepełnosprawnych bez problemów.? Pewnie było to za trudne do zrozumienia dla poprzedniego burmistrza i całej tamtej rady. Teraz będzie się wydawać kilkadziesiąt tysięcy złotych na przygotowanie takich pomieszczeń w budynku który poprzedni zarządcy doprowadził do totalnego zaniedbania i też niema winnego za obecny stan. W końcu to wszystko idzie z pieniędzy podatników i dwieście złotych czy dwieście tysięcy co to za różnica!!!!
Radny Lebiedź chyba zapomina,że sesja to miejsce do dyskusji i wyrażania różnych opinii przez radnych a nie maszynka do głosowania i przytakiwania!!
asdf dnia grudnia 31 2014 09:23:36
uff, Panie Jacku do kogo Pan mówi... do radnych czy kamery? Źle mi się to oglądało. Tekst z kartki przeszedł koło uszu, nie chciało mi się tego sluchać i tylko czekałam aż skończy Pan czytać. Lepiej mówić z pamięci i bardziej pewnie, niż czytać jak drobny druczek w reklamach leków.. tutaj trzeba popracować. Chyba najbardziej nad stresem :). Ale gratuluję, że jako jeden z nielicznych miał Pan coś do powiedzenia, większość ograniczyła się jedynie do podnoszenia ręki.
wójt dnia grudnia 31 2014 09:49:36
A kto głosował za obniżeniem pensji dla Burmistrza oprócz Gładysza?
jeden z 912 dnia grudnia 31 2014 10:23:21
Ciekawe czym w obecnej radzie chce się zajmować radny Berdzik bo o dziwo nie widzę jego osoby w żadnej komisji? Jeśli ktoś zna odpowiedź to bardzo o nią proszę i z góry dziękuje.
ciekawski dnia grudnia 31 2014 11:23:26
ciekawe czy reszta rady ma w ogóle jakies swoje zdanie na temat zarobów burmistrza, czy tylko ręke podnosi
Taki jeden dnia grudnia 31 2014 11:32:13
Oprocz Gladysza glosował za obniżeniem Pan Radny Buciak i Świetochowski
Wilma dnia grudnia 31 2014 12:17:52
Panie Jacku, ode mnie wyrazy uznania. Pan jeden zachował się tam odpowiedzialnie i profesjonalnie. Może Pana przykład nieco ośmieli innych radnych, bo wyraźnie niektórzy nie chcą być tylko klakierami, ale brakuje Im śmiałości (w końcu od lat radni reprezentowali władzę, nie wyborców i się mechanizm utrwalił). Kibicuję Panu! :)

Co do argumentu, że zarobki burmistrza tworzą jego prestiż: bzdura! Prestiż burmistrza (i Rady) buduje wygląd tego, czym zarządza. Wysokie zarobki urzędników miejskich w realiach, kiedy miasto wygląda jak po długotrwałej wojnie, to jakaś kpina.
Pytanie dnia grudnia 31 2014 16:52:22
Czy dałoby się nagrywać w lepszej jakości ( dźwięk , wypowiedzi ) ,ponieważ niektóre wypowiedzi są niezrozumiałe i w tle słychać głośny szum .
Do jacka dnia grudnia 31 2014 18:29:28
Dotyczy ankiety_ problem wiarygodnosci jest zasadniczy-czy mozna sie na takim materiale oprzec?Mam watpliwosci gdyz ankiety nigdy nie cieszyły się zaufaniem.Sa ludzie którzy porównuja je do ZWYKŁYCH PLOTEK.W tym zakresie potrzebna jest zmiana.
Obserwator dnia stycznia 01 2015 13:04:39
Znam gminę, w której wszyscy radni są z opozycji, a ścislej mówiąc z ekipy poprzedniego wójta. Poprzednik rocznie zarabiał 156.645,13 zł brutto Na pierwszej sesji radni obniżyli pensję burmistrza do 5,5 tys.miesięcznie - można?
Dzidek dnia stycznia 01 2015 13:26:00
Byłe podziemie solidarnosciowe jeszcze żyje choć Bozia i natura wielu zabrała z kregu zywych.W naszej gminie władza jak dotychczas nie widziała potrzeby aby to fenomenalne zjawisko / jezeli chodzi o rozmiary i efekty/uszanowac.Ale my nie utraciliśmy wiary że mieliśmy i mamy racje!I jeszcze jedno-NAJWYŻSZY CZAS,ABY TEN TEMAT OCZYŚCIĆ Z UBECKIEJ OTOCZKI która uniemozliwia dotarcie wielu naszym przyjacielom do dotarcia do prawdy
Dzidek dnia stycznia 01 2015 16:39:44
Dzidek dnia styczeń 01 2015 13:26:00
Byłe podziemie solidarnosciowe jeszcze żyje choć Bozia i natura wielu zabrała z kregu zywych.W naszej gminie władza jak dotychczas nie widziała potrzeby aby to fenomenalne zjawisko / jezeli chodzi o rozmiary i efekty/uszanowac.Ale my nie utraciliśmy wiary że mieliśmy i mamy racje!I jeszcze jedno-NAJWYŻSZY CZAS,ABY TEN TEMAT OCZYŚCIĆ Z UBECKIEJ OTOCZKI która uniemozliwia dotarcie wielu naszym przyjacielom do dotarcia do prawdy
Wszystko OK, tylko proszę znaleźć sobie swój nick bo mój jest już zajęty:).
Do Pana Burmistrza Artura Zych dnia stycznia 01 2015 19:05:56
Trochę nie na temat ale czy naprawdę nic nie dało sie zorganizować nawet tych 2-3 skrzynek wyrzutni fajerwerków za 100 zł za 1 szt. No po prostu masakra a OSP by powitało tym rok 2015 a tak ludzie widzieli 10-20 strzałów i tyle. Ale co tam ważne że elita bawiła sie wysmienice.

