wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Działalność rozrywkowa i dyskoteka w kościele!
MiejskieW 1752 roku ukończono i poświecono kościół ewangelicki. Co niedziela gromadzili się w nim na modlitwę mieszkańcy Wlenia, Modrzewi, Tarczyna, Marczowa, Łupek i Nielestna. Po 1945 roku opuszczony, dewastowany, stopniowo niszczał. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku miejscowy GS urządził w jego wnętrzu magazyn. A po jego likwidacji właścicielem ruin  stała się gmina Wleń. Przez kolejne lata władze samorządowe nie miały żadnych pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca.

W tym roku jak poinformował radnych burmistrz Bogdan Mościcki pojawił się inwestor, który jest zainteresowany jego kupnem. W kościele po jego przebudowie zamierza powadzić „działalność rozrywkową”, „może dyskoteki”.

Rada Miasta i Gminy na posiedzeniu wspólnym komisji wyraziła zgodę na wszczęcie procedury sprzedaży kościoła. Samo wydanie pozytywnej opinii odbyło się w mojej ocenie w sposób kuriozalny. Dyskusja bardziej przypominała jazgot przekupek na targu niż posiedzenie gremium, które decyduje o obliczu naszego miasteczka. Przewodnicząca pani Katarzyna Kotołowska zupełnie nie panowała nad obradami a radni „wyrażali opinię” nawzajem się przekrzykując.

Niestety żaden z obecnych nie zdobył się na chociaż na minimalny wysiłek intelektualny, zabrakło nawet odrobiny refleksji nad historią tej budowli. Przecież przez kilkaset było to miejsce kultu religijnego. Nikt nie zwrócił uwagi na aspekt moralny prowadzenia działalności rozrywkowej w byłym kościele.  Większość naszych rodzin przybyła do Wlenia ze wschodnich kresów Rzeczpospolitej. Ile razy oburzaliśmy się na komunistów, którzy polskie kościoły zamienili na magazyny, domy kultury a czasem bezmyślnie niszczyli? A dzisiaj żadnego z radnych nie szokuje, peryspektywa taplających się w kisielu roznegliżowanych panienek w dawnym chrześcijańskim kościele?

Jest również drugi aspekt tej sprawy. Bardziej prozaiczny. Wleń to małe, ciche, spokojne, chociaż zaniedbane miasteczko. Jego mieszkańcy to w coraz większym stopniu ludzie starsi ceniący sobie spokój i bezpieczeństwo. Czy któryś z radnych ma, chociaż odrobinę wyobraźni żeby pomyśleć, co będzie się działo po uruchomieniu w jego centrum „działalności rozrywkowej” i „dyskoteki”? Czy naprawdę żaden z nich nie zastanowił się, że tego typu działalność to każdego piątku, każdej soboty najazd na Wleń kilkuset spragnionych „rozrywki” osób? Czy za nimi nie pojawią się dilerzy narkotyków? Czy któryś z radnych jest w stanie zapewnić, że nie spowoduje to wzrostu przestępczości? Czy zyski z podatków nie bedą przewyzszały kosztów które poniosą zwykli mieszkańcy?

Padają opinie. Kto to kupi? Przecież to się nie opłaci?

Pięć lat temu była bardzo podobna sytuacja. Ten sam burmistrz – Bogdan Mościcki. W większości ci sami radni podjęli decyzję o sprzedaży budynku Basztowej. Jej skutki każdy osobiście może zobaczyć na rynku. Wówczas zabrakło odrobiny wyobraźni. Niestety, jak widać nadal jej brakuje. Oby otrzeźwienie nie przyszło za późno.

Lista radnych  obecnych  na posiedzeniu komisji w celu wydania  opinii  w sprawie sprzedaży działek  (budynku dawnego kościoła ewangelickiego):
Katarzyna Kotołowska - Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wleń     
Stanisław Mikulicz - Zastępca Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Wleń     
Waldemar Birulo, Andrzej Czapski, Marek Koczarski, Stanisław Kwolik, Zbigniew Lebiedź, Stanisław Malinowski, Łukasz Markowski, Maciej Rybiałek, Grzegorz Skrobuk, Grażyna Tomoń, Marianna Wojdyła, Ewelina Wójcik, Paweł Zamożniewicz.
A.Jaśkiewicz
M.Dral

Komentarze
spragniona uciech dnia marca 18 2013 18:29:04
Panie Jaśkiewicz, czego pan się czepia radnych i burmistrza. To bardzo dobry pomysł aby w tym miejscu powstała dyskoteka lub coś w tym stylu. Dzięki sprzedaży odremontują budynek i zacznie działać , zwiększa się obroty w sklepach , wpłynie podatek do kasy gminy a i może pan coś na tym skorzysta w trakcie remontu.
Sławek Osiecki dnia marca 18 2013 18:34:30
Burmistrz Mościcki czerpie z najlepszych komunistycznych wzorów - Urbana: http://uwaga.tvn.pl/6932,news,,dyskoteka_w_kosciele,reportaz.html
$ dnia marca 18 2013 19:08:11
Pamięta może ktoś co niby miało być w budynku Basztowej w momencie preferencyjnej sprzedaży?

Może teraz kościół chce kupić nawet ten sam sprawdzony "inwestor"?
Proponuję sprzedać również ratusz miejski a burmistrza przenieść np. do pobliskiej budki z kebabem !
Dopisze się tylko do menu:
- kiełbasa wyborcza !
pytanko dnia marca 18 2013 19:22:59
Prószków wychodzi i lokuje się we Wleniu? Będzie powtórka z rozrywki?
gość dnia marca 18 2013 19:35:07
Masakra ,ludzie wam nic nie pasuje.Co za bzdury o dilerach,narkotykach,mafiach czy przestępczośći a co teraz tego nie ma.Swiatu potrzebny jest postęp i dobrze niech zrobią dyskotekę czemu nie ,kiedys było ich pełno na każdej wiosce i co?młodzięż bawiła sie co sobote a teraz dziwne wyrwa sie raz na miesiąc i dziwne ze im palma odbija.A jezeli chodzi o miejsce gdzie to miało by sie odbywać to cóz niech kążdy odpowie sobie sam na to pytanie,czy jezeli ten budynek pójdzie w ruinę wtedy bedzie dobrze?Niech każdy spojrzy na siebie ,nie epatujcie tak tą religijnośćia.W domach awantury,jeden drugiemu wilkiem, ale dla dobrego wizerunku w niedziele rączki złożone.To nie tak,remontujcie i balujcie Brawa dla Burmistrza
hm.. dnia marca 18 2013 19:39:54
lepiej, żeby budynek dalej niszczał, był toaletą dla lokalnych pijaczków , miejscem ich spotkan etc. Dobry pomysł z tą sprzedażą, tylko trzeba dobrze sprawdzić kto chce tam inwestować i czy naprawde to zrobi, zeby nie było jak w przypadku basztowej.
Jan Łobocki dnia marca 18 2013 19:55:21
Faktycznie panie burmistrzu nad niektórymi posunięciami urzędniczymi trzeba tylko płakać. Przysłuchując się na ostatnim posiedzeniu komisji wspólnej Rady Miasta i Gminy Wleń zaangażowaniu naszych radnych to wcale się nie dziwię tak głupiej decyzji.

