wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
KRACH FINANSÓW a radni - bezradni!
MiejskieW poniedziałek 22 września odbyła się prawdopodobnie przedostatnia sesja Rady Miasta i Gminy Wleń. Chyba tylko nadchodzącym wyborom możemy zawdzięczać ponadprzeciętną aktywność radnych. I tak radny Stanisław Malinowski z troską pochylał się nad gałęziami które przez osiem lat jego kadencji rosły nad drogami i w końcu należało by je wyciąć. Radny Skrobuk przypomniał sobie o szpecącym centrum miasta budynku „Basztowej”, Radny Birulo zauważył dziurę w drodze, a pani przewodnicząca Kotołowska zniszczony od chyba kilku lat asfalt przed Ośrodkiem Zdrowia. Pozostałych radnych ze słodkiego letargu nie było w stanie wybudzić nawet widmo utraty mandatu.

Od niemal ośmiu lat przyglądałem się pracy radnych poprzedniej i obecnej kadencji. Byłem obecny na większości sesji. Niestety wnioski z tych obserwacji nie są zbyt budujące. W mojej ocenie radni przychodzili i nadal przychodzą na obrady zupełnie nie przygotowani. Wygląda na to, że nie zapoznają się z podstawowymi dokumentami dotyczącymi funkcjonowania gminy. Na poniedziałkowej sesji po raz kolejny miałem okazję o tym się przekonać.

W otrzymanych przez radnych materiałach znalazło się sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2014 roku. Z analizy tego dokumentu wynika, że gmina stanęła na krawędzi załamania finansów. O utracie płynności finansowej przez urząd pisałem niemal pół roku temu. Od tego czasu sytuacja uległa wyraźnemu pogorszeniu.

Na dzień 30 czerwca zadłużenie wymagalne, czyli niezapłacone w terminie zobowiązania wyniosły 139.443 zł (w tym niezapłacony w terminie ZUS Zespołu Szkół). Jednostki budżetowe realizujące zadania gminy nie otrzymywały potrzebnych w terminie należnych kwot, wystąpiły również opóźnienia z przekazaniem środków podmiotom, którym gmina zleciła wykonanie zadań. Gmina zmuszona była również spłacić zadłużenie KZOM wynikające z wieloletniej niegospodarności w zakładzie w kwocie 275.660 zł.

Wnioski do sprawozdania przedstawione przez panią Marię Gierczyk są wprost druzgocące i to zarówno dla sprawującego urząd burmistrza Bogdana Mościckiego jak i popierającą go Radę Miasta.

W przypadku utrzymującej się nadal niskiej realizacji dochodów z tytułu sprzedaży majątku i podatku od nieruchomości należy w drugim półroczu 2014 roku dokonać zmniejszenia dochodów i wydatków na kwotę 500.000 zł” pisze pani Skarbnik.

Oznacza to, że na koniec roku w kasie gminy może zabraknąć pół miliona złotych, a w konsekwencji drastyczne cięcie wydatków i w przyszłym roku zamiast inwestycji program naprawy finansów.

Jedyną uwagą piętnastu obecnych na sali radnych było pytanie pana Marka Koczarskiego o zakup odzieży ochronnej do szkoły. Pozostawiam ten fakt bez komentarza!

