wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Skandal z przewozem posiłków dla dzieci!
Miejskie
To skandal, a nie można przetłumaczyć tego ludziom odpowiedzialnym za dożywianie naszych dzieci – mówią oburzeni rodzice maluchów z Publicznego Przedszkola ze Wlenia i wyjaśniają, że katering do placówki dowożony jest samochodem, którym na co dzień straż miejska przewozi zwierzęta i nietrzeźwych, często brudnych.

Dyrekcja szkoły wyjaśnia, że żywość przewożona jest w termosach, a burmistrz obiecuje, że kupi nowy samochód w ciągu najbliższego tygodnia.

Wszystko zaczęło się od przeniesienia w tym roku Publicznego Przedszkola do Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.
 W szkole mieliśmy całe wolne piętro, co jest wynikiem niżu demograficznego – wyjaśnia burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki. – Budynek przedszkola z XIX wieku był poważnie wysłużony i wymagał ogromnych nakładów, dlatego podjęliśmy decyzję o dostosowaniu wolnego piętra szkoły do potrzeb przedszkolaków i przeniesienia tam najmłodszych dzieci, a także zlikwidowania dwóch stołówek i korzystaniu z żywności dostarczanej przez siostry zakonne posiadające wszelkie potrzebne certyfikaty – dodaje B. Mościcki.

Zdaniem rodziców jednak, placówka do potrzeb dzieci dostosowana nie jest. – Brakuje chociażby poręczy, by maluchy mogły zejść bezpiecznie po schodach – mówi jeden z rodziców. – Ale to pewnie nie jedyne zalecenia sanepidu – dodaje.

Dyrekcja szkoły potwierdza, że czeka na protokoły sanepidu i jego zalecenia, ale jeszcze ich nie otrzymała.

- Z tego jednak co wiem, dodatkowych barierek montować nie będziemy, bo obecne – mimo że wysokie – są bezpieczne – mówi Tadeusz Pintal, zastępca dyrektora Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. – Co do samochodu, sanepid nie dopuścił go do przewożenia tej żywności, ale my nic nie możemy z tym zrobić. Zwróciliśmy się do burmistrza o zakup odpowiedniego auta i czekamy na ruch ze strony Gminy – dodaje Tadeusz Pintal.

Dyrektorka przedszkola Eulalia Bocheńska natomiast poinformowała rodziców, że sanepid wydał zgodę na przewożenie żywności gminnym renault kangoo. Z nami rozmawiać dyrektor przedszkola nie chciała.

- Widocznie pani dyrektor coś źle zrozumiała – tłumaczy ją Tadeusz Pintal.

Burmistrz Wlenia zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia dla dzieci, bo żywność przewożona jest w szczelnie zamykanych – nowo zakupionych termosach, pakowanych w plastikowe pojemniki zamykane na klamry.

- Cały czas szukamy auta, które będzie odpowiednie do przewożenia żywności  na odcinku 500 metrów, bo taka jest trasa tego transportu – mówi Bogdan Mościcki. – Nie kupimy nowego samochodu, tylko używane, bo na nowe nas nie stać. W gminnym budżecie trzeba było też znaleźć na to pieniądze. Po zlikwidowaniu – dla oszczędności - dwóch stołówek, musieliśmy wydać ponad 100 tys. zł na dostosowanie pomieszczenia szkolnego do wydawania posiłków. W najbliższym tygodniu kupimy samochód i ten problem zniknie. Ale w związku z tym, że idą wybory, za jakiś czas pewnie usłyszę, że obiady są już przewożone w odpowiednim samochodzie i wydawane w odpowiednim miejscu, za to są za słone lub za pieprzne – dodaje burmistrz.

Artykuł pochodzi z portalu internetowego:
Komentarz redakcyjny:
Jeszcze tydzień temu, na sesji Rady Miasta burmistrz Bogdan Mościcki mówił do Radnych o nowych warunkach w przedszkolu:
Warunki są nieporównywalne, pracownicy są zadowoleni z nowego miejsca pracy(...). Jeżeli chodzi o posiłki jest inna organizacja(...). Posiłki są gotowane u Sióstr Elżbietanek. Jak do tej pory nie było żadnych skarg (…). Jeżeli były by jakieś drastyczne niedociągnięcia jest od tego dyrektor, jest sanepid.

Radni nie zgłosili do informacji burmistrza żadnych zastrzeżeń. Po raz kolejny okazało się jak bardzo deklaracje odbiegają od rzeczywistości.


