wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Pan Marcin Fluder starostą lwóweckim.
MiejskieNa Starostę Powiatu Lwóweckiego zgłoszono dwie kandydatury.

Radny Zenon Zatchiej na starostę zgłosił Marcina Fludera.
- Pan Marcin ma 38 lat, żonaty, dwoje dzieci. Posiada wyższe wykształcenie, posiada duże doświadczenie samorządowe,  w kadencji 2006-2010 był zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Wleń, a od roku 2010, kadencja 2010-2014 sekretarzem tej gminy.
Uważam, że jak postawiliśmy w tym powiecie na najmłodszego przewodniczącego rady, tak powinniśmy postawić na najmłodszego starostę lwóweckiego – mówił w uzasadnieniu radny Zatchiej.
 

Radna Krystyna Piotrowicz na starostę zgłosiła Piotra Czembrowskiego.
- Zgłaszam kandydaturę radnego Pana Piotra Czembrowskiego na Starostę Powiatu Lwóweckiego.
Piotr posiada bardzo duże doświadczenie samorządowe, jest radnym czwartą kadencję. Był Vice- przewodniczącym Rady powiatu Lwóweckiego, Członkiem Zarządu. Ukończył studia zarządzania oświatą, studia matematyczne, informatyczne. Obecnie jest nauczycielem w LO w Mirsku. Od 1999 r. był Dyrektorem Gimnazjum w Mirsku. W latach 2003-2007 Dyrektorem LO. Dwadzieścia lat swego życia mieszkał w Gryfowie Śląskim, obecnie jest mieszkańcem gminy Mirsk. Jest redaktorem Gazety Giebułtowskiej. Od 20-stu lat jest członkiem ZNP.
W wyborach samorządowych uzyskał drugi wynik w powiecie zdobywając 669 głosów, co świadczy o tym, że jest lubiany, niekonfliktowy i ma duże poparcie społeczne. Uczestnicząc w pracach rady Piotr był zawsze przygotowany i merytoryczny.
Pragnę również zwrócić uwagę wysokiej radzie, że przez trzy kadencje Starostą był przedstawiciel Gminy Wleń.
Mając tak dobrego kandydata proponuję, żeby piątą kadencję kierował przedstawiciel Gminy Mirsk i proszę radnych o oddanie głosu na radnego Piotra Czembrowskiego
– mówiła w uzasadnieniu radna Piotrowicz.

Po przedstawieniu kandydatur, radny Roman Kulczycki zgłosił wniosek o możliwość zadania pytań obu kandydatom na fotel starosty. Wniosek został przegłosowany pozytywnie i radni przystąpili do zadawania pytań.

Radny Roman Kulczycki – Ja mam pytanie do pana Marcina Fludera. Panie radny, cztery lata siedzieliśmy tutaj prawie że obok siebie i prawdę mówiąc ja nie znam Pana na temat wielu kluczowych spraw, nie pamiętam, żeby Pan zajmował takie stanowiska.

Radny Kulczycki chciał poznać stanowisko kandydata na starostę Marcina Fludera na temat szkół, czy będzie on inicjował przeprowadzenie reformy oświaty a jeżeli tak, to jaki kierunek będzie wybierał – czy likwidację szkół, np. w Lwówku Śląskim i Gryfowie Śl.?
Druga sprawa, to czy zamierza prywatyzować Powiatowe Centrum Zdrowia i jaki ma pomysł, jeżeli chodzi o część gryfowską PCZ?
Jaki ma pomysł na remonty i modernizację dróg powiatowych z dopłatami gmin, w jaki sposób będą przeprowadzane wybory, która droga na terenie, której gminy ma być remontowana.
I ostatnie pytanie – osobiste
– Kandyduje Pan na Starostę Lwóweckiego a więc osobę, która powinna czuwać nad prawidłowością podejmowanych decyzji i czy to jest prawda Panie radny, że należy Pan do partii politycznej, mimo, że status zawodowy jaki Pan ma - sekretarza Gminy i Miasta Wleń zabrania przynależności do partii politycznych? - pytał radny Kulczycki.

Radna Małgorzata Szczepańska zawnioskowała o to, aby i drugi kandydat na starostę odpowiedział na pytania postawione przez radnego Kulczyckiego dotyczące oświaty, PCZ i dróg.

Obaj kandydaci na starostów dość obszernie odpowiedzieli na postawione im pytania. Sporo zamieszania wywołała odpowiedź radnego Fludera na ostatnie pytanie dotyczące przynależności do partii politycznej. Radny potwierdził, iż w tym roku (2014) złożył deklaracje do przystąpienia do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Radny, pracujący jako sekretarz gminy Wleń nie pamięta natomiast, w którym miesiącu taką deklarację złożył. Potwierdza jednocześnie, iż nie posiada jeszcze legitymacji partyjnej.

