wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
800 LAT WLENIA Z RUSZTOWANIAMI I FOLIĄ NA RATUSZU?
Miejskie

Trwa remont wleńskiego ratusza. Wrocławska firma Terra Tempus za 612.677,00 zł wymieni pokrycie dachowe, stolarkę okienną, wykona izolacje przeciwwilgociowe, elewację oraz podjazd dla niepełnosprawnych. Jednak jak się okazuje prace pochłoną znacznie więcej pieniędzy niż wynika to z przyjętego kosztorysu i to bezpośrednio z kasy gminy.

Burmistrz Bogdan Mościcki sytuacja jest o tyle skomplikowana, że po zdjęciu tej dachówki więźba dachowa jest w fatalnym stanie. Totalnie zjedzone są belki przez korniki. Młotek wchodzi do środka (…). Jeżeli stan techniczny drugiej połowy będzie taki sam to prawdopodobnie trzeba będzie nową więźbę robić. Będzie się to wiązało z dodatkowymi finansami.

Dodatkowe środki jakie trzeba będzie przeznaczyć na remont to nie jedyny problem związany z remontem. Prace rozpoczęto zaledwie dwa miesiące przed jubileuszem 800 lecia miasta. Już teraz wiadomo, że nie zostaną ukończone przed datą obchodów. Wszystko wskazuje na to, że dodatkową atrakcją uroczystości będzie rusztowanie i płot okalający ratusz.

Burmistrz Bogdan Mościcki Na pewno całości remontu nie skończymy do obchodów. Miał być dach skończony. Będzie konsylium co dalej z tym dachem zrobić. (W związku z bardzo złym stanem technicznym) Ogrodzenie na pewno zostanie. Na ogrodzeniu jakąś dekorację możemy zrobić.


Z informacji przedstawionych przez burmistrza wynika, że w tym roku nie zostanie wyremontowana ulica Chopina oraz chodniki przed OKSiT.


MÓJ KOMENTARZ

Nie jest to pierwsza wpadka gminy z dokumentacją. Przypomnijmy, zamawiając projekt obwodnicy burmistrz zapomniał o lampach oświetleniowych.

O BRAKU OŚWIETLENIA NA OBWODNICY PISAŁEM

"PO CIEMKU PRZEZ OBWODNICĘ"

Gdy w momencie rozpoczęcia prac remontowych dochodzi do sytuacji w której dodatkowo należy wymienić całą więźbę dachową i trzeba za tę prace ekstra zapłacić można nazwać kuriozalną. Z drugiej strony takie rzeczy czasami się zdarzają i trudno kogokolwiek za to winić. Jednak rozpoczęcie remontu w przeddzień obchodów 800 lecia nadania praw miejskich, najważniejszego wydarzenia społecznego i kulturalnego na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat trzeba nazwać skrajną nieodpowiedzialnością. Obyśmy jako mieszkańcy tego miasta i gminy zamiast dumy nie czuli wstydu i zażenowania, a zaproszeni goście wyjeżdżając z Wlenia nie zachowali w pamięci jedynie ruin "niebieskiego domu" , foliowego dachu ratusza i przyozdobionego kwiatkami płotu.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ


SŁYNNY JUŻ "NIEBIESKI DOM" NA CZAS OBCHODÓW ZOSTANIE ZASŁONIĘTY

"MIASTECZKIEM LINOWYM" DLA DZIECI.


POZOSTAJE MIEĆ NADZIEJE, ŻE W KOŃCU KTOŚ Z OKIEN RATUSZA ZAUWAŻY TO ŚMIETNISKO I ZDĄŻY JE UPRZĄTNĄĆ!


"NA OGRODZENIU JAKĄŚ DEKORACJE MOŻEMY ZROBIĆ" - BURMISTRZ

BOGDAN MOŚCICKI


"TOTALNIE SĄ BELKI ZJEDZONE PRZEZ KORNIKI, MŁOTEK WCHODZI DO ŚRODKA"


Wypowiedzi z sesji Rady Miasta i Gminy Wleń w dniu 28.04.2014 roku.


