wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Wypadek na ratuszu.
Miejskie
Do nieszczęśliwego wypadku doszło dzisiaj na wleńskim rynku. W trakcie wykonywania prac remontowych ratusza z rusztowania spadł jeden z pracowników. Mężczyzna, mieszkaniec Wlenia, zatrudniony w firmie Terra Tempus na umowę o dzieło jak relacjonują świadkowie, w pewnej chwili przewrócił się i stoczył z pomostu spadając z wysokości około pięciu metrów na chodnik. Poszkodowany przytomny został odwieziony do szpitala. Sprawę bada Państwowa Inspekcja Pracy.
Komentarze
... dnia maja 20 2014 20:27:32
***** poleciał
Jan Łobocki dnia maja 20 2014 20:53:47
Bardzo nie przyjemna sprawa dla niego samego i rodziny.
Jednak obserwując z boku prace jakie wykonywali tam co niektórzy pracownicy to wprost trzeba sobie powiedzieć, że taki scenariusz był do przewidzenia. Jeśli pod okiem burmistrza, który przygląda się jak pracownicy firmy remontujący ratusz chodzą bez zabezpieczenia po krokwiach i wykonują tam różne prace i z tego nie wyciąga żadnych wniosków w stosunku do kierownika budowy to finał jest właśnie taki. Aby nie być gołosłownym proszę zabezpieczyć monitoring miejski i odtworzyć cały okres rozpoczęcia remontu. Pewnie PIP, Nadzór Budowlany, BHP wiele ma do życzenia ale to jest Wleń. Panie burmistrzu Mościcki ten remont ratusza to jedna wielka porażka a do końca jeszcze daleko i wiele jeszcze może się zdarzyć.
A co do firmy to skrupulatnie sprawdzę faktury za które będzie płacić gmina co do wykonania niektórych robót, gdyż Urząd Marszałkowski, Konserwator Zabytków na pewno zainteresuje się pewną sprawą.
tak jest dnia maja 20 2014 21:58:14
Co prawda to prawda! Teraz zacznie sie trzepotanie portkami.masakra a nie remont ratusza.
tak jest dnia maja 20 2014 22:00:22
A dodam ze po tym zdarzeniu wszyscy kaski i zabezpieczenia mieli.Dziwne he
Alarm dnia maja 20 2014 22:43:05
Panie Janie, panu się epoki pomerdały. Stało się nieszczęście i człowiek miał wypadek. Niech zdrowieje. Pan już wytoczał proces i osądził. Na jakiej zasadzie działa umowa o dzieło? Cały czas podkreślam, że należy dbać o własne bezpieczeństwo i nie lekceważyć procedur! Kierownik budowy nie jest podwładnym Burmistrza! Ma pan uprawnienia do sprawdzania faktur? Goły to pan i słowny też nie jest. Czytając pana tekst, to odnoszę wrażenie, że pisze to Homosovieticus z głębokiego PRL´u. Prawda też wyjdzie na wierzch.

PS. j23, dzięki za krótką i zwięzłą informację.
Jan Łobocki do Alarm dnia maja 20 2014 23:25:39
Szanowny internauto 'Alarm"
Doskonale znam swoje prawa jako mieszkańca gminy Wleń. Jeśli dla kogoś są obce takie druki jak "Wniosek o udostępnienie informacji publicznej" to trudno!!!
Ja potrafię sporządzić taki dokument i dokładnie sprecyzować pytania a tyle gwarantuje mi Konstytucja co by nie było obowiązuje ona także we Wleniu. Jeśli tak bardzo zależy "Tobie" na sprawdzeniu mnie czy jestem w stanie taki dokument napisać to proponuje udać się osobiście do burmistrza Mościckiego i tam zasięgnąć informacji. Co do określenia tekst podpisany przez zemnie pisze "Homosovieticus z głębokiego PRL´u" to pozostawiam bez komentarza.
Proszę tylko przeczytać podane poniżej strony i BEZ KOMENTARZA.