Szczęśliwego nowego roku 2015
Do jacek Gładysz dnia stycznia 01 2015 19:11:09
cytuje " rozmawiałem z ludzmi na żywo i tak włąsnie się wypowiadali "

z kim rozmawiałeś Z kolegami idąc sobie spacerkiem w okół w lenia ??
gość dnia stycznia 02 2015 10:23:19
Skok na kasę i rozwiane wszelkie wątpliwości :(((
xxx xxx dnia stycznia 02 2015 15:18:23
Jeśli tak wygląda większość sesji, gdzie sa podejmowane te ważniejsze dla gminy decyzje, to ja sie nie dziwie, że tutaj jest tak jak jest. Dwie, trzy osoby się wypowiedziały, reszta pewnie nawet nie ma swojego zdania i podnosi ręke tak jak sąsiad/sąsiadka na krześle obok - patologia! Tu powinna być ożywiona dyskusja, a nie jeden radny przygotował ankiete, drugi powtarzał w kółko "szanujmy siebie nawzajem", a reszta siedzi i udaje, że słucha, niektórzy bardziej ambitni to nawet udają, że coś tam notują, chociaż niebardzo wiem po co skoro potem i tak z tego nie korzystają.
. dnia stycznia 02 2015 16:06:52
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY.
... dnia stycznia 02 2015 18:24:47
chwalmy pana
racja dnia stycznia 02 2015 19:04:50
JACEK NA PREZYDENTA!
Marcel dnia stycznia 02 2015 21:31:23
Ja osobiście uważam, że na realia Wleńskie pensja mogłaby być ciut mniejsza. Ale skoro sami wybieraliśmy radnych, którzy nas reprezentują to akceptujmy teraz ich decyzje, bo też pośrednio jesteśmy za nie odpowiedzialni !!!
" Zabawny Gościu " to że ktoś jeździ tico w niczym mu nie uwłacza. Były starosta jeździł całą kadencje polonezem i nie uważam go za gorszego, wręcz przeciwnie zdobył za to u mnie więcej szacunku, że się nie obnosił z władzą poprzez prezentacje prywatnych materialnych rzeczy.
do Marcel dnia stycznia 02 2015 22:02:46
No to super nas reprezentują. A wiesz ile osób we Wleniu by wolało, żeby burmistrz miał niższą pensje? No właśnie, oni pewnie też tego nie wiedzą. A wiesz dlaczego? Bo zostali wybrani i teraz już gdzieś mają ludzi, którzy na nich głosowali. Bo tu chodzi tylko o to, żeby dopchać się do koryta. Tylko jeden radny (Gładysz) zrobił swoją robote bo przeprowadził ankiete i ma chociaż jakiś pogląd na to czego chcą ludzie. A reszta radnych co, z fusów wywróżyła, że ludzie chcą żeby burmistrz zarabia tyle ile zarabia? I jeszcze mi napiszesz, że ja jestem pośrednio odpowiedzialny za ich decyzje? Chyba kpisz. A ktoś mnie w ogóle pytał o zdanie? Dla nich bycie radnym polega na podnoszeniu ręki i pobieraniu pensji.

Do zabawny Gość
Masz racje, ale w takim razie te 6-7 tysięcy to też za mało, bo co jeśli np burmistrz nie będzie mógł przyjść "gości" w ratuszu? Na przykład zepsuje się zamek w drzwiach. Wtedy wypadałoby, żeby ugościl ich u siebie w domu. Więc wydaje mi się że pensja burmistrza powinna być na tyle wysoka, żeby burmistrz w najbliższym czasie mógł sobie wybudować piękny dom. Co powiesz na 20 000zł?
Dodaj komentarz
Nick:3 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Urodziny Gołębiarki
Urodziny Gołębiarki
Dni Wlenia - niedziela


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903418 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.