wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Radna Grażyna Tomoń atakuje wleninfo.pl!
MiejskieNasz artykuł „Dyskoteka w kościele” wywołał małą burzę nie tylko w gminie, ale również poza granicami naszego kraju. W sprawie sprzedaży budynku kościoła po-ewangelickiego interweniowały organizację zrzeszające dawnych mieszkańców Wlenia. W związku z informacjami, że władze zamierzają wycofać się z tego kontrowersyjnego pomysłu nie zamierzaliśmy wracać do tematu. Jednak po wypowiedzi pani radnej Grażyny Tomoń na ostatniej sesji Rady Miasta jesteśmy zmuszeni ustosunkować się do przedstawionych nam zarzutów.

Radna Grażyna Tomoń na ostatniej sesji Rady Miasta powiedziała na temat artykułu:

- Napisał Pan bardzo wyraźnie „wszyscy radni wyrazili zgodę na sprzedaż tego kościoła z przeznaczeniem na dyskotekę”. Proponuję żeby wydać oświadczenie, że jest to zwykłe pomówienie. Pan Jaśkiewicz przekroczył tutaj jakieś granice przyzwoitości.

Jednak w związku z tym, że prowadzący obrady pan Stanisław Mikulicz nie przychylił się do wniosku radnej, pani Tomoń stwierdziła, że sama napiszę oświadczenie, iż nie głosowała za sprzedażą kościoła na dyskotekę.


Z wypowiedzi pani radnej wynika, że nie do końca wie, o czym dyskutowano i jakie podjęto decyzje na posiedzeniu komisji!
 
Gdyby pani Tomoń uważniej śledziła obrady komisji i znała procedury sprzedaży mienia gminnego może zauważyłaby, że wszystkie fakty przedstawione w artykule zostały oparte na dokumentach oraz wypowiedziach radnych i burmistrza.  

Po pierwsze, inwestor wystąpił o kupno dwóch działek. Placu zabaw przy rogu ulicy Stachowicza i Ogrodowej oraz budynku po byłym kościele ewangelickim - Rada Miasta nie wyraziła zgody na sprzedaż placu zabaw. Natomiast przyjęła propozycje Burmistrza podziału, wyceny i sprzedaży budynku po kościele.

Tym samym Rada Miasta i Gminy Wleń wyraziła zgodę na wszczęcie procedury sprzedaży.

Po drugie, żaden Radny nie sprzeciwił się takiej decyzji. Pani radna Tomoń przewodnicząc komisji rewizyjnej choćby z racji pełnionej funkcji powinna zdawać sobie sprawę z tego, że wstrzymanie się od głosu również niesie za sobą pewne konsekwencje.

Wydając oświadczenie proponowałbym pani radnej wcześniejsze zapoznanie się z dokumentami, zarówno z posiedzenia komisji jak i z treścią zamieszczonego przez nas artykułu (czytając go tym razem ze zrozumieniem). Mam również nadzieję, że w swoim oświadczeniu pani Tomoń odniesie się  do wypowiedzi burmistrza w trakcie posiedzenia  komisji o podziale, wycenie i sprzedaży budynku dawnego kościoła.

