wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Brak wyobraźni? czy głupota?
MiejskiePorozrzucane po placu płyty, hałdy ziemi i głębokie na ok 1,5m wykopy. Tak wygląda miejsce w którym KZOM usuwał awarię sieci wodociągowej. Może się zdarzyć, że pewnych robót nie zdąży się wykonać w godzinach pracy.

Jednak w takim wypadku teren, a szczególnie wykop powinien zostać oznakowany tablicami i zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Tym bardziej jeżeli kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się boisko szkolne.

Zaledwie kilka chwil po wyjeździe ekipy remontowej na placu pojawiła się gromadka zaciekawionych wykonywanymi pracami dzieci” mówi mieszkaniec pl.Bohaterów Nysy. „Gdyby któreś się pośliznęło i wpadło do rowu to by się utopiło” dodaje.

Totalną ignorancją przepisów i zupełnym brakiem wyobraźni graniczącą z głupotą popisały się osoby odpowiedzialne za pozostawienie tego miejsca w takim stanie.
 
Bezpośredni nadzór nad działalnością KZOM pełni burmistrz Bogdan Mościcki i to on powinien wyciągnąć konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za te karygodne zaniedbania. Jadnak znając miejscowe „uwarunkowania” raczej bym na to nie liczył.
A.JAŚKIEWICZ


Komentarze
tak dalej dnia grudnia 01 2013 22:41:39
We Wleniu jak zwykle osoby odpowiedzialne za nadzór nad prawidłowo wykonywaną pracą mają za nic zbiór przepisów.
Aby zminimalizować ryzyko wpadnięcia człowieka do wykopu, obszar wykopu powinien zostać otoczony balustradami lub innymi podobnymi barierami.
W przypadku przykrycia wykopu, zamiast balustrad, teren robót można oznaczyć za pomocą balustrad z lin lub taśm z tworzywa sztucznych umieszczonych wzdłuż wykopu na wysokości 1,10 m i w odległości 1,0 m od krawędzi wykopu. Jeśli teren, na którym wykonywane są roboty ziemne, nie może być ogrodzony,wykonawca robót powinien zapewnić stały jego dozór.
Jutro to jest 2 grudnia KZOM weźmie się do uporządkowania terenu bo znów ten paskudny portal szkaluje tak wspaniałomyślną władzę
Wilma dnia grudnia 02 2013 00:39:14
Mnie interesuje to, co leci z kranów (i co musimy spożywać) po każdej awarii. Sądząc po filtrach, jest to żywe błoto z bliżej nieustaloną obecnością różnych organizmów. Może trzeba zapytać San-Epid, czy to zdrowe? I czy się od tego - przypadkiem - nie tyje? ;)
lol dnia grudnia 02 2013 11:19:27
kiedy DINO otwierają >>>?????
Do Wilma, dnia grudnia 02 2013 11:56:27
http://pssejeleniagora.pis.gov.pl/

Skontaktuj się z nimi ;)
Wilma dnia grudnia 02 2013 17:39:37
Mam przetarty szlak tutaj: http://psse.lwoweksl.ibip.wroc.pl/public/. Chyba się pofatyguję w końcu. :)
Panie Mościcki! dnia grudnia 02 2013 17:45:43
To co widać na zdjęciach to wstyd i hańba! Czekacie aż stanie się nieszczęście? I Pan chce ponownie kandydować na urząd Burmistrza? Nie rób pan wstydu sobie i nam!
Wilma dnia grudnia 02 2013 17:47:16
Nie wiem, czy mi się uda wstawić obrazek:
Sławek Osiecki dnia grudnia 02 2013 17:53:25
Czy mieszkańcy zostali o tym fakcie poinformowani??? Ja jakoś sobie nie przypominam. Co to znaczy warunkowo? Że trzeba ją gotować?
Wilma dnia grudnia 02 2013 18:34:14
Panie Sławku, a kto miałby mieszkańców poinformować??? Pan Mościcki w rozmowie ze mną utrzymywał coś w tym sensie, że woda jest pyszna i uważa to za swoją osobistą zasługę. :D

