wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Skarga na kierownika Opieki Społecznej.
MiejskieW czwartek 18 grudnia Komisja Rewizyjna rozpatrzyła skargę złożoną przez mieszkankę Wlenia na  kierownika „Opieki Społecznej” . Skarga dotyczyła niewłaściwego zachowania pracowników, oraz zbyt małą pomocą socjalną dla rodziny skarżącej. Radni po wysłuchaniu wyjaśnień pani Krystyny Karbowiak jednogłośnie uznali skargę za bezzasadną. Co ciekawe Przewodniczący komisji pan Andrzej Czapski nie powiadomił o terminie rozpatrywania skargi ani nie zaprosił osoby skarżącej, a członkowie komisji rewizyjnej w pełni  poparli stanowisko Przewodniczącego.

MÓJ KOMENTARZ:

Czy rozpatrzenie skargi odbyło się z należytą starannością? W mojej opinii nie.
Abstrahując od zasadności wniesionej skargi, każdy mieszkaniec gminy niezależnie od tego jak się nazywa, z jakiej rodziny czy środowiska pochodzi ma prawo wnieść na postępowanie urzędników skargę. Ma również prawo oczekiwać, że jego zażalenie zostanie rozpatrzone w sposób sprawiedliwy i rzetelny. Nie powiadamiając o posiedzeniu Komisji jednej ze stron, nie dając możliwości zabrania głosu skarżącej, Komisja naruszyła zasadę bezstronności i obiektywizmu najwyraźniej zapominając, że wszyscy są wobec prawa równi.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ


 
Komentarze
& dnia grudnia 19 2014 09:50:07
Żenua "SPOKO" wstyd mi za słownictwo co niektórych osób. Nie spodziewałem się zbyt wielu zmian ale to co pokazała ta komisja to zażenowanie, wstyd i brak podstawowego szacunku dla skarżącego. Aby rozpatrywać skargę i nie zaprosić strony skarżącej to jak to nazwać? Panie radny Czapski proszę z powagą, szacunkiem i bez ironicznych uśmiechów,oraz nerwowych ruchów odnosić się do tematu, gdyż ruchy rąk dokładnie odzwierciedlają pana stan emocjonalny. W tym przypadku wypadł pan bardzo mizernie.
punkt dnia grudnia 19 2014 10:34:15
Jeszcze raz okazało się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Miało być tak pieknie wyszło jak zwykle. Żałosne to wszystko.
mieszkanka dnia grudnia 19 2014 10:49:24
co radna miała na myśli mówiąc, że sprawę należy załatwić raz a porządnie? czy skarżąca rodzina powinna jeszcze bać się radnych?
no tak dnia grudnia 19 2014 10:56:25
znowu sie okazało, że radni to mogą brać pieniądze za nic, ale mieszkańcy to muszą sobie zasłużyć
Taki-tam dnia grudnia 19 2014 11:52:46
Jedna niekompetentna i jeden niemowa plus przewodniczacy który nie wie co robić.TO NOWA JAKOŚC od pana M.Czy chodziło o rozpatrzenie skargi czy zaistnienie w telewizji.Jedno i drugie na żałosnym poziomie.
Do Burmistrza dnia grudnia 19 2014 12:07:11
Ta sytuacja pokazuje że konieczne jest szkolenie radnych-bo Oni nie wiedzą co czynią.Wydaj pan trochę grosza no to,abyśmy MY członkowie gminy mieli przekonanie że ONI wiedza co mogą czynić zgodnie z prawem samorzadowym.
subiektywny dnia grudnia 19 2014 12:44:25
To było rozpatrzenie skargi a nie publiczna debata lub proces sądowy (chociaż wyroki też są wydawane zaocznie), więc obecność skarżącej nie była konieczna. Wszystko co miała do przekazania mogła przecież przedstawić pisemnie...
Poza tym, 5 000 zł na 6 osób to trochę powyżej 800 zł a próg do zasiłku rodzinnego to 574 zł?
Tak wysoka pomoc tworzy patologię gdzie ci którzy mogą pracować, nie robią tego, w obawie aby nie stracić obecnie pobieranych zasiłków.