Patrząc na katastrofalny stan finansów, nastroje i opinie mieszkańców Wlenia, a przede wszystkim okolicznych wiosek, które do tej pory były swoistą ostoja sprawującego władzę burmistrza, w nadchodzących wyborach możemy być świadkami SPEKTAKULARNEJ KLĘSKI Bogdana Mościckiego gdy nie zdoła wejść do drugiej tury wyborów.
ANDRZEJ JAŚKIEWICZKomentarze
heh... dnia września 24 2014 06:07:07
Piękna kampania. Ja od ośmiu lat Pana na oczy nie widziałem. A tu zdjęcie bach... Ale może się uda :D
Bla dnia września 24 2014 09:04:30
Oby się Panu udało, powodzenia!
ziom dnia września 24 2014 09:42:25
Kropla drąży skałę ( beton) !
Powodzenia życzę.
Taki-tam dnia września 24 2014 10:26:52
Rozumiem że przytoczone wyzej cyfry mogą powalić-ale Pan też stoi z założonymi rękami-co widać na zdfjęciu-----------------------sic.
abw dnia września 24 2014 11:19:03
mniej kasy dla smiesznych radnych
max dnia września 24 2014 11:25:01
czy pan z jeleniej moze byc radnym w bystrzycy ktos wie
xyz dnia września 24 2014 11:41:57
Nierozumiem dlaczego tyle nienawisci i jadu w kierunku jasnie panujacego stara sie tak dobrze zarzadzac gmina po pierwsze rozwiazyny zaklad komunalny przekazanie wodociagow do lubomierza zaciagniete kredyty na kilka lat do przodu przeciwstawienie sie najwiekszemu zlodziejowi czyli ZUS nieplacac skladek a wy narzekacie prosze o wyrozumienie ile trzeba sie natrudzic aby tak rzadzic
taki tam dnia września 24 2014 13:56:57
Zdjęcie idealnie odzwierciedla stan naszej gminy. Ot takie małpki. Tylko zamiast tradycyjnych trzech( nie widze , nie słyszę............) mamy ... 15?
Super zdjęcie. Rewelacja. Nie trzeba komentować.
zielarka do heh dnia września 24 2014 13:57:37
A u lekarza od oczu był ?
Rumianek przykładać, dobrze robi!
RADNY dnia września 24 2014 14:16:22
DWANASCIE LAT KADENCJI PANA MALINOWSKIEGO -POMYŁKA ,,,I DALEJ STARA SIĘ PRAWDOPODOBNIE O STOŁEK RADNEGO...CO OBIECA WYBORCĄ ,,ZACZEKAMY ,,
DO Takiego-tam dnia września 24 2014 14:36:41
Przynajmniej ma jaja, zeby sie nie bac to co mowi publicznie pajacu.
,,,, dnia września 24 2014 16:15:55
Zgadzam się z Jackiem ,,
lol dnia września 24 2014 19:14:42
Pan Andrzej pozuje na zdjeciu jak pilkarze na mundialu:) fajnie
lol dnia września 24 2014 19:18:07
Jak tak sie przypatrzeć to gdyby nie rece to polowa by za-jebala glowa w stół. Jak widac przydaja sie nie tylko do podnoszenia na komendę:)
Jan Łobocki dnia września 24 2014 19:36:36
Dzisiejsza ocena dla Rady to 1!. Dla jednego radnego 3+ za odwagę zadawania pytań. Wstyd ,hańba żenada dla całej piętnastki za to ,że wiedząc o nieprawidłowościach jakie mają miejsce w Zespole Szkół we Wleniu nie wyciągnęli żadnych wniosków w stosunku do burmistrza Mościckiego a wręcz odwrotnie udzielili absolutorium bez zająknięcia się. Jak to możliwe aby człowiek wybrany przez swoich wyborców nie miał odwagi na zachowanie swojej twarzy. Tylko kameleon był mi znany ,że potrafi zmieniać swoje umaszczenie ale teraz mam już inne zdanie.
A może jeszcze raz zaciągnąć kredyt na kilka milionów tylko z zapisem ,że spłata nastąpi w 2099roku burmistrzu Mościcki? Ta rada to przegłosuje jestem pewien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No i jeszcze jedno panie burmistrzu Mościcki niech pan przeznaczy więcej pieniędzy na remont budynku Radomice 10 bo do końca kadencji trzeba wywiąząc się z zaleceń .
Wlenianka dnia września 24 2014 19:42:47
Za zauważenie dziury w drodze też chcę dietę 700 zł, ok może być połowa bo gałęzi wiszących mogę nie zauważyć :)
ekonomista dnia września 24 2014 20:22:38
