wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Petycja mieszkańców Pilchowic do władz gminy. To "mądrale" - mówi o autorach burmistrz Mościcki!
Miejskie
Rada nie wie co uchwala. Przewodnicząca nie wie co podpisuje. Pilchowice protestują. Burmistrz z sesji robi kabaret.

Na poniedziałkowej sesji pani Elżbieta Rumińska sołtys z Pilchowic na ręce Przewodniczącej złożyła petycję mieszkańców wsi w sprawie harmonogramu wywozu śmieci.

My mieszkańcy Pilchowic nie wyrażamy zgody na obecne działania oraz nie popieramy obecnej polityki naszej Gminy odnośnie gospodarowania odpadami komunalnymi (…). Zostały nam ograniczone wywozy odpadów pozostawiając kosze tej samej pojemności. Czyli według nowego harmonogramu odpady zmieszane będzie się od nas odbierać tylko raz w miesiącu. Odpady segregowane tylko raz na dwa miesiące. Jest to niedorzeczne i absurdalne i nie wyrażamy na to zgody. (…) Obecna polityka władz doprowadzi do zaśmiecenia naszych lasów , ponieważ mieszkańcy nie mający co zrobić z odpadami będą się ich pozbywać niekoniecznie z obowiązującym prawem. „ piszą między innymi, a na koniec dodają - „W czym jesteśmy gorsi od mieszkańców Wlenia gdzie odpady komunalne są wywożone nawet trzy razy w miesiącu."

Treść petycji wyraźnie zdenerwowała burmistrza Bogdana Mościckiego. Który jej autorów  nazwał „mądralami”

- Wysoka Rado czemuście taką głupią uchwałę uchwalili, która dopuszcza do zaśmiecania, zabrudzania gminy. (…) Ja się zawstydzam! Ja nie miałem prawa głosu. Wy głosowaliście nad tą uchwałą!  Mówił burmistrz Bogdan Mościcki. Po pomruku niezadowolenia radnych po chwili dodał „Ja żartuję (...)

 - Wy nie mieliście prawa głosu!? Zwrócił się z kolei do sołtys Elżbiety Rumińskiej – to jaką wybraliście Radę?! Kto ich wybierał?! (...) Nie można bezhołowia robić! Od tego oni tu siedzą! Dostali mandat od was! Oni o pewnych rzeczach mają obowiązek decydować (...) Chcecie zwiększyć częstotliwość! Proszę bardzo! Ale to będzie miało odzwierciedlenie w cenie!! 

 - Powiedział Pan, "Wybraliśmy sobie Radę" ze spokojem ripostowała pani sołtys Rumińska  - Czy nasza Rada wiedziała, że śmieci będą wywożone tylko raz w miesiącu?

Przewodnicząca Katarzyna Kotołowska
Uchwały śmieciowe były podejmowane od tyłu! O wielu rzeczach się nie wiedziało!


Komentarz

Od początku roku kilkakrotnie pisaliśmy, że wdrażanie ustawy śmieciowej w gminie Wleń odbywa się w sposób dalece odbiegający od standardów stanowienia prawa. Radni nie do końca zdają sobie sprawę z tego jakie konsekwencje niosą konkretne zapisy w podjętych przez nich dokumentach. Dzisiaj pani Przewodnicząca mówi, że "o wielu rzeczach się nie wiedziało"  A prawo było stanowione od tyłu.
Wygląda na to, że w naszej radzie niczym w czeskim filmie: Burmistrz nie wie co przedstawia Radzie, Rada nie wie co uchwala, Przewodnicząca nie wie co podpisuje. TYLKO TO MY ZA TO PŁACIMY.

A.Jaśkiewicz


Jeżeli ktoś miał wątpliwości czy to co piszemy jest zgodne z prawdą poniżej prezentujemy treść uchwały Rady Miasta i Gminy Wleń, podpisanej przez przewodniczącą Katarzynę Kotołowską.