Redaktorze, jeśli czujesz się pokrzywdzony lub widzisz niezgodność z prawem - Ty też masz prawo wnieść skargę!
jaa dnia grudnia 19 2014 13:03:20
masakra Ci radni, poprostu "pseudo komisja" widać wyraźnie stronniczość i chęć nie podpadnięcia Pani kierownik
... dnia grudnia 19 2014 13:21:18
po obejrzeniu filmu wszyscy dobrze wiemy, o którą rodzinę chodzi... więc słowa pani radnej "tą sprawę trzeba załatwić raz a porządnie" moim zdaniem są jak najbardziej na miejscu! Pani skarżąca ma poczucie, że wszystko jej się należy i tylko chodzi i wszędzie robi awantury i dostaje to co chce bo się każdy jej "boi" albo ma jej dosyć! Więc może czas najwyższy załatwić tą sprawę RAZ NA ZAWSZE i pokazać skarżącej, kto tak naprawdę tu rządzi i jakie w rzeczywistości są jej prawa - niekoniecznie takie jak ona chce i jak jej się wydaje! Bo są w tym mieście rodziny bardziej potrzebujące, którym zabiera się zasiłek bo ich dochody na osobę przekraczają próg o 5zł!! i nad nimi nikt się nie lituje i o zdanie ich nie pyta!!
do dubiektywny dnia grudnia 19 2014 13:27:54
Komisja Rewizyjna kontroluje działalność Wójta, gminnych jednostek organizacyjnych i jednostek pomocniczych Gminy pod względem:
- legalności,
- gospodarności,
- rzetelności,
- celowości, oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym.
Komisja Rewizyjna bada w szczególności gospodarkę finansową kontrolowanych podmiotów, w tym wykonanie budżetu Gminy.

Redaktor pokazał cały materiał jak była rozpatrywana skarga i nie dotyczyła jego. W odniesieniu się do wypowiedzi pani kierownik oraz jej pracownicy to jest kilka bardzo ciekawych pytań.
1.Kiedy ta pracownica została przyjęta do pracy bo nigdzie nie ma żadnej wiadomości o konkursie lub naborze na stanowiska pracownika socjalnego od kilku lat? Więc skąd się wzięła?
Do subiektywny dnia grudnia 19 2014 13:35:04
Więcej w twoim komentarzu paranoidalnej wręcz nienawiści do autora niż jakiegokolwiek odniesienia do treści. Uzewnętrzniasz chorobliwą niechęć do autora za wszelką cenę starając się udowodnić, że nie racji. Post wybitnie żenujacy!
do ... dnia grudnia 19 2014 13:38:23
zrobić z niektórymi porządek raz na zawsze to już niejeden próbował i wczesniej czy pozniej to sie zle konczylo. panie z MOPSU sa dla ludzi a nie odwrotnie, to samo z radnymi. Zasady przyznawania zasilkow sa przeciez jednakowe dla wszystkich to komu chcesz pokazywać kto tu rządzi? jesli ktos zna swoje prawa i sie ich domaga to trzeba z nim zrobic porzadek???
obcy dnia grudnia 19 2014 14:14:10
bardzo dobry materiał i bardzo fajna dyskusja na forym. biorąc pod uwagę, że komentarze idą "na żywo" to jestem pod wrażeniem. pomijam "subiektywnego" ale on wyglada jakby miał jakieś kompleksy wobec autora artykułu.
gminka dnia grudnia 19 2014 14:54:37
przewodniczący komisji to chyba nie lubi jak mu się zadaje jakieś pytania ale dietę na koncie to lubi
zawias. dnia grudnia 19 2014 16:02:43
Jak pamietam osoba wnoszaca skage na MOPS-zawsze miala pretensje o wszystko.a niech Nieroby wrascie wezna sie to pracy a nie ciagle jechac na garnuszku opieki.Brawa dla p.Czapskiego za odwazna decyzje.
. dnia grudnia 19 2014 16:34:50
KOMENTARZ USUNIĘTY Z POWODU BANA PRZYZNANEGO UZYTKOWNIKOWI ZA NOTORYCZNE UPRAWIANIE TROLLINGU. PO RAZ KOLEJNY PRZYPOMINAM, ŻE BAN ZOSTAŁ NAŁOŻONY BEZTERMINOWO I OD DECYZJI ADMINISTRATORA NIE PRZYSŁUGUJE ODWOŁANIE.
gminka dnia grudnia 19 2014 17:06:02
no i przez poprzedni komentarz wysoki poziom dyskusji diabli wzięli
mieszkanka dnia grudnia 19 2014 17:21:31
radni uczestniczący w komisji nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu pomocy społecznej. Oczywiście podstawowy błąd że nie została zaproszona zainteresowana, i mam nadzieję że następnym razem będzie miała możliwość wypowiedzenia się. A radnym proponuję zapoznanie się Ustawą o pomocy społecznej...a później mogą się wypowiadać. A pani kierownik proponuję zrezygnować ze stanowiska bo jakoś ostatnio kierowanie ośrodkiem pomocy jej nie służy.
JA:) dnia grudnia 19 2014 17:28:58
Wyraznie słychac,jak kierowniczka gubi sie we własnych wypowiedziach.....A po drugie-mowi,ze rodzina dostaje az za duzo; i tu pytanie-MOZNA TAK ?
mali dnia grudnia 19 2014 18:00:29
to, że radni nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu pomocy społecznej to widać i słychać.... po ich wypowiedziach, z tekstu artykułu wynika, że skarżąca napisała o niewłaściwym zachowaniu pracowników i zbyt małej pomocy dla rodziny. żaden z radnych nie zapytał o to niewłaściwe zachowanie ? wszyscy za to skupili się na tym, że rodzina i tak za dużo dostaje, a przecież p. kierownik poinformowała, że kontrola udzielonej tej rodzinie pomocy nie wykazała żadnych nieprawidłowości, więc wcale za dużo nie dostali. no i jeszcze argument radnego, że dostają pieniądze za nic. czy wg niego opieka nad osobą niepełnosprawną przez 24h/dobę to nic? gdyby państwo miało się zająć takimi osobami kosztowałoby to nas wielokrotnie więcej niż te zasiłki
mi dnia grudnia 19 2014 19:11:16
Za to Pan Wojtek ładnie ubrany :)
oj mamo dnia grudnia 19 2014 19:20:15
i to jedyna dobra informacja :)
iks dnia grudnia 19 2014 19:36:00
trzeba mieć nadzieję, że ci zupełnie niekompetentni radni nauczą się czegoś i za cztery lata nie będą wypowiadać takich bzdur jak na tej komisji, oprócz przewodniczącego, bo ten skoro się do tej pory niczego nie nauczył to już się i nie nauczy
zdziwiony dnia grudnia 19 2014 19:41:10
Panie przewodniczący komisji rewizyjnej. Kto dał zgodę na filmowanie. Cała Polska teraz może poznać status rodziny G. Współczuję dzieciom tej Pani. Mogą mieć w swoim środowisku pracy przej.... Myślę że następna skarga Pani G jest pewna, macie to jak w banku. Tyle że tym razem do Sądu o naruszenie praw do prywatności.
draney dnia grudnia 19 2014 20:04:00
zwróćcie uwagę na atmosferę jaka tam panuję . Zgadzam sie, że te rozpatrzenie było rozpatrzone niestarannie zresztą jak wszystko w tym ośrodku MOPS.

