wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
AGONIA KOMUNALKI!
MiejskieNa ostatniej sesji Radni Rady Miasta i Gminy Wleń podjęli przy jednym głosie wstrzymującym się decyzję o likwidacji Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców.  
Skarbnik Gminy pani Maria Gierczyk przedstawiła stan zobowiązań i należności KZOM - Należności mieszkańców względem zakładu komunalnego wyniosły 808 tys złotych. Z tego około 640 tys zł to należności przeterminowane i nie będzie możliwości ich odzyskania. Mówiła między innymi.

Burmistrz Bogdan Mościcki za upadek KZOM obwinił mieszkańców.
- Początkiem upadku tego zakładu to jest brak wpływów. Brak wpływów przewyższa dwukrotnie zobowiązania zakładu. Tych pieniędzy oni nie zjedli, oni nie otrzymali, za to co dali mieszkańcom Gminy Wleń. I to jest bardzo przykre.

Dyskusje po wystąpieniu Burmistrza i Skarbnika gminy trudno uznać za burzliwą. Jedynym radnym który zabrał głos był pan Marek Koczarski.

Marek Koczarski - Gmina przejmie wszystkie zobowiązania Zakładu,
 Czy w gminie mamy opracowany harmonogram spłat zadłużenia?
 
Skarbnik Maria Gierczyk W budżecie na 2014 rok nie ma zapisu dotyczącego spłaty zobowiązań. Będziemy się zastanawiać w momencie kiedy faktycznie dokona się  likwidacja.

Burmistrz Bogdan Mościcki Ja mam pretensje do Zakładu, że egzekucja pieniędzy które im się należą wobec mieszkańców i przedsiębiorców którzy dzierżawili lokale użytkowe jest zbyt słaba. Te środki które są wymagane na dzień dzisiejszy, myślę, że do końca roku my jako gmina (…) Te zobowiązania jeśli byśmy je odzyskali i niech to będzie 60 %  tych które są do wzięcia to my spokojnie pokrywamy te zobowiązania wymagalne zakładu.

Marek Koczarski  - podziwiam optymizm. Gdybyśmy dostali te zobowiązania jeszcze byśmy wyszli na plus. Ale takie rzeczy są po prostu nie do odzyskania.

Za największe osiągnięcia likwidacji Burmistrz uznał zapewnienie zatrudnienia wszystkim pracownikom. Oni mogą nawet zarabiać więcej mówił niż zarabiali w Zakładzie Komunalnym.
Poinformował również radnych, że dotychczasowe zadania likwidowanego zakładu przejmie Gmina.

Marek KoczarskiW propozycji uchwały o likwidacji zakładu mamy tylko jeden pewnik to, że wodę przekazujemy "IZEROM"  natomiast wszystko pozostałe to są niewiadome, że może będzie tak, a może inaczej. Dlatego wstrzymam się od głosu. Powinien być przygotowany harmonogram odnośnie każdego punktu zamierzenia. Co urząd chce zrobić konkretnie i jakie są propozycje To jest moje zdanie i nie chcę na nie odpowiedzi! Podsumował ze swojej strony dyskusję radny i jako jedyny wstrzymał się od głosu.

Ani jeden z pozostałych na sali radnych nie zabrał głosu. Wszyscy tradycyjnie  głosowali zgodnie z propozycją Burmistrza.


MÓJ KOMENTARZ


Likwidacja KZOM to jedna wielka prowizorka. Pani Skarbnik nie potrafiła wskazać środków w budżecie na pokrycie zobowiązań likwidowanego zakładu. Burmistrz bujał w obłokach przedstawiając prognozy spłaty zadłużenia oparte na pobożnych życzeniach, a nie realnych przesłankach ekonomicznych. Sytuacja z budżetem robi się tym ciekawsza, że w tym roku subwencja oświatowa została gminie Wleń zmniejszona o ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Wygląda na to, że pierwszą ofiarą likwidacji KZOM może być oświata.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ

 
Komentarze
Krzywy dnia marca 05 2014 21:28:21
jak zwykle tylko p.Koczarski udziela sie na zebraniach Rady( chwała Mu) a reszta ciszaaaa i mamona do kieszonki..wydaje mi sie ze Wy nie macie (mowa o reszcie "radnych") zielonego pojecia o czym sie mówi na ów zebraniach !!! jak tak czytam takie artykuły to nikt nie zabrał głosu od dawien dawna z was..szooook:D
597 dnia marca 06 2014 09:54:11
Panie Burmistrzu. Przykre jest to że Pan i Rada jako organ nadzorczy , przez dwie kadencje doprowadziliście tej likwidacji. Jest to ewidentne niedopełnienie obowiązków , poprzez całkowitą ignorancje. Wobec powyższego ,, uczciwym " byłoby , aby ci Panowie którzy tak ochoczo podnoszą ręce , sami zapłacili zaległe zobowiązania.Może to wreszcie nauczy was Panowie radni-bezradni prac , troski i poczucia odpowiedzialności.
Do Krzywy: dnia marca 06 2014 09:57:28
Czego się czepiasz? Zadawanie pytań zwiększa czas sesji, a nadgodzin nie płacą . Odwalić swoje i do kasy po forsę. I pozostaje czekać na następną sesję tzn. szybką gotówkę.
do pana Andrzeja dnia marca 06 2014 12:25:23
Czy zdjęcie jest aktualne? bo się zastanawiam hdzie jest
RADNA TOMOŃ?!!!!!! Ktoś ją wybrał a dlaczego jej nie ma na radzie!!!!! wybory się zbliżąją a oszustów nie wybierają
A.Jaśkiewicz dnia marca 06 2014 12:41:18
Zdjęcie zostało wykonane w momencie głosowania Rady Miasta nad przyjęciem uchwały likwidującj KZOM.
wyborca dnia marca 06 2014 12:58:14
W takim razie wstyd radni mają gdzieś nas i nasze interesy a może pan wprowadzi liste obecności radnych
Boomerang dnia marca 06 2014 13:42:49
Omg ludziska kogo wy wybieracie?! Podklejam się pod pod zdanie @Krzywego - jedynie p. Koczarski wie na czym polega bycie radnym, reszta to antywzory.
za albo przeciw dnia marca 06 2014 18:41:14
Żadna z osób zasiadających w Radzie od siebie nie dała nic podczas obrad tej sesji. Proszę nie przypisywać nikomu żadnych pochwał bo było by to trochę nie w porządku. Wstrzymanie się od głosu to jednoznacznie brak stanowiska ze strony radnego.
Albo jest się ZA albo PRZECIW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak trzeba powiedziec wprost a nie pisac półprawdę.
wyborca dnia marca 06 2014 18:58:13
No ale tych Panów Radnych i Pana Burmistrza ktoś wybrał więc o co chodzi Putin robi jeszcze gorzej a Mościcki Lwówka czy Lubomierza nie chce przyłączyć do Wlenia
~ dnia marca 06 2014 19:22:21
Tak mniej więcej-jak mniemam-mógł wyglądać Sejm Niemy.Tylko tu Ankwiczów zbyt wiele.Tam jeden był tylko.Wstyd.Niemoty.
597 dnia marca 07 2014 10:01:58
Szanowni internauci.Problem leży nie w ostatniej sesji , lecz w czterech latach kadencji obecnej Rady i Burmistrza. Niestety okresu całkowicie przespanego . Czego się spodziewacie , że ktoś po takim okresie snu jest wstanie racjonalnie myśleć ? Oni mają teraz jedno w głowie . Jak tu załapać się na następną kadencje. Narodzie obudź się !!!! Wybory już w jesieni. Czas pożegnań bliski .
mieszkaniec Wlenia dnia marca 07 2014 11:56:04
"mieszkańcy są winni",że wybrali takiego burmistrza-tyle słów samokrytyki nie spodziewałem się tego po burmistrzu
poirytowany dnia marca 07 2014 16:09:02
Oczywiście...co każdy mieszkaniec gminy Wleń może napisać? Burmistrz beee Rada beee. Owszem to co robi nasza lokalna władza przechodzi ludzkie pojęcie. Zbliżają się wybory, podejrzewam, że znów władza się nie zmieni. TO WY LUDZIE MACIE GŁOS, WSZYSTKO JEST W RĘKACH MIESZKAŃCÓW. TO co sobie wybierzecie, TO coś będzie rządzić.
Sławek Osiecki dnia marca 08 2014 18:43:48
