wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
EKSMISJA NATALKI.
Miejskie
Rodzina Golimowskich mieszkała we Wleniu od kilkudziesięciu lat. Zajmowali mieszkanie w rynku należące go gminy. W ostatnim czasie rodzina miała duże kłopoty z płaceniem rachunków. Ewa Golimowska jest rencistką, jej córka jest również na rencie trwale nie zdolna do pracy. Rodzina żyje z renty, opieki społecznej i alimentów, które dostaje Natalia na półtorarocznego synka Kubusia. Jak tłumaczą nie mieli pieniędzy, żeby regularnie płacić rachunki. Ich zadłużenie narosło do 28 tysięcy. Burmistrz Wlenia eksmitował rodzinę z małym dzieckiem do „mieszkania” socjalnego na wieś gdzie od lat nie dojeżdżają autobusy. Sześć kilometrów od najbliższego sklepu, piętnaście kilometrów od ośrodka zdrowia. Do mieszkania bez wody i elektryczności.
 
B. Golimowska
- Mieszkałam we Wleniu 47 lat. Sytuacja taka była, jaka była, nie miałam z czego płacić za mieszkanie i Pan burmistrz mnie eksmitował.
 Nie wiem, nie wiem! Wyeksmitował mnie do Radomic z dzieckiem, z wnuczkiem, z córką niepełnosprawną, gdzie nie ma wody, światła ...  Ciężko mi jest. Nie wiem jak ja to przeżyję. Nie mogę się połapać z wszystkim. Jedno pomieszczenie, gdzie te meble, wszystko? A Pan komornik kazał mi meble porąbać, które się nie zmieszczą. Paranoja, paranoja.

 
Red. - Burmistrz nakazując eksmisje zdawał sobie sprawę w jakich warunkach
 
Natalia Golimowska- Tak! On powiedział, że tam są warunki, jak ja tam pójdę mieszkać, że jest światło, że jest wszystko, że po prostu nie jest mi w stanie pomóc, że już klamka zapadła, że już koniec.

 Mieszkanie socjalne w Radomicach jest w opłakanym stanie. Składa się z jednego pokoju, w którym jest JEDYNIE kuchenka gazowa i piec kaflowy. Brudne ściany, stare nieszczelne okna, brak prądu, brak bieżącej wody, urągająca ludzkiej godności toaleta na korytarzu.
 
 W takich warunkach teraz będzie mieszkać rodzina z małym półtorarocznym dzieckiem. Rodzina, która skarży się, że nigdy nie mogła liczyć na jakąkolwiek pomoc, ani ze strony opieki społecznej, ani  ze strony burmistrza.
 
Red. - A pomógł Pani ktoś? Opieka społeczna?
 
Natalia Golimowska

- Gdzie?! Ja sama muszę sobie radzić. Sama. Ja już po prostu nie mam siły. Ja po prostu chcę go (syna Kubusia) do rówieśników, chcę po prostu, gdzieś we Wleniu mieszkać, bo inaczej, co ja mogę? Jestem tylko zdana na siebie albo nie wiem będę musiała chodzić i prosić żeby ktoś mi pomógł.
 
Ja bym chciała, żeby naprawdę ktoś się znalazł, żeby mi ktoś pomógł, żeby go po prostu tam dać, pchać do rówieśników, żeby on nie był sam.

 
Natalia wychowuje półtorarocznego synka i mieszkanie z nim w pomieszczeniu bez wody, światła, braku pieniędzy na opał może spowodować, iż dziecko zostanie jej zabrane.
 
Natalia Golimowska
- Nie daj Boże nie będzie tu takich warunków jak trzeba to mi małego zabiorą i co ja wtedy zrobię? Co mam sznurek wziąć i iść się powiesić?

Bawiący się na dożynkach Burmistrz, zaledwie sto metrów od jej domu "nie miał ochoty na rozmowę".Mały Kubuś będzie mieszkał w mieszkaniu bez wody i prądu, praktycznie bez opieki zdrowotnej.A tak wygląda ubikacja mieszkania socjalnego w gminie Wleń do którego przeniesiono matkę z półtorarocznym dzieckiem!


