wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
ZAPAŚĆ W SŁUŻBIE ZDROWIA!
MiejskieHistoria  wleńskiej służby zdrowia w przeciągu kilku ostatnich lat to raczej ciąg porażek niż spektakularnych sukcesów.
  Jeszcze w 2007 roku w ramach projektu „Poprawa zdrowia Dolnoślązaków” gmina mogła wystąpić o środki unijne na modernizację budynku przychodni. Wleń jako jedna  z nielicznych gmin nie skorzystała z tych możliwości i całość prac została sfinansowana ze środków własnych. Z czego  gmina wydatkowała ok pół miliona złotych. Drugie  pół miliona dołożyła przychodnia. Władze gminy na to zadanie nie pozyskały ani złotówki ze środków unijnych!

 Natomiast sfinansowanie przez SP ZOZ remontu i rozbudowy budynku który nie jest jego własnością wywołało kontrowersje nawet wśród  zazwyczaj spolegliwej Rady Miasta.
To są pieniądze ( 500.000 zł wydane na remont budynku)  z naszego zysku, zaoszczędzone przez ileś tam lat. A zysk jest do naszej dyspozycji. Skierowania do specjalistów są wydawane ile kto chce. Oszczędzaliśmy na pracownikach ". - Tłumaczyła radnym główna księgowa SPZOZ pani Wiesława Konewczyńska.

 Wygląda jednak, że te oszczędności „na pracownikach” nie wyszły na zdrowie ani pracownikom ani tym bardziej mieszkańcom gminy.
Brak pediatry, brak podpisanego kontraktu na świadczenie usług ginekologiczno – położniczych, jeden lekarz internista obsługujący mieszkańców całej gminy to ponury obraz w jakim dzisiaj znalazła się służba zdrowia we Wleniu.

- „Nie ma pani doktor Kamer, do końca stycznia będzie na zwolnieniu. Od ponad miesiąca próbuję zaangażować pediatrę” - Mówił na ostatniej sesji kierownik SPZOZ  Czesław Romaniuk.
- "W związku z tym, że pani doktor Kuklińska nie wypełniała obowiązków w wymiarze zatrudnienia, rozwiązałem z nią umowę (…) Na to miejsce będę poszukiwał jakiegoś lekarza. Ja prowadzę przychodnię sam".

W  sytuacji w której moim zdaniem dochodzi do bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców  wydawało by się, że priorytetem dla Burmistrza i Rady Miasta i Gminy będą natychmiastowe działania mające na celu zapewnienie mieszkańcom opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i standardzie.
Nic bardziej mylnego. Sprawą która szczególnie zajęła radnych i burmistrza był nowy płot wokół budynku ośrodka zdrowia.

Burmistrz Bogdan Mościcki – Pan Doktor zażyczył sobie okazania szczegółowych granic działki (…) bo On będzie chciał stawiać nowy płot i dopóki nie ma wytyczonej dokładnie granicy. On nic nie będzie robił.

Pytanie tylko. Od kogo zamierza się pan Kierownik Sp. ZOZ  jak rozumiem za zgodą i aprobatą władz odgrodzić? Czyżby od zbyt nachalnych pacjentów? Chyba raczej nie, bo z roku na rok maleje liczba osób objętych opieką medyczną przez SPZOZ we Wleniu. Na chwilę obecną około tysiąca mieszkańców gminy zrezygnowało z usług miejscowej służby zdrowia i korzysta z podstawowej opieki medycznej w sąsiednich miejscowościach. Tylko w ubiegłym roku z ewidencji ubyło kolejnych 70 osób. Ile osób odejdzie w tym roku? Czy nowy płot powstanie z oszczędności na pracownikach?

O zapaści w służbie zdrowia pisałem w 2011 roku. Już wówczas jej stan był katastrofalny.
-” Nie podpisano umowy na usługi ginekologiczno – położnicze, każdego miesiąca wypisuje się 10 osób „ Mówiła na komisji  pani Wiesława Konewczyńska. Czy burmistrz Bogdan Mościcki oraz radni rady miasta wyciągnęli z tego jakieś wnioski?
A tak w Lubomierzu.  Kliknij i obejrzyj ofertę ośrodka zdrowia w Lubomierzu.

Tak wygląda przychodnia we Wleniu. Różnice widać gołym okiem. Niestety nie tylko w wyglądzie ale przede wszystkim w ofercie dla pacjenta. PYTANIE W CZYM SĄ GORSI MIESZKAŃCY GMINY WLEŃ OD SĄSIADÓW Z ZA MIEDZY.