To kieruje do operator kamery.

Następnym razem proszę nie trzepać tą reką tak oraz zainwestować w stojak na kamerę. No ale cóz nagranie świadczy też o nagrywającym. No i chyba powinno się stać tak by widoczni byli wszyscy uczestnicy.
Co za wymagania! dnia grudnia 19 2014 20:13:04
Co za żądania! Proszę sobie kupić! I jeszcze stać bo pan dreney wszystkich nie widzi! to może pan dreney po pierwsze nie będzie nadużywał pogrubienia, a po drugie jeżeli pan dreney ma ochotę zobaczyć wszystkich uczestników to może wybierze się na sesje lub komisję stanie i dokładnie sobie obejrzy z bliska, może nawet do kajecika zajrzy przez ramie któremuś!
hahaha dnia grudnia 19 2014 20:23:14
draney - może poprowadzisz rubrykę z żartami, masz duży talent do rozśmieszania :)))))))
:) dnia grudnia 19 2014 20:30:41
abstra***ąc ... ta Pani odkąd pamiętam pisała skargi na wszystkich!!! Byłem świadkiem sytuacji gdy kierowca autobusu nie chciał Jej sprzedać biletu ulgowego na niepełnosprawne dziecko , którego z Nią nie było :-) owego Pana też straszyła skargą :)
mali dnia grudnia 19 2014 20:43:39
do :) - nie ma tu znaczenia kto jaki jest, rozpatrywano konkretną skargę i do tej skargi mieli sie odnieść, radni nie mieli oceniać człowieka i jego postępowania tylko po pierwsze: czy pracownicy niewłaściwie się zachowali ? i po drugie: czy pomoc rodzinie nie była zbyt mała ? co do pierwszego w ogóle się nie odnieśli a co do drugiego stwierdzili że była za duża, a mogli uważniej słuchać słów p. kierownik MOPSU, to by wiedzieli że za duża nie była
Ludwik Gałązka dnia grudnia 19 2014 21:06:14
Cóż nie mam zamiaru płacić za błędy MOPS czy też mojej matki co do komisji bardzo chętnie bym przyszedł i powiedział co mam na ten temat do powiedzenia. Dziękuję Panu, który zauważył iż nie ma 2 strony na sali i warto było by jej wysłuchać a choćby synów co mają do powiedzenia. Co do pracy każdy wie jak jest w naszym raju i wszyscy moi rówieśnicy byli zagranicą czy to na czarno czy na biało po to a choćby jakoś zacząć wdrążać się w samodzielne uczestnictwo w życiu społecznym. Każdy ma prawo do oceny i ja też ją wystawię Panie przewodniczący po to zaprasza się drugą stronę aby wysłuchać obydwu. A Panią w okularach pouczam słowa typu " spoko " no to chyba nie jest poziom na jakim Pani powinna reprezentować tę placówkę . Więc jeżeli szanowny Pan przewodniczący zdecyduje się wysłuchać 2 strony publicznie ja chętnie przyjdę z bratem czy to sam czy też z matką i powiem jak sytuacja wygląda bo wszystkiego niestety nie wiecie a ja porostu nie chciałem się mieszać w to tz. Bagno bo tylko to z tego się zrobiło.
mieszkanka dnia grudnia 19 2014 21:28:44
W tym Osrodku Pomocy pracuje sama rodzina.Kiedy ktos w koncu wezmie sie za to.
Krzysztof Gałązka dnia grudnia 19 2014 21:30:52
To idzie do sądu.
draney dnia grudnia 19 2014 21:42:10
Tak niech Idze do sądu bo publicznie nie powinno sie nikogo dochodów udostępniać Panie Krzysztofie niech pan nie odpuści bo oni myślą, że są bezkarni
umcy umcy dnia grudnia 19 2014 21:49:17
umcy umcy
Ludwik Gałązka dnia grudnia 19 2014 21:50:57
I tak zrobimy bo ta komisja to jakaś kpina.
ania zając dnia grudnia 19 2014 21:54:12