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ

Komentarze
kim dnia września 30 2014 18:34:34
Kolejny tendencyjny artykuł, chyba przestanę tu zaglądać. Jeśli tak ma wyglądać kampania wyborcza p. Jaśkiewicza to nie wróżę mu sukcesu. Mija miesiąc funkcjonowania przedszkola w nowym miejscu i nagle SKANDAL! Refleks długodystansowca...
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 30 2014 18:58:36
Artykuły na temat nieprawidłowości w pracy urzędu ukazują się na wleninfo od niemal ośmiu lat. Ten artykuł został zamieszczony na portalu internetowym JELONKA. To czy jest tendencyjny niech ocenią rodzice dzieci.
światełko w tunelu dnia września 30 2014 19:59:43
Jest jeden dział w urzędzie miejskim, który od ośmiu lat nie zanotował żadnej wpadki.
Dział finansowy. Nigdy nie odnotowano opóżnień w wypłatach pensji i premii.
Brawo !
kim dnia września 30 2014 22:13:33
Żadna krzywda się dzieciom nie dzieje, przewożona żywność nie ma bezpośredniego kontaktu z pojazdem - jest to wyraźnie powiedziane w artykule. A i sam pojazd wkrótce zostanie zmieniony. Myślę, że rodzice aż tak oburzeni nie są, ale opublikowanie tego artykułu może dopiero wzbudzić w nich jakieś wątpliwości
pan zenek dnia października 01 2014 01:34:22
Ciekawe od kogo kupia to uzywane autko... hhhhmmm... ciekawe:).
kibic dnia października 01 2014 07:43:41
Myślę,że Pan Andrzej najbardziej nadaje się na burmistrza,bo zrobiłby weWleniu porządek,i nikogo się nie będzie bał,głosuję właśnie na Andrzeja Jaśkiewicza
kibic dnia października 01 2014 07:45:38
Auto kupą od Madery
kibi dnia października 01 2014 07:47:53
przepraszam,kupią
Jan dnia października 01 2014 08:01:50
Dlaczego,nie zabrał głosu w sprawie żywienia naszych dzieci Pan dyrektor Girerczyk,może ma jeszcze urlop,a może boi się odpowidzialności
rodzic dnia października 01 2014 08:07:07
z tego co wiem jedzenie dla dzieci jest takie samo jak dla pacjentów osrodka we wleniu.jednego dnia podano dzieciom wątróbke!!!!wydaje mi sie że meni przedszkolaka powinno zdecydowanie sie różnić.dzieci nie jedza placków z kabaczka,jajek sadzonych ale skąd siostry moga to wiedziec jak swoich dzieci nie maja:)
gdzie w tym wszystkim p.Bocheńska!!
wlenianka dnia października 01 2014 08:12:57
obiad jest drogi.dzieci nie maja szans na dokładke jak w starym przedszkolu bylo.a ile te dzieci jedzą?pani ala gotowała jedzenie typowo dla maluszków i wszystko było ok.proponuje by p.dyrektor z p.dyr i urząd sie zapisali na obiadki to całe popoludnie w kiblu spędzą:)
mama dnia października 01 2014 08:18:26
nie po to dmucham i chucham na swoje dziecko by puścic je do przedszkola i było głodne bo obiad nie dobry
gosc dnia października 01 2014 08:33:03
jadłospis dla maluszków powinien być chyba zdecydowanie inny niz dla dorosłych ludzi.wszyscy mają w dupie bo sami juz małych dzieci nie mają więc im wszystko jedno czym dzieci nakarmią.
rodzic dnia października 01 2014 08:35:09
obiad w osrodku sióstr jest dobry ale nie nadaje sie z cała pewnościa dla małych dzieci.
mama* dnia października 01 2014 09:14:10
A dlaczego nikt z tych rodziców nie zabrał głosu w tej sprawie na zebraniu jak było w szkole? Przecież przed spotkaniem z dyrektorem te dzieciaki też obiady jadły....to co problemu nie było? Teraz nagle się problem pojawił....
*** dnia października 01 2014 09:17:45
Jeżeli wszystko jest w należytym porządku to po co ta nagła deklaracja burmistrza o zakupie samochodu do przewozu posiłków.
gosc dnia października 01 2014 10:36:12
Z tego co wiem to skarżyli sie rodzice na zebramiu.i ponoć do sanepidu tez były telef
BMW dnia października 01 2014 10:48:46
Bombowe Mamy Wieści.
Zakulisowe zagrywki nabrały rozpędu. Koniec świata, sensacja, krach, skandal, apokalipsa. Internetowe gadzinówki uprawiają katastroficzną i prymitywną propagandę. Rozumiem tych, co nie chcą już czytać śmieci w sieci. Tutaj szaleje Andrzej, Marek na lwoweckiej z Arturem. Czy to zbieg okoliczności? To mają być poważni ludzie? Kolejna groteskowa farsa. Może kupią, albo i nie?
Będziemy Mieli Wydatki.
Wiem, że świat nie był idealny i nigdy nie będzie. Jestem za patrzeniem KAŻDEJ władzy na ręce, ale to musi być uczciwe. Tutaj tego nie widzę. Ileż tej agresji jest wkoło. PRL wyprał mózgi chyba do 4 pokolenia. Tak można do wszystkiego się przyczepić, takie są gadzinówki. Czy któreś z rodziców złożyło zastrzeżenia na piśmie? Portalowe czerwone tłuszcze pod czarną pelerynką. Internet, to ani San Francisco, ani ściernisko tylko już zgniłe śmietnisko. A jednak medialne hieny z mendami.
Bardzo ciekawe, dzieci w przedszkolu i szkole, a mama, tata, rodzice z gośćmi piszą. Nie pracują?
Będziemy Mieli Wybory... i ...
wlen dnia października 01 2014 11:17:07
Obawiam sie ze głosy mieszkańców rozbija sie pomiędzy kobierecka,zychem,a jaskiewiczem i przewaga ludzi z wiocg znów wygra mościcki.ranyyy
hm dnia października 01 2014 11:20:54
Do przedszkola chodzą dzieci by lepiej sie rozwijały,bawiły z dziecmi niezależnie od tego czy rodzice siedzą w domu cY pracują.
Andrzej Jaśkiewicz dnia października 01 2014 11:48:37
Kilka dni temu rozmawiałem z urzędniczką jednej z gmin niedaleko Karpacza .Nasz urząd wygląda okropnie narzekała, [i]nie malowany, brudny. To może trzeba zmienić Wójta? Zapytałe[/i]m. Jak zmienić? Odpowiadała wyraźnie oburzona . Wie pan ile Wójt zrobił dla gminy? Wybudowaliśmy nowy Ośrodek Zdrowia, Nowe piękne przedszkole, jak na razie to On nie ma konkurentów!