Wszystkie wypowiedzi pochodzą z sesji Rady Miasta i Gminy Wleń.

A. Jaśkiewicz


Komentarze
liber21 dnia listopada 18 2013 20:20:32
Brawo za wybór tematu.wystarczy spojrzeć na panią ****** na samym wejściu ,która siedzi tam chyba za karę-odechciewa sie wszystkiego.A pani stomatolog-pali co 5 minut a kaska leci-tylko pogratulować takiej ekipy
s dnia listopada 18 2013 20:45:37
:-)
mieszkaniec dnia listopada 18 2013 20:50:06
Albo jesteśmy cywilizowanym krajem albo we Wleniu to dżungla?.
To co wypowiada ta Pani reprezentująca ośrodek zdrowia to jakaś paranoja. Zyski zaoszczędzone na pracownikach w jaki sposób może poda dokładnie sposób oszczędności i jaki był ich okres. Pacjenci nie mają na miejscu specjalistów, dzieci pediatry a kierownik nic nie będzie robił do puki nie będzie wiedział gdzie może postawić płot.
Kino w trójwymiarze bo burmistrz Mościcki w celu okazania granic podzielił dla kierownika teren na trzy działki a radni jak zwykle siedzą i w żaden sposób nie są zainteresowani tematem służby zdrowia !!!! za wyjątkiem kilku pytań które i tak zostały bez konkretów bo jak to powiedziała pani z ośrodka zdrowia przecież radca prawny stwierdził że możemy? Tylko co możecie? tego nie powiedział!!!!
… bo tu Sami Swoi dnia listopada 18 2013 21:11:15
Płot to podstawa w tej gminie. Każdy się grodzi.
Grodzą się świetlice wiejskie, żeby ciągnikami chłopi nie rozjeżdżali pięknie przyciętych trawników.
Grodzą się kapliczki i grodzą figury świętych, żeby zabłąkany pies ich ***. Wkrótce dojdzie do tego, że ratusz ogrodzą i to akurat byłaby dobra decyzja.
Skorpion dnia listopada 18 2013 21:14:46
To co się dzieje w Naszej Gminie w okresie kilku ostatnich lat gdy na stołku burmistrza siedzi Bogdan Mościcki to nie tylko ręce opadają.
Skorpion dnia listopada 18 2013 21:15:35
Ci wszyscy którzy w poprzednich wyborach głosowali przeciwko obecnemu Burmistrzowi i jego nierozłącznemu zastępcy, o przepraszam obecnie sekretarzowi mieli stu procentowa racje, że ponowny wybór Mościckiego na Burmistrza to klęska dla rozwoju Wlenia.
Skorpion dnia listopada 18 2013 21:21:41
Jeżeli się mylę to proszę podać przykład racjonalnego działania
Skorpion dnia listopada 18 2013 21:24:04
rozwoju Gminy Wleń
skorpion dnia listopada 18 2013 21:27:23
Przepraszam że pisze etapami , ale redakcja wleninfo stosuje przedziwne filtry , które nie wszystko przepuszczają.
pipi dnia listopada 19 2013 08:43:01
Jest dobrze, nie ma za dużych kolejek.
czarnyroman dnia listopada 19 2013 09:15:36
"Skierowania wydawane sa ile kto chce" - bzdura!
Skierowanie na prześwietlenie szyi dostałem po kilku latach, jak już miałem zanik mięśni całej ręki. *******powtarza jak mantrę - dostanie pan skierowanie, jak pana przywiozą. Wypisałem się i Wszystkim zalecam to samo. My już Panu dziękujemy i na zdrowie.
Ciekawe, co zrobi NFZ z przychodnią bez pacjentów? Zamknie i nie będzie sztucznych problemów - płota.
patrzący z boku dnia listopada 19 2013 09:58:24
Panie doktorze jeśli dobrze odsłuchałem wypowiedź burmistrza Mościckiego to zrozumiałem o wskazaniu granicy terenu przychodni.
Efekt jest całkowicie odmienny bo nastąpił podział i teren przychodni pozostał ten sam. Mam prośbę aby więcej Pan już nie wnosił żadnych próśb do burmistrza bo może się okazać ,że następnym razem będzie szukał "geodetów" w innym kraju a tego budżet gminy może nie wytrzymać.
ja dnia listopada 19 2013 10:37:21
ja sie wypisałem z wleńskiej przychodni i bardzo z tego powodu sie ciesze i polecam tym ktorzy moga to zrobic
maja1 dnia listopada 19 2013 11:19:01
ta cała "przychodnia" to raczej kawiarnia...
Listopad dnia listopada 19 2013 17:49:24
Wchodzisz siedzi pani recepcjonistka kawka jak w dobrym serialu... Ostatnio bylem na szczepieniu z dzeckiem to nawet zamkniete toalety były MASAKRA !!!!
. dnia listopada 19 2013 18:11:02
"...Litwo, Ojczyzno moja...". Tak pisał poeta ponad 100 lat temu. Polak. Litwo! Niby rozsądek podpowiada, żeby spieprzać z tego kraju jak najszybciej. Ale serce nie sługa... . A gdy odmówi posłuszeństwa... cóż. "Ten tylko się dowie, ile Cię trzeba cenić kto Cię stracił...". Zdrowie!
wytlumaczcie dnia listopada 19 2013 19:51:14
A co Wam przeszkadza Pani w recepcji? Nie wywiazuje sie z obowiazkow? Żal dupe sciska?
sprytny dnia listopada 19 2013 19:55:47
po co ogrodzenie ładnie lampy swiecą ciekawe dla kogo i co oświetlająnawet widać nasz osrodek w nocy z lotu ptaka
Skorpion dnia listopada 19 2013 21:36:07
Obecna modernizacja Wleńskiego Ośrodka Zdrowia nie służyć ma mieszkańcom Gminy, tylko służyć ma jako chwyt wyborczy w nadchodzących wyborach.
Niczym świetlica w Marczowie.
Siła stu trzydziestu tysięcy zarabianych rocznie w Gminie mniejszej niż niejedna wioska jest przeogromna.