Panie Redaktorze upublicznił Pan film chociaż informowaliśmy Pana że są to dane poufne i tylko do wiadomości komisji.W filmie padają nazwiska i sumy a to nie dopuszczalne .Nie wiem jaki chciał Pan osiągnąc cel czy ośmieszyć nas jako komisję czy Rodzinę.Udało się Panu ,brawo tylko czy tego właśnie Pan chciał?Było warto? Ja jestem od miesiaca w Radzie nie mam doświadczenia ,staram się być zawsze przygotowana,krępujące jest kiedy kamera niemalże zagląda do gardeł i moze stąd podknięcia słowne-przepraszam.A Pan powinien przeprosić za ta publikacje
do Ania zając dnia grudnia 19 2014 22:04:17
to nie usprawiedliwia was radnych w komisji aby nie informować oskarżyciela o tym iż taka komisja jest powołana. I proszę tu też nie odwracać kota ogonem i całości winy nie zwalać na redaktora bo upublicznienie to 1 sprawa a nie poinformowanie strony oskarżyciela 2 sprawa
panie redaktorze dnia grudnia 19 2014 22:14:37
dlaczego zaglądał pan do gardła pani ani?
hhhhhahah dnia grudnia 19 2014 22:15:28
hahhahahha wyżej dobry jestes
? dnia grudnia 19 2014 22:22:34
czy pani ania zając przeprosi też za słowa, że sprawę trzeba załatwić raz a porządnie? bo tylko brakiem doświadczenia można je wytłumaczyć, sprawy społeczne, które ogarnia mops są zawsze złożone i trudne i nie do załatwienia w taki sposób w jaki radnej może się wydawać
asdf dnia grudnia 19 2014 22:33:14
Miałam taką nadzieję, że nie przejdziecie obok tego obojętnie. I trzymam kciuki, aby wszystko poszło po Waszej myśli. Nie mogę wyobrazić sobie co ja czułabym, gdyby moje problemy, finanse, cokolwiek były upublicznienie na takim forum. Nie wiem czemu ma służyć to nagranie, jeśli to początek czteroletniej kampanii to był doskonałym strzałem w kolano. I zwykle chamstwo. Co do rady to myślę, że też nie należy oceniać tego w żaden sposób. Myślę, że każdy potrzebuje czasu, aby się wdrazyc, nauczyć, robić coś dobrze. Każdy ma prawo do błędów, jeżeli ktoś ich nie popełnia to niech rzuci kamieniem, czy jakoś tak. Słowo 'spoko' może i nie jest szczytem elokwencji, ale nawet politykom na wyższych szczeblach trafiają się jezyczne gafy. Przecież to są zwykli ludzie, oceniajmy ich po pracy..
Redakcja dnia grudnia 19 2014 22:53:18
Po pierwsze - posiedzenia rady miasta, komisji rady są jawne.
Po drugie - kto i kiedy informował mnie o tym, że informacje z posiedzenia są tylko do informacji komisji?
Po trzecie - opublikowany materiał został zamieszczony bez żadnych skrótów i montażu zawiera pełne wypowiedzi wszystkich uczestników komisji.
po czwarte - jedną z funkcji mediów lokalnych jest monitorowanie działania władz samorządowych. W tym wypadku osoba skarżąca otrzymałaby krótka informację, że skarga jest niezasadna, dzięki tej publikacji zapoznała się ze sposobem rozpatrzenia skargi przez komisję .
po piąte - wizerunek funkcjonariusza publicznego w trakcie wykonywania obowiązków służbowych nie podlega ochronie.
do Aaaaa dnia grudnia 19 2014 22:55:09
nie życzę ci ani nikomu innemu, niepełnosprawnego dziecka w domu i pracy przy nim
jak dnia grudnia 19 2014 23:00:59
widać radni muszą się jeszcze duuuuuużo nauczyć (żeby tylko zechcieli :), szkoda tylko że kosztem mieszkańców
do asdf dnia grudnia 19 2014 23:06:36
dlaczego uważasz, że rady (chyba radnych) nie należy oceniać w żaden sposób ?
tragedia dnia grudnia 19 2014 23:24:50
Myślę, że każdy potrzebuje czasu, aby się wdrazyc, nauczyć, robić coś dobrze. Każdy ma prawo do błędów