Tam nikt się nie zastanawia czym wozić posiłki dla dzieci. Kangiem, Starym samochodem (bo tani), Czy może wózkiem akumulatorowym (bo ekologiczny). Tam posiłki dla dzieci przygotowuje się w kuchni i wydaje na stołówce. Czy u nas w końcu nie może być normalnie? Dlaczego wcześniej przed zamknięciem starego przedszkola nikt nie pomyślał o kuchni i stołówce? Dzisiaj z tego powodu mamy wielką aferę, kontrole sanepidu, narzekania rodziców. A wystarczyło pomyśleć.
Einstein dnia października 01 2014 12:00:41
JA MAM ROZWIAZANIE PROBLEMU. ZATRUDNIJCIE KOLEJNEGO NAUCZYCIELA OD W-F!!!
wyborca dnia października 01 2014 12:03:11
Najbardziej zabawna i załosna zarazem jest desperacja "będziesz miał wydatki"
Dla pocoeszenia. ZStołeczki w powiatowej poczekalni dla bezrobotnych też są równie wygodne jak te w miejskim ratus
wlen dnia października 01 2014 12:05:32
Byłam na zebramiu w szkole odnośnie przeniesienia przedszkola w zeszłym roku bodajże.i rodzice wyrazili zgodę tylko pod warunkiem wybudowania stołówki.o dowozeniu jedenia nie było w ogóle mowy.wyraźnie slyszalem
gosc dnia października 01 2014 12:06:52
Pieniądze na przychodnie uciulal romaniuk.zapszczedzila przez kupę lat na pacjentach.a nie dał ich wcale pan mościcki.
aga dnia października 01 2014 12:11:37
Mościcki jedyne co zrobił tp swietlice po wiochach pobudowal.a wlen to jest w stanie opłakanym.wszystko pozamykac,zrównać z ziemia i zaorac
jan dnia października 01 2014 12:13:15
A tym kangiem gminnym to już wszyscy jeżdżą i prywatne sprawy załatwiają.
żarłok dnia października 01 2014 12:51:00
jednego dnia podano dzieciom wątróbke!!!!

I co w tym złego? Przecież łatwo to pogryźć.
dzieci nie jedza placków z kabaczka,jajek sadzonych

A to coś nowego. Nawet flaczki jadałem i mi smakowały.
mama dnia października 01 2014 13:53:40
Watrobka na cebuli?to ciezkpstrawne.poza t większość dzieci nie lubi watrobki.a ile witamin mają placki kabaczkowe?chyba niewiele.a gdzie dzienne zapotrzebowanie na kilocalorie?dzieci nie lubią dużo rzeczy jeść i jadlospis powinien to uwzględniać.jak p.ala gotowala to jedzenie było super z uwzględnieniem tego co lubią maluszki i co chętnie jedzą.tylko czekać jak śledź bedzie na obiad itp.
aga dnia października 01 2014 13:58:36
Trzyletnie dzieci mają delikatne zoladki.jak ktoś chce to może karmić dzicko swoje kapusta czy czym tam chce ja o swoje dbam i pilnuje by miało odpowiednie jedzenie.stary jak coś zje ciężkiego to zalega na żołądku a co mają maluszki powiedzieć.gdzie sie podziały pulpeciki,potrawki itp?owszem były pulpety ale mikro rozmiarów.
becia dnia października 01 2014 14:04:37
Dlaczego nie mogą być obiady przywożone z pilchowic tam chyba gotuja dlla dzieci .
Aga dnia października 01 2014 14:06:46
Drodzy rodzice jak Burmistrz zakupi nowy samochód to już będzie ok...Co w następnej kolejności wymyślicie ,,,Zawsze będzie wam czegoś brakować ,,Żywieniem dzieci zajmuję się siostra dietetyczka ,która dokładnie wie jakie posiłki ma przygotować aby zaspokoić potrzeby wartościowe dzieci ,,Jestem za jadłospisem urozmaiconym ,gdyż dziecko w przedszkolu wspólnie z innymi zje nawet wątróbkę ,,o której jest tyle hałasu,,Dlaczego wy nić tu nie napiszecie pozytywnego ,,tylko siejecie nienawiść,,Wszystko jest do załatwienia ,,tylko z pokorą ,,Bo krzykiem dużo się nie zdziała ,,,
hm dnia października 01 2014 14:07:21
To może bigos zaserwujmy dzieciaczkom!;)
no dnia października 01 2014 14:08:09
A z tego co zostanie na następny dzień kapusniak :) hehe
;) dnia października 01 2014 14:09:11
No i trochę grzybów.a co tam niech jedzą.
;) dnia października 01 2014 14:10:44
Przecież dzieci muszą wszystko jeść skoro my jemy to czemu nie zaserwowac dzieciom
do agi dnia października 01 2014 14:13:18
W sanatorium nie ma dietetyka.buhaha.
Do krokodylka dnia października 01 2014 14:17:17
Panie krokodylek proszę o niekasowanie moich komentarzy i ustosunkowanie się do zadanego pytania.
M.. dnia października 01 2014 14:23:29
Dam wam dobrą radę .Przeniescie dzieci do przedszkola w innym mieście ,,Zobaczycie jaka jest tam tabela żywienia dzieci.
hm dnia października 01 2014 15:21:03
No na rękę by było żeby poprzenosic dzieci i w ogóle zamknąć przedszkole.
@ dnia października 01 2014 15:22:26
Widzę ze tu p.aga m.sie udziela ale jej córka skończyła już przedszkole więc nie jej problem.byle sie podlizac
rodzic dnia października 01 2014 15:25:32
Ale jak w górę poszła cena za jedzenie.gdyby jeszcze ten obia wart był tych pieniędzy.jajko sadzone nie jest chyba warte takiej stawki.zważywszy ze kosztuje 50gr.
Aga dnia października 01 2014 15:49:09
A przepraszam komu mam się podlizać ,,,Po prostu żenujące to jest jak potraficie wszystkich krytykować ,a nic pozytywnego nie piszecie zawsze żle..
kim dnia października 01 2014 16:30:15
Ciekawi mnie na ile oburzeni rodzice sami zdrowo żywią swoje dzieci. Chodzi mi o słodkie bułki, białe pieczywko, kolorowe napoje, słodycze i w końcu o chipsy - to śmieciowe arcie codziennie gości w waszych domach i żołądkach waszych dzieci.
darek dnia października 01 2014 16:59:39
Witam Wszystkich. Do osób, które twierdzą, że żywność jest przewożona w termosach podaje przykład z mojej pracy czytaj służby proszę podajcie kiedy macie rocznice ślubu, urodziny dziecka, chrzciny a ja wam zaproponuje przewóz w termosach cateringu autem policyjnym z tzw. 3 klasą, gdzie wozi się wszystkie możliwe chorubska jakie są na ulicy i ba pożyczę Wam smacznego:)Ludzie nie zdajecie sobie sprawy z jednego, że to co wozi się takim autem to tablica pierwiastków!!!Ale jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o kasę!!!
darek dnia października 01 2014 19:15:16
Do kim. Ja swojemu dziecku to daje grzyby, tatra idt. Takie za przeproszeniem pieprzenie to sobie człowieku w buty wsadź! Każdy z Nas rodziców w domu gotuje dla wszystkich ale podejrzewam, że nie ma psychopaty, który daje grzyby 3 letniemu dziecku albo inne rzeczy. Masz dziecka to polecam kanie smażone najlepiej takie, których nie jesteś pewien wszak ekologiczne bez konserwantów!!!!
heeeh dnia października 01 2014 21:06:31
Masz dziecka to polecam kanie smażone najlepiej takie, których nie jesteś pewien wszak ekologiczne bez konserwantów!!!!