Pracą na wysokości w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z póżn. zm. (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650) jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi.
http://umowaodzielo.waw.pl/
Spokojnej nocy.
Mieszkaniec Gminy dnia maja 21 2014 07:26:08
Współczuję rodzinie poszkodowanego.
Niech jak najszybciej wraca do zdrowia.
Natomiast wszystkie osoby które nie zachowały procedur związanych z zatrudnieniem pracownika na wysokościach niech poniosą konsekwencje prawne i finansowe.
Ma racje Pan Jan Łobocki.
Czas najwyższy zaprosić na kontrole do Gminy Prokuratora, PIP, BHP, aby sprawdziły procedury którymi posługuje się burmistrz Mościcki.
Alarm dnia maja 21 2014 10:25:49
Dziękuję, spałem bardzo spokojnie i mam nadzieję, że ranny i pan również. Nie interesuje mnie co pan może lub nie. Nie jestem tak doskonały, jak pan. Nie wie pan i ja również, co było przyczyną wypadku przy pracy i w jakiej kondycji był poszkodowany. Główną przyczyną wypadków na budowach są alkohol, lekceważenie podstawowych zasad BHP i stan zdrowia. Na budowach pracują dorośli ludzie, którzy są informowani i wiedzą, że należy stosować się do zasad. Czy przestrzegają? Poczekam na dokładnie potwierdzone zdarzenie i wyjaśnienia. Nie muszę nic sprawdzać, ale z zasady informuję się przed, a nie po fakcie.

Panie Jan, jak skomentuje pan prace przy montażu siłowni na boisku? Ochy i achy, a BHP? Prace w zasięgu urządzeń dźwigowych! Widać. Czy podejmie pan jakieś działania? Inne procedury były zachowane?

Mieszkaniec Gminy, kolejny Homosovieticus z mentalnością PRL´u. Odpowiedzialność zbiorowa?
PROCEDURA określa reguły postępowania w jakiejś sprawie, zwykle o charakterze urzędowym lub prawnym. Sic!
podatnik dnia maja 21 2014 15:42:00
Może ktoś wie kto i za jakie pieniądze wynają lokal po Metamorfozie . Robią tam jakis remont , może jakaś nowa działalność?
do podatnika dnia maja 21 2014 16:39:46
a robotnicy z ratusza myślisz, że gdzie mają swoją bazę? o koszty wynajmu pytaj burmistrza
edek dnia maja 21 2014 16:58:03
szczescie ze ratusz macie niski.
zainteresowany dnia maja 21 2014 17:47:34
A co burmistrz robił tam na dachu,widać go na zdjęciu."Kontrola najwyższą formą zaufania"czyżby?
lol-kuken z okna dnia maja 21 2014 18:28:05
Najpierw pociagnijcie do odpowiedzialnosci POLICJANTA który podszedł do nielota i nie udzielił mu pomocy popatrzył z bezpieczniej odległosci poczym poszedł sobie w piz**. To ze ów nielot pewnie był po %% i w dodatku chory to 2 sprawa i nie powinien wchodzic bez zabiezpieczen nawet na krawężnik!! No i umowa spisana na kolanie ze niby na biało pracował a jak to sie stało to sami NINJA wszyscy znikli gdzies na zakaźnym(mowa o tych z umowa o dzieło oczywiscie):D I do takiej instytucji my przychodzimy po zezwolenia budowlane????!!! smiech!!!! i kpina!!!!!
Katolik dnia maja 21 2014 18:56:00
Największy stopień idiotyzmu nie jest w stanie dorównać zaćpanym komentarzom trolowi alarm
Weź sobie trolu tabletki uspakajające bo cie te procedury zadusza.
Kościół oskarżałeś o nie przestrzeganie procedur i machloje, ale dziwnym trafem w trakcie remontu Kościółka Świętej Jadwigi nikt nie spadł z dachu, a komisja nie miała żadnych zastrzeżeń co do prawidłowości remontu i rozliczenia finansowego.
Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.
To była pierwsza jego przestroga.
A za bluźnierstwa które pisałeś o patologii szerzącej się w Kościele Bóg znajdzie jeszcze okazję aby Cię ukarać.
Radzę ci nie wchodź nigdy na dach.
Zapamiętaj.
Konsekwencje złych uczynków odczujesz nawet po bardzo długim czasie.
Amen.
Alarm dnia maja 21 2014 22:24:04
Do
Katolik. Nie wstydź się swojego nicka. Odwagi.
Co ma Twój atak wspólnego z powyższym artykułem? Za mało Ducha, za dużo impulsywności.
Piękny fragment w Piśmie Świętym z Izajasza:
,,Wtedy wilk zamieszka z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem...
...dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać całej świętej mej górze,
bo kraj się napełni znajomością Pana,,... Iz 11 6.9 Czy tak może być we Wleniu?

Prawdziwy Katolik życzy nawrócenia i jest miłosierny. Sakramenty Kościelne otrzymałem i procedury zostały zachowane. Nie życzę Ci nic złego, w przeciwieństwie do Ciebie. W każdej chwili jestem gotów stanąć przed Obliczem sądu na Ziemi i Ostatecznym. Z wolą Nieba zgadzam się, ale z Tobą już nie. Kłamiesz i oszukujesz, nie oskarżaj mnie bezpodstawnie o coś, czego nie zrobiłem. Podkreślałem i podkreślę jeszcze raz, prawda sama się nie obroni i dlatego piszę zgodnie z nadaną mi wolną i nieprzymuszoną wolą oraz z czystym sumieniem. Nie mieszaj Pana Boga tam, gdzie ludzie cynicznie kłamią i łamią wszelkie zasady, kościelne też. Na dachy nie wchodzę, gdyż nie mam takiej potrzeby. O moje uczynki bądź spokojny i żadnych konsekwencji się nie boję.