Aż się prosi aby redakcja wyciągnęła artykuł z archiwum o Wleńskim Ośrodku Zdrowia.
Przekonamy się wtedy jaki stosunek do modernizacji tego obiektu za unijne pieniądze miał siedząca na stołkach władza.
Maniek dnia listopada 20 2013 10:02:58
Mieszkam w Niemczech, jeszcze nigdy nie widzialem zadnego lekarza pijacego kawe. Nie czulem tez zapachu parzonej kawy...Widac mozna.
xxx dnia listopada 20 2013 11:35:16
akurat świetlica w MArczowie nie służy ludziom - żal wam d...ę ścicska. W badania w waszej mieścinie w 100% wykażą, że wlenianom nie przysłuża się nic jak monopolowe.
maja1 dnia listopada 20 2013 11:58:19
strach iść do przychodni o cokolwiek zapytać,a tym bardziej poprosić o pomoc, bo traktuje się tam pacjenta jak wroga,który przeszkadza w piciu kawy i ploteczkach...
Paulina dnia listopada 20 2013 12:38:35
Nasza przychodnia to raczej kawiarnia. Poszłam poprosić o wypisanie recepty. Powiedziałam pani G. i L. w recepcji ze wroce za 15 minut. Jak przyszłam czekałam kolejnych 15 i słuchałam jak pani G. kisi ogorki a pani L. bardzo zafascynowana słuchała pani G. A jak zapytałam czy recepta gotowa dwie panie poczerwieniały ze złości i rzuciły mi recepte jak zarcie dla psa. Zenada. A pani doktor K. nie dość ze przychodziła godzine po czasie to jeszcze musiała nastepne 20 minut opowiedziec historie zycia pani sprzatajacej ktora tez zamiast za miotłe to łapała sie za kawke i ciastko.
:(((( dnia listopada 20 2013 14:19:11
" Od kogo zamierza się pan Kierownik Sp. ZOZ jak rozumiem za zgodą i aprobatą władz odgrodzić?.."-dobre pytanie
STEFANIA KRAWIEC dnia listopada 20 2013 15:22:42
DLACZEGO SPRZEDANO DOM .KTÓRY MIAŁ BYĆ DLA LEKARZA ????????????/,CO TERAZ ZAPROPONUJECIE LEKARZOWI???,WIEM ,ŻE NIE JEST TO WINA KIEROWNIKA PRZYCHODNI ,KTÓRY PO OBJĘCIU PRACY W PRZYCHODNI ZAPRPOWADZIŁ PORZĄDEK?//??
strzelec dnia listopada 20 2013 15:35:48
co się dziwicie ze ludzie odchodzą jezelichcialem dostać skierowanie na przeswietlenie /panie kto za to zaplaci
krysia dnia listopada 20 2013 15:57:36
Dom dla lekarza sprzedał obecnie nam panujący burmistrz,gmina wzbogaciła się o śmiesznie małe pieniądze.
@@@ dnia listopada 20 2013 16:18:41
Czy jest w tej gminie jakaś komisja zdrowia,czy należy sprawą zainteresować zewnętrzne instytucje bo kto słyszał,żeby kierownik gminnej przychodni-lekarz zajmował się stawianiem płotów chyba to zajęcie dla urzędu?Niech każdy robi co do niego należy" On nic nie będzie robił."