Ehe. Takie za przeproszeniem pieprzenie to sobie człowieku w buty wsadź!
Birda dnia października 01 2014 23:38:13
Ciekawa kampania wyborcza, mnie wręcz odpycha i mam nadzieję, że nie tylko mnie. Zdjęcie umieszczone na dole artykułu jest wręcz zabawne. Mi osobiście to mówi gdzie nie stawiać krzyżyka na karcie, ale nie o tym.

Okropnie straszna wiadomość, strasznie zmartwiło mnie to, że moje dziecko je żywność, które jest transportowane w termosach, w samochodzie do tego tak bardzo nieprzystosowanym, że na gwałt, na już trzeba nabyć nowy. Panie Mościcki - jeśli Pan to czyta, dam Panu dobrą radę, niech Pan porządnie rozważy zakup samochodu wprost z salonu i rodzice szczęśliwi, i wygrana w kieszeni.
Co do menu, wręcz skandal. Nie wiem jak długo jeszcze pociągnie moje dziecko na tej wątróbce. W domu leży i płacze, bo to takie ciężko strawne, nawet chipsów już nie chce jeść. Zaczynam się poważnie niepokoić. Mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko i rezolutnie rozwiązana. Oczekuję nie jednego dietetyka, ale cały zespół.

Pani Agnieszko - Pani jeszcze nie wie komu się podlizuje, nie od dziś wiadomo, że najwięcej o sobie można dowiedzieć się od innych. Bo, że Pani w komentowaniu tego żadnego celu nie ma to i ja nawet nie wierzę. Wszak Pani dziecko już nie jest w przedszkolu, więc nie może mieć Pani zdania na ten temat.
mama p. dnia października 02 2014 07:35:27
Pogadać tu sobie tylko można ,a głównym sterem tego statku jest burmistrz miasta i to on ma tu najwiecej do powiedzenia ,w takim razie nie ma co sie rozpisywac o tym dalej ,gdyz dopoki stołowki przy szkole nie bedzie ,dzieci beda jadły od siostr obiady a wy rodzice piszcze sobie co chcecie .i tak nic nie wskuracie .moje dziecko jadło i je wszystko.
rodzic dnia października 02 2014 07:58:48
Przedszkole przeniesione do szkoły . Proponuję urząd miejski przenieść do przedszkola.
Edukacja na poziomie podstawo

wym niektórym się przyda.
Zamiast używanego samochodu proponuję tymczasowo kupić nowy wózek, taczkę wszak to raptem 500 m a po wyborach jeszcze się przyda.
Wożenie posiłków w kangu to jak wstawić talerz z obiadem do konten
era na odpady szpitalne.
Smacznego!
B. dnia października 02 2014 08:23:18
W NASTEPNYM TYGODNIU BEDZI AUTO .PAN WIKTOR BEDZIE JEZDZIŁ PO OBIADY SAMOCHODEM DO TEGO PRZYSTOSOWANYM.
dodokrokodylek dnia października 02 2014 08:32:58
Kto to krokodylek bonie kumam
hm dnia października 02 2014 08:38:24
najwiecej do powiedzenia maja rodzice których dziecko nie chodzi juz do przedszkola jak widzę.a pani agnieszki dziecko to co jadło w przedszkolu? dobre obiadki p.ali a teraz to ze dieta ma byc zróznicowana.jakby pani dziecko głodne przychodziło i nie jadło bo nie dobre ciekawe czy byłaby pani zadowolona.
Mama , dnia października 02 2014 08:45:03
Aja słyszałam ze obiady są dobrze ugotowane w pilvhowicach,to moze z tamtad beda przywozone szynobusem .
martin dnia października 02 2014 08:48:03
to auto które ma być kupione to chyba ta toyota co stoi na zakazie pod ratuszem ,znudziła się już właścicielowi i jest już stara ,ma chyba ze dwa lata .Za dobrą cenę ...
rodzic dnia października 02 2014 09:02:31
rodzie sprawdzajcie i czytajcie jadłospis.kotleciki sojowe,jajko sadzone,kotleciki kabaczkowe,wątróbka,zupka porowa.palce lizać.....gdzie sie podziały sosiki.mięciutkie mięsko ,pulpeciki,pomidoróweczki? prawie nie ma tego w jadłospisie.i dziwicie sie że rodzice sie martwią?bo ja sie nie dziwię.
kaska dnia października 02 2014 09:22:47
pilchowice to dobry pomysł.jedzenie typowo gotowane dla dzieci.
no dnia października 02 2014 09:23:56
czy dowiozą z pilchowic czy z sanatorium wszystko jedno.a jakość nieporównywalna.
Rodzice dnia października 02 2014 11:49:42
To trzeba porozmawiać z burmistrzem i dyrektorem szkoły i załatwić zywienie z Pilchowic .tam bardzo dobrze gotuje ta pani małgosia .
Liryka dnia października 02 2014 12:07:57
Czy osoby ,które przewożą żywność mają książeczkę zdrowia? czy środek transportu jest poddawany dezynfekcji? Kto układa jadłospis dla dzieci?
Jaka jest kaloryczność posiłków-może sanepid sprawdzi!!!
uu dnia października 02 2014 12:50:41
Kaloryczność posiłków jest gdzieś między węglem kamiennym a koksem.
do liryka dnia października 02 2014 12:56:37
A czy p.hela **** miała książeczkę zdrowia jak gotowala w szkole na imprezy?grunt ze za darmo pomagała.
anty burmistrz dnia października 02 2014 15:13:08
ciekawe czy pan Burmistrz i Sekretarz tez jadają w takich warunkach skoro to ich nie razi?
rodzic dnia października 02 2014 15:42:42
moje dziecko też się skarży że jedzenie jest bardzo ale to bardzo zimne jak rozmawiałam już z wieloma rodzicami wszyscy mówią tak samo że dzieci są nie najedzone,jedzenie zimne a nieraz nawet nie zbyt dobre dla dziecka dzieci takich jak np.kotletów sojowych nie lubią a wręcz nie powinno się tego dawać dzieciom
mieszkanka dnia października 02 2014 17:24:47
fajnie że wszyscy tutaj krytykują ale nikt z tym nic nie robi, pani dyrektor Bocheńska ma swoje racje i nie daje dojść do słowa rodzicom, siostra która zajmuje się żywieniem w ORiO uważa że jest ok bo ona pracowała 5 lat w przedszkolu i zajmowała się żywieniem dzieci, a teraz musi gotować "bachorką" bo tak sie mówi na kuchni w sanatorium - to ciekawe dlaczego już się nie zajmuje. Nikt tu nikogo nie słucha a dzieci chodzą głodne. RODZICE PODNIEŚCIE GŁOS - ZRÓBCIE PORZĄDEK, TO WASZE DZIECI CIERPIĄ NA GŁUPOCIE WŁADZ.
xyz dnia października 02 2014 17:35:12
a coz to za problem zglosic na policje jak jest przewozone jedzenie samochodem o kontrole pojazdu w krd lwowku slaskim i zobaczycie jaki efektto przyniesie pani czarna rozwiarze wasz problem
xyz dnia października 02 2014 17:41:15
Przypadkowo natchnąłem się na przepisy określające jakie warunki musi spełnić pojazd z przeznaczeniem do przewozu posiłków.