Nie wiem co miał Pan Gładysz z ekonomi i zarządzania ale widzę braki. Pierwsze braki to kwestia odsetek i powiązania z kredytem inwestycyjnym, druga kwestia to budżet obywatelski. Proszę się podszkolić i dopiero wypowiadać, ponieważ niepełna wiedza strasznie razi... Coś Pan wie ale nie do końca wie Pan w którym kościele dzwoni...
Pozdrawiam (proszę nie uważać tego komenta jako złośliwość, ale czasami te dzikie komentarze czytają ludzie posiadający wiedzę z troszkę wyższego poziomu niż liceum)
kibic dnia września 24 2014 20:51:07
Pan redaktor AJ rozpoczął kampanię wyborczą. (zdjęcie pod artykułem to chyba plakat wyborczy). Ciekawe co będzie pisał jak zostanie miłościwie nam panującym burmistrzem?
do kibic dnia września 24 2014 21:13:33
Może przywróci prawo zadawania pytań przez mieszkańców gminy na sesjach Rady Miasta, które niechybnie nam odebrano a teraz chcieliby go np.ode mnie dostać na listach wyborczych.
A taki wał !!!
Zabieranie głosu działa na szczęście w i w drugą stronę !!!
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 24 2014 21:22:37
Tak prowadzę kampanie wyborczą. Od ośmiu lat piszę i głośno mówię o błędnej polityce prowadzonej przez władze gminy, prowadzącej wprost do stagnacji, marazmu i stopniowego upadku cywilizacyjnego. Robiłem to i robię publicznie z podniesioną głową.
Cisza wyborcza dnia września 24 2014 21:44:02
Tylko tak jakoś o Pani Iwonie u Pana Panie Andrzeju ucichło na portalu:(( a szkoda
wyborca. dnia września 24 2014 21:46:02
Jako wyborca zastanawiam się który z obecnych piętnastu Radnych ośmieli się ponownie ubiegać się o dietę przez następne cztery lata?
A po drugie wszyscy Radni na czele z Burmistrzem powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za doprowadzenie Gminy na skraj bankructwa gospodarczego i jej zadłużenie.
optymista dnia września 24 2014 21:51:13
Nie potrzeba wielu zmian aby żyło się lepiej, wystarczy na początek zmienić burmistrza.
do JacekGladysz dnia września 24 2014 21:51:20
Miałem na Ciebie głosować, ale jak widze Twoje filozofowanie to mi się dosłownie odechciało. Za duży teoretyk z Ciebie. Fakt, że potrafisz rzucać ekonomicznymi regułkami nie oznacza, że wiesz jak rządzić gminą. Dla przykładu - dla Ciebie kredyt na inwestycje, która się nie zwróci (z góry wiadomo, że nie będzie zysku) nie powinien mieć racji bytu. W takim razie co byś zrobił z budową kanalizacji - inwestycji, którą trzeba zrobić pod groźbą kar z UE? Tylko błagam, bez wykładów o tym, że unia jest zła, bo to juz wszyscy wiemy.
do cisza wyborcza dnia września 24 2014 21:57:42
Za to coraz częściej i to bardzo ciepło o Iwonce wypowiada się pan Mościcki.
do JacekGladysz dnia września 24 2014 22:19:31
Z tym, że zwykłemu zjadaczowi chleba tego nie wytłumaczysz. Pomyśl sobie co by było gdyby na wleninfo pojawił sie art., że gmina musi płacić kary, bo nie wykonała jakiejś tam inwestycji (zakładając, że ktoś wyliczył, że bardziej opłaca się tego nie robić, tak jak to napisałeś wyżej). Od razu rozpoczęła by się dyskusja o tym, jacy to rządzący są niegospodarni itd.. Lud jest ciemny, dlatego lepiej zrobić inwestycje i powiedzieć, że trzeba było "bo kary".
a nie mówiłem dnia września 24 2014 22:41:38
Przestańcie filozofować.
Siła Mościckiego polega na tym, że mało mówi o tym co tak naprawdę robi.
Porozumienie samorządowe znaczy nie mnij ni więcej jak to, że "góra "się już dogadała. Innymi słowy postkomunistyczny beton trzyma się dobrze.
Polska Zjednoczona Partia Kolesi !!!
Pozbawić go stołka to tak jakby obalić Putina.
Oni są jak wrony, każdy po wyborach siądzie jedynie na innej gałęzi.
Odciąć pępowinę "urodzonemu burmistrzowi" może jedynie "urodzona położna".
Wystarczy, że odetnie mu samą pępowinę, bez jaj :)