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
MAREK DRAL - LWÓWECKI.INFO


Komentarze
liber21 dnia sierpnia 31 2014 20:51:15
Bardzo stronniczy filmik-proszę najpierw popytać mieszkańców Wlenia o opinię na temat tej rodziny i wtedy zmontować filmik!!!
Andrzej Jaśkiewicz dnia sierpnia 31 2014 21:05:28
Niezależnie od opinii mieszkańców Wlenia na temat tej rodziny nikt nawet Burmistrz nie ma prawa przenieść matki z dzieckiem do mieszkania bez bieżącej wody, bez prądu, praktycznie bez dostępu do opieki zdrowotnej. Tej dziewczynie i jej dziecku po prostu wyrządzono krzywdę. małe dziecko nie może przebywać w takich warunkach!!
Ale o co chodi ...? dnia sierpnia 31 2014 21:15:00
Tymczasem w mieszkaniu, które zajmowali we Wleniu również nie było prądu i wody. O co ten szum - z okien nie widać Wlenia za to piękne Radomice.
Andrzej Jaśkiewicz dnia sierpnia 31 2014 21:24:23
To, że mieszkali bez wody i prądu tym gorzej świadczy o opiece społecznej i Burmistrzu. Do czegoś takiego po prostu nie można dopuścić! I to nie zależnie od tego jak ci ludzie się nazywają. Niezależnie od tego czy są lubiani czy nie!
sprawiedliwy dnia sierpnia 31 2014 21:39:49
dziecko to potrafiła zrobic a niby taka uposledzona,niech sie za robote wezma nieroby a nie z moich podatków ich zywic krwiopijców
ja jestem w szoku dnia sierpnia 31 2014 21:41:29
brak komentarza
Piotr Kodzis dnia sierpnia 31 2014 21:49:43
Ja po prostu nie mogę czytać takich komentarzy jak powyżej. Dwie rencistki pewnie mają 1000zł na miesiąc na 3 osoby w tym mały chłopak, który jak obserwowałem nie raz jest bardzo zadbany!!! Opinie? A jaka jest opinia na Twój temat? Jeść trzeba pić trzeba... A te Panie nie zaobserwowałem żeby piły alkohol!!! Więc z czego mają płacić rachunki?
Ten obcy dnia sierpnia 31 2014 21:59:25
Ja nie rozumiem tego. Opieka pewnie pomaga jak może, każdemu daje po równo. Czyja to jest wina, że ta rodzina doprowadziła się do takiego stanu? Moja? Dlaczego mają niby dosawać więcej od innych potrzebujących? Każdy jest kowalem swojego losu. Opieka troche pomoże, o reszta trzeba zadbać samemu, a nie ciągle narzekać, że mało.
Jan Łobocki dnia sierpnia 31 2014 22:01:53
Panie Andrzeju przedstawiony artykuł pokazuje do czego jesteśmy my zdolni ludzie żyjący ze sobą. Na pewno nie bez winy jest przedstawiona rodzina, ale na miłość Boską czy osoby które podejmują tak trudne decyzje o eksmisji a wcześniej o przeprowadzeniu całego postępowania nie przyszło do głowy, że problem tej rodziny nie powstał z "poniedziałku na wtorek" tylko trwał kilka lat. We Wleniu można pokazać przykłady, gdzie remontuje się mieszkania gminne dla wybranych osób a przecież maja rodziny, które powinny się zaopiekować. Mieszkanie na ulicy Kościelnej wyremontowano z czyich pieniędzy gminnych czy osoby tam przebywającej, która ma rodzinę!!!!
Ale to jest właśnie urzędniczy Wleń. Mam nadzieję ,że PSEE Lwówek Ślaski podejmie stosowne kroki aby zmusić burmistrza Mościckiego do konkretnego remontu sanitarnego przedstawionego budynku.
Kacha dnia sierpnia 31 2014 23:20:46
Matko Boska, jak może ktoś pisac..."dziecko zrobiła, to niech się do roboty weźmie"...chyba tylko jakaś bezduszna osoba! Mam sąsiada pijaczka-sadystę, który całe życie był na garnuszku matki...póki ta nie zmarła... i co, dostał pomoc od opieki, dostaje bony na jedzenie i nawet na papieroski(!) nawet mu rachunki zaległe za prąd spłacili (!!!) i co jemu można było pomóc! to jest właśnie pieprzona biurokracja i znieczulica tych cholernych urzędasów!!! Niech ten człowiek, który mianuje się "burmistrzem"...zejdzie już z tego stołka, bo nie zasługuje na ten tytuł...nie potrafi on zapewnić godnego lokum zastępczego dla matki z dzieckiem, ja bym tam psa nie ulokowała, a co dopiero ludzi....BOŻE a ta "toaleta" woła o pomstę do nieba!! to jest jakaś masakra!!!
Ten obcy dnia sierpnia 31 2014 23:40:29
A moim zdaniem tak powinno być. Życie na socjalu powinno być na granicy egzystencji - bo pomoc socjalna to nie powinien być sposób na życie, tylko pomoc tymczasowa. Socjal powinien odstraszać!Ona jest trwale niezdolna do pracy? Znam multum ludzi bez nóg i rąk, którzy pracują. Niestety ci Państwo już od wielu lat pracowali na swój los, więc nie mam pojęcia do kogo teraz mogą mieć pretensje. Nie lubie burmistrza, ale jak dla mnie to on nie jest tu niczemu winien.
Andrzj Jaśkiewicz dnia września 01 2014 06:01:39
Mieszkania socjalne nie powinny i nie są komfortowe. Jednak powinny zapewnić minimum niezbędne do egzystencji. Brak prądu, wody, toalety w mieszkaniu przeznaczonym przez gminę dla matki z małym dzieckiem to po prostu zwykłe barbarzyństwo. To prawda, że są ludzie dla których socjal to sposób na życie. To jednak nikogo nie upoważnia do tego, żeby deptać ich godność.
Cholera jasna!!! dnia września 01 2014 06:57:51
Gdzie oczy i głowe miała? Mi nikt nic nie dal. Sam dziecku dobry byt zapewniam. Gdzie kiedykolwiek pracowała i sie za siebie wziela? Bardzo dobrze, ze sie za nich biora. Szkoda dziecka, ale to jest prosze panstwa jeden z przedstawicieli wlenskich pasozytow i tragedii prosze nie robic bo na ulicy nie wyladowala. Odrobina zaparcia i dobrej woli i moze wyjsc na prosta!
Zanim dziecko miala ani do pracy ani do nauki wiec sie pytam: dlaczego dostaje CIAGLE z moich pieniedzy pomoc i jeszcze placze ze nie pasuje????
zreszta dnia września 01 2014 07:10:16
niedaleko padło jabłko od jabłoni
Oburzony do cholera jasna dnia września 01 2014 07:18:19
burmistrz i sekretarz dostają z twoich pieniędzy miesiac w miesiac po kilkanaście tysiecy złotych.
I to cię nie boli?
A za co dostaja!!!
za to zeby matke z dzieckiem eksmitować w tak skandaliczne warunku uwłaszczajace ludzkiej godności.
Burmistrz i sekretarz powini oddać wszystkie pensję które pobierali przez osiem lat.
Było by to ponad milion złotych , starczyło by na wyremontowanie kilkunastu mieszkań mieszkan socjalnych.
Jan Łobocki dnia września 01 2014 08:29:16
Tak Panie Andrzeju minimum socjalne powinno być zapewnione każdemu czy w tym przypadku tak uczyniono to nie wiem. Wiem jedno ,że zwróciłem się dzisiaj do odpowiednich instytucji o podjęcie natychmiastowych kroków w tym do Pana Adama Kuklewicza z telewizji Polsat prowadzącego program "Interwencja" jaki i Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim. Zapewniono mnie o podjęciu stosownych czynności jak i otrzymaniu odpowiedzi na przesłane pisma.
Panu burmistrzowi Mościckiemu życzę miłego dnia.
rybak dnia września 01 2014 10:48:42
28 tysięcy zadłużenia to dużo może ktoś napisze jaki tam jest czynsz ,mysle ze razem miały jakieś 1000zł z rent i opieki ,jak czytam tu są to osoby nie pijące to dlaczego nie mogły płacić tego czynszu na co wydawały wszystkie pieniądze .Teraz takie czasy że każdy żyje skromnie ale płacenie czynszu i rachunków zawsze jest na pierwszym miejscu żeby pózniej nie było takiej sytuacji jak tu opisana ,także zacisnąć zęby stanąć na nogi a latać po telewizjach i żalić i przy tym nić nie robiąc tylko płakać inni mająjeszcze gorzej i jakoś sobie radzą
... dnia września 01 2014 11:08:55
A gdzie jest rodzina tych kobiet? Przecież wszyscy wiedzą że rodzina była duża każdy swoją rodzinę założył i w dupie teraz je ma a tak nie powinno być nie twierdzę że nie wiadomo co mają robić ale jakieś obowiązki do pomocy chyba też mają?!!!
Do Jan Łobocki dnia września 01 2014 11:10:06
BRAWO!!! Może jak tv się tym zajmie to Pan burmistrz też się ruszy!!!
Taki-tam dnia września 01 2014 11:30:27
Kazda taka decyzja musi budzić opór bo dotyczy podstawowych praw ludzkich. Bieda jest zawsze upokarzająca,ale można z niej się odbic ,o ile ma się taką wolę.Poza żadaniami kolejnych danin osoby te nie robiły w tym kierunku nic aby się z tego stanu wyrwac.Filmik ten pokazuje rzeczywistość taką w której żyja także setki ludzi których los nie oszczedził i nie mieszkaja w takich warunkach w efekcie eksmisji.Święte oburzenie wyrazane przez niektórych jest niczym innym tylko reklama wprzedwyborczą.
abc dnia września 01 2014 11:37:38
ta rodzine sie gorzej potrakotowalo jak psy! najlepiej klopotu z pod nosa sie pozbyc i na wioche zdala od wlenia wyrzycic . strasznie dziecka szkoda. pan burmistrz sumienia nie ma a wybory tuz tuz!
ot.tak dnia września 01 2014 12:32:12
Przykre ale prawdziwe. Szkoda jedynie dziecka. Nie rozumiem tylko lamentu o sklep i osrodek zdrowia. Ludzie na piechote chodza do lekarza do Pilchowic, do sklepu rowniez. i to starsi i schorowani i nie placza. A zdrowa fizycznie dziewczyna nie moze?
gosc dnia września 01 2014 13:06:33
Bezdusznośc i tyle,oczywiście zgadamy się wszyscy z tym że skoro rachunki nie były płacone eksmisja była nieunikniona,natomiast warunki do jakich te Panie zostały eksmitowane to skandal.To nie są czasy króla ćwieczka !!!!!! Po za tym jakąś winę ponośi tu pomoc społeczna i pracujące tam "wykwalifikowane" jakby się mogło wydawać Panie,dlaczego nikt bz szanownego towarzystwa nie pomyślał o aktywizacji tych ludzi tylko tak od sobie dawał im pieniądze,świadczy to o tym iż mniej zachodu kosztuje zainteresowanie sie ludzmi ,lepiej dac im pare groszy i pozbyć sie .Gdzie opiekun rodziny który pomagałby tym ludziom w gospodarowaniu pieniędzmi i życiu poprostu.Skoro Pani dyrektor z opieki we wleniu bierze taką kase wiec zacznijmy od niej wymagac i od jej pracownikó,wyjdzcie z biura i w teren zobaczcie ilu ludzi potrzebuje pomocy i to nie zawsze tej materialnej !!!!!!!!!!!
Aga dnia września 01 2014 13:07:56
Paranoja to to ,że Natalka młoda osoba ,która nigdy nie garneła się do pracy jak mama ,całe życie na garnuszku podatników ,,,wstyd i hańba co one odwalają ,,popieram burmistrza ,że nic nie powiedział ,Natalka może ty byś chciała do pałacu ,,,Na wszystko trzeba sobie zapracować ,dwie ręce masz ,,a nie tel wołać ...
Pracująca dnia września 01 2014 13:42:44
Chory jest system, który zabiera osobom pracującym, a daje tym którzy nigdy nie pracowali. Chory jest system, który uczy ludzi, że w ten sposób można żyć, aż do śmierci. A teraz pretensje do całego świata, opieka winna, burmistrz winny. A co te panie robiły te kilka, kilkanaście lat wstecz, żeby poprawić swój los? Moje zdanie jest takie, że opieka powinna dawać minimum pieniędzy potrzebnych do przeżycia i to tylko na jedzenie (ludzie bez prądu mogą żyć), po to żeby ludzie, którzy sie na zasiłku znaleźli, jak najszybciej starali się z tej sytuacji wydostać. A to co sie tutaj dzieje, to jest PARANOJA. Tyle lat dostają pomoc i jeszcze krzyczą, że źle. I teraz przyjedzie telewizja i będzie wielkie halo, bo opieka źle działa. A co oni jeszcze mają zrobić? Zabrać je do siebie do domu i nauczyć jak żyć?
Gosc dnia września 01 2014 14:07:18
Bez pradu mozna zyc? Co Ty mowisz,problem jest glebszy tu nie chodzi o eksmisje,przez tyle lat ktos dawal im kase i nie zmuszal do dzialania i teraz taki final.Mi chodzi o warunki w jakich mieszkaja ci ludzie.I prosze uwazac z osadami bo nie wiemy co nas w zyciu czeka albo nasze dzieci ,troche pokory tylko tyle.
Henry dnia września 01 2014 14:29:37
MOPS uczy nieróbstwa !!!
Pracujący dnia września 01 2014 14:49:45