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ
Komentarze
expert dnia kwietnia 30 2014 00:09:32
niedługo sie okaże, że trzeba coś jeszcze wymienić. ciekawe ile $$$ wpadnie do koryta
haha dnia kwietnia 30 2014 09:43:42
haha jak benda robic to zule z wlenia zwinieci spod sklepu za wino to napewno pan moscicki sobie zarobi dzieki temu ratusz bendzie w jeszcze gorszym stanie jakim jest trzymamy kciuki panie moscicki o kolejna dotacie z uni
Jan Łobocki dnia kwietnia 30 2014 10:46:49
Mały chrząszcz i tyle zamieszania. Pewnie podrzucili lub zostawili go poprzednicy i tak przez osiem lat skrupulatnie "chrumkał" na strychu. W ten sposób doczekał się aby cała Polska i sąsiednie kraje dowiedziały się w jakich okolicznościach przyjdzie organizować 800 lecie Wlenia. To tak na marginesie z lekkim humorem.
A tak na serio!!!
Panie burmistrzu Mościcki nie trzeba być wielkim fachowcem aby przed wymianą,uzupełnieniem,przekładką pokrycia dachowego dokładnie sprawdzić w jakim stanie znajdują są krokwie , łaty, murłaty ale widocznie w urzędzie wleńskim nikomu nie przyszło do głowy aby sprawdzić stan więźby bo po co? Teraz konsylium i wielkie zdziwienie no i oczywiście jeden i ten sam problem "TRZEBA BĘDZIE WYDAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE" w końcu i tak nie z własnego portfela tylko z kasy gminnej.
A to motto słynnych słów dyr. KZOM"
rPo przeanalizowaniu sytuacji finansowej oraz zasobów Zakładu należy stwierdzić trudno mówić o naprawianiu ponieważ nie można stwierdzić, że coś zostało zepsuter1;
Wilma dnia kwietnia 30 2014 11:39:06
"NIEBIESKI DOM" NA CZAS OBCHODÓW ZOSTANIE ZASŁONIĘTY

"MIASTECZKIEM LINOWYM" DLA DZIECI.

No to trzeba się modlić, żeby "niebieski dom" nie runął akurat na "miasteczko linowe". Czy w tym ratuszu ktoś w ogóle myśli???
kim dnia kwietnia 30 2014 12:31:50
Jestem przerazona takim sposobem myslenia, ale też tym, że burmistrz i s-ka maja nas za niemyslących głupków. Miasteczko linowe i ozdoby na ogrodzeniu - przebój czerwca. Te obchody przejdą do historii nie tyle z powodu okrągłej rocznicy, ale niezwykłych pomysłów organizatorów.
Wilma dnia kwietnia 30 2014 15:39:14
ozdoby na ogrodzeniu

Niech namalują normalne, w cywilizowanych standardach, miasteczko Wleń. ;)
A..a dnia kwietnia 30 2014 16:51:19
Wstyd i hańba co zrobił z Wlenia ale on chodzi uśmiechnięty jak gdyby nic go to nie obchodziło a te czarne płutna na rabatach obciach
+ dnia kwietnia 30 2014 17:26:36
To nie płótno. To jest kir. Żałoba po Wleniu. Tego co dziś jest to nawet do kołchozu porównać niemożna. Pójdę ja na wybory, oj pójdę... .
xxx dnia kwietnia 30 2014 17:31:16
wymieni pokrycie dachowe, stolarkę okienną, wykona izolacje przeciwwilgociowe, elewację oraz podjazd dla niepełnosprawnych.

a po co nowa elewacja i stolarka okienna? Wystarczyłoby to pomalować -chociaż i to nie jest konieczne. Aha, zapomniałem, to nie są pieniądze burmistrza.

Jest wiele innych obiektów we Wleniu, które kwalifikują się do remontu bardziej niż ratusz - chociażby "niebieski dom". Ile czasu stoją już te prowizoryczne barierki na chodniku?
Ciekawy jestem kto podjął decyzje o remoncie ratusza i co najważniejsze - kto sie na to zgodził. Dno...
student dnia kwietnia 30 2014 18:18:06
pomijając już tą całą "hecę", szkoda, naprawdę szkoda tych "kamieni" z elewacji - nie wiem jak to nazwać. zamiast odrestaurować, burmistrz nakazał to usunąć (wiem, bo Ci z budowy mówili, że piekielnie szkoda coś tak ładnego i zabytkowego niszczyć).
A...a dnia kwietnia 30 2014 18:21:04
We Wleniu Burmistrz i jego zastępca odwalają samowolkę a gdzie radni co oni zrobili dla miasteczka tylko kasę chapali trzeba wszystkim iśc na wybory i wybrać kogoś kąkretnego bo wioski znowu nas przegłosować mogą a wtedy klapa.
Wilma dnia kwietnia 30 2014 19:05:47
naprawdę szkoda tych "kamieni" z elewacji - nie wiem jak to nazwać. zamiast odrestaurować, burmistrz nakazał to usunąć (wiem, bo Ci z budowy mówili, że piekielnie szkoda coś tak ładnego i zabytkowego niszczyć).