Reasumując?
Mamy jakąś ostrą kobitkę w zestawie wyborczym?
do JacekGladysz dnia września 24 2014 23:51:40
Świadomych mieszkańców? A ilu takich znasz? Głównym problemem jest właśnie "ciemny lud", któremu można wcisnąć cokolwiek poprzez chociażby art. na wleninfo (już o tym praniu mózgu pod nazwą "Fakty", "Wydarzenia" serwowanych przez TV, nie wspomnę). Dla Ciebie to nie jest, żaden wyznacznik, ale dla większości jest - a to właśnie większość ma na coś wpływ.
Gminny Dług dnia września 25 2014 02:05:38
Wielcy radni sekretarze i burmistrzowie jak wam nie wstyd pobierać pensje i diety.
Dzięki dietom i przeogromnej pensji burmistrza skarbnik i sekretarza jestem coraz większy.
Jacuś dnia września 25 2014 05:59:51
Jacuś, bardzo proszę przestań w końcu pitolić.
nowy dnia września 25 2014 09:58:50
Bravo Jacek , moj glos juz masz
Do Jacuś dnia września 25 2014 10:57:06
Piątka :D
zawias. dnia września 25 2014 12:31:14
panie Jacku,jezeli "niebieski budynek''ocenia Pan jako"rzecz gustu"to gratuluje dobrego samopoczucia.Obok tego budynku przechodzi mnostwo ludzi,i tylko jest kwestia czasu,kiedy dojdzie to nieszczescia.Widze,ze jest Pan zwolennikiem tylko ujednoliconych kolorow elewacji budynkow.Na swiecie byl juz jeden taki,cospoleczenistwo ubral w jeden kolor i fason ubrania.Wlasnie elewacje budynkow,powiny byc malowane na inne kolory,gdyz taki wyglad daje poczucie wesolosci a nie smutku.Jezeli tak Pan podchodzi do zagadnienia"niebieskiego budynku"-to bez Mojego glosu oddanego na Pana.
STARA dnia września 25 2014 13:46:39
brawo panie Jaśkiewicz ja pójdę głosować, na pana.Przez 8 lat tylko pan jako mieszkaniec, wszystko widzi tak jak powinien widzieć to nowy burmistrz. Tylko musi pan wybrać sobie mądrych i zaangażowanych radnych:Może najpierw na okres próbny, bez wypłacanej kasy. A jak się wykażą zapłacić, czasy gdy się siedzi i nic nie robi już dawno minęły.
placek dnia września 25 2014 14:35:21
Jacek nie szalej tak. Zejdź na ziemie chłopie. We Wleniu, nawet jak zostaniesz radnym, nie będzie żadnego budżetu obywatelskiego. Bierzesz sie za politykowanie, a póki co, to żyjesz w strefie marzeń.
Student do JacekGladysz dnia września 25 2014 14:35:21
"każdy z mieszkańców ma prawo zgłosić dowolną liczbę wniosków odnośnie tego, na co należy wydać pieniądze (np. na remont/renowację/wyburzenie/przemalowanie/cokolwiek)"

