wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
FINANSE SIĘ SYPIĄ! RADA JEST ZA!
MiejskieNa ostatniej sesji Rada Miasta i Gminy Wleń przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2013 rok i jednogłośnie udzieliła Burmistrzowi absolutorium, czyli w pełni zaaprobowała politykę finansowo gospodarczą prowadzoną przez obecne władze.

 Radni tradycyjnie nie mieli żadnych wątpliwości, a w „dyskusji” żaden z obecnych na sali nie zabrał głosu.
 
Sporo uwag do realizacji budżetu i finansów gminy miała za to Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu (organ kontroli i nadzoru nad jednostkami samorządowymi), zarzucając Bogdanowi Mościckiemu między innymi

- Utratę płynności finansowej co skutkowało wypłatą przez gminę odsetek karnych w wysokości ponad siedemnaście tysięcy.
- Zaciągnięcie zobowiązań ponad plan wydatków uchwalonych w uchwale budżetowej naruszając tym samym ustawę o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Po za tym RIO stwierdziło że:  Na koniec 2013 roku zobowiązania wymagalne gminy (niezapłacone w terminie faktury) wyniosły trzysta dwadzieścia tysięcy złotych (w tym niezapłacone zobowiązania Zespołu Szkół). Wynika z tego, że gmina nie przekazała w terminie środków finansowych na działalność szkoły). Nie uregulowanie w terminie tych należności będzie skutkowało zapłatą kolejnych odsetek karnych. O tragicznej sytuacji finansów może świadczyć również fakt, że do finansowania budżetu w 2013 roku zaangażowano środki z subwencji oświatowej przeznaczonej na 2014 rok!

Mimo tych uwag Rada Miasta jednogłośnie potwierdziła w głosowaniu opinię Komisji Rewizyjnej która stwierdziła, że „Burmistrz Miasta i Gminy” realizując zadania związane z wykonaniem budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelnością w gospodarowaniu środkami publicznymi

Burmistrz ze swojej strony dziękował Radnym, odpowiedzialnej za finanse skarbnik Marii Gierczyk oraz sekretarzowi Marcinowi Fluder.


Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o budżecie.
Rada jednogłośnie zaaprobowała politykę finansową gminy.Burmistrz podziękował Radnym, skarbnik Marii Gierczyk i Sekretarzowi za
współpracę.ANDRZEJ JAŚKIEWICZKomentarze
heh... dnia czerwca 22 2014 20:18:24
ma ktoś jakieś taśmy z podsłuchów?
Alicja dnia czerwca 22 2014 21:03:18
Radni tradycyjnie nie mieli żadnych wątpliwości, a w rdyskusjir1; żaden z obecnych na sali nie zabrał głosu.
A ciekawe czy przyjeli wynagrodzenie za "nieróbstwo" ??!
ja dnia czerwca 22 2014 21:36:11
przestań Alicja -co to za radni ,aby łape podnieśc bo nie daj boże ktoś się zapyta dlaczego jesteś przeciw i podaj argumenty .Ludzie po szkole -studiach administracji jacy w gminie pracują takie pytania by zadali ,że oni by nie wiedzieli gdzie się schowac-i tego się boją.No ale takich radnych wybraliście,i od takich radnych powinniście wymagac czegokolwiek.
Mieszkaniec Gminy dnia czerwca 22 2014 21:58:17
I bardzo dobrze Panie Bogdanie Pan zarządza finansami!
Niech Gmina tonie w długach , zawsze można zaciągnąć kolejny kredyt, aby starczyło na pensje dla pana, skarbnik, sekretarza i na diety radnym.
I proszę się nie martwić Radni przegłosują kolejny wniosek o zaciągnięcie kredytu.
Który to już z kolei?
Jak wam wszystkim nie wstyd przed dorosłymi mieszkańcami Gminy, młodzieżą i dziećmi oraz swoimi rodzinami.
Czy obiecany rozwój Gminy rozumiecie poprzez zadłużenie i przejadanie finansów Gminy?
Ilu z Was będzie miało jeszcze czelność poprosić o głos w nadchodzących wyborach?
Czy te siedemset złotych diety pozbawiło was zdrowego rozsądku.
Rozumiem burmistrza ,sekretarza czy skarbnik gdyż oni dostają rocznie na konto:
Za 2012 rok.
Burmistrz 123.169 złotych 61 groszy
Sekretarz 86. 736 złotych 94 grosze
Skarbnik 90. 598 złotych 80 groszy.
Co o tym myślę ?
Tak jak każdy zdrowo myślący Mieszkaniec Gminy.
Przez cztery lat z Kasy Gminy prawnie i legalnie zdaniem włodarzy za ciężką zasłużoną prace na rzecz rozwoju Gminy Wleń na prywatne konta wypłynęła rzeka pieniędzy.
Panie Burmistrzu i Radni życzę wam dalszych sukcesów w zaciąganiu kolejnych kredytów.
mimi dnia czerwca 23 2014 08:26:04
To chyba najgorsza rada od kilku kadencji. Młodzi radni - tragedia! Nie wiem, czy to burmistrz ma tak silną osobowość, że boją się mieć odmienne zdanie? Przecież nikt z radnych nie jest zależny od burmistrza, nie ma żadnego nauczyciela ani urzędnika. Pensje całej trójki są po prostu demoralizujące. Skarbniczka razem z mężem zgarniają co miesiąc ok. 13 - 14 tys., nic dziwnego, że dyr. coraz częściej nie rozumie problemów swoich pracowników, dla niego stówa w tą czy w tą nie robi żadnej różnicy. Zaraz obchody - zobaczycie kto dostanie nagrody, bo ja już wiem...
Miś dnia czerwca 23 2014 08:42:00
Panie Burmistrzu, Pan się nie boi, cała rada za Panem stoi!
Bogusław dnia czerwca 23 2014 10:03:40
Można uśmiać się z tych komentarzy. Wszyscy oburzają się na radnych i burmistrza nie wiadomo czemu? Przecież taka polityka finansowa jest prowadzona w skali całego kraju, nie tylko gminy Wleń. Polska jako kraj również zadłuża się po same uszy, że nawet nasze prawnuki nie będą w stanie tego spłacić. Jakoś tymi długami i zarobkami na najwyższych szczeblach władzy się nie przejmujecie i ich popieracie z całych sił.
Ha! dnia czerwca 23 2014 17:59:51
"Ha" jak hydranty. Czy prawdą jest to co niesie wieść gminna, że hydranty na rynku są w takiej samej kondycji jak reszta gminy czyli nie funkcjonują? Ponoć Wielka Feta na którą zaciskaliśmy dzielnie pasa wszyscy stoi pod znakiem zapytania bo PSP nie wyda w takiej sytuacji zgody na imprezę masową. Ależ to by była piękna katastrofa:). Normalnie przypomina mi się jak w "Alternatywach 4" mieszkańcy pożegnali Anioła hiehie... .
Rząd do Bogusława dnia czerwca 24 2014 09:35:34
"Ch..., d... i kamieni kupa" - tyle zostanie po kadencji burmistrza z budżetu... i z basztowej
LIBER21 dnia czerwca 24 2014 14:34:39
POLECAM WSZYSTKIM ZAJRZEĆ NA STRONE GMINA WLEŃ,NASTEPNIE NA BIP I NA OŚWIADCZENIA MAJATKOWE NASZYCH WŁODARZY I NIE TYLKO-CIEKAWA LEKTURA SZOK!!
zascianek dnia czerwca 24 2014 15:30:58
przecież w takich małych gminach wszystko opiera sie na znajomościach, układach, układzikach. Spójrzcie na tych radnych. Myślicie, że którykolwiek został wybrany bo ma jakieś preferencje do tego, żeby być radnym? Kolesiostwo nic więcej. I dalej tak będzie, jeżeli od radnych będzie sie wymagać jedynie podniesienie ręki. Pewnie większość na te "obrady" przychodzi właśnie z takim nastawieniem - że wystarczy podnieść ręke i kasa wpada. I jak cos w tym kraju ma sie zmienić jak do polityki pchają sie ludzie, który na jej temat nie mają bladego pojęcia? Ci ludzie mają nas reprezentować, a nawet siebie osobiście nie potrafią. Dno umysłowe...
Mieszkaniec Wlenia dnia czerwca 24 2014 16:20:50
przecież pan Mościcki się nie przejmuje na jesień wybory i niech sie martwi nowy burmistrz, a co do reszty konowałów siedzących w urzędzie oni też sie nie martwią bo niema w gminie osób które moga ich zastąpić!!! A radni to bzdura wiedzieli o dłógach gminy i co zrobili poparli burmistrza. BRAWO dla całego urzędu tylko czekac jak we Wleniu znowu podatki podniosą i bedziemy mieli najdroszą wode w polsce!!!! Gratuluje gospodarnosci!!!!!!!
zascianek dnia czerwca 24 2014 16:27:34
Nowy burmistrz? Znając życie to jest duze prawdopodobienstwo ze znowu ten pan zostanie burmistrzem. Tak jak wspomnialem wcześniej - znajomości, układy, układziki. Gmina jest mała, każdy sie zna, sąsiadka powie, że głosuje na mościckiego (celowo pisze z małej litery, bo nie szanuje tego pana), więc druga pomyśli, że też tak zrobi i tak to się właśnie kręci.
ii dnia czerwca 24 2014 17:09:07
Co Wy chcecie Wleń jest piękny, władza mi odpowiada a wam maruderzy wszystkiego najlepszego
mimi dnia czerwca 24 2014 17:47:21
Ma rację zaścianek - ja też zaczynam mieć obawy, że zmiana burmistrza może nie nastąpić. Ale naprawdę trudno mi pojąć, że można udzielić absolutorium komuś z takimi liczbami. Nie interesuje mnie polityka na górze, żyję tu i teraz, Wleń to moja mała ojczyzna, lecz czasem mi wstyd przyznać się, że tu mieszkam
Mieszkaniec Gminy dnia czerwca 24 2014 19:25:00
I co z tego że wszyscy mamy rację.