Tak, można. Prąd nie jest niezbędny do życia. Owszem, nie wiem co mnie w życiu spotka, ale nawet jakbym był w takiej sytuacji jak te panie kilka lat temu to bym się chociaż starał jakos z niego wyrwać. A nie, papier o niezdolności do pracy, renta i czekać na zbawienie. Co te panie myślaly, że opieka da im więcej pieniędzy? Że dostaną wille z basenem? Jak nie miały pieniędzy na rachunki to trzeba było oszczędzać, kombinować. Potem wielka afera bo doszło do eksmisji. Na co te panie liczyły? Że pójdą do burmistrza i on tak o od ręki spłaci im całe zadłużenie z gminnej kasy?
mieszkanka dnia września 01 2014 15:25:16
Wszyscy wyżej komentujący mają rację, po części zgadzam się z tymi co krytykują rodzinę za niewydolność wychowawczą i życiową, ale również uważam tak jak Ci którzy twierdzą że w takich warunkach nie da się żyć. Winni są wszyscy począwszy do rodziny po burmistrza - który sam jest nieudacznikiem w prowadzeniu gminy po pomoc społeczną, która we Wleniu daje dużo do życzenia. gdzie był asystent rodziny, który ws swoich zadaniach ma na celu pomoc rodzinie, gdzie pracownik socjalny, nie wspominając o kierowniczce, która pewnie zajmowała się załatwianiem operacji żołądka i wygląda teraz jak strach na wróble. Nikt nie zasługuje na takie warunki życia jakie burmistrz zafundował Natalii i jej synkowi, to dziecko nie zasługuje na to żeby płacić za błędy babci, mamy itd. Pewnie teraz ponieważ nie ma odpowiednich warunków zostanie zabrane do placówki, też za nasze podatki.
wiolka dnia września 01 2014 16:14:06
Każdy jest kowalem swojego losu . Pani Natalia nie jest osobą na tyle niepełnosprawną by nie móc iść do pracy !!!!
kim dnia września 01 2014 18:06:10
Bardzo tendencyjny filmik. Każdy zna historię tej rodziny i boję się, że mały pójdzie jej śladem. Może to strasznie zabrzmi, ale jak inaczej pomóc takiemu dziecku jak tylko wyrwaniem z tego srodowiska i z takich wzorców. Nasz nieudolny system niczego innego nie potrafi.
Co za bzdurypiszecie!! dnia września 01 2014 19:59:52
Najlepiej wybudujcie getto. Zamknijcie w nim tych wszystkich w taki czy inny sposób niezaradnych ludzi, którzy nie potrafią sobie radzić w życiu. A że niektórzy z nich też mają marzenia, pragnienia choćby takie żeby moje dziecko mogło pójść do przedszkola do rówieśników to dla was nic nie znaczy!? Was to śmieszy? Że ktoś taki też chciał by lepszej przyszłości dla swojego dziecka? Żal mi was jesteście zupełnie bez odrobiny empatii. Gdyby ta dziewczyna miała inne nazwisko większość z was piała by z oburzenia. A że to tylko Natalka można ją potraktować jak psa niestety dosłownie. Naprawdę ogromny ŻAL,
mieszkanka 2 dnia września 01 2014 21:16:56
Jakby Opieka Społeczna teraz pomogła tej rodzinie np. spłacając część długu to momentalnie przestałabym pracować i i przestała płacić za cokolwiek i liczyła na to, że w moim przypadku będzie tak samo, że też za mnie spłacą długi. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Fakt szkoda dziecka ale kurcze nie jedna osoba była czy jest w podobnej sytuacji ale po wypłacie jakichkolwiek pieniędzy kierowała się do banku opłacić rachunki a nie do budki z hamburgerami. Wkurza mnie to bo tak to każdy gadał same złe rzeczy na tą rodzinę a przychodzi taki moment i wszystkim strasznie ich żal. I ktoś dobrze wcześniej napisał, że opieka pomaga ile może, nie wyczarują przecież pieniędzy i nie zaczną rozdawać a kto i jak nimi dysponuje to już jest danych osób decyzja.
wróżek dnia września 01 2014 21:34:09
Tak się kończy dawanie kasy za nic. Ta panie powinny robić cokolwiek - chociażby pielić kwiatki na wleńskich klombach, COKOLWIEK! Co ma w ogole burmistrz do tego? Dlaczego on ma im dawac jakąkolwiek kase? Rozumiem, że jak ja -uczciwie pracujący i płacący podatki człowiek - pójdę do burmistrza i poprosze o pieniądze to też mi da tak? Bo niby dlaczego mam być gorszy?
Empatię? Empatię mogę mieć do dziewczynki w Afganistanie, której bomba zniszczyła dom, a nie dla kobiety, która NA WŁASNE ŻYCZENIE doprowadziła się do takiego stanu.
ja dnia września 01 2014 21:45:03
Fakt,tendencyjny ten artykuł.Pytanie dlaczego jego autorzy nie zainteresowali się wcześniej problemem-przecież oni od kilku miesięcy co najmniej żyli bez prądu i wody(nie licząc tej w baniakach plastikowych).I tam tez był wtedy Kubuś.wybory się zbliżają i autorzy chyba władzy nie lubią?To jest ten moment,ale wcześniej było o.k. tam wszystko oczywiście.
ktoś dnia września 01 2014 22:27:15
z tego, co widziałem, p. Natalka kopciła jak smok. Gdyby rzuciła palenie), to może by i na czynsz starczyło, i na prąd?
kahca dnia września 02 2014 00:38:58
P. Łobocki....mam nadzieję...i trzymam kciuki, żeby "Interwencja" coś zdziałała, bo to nie są warunki dla dziecka....nawet dla dorosłych nie są! :(
diurand dnia września 02 2014 12:08:07
Może jaśkiewicz pomoże??? a nie ciągle biadoli i biadoli?
Mieszkanka .. dnia września 02 2014 13:20:45
Jeżeli miasto wyremontuję Panią mieszkanie ,,,To kto poniesie koszty tego remontu ,przecież nie burmistrz ,,A czy P .G.Sama mieszka w Radomicach ,to jest pięknie położona wioska z świeżym powietrzem ,w sam raz odpowiednie warunki dla małego dziecka ,,Do przedszkola wozi autobus,,,A do miasta można z jechać rowerem,,,Tylko po co ,jak te panie wolą wygodnie wozić się samochodem.,,Wygodne życie te Panie sobie obierają ,,,Kręcą wszystkimi jak mogą ,,,
kim dnia września 02 2014 16:33:41
Na wsiach też mieszkają dzieci i wystarczy żyć w zgodzie z ludźmi a rówieśnicy dla małego na pewno się znajdą. Ma dopiero 1,5 roku, więc jeszcze trochę minie, zanim "wypchną" go z domu. Babka dziecka nieczego Natalki ani reszty nie nauczyła prócz tego, jak żyć na koszt państwa. Czemu nie, jeśli państwo na to pozwala, ale jak widać wszystko ma swój koniec.
Andrzj Jaśkiewicz dnia września 02 2014 17:18:29
Pozostaje pytanie. Czy wolno umieścić ludzi w takim lokalu? Bardzo proszę o odpowiedz.
kim dnia września 02 2014 17:34:57
Zgodnie z powyższymi przepisami przez pojęcie rlokal socjalnyr1; należy rozumieć rlokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2, przy czym lokal ten może być o obniżonym standardzier1;.Obniżony standard nie oznacza pozbawienia lokatorów w ogóle dostępu do pewnych urządzeń czy pomieszczeń, ale może je stosownie ograniczać, np. poprzez umiejscowienie jednej wspólnej łazienki lub WC na korytarzu.Pomieszczenie zastępcze, do którego można eksmitować dłużnika, oprócz wskazanych wcześniej warunków, powinno spełniać jeszcze następujące:posiadać dostęp do źródła zaopatrzenia w wodę i do ustępu, chociażby znajdowały się poza budynkiem;
posiadać oświetlenie elektryczne i naturalne;
posiadać możliwość ogrzewania [wydaje się, że wymaganie to jest spełnione, jeżeli w pomieszczeniu tym są sprawne kontakty elektryczne umożliwiające podłączenie piecyków elektrycznych; możliwość ogrzewania powinna raczej być zapewniona w każdym z pokoi (izb) pomieszczenia zastępczego];
posiadać niezawilgocone przegrody budowlane;
zapewniać możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków (niewymagane wobec tego jest zapewnienie samego urządzenia, ale np. albo zainstalowanie instalacji gazowej, albo poprzestanie na kontaktach elektrycznych, dzięki którym może funkcjonować kuchenka elektryczna i inne urządzenia umożliwiające przygotowanie posiłków).
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 02 2014 18:28:47
Problem polega na tym, że ubikacja jak widać na zdjęciu nie spełnia żadnych norm ani przepisów. Podobnie jest ze studnią. Punkt poboru wody podobnie jak ubikacja powinien odpowiadać standardom miedzy innymi sanitarno epidemiologicznym. Nie trzeba być wybitnym fachowcem, żeby stwierdzić, że studnia z której czerpią wodę mieszkańcy nie spełnia warunków technicznych. Pełną odpowiedzialność za jakikolwiek wypadek zaistniały przy czerpaniu wody w przypadku Radomic poniosła by gmina. To jest zupełny brak wyobraźni i odpowiedzialności ze strony Burmistrza. Podobnie jest z instalacją elektryczną.
PS.
Dla zainteresowanych:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690) Lekturę tego rozporządzenia szczególnie polecam burmistrzowi Bogdanowi Mościckiemu
MIESZKANKA WLENIA dnia września 02 2014 19:16:30
Ja juz czytac tego nie moge-wszystko sie zgadza kazdy zna rodzine stad te opinie.Opieka we Wleniu o tak pomagaja i to nie zawsze tym ubogim!Pare lat temu odbieralam zasilekn rodzinny na dzieci.na biurku pani lezaly zaakceptowane wnioski o zapomogi i pech chcial ze zobaczylam nazwisko osby ,,potrzebujacej,,bylam w szoku Wlen nie Warszawa znamy sie wszyscu a ta osoba nigdy pomocy nie potrzebowqala wiec???gdy pani zobaczyla ze je czytam bardzo szybko je zabrala.Nastepny przyklad?szla pani z opieki ibardzo namawiala pana pod duzym gazem zeby przyszedl po zapomoge on mimo promili byl zdziwiony,, a co dacie mi cos?,,
Nie osadzajcie ludzi wg.nazwisk nikt nie wie do konca jaki los go czekai ci ktorzy staraja sie podolac wszystkiemu czasem chocby chcieli
nie daja rade .Tylko wstydza sie o tym mowic albo nie wiem co jeszcze.super dostali dach nad glowa !tylko kto z was tak bardzo oburzonych ze dostali to na co zasluzyli sam chetnie zgodzilby sie tam zamieszkac choc tydzien.
Bez wody,pradu mozna zyc -pewnie zawsze jakis strumyk pozostaje a i ognisko mozna rozpalic! Katolicy !Ha ,ha do bani z wami
I nie obchodza mnie wasze lkomentarze krytykujace to co napisalam!
mieszkaniec dnia września 02 2014 19:52:29
Jesli beda mieli prad to jak dlugo kto bedzie oplacal rachunki
ALE BEKA dnia września 02 2014 21:29:13
LUDZIE MORZEMY O TYM NAPISAC KSIOZKE I JAK JA SPRZEDAMY TO DAMY IM TE PIENIODZE I NIECH MAJA CO NIE I WLASNIE TAK POWSTAL CZOKAPIK DADZA RADE SPOKOJNIE STARSZA PANI I TAK SIEDZI CALE DNIE NA KANAPIE PROPONUJE PRZYKUC ROWER DO PODLOGI I NIECH JEZDZI SE TAK CALY DZIEN I BENDA MIELI PROD .-NATALKA DO STODOLY KURY KARMIC YY OWCE BARANY CZY CO TAM CHCA I BENDA MIELI SZAME ZA FREE I TAK POWSTALA CZEKOLADOWA PYCHA I TO JEST JUZ JAKIS KROK W CYWILIZACJE WIADOMO NAJPIERW LATAL MAKUMBA Z TOPORKIEM A POZNIEJ DOPIERO WYKLUL SIE SID I TAK WLASNE BENDZIE BRZMIEC PIERWSZA LINIKA W KSIAZEDZCE TAK ZE CYA ALL I POZDRO
mieszkaniec dnia września 03 2014 05:21:34
O Twoim analfabetyzmie i głupocie mozna napisac zbiór tomów. CYA i POZDRO
rybak dnia września 03 2014 10:32:22
Panie Jaśkiewicz wez je do siebie będzie po kłopocie
STE=KRA dnia września 03 2014 12:06:15
MIESZKAM WE WLENIU 50LAT I ZNAM TĘ RODZINĘ ,,,NATALKA CZASEM ODWIEDZAŁA MNIE ZE SWOIM SYNKIEM I MUSZĘ PRZYZNAĆ DZIECKO ZADBANE ,CZYSTE SCHLUDNIE UBRANE MIMO S NIE MOGĘ TRUDNYCH WARUNKÓW W MIESZKANIU..NIE BĘDĘ NIKOGO OCENIAĆ ,NIE MAM DO TEGO PRAWA ŻAL MI NATALI I JEJ SYNA ,ALE NIC NIE MOGĘ PORADZIĆ
EKSmisja dnia września 03 2014 12:28:22
Autorzy, to medialni kanciarze, krętacze i fałszerze, typowe hieny. Taniec chochołów trwał i trwa. Cały czas szukacie haków i zapominacie, że ... Czy eksmitowane osoby zgłosiły się kiedykolwiek z własnej inicjatywy, aby odpracować rosnące długi? Janie Łobocki, tryb postępowania eksmisyjnego trwał kilka lat. Trzeba było pomóc. Gdzie byliście pseudoobrońcy przez ten czas? Masz rację, ta rodzina od sprowadzenia się do Wlenia miała i ma taki styl życia. Pewna starsza pani mówiła o takich, że Pan Bóg dał rączki i nóżki, ale tytułu i majątku zapomniał. Pasożytowanie na dobroci innych też ma swój kres. Ach, ta prostacka propaganda. Pytanie: Ile zapłaciliście za ten wywiad lub co obiecaliście i czyim kosztem? Kto was finansuje? Robicie to w czynie społecznym? Dla kogo?