Nie podlega on dodatkowemu badaniu technicznemu tylko oględzinom Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Po oględzinach inspektor wydaje decyzje wyrażającą zgodę na przewóz posiłków.

Poniżej zamieszczam wyciąg z przepisów jakim muszą odpowiadać te pojazdy.

Dz.U.05.31.265
2005-10-17 zm. Dz.U.05.178.1480 art.1
USTAWA
z dnia 11 maja 2001 r.
o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia1)
(tekst jednolity)

Art. 37. 1. Środki spożywcze, substancje pomagające w przetwarzaniu, dozwolone substancje dodatkowe lub inne składniki żywności mogą być przewożone środkami transportu przeznaczonymi wyłącznie do tego celu i w taki sposób, aby nie została naruszona jakość zdrowotna tych artykułów.
2. Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe wymagania sanitarne dotyczące środków transportu, w tym dotyczące czynności związanych z załadunkiem, przeładunkiem lub wyładunkiem, mając na względzie różne rodzaje żywności i wymagania, które powinny być spełnione w czasie transportu, w celu zapewnienia właściwej jakości zdrowotnej żywności.
akty wykonawcze z Dz.U. i M.P.
xyz dnia października 02 2014 17:42:41
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA1)
z dnia 19 grudnia 2002 r.
w sprawie wymagań sanitarnych dotyczących środków transportu żywności, substancji pomagających w przetwarzaniu, dozwolonych substancji dodatkowych i innych składników żywności
(Dz. U. z dnia 10 lutego 2003 r.)
Na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia (Dz. U. Nr 63, poz. 634 i Nr 128, poz. 1408 oraz z 2002 r. Nr 135, poz. 1145 i Nr 166, poz. 1362) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. Żywność, substancje pomagające w przetwarzaniu, dozwolone substancje dodatkowe i inne składniki żywności, zwane dalej "artykułami", są przewożone specjalistycznymi środkami transportu, posiadającymi konstrukcję i wyposażenie odpowiednie do rodzaju przewożonych artykułów.
2. Artykuły mogą być przewożone również środkami transportu przystosowanymi do przewozu żywności, jeżeli zostały wykonane zmiany konstrukcyjne oraz zainstalowano wyposażenie zapewniające ochronę przed zanieczyszczeniem i zachowanie odpowiedniej jakości zdrowotnej artykułów.
§ 2. 1. Środki transportu muszą być utrzymywane w dobrym stanie technicznym, zabezpieczającym przed zanieczyszczeniem i umożliwiającym zachowanie właściwej jakości zdrowotnej artykułów, posiadać powierzchnię ładunkową dostosowaną do rodzaju przewożonych artykułów i konstrukcję umożliwiającą łatwe utrzymanie czystości i porządku, a także dezynfekcję - w przypadkach, gdy jest to niezbędne.
2. Specjalistyczne środki transportu, o których mowa w § 1, muszą być odpowiednio oznakowane poprzez umieszczenie w sposób trwały na zewnętrznej powierzchni środka transportu napisu wskazującego przeznaczenie tego środka transportu, z uwzględnieniem wymagań przepisów o ruchu drogowym.

Dopisek własny: (decyzję na czas określony wyrażającą zgodę na przewóz posiłków danym pojazdem po jego oględzinach wydaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny)
lolo dnia października 02 2014 19:30:36
Dz.U.05.31.265
2005-10-17 zm. Dz.U.05.178.1480 art.1
USTAWA
z dnia 11 maja 2001 r.
o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia1)
(tekst jednolity)

Art. 37. 1. Środki spożywcze, substancje pomagające w przetwarzaniu, dozwolone substancje dodatkowe lub inne składniki żywności mogą być przewożone środkami transportu przeznaczonymi wyłącznie do tego celu i w taki sposób, aby nie została naruszona jakość zdrowotna tych artykułów.
2. Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe wymagania sanitarne dotyczące środków transportu, w tym dotyczące czynności związanych z załadunkiem, przeładunkiem lub wyładunkiem, mając na względzie różne rodzaje żywności i wymagania, które powinny być spełnione w czasie transportu, w celu zapewnienia właściwej jakości zdrowotnej żywności.
akty wykonawcze z Dz.U. i M.P.