kliknij dokument aby powiększyć
    

Komentarze
xyz dnia lipca 18 2013 20:09:59
drodzy mieszkanci to ze wasza miejscowosc cofa sie w rozwoju to widac golym okiem gdyz oswietlenie wylaczaja o polnocy imprez kulturalnych brak ale ze wybraliscie sobie takich radnych pod przewodnictwem jasnie panujacego burmistrza ktory was swiadomie ignoruje w kazdej zabranej decyzji bo uchwala podjeta na skutek smieci to juz jest kpina przez duze K licze ze w koncu sie obudzicie i zrobicie porzadek z calym tym bałaganem
mieszkaniec dnia lipca 18 2013 20:36:54
W takim razie mieszkańcy Pilchowic powinni płacić 1/3 tego co Wleń skoro mają 3 x mniejszą częstotliwość wywożenia śmieci.Rada w Pilchowicach do wymiany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gosc dnia lipca 18 2013 20:52:11
hu.... jak nam nie beda wywozić bedziemy przywozic pod ratusz we wleniu
MIESZKANIEC dnia lipca 18 2013 21:08:51
To co tutaj jest wypisane to albo brednie pseudo dziennikarskie albo fatamorgana w wydaniu burmistrza i całej Rady!!!!
Jak burmistrz może kierować słowa tak nie poważne, że to radni głosowali nad głupią uchwałą. Sam sobie wystawia ocenę jakim jest burmistrzem w oczach mieszkańców a przy okazji z obecnych Radnych chce zrobić totalnie nie odpowiedzialnych ludzi którzy w takim razie przegłosują każdą uchwałę jaka wejdzie pod obrady sesji.Dobrze ,że nie głosowali nad zabraniem diet bo mogłoby się okazać ,że tak jak u ministra Rostowskiego brakuje 30 a może 50 miliardów złotych w budżecie a to by dopiero było.
A może by tak w Pilchowicach śmieci zanosić pod domy radnych albo burmistrza?
To może otworzą oczy przy następnym głosowaniu!!!!!!!
liber21 dnia lipca 18 2013 21:38:56
proponuje aby wleń dołączył się do tej petycji i to jak najszybciej
margo dnia lipca 18 2013 21:47:32
ale cyrk
gbur - mistrz! dnia lipca 18 2013 22:29:28
Może i jest roz***rdol i bałagan ale w PGR-ach jakoś to nikomu nie przeszkadzało!
A teraz masz, sami mądrale!
Pilchowiczanin dnia lipca 19 2013 06:43:37
To co mówi burmistrz, to slowa typowego ignoranta, buca i jeszcze gorzej. Nigdy nie potrafił sie własciwe zachować i odnosic do ludzi. Brak kultury osobistej to dewiza pana moscickiego. Mieszkancy mu odpłaca przy okazji nastepnych wyborow - zaapewniam. Postawa Pani sołtys chwalebna i powinni dolączyc do takiego pisma pozostali sołtysi.
<> dnia lipca 19 2013 07:59:11
Zapytajcie jak wyliczyli sobie opłaty śmieciowe przed przetargiem?Absurd .Nie znając końcowej kwoty przetargowej.Już wyliczyli kosmiczne ceny.Po przetargu wyszła mniejsza kwota ,więc każda rodzina powinna mniej zapłacić ,ale kto będzie płacił za tych co nie chca płacić ?W skrócie, naliczyli więcej pieniędzy przy każdej<opłacie>żeby każda rodzina pokryła koszty za tych co nie płacą.A w naszej miejscowości są rodziny ,które nie płacą ,śmieją się prosto w oczy i każdy z urzędu wie kto to jest i straszenie ,że zapłacą karę to tylko kit dla małych dzieci .A na koniec ,może wszyscy zaczniemy nosić śmieci na ul.Harcerską tam gdzie ci co nie płacą opłat śmieciowych.Dobra rada dla urzędasów?Tam załóżcie kamery .Gmina się z tedy wzbogaci.
czart dnia lipca 19 2013 08:17:21
O ustawie śmieciowej każdy wiedział już co najmniej rok temu i nikt się do niej nie przygotował. Na naszym terenie śmieci wywoziły do tej pory dwie firmy. Mnie zastanawia dlaczego wybrano droższą? Czy było rozpisane coś w rodzaju przetargu na wywóz śmieci? Czy po prostu nikomu nie chciało się szukać tańszego rozwiązania?