Po odpowiedziach na pytania ponownie ogłoszono przerwę, po której w tajnym głosowaniu wybrano kandydaturę Marcina Fludera na Starostę Powiatu Lwóweckiego.
Komentarze
Katarzyna dnia grudnia 21 2014 21:20:54
Przepraszam...czy nazwisko w formie "Fludera" jest poprawne? Wydaje sie ze powinno byc "Fludra" Moge sie mylic...?!?
Patrze .. dnia grudnia 21 2014 21:40:04
Patrze w kalendarz ... i przecieram oczy ze zdziwienia. Widze ze dzis jest 21.12. a nie 01,04.
Maciej dnia grudnia 21 2014 21:41:22
Czy może ktoś kto głosował i wybrał pana Fludra na starostę podać jakikolwiek argument "za" poza młodym wiekiem? Czy pan Fluder aktywnie uczestniczył w posiedzeniach rady minionej kadencji, czy podsypiał? Czy komukolwiek znane są jakiekolwiek osiągnięcia tego pana jako radnego? W mojej ocenie jako sekretarz gminy Wleń też się nie popisał skoro został zwolniony. Czy stanowiska publiczne obsadza się dla dobra partii, czy dla dobra mieszkańców powiatu?
kolo dnia grudnia 21 2014 21:42:47
nie mylisz się Katarzyno, na lwowecki.info tak właśnie napisali
kaj dnia grudnia 21 2014 21:50:20
Czy stanowiska publiczne obsadza się dla dobra partii, czy dla dobra mieszkańców powiatu?
Jeśli mieszkańcy są jednocześnie w partii to można powiedzieć, że dobro mieszkańców jest dobrem partii :))))
fliper dnia grudnia 21 2014 21:52:21
a moze on byc dalej sekretarzem?jesli nie to dobrze ze jest starosta
do fliper dnia grudnia 21 2014 22:01:11
i to jest bardzo dobra wiadomość, już mu Zatchiej i Grześków pozwolą się narządzić, oj pozwolą, żeby się tylko nie zdziwił :)))
Powiem tak dnia grudnia 21 2014 22:04:58
Jedyne co sie wydarzylo w ostatnim czasie to wiele zmian i za tym idzie,ze ludzie piszacy tutaj komentarze negatywne,oczerniajace sa w mniejszosci, to grupka ludzi,ktorym nawet zloto by sypali pod nogi to by narzekali,ze nie diamenty. Dlatego zamiast pisac jaki ktos jest to prosze popytac ludzi kto i co zrobil,a nie jedynie czerpac wiadomosci z wleninfo,bo tutaj jest przedstwiona opinia kilku osob. A tak naprawde to dobrze,ze Marcin zostal starostą, moze i cos dzieki niemu dostanie sie gminie.
Taki on dnia grudnia 21 2014 22:08:27
Dokladnie, jednym zaszkodzil drugim pomogl itd, jeszcze nikt sie nie urodzil co by wszystkim dogodzil, wiec zamiast pisac krytyke, trzeba isc dalej, budowac lepsze jutro, nie zyjmy tylko oczernianiem, mlody czlowiek na wysokim stanowisku i to trzeba uszanowac
:0 dnia grudnia 21 2014 22:21:07
Skoro ma osiągnięcia jako radny powiatowy to w takim razie nie powinno być problemu aby je wymienić. Więc wymieniajcie.
do Powiem tak dnia grudnia 21 2014 22:35:18
nie potrafię wymienić nic, co gmina zyskała dzięki niemu, za to wiem ile on zyskał dzięki swoim stanowiskom w gminie
he he dnia grudnia 21 2014 23:50:48
gminie się dostanie tyle, co za rządów poprzednich 3 starostów z naszego regionu... czyli figa
Mój kraj taki piękny dnia grudnia 22 2014 00:38:41
Nie potrafie określić tego jak to wszystko działa w naszym kraju. Bo jak to niby jest możliwe, że taki człowiek, który kompletnie nie nadaje się na jakiekolwiek funkcje samorządowe (co pokazuje jego "praca" na rzecz naszego miasta), zostaje starosta? Z ludzi robi się już totalnych idiotów, a Ci co sie dopachli do władzy najzwyczajniej graja nam na nosie i myślą, że im wszystko wolno.
John Keatz dnia grudnia 22 2014 05:19:53
Tak tu bylo jest i bedzie
Kto pierdzial w stolek pierdziec bedzie
A gdy skonczy sie kadencja
Pierdnie w ten urzad inna dupencja
I pojda smrody na gmine nowe
Lecz od dupy do pierdzenia juz przyzwyczajonej
Kozak z interneta dnia grudnia 22 2014 06:33:02
