wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Co z tą wodą?!
MiejskieJakość wody w gminie od wielu lat budzi uzasadnione zastrzeżenia mieszkańców. Kilka dni temu bardzo dosadnie określił to jeden z moich rozmówców.
- Tego co płynie z kranu nawet mój pies nie chce pić, woli wodę z kałuży.

 Trudno się więc dziwić że komunikat „sanepidu” o warunkowym dopuszczeniu wody do spożycia wywołał spore zaniepokojenie ludności. Tym bardziej, że problem z zanieczyszczeniami  wody  dotyczył  aż czterech z sześciu ujęć na terenie gminy. Zdziwienie budził również fakt, że  skażenie mikrobiologiczne wystąpiło tylko na terenie naszej gminy! Ujęcia wody w pozostałych miejscowościach powiatu nie wykazywały tego typu problemów.
 
Z prośbą o wyjaśnienia zwróciłem się do dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej pana Mikołaja Żyłki.

A. Jaśkiewicz -  W związku z wydanym przez Pana komunikatem prosił bym o wyjaśnienie. Jak należy rozumieć zwrot „woda warunkowo dopuszczona do spożycia”?

Dyrektor PSSE Mikołaj Żyłka
- W  III  kwartale  2013  r.  cześć  wyników  badań  wody  wykazała  odchylenia  od wymaganego  składu  mikrobiologicznego,  co  odzwierciedlone  zostało  w  ocenie, jednakże odchylenia  te,  po  ocenie  i  rozważeniu  stopnia  zagrożenia,  nie  stanowiły  zagrożenia  dla zdrowia  konsumentów  i nie  wymagały  od  konsumentów  żadnych  dodatkowych  działań.

A. Jaśkiewicz - Jakie czynniki doprowadziły do skażenia wody?

 Dyrektor PSSE Mikołaj Żyłka -Przeprowadzone  kontrole  i  badania  próbek  wody  wskazały  na  nieprawidłowości w prowadzeniu dezynfekcji wody przez zarządcę wodociągów. W stosunku do zarządcy wodociągów podjęto   tym  czasie  stosowne  działania administracyjne  w celu wyeliminowania nieprawidłowości.
  Ujęcia  wodociągowe  na  terenie  Gminy  Wleń,  zwłaszcza  na  terenach  wiejskich wymagają,  dla  zapewnienia  właściwej  jakości  wody,  prowadzenia  systematycznie dezynfekcji  wody  zapewniającej  równomierne  i  stałe  dozowanie  środka  dezynfekującego wodę  w  odpowiedniej,  dopuszczalnej  ilości. 
 Niewłaściwie  prowadzona  dezynfekcja,  brak skutecznego  monitorowana  dezynfekcji,  dopuszczenie  do  sytuacji,  gdy  dodawana  bywa nadmierna  ilość  środków  dezynfekcyjnych,  na  przemian  z  ich  niedostatkiem,  powoduje ograniczenia skuteczności procesów dezynfekcji.Działania w tym zakresie zarządcy wodociągów na terenie gminy Wleń – Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców, sprawującego nadzór nad Zakładem burmistrza Bogdana Mościckiego oraz Rady Miasta pozostawiam bez komentarza.

A.Jaśkiewicz

Komentarze
mieszkaniec dnia grudnia 08 2013 20:25:54
Propozycja na człowieka ROKU 2013r.
Burmistrz Bogdan Mościcki ex aequo dyr. Kostka człowiekiem roku w Gminie Wleń!!! Brawo!!!!!
Przy okazji pytanie czy coś można jeszcze zepsuć??
. dnia grudnia 08 2013 20:40:13
Nie bardzo rozumiem -
...W III kwartale 2013 r. cześć wyników badań wody wykazała odchylenia od wymaganego składu mikrobiologicznego...
, ale
... jednakże odchylenia te, po ocenie i rozważeniu stopnia zagrożenia, nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia konsumentów i nie wymagały od konsumentów żadnych dodatkowych działań.
Ergo: skoro owe odchylenia przekraczały zakres norm ("wymagany skład") - bo tak to należy rozumieć - czy "rozważania" nt stopnia zagrożenia uchronią mnie przed sraczką, lub czymś gorszym?
wlenianin dnia grudnia 08 2013 21:36:35
pozal sie Boze
super dnia grudnia 08 2013 22:32:48
Jedyna Gmina w Polsce i na świecie w której z kranów leci JohnyWalker z CocaColą :P
Wilma dnia grudnia 08 2013 23:06:25
Działania w tym zakresie zarządcy wodociągów na terenie gminy Wleń r11; Komunalnego Zakładu Obsługi Mieszkańców, sprawującego nadzór nad Zakładem burmistrza Bogdana Mościckiego oraz Rady Miasta pozostawiam bez komentarza.