Bardzo dobrze, czas najwyższy i wreszcie wyczeszą pasożytów i będzie ładnie. Przecież tego chcecie.
Stan należności od odbiorców /mieszkańców na koniec 31 marca 2014 r. wynosił 695.340,47 zł. Do osób zalegających z płatnościami wystosowano pisma informujące o kwotach zaległości i niezwłocznego uregulowania płatności. Następnie wkroczy windykator i będzie miał co robić. Rozumiem, że niektórzy mają problemy finansowe, ale rachunki należy płacić i nie wolno lekceważyć upomnień i w wielu przypadkach można odpracować zadłużenie. Trzeba tylko chcieć i nie udawać, że problemów nie ma. Panowie, piszcie kolejne paszkwile. Przy okazji podajcie listę tych dłużników.

Z tego co wiem, w urzędzie oprócz burmistrza i sekretarza są inni urzędnicy, którzy zajmują się działem i obiektami budowlanymi. Prowadzisz ponoć firmę budowlaną, mogłeś zrobić kalkulację i wcześniej wyremontować. Oczywiście z zachowaniem pełnych formalności. Z pewnością nikt by nie stanął na przeszkodzie abyś ze swoją ekipą to wykonał. Ale, to przeszkodziło by w opluwaniu.
uważaj dnia września 03 2014 12:58:36
Jeszcze Jaśkiewicz weźmie twoje słowa dosłownie, Przyjdzie do ratusza i zrobi porządek. Ale wtedy nieudacznicy ratuj się kto może.
A.Jaśkiewicz dnia września 03 2014 13:16:56
(DO EKSmisji)
Bardzo proszę odnieś się do argumentów i przepiów na które się powołuję. Ja nikogo w przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam. Zamiast do obrzucania kogokolwiek inwektywami zapraszam do rzeczowej dyskusji.
Magda dnia września 03 2014 15:11:38
Każdy w tym kraju pracujący utrzymuje średnio 2 osoby bezrobotne pracujące na czarno, nie mówie akturat o tych osobach ale ilu jest takich mieszkańców Wlenia co przyjeżdżają nowymi autami z Niemiec do podpisu do PUP i śmieją się w żywe oczy że to niemiec pożyczył auto... Niektórzy wstydu nie mają tylko ubezpieczenie biorą w PUP i i tak nie mają ochoty iśc do pracy...
Bajm do chochoła z eksmisji dnia września 03 2014 22:09:24
Czy ty w swoim życiu widziałeś bardziej skandaliczne warunki mieszkaniowe?
Aż nie chcę się wierzyć ,że burmistrz przeniósł matke z małym dzieckiem to mieszkania nie przystosowanego do pobytu ludzi.
Więźniowie, maja zapewnione lepsze warunki bytowe.
Wyzwiskami skierowanymi do autora artykułu chcesz zatuszować partactwo burmistrza w tej sprawie?
Czy ty nie jesteś większym pasożytem od tych wszystkich mieszkańców Wlenia którzy zalegają z różnych powodów z opłatami.
Miej trochę cywilnej odwagi słomiany bohaterze i podpisz się z imienia i nazwiska.
I czy powtórzysz wtedy swoje słowa :
Bardzo dobrze, czas najwyższy i wreszcie wyczeszą pasożytów i będzie ładnie.
do eksmisji dnia września 04 2014 06:59:50
Ty mowisz o opluwaniu? Jestes hipokryta.

"Autorzy, to medialni kanciarze, krętacze i fałszerze, typowe hieny."