Czy burmistrzowi mościckiemu lub sekretarzowi fludrowi chodzi o rozwój Gminy Wleń?
Czy o niebotycznie wysokie pensje?
Również nazwiska obu panów pisze z małej litery z wiadomych powodów.

Ale obawiam się, że nadchodzące wybory wygrają bez najmniejszego wysiłku.
Po pierwsze - jest ich dwóch.
Każdy ma rodziny i koleżków .
Plus minus daje to około 100 głosów.
Po drugie
Świetlice.
To jest ich motto przewodnie.
Obietnice budowania nowych i remonty starych.
To kręci niektórych postkomunistycznych mieszkańców wsi.
Ich nie interesuje milionowe zadłużenie Gminy
I niech w każdej wiosce znajdzie się kilku nawiedzonych zwolenników świetlic mamy drugą setkę głosów.
Ponadto pani przewodnicząca kotołowska (nazwisko koniecznie z małej litery), aby utrzymać stanowisko przewodniczącej postara się o nastepne kilkanaście głosów no i rodzina pani skarbnik i dyrektor szkoły wypadało by utrzymać oba stanowiska bo gdzie można zarobić około 170.000 rocznie.
I tak sumując da to około 300 400 głosów i wygrana pewna.
I tak będzie ciągnęła się bieda przez następne cztery lata.
Żałosne ale prawdopodobne.
Mieszkaniec Wlenia dnia czerwca 24 2014 20:08:05
powinni pociagnąć do odpowiedzialnosci za dłógi gminy burmistrza, sekretarza i panią skarbnik. jak moznabyło doprowadzic gmine do takiego zadłórzenia!!!!!!!!!!!!!! BRAWO!!!!!!
Mieszkaniec Wlenia dnia czerwca 24 2014 20:14:38
powinni pociagnąć do odpowiedzialnosci za długi gminy burmistrza, sekretarza i panią skarbnik. jak moznabyło doprowadzic gmine do takiego zadłórzenia!!!!!!!!!!!!!! BRAWO!!!!!!
Jan Łobocki dnia czerwca 24 2014 20:41:38
Czytając ten artykuł człowiekowi przychodzą różne przemyślenia. Widząc opieszałość albo całkowitą obojętność całej Rady mogę tylko powiedzieć, że w tej kadencji cała rada pokazała na prawdę na co ich stać w tak ważnej uchwale jak głosowanie nad absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2013.
Proponuje zajrzeć na strony:
www.naszakasa.org.pl
www.mojapolis.pl
Tam proszę wpisać miejscowość Wleń i cała praca urzędników pod przywództwem burmistrza Mościckiego, skarbnika, z-cy burmistrza/sekretarza jest dostępna.
Co do biernej postawy radnych to najlepszą okazją będą zbliżające się wybory. Jeśli nadal mieszkańcy chcą takich osób w radzie to zagłosują na nie, jeśli natomiast chcą zmian i to konkretnych to nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać inne osoby. Ja osobiście gratuluje dobrego samopoczucia całej radzie i przed wakacjami aby podnieśli jeszcze raz ręce i przegłosowali kolejny kredyt.
Oszukany wyborca dnia czerwca 24 2014 22:10:08
A gdzie się podział twórca tych poematów.Luk Vanhauwaert dnia październik 22 2010 21:33:16
Czytam tu duzo emocjonalnych krzykow ludzi, ktorzy maja osobisty zal do jednego lub drugiego kandydata na burmistrza. Prawie nikt nie bierze pod uwage, jak tegoroczny wybor burmistrza moze wplynac powaznie na przyszlosc naszej gminy. Z wszystkich tych kandydatow, mysle, Gorlach, Kobirecka, Szeffs sa strata czasu. Nikt z nich nie ma wystarczajaco profesjonalizmu, wizji, nie maja kontaktow zagranicznych a przez to nie sa w stanie wziac czesci z tych 4 mld euro dotacji z transgranicznej wspolpracy.