To że traktuje pan całą Radę w sposób sobie podległy to dla mnie żadne zaskoczenie i nowość, ale to że cała Rada zachowuje się jak ludzie dla których historia obiektu nie ma znaczenia to dla mnie nie do przyjęcia. Proponuje wszystkim radnym, aby dobrze zastanowili się nad swoją decyzją, gdyż raz już przytaknęli burmistrzowi zgodę na sprzedaż
"Basztowej"!!!

Co do pomysłu zbudowania tam obiektu, w którym ma być prowadzona "działalność rozrywkowa" to gratuluje tęgim "Głowom Pomysłu". Proszę przejechać się do Bolesławca i rozpytać mieszkańców ul. Gdańskiej, Warszawskiej, Śluzowej, Bobrowej, 10-tego Marca co sądzą o lokalu rozrywkowym "IMPERIUM".

Panie sekretarzu gwarantuję ,że będzie pan pierwszym , który odczuje tętno lokalu w własnym domu a smród i pozostałości po imprezie pod własnym budynkiem. Gwarantuję, że wielu ludziom idącym w niedzielny poranek do kościoła ten widok nie przypadnie do gustu.
wl dnia marca 18 2013 20:20:44
Dziwię się,że burmistrzowi i radnym po doświadczeniach z "Basztową"nie zapaliła się im lampka ostrzegawcza.
Lokowanie dość uciążliwej działalności rozrywkowej w kilkunastometrowej odległości od budynków mieszkalnych
i to w resztkach świątyni to naprawdę wyszukany pomysł.Nie zdziwię się jak ogólnopolskie media podłapią temat i Wleń znowu zasłynie, tylko nie tym czym byśmy chcieli.
ikra dnia marca 18 2013 20:20:51
"peryspektywa taplających się w kisielu roznegliżowanych panienek w dawnym chrześcijańskim kościele?"

Chyba troszkę przesadziliście z tymi panienkami. Myślę, że bardziej chodzi o lokal gdzie będzie bar, muzyka i miejsce do tańczenia.

Rozumiem, że Kościół jest miejscem spotkań, modlitwy, ale skoro już nigdy nie będzie jak dawniej to dlaczego ma nie powstać tam coś nowego. Budynek będzie odnowiony i do czegoś się przyda.

Sami zobaczcie:
http://www.we-dwoje.pl/nowa;funkcja;kosciola;-;designerskie;wnetrze;od;nowa,artykul,19510.html