Niezwłocznie po otrzymaniu oświadczenia pani radnej Grażyny Tomoń, opublikujemy je na stronach www.wleninfo.pl
A.JaśkiewiczKomentarze
yyy dnia kwietnia 10 2013 13:27:47
głupota fajnie jest jak jest http://archiwum.wleninfo.pl/news1.php?readmore=1032 można dowiedzieć sie różnych ważnych rzeczy
strzelec dnia kwietnia 10 2013 14:21:31
co chczecie od radnych/ przecierz zyjemy w polsce a polska to dziwny kraj
wyborca dnia kwietnia 10 2013 14:38:55
szanowna pani radna Grażyna tomon a co się stało że zawitała pani na rade?????????i dlaczego w swoim oświadczeniu nie podała pani że pracuje w niemczech jak dla mnie to oszustwo podatkowe ,ponieważ jest pani na stanowisku radnego!!!!!! i oczywiście pani pewnie nie wyraziła chęci na sprzedaż bo pani nie było pani była w pracy choć niewiem napewno i to tylko moja myśl
wyborca dnia kwietnia 10 2013 14:41:04
panie Andrzeju artykuł nr.1 Gratuluje!!!!! prosze jeszcze o pisanie po każdej relacji rady miasta i Gminy kto w nich uczestniczy a kto nie żebyśmy wiedzieli który radny mam swoją funkcje daleko w tyle
pfe dnia kwietnia 10 2013 16:54:48
Polityczne przepychanki o koryto.
Tyle ma ten stary magazyn wspolnego z kosciolem co piernik z wiatrakiem.
Jak stalo i nieszczalo to nic, a tu nagle walka i afera o "kosciol".
Do pfe... dnia kwietnia 10 2013 19:21:19
Jestes drogi kolego , droga kolezanko , jedna z nielicznych na tym forum myslacych osob.GRATULUJE. Juz przy okazji artykulu dot. sprzedarzy tej ruiny apelowalem do administracji tej strony , a teraz powtarzam moj apel. NIE NAZYWAJCIE KOSCIOLEM STAREGO ZRUINOWANEGO MAGAZYNU NAWOZOW !!!!!!!! Wydaje mi sie ze "piernik z wiatrakiem" ma wiecej wspolnego niz ta ruina z kosciolem.
easy :) dnia kwietnia 11 2013 00:28:25
Spieszmy się poznać Radnych bo tak szybko się kompromitują.
Pani już dziękujemy !
Heimat dnia kwietnia 11 2013 13:42:08
Mała gwałtowna reakcja po za granicami kraju? Doprawdy zajmujące. Pan z P.K. powiadomił panią z L. Heimat i ruszyła międzynarodowa afera. Wnioskuję to po wcześniejszych newsach. Komentarze pana z P.K. dobitnie na to wskazują. Kolejny przykład napuszczania ludzi przeciwko sobie. W imię czego pytam się panów z P.K. i WI? Za zachodnią granicą ten problem został rozwiązany panie autorze. Ciekawe, jak byście zareagowali, gdyby w tych ruinach urządzono meczet? Gdyby to zrobiono w ratuszu, to byście się cieszyli, ale na krótko. Co już próbowano zrobić u naszych sąsiadów, ale się nie powiodło. Powiódł się atak na wleninfo.pl? Chyba tak, skoro red. zrobił z kolejny news. Wyluzuj chopie.
esa dnia kwietnia 12 2013 12:09:16
pomijam ze ruiny niszczały latami,przxechodząc koło nich w ciepłe dni czuć smrod moczu itd. wiele lat nikomu nie przeszkadzało ,ze niszczeje ,ze smierdzi,ze to byl kościoł ewangelicki.Ja zazwyczaj ciesze sie ze p.Jaśkiewicz pisze o problematycznych sprawach i podoba mi sie jego odwaga.Teraz jednak uwazam ,ze pan sie nieco zagalopował.Niemcy większość ewangelikow przeksztalcaja opustoszałe kościoły w lepszym niz nasz stanie .oststnio oglądałam reportaż na ten temat.Powstaly zjezdzalnie deskorole, mieszkania komunalne dla ubogich itd kawiarnie i dyskoteki także.U nas chyba nie ma ,,ewangelików,, bo moze wtedy pare ladnych lat wstecz ktos by protestował ze to miejsce toalet zastepczych dla pijakow.
Sławek Osiecki dnia kwietnia 16 2013 13:42:38
Mam poważne wątpliwości natury prawnej co do legalności tak zapoczątkowanego procesu sprzedaży. Posiedzenie wspólne komisji rady nie jest sesją rady i rady nie zastępuje. Komisje rady mogą jedynie oceniać dane zagadnienie i zaopiniować radzie a nie podejmować decyzje co do zbywania gruntów gminnych.
Panią radną Tomoń częściowo tłumaczy bardzo zła maniera prowadzenia głosowania. Burmistrz na sesjach wyciąga nowe pomysły w postaci projektów uchwały jak królika z kapelusza i radni natychmiast mają nad tym głosować, nie znając szczegółów i bez jakiejkolwiek konsultacji społecznej. To są białoruskie standardy demokracji. Ale radni są winni takiej sytuacji, bo po prostu się na to godzą. Nikt nie powie - Dobrze panie burmistrzu, zapoznał nas pan ogólnie ze sprawą, a teraz potrzebujemy trochę czasu na przemyślenie i podjęcie decyzji. Rada działająca tak jak teraz jest całkowicie zbędnym organem utrzymywanym z naszych podatków. Jedyny radny, który próbuje (wbrew przeciwnościom) zapoznawać się ze szczegółami tego co mają przegłosowywać, to pan Koczarski. Jak to wygląda w praktyce? Swój wniosek w sprawie Tarczynki wydrukowałem w kilkunastu egzemplarzach, po jednym dla każdego radnego i wysłałem z prośbą by niezwłocznie przekazano to radnym. Tego nie uczyniono. Ktoś decyduje za radnych, kiedy mają otrzymać kierowane do nich dokumenty. Dwa dni przed sesją, zadzwonił do mnie pan Koczarski, mówiąc, że dowiedział się z WleńInfo, że ja złożyłem jakieś podanie i chciałby je otrzymać by się z nim zapoznać. Radni dowiadują się o sprawach gminy z WleńInfo?!!! Skandal. W rezultacie zagłosowano bez wnikliwej wiedzy o co chodziło w moim wniosku a pan radca prawny mógł swobodnie manipulować radnymi tłumacząc im, że ja zwracałem się o coś całkowicie innego niż było to we wniosku. Po co nam taka rada?
Oh, znowu to samo. dnia kwietnia 17 2013 11:01:15
Wybierałeś radę? Chodzi o tarczynkę? Czy o drogę? Dla Ciebie zawsze będzie skandal.
ykjoae dnia maja 30 2014 13:42:16
HyonU1 <a ***="http://bufmyoroeddb.com/">bufmyoroeddb</a>, atvxuhjmqabf, [link=http://aglwvkrjqkbw.com/]aglwvkrjqkbw[/link], http://ihmunfuraohh.com/
Dtkffusq dnia czerwca 05 2014 14:31:12
cravath free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Zawody OSP
Zawody OSP
Powiatowe zawody OSP


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin486 weeks
gisia487 weeks
jordan488 weeks
enisia488 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16938024 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.