Takie myślenie to jest po prostu tragedia!!!! Pchają się na stanowiska publiczne a potem okazuje się, że uczyć się muszą? Kiedy? Prosze spojrzeć na stan gminy. Przecież oni mieli czynić ją lepszą a nie uczyć się na niej i swoich błędach. Ręce opadają. Do pełnienia funkcji radnych mądre społeczeństwo wybiera najlepszych z najlepszych a nie rodzinki, kumpli itp.
dokładnie dnia grudnia 19 2014 23:31:27
Dlaczego nam zwykłym mieszkańcom nie wolno oceniać radnych. To nagranie pokazuje jak radni przygotowują się do pełnionych funkcji. Brak doświadczenia nie jest żadnym tłumaczeniem. Decyzje które podejmują mają taki sam skutek prawny niezależnie czy je mają czy nie. Jeżeli nie potrafią rzetelnie pełnić funkcji niech już dzisiaj dodadzą się do dymisji. będzie to z korzyścią i dla nich i dla społeczeństwa.
A tak przy okazji.
????? dnia grudnia 19 2014 23:34:15
asdf - a czy ty aby nie jesteś jednym z tych bezradych???
asdf dnia grudnia 19 2014 23:38:34
Troche za bardzo obralam to w skrócie myślowym, niezupełnie w żaden. Bardziej miałam na myśli nowe osoby, które dopiero co zasiadly w radzie. Nie powinniśmy oczekiwać ekspertow, bez wad, nieomylnych, a w dodatku profesorów Miodkow. To ludzie przecież, których sami wybraliśmy.. Którzy być może chcą zrobić coś dla Wlenia. czy można to ocenić po kilku spotkaniach? Jednym marnym filmie? Ale chyba jaki portal, tacy i czytelnicy, przynajmniej większość. Ośmieszyć, oczernić, zrównać z błotem. Najlepszą domeną.
Żyjemy w małym miasteczku i zamiast w jakiś sposób się łączyć to tylko dzielimy się.
asdf dnia grudnia 19 2014 23:45:03
Tak, skoro nie napisałam nic złego to musi być niezawodny znak, że zasiadam w radzie.
????? dnia grudnia 19 2014 23:48:45
asdf - wyjaśnij kolego kto kogo obraża, oczernia czy miesza z błotem? Jeżeli ktoś tu zachowuje się po chamsku to właśnie ty! Ty obrażasz czytelników tego portalu, mieszkańców tego miasteczka którzy ośmielają się mieć inne zdanie. Marny film? ten film jak pisze redaktor został zamieszczony bez żadnych skrótów. Jest więc najbardziej obiektywnym materiałem jaki można było zamieścić. Odnieś się proszę to zachowania uczestników komisji, a nie obrażaj autora bo świadczy to tylko o twoich uprzedzeniach
Aaaaa dnia grudnia 20 2014 00:12:58
Nie chodziło mi o zasiłek na dziecko niepełnosprawne bo to oczywiście sie należy ale wygląda ze cala rodzina żyje z zasiłku gdzie powinno byc tylko na dziecko i opiekę nad tym dzieckiem. A cala reszta rodziny do pracy jest sprawna. Niestety wygląda ze pani G. Wcale nie jest wdzięczna za to co MOPS robił, robi i będzie robił dla niej. Przykre. Ale w malych miasteczkach tak niestety jest.
asdf dnia grudnia 20 2014 00:50:17
Nie sądzę abym była Twoją koleżanką, ani tym bardziej kolegą.
Obiektywny materiał? Kosztem czego? Nie jestem pewna, czy krzyczałbyś tak głośno, gdyby na takim forum były rozpatrywane Twoje sprawy i każdy wiedziałby jaki status ma Twoja rodzina. Dla mnie film jest marny, autor mógłby przed wrzuceniem tego w sieć bardziej przemyśleć sprawę. Owszem - fajnie, mogłam zobaczyć sobie pracę radnych, jednak nie spodziewałam się, że w między czasie dowiem się ile, co, kto ma i jak żyje. Do tego pod spodem siarczyście wszystko skomentowane. Trochę empatii.. Gdyby to był taki świetny artykuł, nie sądzę, aby dzieci tej Pani były skłonne do spotkania w sądzie.
Co do zachowania uczestników komisji, odniosłam się już i dalej twierdzę, że nie należy oceniać kogoś po pierwszych błędach. Zgodzę się z jednym, że nie powinno rozstrzygać się sprawy bez wnioskującego.
Ale także widzę, że Pani Anna Zając, była przygotowana w jakiś sposób do rady, a także starającego się Pana Jacka Gładysza.. no, w każdym bądź razie potrafił wyrazić swoją opinię.
do Do Burmistrza dnia grudnia 20 2014 01:45:09
myślę, że szkolenie się przyda. Będą duże oszczędności w kasie gminy z dwóch powodów. Po pierwsze nowy burmistrz zapowiedział, że będzie mniej zarabiał od byłego ( ciekawe o ile ) no i z tego co czytałam na lwoweckim.info to nie mamy już w urzędzie sekretarza a to też duża oszczędność. Kasy na szkolenie będzie bardzo, bardzo dużo. Ale się cieszę!!!! Radni też powinni być z tego powodu zadowoleni.
????? dnia grudnia 20 2014 02:02:40
Ciekawe asdf dlaczego nie masz pretensji do urzędników, ani do radnych? Posiedzenia komisji są jawne i publiczne! Każdy mieszkaniec gminy ma prawo przyjść na obrady! Jak widać na filmie to pracownicy MOPS opowiadają o sprawach osobistych tej rodziny nie mających żadnego związku ze skargą. Pani Zając zamiast skupić się na skardze rozwodzi się nad aktywizacją zawodową osoby która nie ma absolutnie żadnego związku ze sprawą! I ty mówisz o przygotowaniu pani Zając? Film jest tylko zapisem zdarzeń które miały miejsce na komisji. Pretensje możesz mieć tylko do aktorów którzy wzięli udział w tym spektaklu!
mieszkaniec do Jacka Gładysza dnia grudnia 20 2014 08:26:01
Panie radny Gładysz może nie rozumie tej całej sytuacji odnośnie złożonej skargi czy zażalenia i czego ona dotyczyła, ale niech Pan dobrze się zastanowi nad swoim tłumaczeniem. Zasiadając w komisji rewizyjnej to chyba wiedział Pan do czego ona jest powoływana i czym się zajmuje.