Co w tym złego?
do gość dnia marca 18 2013 20:21:40
Ja nie mam nic przeciwko takiemu "postępowi" ale niech on się odbywa pod twoimi oknami!!!
oburzona dnia marca 18 2013 20:25:48
Oczywiście, bo lepiej patrzeć na butelki, kupy i czuć smród szczochów po lokalnych pijaczkach, którzy tam 'balują'. Imperium przyciąga tłumy z całego Dolnego śląska, przynosi wielkie zyski. Państwo dla młodych!! Dziwcie się, że młodzież ucieka z tego zapyziałego Wlenia, ale nic z tym nie robicie !!!
obserwatorka dnia marca 18 2013 20:31:32
Argumenty pana Redaktora są poruszające, ale dotyczą budynku, w którym prawie 70 lat NIE MA już kościoła, nie ma nawet śladu po kościele...
Mieszkaniec Ogrodowej dnia marca 18 2013 20:34:52
zapytaj co o działalności IMPERIUM i zyskach które generuje myślą mieszkańcy sąsiednich ulic! Młodzież ucieka z Wlenia nie dlatego, że brakuje im dyskoteki a dlatego, że nie mają tu żadnych możliwości rozwoju.
gosc dnia marca 18 2013 20:37:15
do oburzona,swieta racja,Imperium zarabia kase,to sie nazywa biznes,podatki a dzieki podatkom moze sie cos ruszy w tym wleniu,ale niestety jak zawsze stekanie,narzekanie,a co bedzie rano jak ludzie beda szli do kosciola a nic sie nie stanie,jak sie patrzy na pijane baby i chlopow we wleniu na rynku to wiekszego zgorszenia nie trzeba.
oburzona dnia marca 18 2013 20:43:31
Od czegoś trzeba zacząć, najpierw brakuje im rozrywki, później perspektyw. Zauważmy, że każdy nowy bar/sklep/dyskoteka wiąże się z wolnymi miejscami pracy, dlaczego więc nie rozwijać naszego miasta pod tym względem? Małe miasto nie oznacza, braku możliwości. Wystarczy dobry pomysł i chęci. Czymże jest paru ludzi, którym raz w tygodniu przeszkadza hałas, który tak naprawdę nie jest nie do zniesienia, bo przecież muzyki ze środka na zewnątrz nie słychać, a głośniki na dworze nie łupią nie wiadomo jak, przy tylu ludziach, którzy zostawiają tam kasę i się świetnie bawią??!!
Toż to Europa dnia marca 18 2013 20:45:59
Centrum rozrywki w środku miasta!!! Tłum pianych imprezowiczów wychodzących rano na ulicę to recepta na rozwój Wlenia!! Narkotyki, Alkohol a niech by nawet w nieużytkowanym kościele przecież jesteśmy w Europie. zapytajcie mieszkańców Ogrodowej, mieszkańców Kościelnej czy taki rozwój im się marzy?
oburzona dnia marca 18 2013 20:53:31
Jeżeli dla Ciebie jedyną receptą na udaną dyskotekę są narkotyki i upijanie się do nieprzytomności, to współczuję Ci ograniczenia i braku umiejętności bawienia się bez używek :)
Do Oburzona dnia marca 18 2013 20:55:11
Przede wszystkim ludziom brakuje PRACY!! PRACY! Żadne centrum rozrywki im tej pracy nie zapewni!! Na pewno doprowadzi do wzrostu przestępczości, spożycia alkoholu i narkotyków. Czy w tym upatrujesz możliwości rozwoju miasta. Hordy pianych imprezowiczów mają w twojej opinii dzwignąć to miasto z marazmu?
Sanatorium dnia marca 18 2013 21:00:07
daje pracę sześćdziesięciu osobom. kto będzie chciał się leczyć w w pobliżu tak wątpliwej atrakcji. Taki przybytek (dyskoteka) to nie szansa na rozwój ale realne zagrożenie dla tych miejsc pracy które tu jeszcze istnieją.
oburzona dnia marca 18 2013 21:01:13
Pisałam wyżej, nie będę się powtarzać. Można bawić się z kulturą, nikt nie powiedział, że musi to być dyskoteka na miarę Imperium. Obstawa ochrony + policja praktycznie na miejscu to też dobre wyjście. A myślisz, że za co pracuje się w centrach rozrywki? bo chyba nie za żetony... Zawsze wszyscy narzekali, że we Wleniu nie ma się gdzie bawić, teraz, kiedy pada pomysł dyskoteki nikomu to nie pasuje? to o co w tym chodzi? Sami głową nie ruszą, a wszystko, co wymyślą inni jest złe.
wl dnia marca 18 2013 21:03:47
oburzona-wskaż mi gdzieś taka dyskotekę gdzie nie ma alkoholu i narkotyków
oburzona dnia marca 18 2013 21:07:31
Chilli w Bolesławcu. To bardziej pub, można zjeść pizze, napić się piwka, a przy okazji czasem potańczyć, kulturalnie i miło ;)
Pomyśl odrobinę dnia marca 18 2013 21:09:31
To nie jest kwestia zabawy, z alkoholem czy bez alkoholu, kulturalnej czy nie kulturalnej. To jest kwestia miejsca w którym tego typu imprezy są organizowane. Ten nieszczęsny Kościół to niemal środek miasta. Chyba tylko ten kto nie był w pobliżu takiej DYSKOTEKI nie zdaje sobie sprawy z uciążliwości jaką stanowi dla okolicznych mieszkańców. w naszym wypadku dla całego miasta!!!
oburzona dnia marca 18 2013 21:17:32
Myślę, że jednak brak używek i wysoki poziom kultury, to ważny aspekt. Bo co wtedy by przeszkadzało mieszkańcom, gdyby to miejsce posiadało takowe cechy?
Kobieto!!! dnia marca 18 2013 21:22:54
Czy ty się urwałaś z choinki? O czym ty mówisz? Zejdź na ziemię a nie bujasz w obłokach. Dyskoteka ci się chyba z filharmonią pomyliła!
oburzona dnia marca 18 2013 21:31:03
Może grzeczniej?! Ja umiem bawić się z kulturą, nie mam z tym problemu, współczuję ograniczonym ludziom, takim, jak Wy.
Baw się na zdrowie dnia marca 18 2013 21:53:42
Baw się na zdrowie. Ale rób t tak żeby nie wchodzić z butami w życie innych ludzi. Odrobina empatii jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Jan Łobocki dnia marca 18 2013 22:00:04
Szanowni internauci zgadzam się, że należy dyskutować w każdym przypadku jeśli chodzi o dobro wszystkich mieszkańców gminy Wleń, ale trudno zgodzić się z niektórymi komentarzami. Proszę aby każdy kto chce wypowiedzieć się na temat funkcjonowania lokalu rozrywkowego przy ul. Kościelnej zadał sobie jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego budynek OKSIT przy ul. Chopina nie jest wykorzystywany dla różnego rodzaju dyskotek?? DLACZEGO?
Czy naprawdę wierzycie Państwo, że nowy lokal przy ul. Kościelnej postawi gospodarkę Wlenia na "nogi". Przecież to absurd!!
Co do lokali w Bolesławcu to mogę podyskutować z każdym jeśli chodzi o interwencje wobec niektórych ich uczestników. Wszelkiego rodzaju ochrony działają tylko w lokalu, a gdy spragniona rozrywki młodzież wychodzi na ulice to wówczas te problemy spadają na służby policji i straży miejskiej. Więc przy pierwszej okazji proponuję wszystkim mieszkańcom ul. Kościelnej zabrać samochody z ulicy jeśli nie chcą mieć uszkodzonych samochodów.
Mieszkaniec Gminy dnia marca 18 2013 22:03:59
Oczywiście, że haniebną rzeczą by się stało gdyby budynek byłego Kościoła Ewangelickiego przekształcono w dyskotekę.
Ale proszę zrozumieć Burmistrza.
Do Kasy Gminy nie wpłynęło obiecanych 20 milion ze współpracy trans - granicznej.
W pozyskiwaniu pozostałych Funduszy Unijnych jesteśmy na szarym końcu w województwie ( Polsce )
Nie prowadzi się rocznie inwestycji w wysokości 35% Budżetu Gminy co gwarantowano w kampanii wyborczej.
Ogrzewanie Budynków :
Szkoła - Olej Opałowy.
Ratusz - energia elektryczna
Najdroższe nośniki energii cieplnej
Pensje Burmistrza i sekretarza trzykrotnie za wysokie do włożonej pracy.
Mieszkańcy Gminy są skrajnie zdenerwowani oczekiwaniem rozpoczęcia realizacji wyborczych.
Jak to powszechnie się mówi:
Tonący brzytwy się chwyci.
Podatki dnia marca 18 2013 22:43:43
Mamy wpływy podatków od działalności
-w Basztowej - to chyba hotel i restauracja
-w hotelu na zaporze - też hotel i restauracja
-w świetlicy w Strzyżowcu - ???
-na dawnym spędzie we Wleniu - stoi market
-będzie duży podatek od businessu w sprzedanym wkrótce przedszkolu
mało wam jeszcze tych podatków z kwitnących działalności?
Biznesmeni od siedmiu boleści zastanówcie się na tym jak taki przybytek działa w praktyce? Z czego biorą się dochody? I co się robi, żeby ominąć podatki?
Młodzież we Wleniu potrzebuje pracy, tanich sklepów, czystego powietrza, sprawnej komunikacji, taniej i czystej wody, taniego ogrzewania, dostępności do przedszkola, szkoły i dobrych lekarzy a Wy tu o rozrywce pierd...... Od rozrywki jest GOK też Wam mało?
Było kiedyś takie przysłowie:
"Jak nie wiadomo o co ... - to na pewno nie o podatek"
albo jakoś tak to brzmiało już dobrze nie pamiętam. Jak ktoś wie to nich poprawi albo podpowie jak to brzmiało.
$$$ dnia marca 18 2013 22:50:25
jest takie mądre powiedzenie: gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Witam wszystkich... dnia marca 18 2013 22:50:33
Sprawa lokalu rozrywkowego w budynku po dawnym magazynie nawozow GS-u jest jak najbardziej sluszna. Panowie administratorzy tej strony do Was pisze. Prosze nie uzywajcie w tym pprzypadku slowa "kosciol". Kosciol to nie stary zdewastowany dawny magazyn nawozow. Kosciol to ludzie ktorzy tworza wspolnote.
??? dnia marca 18 2013 22:53:27
Co znowu wam nie pasuje ludzie jak wy chcecie ten Wleń rozruszać ??
rozbudowa Tarczynki nie bo park