A co do zachowania ludzi u steru... Jak już się pod koniec trzeciej kadencji ma dobrze naliczoną emeryturę i odłożone środki z niemałych poborów to można powoli ściągać spodnie i zacząć się obracać, żeby pokazać wszystkim gdzie mogą jaśnie pana pocałować... Jak mnie wybraliście tak macie.
A nawet jak by nie przeszedł w następnych wyborach to znajomy, znajomego zawsze zatrudni na jakimś dyrektorskim stanowisku...
A kto za to płaci? Ja, pan, pani, społeczeństwo płaci.
* dnia lipca 19 2013 09:33:06
Proszę sobie poczytać i samemu odpowiedzieć czy aby na pewno wszystko było OK?
http://www.wlen.pl/bip/index.php?id=712&cpast=147
pilchowiczanka dnia lipca 19 2013 12:27:56
Postawa Pani sołtys w sprawie pisma do nieudolnego burmistrza godna pochwały. Zastanawiam sie tylko nad jednym: gdzie są "nasi pilchowiccy" "radni"?
Kpiny Mościckiego i chamstwo i co? Tylko jedna odważna? No gratuluję...
czart dnia lipca 19 2013 12:58:09
Tak. Na papierze wszystko było OK. Jak zwykle rada stanęła na wysokości zadania... Na papierze... A w praktyce wygląda, jak wygląda.
I znowu uwierzyć by można, że faktycznie więcej nic nie dało rady zrobić i przyjąć z pełnym uwiarygodnieniem smutne miny i rozłożone ręce. Przypomina mi się zaraz naklejka, którą widziałem na maluchu jadącym przede mną: -"Nie trąb, robim co możem."-
Gdyby nie to, że wiem iż w innych gminach, wcale niedaleko nas, śmieci są wywożone RAZ W TYGODNIU, za tą samą cenę.... Ot ciekawostka...
Pilchowiczanin od urodzenia dnia lipca 19 2013 17:52:47
Nikt nie zabroni kupić na własny koszt kosza na śmieci i odpowiednio go oznakować. Koszt zakupu jednorazowy pojemnika na śmieci wynosi około 120 PLN. W ten sposób można szybko załatwić problem zalegających śmieci (o ile nie został on załatwiony poprzez odpowiednie przygotowanie naszych śmieci, zgniatanie butelek puszek odkręcanie nakrętek) Zaraz podniesie się głos, że ukradną śmietniki itp., wystarczy wystawiać za ogrodzenie swój prywatny pojemnik w dniu wywozu i sprawa załatwiona. Odbiorca śmieci ma obowiązek odebrania wszystkich śmieci znajdujących się na terenie posesji. Co do częstotliwości wywozu pewnie nie ma sprawy co do jego zwiększenia, ale musimy się liczyć ze zwiększonymi opłatami za wywóz śmieci (już widzę ten flame na forum).
Pilchowiczanin od urodzenia cd dnia lipca 19 2013 17:54:21
Co do Pani sołtys Pilchowic, moim zdaniem została wpuszczona w "kanał" nie dyskutując z osobami, które mają o powyższym temacie jakąkolwiek wiedzę. Szkoda bo działania tej Pani na rzecz wsi uważam za duży plus.
Brodacz z Pilchowic dnia lipca 19 2013 18:16:27
Bogdan wstydź się. Znowu wstydź się przed sąsiadami.
A dla mieszkańców rada: przy następnych wyborach głosujcie na moich kandydatów. My Was nie wpuścimy w truskawki.
Do zobaczenia w niedzielę
ste-kra dnia lipca 19 2013 18:41:40
ZAZDEROŚNICY !!!WE WLENIU DO DZISIAJ 17-07 NIE MA NOWYCH POJEMNIKÓW I ŚMIECI SYPIEMY TAK JAK DAWNIEJ
Jedyny Taki dnia lipca 19 2013 19:18:57
A we Wleniu wszystko jest w najlepszym porządku. Za co mieszkańcy dziękują Radnym i panu Burmistrzowi.
mieszkaniec Pilchowic dnia lipca 19 2013 20:41:40
a czy Pani sołtys z Pilchowic powiedziała mieszkańcom pod czym się podpisują,bo podpisywali listy in blanco
j08 dnia lipca 19 2013 23:16:29
"Jakiego mnie zrobiłeś takiego mnie masz" lub "Jakiego mnie wybraliście takiego mnie macie"a co złego to nie ja to przecież rada tak głosowała,takie cytaty można zaadresować do wyborców którzy wybierali obecnego burmistrza,a dużo było głosów z Pilchowic.Ja uważam,że już dawno obecny włodarz powinien być usunięty z pełnionej funkcji.