Jan Łobocki dnia listopada 20 2013 18:12:15
Chciałbym aby każdy zdobył się na odrobinę wysiłku i zapytał swojego radnego lub radną ile razy przez ostatnie trzy lata tej kadencji złożył wniosek na komisję, lub sesję o konkretne stanowisko burmistrza Mościckiego jako przewodniczącego społecznego komitetu zgodnie z UCHWAŁA Nr 1/2012 Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej we Wleniu z dnia 30 października 2012r.
Jak to możliwe ,że cała Rada przegłosowuje budowanie świetlic wiejskich w których odbywa się kilka imprez w roku i wydaje lekką ręką potężne pieniądze z budżetu gminy czyli nas wszystkich aby przypodobać się danej miejscowości, gdzie nie wszyscy mieszkańcy korzystają z takiego budynku w odróżnieniu do OŚRODKA ZDROWIA w którym każdy mieszkaniec gminy chcący mieć podstawową opiekę medyczną może z niej skorzystać.
Wstyd za obecnego burmistrza i radę,że pracownicy ośrodka zdrowia musieli być pozbawiani jakiegokolwiek wynagrodzenia przez brak należytego zainteresowania się osób , które zostały wybrane przez nas mieszkańców.
Zwracam się za pośrednictwem powyższego portalu do Pana radnego Stanisława Malinowskiego aby publicznie zadał pytanie na najbliższej sesji rady miasta czy faktycznie finansowanie remontu i rozbudowy budynku ośrodka zdrowia powinno być finansowane z środków finansowych zaoszczędzonych na pracownikach ośrodka zdrowia czy z środków finansowych gminy, i kto jest właścicielem budynku? Pan Kierownik Romaniuk czy gmina Wleń?
maj dnia listopada 20 2013 18:24:04
Już od dawna chcę się wypisać z naszej przychodni, tylko nie bardzo mam pomysł gdzie. Myślałam o Jeżowie, ale on też nie ma rewelacyjnych opinii. Może ktoś cos poleci sprawdzonego?
Żabcia dnia listopada 20 2013 19:04:08
Dziwi mnie wypowiedź P. Konewczńskiej bo niedawno byłam u lekarza i chociaż rzadko chodzę do niego, to nie dostałam nawet skierowania na ogólne wyniki . Doktor stwierdził , że jestem zdrowa im koniec rozmowy. Tak dużo mówi się o profilaktyce a ja nawet raz do roku nie należą się badania. Tylko czekać aż coś się stanie i wtedy pan doktor beknie
Do Jan Łobocki dnia listopada 20 2013 19:10:44
Szanowny Panie,
Pana pomysł jest bardzo ciekawy. Zastrzeżenia moje budzi fakt obaw radnych przed reakcją pana burmistrz. Mam również wątpliwości czy szanowni radni czytają ten portal? Czy odczytają te pytania? :)