Może trzeba konserwatora zabytków zawiadomić?
STEFANIA KRAWIEC dnia kwietnia 30 2014 19:09:48
NIEBIESKO TYZ PIKNIE
STEFANIA KRAWIEC dnia kwietnia 30 2014 19:11:28
A ŚMIECI TO NORMA ..NIBY DLACZEGO NA 800 LECIE MA BYĆ INACZEJ???????????????????????
lol dnia kwietnia 30 2014 21:39:54
Porażka :P a ta PIĘKNA NIEBIESKA Ściana zawali się niebawem i mam nadzieje że ucierpią tylko stojące naprzeciw samochody. Ciekawe kto wtedy beknie ?
Security Alert dnia kwietnia 30 2014 23:22:12
Kilka dni wolnego i znowu ,,bendzie jazda,,.
Dekalog, przykazanie: 8. NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA PRZECIW BLIŹNIEMU SWEMU.

To, że MASZ i macie obsesję na tle BURMISTRZA z wiadomego powodu, już nie ma wątpliwości. Nie, nie bronię i nie jestem rzecznikiem urzędu. Dobrze, że to opisujesz i pokazujesz zdjęcia dla potomnych. To też już historia. Przypomnę, że w 1990 roku też byli goście i teatry uliczne ze świata. Ratusz był ogrodzony 2 metrowym płotem z desek, a kilka lat nie było wieży! I słynny napis ,,U...ski, gdzie są te deski?,, Swoją drogą, kto wykonywał wówczas remont dachu? Nie wiesz jakie są procedury i obwarowania pozyskiwania funduszy z zewnątrz? Ale TO dla Ciebie jest NIEISTOTNE. Dobrze, że zauważyłeś, że remonty przynoszą niespodzianki i koszta.

Przed 100 r11; 120 laty zdarzały się też takie sytuacje i ówczesne władze Laehn/Wlenia miały podobne problemy. Niektóre inwestycje miały ponad roczne opóźnienia i też zaciągano kredyty na setki tysięcy ówczesnych marek! Czy jest możliwe ukończenie prac przed obchodami jubileuszu? Tak, ale zależy to od podjęcia szybkich decyzji w sprawie kosztów, finansowania i zwiększenia ilości fachowców.
Ale czy nie lepiej zrobić to na spokojnie? Ulica i chodnik może poczekać. Dodatkowa atrakcja, jak piszesz, może sprawić, że przyjadą ci goście ponownie, aby ustrzelić kilka fotek już po remoncie.
Dla mnie jest ważne, że rozpoczęto remont i będzie zrobione. Trudno, to da się też przeżyć.

KŁAMIESZ po raz kolejny, PISZĄC, że BURMISTRZ zapomniał o oświetleniu obwodnicy.
8. NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA ... Nie ośmieszaj siebie, że była wpadka z dokumentacją oświetlenia obwodnicy. Przeczytaj i napisz, jakie były i są uwarunkowania przy planowaniu oraz budowie dróg powiatowych oraz kto odpowiada za takie obiekty. Tym zajmuje się Starostwo Lwówek Śląski Wydział Architektury i Budownictwa. Sprawdź! Kuriozalne to są Twoje i kolektywu komenty.
cdn.
Wilma dnia maja 01 2014 00:59:37
Dodatkowa atrakcja, jak piszesz, może sprawić, że przyjadą ci goście ponownie, aby ustrzelić kilka fotek już po remoncie.