Jeśli jest Pan "przekonany" czy ktoś został zaproszony lub poinformowany o posiedzeniu komisji w sposób zwyczajowo przyjęty to po pierwsze na początku posiedzenia powinniście Wy państwo oświadczyć:

Rozpoczynamy posiedzenie komisji rewizyjnej którego tematem jest rozpatrzenie skargi na....... złożonej przez .....!!!!
Obecna jest strona skarżąca jak i osoba wobec której skargę złożono.
Czy to tak trudne do zrozumienia??? W tym przypadku cała komisja wypadła poniżej minimum, jakie można uzyskać. Co do słownictwa oraz odnoszenia się do sprawy to postawiam bez komentarza.
Phi dnia grudnia 20 2014 09:16:08
U nas w sejmie poslanka żre sobie salatki a czego wy sie spodziewacie po naszej pipidówie. Ryba psuje sie od glowy.

Fakt pozostaje faktem i trzeba bylo jaskiewiczowi dac szanse. A teraz po wyborach bedzie jak zwykle to samo. Ochy achy i ałachy. Kto pierdział w stołek dalej pierdzi tylko sie stanowiska pozmieniały.

W takim Slupsku wybralli niezaleznego burmistrza i juz sie tam lepiej dzieje. Co z tego ze pedzio. Ludzie juz mieli dosc. A u nas na wypizdowko dalej reka bedzie reke myla.
Burmistrzu gdzie obietnice?? dnia grudnia 20 2014 11:01:11
dokladnie same uklady, piersze co powinny zniknac z gminy osoby ktore zatrudnione byly " po znajomosci" niestety na obietnicach burmistrza sie skonczylo :( a wrecz mowi sie o awansie co niektorych a szkoda i tu zaczyna sie minusowanie
do Jacek Gładysz dnia grudnia 20 2014 11:33:09
Człowieku ty wypowiedziałeś tylko 2 zdania na temat jakichś 5-6 tyś na rok wiec co ty masz do powiedzenia ?? przez całą rade siedziałęś cicho tak samo Pan Śwoetochowski jedynie pytanie co do samochodu. Powiem wam, że na miejscu burmistrza wywalił bym wszystkich a na przewodniczacego powołał bym pana ktory apelował na końcu iż strony skarżącej nie ma.

" pokończyli licea i myślą, że sa radnymi ledwo 25 lat skonczone i już wielki radny Panie gładysz chyba musze pana z ulicy spotkac i porozmawiać"
Dokładnie dnia grudnia 20 2014 11:50:57
Pan Gładysz jak ,że dokładnie wręcz poetycko sformułował tu swą wypowiedz " potrzebuje Pan czasu przed komputerem a na radzie się nie da ??" Podpisuję się pod wszystkimi wypowiedziami które stwierdzając ułomność prawną oraz przygotowawczą rady.

Trzymam kciuki za Panią G. a co do całej rodziny to nie biorą zasiłków jedynie co Pan L.G na dziecko rodzinne.

Może i nie powinienem tego pisać ale trudno Panu, Panie Gładysz to chyba zaciepło było w Tyłek w domku co ?? jak mozna pisać tu cytuje Pana.