Ja już od dawna spożywam wodę filtrowaną w dzbanku Britta, ale to droga zabawa. Myć się i prać trzeba w tej zupce, która wypływa z kranu. Ta woda jest "warunkowo zdatna" normalnie - po awarii jest tak gęsta i kolorek ma tak bury, że jakby to zobaczył San-Epid, pewnie by zwątpił.
Sławek Osiecki dnia grudnia 02 2013 19:24:15
Mam więc wielką prośbę do WleńInfo o zapytanie San-Epidu, co to znaczy "Woda warunkowo przydatna do spożycia (woda niewłaściwa pod względem mikrobiologicznym)"? O jakim warunku mowa?
Jest to po prostu nie do przyjęcia, że burmistrz zna wyniki badania wody i wprowadza w błąd mieszkańców.
http://psse.lwoweksl.ibip.wroc.pl/public/?id=71633
SPRZEDAM ... dnia grudnia 02 2013 19:39:33
Sprzedam rower po wypadku. Tanio.
mieszkaniec dnia grudnia 02 2013 20:44:53
Panie Sławku obecny burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki nie będzie informował ludzi z gminy Wleń, że woda jest warunkowo przydatna do spożycia bo to byłby chyba cud aby to zrobił. Jakiś artykuł o wykopie a tutaj pojawiają się znowu pretensje i żale. Ja w cuda ze strony burmistrza nie wieże. Chyba że przemówili w Wigilię!!!!!!
Czad na wodzie dnia grudnia 02 2013 20:48:52
Andrzeju,
nie Burmistrz ma bezpośredni nadzór! Należy napisać pełną prawdę, kto jest za to bezpośrednio odpowiedzialny. Tak, Andrzeju, pracownicy wykonujący te prace ponoszą pełną odpowiedzialność i oni są za ten stan rzeczy odpowiedzialni. Dla takich partaczy nie mam litości. Są to partacze pod każdym względem, to samo co interewencyjni. Każde ich prace wyglądają tak samo, a kto wie czy później nie plują na tym portalu jaka ta władza wredna. To przecież sąsiedzi! Tutaj mamy taki klasyczny przykład lekceważenia i łamania wszelkich procedur. Ale to przecież sąsiedzi! To takie typowe wleńskie i polskie, to właśnie sąsiedzi! Gdyby doszło do tragedii, wtedy to by była inna śpiewka. Ale to przecież sąsiedzi bezmózgowcy! Ci partacze podlegają bezpośrednio majstrowi /mistrzem to on nie jest/ panu K., którego przełożonym jest dyrektor K. Czym tacy wykonawcy różnią się od nocnych wleńskich złodziei? Ale przecież to sąsiedzi, wleniacy przecież nic się nie stało. Brak jakiegokolwiek zabezpieczenia i każde ich wykonawstwo przyczynia się do wielu awarii wodociągów. Tego też jestem pewien. To jest właśnie to dno, dno cwaniactwa i ciemnoty. Mówią, że ryba psuje się od głowy, ale najbardziej cuchnący jest ogon. Oto kolejny przykład próby dowalenia władzy, ale tym razem trafiło właściwe osoby. To samo dotyczy wleńskich złodziei. Tych cwaniaczków trzeba tępić i pokazywać. Nie, nic mi się nie odwróciło, ale wreszcie mogłem wskazać na prawdziwy przebieg i jak to we Wleniu uczciwi obywatele pracują, pardon partaczą. Po każdej awarii ci partacze mają obowiązek płukania sieć wodociągu!
Blokada
xyz dnia grudnia 02 2013 21:18:24
nie tego zrozumiec nie moge ze we wleniu sa partacze i nocni zlodzieje to napewno nie zlodzieje tylko ktos pozycza po sasiedzku a to roznica a temat prac wykonywanych na terenie miasta to co robi wielki STRAZNIK miejski niewidzi tego jak jedzie w strone cpn pilnowac porzadku w tym rejonie
Wilma dnia grudnia 02 2013 21:55:03
nie Burmistrz ma bezpośredni nadzór!