Nie znasz tematu. Budynek jest własnością prywatną i to właściciel go olewa. Zwykły "Mieszkaniec" może sobie sobie zgłaszać dowolną ilość wniosków, jednak tak długo jak nie zostaną podjęte działania prawne (o ile są one w ogóle możliwe) w kierunku właściciela, tak długo budynek grozi zawaleniem w dowolnej chwili - całość utrzymuje się na jednej długiej belce, która jest raczej w marnym stanie (relacja naocznego świadka).
--
Mniej ogólników bez znaczenia, więcej konkretów, w innym wypadku zostaniesz potraktowany jak każda inna osoba, która stara się dopchać do koryta i zostać tam jak najdłużej.
do STARA dnia września 25 2014 17:25:37
Radnych nie wybiera sobie burmistrz, tylko ludzie głosując. I co to znaczy dobrych radnych? Takich jak teraz, którzy przyklaskują burmistrzowi we wszystkim? Pomysł z niepłaceniem...to nie są prywatne pieniądze burmistrza
Lis w Pustyni i z Puszczy dnia września 25 2014 18:30:32
Ekonomia to ekonomia, a strategia to dwie zupełnie inne rzeczy. Choć w przypadku Gminy może raczej chodzić o ekonomikę. Ale tu nie cza teraz ani ekonomii, ani ekonomiki, na te przyjdzie czas po wyborach. Teraz tu cza strategii... . Może za cztery lata przyjdzie czas na ekonomię i ekonomikę też, kto wie... .
Lis w Pustyni i z Puszczy dnia września 25 2014 18:38:32
Dodam, że strategię Wnuczęta Lenina mają opanowaną do perfekcji z racji walk o posadki, oraz kampanii o cement i cegły w 85-tym. Czy tam 2-gim albo 7-mym, nieważne. Także chłopie z kombatantami walk o michę,uciechy i dobra wszelakie nie pogadasz w ten sposób.
gf dnia września 25 2014 20:49:51
Niestety takie miejscowości jak Wleń, i inne w czasach demokracji są jakie widąć.... BAlcerowicz to mówił ale ...................nie każdy go słuchał.
ja dnia września 25 2014 22:39:19
Balcerowicz to powinien odpowiedziec za nieodpowiedzialne reformy.Że nie użyję mocniejszych słów.Fakt agitacja kandydatów na radnych przybrała na sile.Tylko ta siła się kończy jak pytam co obiecasz za podpis...Prawie wszyscy chcą sobie diety przyszłe ucinac.dobre.
Slyszałem na mieście dnia września 26 2014 06:11:31
Słyszałem, że radni od Iwonki to w ogóle diet się zrzekną, a panii Iwonka jak zostanie burmistrzem to będzie pracowała społecznie! Brawo Iwonka
ero dnia września 26 2014 08:20:45
Nie mozna zrzec sie pensji mozesz ja potem z wlasnej woli rozdac pod warunkiem ze jestes Robin Hood. A jak by Ci powiedzieli ze gowno jest slodkie to bys zjadl?
MIESZKANKA dnia września 26 2014 09:09:29
Wy jak coś powymyślacie ludzie z Wlenia ,,,Diet nie można się zrzec ,ale dobrowolnie dysponować pieniędzmi ,,,które wpływają co miesiąc dla radnych,,Tak więc to radni decydują co zrobią z tymi pieniędzmi ,ktoś coś słyszy ,ale nie wie co...A pisze ,cali nasi kochani mieszkańcy ,,zmieszać kogoś z błotem ,,to potraficie ,,,Powodzenia dla radnych ,którzy startują wszystkich,,,Szkoda ,że taka nienawiść panuję w naszym mieście ,,,
azs dnia września 26 2014 10:26:03
O czym, ty piszesz mieszkanko. Jaka nienawiść.? Cy tu kto kogoś obraża? Toczy się w miarę spokojna merytoryczna dyskusja i jedynie ty wyglądasz na obrażoną na czły świat.
lol dnia września 26 2014 17:01:14
Radni jak i kazdy mieszkaniec moze zadysponowac swoja dieta czy wyplata skoro radny moze oddac swoja diete na szcytny cel to moze i ów pomyslodawca "zrzekniecia sie diety " przeznaczy swoja wyplate na jakis szczytny cel ludzie kazdy moze byc radnym zazdroscicie diet sami startujcie!!!!!!!
Anka dnia września 26 2014 18:14:23
Potrzebujemy,dobrego menadzera,finasisty i fachowca od pozyskiwania srodkow unijnych,odwaznych i zdecydowanych,takich ktorzy nie boja sie mowic wprost.Poprostu zaglosujcie kazdy glos jest wazny.
Gosc dnia września 26 2014 18:20:20
Menadzer,finasista i spec od srodkow unijnych to jest metoda na wyciagniecie tej Gminy z marazmu.Koniec sitwy,nieodpowiedzialnych decyzji i braku kompetencji.Zenujaca sprawa szkoly i nominacj dyrektora z Wlenia,afera szkoly pilchowickiej.Utrzymywanie stanowiska dyrektora komunalki ,wozrnie posilkow dla szkolnych dzieci samochodem gminnym w ktorym wozi sie psy,pijakow.Koniec sitwy
kat dnia września 26 2014 19:26:06
ciekawe ,że nikt na forum nie wspomniał o podstawowym problemie wyborczym: frekwencji wyborców..możecie sobie dywagować co trzeba ,kogo i jak ,a jak zniechęceni tym szambem ludzie nie pójdą do wyborów a obecny burmistrz dowiezie swoich- to i tak będzie KUPA
nie daj boże aby Kat miał rację dnia września 26 2014 21:52:29
Kat
- nie strasz to będzie kupa przez duże Gó.
Ale chwilka.
Czy obecny burmistrz nie ma za grosz wstydu?.
Jeśli ma to w tegorocznych wyborach nie powinien startować
darek dnia września 26 2014 23:25:30
Zrzec się nie można ale po otrzymaniu tych pieniędzy można je przeznaczyć na inny cel. 15 radnych 4 lata po 12 sesji w roku daje nam około 0,5 miliona złotych. Minus szkoła w Pilchowicach rocznie około 700 tyś. czyli około 30 uczniów razy 4 lata 2,8 mln złotych i jest stołówka przy szkole a jak jest stołówka przy szkole to ludzie mają prace obiady są abonamentowe dzieci mogą z tego korzystać oraz kążdy mieszkaniec Wlenia bo cena to np.: 8 zł i 50 gr!!!!!
darek dnia września 26 2014 23:30:37
Dodatkowo moi drodzy to nie obiecujcie ludziom bzdur tylko do pracy się weźcie a nie pitolocie. Nie kiełbasa wyborcza tylko konkretnie. Dlaczego dowóz żywności do przedszkola jest autem gminnym, którym za przeproszeniem wozi się wszystko od śmieci po żuli -- skandal. A zapewnienia dyrekcji to czysta mrzonka.Samorząd to hasło kluczowe, gdzie nikt nie będzie stawał okoniem jak chcemy zadać pytanie na sesji czy burmistrzowi - SAMORZĄD!!!!
trzeźwy dnia września 27 2014 01:05:34
Wstyd? A myślisz ze on patrzy ludziom w oczy? Do pracy autem, z pracy autem pod dom. Nikt go nie widzi - nikt go nie wytknie palcami. Myslicie, że Mościcki nie ma szans w wyborach? A jak wam sie wydaje, dla kogo on remontuje ten ratusz? Dla swoich następców? Hahaha