Jasne! :)))
Ludziska z kraju i zagranicy specjalnie będą ciągnąć, żeby zobaczyć wleński ratusz po remoncie. I Wleń, perełkę pradoliny Bobru. Trochę wprawdzie śmierdzącą, ale co tam... :)))
do Security Alert dnia maja 01 2014 00:59:55
człowieku puknij sie w łeb! potem jak już przejrzysz na oczy, przejdź sie po Wleniu i zobacz czy remont ratusza jest priorytetowy. Na przeciwko ratusza dosłownie wali sie budynek. co z tym zrobiono? postawili barierki i tak to stoi od miesięcy. a na ratuszu skuwa się elewacje, którą wystarczyło po prostu pomalować.

Okej, można powiedzieć, że ratusz jest wizytówką miasta i dobrze by było, żeby ładnie wyglądał. Ale każdy turysta który przyjedzie do Wlenia zobaczy syfiasty wleń i na jego środku ładny budynek. Jeszcze niedawno z oszczędności były wyłączane lampy w nocy, teraz od ręki wywala się setki tysięcy na remont ratusza, który tak na prawde całkiem dobrze wyglądał.
xyz dnia maja 01 2014 09:31:58
Mieszkancy wlenia i okolic juz teraz niebedziecie musieli zawitac do urzedu zeby zobaczyc wam jasnie panujacego a wystarczy przejsc kolo urzedu i na duzym plótnie uklonic sie jemu czyli jasnie panujacemu
A. Jaskiewicz dnia maja 01 2014 09:50:23
O BRAKU OŚWIETLENIA NA OBWODNICY I ODPOWIEDZIALNOŚCI BURMISTRZA MOŚCICKIEGO ZA NIEDOPRACOWANY PROJEKT PISAŁEM http://archiwum.wleninfo.pl/news1.php?readmore=1094


JEŻELI CHODZI O MOJE MOTYWACJE TO SĄ BARDZO PROSTE. W TYM MIEŚCIE PRZEŻYŁEM 50 LAT. ODOKĄD SIĘGAM PAMIĘCIĄ WLEŃ JESZCZE NIGDY NIE BYŁ TAK ZANIEDBANY, A WŁADZE NAWET W CZASACH KOMUNY NIE PODCHODZIŁY DO MIESZKAŃCÓW Z TAKĄ AROGANCJĄ I LEKCEWAŻENIEM.

DLATEGO PISAŁEM, PISZĘ I BĘDĘ PISAŁ O WSZELKICH ZANIEDBANIACH I NIEGOSPDARNOŚCI RZĄDZĄCYCH.