do "mieszkanca Pilchowic" dnia lipca 20 2013 06:58:54
Pani sołtys do listy dolączła pismo żeby kazdy mógł sobie poczytać, więc o "in blanco" nie ma mowy. A to, że Tobie nie chciało sie poczytać to twój problem, tylko nie wypisuj takich bzdur i nie oczerniaj kogoś, kto działał w twoim interesie. Sam nie wpadłbys na pomysl żeby cokolwiek zdzizałać, a jak juz ktos cos robi i walczy o cos, to jak zwykle dostaje po d.............. Te same słowa kieruje do innego "pilchowiczanina" oferującego dodatkowe kubły- gratuluje pomysłu. Głupszego nie słyszalam.
Taki-tam dnia lipca 20 2013 12:28:33
MAMY NIBYLANDJĘ-NIBY NORMALNA GMINA_NORMALNI MIESZKAŃCY_NORMALNI RADNI_NORMALNY BURMISTRZ.NORMA WLEŃSKA JEST WYKONANA.TYLKO CZEMU JEST DO DUPY ?
Pilchowiczanin od urodzenia cd dnia lipca 20 2013 15:23:16
Faktycznie niezmiernie głupi pomysł hehe lepiej niech śmieci walają się po ulicy. Droga Pani większość gmin wymusza pakowanie śmieci do worków lub zakup własnych koszy, więc zanim się Pani wypowie proszę zrobić rozeznanie jak to wygląda gdzie indziej. Tak jak wspominałem zakup dodatkowych koszy jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jeżeli ktoś tego nie rozumie to współczuję braku zdrowego rozsądku. Tak jak pisałem można pewnie wywozić częściej ale zwiększy to pewnie opłatę o około 30-40 %. Już widzę jak wszyscy chętnie z podpisanych na liście płacą więcej za wywóz śmieci :D.
mądrala dnia lipca 20 2013 15:33:56
Zwykły obywatel za sprawą obecnie rządzących nie ma prawa zadawać pytań na sesjach rady miejskiej, ale tenże zwykły obywatel za sprawą swojego głosu wyborczego może już wkrótce prawnie zakazać im rządzić nie dając im swego głosu.
Wystarczy zapamiętać nazwisko swojego obecnego radnego i przy następnych wyborach po prostu go OLAĆ !
Proste!
Jaśnie Nam Panującego - również!
gosc dnia lipca 20 2013 18:43:37
Czytam wszystkie komentarze i tak sobie myslę ze ta wielka ściema.Jak mozna wywozic komuś śmieci raz w miesiacu co za baran to wymyślił,kur.... brak mi słów.I zganianie tu czegokolwiek na zwykłych ludzi którym tak naprawde do dupy potrzebna ta nowa ustawa śmieciowa bo nam było dobrze jak było,po to wybieramy radnych zeby nas reprezentowali i zabierali głos w naszym imieniu bo my jako mieszkancy nie mozemy.Wydawac by sie mogło z opisu niektórych ludzi ze my ludzie ze wsi jestesmy głupi i nie wiemy co podpisujemy,a może ufamy ludziom których wybraliśmy i ze własnie ci wybrani ludzie nasi przedstawiciele którzy defakto biora za to kase zajmą sie naszymi sprawami.Czy ktos choć raz powiedział mieszkancom ze wywóz smieci bedzie odbywał sie tylko raz w miesiacu no chyba nie a co tao była jakas tajemnica czy specjalny haczyk zeby go teraz wykorzystac,chcesz czesciej wiesniaku to plac wiecej.Ja sama podpisywałam umowe w gminie ,szybko,szybko dostaniesz kosze i juz ale czestatiwosc nie podano.Ni hu... wiecej nie zaplace i zadnych dodatkowych kubłów kupowac nie zamierzam.Uwazam że mieszkancy Pilchowic powinni odwołac swoja rade i to z hukiem a mieszkancy gminy rozpierdzielic ten bajzel w urzedzie.Wszystko idzie w ruine nawet ludzie na siebie napadaja!!!zenada i niech gmina nie zasłania sie tym ze nie ma dochodów z podatków dlatego taka bida bo ja uwazam ze dlatego nie ma dochodów bo burmistrz jest nie gospodarny mało przedsiebiorczy i tyle
DO: Pilchowiczanin od urodzenia cd dnia lipca 20 2013 18:46:33
W którym punkcie, której ustawy jest zapis "ŻE MIESZKAŃCY MAJĄ SAMI SOBIE KUPOWAĆ ŚMIETNIKI" ??? !!!
Frajerów szukasz?