budowa czego kol wiek nie bo kościół a zapomnieliscie jak był tam magazyn nawozów ?? co kol wiek we Wleniu powinno byc nagradzane złotem bo jak dalej tak będzie to do Wlenia będą tylko do kościoła przyjeżdżać
Jeszcze jedno pytanie czemu nie ma na wleninfo PISOWSKIEGO materiału z TV trwam
do wyżej dnia marca 18 2013 23:07:56
Nic tak nie rozrusza Wlenia jak hordy podpitych, naćpanych imprezowiczów. Niestety jak na razie to jedyna jedyna recepta na marazm jaki u nas panuje. To ci dopiero będzie rozwój - narkomani, alkoholizmu, chuligaństwa. Pewnie wszyscy sąsiedzi tego jak piszecie magazynu podchodzą do sprawy z równym entuzjazmem i już nie mogą się doczekać kiedy otwarcie. Panie radny Kwolik czy Pan też jest za takim rozwojem?
wl dnia marca 18 2013 23:10:36
Widzę,że ktoś tu ma problem z rozróżnieniem słowa "kościół" i "Kościół"Nie ma co się jednak dziwić jak się używa komputera bez polskich znaków.Moim zdaniem świątynia to jest odpowiedniejsze słowo i zrobienie z niej magazynu, sławy i zaszczytów nie przynosi.
krecik dnia marca 18 2013 23:24:40
Tak mało czasu zostało.
Co by tu jeszcze sprzedać w tym Wleniu?
Jaśku dnia marca 18 2013 23:28:13
PANIE REDAKTORZE ;d TY to do wszystkiego potrafisz się przypieprzyć;/ Głęboko mam to, że kiedyś był tam kościół, był ale nie ma i nawet niczym to nie przypomina kościoła, a Ty się podniecasz jakby to parafialny zamykali i przekształcali na imprezę. Taka kolej rzeczy w europie zachodniej nieużywane kościoły przekształcają na mieszkania, a tu stoi szopa i niszczeje. Chociażby bliski Wrocław w synagodze urządzają koncerty i zarabiają. Przy kilku uroczystościach religijnych w roku musi to trwać i zarabiać. Ten budynek bez zainteresowania zniszczeje do końca. Bardzo dobrze, że sprzedają ta ruinę i ktoś się tym zajmie... za artykuł i kolejną kiepską płytką krytykę- głębokie ZERO : )
Oferta inwestycyjna dnia marca 18 2013 23:28:16
Do sprzedania ratusz. Przeznaczenie na cyrk.
wspolmieszkaniec dnia marca 19 2013 00:19:11
niech graja do bialego rana,byle dobrze!!
Sześć dnia marca 19 2013 06:22:20
Sześć lat temu sprzedając pewien budynek w rynku też szermowano hasłami o inwestorach, rozwoju o tym, że budynek bez inwestora zniszczeje. Pewno nie jesteś z Wlenia. Ale jak przyjedziesz przyjrzyj się dobrze jak wygląda ten "ROZWÓJ" jak wygląda "basztowa". Radzę ci jednak nie podchodzić za blisko bo "ROZWÓJ" może cię zabić i to dosłownie. Dzisiaj mamy "powtórkę z rozrywki" i nie mam wątpliwości, że będzie jeszcze gorzej. Niestety dla wielu rozwój najbardziej kojarzy się z rozbojem.
Załamany dnia marca 19 2013 07:16:07
Miałem taka wielką nadzieje, że powstanie tam następna świetlica.
Zawiodłeś mnie Bogdan.
Czy to już koniec rozwoju Wlenia?
Zdaleka dnia marca 19 2013 07:57:11
24 grudnia 2012 na niniejszym portalu ukazał się artykuł o byłym magazynie nawozów będącym kiedyś kościołem ewangelickim. Tytuł artykułu dodatkowo ilustrowana archiwalnymi zdjęciami jest dużym nadużyciem. Co te zdjęcia mają sugerować? Profanację świętego miejsca? Dawno już przestało nim być! Jak wynika z aktualnych zdjęć jest to niszczejąca buda (mająca wprawdzie swoją historię) i każda próba jej komercyjnego wykorzystania powinna być pozytywnie przyjęta. Oczywiście kwestia przeznaczenia jest jak najbardziej do dyskusji a konflikty interesów (obawy pobliskich mieszkańców) są nieuniknione. Rację ma Jaśku pisząc o nieużywanych kościołach w europie - których wierni lub gminy nie są w stanie utrzymać - przeznaczanych na inne cele.
czarnyroman dnia marca 19 2013 08:03:38
A dlaczego nie market albo hala targowa?
Bo nikt nie szukał inwestora, dostanie ten, który sam się zgłosił.
czart dnia marca 19 2013 12:58:27
Ja bym się nie martwił o pijaków i hałas. Patrząc na rozwój miasta zbyt długo ów przybytek nie przetrwa. Moim zdaniem krócej niż ostatnia restauracja z rynku...
Jeśli w ogóle coś tam powstanie. Bo na odległość to pachnie mi to kolejnym "pomnikiem przedsiębiorczości władz gminy", jakim jest obecnie "Basztowa".
PRAWDA dnia marca 19 2013 13:02:14
MYŚLICIE, ZE TE KOMENTARZE KTOŚ CZYTA ???
TO SIĘ GRUBO MYLICIE....
MYŚLICIE,ŻE KTOŚ TO WSZYSTKO WEZMIE POD UWAGĘ ??
TO SIE GRUBO MYLICIE
zawias. dnia marca 19 2013 14:07:21
panowie redaktorzy IW,jezeli nie potraficie rozroznic kosciola od ruin magazynu,to pogratulowac dobrego samopoczucia.Kiedys to moze i byl kosciol,lecz dzisiaj nim nie jest.Obudzcie sie zyjecie w innej epoce a nie w sredniowieczu.Ale namieszac to potraficie na 100 procent i dalej sklocac miejscowa spolecznosc.
do oburzonej dnia marca 19 2013 15:28:41
Zamieńmy się na mieszkania. Sto procent że mieszkasz daleko od Kościelnej. Ja mam małe dzieci a okna naszych pokoi wychodzą na magazyn. Nic to że pewnie każdej soboty będzie rozbawiona młodzież budzić nas krzykami. Ale jak zaczną ćpać to zapewnisz mi że nikt mi okna nie wybije w nocy w mieszkaniu lub nie zdewastuje auta stojącego 100 metrów od magazynu? I nie wymyślaj bzdur o rozrywce kulturalnej, bo do takiego miejsca mało kto przybędzie a dla właściciela liczą się zyski więc alkohol i używki będą lały się strumieniami.
oburzona dnia marca 19 2013 16:23:53
Uwierz, że sama mieszkam niedaleko, także w Twoim przypadku zdolność do racjonalnej dedukcji sobie trochę pofolgowała. Zobaczymy, jak Ci dzieci podrosną i będą się szlajać po bolesławieckich dyskotekach, gdy tymczasem mogły mieć ją, jak mówisz pod nosem, ale dzięki oburzonej mamusi, która narobiła krzyku nie będą miały! Myślisz, że inwestorzy i rada będą myślały o jednej matce, której raz w tygodniu przeszkodzi trochę szumu, podczas gdy jest szansa zarobienia kasy? prosta kalkulacja. Mówicie, że brak mi empatii? a gdzie jest Wasza empatia, względem nudzącej się młodzieży, która ma ochotę się czasem pobawić?!?! Dzięki takim ograniczonym ludziom Wleń będzie tylko niszczał, bez postępów.
easy - prorok dnia marca 19 2013 18:10:21
Na gruzach kościoła powstanie coś na wzór Riviery !
W poniedziałek Wielkanocny odbędzie się najprawdopodobniej pierwszy casting dla miejscowych oburzonych i mniej oburzonych artystek.
Likwidowane przedszkole przekształci się w Wyższą Szkołę Tańca na rurze, tym samym otworzą się nowe perspektywy dla młodych.
Dla starszych też nie zabraknie pracy, Lokal ktoś musi od czasu do czasu posprzątać.
Siostry z sanatorium z racji niedofinansowania NFZ przeniosą swoje usługi np. masażu błotnego do nowo powstałego lokalu.
Bankructwo zostanie tym samym powstrzymane.
Z uwagi na wzmożony ruch turystyczny, Koleje Państwowe uruchomią nowe połączenia tzw. szybkiej kolei a właściciel Basztowej wyremontuje dla nich wielogwiazdkowy hotel.
W ten sposób powstaną nowe miejsca pracy, nastąpi oczekiwany rozwój gminy a burmistrz spełni wreszcie swoje obietnice przedwyborcze.
Jest jeszcze jeden pozytywny aspekt w tej sprawie.
Zwolniony sekretarz gminy będzie miał teraz jeszcze bliżej do pracy !
:(
do oburzonej dnia marca 19 2013 20:25:00
Niedaleko to też mogła bym mieszkać. Nawet w tym samym budynku tylko po drugiej stronie, byle by okna na magazyn nie wychodziły, żeby któregoś dnia jakiś kamień przez okno nie wpadł mi na głowę. Nawet mogła by być i ta dyskoteka, byle by byli jacyś ochroniarze którzy pilnują tego co dzieję się przed lokalem a nie tylko w lokalu. w mojej sytuacji też była byś szczęśliwa z takiego lokalu pod nosem? A co do przyszłości to mam w planach spadać z tego grajdołka przy pierwszej okazji. Ogólnie z Polski mam ochotę sie wynieść, bo raczej nic dobrego nas tu nie czeka.
gosc dnia marca 19 2013 20:32:48
Ale wszyscy swieci,w kazdym domu pije sie alkohol w co drugim sa awantury,bijatyki,wyzwiska ale tak macie racje w domu to w domu nikt nie widzi nikt nieslyszy a nawet jak to h... mu do tego swoja babe mozna lac ,chlopa wyzywzc ale.........i tu jest problem gorszaca dyskoteka nie badzcie obludni .Martwicie sie o zgorszenie ,boze co za belkot a te pijane baby pod sklepem z podbitymi oczami,oszczani,zazygani to nie jest zgorszenie,przeciez codzidnnie wracajace ze szkoly dzieci to widza ,rozmowy pan sprzedawczyn z pijakam cytuje,spierd.... hu.... bo jak ci przypie...... no to nie jest zgorszenie.Smiechu warte
paradoks ? dnia marca 19 2013 20:51:58
Biedne miasto z racji bytu musi co rusz coś sprzedawać !!!
Burmistrz i sekretarz tegoż biednego miasteczka co rusz coś nowego kupują ! Oczywiście prywatnie!
Przykład, porównaj zeznania majątkowe z lat ubiegłych.
Parz Bip, zeznania majątkowe.
Andrzej Jaśkiewicz dnia marca 19 2013 21:37:35
Bardzo się cieszę, że artykuł wzbudził tak duże zainteresowanie. Jego odzwierciedleniem jest ponad 50 komentarzy. W związku z tym chciałbym się odnieść do kilku spraw.