ONI PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ ODEJDĄ. MY TU ZOSTANIEMY!
he he i wszystko jasne dnia maja 01 2014 09:56:26
"O wyjaśnienia poprosiliśmy Starostwo Powiatowe we Lwówku Śląskim. To gmina Wleń kilka lat temu zamówiła projekt obwodnicy r11; mówi kierownik ZDP Marek Makowski."
KK dnia maja 01 2014 10:03:01
paprochy jestescie i na dodatek własnego kurnika nie potraficie wyremontowac i o czym tu mowic o innych inwestycjach!!!
Moze na 900-lecie bedzie juz lepiej..pożyjemy zobaczymy ehehe!!
STEFANIA KRAWIEC dnia maja 01 2014 13:43:45
prawida ''oni odejdą'' my zostaniemy i za ich błędy płacić będziemy
easy dnia maja 01 2014 13:50:04
800 leice miasta odbędzie się pod hasłem - PGR wiecznie żywy, Wleń skansenem PRL-u.
Rynek miasta nabiera charakteru i wyglądem przypomina już teren obecnego KZOM-u.
Ale co tam,co tam - Chwalmy Pana!
pytanko dnia maja 01 2014 16:03:41
czy był jakiś problem ten remont zacząć np. w lipcu? czy mamy do czynienia z bandą głupców?
eureka dnia maja 01 2014 16:23:52
Można by na ten przykład ozdobić płot okalający ratusz różnymi hasłami.
Np. Jaki Pan tali kram, czytaj ratusz.
Gdzie rządzących dwóch tam brezent zamiast dachu.
Biedny jak Wleń czyli latający foliowy dach Monty Bufona.
...cdn.
Big Kazio dnia maja 01 2014 16:50:02
Kolejne ozdobne hasełko na płot
Zastał Wleń murowany a zostawi rozje...! banany.
maruda dnia maja 01 2014 17:11:27
Ratusz - w niebieskiej czapce wygląda jak Smerfna chatka.
Wyglądem teraz niczym nie różni się od niebieskiego budynku Basztowej.
Atrakcja dla dzieci jak znalazł.
Linowa Wioska Smerfów!
Tylko czy Smerfowi Ważniakowi właśnie o to chodziło?
ogar dnia maja 01 2014 18:57:06
czy tylko ja mam wrażenie, że burmistrz sprawdza jak daleko może sie posunąć zanim mieszkańcy sie wkurzą i wywiozą go na taczkach? no chyba, że w gre wchodzą problemy z psychiką - ale jeśli tak, to co ten człowiek robi na stanowisku burmistrza? przecież wleń jest w opłakanym stanie, a ten człowiek sobie miejsce pracy remontuje...porażka
ups dnia maja 01 2014 19:41:59
a Jak Dach moze byc ok sam pamietam Jak go robilem wiez dachowa Jak byla juz wymieniana to na surowa Franek jak juz przyszedl klasc dachuwke to juz trachniety a pan Pietru..... mu pomagal skonczylo sie natym ze robili go praktykanci czyli podpora gospodarki komunalnej w tamtych czasach a bylo nas sporo to ze tyle wytrzymalo to naprawde szok
A..a dnia maja 01 2014 20:55:01
A sam burmistrz śmieje się i dalej dewastuje a my siedzimy cicho tyle że ktoś coś napisze i nasze piękne miasteczko zamieniono w ruine a co na to wielcy radni wstyd tyle obiecanek.
Security Alert dnia maja 01 2014 22:23:38
Jednak obsesja portalowego kolektywu. Trollowanie zgodnie z przypuszczeniem. Ha. Ha.
do securty alet 2 dnia maja 01 2014 22:48:46
ale masz leb... budynek po starym kinie jest z prywatyzowany, to ze sie wali itp.itd to.jest wina wlasciciela ze nie zadbal oto, mowisz ze wladze moga odmalowac itp. To jak sciana twojego sasiada bedzie tak wygladac ze bedzie skaza dla Ciebie to pojdziesz z wlasnej kielni to zrobisz? pomysl.....
Wilma dnia maja 01 2014 22:57:13
do do securty alet 2

budynek po starym kinie jest z prywatyzowany, to ze sie wali itp.itd to.jest wina wlasciciela ze nie zadbal oto, mowisz ze wladze moga odmalowac itp.


Władze, sprzedając ten budynek, powinny zastrzec w umowie warunki, to raz. Dwa, to to, że w sytuacji, gdy budynek zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, władze mają obowiązek temu przeciwdziałać.
do do securty alet 2 dnia maja 01 2014 23:08:45
Jeśli budynek jest prywatny to jego remont powinien być już dawno przeprowadzony. Jeśli władze nic z tym nie robią to świadczy tylko o jej nieudolności. Bo jak to jest możliwe, że właściciel budynku, który sypie się na PUBLICZNY chodnik nie jest karany i zmuszony to naprawy tego? Spróbuj w zime nie odśnieżyć chodnika przed swoim domem - odrazu dostaniesz mandat. Za to jak budynek sie wali na chodnik i przez to chodnik jest w połowie niedostępny (na szerokości) to jest wszystko ok. Kompletny brak logiki
czarnyroman dnia maja 02 2014 07:18:21
Ściany obrzucić gliną, dach pokryć słomą, będzie taniej, szybciej i na czasie - wszak mamy rok 1202.
Security Alert dnia maja 02 2014 08:10:26
A pisz sobie Andrzeju. Sprawdź jeszcze raz warunki projektowania i wszystkie z tym związane procedury, chyba to potrafisz? Twoje motywacje są znane. My? To znaczy kto? Portalowe trolle? Oj, był i rujnowano co się dało. Widocznie nie miałeś do czynienia z uwczesną władzą. A jak nie odejdą? To co? Nic, będziecie pluć.
Faktycznie, portalowy KOLEKTYW jest czerwoną hołotką i nie pomoże SIERP wyklepany MŁOTKIEM!

do ... tego z dnia 1 maja 2014 00:59:55
nie Ty decydujesz co i kiedy, jest i będzie robione. NIE masz takich uprawnień! Możesz tylko pyszczyć!
do Wilma : Tylko Ty myślisz i też możesz sobie tylko popyszczyć, jak zwykle nie ba temat.
Uau! Troll easy się zjawił, pilnuj swojego PGR u. Masz już komplet gości? No, to trochę się pobawimy.
Wilma dnia maja 02 2014 08:26:14
do Security Alert
też możesz sobie tylko popyszczyć