"Szczerze zastanawia mnie, na co liczyła składająca skargę. Że zwolnimy panią dyrektor, że pogrozimy jej, że jak nie da więcej pieniędzy to ją zwolnimy, czy na co jeszcze? Szczerze rozumiem trudną sytuację, ale skarga nie przekonała mnie do tego, żeby się bardziej zainteresować sprawą. Już tam nie chodzi o sam jej język - była po prostu chaotyczna i jedyne co tak naprawdę z niej wynikało to wielki ból i żal do świata, że jest ciężko. I być może też sugestia, jakoby to była wina tylko i wyłącznie opieki społecznej."


a potem prostować niepozornie takim czymś.

"Idąc dalej - ja tam się nie dziwię pani G......., że próbuje szarpać z tej opieki ile się da - każdy racjonalnie postępujący człowiek zachowałby się w tej sytuacji w podobny sposób. Ale skądinąd nie obliguje mnie to do przyklaskiwania tego typu staraniom, przez uznawanie skargi za zasadną.
"


Albo ma pan problemy z własnym tokiem myślenia bo chce pan być perfekcjonistą w tym co mówi albo pana ego jest ........... to sie wstrzymam


Powinno być jak w za czasów rzymskich, że to ludzie decydują
Kandydat na radnego dnia grudnia 20 2014 12:18:50
Popieram że radni powinni być oceniani. Jedną ocenę dostali nie tak dawno w wyborach więc jeżeli mam oceniać to dwie osoby w komisji są nowe i mieli prawo popełnić błędy merytoryczne ale radny Czapski ile jeszcze będzie się uczył przecież był w poprzedniej kadencji.
Adam dnia grudnia 20 2014 15:49:58
Ta Pani kierownik to chyba pomyłka...
rozumię rozalenie skargą...
ale nie rozumię tonu - i mam pytanie- do czego jest Pani powołana??
czy nie jest to Pani obowiązkiem...?
Jesli Pani stwierdza ze dajecie duzo nawet wiecej niż powinniście dać - to przepraszam niech Pani to wyjaśni???- czy nie łamie Pani przepisów?
A kim Pani jest zeby tak jechać bo ludziach potrzbujących pomocy?
Kobieto opamiętaj sie - fakt bycia urzednikiem - swiadczy ze trzeba z pokorą słuchac społeczeństwa , ludzi i im pomagac..
kogo ludzie wybraliscie dnia grudnia 20 2014 16:50:07
ta komisja to smiech na sali Pan Gładysz i ta Pani w okularach jak rowniez przewodniczacy nie wiedza co mowia. Pani w okularach non stop to wlosy, to przegladala -no fakt cos trzeba robic jak nie wiadomo co mowic :)
moim zdaniem powinni sobie oszczedzic wstydu i dalszego pograzania sie, w dodatku kazdy z glosem pelnym pogardy dla ludzi potrzebujacych. ewidentna stronnicznosc!! tej Pani i innym mowie nieeeeeeeeeeeee
j.p. dnia grudnia 20 2014 22:10:06
jakże szybciutko pozbywa się Pan niewygodnych komentarzy , Panie Jaśkiewicz
Administrator dnia grudnia 20 2014 23:45:27
Komentarze obrażające innych użytkowników forum będą usuwane.
do Jacek Gładysz dnia grudnia 21 2014 00:28:17
Kto z kim przystaje takim sie staje. Jestem przekonany, że gdybyś nie zasiadał w radzie, to nie pozostawiłbyś na komisji suchej nitki (oczywiście tylko w internecie). Jesteś w radzie i teraz wszystko się odwróciło i rada jest "spoko" a społeczeństwo jest "be". Nie chce nic mówić, ale w swoim nazwijmy to "programie" miałeś punkt "szarpać z unii ile wlezie", więc chyba powinieneś jak najbardziej popierać tą panią, bo przecież ona też szarpie ile wlezie, tylko ze z opieki - a czym się różni tak na prawdę opieka od unii? Przecież to wszystko są "nasze" pieniądze. No chyba, że wierzy pan, że tam w Brukseli codziennie drukują świeże banknoty i później rozwiąż je tirami po krajach członkowskich.
j.p. do administracji dnia grudnia 21 2014 09:30:46
KOMENTARZ NIE ZWIĄZANY Z TEMATEM ARTYKUŁU.
wleninfo.pLustrator dnia grudnia 21 2014 10:03:11
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
do Jacka dnia grudnia 21 2014 10:23:43
dobrze, że masz odwagę stawać naprzeciw anonimowych komentujących, ale nie ma co się obrażać i pisać: A krytykujcie, jeśli wola. Przeczytałem komentarze i trudno się z nimi nie zgodzić. Można zachowanie i słowa radnych tłumaczyć brakiem wiedzy i doświadczenia. Doświadczenie dopiero nabędą ale wiedzę, powinni jakąś już posiadać, skoro kandydowali, bo inaczej: skoro takich nas wybraliście to takich macie? Trudno powiedzieć coś pozytywnego o pracy tej komisji