Wiesz, jaka jest różnica między Judaszem a Faryzeuszami? Nie! Judasz był jeden, sprzedał, wziął i umarł.
Faryzeuszy było wielu i jest ich niestety coraz więcej. Jesteś jednym z nich? Aby zapanować nad emocjami, potrzeba daru rozumu, aby oddzielić to, co nie jest nawet zamierzone z Twojej strony.

William Szekspir: ,,Kochaj wszystkich, ufaj niewielu, nie czyń krzywdy nikomu,, .. i sobie też.

PS. Mam nadzieję, że ten, który spadł czuje się dobrze. Opatrzność czuwa, nad Tobą również.
?
Nijaki dnia maja 21 2014 22:30:57
Dokladnie,na zdjeciach wszyscy zadowoleni jak montuja silownie,ale gdzie kaski,praca rzy hds-ie to tez niebezpieczenstwo, brak bhp, papieros w gebie i sie montuje
Do Pana Łobockiego dnia maja 22 2014 19:23:00
Na co Pan sie tlumaczy komus kto sie boi podpisac imieniem i nazwiskiem? Alarm cwaniaku przedstaw sie skoro juz kogos opluwasz blotem.

Pytanie za 1000 punktow. Gdzie sie podzialy stare belki sciagane przez pracownikow?
detektyw dnia maja 22 2014 21:31:32
belki pewnie są tam, gdzie dachówki z kamienic po rewitalizacji
Katolik dnia maja 22 2014 22:35:42
Prawda kole w oczy.
Tak cię zakuła , że aż wpadłeś na idiotyczny pomysł prosząc mnie o podpisanie się.
A nie - zapomniałeś swojego imienia i nazwiska?
Czy w czasie twojego chrztu na pewno zostały zachowane wszystkie procedury?
Śmiem wątpić.
Alarm to imię ?
No i kto tu jest faryzeuszem?
Nie oceniaj ludzi według siebie.
Ten twój płacz i cytowanie fragmentów Pisma Świętego nie robi na mnie wrażenia.
Musisz popracować nad forma swojej pisowni.
Od kilku lat ( poprzednia kampania wyborcza ) posługujesz się tym samym schematem.
Obłuda i fałsz obrażanie innych forumowiczów .
Udaj się lepiej do Kościoła i porozmawiaj z Bogiem.
Siedzenie po kilkanaście godzin nad komputerem i śledzenie wszystkich artykułów na wleninfo, może ci zaszkodzić.
protok dnia maja 22 2014 22:59:20
Ktoś w najbliższych wyborach spadnie ze stołka.
I bicie na ALARM nic tu nie pomoże.
abdullah dnia maja 23 2014 15:01:18
Wszyscy jestescie nienormalni. Umowcie sie obaj na rynku o 12 w poludzie w twarz to powiedzcie co macie powiedziec. Internet to idealne miejsce dla takich jak wy. Fajnie jest sie obrzucac blotem gdy jest sie anonimowym co?
Gdzies po drodze nie wyszlo w zyciu co?
czarnulka dnia maja 23 2014 15:39:52
nie kluccie sie panowie bo to sensu nie ma lepiej zyjcie w zgodzie
czarnyroman dnia maja 23 2014 18:40:33
Żryjcie a się, Żryjcie - smacznego. Tfu!!!
Góral dnia maja 23 2014 21:15:53
U Nas Rabce to takiemu alarmowi dali by w mordę i skończył by się pajacowanie.
jajcarz dnia maja 23 2014 21:23:17
Niestety katolicy bez kłótni nie istnieją.My agnostycy i 'katolicy" dziękujemy opatrzności bożej nam panującej nad nami czuwającej za - inkwizycję,wszelkie choroby,raka,dżumę wybijającą pół Europy,niewolnictwo w USA AIDS,holokaust ,wojny po 30 lat,komunizm,nazizm,głód w Afryce,1 i 2 wojnę światową.itd..Serdecznie dziękujemy...no chyba ,że wiecznie nieobecny gospodarz o nas zapomniał i ,że jest to dzieło szatana.haha
Alarm dnia maja 25 2014 08:24:28
!
Tematem artykułu był wypadek przy pracach na Ratuszu. Ile komentarzy dotyczy artykułu?