Podpisz sie nazwiskiem skoro taki pewny swoich racji jestes. A co do tej rodziny masz racje. Koniec z pasozytowaniem. Czas nauczyc sie zyc na wlasny rachunek
do magda dnia września 04 2014 10:57:18
a co żal ci dupe ściska że ludzie jakoś sobie radzą i zarabiają?
a co lepiej juz nie pracować i siedzieć na garnuszku państwa jak opisywana rodzina powyżej?????? jesteś typowym 'polaczkiem' który sam gówno robi a innym zazdrości, że jakoś sobie radzi. Jeżeli tak cie serce kuje, że ktoś sobie kupi nowe auto, to prosze bardzo możesz też jechać i sobie zarobić. Granice są pootwierane ale nieee... lepiej zazdrościć......
Adam dnia września 04 2014 12:25:58
Pewnie chodzi to że pracują tam zarabiają nie mało a tutaj udają głupa i biorą pomoc cyzli taki typowy 'przekręt' pracuje za granica a socjal ciągne w polsce. Jak komuś się podoba tam to niech się na stałe przeprowadzi i tam pobiera świadczenia !
Mieszkankaa dnia września 04 2014 22:00:31
Cóż z jednej strony jest to bardzo przykre, ale z drugiej strony te Panie same sobie zapracowały na takie zycie. Mieszkam we Wleniu od urodzenia i duzo razy widziałam jak te Panie potrafiły przesiedziec na ławce pod wierzbą całe dni nic nie robiąc, zamiast podjąć jakąś prace. W dzisiejszych czasach kazdemu jest ciezko, ale kazdy próbuje cos robic, zarabiac na siebie i na rodzine, a nie byc cały czas na garnuszku gminy czy tez opieki społecznej.
:) dnia września 04 2014 23:26:16
W dzisiejszych czasach kazdemu jest ciezko, ale kazdy próbuje cos robic, zarabiac na siebie i na rodzine, a nie byc cały czas na garnuszku gminy czy tez opieki społecznej.

Co za bzdury. Proszę włączyć telewizor. Mamy wzrost gospodarczy, jesteśmy liderami w Europie. Niemcy nam zazdroszczą. Jakie ciężkie czasy?
strzelec dnia września 05 2014 07:36:27
o co ten szum malo takich ludzi w wleniu-/ztego co wiem jest paru takich co tez w wleniu nie maja pradu ijakos nikt ich nie wyrzucza .
do strzelca dnia września 05 2014 09:39:37
Chlopie za to ,ze nie masz pradu i nie placisz za prad nikt cie nie wyrzuci,troche logiki,trzeba nie placic czynszu za lokal to wtedy jest eksmisja. Zeby bardziej zrozumiec eksmisja to nakaz opuszczenia lokalu, a bardziej zeby prosto bylo mozesz mieszkac cale zycie bez pradu i np.wody i nikt cie nie wyrzuci jesli placisz czynsz za lokal
strzelec dnia września 05 2014 13:56:43
no wlasnie .,to co robily z dwoma rentami i alimentami ?ile trzeba nie placic miesieczy by tak naroslo,,,tez prawda ze pieniedzygdzies sialy wiecz jezeli pan jaskiewicz taki dobry to niech im pomoze
jak sie nie ma ... dnia września 05 2014 18:36:01
"...jak sie nie ma na czynsz,to sie mieszka pod mostem.Albo na sniegu w parku" cytat z filmu "Wloczegi". Pozdrawiam wszystkich rozsadnie myslacych.
Wilma dnia września 05 2014 21:28:37
...jak sie nie ma na czynsz,to sie mieszka pod mostem.Albo na sniegu w parku"

Jest coś takiego, jak dodatek mieszkaniowy dla najuboższych. W tym przypadku się nie należał?
Flinston dnia września 05 2014 22:34:58
Jest cos takiego, jak dodatek nieróbstwa dla pasożytów. W tym przypadku się należał i chwała burmistrzowi za to, że wreszcie kopa w dupe dostają!
EKSmisja dnia września 05 2014 22:42:14
Różne opinie i o różnym tonie. Oczywiście, wg autorów zawsze winnym jest burmistrz.
uważaj, kto broni przyjść do Ratusza? Każdy ma prawo tam wejść zachowując porządek.
Z chęcią niesienia pomocy z pewnością nikt go nie wyrzuci. Jak ma ochotę, niech idzie.

Andrzeju, Twój/wasz cel jest znany. Odpowiedz konkretnie na moje poprzednie pytania. Nie oceniam was jako ludzi, tylko jako dennych i mściwych autorów stronniczych artykulików z jedynym celem. Doskonale widać, że Tobie i wam chodzi o niszczenie wizerunku! Pamiętaj, że kiedyś to powróci do Ciebie i do was ze zdwojoną siłą! To jest w waszych tekstach. Jeszcze raz pytam, co uczyniliście, aby pomóc tym i innym mieszkańcom w podobnej sytuacji? Dlaczego nie zapytałeś, gdzie się kształciły? Gdzie i kiedy pracowały? Dlaczego nie płaciły rachunków? Ile wynosił czynsz za miesiąc? Ile otrzymywały miesięcznie renty i alimentów? Dlaczego tego nie opublikowałeś? Fałszujesz rzeczywistość! Dlatego powtórzę; kłamcy, krętacze, oszczercy, fałszerze, medialne hieny i mendy.

Magda i Adam, cała prawda. To jest ta podwójna moralność i bezczelne cwaniactwo. Krótko, oszuści!

Bajm, dlaczego Ty nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem? Gdzie Twoja odwaga? Tak, widziałem o wiele gorsze lokale i Ci nawet się nie śniło. Nie zapominając o bezdomnych! Tacy też są we Wleniu. Mogłeś pomóc, dlaczego tego nie zrobiłeś? Menda też jest pasożytem. Klasyk dla Ciebie i spółki:
CHOCHOŁ mówi:
Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór,... ostał ci sie ino sznur...

Do ,,do eksmisji,, hm, Ty też nawet nicka nie używasz. Stwierdzam tutaj prymitywną propagandę! Patrz artykuły autorów i podtrzymuję moje słowa, które cytujesz. Od 16 roku życia żyję na własny rachunek , godnie i nigdy nie żyłem na koszt podatnika. Jestem bardzo dobrze ubezpieczony.

Ile wynosi czynsz za to lokum w Radomicach? Czy będzie naliczany?
&
Śmiechu warte dnia września 05 2014 23:24:55
Do Magdy:
W tym kraju jest tak zle ,ze nawet premier do pracy za granice uciekł!!!
do EKSmiska dnia września 06 2014 03:51:47
podaj najpierw swoje imie i nazwisko a potem wymagaj od innych zeby sie podpisali dlmnie jestes zwykla marionetka i jak jestes madrym czlowiekiem to sie podpisz imieniem i nazwiskiem to pogadamy
obiektywny dnia września 06 2014 09:21:49
Do EKSmisji oczekujesz odpowiedzi na swoje pytania to się podpisz z imienia i nazwiska tak jak to robi np. P. Jaskiewicz a potem wymagaj tego samego od innych. Miej odwagę bo jak znam życie w końcu i tak poznamy twoje imię z plakatów i list wyborczych w nadchodzących wyborach. Ta retoryka wypowiedzi jest mi jakoś dziwnie znana.
Misza dnia września 06 2014 09:25:49
Znam ta rodzine od ponad 30 lat .. Poza tym ze bieda była to ja nigdy nie widziałam Pani Boleslawy pijanej itd . O dzieciach tez nie słyszałam ze huligani czy wandale . Szkoda mi jej miła zawsze dzieci grzeczne . Zastanawiam sie co bedzie z mieszkaniem czy ktos tam pójdzie mieszkac czy po prostu bedzie puste stalo . Szkoda mi jej bo dzieci urodzila wychowala jakos wykarmila i tez pomocy od nich nie ma ale lans ma facebooku musi byc . Trzeba jakos kobiecie pomoc i sprawę naglosnic ja postaram sie ze swojej strony skontaktowac sie z pania Jaworowicz .
A.Jaśkiewicz dnia września 06 2014 10:45:40
Jak zwykle zamiast argumentów inwektywy. Obsesyjna wręcz nienawiść pewnych środowiskwe Wleniu które reprezentuje " eksmisja" .Z bzdurami które wypisuje trudno polemizować.
Na koniec jeszcze jedno pytanie do wszystkich dla których wysłanie młodej dziewczyny z dzieckem do mieszkania bez toalety, która w zimie, w śniegu, na mrozie będzie musiała gołymi rękami wyciągać wodę ze studni.Do tego wodę która ma wątpliwą zdztność do spożycia. Na tym waszym zdaniem ma polegać Sprawiedliwość nazwijmy to ludowa? Poniżać godność kogoś tylko dlatego, że jest niezaradny? że nie potrafi poradzić sobie w życiu tak jak wy?
Do Misza dnia września 06 2014 11:25:35
Dzieci zawsze grzeczne,smiechu warte.Najpierw sie dowiedz gdzie niektore z jej dzieci sa a potem komentuj
pan tadeusz dnia września 06 2014 15:09:00
Płace górę podatków, część z nich idzie pewnie na pomoc dla ludzi ubogich. Jednak wolałbym, żeby moje pieniądze trafiały do ludzi, którzy będą potrafili je wykorzystać, a nie nazwijmy to wprost - zmarnować. Czasem chyba wolałbym mieszkać w średniowieczu, tam nie było ludzi niezaradnych, bo jak ktoś chciał przeżyć to musiał pracować itd. A teraz jak ktoś jest niezaradny, to jeszcze mu sie pomaga być bardziej niezaradnym - no bo jak niby nazwać dawanie wszelkiego rodzaju zapomóg? Jaką motywację do znalezienia pracy ma ktoś kto dostał papier, że jest "niezdolny do pracy" i jeszcze dostaje za to pieniądze?
:) dnia września 06 2014 18:12:35
Wolę, żeby moje podatki szły na pomoc najuboższym a nie na bardzo wysokie pensje nierobów! Koniec i kropka.
pan tadeusz dnia września 06 2014 19:24:04
z dwojga złego, wolałbym, żeby moje podatki szły na kogoś kto chociaz udaje, że pracuje. Pamietam jeszcze czasy jak wracałem z pociągu z pracy, a ta pani siedziala sobie pod wierzbą, dzień w dzień praktycznie. Nie jest mi jej żal bo sama sobie na taki los zapracowała. Kto jej bronił dorabiać sobie w jakikolwiek sposób? Zbierać jagody w lesie, grzyby itd., popilnować komuś dziecka, skręcać długopisy. Przecież wiedziała, że ma długi, że nie płaci rachunków, czynszu. Myslala, że przyjdzie burmistrz i jej wysypie dolary z rękawa? Dziwi mnie to wielkie oburzenie natalki, że opieka nie pomaga, że burmistrz taki, a ktoś tam taki. Szkoda, że panie wymagają od innych więcej niż od siebie.
EKSmisja dnia września 07 2014 00:35:20
?
do EKSmiska, a Ty to kto lub co? Mnie nie przekonasz. Tak też gadamy i ...?
do obiektywny, niczego nie wymagam i niczego nie oczekuję, tylko pytam. Jasne? A Ty czemu się nie podpisujesz? Nie mam predyspozycji bycia osobą publiczną. Andrzej chce być na świeczniku, ja nie. Mojego imienia i wizerunku nigdy zobaczsz na żadnych plakatach! Czyli słabo znasz życie.