Dlatego WSZYSCY OBOWIAZKOWO NA WYBORY I GŁOSOWAC NA WSZYSTKICH TYLKO NIE NA MOŚCICKIEGO!!!
Bo jak on wygra, to za 4 lata z Wlenia kamień na kamieniu nie zostanie.
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 27 2014 07:36:50
Panie Darku - całkowicie się z panem zgadzam! Jednak kilka słów wyjaśnienia. Wysokość diet lub nawet całkowita rezygnacja z ich pobierania leży tylko i wyłącznie w kompetencji Rady Miasta. Wystarczy, że Radni podejmą stosowna uchwałę określającą jej wysokość. Oczywiście każdy z radnych może otrzymaną dietę przeznaczyć na dowolny wskazany przez siebie cel.

Sytuacja którą Pan opisuje, a związana z brakiem stołówki w szkole to efekt wieloletnich zaniedbań dyrektora szkoły pana Wiesława Gierczyka oraz burmistrza Bogdana Mościckiego. Zacznijmy w końcu nazywać rzeczy po imieniu!

Sytuację w której posiłki przewożone są gminnym samochodem trzeba nazwać SKANDALEM. Z tego co mi wiadomo na taki sposób przygotowania i transportu posiłków gmina otrzymała zgodę lwóweckiego sanepidu.
*** dnia września 27 2014 09:42:04
Istnieje jeszcze nadzór wojewódzki nad sanepidem lwóweckim?Czy sanepid też został upolityczniony i podlega staroście co może okazać się mało bezpieczne.Należałoby tematem zainteresować radnych powiatowych...
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 27 2014 10:36:35
Radnym powiatowym reprezentującym gminę Wleń jest pan Marcin Fluder! Jakoś trudno mi sobie wyobrazić sytuację w której będzie interweniował w sprawie przewożenia posiłków samochodem gminnym jeżeli jednocześnie pełni funkcje sekretarza gminy. Tylko z racji pełnienia tej funkcji, podobnie jak pozostałe wymienione prze zemnie osoby jest odpowiedzialny za zaniedbania w szkolnictwie. Brak stołówki, przedszkole w budynku szkoły, wożenie posiłków itd.. .
w... dnia września 27 2014 10:37:30
A czy burmistrz i jego klika ,nie wiedziała ,że tak się nie da ,,aby wozić samochodem urzędu ,w którym wożone są zwierzęta ,,,syf ,brud,,Były przewożone obiady dla przedszkolaków ,,,gdzie byli radni ,czemu nikt nie spytał jak to będzie wyglądało ,A teraz Burmistrz będzie musiał zakupić samochód do tego przystosowany ,,zaciągną kolejny dług na konto miasta,,,to wszystko jakaś paranoja,,,wielkie jedno bagno,,
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 27 2014 10:53:07
Zobacz jak wielka jest arogancja władzy w stosunku do zwykłych mieszkańcówi. Na remont ratusza przeznaczono około pół miliona złotych. Wygląda na to że przygotowują sobie siedzibę na następne cztery lata. Tak są pewni wygranej. A przez osiem lat kadencji zapomnieli o dzieciach, Zamiast zadbać o dzieci i warunki w jakich przebywają pieniądze poszły na Ratusz.
WYBORCA dnia września 27 2014 13:11:01
Skandalem są bzdury wypisywane na tym portalu. Powiedziałbym kiełbasa wyborcza, ale to jest niestety tylko mielonka i to bardzo PODŁEJ, jakości. Szkoda, że ten portal stał się narzędziem politycznym używany bez skrupułów w walce wyborczej. Na szczęście wszyscy o tym wiedzą. Sitwa i kolesiostwo to jest TUTAJ. Klub wzajemnej adoracji. Przykre jest to, że nie głosujecie ZA tylko PRZECIWKO o ile ktoś to rozumie.
do WYBORCA dnia września 27 2014 14:11:31
O co konkretnie chodzi,bo nie bardzo rozumiem jakie bzdury i jakie kolesiostwo?Myślę,że należy spojrzeć prawdzie w oczy,a nie obrażać innych.Widzę,że nerwy puszczają,a trwanie na stanowisku nie zawsze dobrze wpływa na zdrowie szczególnie to psychiczne.
SMW dnia września 27 2014 20:22:07
Andrzeju, dlaczego kłamiesz?
Anka dnia września 27 2014 20:41:20
Wczoraj okolo 19 wjezdzalam do Wlenia,ciemno,dym z kominow zdewelowane budynki,jedno jest pewne to swietne miejsce do krecenia filmow o wojnie i nawet specjalnie nie trzeba zmieniac scenografii.Taka jest prawda kazdy z nas ma narzedzie w reku,prawo do glosu i niech kazdy zgodnie ze swoim sumieniem zadecyduje nie za flaszke a z wlasnej incjatywy z wlasnej potrzeby bo jesli sie tak nie stanie a nasza gmina w takim tempie bedzie sie pograzac to odbiora nam prawa miejskie ,tak sie stalo w Lesnej.Wiec zmobilizujmy sie i do glosowania
Andrzej Jaśkiewicz - do SMW dnia września 27 2014 20:45:18
Wyjdź na miasto i przekonaj się czy kłamię!
Głos rozsądku dnia września 27 2014 20:55:24
Oddając swój głos wyborczy na obecną ekipę tracisz możliwość zabierania głosu na sesjach Rady Miasta.
Krótko mówiąc ty im go dajesz a oni ci go zabierają.
Tak jest teraz ale musisz się na to godzić.
Bla dnia września 27 2014 22:33:44
Widać niektórym nie podoba sie prawda przedstawiana przez pana Andrzeja.
BMW dnia września 27 2014 23:19:08
Tak, był kilkakrotnie wrzucany i szybko skasowany przez Andrzeja. Oczywiście kopie zabezpieczyłem. Piszę o fałszerstwach portalu, Powtarza się ta sama taktyka portalowych adminów.
trzecia w nocy dnia września 27 2014 23:27:10
A wlen jest krainą mlekiem i miodem płynącą.... Jdz dziecko spać
trzecia w nocy dnia września 27 2014 23:29:54
Boże jeszcze jeden nawiedzony
ldzie dnia września 28 2014 08:27:17
Ludzie nie maja rozumu to czytaja artykuly i wierza we wszystko co redaktor napisize, nie sprawdzajac czy to napewno prawda.
BÓL dnia września 28 2014 08:52:44
Aż tak boli jak ktoś ma odwagę i napisze prawdę ?
Najbardziej boli to włodarzy i ich popleczników
j25 dnia września 28 2014 08:57:21
To chyba jakieś jaja z tym J23
jaja dnia września 28 2014 12:08:59
jaja to będą jak wygra i zrobi porządek w gminie
praktyk dnia września 28 2014 15:59:34
Kreatywna księgowość to specjalność Wleńskiej księgowej !
Pewnie założyli, że sprzedadzą starą dachówkę z ratusza za 150 000 zł
koleś dnia września 29 2014 00:58:32
"Budżet Miasta i Gminy Wleń za I półrocze 2014 r. zamknął się nadwyżką budżetową w kwocie 157.891,84 zł."

I wtedy burmistrz pomyslał "A walne sobie nową elewacje na ratuszu"
BMW dnia września 29 2014 07:32:24
Do BÓL i innych, o jakiej odwadze Ty piszesz? Zapytaj autora, dlaczego kasuje komentarze? Czego boi się kandydat?

Autorze, będąc jednym z kandydatów/ nieoficjalnie /, masz szczególny obowiązek dbania o prawdę. Fałsz, zakłamanie i obłuda w mediach stały się tak powszechne, że trudno prawdę głosić. Fałsz, kłamstwa i obłuda osacza również z miejsc, z których powinna być głoszona tylko i wyłącznie prawda. Wy/autorzy strony/ nie dość, że jesteście nieuczciwi, zakłamani to rozprzestrzeniacie fałszerstwa w sieci. Uzurpujesz sobie prawa do wydawania opinii w imieniu mieszkańców. Te wszystkie newsy, to tylko Twój pogląd i nic więcej! A frekwencji nie sfałszujecie i będzie na podobnym poziomie. Znowu eksmisja
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 29 2014 08:52:21
Człowieku! a kogo mam się bać? Ciebie? wolne żarty. Twoje komentarze są i będą kasowane. Z dwóch powodów. Pierwszy to ten, że w swoich postach ubliżasz i obrażasz innych użytkowników tego portalu. Drugi to taki, że jesteś zwykłym tchórzem. Zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności za treść głupot które wypisujesz i starasz się utrudnić swoją identyfikacje korzystając z serwerów proxy. W niektórych krajach takie zachowania (na przykład w Stanach Zjednoczonych) są traktowane jako przestępstwo
internetowe. Masz choć odrobinę odwagi? To stań i powiedz mi to w twarz.