1. Historia Wlenia nie rozpoczęła się w 1945 roku. Budynek który dzisiaj mieszkańcy nazywają "magazynem" od 1752 do 1945 roku służył mieszkańcom jako KOŚCIÓŁ zupełnie nie rozumiem dlaczego niektóre osoby za wszelką cenę starają się wymazać ten fakt z pamięci. Może szanowni oponenci wyjaśnią dlaczego (przez szacunek ludzi dla których ta świątynia była miejscem spotkania z Bogiem) planując sposób zagospodarowania nie można uwzględnić pierwotnego charakteru tego miejsca?

2. Ja jako rozwój rozumiem inwestycje które generują nowe miejsca pracy, wzrost zatrudnienia, wzrost poczucia bezpieczeństwa, wzrost zadowolenia mieszkańców, poprawę jakości życia. Może któryś z oponentów wytłumaczy w jaki sposób dyskoteka czynna dwa ? trzy dni w tygodniu stworzy nowe możliwości zatrudnienia? W jaki sposób poprawi bezpieczeństwo? O jakość życia w najbliższym otoczeniu nawet nie będę pytał.

3. Jeżeli to co napisałem o obradach komisji jest nieprawdą bardzo proszę może któryś z Radnych obecnych wówczas na sali zabierze głos i się wypowie.