Dz.U.03.21.179
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA1)
z dnia 19 grudnia 2002 r.
w sprawie wymagań sanitarnych dotyczących środków transportu żywności, substancji pomagających w przetwarzaniu, dozwolonych substancji dodatkowych i innych składników żywności
(Dz. U. z dnia 10 lutego 2003 r.)
Na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia (Dz. U. Nr 63, poz. 634 i Nr 128, poz. 1408 oraz z 2002 r. Nr 135, poz. 1145 i Nr 166, poz. 1362) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. Żywność, substancje pomagające w przetwarzaniu, dozwolone substancje dodatkowe i inne składniki żywności, zwane dalej "artykułami", są przewożone specjalistycznymi środkami transportu, posiadającymi konstrukcję i wyposażenie odpowiednie do rodzaju przewożonych artykułów.
2. Artykuły mogą być przewożone również środkami transportu przystosowanymi do przewozu żywności, jeżeli zostały wykonane zmiany konstrukcyjne oraz zainstalowano wyposażenie zapewniające ochronę przed zanieczyszczeniem i zachowanie odpowiedniej jakości zdrowotnej artykułów.
§ 2. 1. Środki transportu muszą być utrzymywane w dobrym stanie technicznym, zabezpieczającym przed zanieczyszczeniem i umożliwiającym zachowanie właściwej jakości zdrowotnej artykułów, posiadać powierzchnię ładunkową dostosowaną do rodzaju przewożonych artykułów i konstrukcję umożliwiającą łatwe utrzymanie czystości i porządku, a także dezynfekcję - w przypadkach, gdy jest to niezbędne.
2. Specjalistyczne środki transportu, o których mowa w § 1, muszą być odpowiednio oznakowane poprzez umieszczenie w sposób trwały na zewnętrznej powierzchni środka transportu napisu wskazującego przeznaczenie tego środka transportu, z uwzględnieniem wymagań przepisów o ruchu drogowym.
mama dnia października 02 2014 21:44:59
Pani bohenska nic z tym nie zrobi wiadomo dlaczego...
BMW dnia października 02 2014 21:48:42
A dwukółka może być?
czytająca dnia października 02 2014 22:16:24
Pani Hela nigdy nie gotowała...Pani Hela gary myła
I-a dnia października 02 2014 22:50:11
Narzeka na jedzenie a w domu karmi chipsami.
do czytającej dnia października 03 2014 07:29:54
pani hela nawet myjąc gary gdzie sie szykuje posiłki dla ludzi to powinna miec książeczke zdrowia.
rodzic dnia października 03 2014 07:32:22
obiad sporo kosztuje więc rodzice maja prawo wymagać.poza tym śniadanie i obiad to najważniejsze posiłki.
obiektywna dnia października 03 2014 07:49:58
sale są piękne,duże dla dzieci,jest cieplutko i tu jest wszystko ok.ale....dzieci schodza na posiłki akurat wtedy gdy najwiekszy ruch na korytarzu, a po drugie jakość posiłków jest faktycznie dobani.tyle z mojej strony.proponuje posiłki z pilcj\howic tam ponoc b.dobre
Rodzic dnia października 03 2014 10:16:34
Tak to prawda w Pilchowicach mamy pyszne, ciepłe i świeże obiady. Lecz jesteśmy zawiedzeni a wręcz oburzeni tym, iż mienie społeczne w postaci zastawy stołowej i nie tylko, zostało ze szkoły skradzione przez byłych pracowników. I nikt nie chce nam pomóc odzyskać skradzione rzeczy!!
redakcja dnia października 03 2014 11:11:32
W takim razie proszę o kontakt
redakcja@wleninfo.pl
zszokowana dnia października 03 2014 11:41:38
Gdyby głupota miała skrzydła to we Wleniu ludzie pozabijaliby się w powietrzu. Odnosząc się do tego cyrku o którym tak szeroko się rozpisano, należy odświeżyć nieco pamięć i przypomnieć sobie w jakich warunkach do tej pory były przygotowane posiłki, jak wyglądał zakup i transport produktów do sporządzania tak świetnych posiłków przez poprzedników.Otóż moi drodzy codziennie robiąc zakupy byliśmy wszyscy świadkami, jak pani z przedszkola, lub pani ze szkoły odpowiedzialna za wyżywienie dzieci przetestowanym w sanepidzie pojazdem zakupowała produkty z pierwszej półki lub jak kto widzi pierwszej zamrażarki w sklepie u P. Pł. za komercyjne ceny i rożnej jakości mrożone mięsa itp. No bo przecież jak widziałam to ja to inni też to widzieli. Może należałoby się odnieść do tego co było i podsumować. To że tyle lat z kuchennych szkolnych posiłków potajemnie żywiło się parę rodzin nikt nie chciał tego widzieć. Ale jak się koryto oddaliło to teraz głód zajrzał do d..py i tzeba robić rozróbę. Ale zapomniały gały co same brały. Pani Ala niech stuli dziób i weźmie się do roboty. Stare czasy się nie wrócą. bezpowrotnie. Pamiętam sama jak zawsze wiele miała do powiedzenia tyle tylko nie na temat jedzenia tylko opiniowała każde dziecko jakie to oszołomy, czuby itd. przychodzą do przedszkola.Trochę prawdy się przyda co poniektórym bo nie można udawać że nic się nie działo, bo tym samym dajemy przyzwolenie na głupotę i mydlenie oczu. A czy ktoś informował ile osób płaci za posiłki ? Bo o ile jestem świadoma tego to prawie wszyscy korzystają z pomocy z opieki. Ludzie opamiętajcie się tym bardziej ,że sytuacja jest przejściowa.Smacznego życzę dzieciaczkom.
M dnia października 03 2014 12:19:57
Czyli hak tak chętnie całe rodziny sie zywily to znaczy ze musiało być dobre jedzenie.
wlen dnia października 03 2014 12:32:15
A widział ktoś chudego kucharza?kto przy czym pracuje z tego żyje.także panie które gotują przynajmniej sobie niech pojedza.
xxx dnia października 03 2014 13:01:58
To niech gotuje w domu za swoje i je ,aż mu dupa pęknie