Jeżeli chodzi o"nadwyżkę budżetową". Podejdź do pani skarbnik Marii Gierczyk i zapytaj.

Ja już teraz mogę ci wyjaśnić." Nadwyżka" jest jedynie zapisem księgowym nie obrazującym faktycznego stanu budżetu. Tłumacząc po ludzku.
Jak można mieć nadwyżkę, a jednocześnie nie zapłacone zobowiązania. dla przykładu niezapłacony ZUS w Zespole Szkół, gdzie za każdy dzień zwłoki są naliczane karne odsetki!
koleś dnia września 29 2014 10:25:25
160 tys. nadwyżki i milion kredytów + wciąż zaciągane nowe. Tylko głupiec nie zobaczyłby, że coś tu nie gra...
xyz dnia września 29 2014 10:51:02
Czytając wpisy nic dodać ani ująć! CELEM wszystkich startujących jest
i tak KASA - tak bardzo wypominana obecnemu Burmistrzowi! Ona ich omamia, dlatego i tak będą wszystko robić, aby osiągnąć CEL!!!
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 29 2014 11:23:42
Sytuacja w której uposażenie burmistrza wynosi kilkanaście tysięcy złotych w biednej zadłużonej gminie to drwina ze społeczeństwa. Pierwszym punktem programu każdego kandydata powinno być radykalne ograniczenie pensji burmistrza.
xyz dnia września 29 2014 11:51:04
O ile wiadomo, takie wyposażenia "drwiące ze społeczeństwa" pobierali poprzednicy aktualnej władzy, wtedy okey, teraz be!!!
Czy mogą być ograniczone, może tak! Ale zobaczmy jak jest w całej Polsce, co tam się wyrabia, pensje, odprawy? Czyli i tak zawsze celem zdobycia "władzy" jest jak pisałem "KASA", a każdy konkurent do "władzy" będzie "moim rywalem" któremu trzeba "obrobić tak zwane 4 -litery". A "siebie" przedstawiać jako "męża opatrzności". I nic dodać ani ująć!
mieszkanka dnia września 29 2014 14:16:22
Jeżeli chodzi o pensję burmistrza to była bym za obniżenie ,,,jej do minimum ,,jakie może pobrać ,,,
A.Jaśkiewicz dnia września 29 2014 14:40:43
Całkowicie się Z Panią zgadzam.
BMW dnia września 29 2014 21:45:07
Autorze, wybiórczo manipulujesz danymi budżetu. Odpowiadam w Twoim stylu. A jak nie zabraknie, to co?
Pytałem czego, nie kogo. Zasadnicza różnica. Prawda? Przynajmniej odpowiedziałeś i przyznajesz, że kasujesz/nie tylko moje/ oraz będziesz kasował moje posty. Prawdę Ty nazywasz ubliżaniem i wg Ciebie prawda jest obrażaniem. Twoje epitety nie robią na mnie wrażenia i nie jesteśmy w R.USA. Urządzasz inkwizycję i jednocześnie polowanie na czarownice. Blokując ip i kasując niewygodne dla Ciebie teksty, udowadniasz manipulacje i portalowe fałszerstwa. Mam prawo zachować anonimowość i korzystam z Twojego regulaminu. Prowadzisz portalową farsę. Dzięki Twoim działaniem robię screenshoty i zbieram kopie. Radzę każdemu, aby robił zrzuty ekranu. Jestem bardzo cierpliwy i spokojny. Patrząc na Twoje zdjęcie, piszę przed Twoją twarzą. Taki jest wirtualny świat, który znacznie różni się od realnego świata. Prawnik nie dopatrzył się żadnych obelg czy pomówień i możliwość korzystania z tego, co prawo nie zabrania. Osoby bardzo zaufane znają moje dane, Ty do nich nie należysz. Więc? Kasując komentarze, udowodniłeś swoje matactwa. Tak zwie to prawnik.