Kolejny:
. Moscicki, konkretny, multifunkcjonalny. Zna sie na administracji, technice i bardzo wielu rzeczach. Dobrze gospodarowal finansami gmny i potrafil zainwestowac z malego gminnego budzetu az do 35 procent. Moze czasami jest zbyt bezposredni, ale to dla mie jest plus, bo jak rozmawia sie z nim, to wiadomo gdzie sie stoi i jego tak jest tak, a nie jest nie.

Tylko raz dałem się oszukać
zascianek dnia czerwca 24 2014 23:02:53
Panie Łobocki ludzie w wyborach "gminnych" nie kierują się tym, że ktoś sie nadaje na funkcje radnego/burmistrza, tylko tym, że ktoś komuś kiedyś pomógł, bo ktoś kogos przepuścił na pasach, bo ktoś jest synem/córką sąsiadki, bo tego pana znam, a tamtego nie, bo to jest mój sąsiad i segreguje śmieci więc jest dobry, bo chodzi co niedziele do kościoła i milion innych powodów które nic nie mówią o tym jakie ten człowiek ma doświadczenie w polityce.
I nie ma sie co łudzić, że to sie w najbliższym czasie zmieni, więc jak ktoś chce zmian to polecam zmiane miasta, województwa, a najlepiej kraju, bo tutaj nigdy nie bedzie normalnie.
mimi dnia czerwca 25 2014 07:36:54
Ma rację zaścianek - gdyby zrobić sondę powyborczą, dlaczego zagłosowałeś na tego czy tamtego to większość nie miałaby konkretnego argumentu. Tylko małe "ale" co do tej znajomości polityki, zwłaszcza w kwestii radnego: myślę, że to nie jest najistotniejsze, ale jakim się jest człowiekiem, czy się ma zasady, logicznie myśli i wyciąga wnioski, patrzy trochę dalej niż czubek własnego nosa, w końcu czy jest się asertywnym.
604 dnia czerwca 26 2014 17:13:17
Wleń z tak piękną historią jest na krawędzi upadku- ruina, brud, czy gospodarz tego miasta nie widzi tego? Za czasów komuny miejscowość wyglądała pięknie-a teraz żal serce ściska patrząc na upadek miejsca tak pięknego i bogatego w piękną historię.
ppplll dnia lipca 08 2014 11:15:00
Nastepny Pudło jak widzę!! Byle by sobie do Kieszeni na pchać! a mieszkańcy bd dalej w syfie siedzieć! dajcie coś dla najuboższych! świnie..a mo,ścicki kolejny dom sobie postawi hehe Żenada! Głosujcie dalej za burmistrzem roku!
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

27 Rajd Karkonoski
27 Rajd Karkonoski
27 Rajd Karkonoski


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932517 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.