Wiadomo - wdzieczymy sie do elektoratu przed wyborami, a po wyborach elektorat może sobie, co najwyżej, "popyszczyć". Bo my som władza i plebs nie ma nic do gadania. :)))

jak zwykle nie ba temat

Jak zwykle odniosłam się ściśle do Twojej wypowiedzi.

portalowy KOLEKTYW jest czerwoną hołotką i nie pomoże SIERP wyklepany MŁOTKIEM!


To nie "portalowy kolektyw" zalatuje komuchem, a działania burmistrza i s-ki.
Jak się nie ma argumentów, to się sięga po insynuacje, prawda?
czart dnia maja 02 2014 09:33:03
Samo rozpoczynanie remontu w roku obchodów 800 lecia zakrawa na totalny brak wyobraźni. Nawet jeśli władze miały szczere chęci to chciano dobrze a WYSZŁO JAK ZWYKLE. A może wystarczyło pomalować i odświeżyć?
Zresztą. Po co pod koniec kadencji robi się remonty za duże pieniądze?....
Na pewno po to, żeby ewentualni następcy mieli problem kapania na głowę "z głowy".
A jedyne czym musieli się martwić to pustka w kasie i długi...
Mieszkaniec Gminy dnia maja 02 2014 13:49:27
Przez ostatnie osiem lat urzędowania Mościckiego i jego nieodzownego pomocnika Fludra : w pierwszej kadencji zastępca jeżdżący służbowym samochodem na prywatne przetargi do Rakowic Wielkich , a w tej kadencji sekretarz od bliżej nie sprecyzowanych celów.
Czy ktoś pamięta aby przez osiem lat siedzenia na stołkach w Urzędzie Gminy Panowie Ci podjęli słuszną decyzje?
Ja pamiętam. dnia maja 02 2014 14:10:51
Zamknięcie kotłowni w grudniu.
Naprawa i uzdrawianie przez osiem lat KZOM we Wleniu.
Budowanie świetlic w każdej wsi.
Wystawieni na targach turystycznych kiełbasy zwyczajnej.
Brak inwestycji ( woda , kanalizacja )
Zadłużanie Gminy
Nie realizowanie obietnic wyborczych.
Pensje Burmistrz sekretarz i diety Radnych.
To są wszystkie słuszne decyzje które służą do totalnej zapaści Naszej Kochanej Gminy Wleń.
do A .. a dnia maja 02 2014 14:19:00
A jak myślisz.
Dlaczego zamiast fachowca od pozyskiwania pieniędzy unijnych zatrudniony jest Fluder.
A po to aby wygrać nastepne wybory.
A kto na tym zyska?
Konto Mościckiego i Fludra.
xyz dnia maja 02 2014 18:35:29
Napewno jesli zrobi sie powiekszenie zdjecia numer 4 to caly lud zamieszkujacy wasz gród bedzie skladac choldy za takie dobre rzadzenie cala gmina
| dnia maja 02 2014 19:36:54
A po to aby wygrać nastepne wybory.
To jest nierealne. Te nazwiska tak negatywnie wryły się w świadomość ludzi, że trzeba by być szalonym żeby na takiego kogoś oddać głos. Oczywiście o ile ktoś taki będzie na tyle pozbawiony honoru żeby w ogóle myśleć o czymś takim jak pełnienie jakiejkolwiek publicznej funkcji w przyszłości.
Mieszkaniec Gminy dnia maja 02 2014 22:19:25
Cztery lata temu też tak myślałem.
No bo jakim trzeba być nierozsądnym mieszkańcem , aby zagłosować na kandydata który w jednym z artykułów w Nowinach Jelenigórskich, stwierdza ,że w Gminie Wleń nie da się nic zrobić.
Nie pomylił się gdyż nic dobrego nie zrobił.
Ale minął się z prawdą gdyż wiele spraw które mogły rozwinąć Gminę Wleń zostało pominiętych lub zaniechanych.
Ponadto już w pierwszej kadencji wykazał się niekompetencja w zarządzaniu Gminą.
A jednak wybory wygrał.
A dlaczego.
- jest ich dwóch.
Każdy ma rodzinkę , znajomka, namówi się strażaka aby był na liście i summa summarum uzbiera się kilkaset głosów pozwalające wygrać wybory.
Ponadto Świetlice.
Jaki pożytek i co wnoszą do rozwoju Gminy.
Nic
Generują tylko koszty.
Ale ilu mieszkańców wsi zagłosuje za obietnice budowania kolejnej świetlicy.
Bardzo wielu.
Poruszasz sprawę Honoru.