Straszny ból dupy wyczuwam WLEŃ_uszki.... Gratuluję Panie Marcinie, a wleńskimi malkontentami i nierobami niech się Pan nie przejmuje!!!!
kibic dnia grudnia 22 2014 07:18:04
Sami go wybrali,a teraz nażekają,ja myślę,że się nie nadaje nawet na sołtysa w wiosce ,w której ma dom
lena dnia grudnia 22 2014 07:45:11
Może ktoś wie ,gdzie są stare dachówki z urzędu?
xxx dnia grudnia 22 2014 12:08:40
przeraża mnie poziom kolesiostwa w naszym powiecie
On dnia grudnia 22 2014 12:20:02
A mnie coraz bardziej przeraza postawa ludzi tutaj komentujacych,bo to juz nie jest normalana krytyka wladzy tylko aby kogos zbesztac z blotem. Obetna gdzies kawalek drzewa juz raban,nie obetna zle bo cos zaslania itd. Wiecie czem w innych krajach zchodnich zyje sie lepiej to nie tylko,ze jest wiecej pieniezy tylko ludzie sa zapisani w roznych kolkach stowarzyszeniach PCK, Ochotnicza Straz , jakies kolka gospodarstw i wtedy sie spotykaja wymieniaja poglady, rozmawiaja co jest zle co poprawic a tutaj u nas wszyscy zamknieci w domu, ukryci pod nikami i tylko czekaja na temat redaktora, zeby kogos skrytykowac
Ona dnia grudnia 22 2014 12:24:58
Tutaj jest kilka osob co komentuje i oczernia,a jak pokazaly wybory to co pisza nie jest odzwierciedleniem w zyciu codziennym. Duzo ludzi glosowalu na pana Bogdana Moscickiego,duzo na Marcina Fludra i teraz rowniez gratulacje ze mamy naszego Staroste
bzdura dnia grudnia 22 2014 12:53:07
Podaj przykład kto kogo tutaj oczernia albo miesza z błotem.
Piszesz bzdury i tyle. Warto też czytać komentarze bez uprzedzeń ani do redaktora ani komentujących . Nawet pod tym artykułem. Jedni krytykują wybór a inni go popierają. I cuź w tym złego. Ludzie mają prawo do własnego zdania na ten temat czy jakiś inny
Maciej dnia grudnia 22 2014 14:20:46
Wydawało mi się, że zadałem bardzo proste pytanie o osiągnięcia pana Fludra jako radnego powiatowego. Jeżeli takie miał, to chyba nie jest problemem je wymienić. Podobno obszernie odpowiedział na zadane pytania. Zamiast tego dowiaduję się z komentarzy, że jestem zły, że wleninfo jest też złe itp. Jako mieszkaniec powiatu chciałbym wiedzieć co takiego szczególnego predysponuje pana Fludra do pełnienia funkcji starosty. Przeczytałem na wleninfo, że kiedyś będąc pracownikiem gminy Wleń, w godzinach pracy pojechał na przetarg do Rakowic podbijać cenę na przetargu sąsiadowi, którego nie lubi. Jak ja mam wyobrazić sobie rzetelne i bezstronne wykonywanie funkcji starosty przez tego pana?
. dnia grudnia 22 2014 19:10:51
***** **** i kamieni kupa.
Ja:) dnia grudnia 22 2014 19:15:43
Do Maciej....Dobrz piszesz !!!Tez chciala bym wiedziec co takiego zrobil .
Adam dnia grudnia 22 2014 20:58:11
prawdopodobnie w czasie całej poprzedniej kadencji zabrał głos 3 razy
w tym raz ślubując..
wiec na pewno miał czas na naukę..
szef pe-es-elu dnia grudnia 22 2014 23:45:59
nie mógł po prostu pozostać bezrobotny, ot cała tajemnica...
kat dnia grudnia 25 2014 11:56:32
Dokładnie Maciej ,jak dla mnie brak jakichkolwiek przesłanek do zostania starostą dla M.Fludra....poza tym co podał PSL ,bo biedny nie ma pracy ,to juz ma ...bedzie figurantem...to potrafi najlepiej.
ania dnia grudnia 26 2014 10:14:21
Tylko zmieniają stołki,nie tu to tam.wszystko układy,ukladziki.skorumpowany kraj.nic nie zalatwisz bez znajomości.
KRAWIEC STEFANIA dnia grudnia 26 2014 20:07:10
SERDECZNIE GRATULUJĘ PANU ,OJCIEC BYŁBY DUMNY Z TAKIEGO SYNA,,,MICHAŁ KOCHAŁ WAS [SWOJĄ ŻONĘ I SYNÓW []PONAD WSZYSTKO
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pogoń - Granit
Pogoń - Granit
Pogoń - Granit


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936133 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.