wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Świetlica? Czy woda?
Miejskie- Już kilka razy zgłaszałem pracownikom KZOM potrzebę zrobienia porządku wokół ujęcia wody mówi mieszkaniec Kleczy – Ale zostałem wyśmiany. Napisz na wleninfo może to coś pomoże. Ciebie i tak nie lubią w gminie dodał.

Pojechałem. Zobaczyłem i się przeraziłem.
 
Panie tu i tak wody nie ma. Mimo, że płaciliśmy to raz była, raz jej nie było to sobie studnie wykopałem i teraz mam spokój. Opowiada właściciel sąsiedniej posesji. O to ujęcie  nikt od lat nie dbał.

To nie jedyne specyficznie pojmowany przejaw dbałości władz o infrastrukturę wodną. Kilka miesięcy temu radny Marek Koczarski na sesji poinformował burmistrza o zniszczonym ogrodzeniu wokół zbiorników wyrównawczych.   Mimo, że upłynął już niemal rok nic nie zapowiada, żeby ktoś zamierzał nieszczęsną siatkę naprawić. A na KZOM raczej nie ma co liczyć bo jego dni i tak są już policzone. 


UJĘCIE WODY W KLECZY. WIDOK OD DROGITO DLA TYCH KTÓRZY MIELI WĄTPLIWOŚCI.TA KŁÓDKA TO CHYBA TYLKO DLA POPRAWY SAMOPOCZUCIA WŁAŚCICIELA CZYLI GMINY.JEŻELI KTOŚ JESZCZE KORZYSTA Z WODY Z TEGO UJĘCIA - TO PANIE BOŻE MIEJ GO W SWOJEJ OPIECE.PRZY POPRZEDNIM UJĘCIU TO ZNISZCZONE OGRODZENIE CHYBA NA NIKIM NIE ZROBI  WRAŻENIA.