Oczywiście o ile ktoś taki będzie na tyle pozbawiony honoru żeby w ogóle myśleć o czymś takim jak pełnienie jakiejkolwiek publicznej funkcji w przyszłości.

Nie bądź kolego naiwny.
Już po upublicznieniu informacji o uczestnictwie zastępcy Burmistzra Gminy Wleń Marcina Fludra w przetargu.
Pan Marcin Fluder 16 grudnia o godzinie 13:30 był prywatnie uczestnikiem w przetargu w Agencji Nieruchomości Rolnych w Rakowicach Wielkich. Przyjechał zielonym gminnym renault kangoo o numerze rejestracyjnym DLW 11CJ. Po wykonaniu telefonu do Urzędu Miasta i Gminy Wleń dowiedzieliśmy się, że w tym dniu od godziny 11:00 odbiera budynek w Marczowie. Nie jest to pierwsze nadużycie pana Fludra. Renault kangoo o numerze rejestracyjnym DLW 11CJ jest bardzo często widywany w godzinach pracy, jak i po godzinach pracy we wsi Modrzewie, gdzie pan Fluder remontuje dom.
Świadkowie tych zdarzeń nie kryją swojego oburzenia. Gmina Wleń nie należy do najbogatszych. Budżet Gminy wystarczająco obciążają niemałe pensje włodarzy. Jakby tego było mało, w czasie godzin pracy załatwia się prywatne sprawy obciążając kosztami paliwa gminę i wykorzystując do tego gminny samochód
Po tak skandalicznym fakcie powinni sie podać do dymisji
Honor?
Nie tu liczy się kasa.
Security Alert dnia maja 03 2014 08:21:33
Łabądzi śpiew portlowych trolli.
Duch KZOM dnia maja 03 2014 20:49:00
Jeszcze księżyc nie zdążył dokonać pełnego obiegu wokół ziemi jak społeczeństwo Naszej Gminy po likwidacji KZOM podpisało by się obu rękoma ,że już nic wiecej nie da się sknocić w naszej Gminie.
A tu patrzcie .
Dało się .
I to jak.
Alarm dnia maja 04 2014 06:43:38
Notoryczne niszczenie wizerunku Urzędu, firm i osób często i pośrednio tutaj wymienianych. Kłamstwa, przeinaczanie, oszczerstwa i oczernianie ma na celu przedstawienie konkretnych ludzi w bardzo złym świetle. To wasza specjalność. Konsekwencje trzeba ponieść. Majowa zabawa trwa. Nakręcajcie się dalej, przyda się z pewnością. 8.Nie pisz /nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu.
do Alarm i Security dnia maja 04 2014 08:20:23
Które pewnie są jedną i tą samą osoba. (A swoją drogą to nie da rady podawać początkowych numerów IP żeby można identyfikować piszących tak jak to się dzieje np. na innych portalach)
Proszę podać konkrety. Co jest niby kłamstwem? Jak dla mnie to opisywane są tutaj FAKTY, które mają niestety miejsce. A głupoty, niegospodarności i arogancji obecnej władzy nie są w stanie przebić nawet Twoje durne wpisy.
Alarm dnia maja 04 2014 10:14:47
Tak, to ja. Moje nicki są blokowane i zmuszony jestem je zmieniać. Potwierdzam.
Miało być ówczesne! Brzydki błąd. Wstydzę się.
Ten ekspert od referendum jest też ekspertem od budownictwa? Ot robaczek, tak jak szwagierek?
ups: Dokładnie! Tak to bywało i widać efekty.
czarnyroman: Koszt od 200 zł za m² dachu z wykonaniem. Za drogo i nie pasuje do otoczenia.
Czart, martw się o swoją kasę i tak nie płacisz. Prowadzisz jeszcze kemping? To zrób porządek.
Wilmo, Insynuacje? Jakie? Baa, też nie czytałaś dokumentacji, tam wszystko jest opisane! Jam nie władza i nie władny. O atrakcji pisze autor newsa! Nie dorabiaj ideologii krętaczko. Masz rację, nie masz argumentów. Nie musisz za każdym razem wyrywać część zdania i wypaczać czyjeś wypowiedzi. Pisz swoimi słowami. Portal nie jest wyrocznią!
Mieszkaniec Gminy vel, vel, powtarzasz się. Wiesz co to jest nienormowany czas pracy? Mniemam, że doskonale o tym wiesz. Twoja zaślepiona bezradność i wściekłość prowadzi Ciebie przed oblicze, oblicze, które Ciebie wkrótce też rozliczy. Ech, te złe duchy przeszłości. Majówka TRWA.