kaska dnia października 03 2014 13:19:17
Rodzice nic z tym nie zrobią bo nie ma z kim gadac.nikt nas nie słucha.ze niby jest wszystko ok.ale kto nie ma obecnie dziecka w przedszkolu to mu wszystko jedno i nie widzi problemu.nawet jak rodzice mówią to nikt z tym nic nie robi.zobaczymy jakie jeszcze pysznosci siostry zaserwuja na obiad.a auto od madery kupić panie burmistrzu.
do xxx dnia października 03 2014 13:20:23
Kto przy czym pracuje z tego żyje.tak było jest i bedzie zawsze w każdej pracy
mama dnia października 03 2014 13:22:40
Ja chce wiedzieć tylko dlaczego nie może być przewożone jedzenie z pilchowic.jedną filia więc obcemu nie bedzie dawało sie zarobić a i z korzyścią dla dzieci na pewno.i wszyscy będą zadowoleni.
y dnia października 03 2014 13:24:23
Jeśli są jakiekolwiek głosy niezadowolenia to myślę ze p.bohenska powinna sie tym zająć.w końcu za coś pensje bierze.tylko ze ona tez nie widzi problemu.
aga dnia października 03 2014 13:53:14
A siostry skoro zobowiązały sie gotować dla dzieci to tez mogłyby sie bardziej postarać.
Do zszokowanej dnia października 03 2014 14:16:53
Prawdę piszesz, a ile zapasów miała w piwnicy. Wszyscy się stołowali i nikt nie miał książeczki zdrowia, a p. :kucharki :stypy , wesela, komunie ,wyprawiały; a gdzie był nadzór ?, kto wtedy się żywił? A zamknąć kuchnię to 10 lat temu już powinni. Brak wentylacji, odór gotowanych posiłków na wszystkie sale w przedszkolu się roznosił.Kto miał w tamtych latach dzieci w przedszkolu to doskonale pamięta.proponuje rodzicom; zrobić kanapeczki w domku, zapłacić za herbatkę; a na obiadek do domku. A wszystkim to wyjdzie na zdrowie.
mAMA dnia października 03 2014 14:27:04
Wszystko racja ,ktoś biega i robi zadymy o gotowanie .skończyło się rzadenie jest praca bez noszenia do domu..
ona dnia października 03 2014 16:37:05
zszokowana a jesteś pewna co siostry dzieciom dają? gdzie robią zakupy i czym wożą? i jaka jest ich jakość? nie wspomnę o płatkach śniadaniowych z tzw. pomocy unii europejskiej...reasumując, wszędzie gdzieś coś znaleźć można (jak się tylko chce przyczepić)
ona dnia października 03 2014 16:38:41
Pilchowice będą gotować, to też kilka zacnych mam się znajdzie co im nie dogodzi, bo to..albo tamto
do "Do zszokowanej" dnia października 03 2014 16:42:46
racja i piwnice pełne będą w każdym domu
gosc dnia października 03 2014 19:17:35
Ludzie ale tu nie p.ala ma pretensje ale rodzice dzieci!!!
jki dnia października 03 2014 22:06:42
Ja temu panu z załozonymi rękoma nie wierzę.....sztuczny jest.
nik dnia października 03 2014 22:12:13
No wlaśnie Pani Ala na każdym rogu ulic rozpowiada GŁODNE KAWAŁKI i wznieca iskierkę. Bo niestety to wszyscy wiemy że skończyło się koryto, to teraz trzeba mieszać komuś w cudzych garach. A czytałem we wcześniejszych komentarzach że posilki zimne. Więc Panie , ktore podają chyba są za to odpowiedzialne, więc zamiast codziennie przeżywać syytuację niech robią co do nich należy .
mieszkanka dnia października 04 2014 08:51:12
Z tego co wiem to posiłki przywożone są w termosach, a pomieszczenie do wydawania nie jest przystosowane do gotowania czy podgrzewania, więc osoby odpowiedzialne są odpowiedzialne ale za wydanie posiłku i posprzątanie po posiłkach. Jakoś przez kilkanaście lat jak p. Ala gotowała nikt się nie skarżył, nie było artykułów, że coś jest źle nie było skarg.... wiec nagonka na p. Alę jest tu bezpodstawna. Zastanówcie się czego dotyczy artykuł i piszcie na temat. Ja też uważam że to co się dzieje teraz w szkole trzeba rozwiązać. Niech rodzice zapytają w szkole jaki jest rachunek za wrzesień za wyżywienie, gdzie uciekają pieniądze, które mogą zostać w szkole. A siostry chcą zarobić na naszych dzieciach, bo nie potrafią dobrze zarządzać ośrodkiem, a my rodzice łatwo daliśmy im na to przyzwolenie.
Taki-tam dnia października 04 2014 09:46:01
Kości rzucone-Aktualna władza kontra przyszła-wybierana.Dotychczasowy imperator ma przeciw sobie kilku innych.Pytanie które mnie nurtuje brzmi następujaco ile osób z tej grupy rzeczywiscie chce zmian.A ile praktycznie gra na korzyść Mościckiego.Bo przecierz między nich razdzieląją się głosy .
mieszkanka dnia października 04 2014 10:40:45
P.A.została odsunięta od gotowania i to na pewno dla niej jest ciężko .Półowe swojego życia gotowała dla naszych dzieci ,to że się tam strasznie panoszyła i chciała przewyższyć panią Lale to prawda ,no niestety nie udało się ,w szkole może tylko wydawać jedzenie ,tak to już jest ,kariery nie zrobiła .i już nie zrobi ,zostało jej gotować w domu dla rodziny tam może się popisać i nie komentować innych ,bo to brzydko co teraz robi.Widocznie lubi zamieszanie.
*** dnia października 04 2014 19:29:14
Pani Ala powinna wystąpić o naruszenie godności osobistej,nie można bezkarnie pomawiać ludzi a to,że robicie to anonimowo i przez to jesteście tacy odważni to tylko jest potwierdzeniem wleńskiego piekiełka,zawiści i zazdrości.Tematem tego artykułu było bezpieczne przewożenie posiłkow według przepisów sanepidu!
student do *** dnia października 04 2014 20:39:08
Nie ma anonimowości w internecie, pomijając naprawdę zdolnych informatyków (hakerów), którzy raczej nie bawiliby się w takie coś, jak powyżej.