Autorze, rzeczywista rzeczywistość faktów dokonanych. Zacząłeś temat, to go dokończ.
W jakim stanie zostawiły panie lokal i kto poniósł koszta eksmisji? Kogo obciąża to zadłużenie? Będzie umorzenie? Czyli koszta poniesie Gmina. Prawda? I co dalej?
A jednak Andrzeju, obsesję, to wy autorzy macie. Konkretnie, jakie inwektywy? Reprezentuję tylko i wyłącznie siebie, nie fantazjuj. Jakie bzdury? Nie udawaj. Gdzie byliście przez ostatnie lata czy miesiące? GDZIE? Przedstaw rozliczenia tych pań. O tym prywatnym blogu i o autorach zdania nie zmienię. To nie oznacza nienawiść. Nikt inny tylko wy upokarzacie publicznie takich ludzi. Kto wywołał tę dyskusję, publikując nagranie i opisał to wydarzenie pomijając prawdę? Też inwektywy? Masz dowód na to, że woda nie nadaje się do spożycia? Sprawdzałeś? Wolny człowiek i wolny wybór. Ty wiesz, co to jest zesłanie? Eksmisja jest ostatecznością i na ulicy nie wylądowały. Do zimy jest jeszcze trochę czasu, może poćwiczyć. Człeku, daj se na wstrzymanie, chcesz to pomagaj i nie pytaj.

pan Tadeusz, nic dodać, nic ująć.

do EKSmiska, a Ty to kto lub co? Mnie nie przekonasz. Tak też gadamy i ...?
do obiektywny, niczego nie wymagam i niczego nie oczekuję, tylko pytam. Jasne? A Ty czemu się nie podpisujesz? Nie mam predyspozycji bycia osobą publiczną. Andrzej chce być na świeczniku, ja nie. Mojego imienia i wizerunku nigdy zobaczsz na żadnych plakatach! Czyli słabo znasz życie.

Autorze, rzeczywista rzeczywistość faktów dokonanych. Zacząłeś temat, to go dokończ.
W jakim stanie zostawiły panie lokal i kto poniósł koszta eksmisji? Kogo obciąża to zadłużenie? Będzie umorzenie? Czyli koszta poniesie Gmina. Prawda? I co dalej?
A jednak Andrzeju, obsesję, to wy autorzy macie. Konkretnie, jakie inwektywy? Reprezentuję tylko i wyłącznie siebie, nie fantazjuj. Jakie bzdury? Nie udawaj. Gdzie byliście przez ostatnie lata czy miesiące? GDZIE? Przedstaw rozliczenia tych pań. O tym prywatnym blogu i o autorach zdania nie zmienię. To nie oznacza nienawiść. Nikt inny tylko wy upokarzacie publicznie takich ludzi. Kto wywołał tę dyskusję, publikując nagranie i opisał to wydarzenie pomijając prawdę? Też inwektywy? Masz dowód na to, że woda nie nadaje się do spożycia? Sprawdzałeś? Wolny człowiek i wolny wybór. Ty wiesz, co to jest zesłanie? Eksmisja jest ostatecznością i na ulicy nie wylądowały. Do zimy jest jeszcze trochę czasu, może poćwiczyć. Człeku, daj se na wstrzymanie, chcesz to pomagaj i nie pytaj.

pan Tadeusz, nic dodać, nic ująć. Prawdy autor nigdy nie widzi.
EKSmisja dnia września 07 2014 00:38:26
Niechcący zdublowało. Jedną część można wykasować.
pieprzenie dnia września 07 2014 10:01:03
Ale to ty zaczales opluwac i obrazac a nie on! Rozumiesz roznice? Przedstawil sie a ty nie. Klapki masz na oczach czy blokade na mozgu.
Sam sobie na wstrzymanie wez.
Ach... dnia września 07 2014 10:06:15
Ach jakie to rycerskie dokopać leżącemu? Prawda panie Tadeuszu. Choćby to była kobieta. szanowny panie EKSmisja. To że ma dziecko przecież wam nie przeszkadza. Najlepiej na stos z nią. A dziecko? Do sierocińca! Jacyście prawi i dobrzy. Prawdziwi z was chrześcijanie. Oby takich więcej w naszym Wleniu!
Wilma dnia września 07 2014 12:26:25
Jacyście prawi i dobrzy. Prawdziwi z was chrześcijanie. Oby takich więcej w naszym Wleniu!

Jeśli wziąć pod uwagę, ile osób we Wleniu żyje na społeczny koszt (w tym także radośnie i bezrefleksyjnie rozmnażające się mamusie oraz przypadkowi tatusiowie, których zobowiązania pokrywa państwo), to pozostali bez żadnych wątpliwości są "prawi i dobrzy" oraz przepełnieni chrześcijańskim miłosierdziem: tyrają i bulą bez protestu. :)
pan tadeusz dnia września 07 2014 15:55:20
Nikogo nie kopie. Prawda jest taka, że jakby te panie chciały to by nie miały długów. Najlepiej siedzieć pod wierzbą, udawać, że nie ma problemu i liczyć na cud. Gdyby nie było czegoś takiego jak renta i takiej instytucji jak opieka społeczna to co wtedy? Usiadłby i czekały, aż umrą? Bo mi sie jednak wydaje, że pomimo tego, że są ponoć "niezdolne do pracy", to by ostro harowały, żeby na chleb zarobić. A tutaj nie dość, że na garnuszku państwa to jeszcze narzekają, że źle. Mogło być gorzej! Ilu jest ludzi bezdomnych na świecie? Większość z nich pewnie by oddali wszystko za taką toalete.
Teraz po latach, beztroskiego życia nagle wielki lament i pretensje do całego świata. Nagłośnią sprawę i co? Pokażą całej Polsce stronniczy artykuł, jaka to ta pani jest biedna, a opieka społeczna okrutna bo zesłała ją do takiego mieszkanie. Nikt nawet słowem nie wspomni o tym wszystkim, o czym pisałem wyżej.