Nie ma co komentować. :)
Ja z panem Burmistrzem nt naszej wody rozmawiałam i wiem, że się ta woda p. Burmistrzowi bardzo podoba; ba! - jest z niej dumny. A permanentne awarie uważa za miłe urozmaicenie dnia powszedniego, nie warte jakichkolwiek szczególnych starań. ;D
niki dnia grudnia 09 2013 09:35:00
Dlatego burmistrz podjął decyzję o pozbyciu się wodociagów i przekazaniu ich Izerom. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się to racjonalnym ruchem. Jednak należy pamiętać, że wodociągi były zawsze dochodowe. W związku z tym pozbywamy się kury znoszącej przysłowiowe złote jajka. Wszystko w atmosferze tajności i poufności. Czy ktoś z was wie na jakich zasadach następuje przekazanie, czy zadania inwestycyjne będą prowadzone przez Izery? Kto będzie ustalał ceny wody i ścieków? Nikt nie wie?
Bo po co informować mieszkańców! Mieszkańcy to tylko niepotrzebny dodatek do gminy rządzonej przez burmistrza. To po prostu skandal!
A.Jaśkiewicz dnia grudnia 09 2013 09:43:55
Problemy z przejęciem sieci wodno kanalizacyjnej zostaną przedstawione w odrębnym materiale. Odrobina cierpliwości.
xyz dnia grudnia 09 2013 16:43:04
Drodzy mieszkancy czas zaopatrzyc waszego wlodzarza w srodki czystosci i preparaty do dezynfekcji bo inaczej to was dyrektor wodociagow dobrowadzi do rostroju zdrowia pozAtym ze macie ciemnosci to jeszcze was truja woda biora was na wszystkie sposoby zeby was urobic a wy znowu narzekacie
strzelec dnia grudnia 09 2013 17:55:15
teraz się nie dziwcie ze tyku ludzi naszej gminy choruje na rqznego typu raki strach pic,strach mieszkac w takiej gminie chyba ze to celowa robota
mieszkaniec gminy dnia grudnia 09 2013 23:31:52
A co się czepiacie Burmistrza .
Sami go żeście wybrali.
Tak zarządza Gminą jak potrafi.
zawias. dnia grudnia 10 2013 15:39:03
Mysle,ze calkowita wine za przekazanie "Izerom''wodociagow ponosza jedynie radni naszej gminy.Ale jak widac,radni sa pozbawieni samooceny swojego postepowania wobec mieszkanicow naszej gminy.I wg przyslowia"co Pan kaze,sluga musi''.radni przychylaja sie do kazdej sugesti,ze strony wlodarzy .
potepiony dnia grudnia 11 2013 21:35:36
nie czepiajcie się gościa ...on ma szkole ..on ma miliony...ciekawe czy tez ma sraczkę z rana...
użytkownik wody dnia grudnia 12 2013 12:24:50
Co to znaczy woda warunkowo przydatna do spożycia?
~ dnia grudnia 12 2013 16:17:19
Wlasnie.Chyba pod warunkiem ze chce ci sie juz tak zajebiscie pic ze nie da rady wytrzymac.Ale moge sie mylic sam to wykombinowalem.
użytkownik wody dnia grudnia 12 2013 18:07:11
A co zrobił na dzień dzisiejszy Burmistrz i sekretarz w sprawie tej zasr--
wody?
Można ją pić czy nie można?
szuwarek dnia grudnia 12 2013 19:29:13
Tak jezeli wody jest powyzej kostki:D.
woda dnia grudnia 12 2013 19:33:59
można mnie pić, ale lepiej mnie nie pić
loxisoissqk dnia maja 12 2014 08:42:22
20BKFJ <a ***="http://uerqzjxsrufa.com/">uerqzjxsrufa</a>, gzkigxwpzcqi, [link=http://shztuuthvdhq.com/]shztuuthvdhq[/link], http://bbufzkknhkjx.com/
Dodaj komentarz
Nick:5 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Dni Dziedzictwa
Dni Dziedzictwa
Dni Dziedzictwa ,, Pałac Lenno"


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906417 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.