Gdyby więc ktoś chciał zgłosić pomówienie, wątpię by to się nie udało.
BMW dnia października 04 2014 21:28:44
Oj, biedne te dzieciaczki mając takich oszołomów za rodziców. Modliszki i trutnie siedzą w domu i smarują bez tołku. Nie podoba się publiczne przedszkole? Załóżcie swoje prywatne. Nie podoba się szkoła? Załóżcie swoją.
Nie podoba się jedzonko? Załóżcie własną jadłodajnię. Tłuszczy nigdy i nic się nie podoba. Siostrom też się oberwało. Zapomnieliście napisać, że wikary nie poświęcił tego jadła i pojazdu. Niedobry ten wikary.
Spadkobiercy ormowców i wyprane mózgi. Ośmieszacie się siebie sami. Autorze, stałeś się bezmyślnym tabloidowym karaluchem ... nie obrażam, to żargon.

Można przecież rozmawiać i wyjaśniać niedociągnięcia na bieżąco. Macie tyle energii, aby opisywać różne zdarzenia. Czy nie można zrobić wspólnymi siłami wiele dobrego dla całej społeczności? Można. Tylko że ... karaluchy gadzinówki muszą mieć pożywkę. Prawda nie obroni się sama, ale zawsze wypłynie. Oj, ma skrzydełka, przecież to miasto gołębi. Przyglądnijcie się, jak głąbki świetnie latają. Kukułka zawsze oszukuje, ma to genach.Gołębie zapominają, że największym wrogiem gołębi jest jastrząb.
Strzeżcie się kukułki i jastrzębia! Preludium.
nik dnia października 04 2014 22:32:52
Nie obmawiajcie p.ali bo nie sądzę ze kobieta przed emerytura siedzi na kompie i komentarzy udziela.ludzie to nie ta epoka.postu piszą ludzie zdecydowanie młodsi.więc dajcie kobiecie spokój.wystarczy z kimkolwiek na ulicy pogadać i sie słyszy ze ludzie nie są zadowoleni i narzekają.
***doBMW dnia października 05 2014 09:10:51
I po co zaczynasz prowokować pisać o wikarym,piszesz nie na temat żeby tylko coś napisać głupio- mądrze nie istotne po prostu-bezmyślnie...jak sam to ująłeś
BMW dnia października 05 2014 19:26:51
***? Słowne gierki. Wirtualny świat jest iluzoryczny i pełen aluzji. Czytaj między wierszami ...mojego przesłania nie zrozumiałeś. Nietykalny czy jak? Mogłem użyć innego słowa, skutek byłby taki sam. Zaraz napiszesz, że atakuję KRK? Aluzji również nie pojąłeś, a wi.kary się nie boję. Piszę specjalnie na poziomie edukacji podstawowej i też za trudne? Odnoszę się tylko do waszych dywagacji. Zanim coś palniesz, poczytaj kilka razy, może wtedy zrozumiesz znaczenie słów języka polskiego. Smacznego.
ja dnia października 07 2014 22:49:26
Profesjonalna firma zajmująca sie cateringiem (np. restauracja) dysponuje własnym środkiem transportu zatwierdzonym przez Sanepid. Czy nie ma takiej firmy w okolicy? Nawet z JG, może się komuś taki "interes" opłacać, tylko trzeba poszukać - może warto zadać sobie trochę trudu dla dobra dzieci...
obserwator dnia października 10 2014 00:13:30
ludzie co wy marudzicie czy widzicie jak do sklepu spozywczego w samym rynku dowozi sie towar samochodem osobowym bez żadnego zapezpieczenia tego to nikt nie widzi pozdrawiam niezadowolonych
gość dnia października 14 2014 07:25:05
a kotleciki sojowe dzieciom smakują? fuujjjj.
ag19877 dnia października 15 2014 13:25:04
szkoda,ze pan burmistrz nie szuka oszczednosci w zlikwidowaniu szokly w Pilchowicach...ale kazdy wie o co chodzi...
stara dnia października 15 2014 19:27:06
Myślę sobie,że budynek po przedszkolu KOMUŚ się przyda jako MIESZKANIE. może pamiętacie dawne czasy, takie zamieszanie było ,kiedyś gdy zamknęli APTEKĘ. A byłaby do dziś. A budynek chyba sprzedano.TĘ naprzeciwko obecnego Dino.ale my starzy ponoć, nie mamy głosu, a nawet gdybyśmy mieli to i tak to już NOWE czasy przyszły.Pieniądz rządzi światem .
JA dnia listopada 03 2014 22:15:40
KIEDYŚ TO OBIADY Z SANATORIUM WOZIŁO SIĘ NA WÓZKU SZKOLNYM KTÓRY PO DZIŚ DZIEŃ JEST NA STANIE SZKOŁY. I TO TRZEBA BYŁO W KOLEJCE STAĆ ŻEBY PO TEN OBIAD TY WÓZKIEM POJECHAĆ. DWA TERMOSY I JAZDA. A POTEM W STOŁÓWCE NA TALERZE I WIOSŁOWANIE. TALERZ ZUPY UCZEŃ ZJADŁ I DALEJ DO KLASY.
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaWKS - Spotkanie ze sponsorem


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906314 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.