A co do dziecka. Teraz argumentem jest to, że jest dziecko. Za kilka lat będzie argument, że ta pani już jest stara. I tak zawsze będzie coś.
AntyTadek dnia września 07 2014 19:24:06
Tadek zjedz snickersa ...
Hmmm... dnia września 07 2014 21:00:16
Mnie ciekawi jak wyglada mieszkanie zajmowane przez te panie do tej pory...
miszkanka dnia września 08 2014 14:19:56
W tragicznym stanie zostawiły mieszkanie ,cała ekipa interwencyjnych sprzątała ,aby lokal jakoś wyglądał ...I tu można zadać pytanie czemu Panie nie posprzątały po sobie ...Czy też nie są zdolne do takich czynności ..Dostają wszystko na tacy ,i wiecznie im mało ..Zero wdzięczności co za ludzie....
teo dnia września 08 2014 21:24:51
Panowie którzy stroją się w piórka obrońców tzw. biednych mają jeden cel zbliżające się wybory i tyle. Nie należę do zwolenników obecnych władz ale w tym przypadku mam im za złe dlaczego dopiero teraz zrobili to co powinni zrobić już dawno. Panie Jaśkiewicz nie mam zamiaru nikogo obrażać , to Pan obraża inteligencję przeciętnych ludzi argumentem że oni są nieporadni.Zyczę każdemu takiej nieporadności.To już trzecie pokolenie które żyje na koszt innych i wie Pan o tym bardzo dobrze.Dwie renty i alimenty to mało.A ile dni nie lat te Panie przepracowały.Mamy w gminie 12 sołectw i co tam od kilku pokoleń żyją zwierzęta nie ludzie, nie wychowują dzieci,wodę nie czerpią ze studni.Co ona nie może.To proszę niech Pan sam w swoim miłosierdziu na swój koszt stworzy im godne warunki do życia. Tak dziecko nie jest niczemu winne ale są inne możliwości żeby mu pomóc a nie przy okazji utrzymywać darmozjadów i nierobów
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 09 2014 05:40:10
Jeżeli piszesz, że w 12 sołectwach mieszkańcy czerpią wodę ze studni wychowując przy tym małe dzieci, to ludzie którzy sprawują władzę w tej gminie powinni ją jak najszybciej oddać. Jeżeli władze nie potrafią realizować zadań z zakresu opieki społecznej skazują małe dziecko na warunki urągające godności człowieka, ( zupełnie mnie nie interesuje jak nazywa sie jego babcia) to ja takiej władzy już dziękuję!
teo dnia września 09 2014 09:04:35
Tak powinni oddać władzę a najlepiej Panu.Los tych ludzito dla Pana to jedno z narzędzi w osiągnięciu tego celu (jedno zdanie o dziecku a reszta o władzy).Opieka społeczna ma pomagać ludziom w sytuacjach trudnych a nie być stałym źródłem utrzymania od kilku pokoleń dla określonych rodzin.Jeszcze raz powtarzam są inne możliwości pomocy dziecku (nie raczył Pan tego zauważyć). Pytam na co idą dwie renty i alimanty na dziecko .Realizować zadania z zakresu opieki społecznej to nie znaczy bezmyślnie wyawać państwowe pieniądsze.To może Pan robić ze swoich prywatnych środków.Ja zeby żyć i płacić koszty utrzymania własnej rodziny od kilkudziesięciu lat codziennie idę do pracy a nie pilnuję rynku.I jeszcze jodno szanuję innych w tym Pana ale też wymagam tego w stosunku do własnej osoby.Nie jesteśmy na Ty.
... dnia września 09 2014 10:25:58
z tego co wiem... burmistrz kiedys proponowal P.B.,zeby plewila kwiatki na wlenskim rynku w zamian za zmniejszenie zadłużenia,ale wolala machać nogami na ławce i dostawac kase z opieki... szkoda mi dziecka jest tylko...ale P.B. i jej cwanej córuni juz nie...
A.Jaśkiewicz dnia września 09 2014 10:30:14
Wymagasz szacunku? Chcesz dyskutować jak równy z równym. Przedstaw się. Ja nigdy nie ukrywałem swojej torzsamości. Od kilku lat publicznie krytykuję działania obecnych władz i nigdy się z tym nie kryłem w przeciwieństwie do innych.
Instytucje gminne egzekwując normy i przepisy prawne powinny świecić przykładem w ich przestrzeganiu. To jak było w tym przypadku widać w opublikowanym materiale.
EKSmisja dnia września 09 2014 11:09:48
§
Wilma, taka prawda. Ujęłaś to bardzo delikatnie i precyzyjnie. Miłosierdzie też ma swoje granice.
&
pan tadeusz, zauważyłeś, że na tym blogu prawdy się nie lubi i nie toleruje.
&
teo, wiesz, że eksmisja to nie jest taka prosta sprawa i sam widzisz jaka reakcja autora blogu i jego
kompanów. Było i jest dokładnie tak, jak piszesz.
&
Szukanie kozłów ofiarnych i obwinianie innych za czyjeś łagodnie nazywając cyniczne cwaniactwo. Tym bardziej, gdy perfidnie i bez skrupułów wykorzystuje się małe dzieci. Tak, dzieci na tym cierpią.
§
Andrzeju, ta czy ten, co wierzy na 100% Twojej i waszej propagandzie, jest po prostu ograniczonym głupcem. Od czasu do czasu trzeba czytać, aby porównać relacje i różnice w przekazach. Jednak społeczność widzi to, co tuszujesz. Fałszujesz, nie pisząc całej prawdy, a to świadczy o Tobie. Insynuuję? Branie na litość i zasłanianie się Bogu Ducha winnym dzieckiem jest cynizmem nie tylko z Twojej strony. Ta władza jest solą w oku Twoim. Dodaj, że władza Cię interesuje i żadnej władzy nie chcesz. Karuzela ruszyła. A jednak! Komu oddać? Tobie? Oprócz krytyki, co uczyniłeś, aby krytyczne punkty poprawić? Właśnie, fałszowanymi materiałami, które nie odpowiadają prawdzie. Twój regulamin pozwala na używanie nicków, więc nie wymagaj od innych rozmówców, aby podawali swoje dane. Zmień regulamin.
A.Jaśkiewicz dnia września 09 2014 12:03:57
Argumenty, argumenty drogi kolego, argumenty a nie bicie piany. Swoją co nieco przydługą i chaotyczną wypowiedzią nie wnosisz do dyskusji niczego nowego.
pan tadeusz dnia września 09 2014 14:39:59
Ja jestem tylko przeciwny takim nazwijmy już to wprost "pasożytom" (przepraszam za mocne słowo). Bo jak inaczej nazwać kogoś kto nic nie robi i tylko wyciąga ręke po więcej? I nie chodzi tu tylko o ten przypadek, ale ogólnie o to jak sie dzieje w całej Polsce. Jak to jest, że ktoś taki dostaje "prezent" od państwa za nic nie robienie, a ktoś kto ciężko pracuje jest karany haraczem w postaci podatków - haraczem który poniekąd idzie na prezenty dla nierobów? Paniom nie podobają się warunki w jakich żyją? Trzeba było dbać o poprzednie mieszkanie, robić opłaty itd., to nie doszłoby do eksmisji! Nieudolność? Ta pani juz sie nauczyła, że jak cos jest nie tak to wystarczy nakręcić aferę i sie dostaje to co sie chce. Tak wygląda właśnie ta nieudolność. Wydaje mi się że czas odciąć pępowinę!!!
teo dnia września 09 2014 19:36:16
W odróżnieniu od Pana podjąłem dyskusję w konkretnej sprawie ( nie oceniam władzy i nie pcham się do władzy ) i przedstawiłem swój punkt widzenia. Przeglądając forum prawie wszyscy posługują się Nickiem i nie spotkałem z Pana strony w stosunku do innych zarzutu że się ukrywają a też mają podobne zdanie do mojego. W jaki sposób została naruszona równość dyskusji a o szacunku nie wspomnę. Co ma piernik do wiatraka. Jak nie ma się argumentów.
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 09 2014 20:25:11
Zadłużenie eksmitowanej kobiety wyniosło ok 28 tysięcy złotych. Ta kwota narastała latami. Nie wiem ile wynosił czynsz w tym konkretnym wypadku. Zakładając że było to 200 zł miesięcznie, rocznie kwota ta wynosi ok 2400 zł. Lokatorka nie płaciła czynszu przez ponad 10 lat.
Pytanie: Co przez te 10 lat zrobił zarządca wiedząc o narastającym z miesiąca na miesiąc zadłużeniu?
Co przez te 10 lat zrobił właściciel mieszkania czyli gmina? Nie interesowała się własnymi zasobami mieszkaniowymi? Teraz prawdopodobnie straty narosły o kolejne kilka tysięcy złotych czyli koszty postępowania sądowego i komorniczego.
Brak koordynacji działań między tymi dwoma instytucjami oraz opieką społeczna doprowadził do straty przez gminę kilkudziesięciu tysięcy złotych, a kobieta z dzieckiem znalazła się w koszmarnych warunkach.
teo dnia września 09 2014 21:49:17
To nie usprawiedliwia nieróbstwa i żerowania na koszt Państwa czyli nas wszystkich przez kilkadziesiąt lat. Sama solidnie zapracowała na to co ma. Teraz wszyscy są winni tylko nie Ona. Tak, dawno powinni byli to zrobić, ale może byli tak miłosierni jak Pan teraz. Dziecku trzeba pomóc ale darmozjadom nie. Mam pytanie a 15 i 20 lat temu płaciły.
pan tedeusz dnia września 09 2014 22:03:04