Tak to jest, kiedy kampanię wyborczą zamienia się w konkurs - Kto lepiej nakłamie. Gdzie są te miliony z szuflad? Gdzie są te projekty? Gdzie rozwój gminy?
Zamiast tego mamy długi, likwidacje, bezrobocie, wyprzedaż majątku i brak perspektyw.
no cuz dnia marca 08 2014 22:46:36
Z tego co zauwazylem, Panie Slawku to tak jest wszedze w naszym kraju. Pare wyjatkow, ale to naprawde wyjatki. Swiata sie nie zmieni.
Mieszkaniec Gminy do no cuz dnia marca 08 2014 23:51:02
Sprytne kłamstwo.
Szanowny przedmówcą
W całym kraju Burmistrzowie miast pozyskują fundusze unijne i dzięki nim tworzą miejsca pracy, i w zależności od strategii rozwoju danego miasta realizuja rozwój swojej lokalnej ojczyzny.
Nieliczne wyjatki w Kraju, które można policzyć na palcach jednej , a wśród nich i Nasze Miasto Wleń, gdzie Burmistrzowie przespali szansę rozwoju.
Nawet Miasteczka za ściana wschodnia gdzie Burmistrzowie wykazali się odrobina gospodarności i zdolnością zarzadzania Gminą ich miasta rozwinęły swój potencja gospodarczy kulturalny, a mieszkańcy tych miast i Gmin dumni są z rozwoju swoich miejscowości.
Nasi włodarze w ciągu ośmiu lat doprowadzili Gminę i Miasto Wleń na skraj przepaści, a raczej na jej dno.
goguś dnia marca 09 2014 14:31:51
Skoro Pan Radny Koczarski był taki przygotowany do sessji i tak bardzo się udziaelał to dlaczego nie ma Go na zdjęciu i nie widać jego głosu-ten portal to jedno wielkie halo które...........................
niki dnia marca 10 2014 13:30:21
Pan Bogdan Mościcki przed wyborami w ulotce wyborczej napisał, że dokona naprawy KZOM i jak widać naprawa się dopełnia....... przez likwidację:-). To niestety przykład jak obiecuje się gruszki na wierzbie, a przecież 4 lata to dużo czasu żeby coś zmienić i zrobić. Tłumaczenie dzisiaj, że to wina zarządzających zakładem to totalna bzdura i kolejny powód do śmiechu. Panie burmistrzu, czy zna pan termin kontrola zarządcza, lub właścicielska? Przecież KZOM jest własnością gminy, to jak pan tego pilnował?
Niestety tak jest we Wleniu z wieloma rzeczami. Bylejakość pogania bylejakość, a gmina podupada z dnia na dzień.
byl sobie Wlen dnia marca 11 2014 21:09:06
a wy dalej nic nie zrozumieliście....pieniądze ,sa tam gdzie miały byc i tam trafiły....obietnice są dla głupich - czyli dla tych co glosowali za panem M.oj przepraszam ,na pana trzeba zasłużyć ....hahaha...wszystko jest po ich myśli ,nie po waszej (Polska rzeczywistość-wzbogacić się kosztem naiwnych) nie macie jaj , przykro..to wasze miasto...i co zrobiliście....nic....on tez ,ale zapewnił sobie spokojne życie i byt -fakt tez nic nie robiąc,ale miał jaja i wykorzystał wasza naiwność,a wy będziecie dalej tonąc w syfie i smrodzie ,mało tego ...jemu to ujdzie na sucho,a wy za to zapłacicie np. podwyżkami cen...bardzo to przykre ,ale prawdziwe...wraca sie do tego miasta po kilku latach i za każdym razem widać większe dno...jest tu kilka osób które chcą coś zrobić....M.Koczarski.A.Zych..Pan Jaskiewicz..znajdzie sie więcej osób które chcą skończyć z ta tragedia ...tylko czasami wasza ignorancja i brak myślenia -mnie jako osobie postronnej czytającej te wypowiedzi przyprawia o mdlosci...przykre ,ale prawdziwe....jestescie tacy sami jak wasza wladza...nie udolni i płaczliwi...kazdy potrafi zwalic wine na inna osobe...ciekaw jestem kto potrafi z was sie przyznać do swojej winy i powalczyc o swoje miasteczko....
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Ćwiczenia „Bóbr – Kwisa 2008”
Ćwiczenia „Bóbr – Kwisa 2008”
„Bóbr – Kwisa 2008” - Wleń


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903394 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.