Komentarze
pokrzywka dnia września 05 2013 20:54:12
Przecież mamy w obecnej Radzie osobę która słynie z zadawania pytań odnośnie odkrzaczania więc DO DZIEŁA.
To jest kpina i całkowity brak nadzoru nad ujęciem wodnym?
Chyba ,że ma to być busz a to przepraszam i nowy obiekt turystyczny do zwiedzania reklamowany przez KZOM.
krecik dnia września 05 2013 21:02:36
http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/ujecia-wody-wodociagi-i-oczyszczalnie-sciekow-podlegaja-obowiazkowej-ochronie
B.B. dnia września 05 2013 23:22:02
Prokurator za rażące niedopełnienie obowiązków i stworzenie zagrożenia dla zdrowia ludzi!
GI Joe dnia września 06 2013 05:02:10
zobaczcie jak wyglada ujęcie wody w Pilchowicach przy samej drodze w strone Maciejowca. raczej tez nie jest to pocieszajace
Sławek Osiecki dnia września 06 2013 08:44:24
Ten burmistrz zabiera się do roboty, dopiero jak mu coś wytkną ludzie albo WleńInfo. Zarabia wystarczająco dużo aby każdego dnia idąc do pracy pomyśleć - "Co tu jest jeszcze do zrobienia? Co ja mógłbym jeszcze moim kochanym mieszkańcom gminy zrobić dobrego?". A tu mamy standardy PGRu.
mieszkaniec dnia września 06 2013 09:42:22
Panie Sławku nawet w latach 70-80 gdy były PGR to w momencie pokazania się jak należy sprawować władzę malowano krawężniki na biało, trawę przycinano nożyczkami no i wszędzie wisiały szturmówki o znanym kolorze przypominające o bratniej sile. Teraz w odróżnieniu od szturmówek mamy "Piękne chaszcze, zdemolowane wiaty przystankowe, walące się rudery budynków i jeden wielki śmietnik"
A dlaczego? "
A DLATEGO ŻE WIELE OSÓB WCIĄŻ MYŚLI, ŻYJE I PRACUJE PO STAREMU"
Mirka dnia września 06 2013 11:03:42
Osiecki tylko porownuje do PGRu.Niewiem,czy w takim biednym PGRe sie wychowal,bo za czasow PGRow ludzie mieli prace za ktora odtrzymywali pensje i nie bylo takiego syfu jak teraz Za komuny kradli urzednicy ale nie tak jak w obecnych czasach ale ludzie mieli prace i pensje za ktora mogli zyc a teraz za pensje gloduja i nie maja za co placic rachunkow,Tak dobrze jest w czasach demokracji i ludzi mieszkajac w palacach.Wroc komuno!Nie jedna osoba ma dosc demokracjiTej biedy,wyjazdow za chlebem za granice,i tej pazernej wladzy we Wleniu i w calej POlSCE.
do Mirka dnia września 06 2013 11:13:09
Naród zdecydował większością,że chce demokracji więc czego płaczesz. Wiele miast i gmin potrafiło się otrząsnąć z marazmu tylko niektórym ludziom z gminy Wleń nadal na oczach są "rybie łuski" i nie potrafią powiedzieć
"DOŚĆ CIEMNOTY, DOŚĆ KŁAMSTW, DOŚĆ OBIETNIC, DOŚĆ OBŁUDY" ale do tego trzeba odwagi. a tego wielu osobom brakuje bo wciąż liczą na" małą wisienkę z tortu", którego i tak nie posmakują.
Mirka dnia września 06 2013 11:26:09
Ja niemam powodu do placzu,ale takie sa realja. A co do tego co dalej piszesz masz sluszna racje,bo wlasnie nie maja ludzie odwagi aby z tym skonczyc tylko narzekaja miedzy soba lub wypisuja tutaj swoje zale.Zrobic porzadek z tymi nierobami z ratusza i to jak najszybciej!
Do mieszkanca dnia września 06 2013 11:46:29
Zastanow sie!,Czy mysla,zyja i pracuja po staremu skoro dawniej nawet nozyczkami scinali trawe!wiec cos pokreciles bo widac ze bylo czysciej domy byly wymalowane chodniki pozamiatane a teraz co?brud smrod i nedza!
niki dnia września 06 2013 11:55:31
Wszystko do czasu. Jak ktoś się zatruje, albo nie daj Boże umrze, to wtedy będzie dochodzenie, kto zawinił. A tak przy okazji, to słyszałem, że filtry w wodociągu Wleńskim nie funkcjonują. Ciekawi mnie czy to plotka, czy prawda? Może pan burmistrz odpowiedziałby jak to jest, albo ktoś z urzędu?
do "Do Mieszkańca" dnia września 06 2013 11:58:41
Każdy kto pamięta tamte lata wie jak funkcjonowało państwo i zarazem gminy i miasta. Pewnie we Wleniu było inaczej, bo tak jak pisze Mirka "Za komuny kradli urzednicy ale nie tak jak w obecnych czasach ale ludzie mieli prace i pensje za ktora mogli zyc a teraz za pensje gloduja i nie maja za co placic rachunkow".
Życzę dobrego samopoczucia i realniejszego spojrzenia na podwórko wleńskie bo tutaj pozostałości PGR są widoczne na każdym kroku!
Mieszkaniec Gminy dnia września 06 2013 18:27:40
Nie sposób tu wymienić wszystkich niezadowolonych, którzy uczestniczą na forum, a kilku krotnie większa grupa ludzi niezadowolonych z zarządzania Gmina Wleń nie ma dostępu do komputera.
I do tej drugiej grupy niezadowolonych nie mam pretensji.
Ale Wy wszyscy, mieszkańcy Gminy, właściciele mieszkań komunalnych , którym odcięto w grudniu ogrzewanie, właściciele prywatnych posesji, ,którzy korzystają z niedopuszczalnych w cywilizowanym świecie ujęć wody, właścicieli domów, pałaców, pracownicy KZOM - Wleń, nauczyciele, rolnicy, robotnicy inteligencja co uczyniliście aby zmienić obecnego burmistrza i sekretarza.
Nie zrobiliście NIC.
Gdy kilka miesięcy temu podałem adres e - mail w celu przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania obecnego burmistrza na mój apel odpowiedziała jedna osoba.
Słownie.
Jedna osoba.
I wy wszyscy teraz narzekacie.
A dobrze wam tak.
Panie Bogdanie Mościcki głowa do góry gorzej już być nie może.