4. Jeden pomnik arogancji władzy mamy na rynku. Jak na razie ten jeden na nasz mały Wleń wystarczy. Na chwilę obecną fakty są takie. Pojawił się inwestor który zadeklarował kupno kościoła po - ewangelickiego i jak poinformował Burmistrz zamierza w nim prowadzić działalność rozrywkową - dyskotekę. Rada Miasta wyraziła zgodę na wszczęcie procedury sprzedaży tego obiektu. Teraz Burmistrz dokona wyceny działki i za zgodą rady wystawi ją na sprzedaż.
mgh dnia marca 19 2013 22:50:09
Laseczki w kisielu to wcale nie jest przesada!
Kto nie wierzy, zapraszam na film: http://vimeo.com/16238575 (np. scena od 49:50)

A będzie przetarg? Może warto na własną rękę poszukać innych inwestorów? Kiedyś był pomysł z muzyką wyższych lotów... :> Może warto teraz spróbować szybko do tego powrócić?
czytająca dnia marca 19 2013 23:31:02
...ten inwestor mówił..że chciałby tu zrobić dom weselny...
...... dnia marca 20 2013 09:11:08
We Wleniu wiecznie zle ,nic sie nie dzieje zle i Burmistrz be dzieje sie co kolwiek tez zle i tez Burmistrz be.To moze czas sie zastanowic czego chcecie Wlenianie........ jeszcze nie bylo sytuacji aby na tym forum napisano ze cos poyztywnego zrobiono we Wleniu .... Zenada.....
Jaśku dnia marca 20 2013 09:49:15
Dokładnie, ale to przez ten pseudo portal!!!
Jan Łobocki dnia marca 20 2013 09:52:44
Panie Andrzeju trudno dyskutować z osobami, które chciałyby coś wnieść do dyskusji lecz mają jeden problem(BRAK ODWAGI CO DO SWOJEJ TOŻSAMOŚCI)ukrywając się pod różnymi znakami,literami itp.itd.
Oczywiście we Wleniu w ostatnim okresie czasu można się pochwalić tylko tym, że powstały dwa prywatne lokale gastronomiczne "Magnolia" i przechodząca
zmiany"Metamorfoza", oraz zakład fryzjerski, zakład pogrzebowy,oraz sklep z usługami komputerowymi-sklep papierniczy.

W jednym przypadku lokal będący w centrum miasta miał na początku piękne chwile, gdy gościł na otwarciu tkz."VIP"wleńskich a po kilku tygodniach miał już mnóstwo swoich przeciwników w postaci pobliskich mieszkańców.
Czy to nie prawda??

Co do otrzymanej przepięknej "oferty biznesowej" od rzekomego inwestora na kupno obiektu przy ul. Kościelnej to jedna wielka "NIEWIADOMA".
Ja chciałbym tylko aby burmistrz Mościcki i sekretarz Fluder wraz z Radą Miasta i Gminy po raz kolejny nie wykazali się naiwnością o '"rzekomym biznesmenie" . Jednak doświadczenia Wlenia mówią, że będzie jak zwykle
"TO PRZECIEŻ RADA PRZEGŁOSOWAŁA"

A tak na koniec mam pytanie do burmistrza. Czy skończył pan już remont jednego z obiektów w Pilchowicach, gdzie wciąż nie zostały wykonane pewne zastrzeżenia co do projektu????
Andrzej, dnia marca 20 2013 11:08:12
trzeba było tak od razu napisać, że to Twój punkt widzenia i bez durnego nagłówka.
1. zgadzam się częściowo, tak był kościołem, obiektem sakralnym. Są jeszcze we Wleniu ludzie, którzy pamiętają taki stan kościoła i drewnianą dzwonnicę, jak na niektórych oryginalnych zdjęciach jeszcze na początku lat 60 tych. To jest fakt niezaprzeczalny. Z piszących tutaj nie zauważyłem, że ktoś pomija fakt, że ten obiekt był budowlą sakralną.
2. Jest Twoim punktem widzenia i o tym też można podyskutować. To są tylko Twoje przypuszczenia.
3. Faktem, że przymierzono się do sprzedaży tego terenu i zniszczonego magazynu. Czyli nie jest już obiektem sakralnym. Teren jest własnością miasta i poczyniono starania o sprzedaż. Czy to źle, że Radni wspólnie podjęli taką decyzję? Uważam, że nie. Bardzo dobrze, że ich wspólna decyzja ułatwi rozpoczęcie procedur.
4. Znowu naciągasz, że inwestor chce kupić kościół po-ewangelicki. Napisz wprost, zniszczoną ruinę magazynu, który 60 lat temu był przepięknym Kościołem Ewangelickim. Jest ruiną i to też jest fakt. Nie Burmistrz dokona wyceny, tylko są od tego konkretni ludzie i inwestor chce z pewnością wiedzieć co będzie kupował i co w ostateczności tam będzie. Projekt i koncepcja zawsze się może zmienić, więc spekulowanie i granie na emocjach jest wysoce przesadzone.

A jak jest Twoja, Wasza portalowa propozycja? Co z tym, atrakcyjnym terenem? Bez przypuszczeń. Jestem częściowo usatysfakcjonowany, że wreszcie się odezwałeś i przedstawiłeś konkretny swój punkt widzenia. Tak można podyskutować i wykorzystać portal dla korzyści wszystkich. Tylko prawdą.

Janie Łobocki,
nie odwracaj kota ogonem. Gwarantuję, gdyby trzeba było podać adres, pesel i datę urodzin, to ile osób by się zarejestrowało? Są ludzie, którzy b.dużo robią, ale chcą być anonimowi, takim ludziom nie zależy na rozgłosie, chronią swoją prywatność i to też należy uszanować.
Przyszły wyborca dnia marca 20 2013 16:11:55
Przy najbliższych wyborach do Rady Miasta nie omieszkam zapytać poszczególnych Radnych oraz nowych kandydatów , gdzie byli jak toczyła się ważna dyskusja społeczna na forum WI o istotnych dla gminy kwestach !
Gdzie byli i dlaczego teraz chcą być wybrani.
Czy w swoich ulotkach przedwyborczych też będą agitować bezimienne lub pod jakimś nickiem?
W pełni doceniam i szanuję osoby, które podpisują się pod swymi komentarzami i nawet jeżeli się z Ich poglądami nie zgadzam to za samą odwagę są warci mego poszanowania i uznania.
Łatwo rzucać kalumnie anonimowo i z cudzego laptopa.
Podpisani i nie podpisani. dnia marca 20 2013 20:05:38
Panie Janku. we wszystkich forach i nie tylko na wleninfo
99% forumowiczów występuje pod literkami, sylabami , cyferkami et cetera.
W każdej dyskusji wymianie poglądów ważne jest meritum sprawy, a nie ile literek ma moje nazwisko.
Zgadzam się natomiast z faktem , że wszyscy którzy biorą udział w dyskusji udzielają się na forum powinni obligatoryjnie logować się na danym portalu, w Naszym przypadku na wleninfo.
Oczywiście dane te są chronione ustawą o ochronie danych osobowych.
I w przypadku naruszenia godności osobistej, każdy z nas mógł dochodzić na drodze sadowej w postępowaniu cywilnym obrony swoich praw.
Mam nadzieje ,że taka procedurę wprowadzi Redakcja Wleninfo.
Ale nawet gdy się zaloguję dalej będę pisał jako: oszukany wyborca o nie realizowaniu postulatów wyborczych obecnego Burmistrza.
Naśmiewał się będę z paradoksu ponadprzeciętnych i nie adekwatnych pensji burmistrza i sekretarza.
I tu właśnie dochodzimy do samej istoty sprawy.
Dlaczego tak często w różnych artykułach przedstawianych przez Redakcję jest tyle krytycznych komentarzy w stosunku do Burmistrza i sekretarza.
Dlatego gdyż zostaliśmy wszyscy oszukani.
Gdzie jest te dwadzieścia milionów ?
Gdzie są następne miliony ze współpracy trans granicznej.
Gdzie są inwestycję w wysokości około 3.000.000 zł. Z Budżetu Gminy.
I najważniejsze gdzie jest wizja rozwoju Gminy Wleń?
Szanowna redakcja już wraca do tematu artykułu.
Czy przed decyzja sprzedania byłego budynku kościoła czy magazynu nie powinny być przeprowadzone konsultacje społeczne?
Ale co ja sugeruję.
Przecież nawet na sesji szary mieszkaniec gminy nie może zadać pytania elicie.
A co tu dopiero mówić o konsultacjach społecznych.
Andrzej Jaśkiewicz dnia marca 20 2013 20:41:01
Niestety jak na razie nikt nie odniósł się merytorycznie do do moich wątpliwości dotyczących wpływu DYSKOTEKI zlokalizowanej w centrum miasta na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Nie ma tu znaczenia czy będzie to typowy lokal dyskotekowy, czy też dom weselny. Każdy tego typu obiekt bezpośrednio oddziaływuje negatywnie na najbliższe otoczenie. Skutki jego działalności odczują wszyscy mieszkańcy! Dlaczego nie możemy być mądrzy przed, a nie po szkodzie?