A co jeśli gmina przez te 10 lat gmina przymykała oko na ten czynsz bo Pani G. wychowywała dzieci i po prostu czekali z eksmisją do czasu, aż wszystkie będą pełnoletnie? Albo dawali Pani. G szanse, licząc na to, że kiedyś jej sytuacja się poprawi i spłaci dług - i w końcu miarka się przebrała. Nie wie Pan panie Jaśkiewicz jak to było, więc jaki cel ma "zwalanie" całej odpowiedzialności na właściciela/gminę? No niestety, ale każdy jest kowalem swojego losu. Jest w gminie więcej takich rodzin, w podobnej sytuacji, które otrzymują taką samą pomoc jak Pani G. (albo i mniejszą) i jakoś sobie radzą i nie proszą o więcej. Ja zadam jeszcze raz pytanie na które mam nadzieję, że uzyskam w końcu odpwiedź: Co ta Pani wraz z córką zrobiły przez ostatnie lata, żeby poprawić swoją sytuację?
Wnioski z dyskusji: dnia września 09 2014 22:31:43
1. Warunki urągające art. 30 i 75 Konstytucji RP to standard Gminy Wleń, wielu ludzi w takich warunkach żyje i jesteśmy z tego dumni i do tego będziemy dążyć!
2. Dzieci niech od najmłodszych lat się do tego przyzwyczajają, bo taka jest przyszłość gminy.
3. Woda ze studni dla każdego! Jak Putin przyp.....li i prądu nie budiet, to studnia będzie jak znalazł!
4. Prawo państwowe w naszej gminie nie obowiązuje, my mamy swoje i jesteśmy z niego dumni!
5. Ci co stąd wyjeżdżają, niech żałują, bo nigdzie w Jewropie takich warunków nie znajdą.
Andrzej Jaśkiewicz dnia września 10 2014 06:02:27
Gmina przez 10 lat przymykała oko na niepłacenie czynszu? Zaczynamy dyskutować w oparach absurdu. Już przy dwu - trzy miesięcznych zaległościach powinien się tym zainteresować zarządca jeszcze do niedawna kzom oraz gmina. Szerokie pole do popisu miała by tu opieka społeczna. Jeżeli osoba której w jakiś sposób stworzono warunki do poprawy swojego życia nadal "żyła" by na koszt społeczeństwa powinna zostać przeniesiona do mieszkania socjalnego. Takie mieszkanie może posiadać obniżony standard, ale musi spełniać podstawowe normy i przepisy. Dopuszczenie do sytuacji w której dług tej kobiety wyniósł 28 tysięcy jest nie tylko działaniem na szkodę gminy, ale także ogromną krzywdą którą jej wyrządzono.
Kasia dnia września 10 2014 10:42:12
Pan Jaśkiewicz chyba nie potrafi odpowiedzieć na to proste pytanie ,które zadał Pan Tadeusz.... Co ta Pani wraz z córką zrobiły przez ostatnie lata, żeby poprawić swoją sytuację?....To pytanie jest banalnie proste.Jak by coś robiły to nie byłoby tego problemu i tej całej dyskusji...Nie zrobiły kompletnie nic żeby poprawić swoją sytuacje....Same są sobie winne...
Młoda niech idzie do pracy a dzieckiem może zająć się babcia w końcu siedzi w domu....problem polega na tym ,że się nie chce pracować,wygodnie siedzieć w domu i narzekać....znam ludzi w gorszych sytuacjach i to nie j jednym dzieckiem i sobie jakoś radzą,a dlaczego sobie radzą...bo chcą.
pan tadeusz dnia września 10 2014 13:19:05
Panie Jaśkiewicz, nie twierdze, że opieka funkcjonuje tak jak trzeba, nie twierdze, że gmina działa tak jak trzeba, nie twierdze, że zwlekanie z podjęciem kroków w tej sprawie było dobrym rozwiązaniem, tak samo jak Pan nie przepadam za naszą władzą. Jednak proszę zauważyć, że opieka to nie jest instytucja, która załatwi wszystkie nasze problemy, a my możemy sobie usiąść spokojnie pod wierzbą i czekać. Opieka trochę pomoże, a reszta zależy od nas samych. Nikt nie będzie czuwał nad tą panią dzień i w nocy i patrzył jak wydaje każdą złotóweczkę. Nie widze sensu, zwalania całej winy na opiekę i gminę. Skoro ta pani wiedziała, że nie płaci czynszu i dług rośnie to sama mogła zareagować, a nie liczyć na to, że może jednak 1+1=3 i dług pewnego dnia zniknie. Jeśli ktoś ma ten przysłowiowy nóż na gardle to chyba powinien coś robić, kombinować, żeby wybrnąć z tej sytuacji. A co robiła ta pani? Całe dnie pod wierzbą na wleńskim rynku i udawała, że nie ma problemu.
STARA dnia września 11 2014 11:32:52
Panie Jaśkiewicz, broni pan osoby i jej dzieci ,prawda jest taka jak pisze Pan Tadeusz, ta Pani TYLKO rodziła dzieci, nie pracowała.W jej wieku, powinna mieć już emeryturę, wypracowaną ,i mieszkanie wykupione na własność, W latach 90 mieszkania były sprzedawane za grosze. Mam tyle samo lat co ta pani i mieszkanie wykupiłam, spłacałam aż 10 lat.odmawiając sobie rarytasów , a nie pamiętam kiedy siedziałam na rynku. Działkę dawno 25lat temu mogła wziąć i uprawiać razem z dziećmi. A teraz wszyscy winni tylko nie ona.O ile wiem to w baraku też muszą płacić. Za światło i wodę i sami się utrzymywać. a propos MAM wykupione mieszkanie mam małą emeryturę ale pierwsze co robię to OPŁATY, bo gdybym się zadłużyła to taki sam los spotkał by mnie.NIE narzekam .
STARA dnia września 11 2014 11:55:42
DO pani Kasi;w DINO pracowników potrzebują; Natalce załatwić pracę; może do renty dorobić, kupi sobie rower i może dojechać, tak jak dojeżdżają do pracy z Wlenia do Nielestna. Zgadzam się z twoja opinią, . BO nieszczeście je spotkało ale...Same są sobie winne.
EKSmisja dnia września 11 2014 17:28:17
§
Andrzeju, moim argumentem jest PRAWDA. W chaosie panuje określony porządek. Masz rację, nie wnoszę nic nowego, Twój fałsz widać od lat. Piszesz, że prawdopodobnie, zakładając, nie wiem, przypuszczalnie, czyli niesprawdzone informacje. Powyżej mieszkańcy napisali prawdę, którą celowo zataiłeś i to nie pierwszy raz. Prawda jest brutalna, a to wcale nie znaczy, że mieszkańcy nie mają serca. Potwierdzasz, że od dawna jesteś nie wiarygodny. Cel wiadomy. EKSmituję się, zanim Ty to zrobisz i poczekam.
&
We Wleniu współpraca sąsiedzka jest niestety kiepska, ale zauważam, że pomału się to zmienia.
Autorzy robią wszystko, aby do współpracy i kompromisu nie doszło. Tego nie potrafię zrozumieć, a przecież można wspólnie rozwiązać wiele problemów i życie będzie łatwiejsze oraz weselsze. Jestem jednak dobrej myśli.
§
Pani Szanowna Pani dnia września 11 2014 20:36:11
Wypowiadajac się adokwatnie do tego należy trochę znać te rodzinę, nawiązując do tego iż ma dzieci które jej nie pomagają? Dlaczego? Dzieci porozrzucane po całej Polsce- świecie. Proszę sięgnać pamięcią gdy w 1997r. Pani B. ogłaszała sie w telewizji że odda dzieci w dobre ręce jak zabawkę lub zwierzę. Pani b. również jest obywatelem i kazdego obowiązują takie same prawa np płacenie rachunków, praca i inne czynności zyciowe nie zapominajmy mamy równouprawnienie. we wleniu są mieszkańcy którzy potrzebują większej pomocy i naprawde nie sa zdolni do jakiejkolwiek pracy. pani bolesława i pani Natalma ma ręce zdrowe więc pora sie obudzić i wziąć się do roboty. Kazdy jest kowalem swojego losu. bolesława zamiast siedzieć pod wierzbą mogła szukać pracy (plewić kwiatki) chodz nie wiem czy do tego też by się nadała ponieważ stojąc pod budką z hamburgerami brzuch urusł i cieżko się schylić. Wcale mi Was nie szkoda bo był czas na własne refleksje jak i na przemyślenia. Natalia robąc dzieciaka należy mieć jakikolwiek start i należy myśleć kimu nogi rozkładasz.Pijak ojciec matka patologiczna w raz z mama. Sposobem na życie nie jest robienie dzieci. P. bolesławakilka lat temu majac dzieci w domu, duzo dzieci nie myslała o nich, zjadała wszystkie słodkości a dokładniej sezamki. Tak to nie sa wcale dobrzy ludzie. Popatrzcie ma najmłodszą córe ole p bolesława i jakos sobie dziewczyna radzi wzieła zycie w swoje ręce bo wiedziała ze nic dobrego z domu nie wyniesie. jednak wyszła na ludzi i za to jej brawa. Bolesia do pracy i na rachunki bedzie natalkia to samo żadna praca nie hańbi. mieszkały w syfie i maja w zasadzie to samo co było wcześniej.
gosc dnia września 11 2014 22:05:36
Czemu opieka nie mogła płacić za nią czynszu?z ta pomocą z opieki to tez cyrki wleniu.przekręty!!!!!pijakom dają,a gdzie dzieci to do roboty każą iść bo dla nich pieniędzy brak.
gosc dnia września 11 2014 22:16:43
Rozumiemmoja znajoma chodziła do opieki i wiecznie dla niej nie było pieniędzy tylko do roboty kazali iść a chowala dzieci sama.poszła by do pracy to by jej dzieci zabrali bo bez opieki by były.a za co miałaby wynajc opiekunke.chory kraj.
ania dnia września 11 2014 22:22:53
Zaraz opieka tam zawita że nie ma warunków dla dziecka.ale wyeksmitowac matkę z dzieckiem to można tam było.chory kraj.
Dodaj komentarz
Nick:4 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody Sportowo - Pożarnicze
Zawody Sportowo - Pożarnicze
Zawody Sportowo - Pożarnicze


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906193 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.