Przyjmij Pan jeszcze na etat jednego sekretarz, a we dwóch się nie zanudzą.
Przynajmniej będą mogli pograć w karty.
A obietnice wyborcze - kto to już pamięta.
Można je odsprzedać kolejnemu kandydatowi z tej samej linii .
Panie Sławku Osiecki.
Pana tu jeszcze nie było gdy miasteczko Wleń za czasów PGR-ów, ( komuny ) tętniło życiem.
To nieudolność kilkunastoletniego zarządzania sprawiło , że żyjemy w zapadłej dziurze .
I wielu z Nas którzy się wychowali w PGR ach zgadzają się co do słusznej krytyki Pana co sposoby nieudolnego zarządzania Gminą, ale wielu z Nas ma do Pana żal za porównywanie obecnej zapaści Gminy do PGR - u .
Wiele PGR ów i w nasze w gminie również było dobrze zarządzane.
I tylko dlatego ,że był to wytwór komuny trzeba było je zlikwidować .
A jak uratować Naszą Gminę?
Narzekaniem na forum?
Zyczę powodzenia.
zawias. dnia września 08 2013 19:53:06
Pan Slawek na burmistrza,zobaczymy wowczas jak Nasza gmina bedzie sie rozwijac.Jezeli Pan slawek zglosi swoja osobe na to zaszczytne stanowisko,namowie cala swoja rodzine,aby oddala glosy na Niego.
Sławek Osiecki dnia września 08 2013 22:41:07
Pani Mirko. Nie musi Pani tęsknić do PGRów ani krzyczeć - "Komuno wróć!". One nigdzie sobie nie poszły, są nadal z Panią. Czy Pani tego nie widzi? Burmistrz - dyrektor PGRu, absolwent renomowanej uczelni marksizmu i leninizmu. W radzie zasiada przynajmniej sześcioro dawnych członków PZPR. A standardy widać na załączonych do artykułu obrazkach. Głowa do góry.
Sławek Osiecki dnia września 08 2013 23:03:16
Panie "Mieszkaniec Gminy". Niestety nie przekona mnie Pan, że PGRy były czymś dobrym. Sama idea ich powstania była nikczemna. Zabić prywatne rolnictwo, odebrać ludzim ziemię, mieszkania i zastąpić czymś na wzór kołchozów. Oczywiście co innego tworzyć PGRy a co innego w nich pracować. Miejsce pracy jak każde inne i kawał życia spędzony na tej pracy. Jeżeli ktoś pracował dobrze, nie kradł i nie krzywdził innych, to jak najbardziej ma powody do dumy. Na codzień rozmawiam z sąsiadami, którzy w PGRze pracowali i cenią sobie tę pracę ale nie gloryfikują instytucji jako takiej. Zdają sobie sprawę, że kierownictwo doprowadziło do ruiny pałace - nasze dziedzictwo kulturowe, bo dla PGRów ani PZPRów to nie było wartością, czy wręcz było wartością do likwidacji. Zniszczono pałac w Bystrzycy i niemal nie rozebrano tego we Wleniu. Czy to było postępowanie godne pochwały? Dlatego właśnie piszę o PGRowych umysłach, PGRowych standardach. Nie mam na myśli pracowników, ale ideowców. Również nie podobała mi się likwidacja PGRów, w taki sposób w jaki nastąpiła. Duża ich część była rentowna. Można je było przekształcić w spółki pracownicze. Ale u nas o ludziach się nie myśli. Tak jak komuna likwidowała prywatne rolnictwo, tak pseudo demokracja likwidowała PGRy. Konkretny przykład poznałem kupując pokrycie dachu. W krajach demoludów istniały fabryki eternitu. W Polsce zlikwidowano je tak samo jak PGRy. W Niemczech rząd dał pieniądze uczelniom na zmianę technologii i pozbycie się azbestu i fabryki pracują dalej. Teraz my od nich kupujemy pokrycia. Homosowieticus będzie w nas żył jeszcze przez pokolenia. Niestety.
Mieszkaniec Gminy. dnia września 09 2013 21:52:40
Nie powiedziałem, że PGRy były czymś dobrym, a tym bardziej nie chcę Pana przekonywać o ich dobroci, czy formie ich tworzenia
Proszę przeczytać dokładnie mój wcześniejszy komentarz, w którym nie polemizuję o słuszności tworzenia PGRów, czy o ideach które im przyświecały.
Miałem wrażenie ,że Pana ostra krytyka czasów PGR ów dotyczy też szarego pracownika.
Powyższy Pana komentarz rozwiał moje wątpliwości.
Widzę , że jesteś Pan swój chłop.
A co do krytyki złego zarządzania Gminą Wleń jestem tego samego zdania.
Stoimy po tej samej stronie barykady.
Mam wielka nadzieje , że mieszkańcy gminy zrozumieją jaka zapadłą dziurą stała się nasza Gmina przez ostatnie kilka lat.
Ujęcia wody Klecza Tarczyn Bystrzyca Modrzewie czy tak powinny funkcjonować.
Kanalizację o Boże ile miejscowości w Gminie ma zakończoną kanalizacje.
Sposób zarządzania KZOM, czy pracownicy otrzymują godne pensje i ile trzeba pensji pracowniczych na jedną pensje burmistrza?
Czy KZOM Wleń przynosi zyski i w jakiej wysokości?
Oświata. OKSiT, Szkoły ,Świetlice, Obiekty Sportowe czy jako mieszkańcy gminy możemy być dumni z ich funkcjonowania.
Nie stania ,a FUNKCJONOWANIA
Mówiąc krótko.
Nasza Gmina funkcjonuje po to aby burmistrz i sekretarz mieli niebotycznie wysokie pensje, a Radni wcale nie tak skromne diety.
A ty szary mieszkańcu nie możesz się nawet na sesji pożalić bo zabrano ci to prawo.
Czysta PARANOJA.
Ma Pan rację.
Sposób rządzenia i rozwój Gminy jak za komuny.
strzelec dnia września 10 2013 17:37:24
ludzie czego wy narzekacie przecież włodarze wlenia sami się nie wybrali
Dodaj komentarz
Nick:4 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Dni Miasta I Gminy Wleń Sobota 2008
Dni Miasta I Gminy Wleń Sobota 2008
Dni Miasta I Gminy Wleń Sobota 2008r.


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16936385 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.