Cytat: "Znowu naciągasz, że inwestor chce kupić kościół po ewangelicki. Napisz wprost, zniszczoną ruinę
"
Kolejny chybiony zarzut. Inwestor wystąpił o zakup nie zniszczonej ruiny ale ?kościoła po ewangelickiego? Dokładnie takiego samego sformułowania użył w trakcie obrad komisji burmistrz Bogdan Mościcki. Cyt ? On jest zainteresowany kupnem tego kościoła po ewangelickiego (...) Działalność jakąś tego typu rozrywkową będzie chciał prowadzić w tym kościele."

Również radni określali budynek jako kościół przykład:
Radny Kwolik "Kościół tak możemy się przymierzyć " (do sprzedaży).

Podjęcie "wspólnej decyzji" było wzajemnym przekrzykiwaniem się radnych i burmistrza a nie rzeczową dyskusją o skutkach przeznaczenia dawnego kościoła na działalność rozrywkową. Dlatego jeszcze raz powtórzę. Bardzo źle się stało, że rada miasta wyraziła zgodę na wszczęcie procedury sprzedaży.

Na sali było obecnych piętnastu radnych Nie widzę żadnego problemu, żeby któryś ustosunkował się do moich zarzutów.

[b]Prośba o sprzedaż kościoła poewangelickiego

[/b]