A za pieniądze płacone co miesiąc będziesz łatał dziurę albo jeździł do Ubocza na przetarg?
lolo dnia lipca 20 2013 21:52:48
NAJBARDZIEJ ZENUJACYM POZOSTAJE JEDNAK FAKT;ZE NASTEPNI KTORYCH WYBIERZEMY BEDA ROBILI DOKLADNIE TO SAMO CO DOTYCHCZASOWI ( obecnie nam panujacy)
Mieszkaniec Gminy dnia lipca 20 2013 22:08:53
Na przykładzie Ustawy Śmieciowej widać gołym okiem totalna nieudolność obecnego burmistrza i sekretarza w zarządzaniu Gmina.
A zrzucenie całej winy na Radnych to bezczelność bez granic, taka sama jak wprowadzenie ustawy o zakazie zadawania pytań na sesjach przez mieszkańców.
A dlaczego tak jest.
A dlatego bo Gmina Wleń jako instytucja nie służy Mieszkańcom Gminy a istnieje po to aby burmistrz i sekretarz mogli pobierać niebotycznie wysokie pensje w stosunku co do działania na rzecz rozwoju Naszej Gminy i jej siedziby Wlenia.
A co na to Nasi Radni?
Ano nic!!!.
Oni też miesiąc w miesiąc pobierają dietę.
Tak kochani mieszkańcy, przez ostatnie kilka lat Budżet Naszej Gminy w aspekcie zadłużenia i braku rozwoju Wlenia został przejedzony.
Ci wszyscy którzy głosowali przeciwko Mościckiemu wiedzieli co robią.
Ale Ci co głosowali za
No właśnie jak wy się czujecie?
Jaki los zgotowaliście pozostałym Mieszkańcom Gminy?
Jak się czuja Ci którzy znajdowali się na listach wyborczych obecnego Burmistrza?
Pani Tereniu, Małgosiu, Stanisławie - Józefie, Darku, Pawle i Andrzeju czy nie jest wam wstyd ?
To nie kto inny jak Wy zbieraliście głosy wyborcze dla obecnego Burmistrza.
Gdzie są miliony ze współpracy trans granicznej, gdzie jest rozwój Gminy?
A gdzie jest główny propagator domniemanych sukcesów?
Gdzie są Ci z kawiarenki internetowej?
Wyjechali a może zapadli w sen zimowy?
Nie wyjechali i nie zapadli w sen Zimowy.
Szykują się już do następnej kampanii wyborczej.
Koryto nie traktor , a ciągnie.
Tylko Pani Tereniu, Małgosiu, Stanisławie - Józefie, Darku, Pawle i Andrzeju zastanówcie się co wy z tego macie i co maja wasi wyborcy.
AHA dnia lipca 21 2013 13:17:49
BRAWO PANI ELU.
mądrala dnia lipca 21 2013 13:39:34
Znalezione na stronie naszego UMiGW:
Konkurs: Udzielenie i obsługa długoterminowego, złotówkowego kredytu dla Miasta i Gminy Wleń

Kwota 1 100 000 zł

Pewnie zbrakło w kasie na wakacyjną pemie dla Mości Pana!
do młodego pokolenia: dnia lipca 21 2013 16:07:07
Nie olewajcie wyborów na radnych, bo jak macie to gdzieś, to moherowe berety i kółka różańcowe wybiorą tych samych!!! a wam pozostanie wyjazd za chlebem. Przy takich rządach to jeszcze dwie kadencje i gmina zaorana, a wam pozostanie plewienie u bauera za czapkę śliwek.
Dodaj komentarz
Nick:3 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Bieg główny
Bieg główny
XIX Memoriał Uliczny - Bieg główny


j23215 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek484 weeks
admin485 weeks
gisia486 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul487 weeks
Maskonp487 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16920442 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.