xyz, dobrze to ująłeś.
Anka dnia września 29 2014 23:42:32
Ja mam takie pytanie,moze banalne ale nie daje mi spokoju i wzbudza zdumienie.duzo sie mowi o remoncie ratusza takue super i wjazdy dla niepelnisprawnych beda,ok ale jak Ci nie pelnosprawni wejda na pierwsze pietro kur...... bo to nie jest wyczyn ze beda mogli wjechac na parter bo burmistrz jest na pietrze.Ten urzad remontuje sie od kilku miesiecy,koszta rosna,jakus super wykwalifikowanych robotnikow tam nie widac a xzas leci,nie lepiej bylo wziac konkret firme zrobic to raz dwa i po robocie a nie papraka sie z tym ze az strach .Odnosnie szkoly ,jedzenia,przewozu no to nalezy sie nagana i nie chce tego nawet komentowac
pytanko dnia września 30 2014 09:04:00
Prawnik jak rozumiem gminny ?
Darmowy jak służbowe auta ?
miro dnia września 30 2014 14:27:32
I ZE WZGLĘDU NA TEN BURDEL POTRZEBNY WE WLENIU JEST KTOŚ Z DOŚWIADCZENIEM, KTO NIE BĘDZIE SIĘ UCZYŁ SAMORZĄDU 4 LAT.
ZNAM TYLKO JEDNEGO KANDYDATA. DOMYŚLCIE SIĘ KTO TO!
wsk dnia września 30 2014 18:32:50
Na pewnym spotkaniu przedwyborczym nasz obecny burmistrz powiedział, że nie obniży sobie pensji i jak widać dotrzymał słowa.
Wbrew oczekiwaniom nawet ją sobie podwyższył ,oczywiście za obopólną zgodą naszych szczodrych radnych, przyczyniając się tym samym do wzrostu średnich wynagrodzeń w gminie Wleń, co jest kolejnym niepodważalnym sukcesem. Zatrudniając swojego byłego zastępcę jako sekretarkę płci męskiej, niewątpliwie przyczynił się do spadku lokalnego bezrobocia.
Matematyka w tej materii nie kłamie i nawet pan panie redaktorze nie może tego podważyć!
Tych spektakularnych sukcesów jest oczywiście dużo,dużo więcej co zapewne potwierdzi nie jeden markowy bawarski wóz.
Być może dopisze nawet kolejne.
I proszę nie usuwać tego komentarza bo prawda i tak zawsze zwycięży !
co ten wleń dnia października 01 2014 17:50:13
Trochę przesada z tym krachem finansowym. Budżet gminy z tego co pamiętam to 10 mln, z tego co czytam dług wynosi 500 tys. Jest to 5% budżetu. Przy dzisiejszej polityce gospodarczej opartej na keynesie taki ług to nie dług. W dzisiejszych czasach rolowania długi i spłacania odsetek za dług publiczny zagrażający czemukolwiek uważa się dług na poziomie 60% budżetu. Dla mnie to jest chore, moim zdaniem gminy nie powinny się zadłużać, a przede wszystkim ja byłem wychowywany na zasadzie, że długi należy spłacać. Jednakże robicie tutaj wielkie skandale, szopki i Bóg wie co jeszcze jakby gmina miała zaraz ogłosić bankructwo. Kraków w zeszłym roku sięgnął 60%, miał ogłaszać bankructwo... i co? I wszystko jest w porządku. Należy zadać sobie pytanie dlaczego gmina pożycza i czy to jest faktycznie konieczne. Moim zdaniem budowa kolejnej świetlicy, drużki w polu jest fajna. Jasne, jakbym mieszkał na którejkolwiek wsi też bym chciał mieć świetlicę, tylko czy nie lepiej byłoby się nie zadłużać, zejść radnym z diety do 500 zł, burmistrzowi z pensji do 6000, spłacić długi i rozpocząć projekt prac społecznych? Zatrudnić kilka osób długotrwale bezrobotnych aby dbały o wygląd miasta i w końcu przestać gadać i marzyć o Wleniu jako o miejscu atrakcyjnym turystycznie i zacząć wyrywać chaszcze, przycinać krzewy itd. Hmmmm.... Ale niestety to jest niemożliwe... A dlaczego? Z tego powodu, iż każda władza rozliczana jest z wykorzystania środków unijnych, stawiania tablic informacyjnych, że tam nam unia dała, tam też dała i wgl na każdym rogu dała. Co za tym idzie? A no kolejne pożyczki bo przecież unia za darmo nie daje.... musimy mieć te 20% A skąd je wziąć? Noo z banku oczywiście a potem robimy na wleninfo tragedie, że krachy nie krachy.... ehh... kampania wyborcza piękna sprawa, problem jednakże polega na tym, iż nieważne kto by nie został burmistrzem będzie pogłębiał zadłużenie z tego powodu, że po prostu takie mamy realia. A skoro we Wleniu jest tak tragicznie to czy lepiej jest gdziekolwiek indziej? Myślę, że dzisiejsza Polska, jak i dzisiejszy Wleń jest jak dziecko z downem. Trzeba je kochać, ale nie liczyć na poprawę. Dlatego osobiście namawiam do bojkotu wyborów. Nie idźmy i pokażmy władzy gdzie ją mamy.
niki dnia października 02 2014 10:22:42
Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego nie może uchwalić budżetu, w którym planowane wydatki bieżące są wyższe niż planowane dochody bieżące powiększone o nadwyżkę budżetową z lat ubiegłych i wolne środki, o których mowa w art. 217 ust. 2 pkt 6 (nadwyżka środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu jednostki samorządu wynikająca z rozliczeń emitowanych papierów wartościowych, kredytów i pożyczek z lat ubiegłych. Czyli zadłużenie nie może już wynieść 60% budżetu. Tak było kiedyś. W związku z tym co z budżetem gminy?
Dodaj komentarz
Nick:1 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Turniej
Turniej
Turniej


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906397 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.