Nad każdym pracownikiem bezpośredniego nadzoru nie ma, ale od tego jest burmistrzem, by wiedział, co i jak się w mieście, którym zarządza, dzieje. Powinien otworzyć oczy i zobaczyć ten - excuse-moi - syf wszędzie (zapyziałe chodniki i ulice, rupieciarnie i "kipiące" śmietniki na posesjach od frontu, itp.).
Powinien się zainteresować, czy ktoś nadzoruje i sprawdza jakość prac interwencyjnych.
Jeśli burmistrz nie interesuje się sprawami żywotnie istotnymi dla miasta, którego jest gospodarzem, to do czego jest potrzebny?
Czy w sytuacji, kiedy wodociągi są w takim stanie, że awaria goni awarię - i dzieje się to od dziesiątków lat - czy nie należałoby jak najszybciej pozyskać środki na remont sieci wodociągowej, zamiast topić kasę w kolejnej świetlicy wiejskiej?
Skorpion dnia grudnia 02 2013 22:40:49
Droga Wilmo
Burmistrz nie ma czasu na doglądanie przyziemnych spraw dotyczących mieszkańców.
Brudna woda w granach nie rób problemu.
Juz kilka lat tak leci i nikt nie zachorował.
Są ważniejsze sprawy
On się zastanawia gdzie wydać te kilkanaście tysięcy pensji, która otrzymuje - ciekawe za co?
Wilma dnia grudnia 02 2013 23:14:36
Juz kilka lat tak leci i nikt nie zachorował


Może zostali już tylko najbardziej odporni? :)

ciekawe za co?


Oj tam, oj tam... Za samo istnienie się nie należy? :)
A może? dnia grudnia 02 2013 23:39:41
Człowiek to taka istota ,ze wytrzymuje ponadnormatywne przekroczenia dopuszczalnego zanieczyszczenia.
Zazdroszczę ci Wilmo ,ze stać Cię na filtry.
Większość z Nas musi pic ten warunkowo dopuszczony płyn.
A jakby tak pobudować Dom Ludowy na tym miejscu.
Może oczyści płyn w kranach
Wilma dnia grudnia 02 2013 23:45:32
jakby tak pobudować Dom Ludowy na tym miejscu

Na miejscu ratusza? :)
A może dnia grudnia 02 2013 23:59:18
Nie nie ratusz zostawiamy.
Może Bóg sprawi ,że zmądrzejemy i wybierzemy odpowiednią osobę na Burmistrza.
Proponuje na miejscu przedstawionych zdjęć.
Plus tej lokalizacji to to ,ze już wykopy pod fundamenty są.
Wilma dnia grudnia 03 2013 00:32:54
zmądrzejemy i wybierzemy odpowiednią osobę na Burmistrza

Miałam taką nadzieję przy poprzednich wyborach.
wykopy pod fundamenty są

:)))
zniesmaczona dnia grudnia 06 2013 20:54:29
Czy wiecie, jaka informacja wisiała dziś na drzwiach ratusza???"Dnia 6 grudnia urząd zamknięty z powodu braku prądu". Przez chwilę myslałam, że to prima aprilis...
do zniesmaczonej dnia grudnia 08 2013 17:14:00
Dnia 6 grudnia urząd zamknięty z powodu braku prądu, w związku z tym nie ma jak zaparzyć kawy.
Tak brzmi pełna informacja!
. dnia grudnia 14 2013 20:13:39
Pracownicy mieli urlopy bezpłatne czy płaciliśmy za to wszyscy? Ciekawe. A agregatów prądotwórczych nie używamy, bo się brzydzimy?
mfjhfhpimx dnia maja 30 2014 13:41:14
lGdaIs <a ***="http://boffqzavuubl.com/">boffqzavuubl</a>, leybwaenfyyp, [link=http://zarbxospbfpd.com/]zarbxospbfpd[/link], http://ngkcppjivgsv.com/
Khdbjfao dnia czerwca 05 2014 15:07:23
xdrive free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 2:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaPogoń - Orzeł


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903541 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.