Do Adam dnia grudnia 21 2014 10:52:53
Uwazam,ze w tym ,co napisałeś ,jest wszystko zawarte....Masz racje i popieram tę wypowiedz-tez mam takie zdanie na ten temat.Lepiej nie dalo sie tego ująć. -brawo:)
do Jacek Gładysz dnia grudnia 21 2014 12:57:56
Hahahah kogo ty chcesz niby przekonywać? Tych starych wyjadaczy, którzy nie chcą żadnych zmian, bo zależy im tylko na miejscu przy korycie? Powoli wdrażasz swój program? I jak ci idzie? Zdążysz przed koncem swojej "kadencji"? Pewnie reszta radnych (również w poprzednich kadencjach) też tak powoli wdrażała swój program - widać z jakimi skutkami. Szkoda, że na forum piszesz jakieś eseje, tak jakbyś znał "politykowanie" od A do Z, a jak przychodzi co to czego to masz g***do powiedzenia.
kim dnia grudnia 21 2014 13:07:19
Dlaczego komentarz ustratora został usunięty? Nie rozumiem, nikogo nim nie obraził. Za chwilę strach będzie cokolwiek tu zamieścić.
Jacku, miałam wątpliwości głosując na Ciebie, niewielkie, ale przekonują mnie Twoje argumenty i dziwi nagonka na Ciebie. Nie - dziwi mnie ludzka zawiść, brak życzliwości, ogólne znienawidzenie wszystkiego i wszystkich. Za chwilę przestanę wierzyć w szczerość jakiegokolwiek uśmiechu
mali dnia grudnia 21 2014 15:29:15
do kim- dlaczego komentarz został usunięty? bo dostał dożywotniego bana :)))
a gdzie Ty w komentarzach dopatrzyłaś się ludzkiej zawiści i ogólnego znienawidzenia? i jeszcze nagonki na Jacka? radni nie byli zupełnie przygotowani na rozpatrywanie takiej skargi i to wszystko. Czy należy ich za to pochwalić?
do mali dnia grudnia 21 2014 16:11:09
Naprawdę uważasz,że wszystko jest w porządku w komentarzach tu zamieszczanych??Dotyczących nie tylko tego konkretnego artykułu ale w ogóle.
??! dnia grudnia 21 2014 17:18:37
Komentarze piszą mieszkańcy. Sami je zamieszczają. Nie bardzo rozumiem o chodzi i tym "porządkiem"
mali dnia grudnia 21 2014 17:58:54
do mali - tak, naprawdę uważam, że nie ma co przesadzać odnośnie kmentarzy, jeśli korzystasz z ogólnopolskich portali to wiesz jaki tam jest poziom i hejterstwo, na tym portalu tylko jeden komentujący jest poniżej poziomu i dostaje bana od administratora (zasłużył, bo nie dało się go czytać) reszta komentarzy nie odbiega od tego co słyszę na ulicy we Wleniu, choć tutaj prezentują wyższy poziom, bo nie ma przekleństw, poza tym piszesz komentarz i nie musisz, jak na lwowecki.info czekać, aż moderator łaskawie zaakceptuje twój komentarz, a jak mu się nie spodoba to niezaakceptuje :)
zawias. dnia grudnia 21 2014 18:46:45
szacun dla p.Jacka.Jeszcze nie raz sie Pan zdziwsz czytajac skargi na dzialalnosc MOPS-u.dlaczego takim rodzinom nie dac wedki,tylko zlapane ryby.Ja cale zycie musze z.......a inni tylko pomoc,pomoc.
zxc dnia grudnia 21 2014 19:43:12
zawias, jak tak zazdrościsz to rzuć robotę, weź niepełnosprawne dziecko na wychowanie i idź po zasiłek, będziesz żył jak w raju
asdf dnia grudnia 21 2014 20:22:26
Uważam, że nie ma co się kryć za niepełnosprawnym dzieckiem, ponieważ nie jest ono wymówka od normalnego funkcjonowania..
zxc dnia grudnia 21 2014 20:28:30
penie, że się normalnie funkcjonuje, tylko trudno jednocześnie pracować i się nim opiekować
asdf dnia grudnia 21 2014 22:11:52
Tutaj również nie uważam, aby to było bariera nie
do przebrniecia
zxc dnia grudnia 21 2014 22:30:56
ciekawe, jak ty byś taką barierę przebrnęła ?
niewygodne.info.pl dnia grudnia 22 2014 00:15:58
Kiedy stetryczałe i zakompleksione lemingi martwią się tym co jadła posłanka Pawłowicz, skierujmy naszą uwagę na znacznie poważniejszy problem: w ciągu ostatnich 5 lat nowowypłacane emerytury obniżono o połowę!

Aby żyło się lepiej!
Dodaj komentarz
Nick:4 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody Sportowo-Pożarnicze
Zawody Sportowo-Pożarnicze
Zawody Sportowo-Pożarnicze


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903629 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.