Andrzeju J., był remont dachu kościółka św. Jadwigi. Kto i kiedy ten remont przeprowadził i gdzie mogę znaleźć dokumentację projektowo wykonawczą oraz fotografie z wykonywania tych prac? Kilka fotografii z tego okresu posiadam w moim archiwum. Nie widziałem żadnych informacji na ten temat. Remont kościoła w Bystrzycy, gdzie mogę znaleźć dokumentację inwentaryzacyjną, projektową i kosztorys? Czy obraz z tego kościoła wrócił już na miejsce? Czy będzie jakiś artykuł z prac w tym kościele? Będzie artykuł o planowanym remoncie dachu św. Mikołaja przed i po? Czekam z niecierpliwością.
czart do Alarm dnia maja 04 2014 17:32:42
Po pierwsze to komu nie płacę i czego?
Po drugie. Dopóki prowadziłem camping było tam wykoszone i posprzątane. Jak jest teraz można zobaczyć.
Poza tym jak już chce się z kimś rozmawiać to powinno się przedstawić.
Caffe Security Alarm dnia maja 05 2014 13:16:21
Już czynna?
Alarm dnia maja 06 2014 00:33:35
Do czart´a, patrz nick. Za co? Nie wiesz co napisałeś? Nie płacisz za remont Ratusza i innych obiektów gminnych. Kasa Gminy nie jest Twoją kasą. Jasne?

Do Caffe Security Alarm:
Prokuratura? Zapytaj u źródła. A kto pyta? Admin? Już wzywali?
Prorok dnia maja 06 2014 07:08:29
Przydał b sie Prokurator w Gminie oj przydałby się.
czart do Alarm dnia maja 06 2014 08:45:49
Myślenie płytkie jak poziom wody w Bobrze podczas upałów.
Wszyscy płacimy. Pan, pani i państwo też. Kasa jak raczyłeś/łaś wspomnieć jest GMINNA czyli nasza, mieszkańców gminy. Na pewno nie jest to kasa burmistrza ani żadnego innego PRACOWNIKA gminy.
easy dnia maja 06 2014 12:12:57
Alarm post się skończył, a Ty pisałeś o jakieś zabawie!
Czyżby znowu puste obietnice przedwyborcze?
mieszkaniec dnia maja 08 2014 08:32:56
słyszałem ze dach ówka z gminy ma pójść na pokrycie dachu domu pana fludra w modrzewiu...
Alarm dnia maja 09 2014 23:39:31
Internauto o nicku: mieszkaniec,
po raz kolejny piszesz oszczerstwa i pomówienia. Byłeś w Modrzewiu? JESTEŚ kłamcą i OSZCZERCĄ!

Z pewnością REDAKCJA zna dane osobowe w/w. Na tym portalu są tolerowane, wbrew prawu oszczerstwa,
mimo ostrzeżeń redakcja wleninfo.pl w dalszym ciągu nie reaguje.
ldhhkbvfau dnia maja 30 2014 13:41:56
lYOF8v <a ***="http://zesgaxxhpnsz.com/">zesgaxxhpnsz</a>, ruvxundchjwm, [link=http://rxkkzwetatfv.com/]rxkkzwetatfv[/link], http://ewrujgefbgoz.com/
Orphuftw dnia czerwca 05 2014 15:24:57
prizes free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Urodziny Gołębiarki
Urodziny Gołębiarki
Dni Wlenia - niedziela


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932694 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.