Na marginesie Przewodniczącym Komisji Edukacji,Zdrowia, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu w tej gminie jest MACIEJ RYBIAŁEK
STEFANIA KRAWIEC dnia listopada 20 2013 19:38:12
''ryba gnije od głowy '''-stare polskie przysłowie , opieka u nas marna tylko czyja to wina to ja nie wiem
xyz dnia listopada 20 2013 21:30:02
sledze wasze poczynania w miescie wlen i powiem szczerze ze uwas choroba panuje nie tylko w urzedzie ale w waszej miejscowosci wszystko jest nie tak wodociagi chore oswietlenie ulic chore sluzba zdrowia chora tam powinno sie oglosic epidemie kwarantanne ale wasz wspanialomyslny jasnie panujacy wyleczy was ze wszystkich dolegliwosci
Z jak zrezygnowana dnia listopada 20 2013 22:58:36
Wyleczył nas ze złudzeń.
*** dnia listopada 21 2013 09:12:20
A może by tak ci wszyscy decydenci,którzy potrafią oszczędzać kosztem innych zaoszczędzili na sobie,wówczas "sukcesy "mogliby faktycznie sobie przypisywać
Skorpion do xxx dnia listopada 21 2013 17:54:41
Komentarz twój jest odzwierciedleniem twojej prostoty.
Pomimo to w dwóch zdaniach postaram się wyjaśnić Tobie bez sens budowania świetlic wiejskich.
W tym okresie w którym budowano świetlicę w Marczowie, należało remontować lub budować Nowy Ośrodek Zdrowia we Wleniu.
Kilku letnia zwłoka uniemożliwiła pozyskanie funduszy z Urzędu Marszałkowskiego na ten cel, jak również doprowadziła do ucieczki mieszkańców Gminy do innych przychodni w sąsiednich gminach, które wcześniej przeprowadziły remonty swoich Ośrodków Zdrowia.
Dzięki temu stworzono nowe miejsca pracy i przypływ ludzi , którzy to przy okazji robią zakupy w ościennych Gminach
Jaki mamy dzisiaj efekt szanowny człowieku xxx, Budowy świetlicy zamiast Ośrodka zdrowia?
Ano taki, że za chwile trzeba będzie zwolnić połowę personelu, a może nawet zamknąć Wleński Ośrodek Zdrowia.
Skok dnia listopada 21 2013 18:15:41
Czy jest prawda to co pisze Krysia.
Faktycznie dom dla lekarza sprzedano w okresie siedzenia Mościckiego na stołku burmistrza?
Jeśli tak to obydwiema rekoma podpisuje się pod komentarzem xyz.
W gminie należy ogłosić kwarantanne
Kosiba dnia listopada 21 2013 18:32:40
Pie..nie. 13-ki ktoś nie dostał?Ja też nie dostaję i dojeżdżam 28 km do pracy!!!Wynagrodzenie minimalne na bank musiało być,a że 13-ki nie było... szok!
Kosiba dnia listopada 21 2013 18:38:20
Co to za gość w okularach co przemawia jak Lenin na wiecu oparty o stół jak w karczmie?
niko dnia listopada 21 2013 18:56:26
do maja1 to jest fakt ze strach isc do Przychodni po co kolwiek wystarczy popatrzec na mine P. ******* i reszty personelu jedynie z kim co mozna bylo zalatwic to z Pania Ala Gorecka.Ja tez mam zamiar zrezygnowac z uslug Wlenskiej Sluzby Zdrowia nie jestem pierwsza i ostatnia ktora ma takie zamiary.Szkoda tylko Pana Romaniuka bo wszystko spadlo na jego glowe.Zycze Panu wytrwalosci w znalezieniu dobrej i fachowej kadry o ktorej mieszkancy Miasta i Gmny marza od dluzszego czasu
do niko dnia listopada 22 2013 08:51:44
jakie to polskie "załatwić coś"jeżeli mi się coś należy,bo znam swoje prawa i je respektuje to nie muszę nic z nikim "załatwiać"
nie będę radnym bo nie jestem kompetentny dnia listopada 22 2013 19:45:42
Jak ci młodzi adepci demokracji strzelają łypiącym wzrokiem po ścianach.Jakaś inwazja insektów tam była? Śmiech. Śmiech przez łzy.
przemo dnia listopada 23 2013 20:46:25
Poco komuś nowy budynek po remoncie i tylu ludzi tam zatrudnionych jak jest tylko jeden lekarz .A co do burmistrza to starał się będzie jak przyjdzie czas wyborów Kierownik obecny zwalnia lekarza gdzie ludzie dziś tak chorują a sam nie podoła zdiagnozować chorób ludzi . Co do palenia w takim miejscu to chyba nie na miejscu i alkohol w ekipie też nikt tam nie stroni od niego wystarczy zaglądać tylko do kubła na śmieci a ludzi można poznać właśnie po takiej zawartości
niki dnia listopada 24 2013 12:34:56
Jaka władza taka służba zdrowia. No cóż są jak widać ważniejsze rzeczy od zdrowia ludzi.
Sinus dnia listopada 28 2013 15:54:04
Hmmm...Czytając wszystkie Wasze wypowiedzi, mogę wnioskować tylko iż Bogdan M. nie powinien sprawować władzy w gminie jako burmistrz! lecz nie tylko on, (zajmowanie się głupotami zamiast problemami gminy i ludzi tam zamieszkałych). ALE TO WSZYSTKO LEŻY W WASZYCH RĘKACH, przy najbliższych wyborach.
accdyiku dnia maja 30 2014 13:42:09
dBoBJw <a ***="http://lzflxxcycblz.com/">lzflxxcycblz</a>, rttabzwefptq, [link=http://wkgrkedztdbq.com/]wkgrkedztdbq[/link], http://jcysnabpxput.com/
Uztgddkp dnia czerwca 05 2014 15:13:12
acetylcholine free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Urodziny Gołębiarki 2011
Urodziny Gołębiarki 2011
Urodziny Gołębiarki 2011


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938043 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.