To, że ktoś podpisuje się Katolik, wcale nie znaczy, że jest prawdziwym chrześcijaninem.
Bycie członkiem kościoła, chodzenie regularnie na nabożeństwa i hojne wspieranie pracy kościoła nie uczynią Cię chrześcijaninem. Słowa hierarchy kościelnego. Twoje słowa też są uwiecznione.

Góral, później idą do kościółka i tłuką czołem w pulpit klęcznika. We Wleniu też.

Z wtórnymi e.analfabetami i fanatykami trudno dyskutować, ale nie wolno ignorować. Prawda doprowadza niektórych do szaleństwa, co zresztą widać. Odpowiednie osoby, do tego uprawnione znają moje dane, więc nie mam czego się bać. Z tego, co wiem, toczy się sprawa, która nie została jeszcze rozstrzygnięta, a kolejna jest przygotowana. Procedury. Wypadek odnotowany, co dalej?

jajcarz, niestety boleśnie prawdziwe. Pozostanę jednak życzliwym i tolerancyjnym chrześcijaninem.

Do j23:
Czy są już oficjalne informacje, jakie były przyczyny wypadku pracownika i stan zdrowia? Nieoficjalnie mówi się różne zadziwiające rzeczy, ale dla mnie jest ważna prawda.
?
Katolik dnia maja 25 2014 19:33:17
Człowiek dopiero wtedy wyznaje Bogu miłość, gdy zdolny jest wyznać, że wszystko dotąd w jego życiu było brakiem miłości.
Autor: Franz Rosenzweig

Do alarm.

Skąd w tobie człowieku tyle nienawiści?

Twój komentarz:
Opętany chyba jesteś, potrzebny egzorcysta. Co jeszcze wymyślisz?
Na sesji Burmistrz ma pełne prawo wypowiedzi, tak samo jak kapłan na ambonie, --

Kochany bracie idź do kościoła i w obecności Boga porozmawiaj sam z sobą.
A może zrozumiesz , że tobie potrzebny jest egzorcysta.
Prawda głoszona na Wleńinfo doprowadza cie do szaleństwa co zresztą sam zauważyłeś.
Przeczytaj sobie jeszcze raz artykuł
BEZPRECEDENSOWY ATAK MOŚCICKIEGO NA PARAFIĘ WE WLENIU!
Porównaj z wydarzeniami przy remoncie kościoła, a może zrozumiesz na czym polega Doktryna boskiej opatrzności.
A wyzywanie Nas od wtórnych analfabetów świadczy tylko o twoim braku kultury.
Zostań z Bogiem.
Alarm dnia maja 26 2014 07:43:17
!!
Przypominam jeszcze raz, piszesz nie na temat i nie ma to żadnego związku z artykułem o wypadku.
Wybacz, ale mnie nie sprowokujesz i trzymaj się regulaminu. Widocznie Franz nie miał wiary.

Oczekiwałem odpowiedzi j23, no chyba, że ... Którego kościoła? A jakie to wydarzenia były przy remoncie? Na brak miłości w bliskim otoczeniu nie narzekałem i nie narzekam, więc i nienawiści we mnie nie ma. Nawet do Ciebie i was. Wręcz promienieję radością życia i miłości, czego i Tobie życzę.
Poszukaj objaśnienie, co oznacza wtórny e.analfabeta i fanatyk. Nas? Idź do sądu, pokornie czekam.

Nie manipuluj moimi wypowiedziami i nic nie poradzę, że nie rozumiesz własnej mowy ojczystej.
Jeśli poczułeś się urażony lub obrażony możesz skierować sprawę do sądu. Pokornie poczekam.
wleninfo i prawda, zaiste powalające. Mnie wystarcza Dekalog. Jestem miłosierny i już Tobie przy tym newsie nie odpowiem, obojętnie co napiszesz. Amen, czyli niech się tak stanie.
do j23:
Co jest z pracownikiem, który spadł z rusztowania? Będzie aktualizacja?
!!
oziris dnia maja 26 2014 13:20:50
jestem pewien ze nie wyrobia sie z remontem do 800 Lecia.. Moscicki musi odesc..
Taki jeden dnia maja 26 2014 22:39:44
a co ma remont ratusza do 800-lecia?To jedna inwestycja a to inna impreza
nigdy więcej dnia maja 27 2014 23:02:29
Remont ratusza w kontekście 800 lecia Wlenia dokładnie pokazuje jak burmistrz przez osim lat siedział na stołku burmistrza.
A na rusztowaniu należy powiesić banery reklamowe z podaniem kwoty zadłużenia Gminy.
Jest się czym pochwalić.
Dodaj komentarz
Nick:5 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaMANEWRY


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903406 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.