wspolmieszkaniec dnia marca 20 2013 23:18:02
w wielu miastach polski sa dyskoteki nawe na rynku. w samym centrum i ludzie jakos tam zyja. wiec dlaczego we wleniu ma byc odrazu niebezpiecznie?????.mamy policje i staz miejska!!!!!
wspolmieszkaniec dnia marca 20 2013 23:25:11
nie jestem fanem obecnej wladzy ale uwarzam ze dobrze robia, sprzedac ale dobrze sprawdzic wiarygodnosc kupujacego.a i chyba pora zmienic radce prawnego bo ten obecny jakos sie nie popisal(umowa smieciowa,tarczynka)
Parabola dnia marca 21 2013 00:01:04
Panie Andrzeju chyba jest roznica miedzy Kosciolem, a kosciolem, ktory nastepnie byl magazynem? Ludzie, piszecie, ze Wlen to grajdolek, ale grajdolek to i w glowie macie. Tak, bedzie strach zmruzyc oczy, kiedy za oknem banda zacpanych i pijanych dzieciakow wyjdzie na ulice, aby tam dokonczyc dyskoteke rzucajac kamieniami w nasze okna. Pfu, nie bedzie jak zmruzyc oka, kiedy to w domu wszystko bedzie sie trzeslo od basow, ktorych zrodlem bedzie dyskoteka. W ogole po co ta dyskoteka? Przeciez jest tyle innych atrakcji dla mlodziezy, chociazby zrywanie rozkladow jazdy i wybijanie szyb na przystanku. Dla tych bardziej odwaznych wybijanie okien, obrywanie parapetow, rysowanie samochodow. No i tak SWIETLICE sa, szkoda tylko, ze ciagle zamkniete. Tutaj problem nie tylko tkwi w pasozytach na stolkach, ale i w wiecznie nieszczesliwych, niezadowolonych mieszkancach GRAJDOLKA. Wstydze sie, ze tutaj mieszkam.
Sławek Osiecki dnia marca 21 2013 00:09:05
Trudno pisać o tej sprawie, bo tu wszystko jest nie tak jak powinno być. Po pierwsze sposób wprowadzenia nowego inwestora. Czy nikogo z radnych nie zainteresowało, czy to jest poważny inwestor? Przecież miasto sprzedaje swoje ostatnie nieruchomości. Czy kolejna sprzedaż nie zakończy się tak jak wszystkie inne? Będzie dalej straszyć przez kolejne dekady? Tak jak Basztowa? Ja nie wyrokuję, czy ten konkretny nabywca jest poważny, ale tu widać nikogo to kompletnie nie interesowało. Ważne że trochę kaski wpadnie i na dietki starczy. A po nas choćby potop. Z resztą skoro szef przedstawia - bo z przebiegu posiedzenia wynikało, że burmistrz przewodził obradom - no to przecież wszyscy tradycyjnie są za. We Wleniu nie ma aż tyle sprzedawanych przez gminie budynków, aby radni nie mogli się nad problemem pochylić.
Kolejna sprawa - przeznaczenie. Nikt z radnych nie zatroskał się o co chodzi z tymi usługami rozrywkowymi. W pojęciu inne usługi rozrywkowe może np. mieścić się agencja towarzyska. I teraz nawet zakładając dobrą wolę obecnego inwestora, to nikt nie jest w stanie zagwarantować co będzie się w przyszłości działo w tym budynku, bo kolejni nabywcy kupią kościół z możliwością wykorzystania na burdel. Albo zakładając możliwość spekulacji - lepszą cenę będzie można uzyskać sprzedając na cele, których inne miasta nie chcą dopuścić w samym centrum. Były już podobne sprawy w Polsce, gdzie rady miasta niefrasobliwie dopuściły tak ogólnie przyjęte ograniczenia, że w sumie niczego nie ograniczały a skutkiem były gigantyczne kary wypłacone za wyprowadzenie niechcianej działalności z centrum. No chyba, że wolą burmistrza i rady jest zarabianie na nierządzie skoro w innych dziedzinach im nie wyszło. Ale miejcie odwagę powiedzieć to ludziom prosto w oczy. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu między innymi "działalność kulturalną i rozrywkową". Proszę zwrócić uwagę na literę "i". Tam nie ma "lub" tylko "i". Nie ma też przecinka "kulturalną, rozrywkową". Dla nie znających języka polskiego dodam, że to znaczy, że dopuszcza się działalność rozrywkową o charakterze kulturalnym. Dyskoteka ani agencja towarzyska do takich nie należą. Co nie znaczy, że w mieście nie powinno być dyskoteki. Jak najbardziej tak, ale nie w kościele.
Następna sprawa - konsultacja społeczna. Po co radni i burmistrz mają sobie zaprzątać głowę opinią mieszkańców? A jeszcze by mieli inne zdanie. Z działalnością dyskoteki wiąże się cały szereg skutków ubocznych. cała patologia. Ustawa co prawda nie zabrania sprzedaży alkoholu spożywanego wewnątrz budynku, mimo bliskości cmentarza i czynnego kościoła, ale duża część uczestników przyniesie alkohol ze sobą i będą pić go przed wejściem. Cmentarz i okoliczne klatki schodowe będą służyć za toalety. Do tego głośne krzyki i wrzaski podchmielonych imprezowiczów. Plus cała patologia z tym związana - rynek zbytu dla narkotyków, mafie itp. Wątpię czy sąsiedzi i księża chcą mieć z tym wszystkim do czynienia. Ale zadecydowano za nich.
No i teraz najważniejszy aspekt - etyczny. W dyskusji padają słowa, że nie jest to kościół tylko magazyn. Dla ludzi nie wierzących sprawa jest prosta - mury jak mury. Ale poszanowanie innych ludzi - wierzących, powinno podyktować takie wykorzystanie ruiny kościoła, które nie będzie kontrowersyjne. Wspólnota ewangelicka zrzekając się roszczeń do budynku obdarzyła nas zaufaniem, że nie sprofanujemy tego miejsca. Czy rzeczywiście jesteśmy godni zaufania? I proszę nie wmawiać ludziom, że nikt z ruiną kościoła nie wiąże swoich uczuć, bo nie dalej jak 14 lutego przedstawiciele tej wspólnoty poprosili władze lokalne (wiem, że był tam burmistrz i starosta) o godne upamiętnienie tego miejsca poprzez wmurowanie lub postawienie tablicy pamiątkowej. Z tego co pamiętam, ich przedstawicielka wróciła ze spotkania wierząc, że obiecano im taką możliwość. Ich obchody konsekracji pomnika w Nielestnie mają się właśnie zakończyć przy ruinie kościoła, gdzie ludzie ci brali śluby, byli chrzczeni, modlili się. Ale ludziom bez serca, wydaje się, że skoro to miejsce przez wiele lat było profanowane, to teraz już jest OK i można z nim robić co się zechce.
Cokolwiek te władze by nie zrobiły, to woła to o pomstę do nieba. Moim zdaniem burmistrz do końca kadencji powinien mieć zakaz sprzedawania czegokolwiek, by pozostawić coś przyszłym, bardziej gospodarnym i etycznym władzom.
Jan Łobocki dnia marca 21 2013 01:15:16
Szanony internauto o nicku "Andrzej".
Nie zamierzam odwracać "kota ogonem" ale proszę uszanować mój tekst. Rozumiem ,że są osoby , które mają inne zdanie niż obecny burmistrz gminy Wleń i nie podpisują się pod tekstem z przyczyn osobistych, zawodowych, gdyż po prostu nie chcą problemów.
Odniosę się do sprawy sprzedaży obiektu przy ul. Kościelnej ( dawny kościół ewangelicki).

Kilka lat temu a dokładnie 2006r. miałem zaszczyt brać udział w otwarciu części odnowionego cmentarza "Orląt Lwowskich" we Lwowie.

Gdy przyszło nam uczestnikom polskim spotkać się z osobami ukraińskimi przed wejściem na cmentarz Łyczakowski zadawaliśmy sobie pytanie. Dlaczego??

Dlaczego niektórzy mieszkańcy Lwowa w tym samorządowcy chcą aby naród Polski zapomniał o swojej historii?
Dlatego!!!!!!! ,że w tym miejscu pochowano około 3 tys polskich ofiar.

Stąd w 1925 roku przeniesiono prochy jednego z "Orląt Lwowskich" do grobu nieznanego żołnierza w Warszawie.
Nie wiem czy dla Pana historia,a zarazem wiara coś znaczy.
Ja w przeciwieństwie do radnych gminy Wleń mam swoje zdanie i nie zamierzam się wyrzekać swoje wiary katolickiej i korzeni.
Mam pytanie do wszystkich radnych gminy Wleń.
Jak możecie Państwo na co dzień spojrzeć w lustro?? Kogo widzicie w lustrze??
Czy na prawdę Szanowana Rado nie ma w Was odrobinę szacunku dla obiektu sakralnego , którego władze komunistyczne po 1945r. doprowadziły do zniszczenia, dewastacji.???
Ciekawe jak dziś czują się osoby żyjące w gminie Wleń, które podejmowały decyzje o zagospodarowaniu obiektu na MAGAZYN NAWOZOWY"?
Ilu żyje jeszcze pierwszych sekretarzy PZPR????
Po przeczytaniu pisma p Sławomira.......... mam wrażenie ,że pismo to jest tak wiarygodne jak fakt , iż na " WIERZBIE ROSNĄ GRUSZKI".
Jako mieszkaniec gminy Wleń mam prawo do własnego zdania i dlatego wspólnie z innymi mieszkańcami, którzy podzielają moje stanowisko stanowczo sprzeciwiam się tego typu działaniom.
Andrzeju, dnia marca 21 2013 10:47:13
Andrzeju,
o kurde, j23, Kloss, Hans Kloss, agent NKWD. Dowód nie do podważenia, ale trzeba teraz będzie uważać, to nie żarty. Fota już historyczna. Masz rację, że w mowie potocznej jest używana taka nazwa i każdy w okolicy wie o co chodzi. Dla mnie i wielu innych faktem jest, że jest to ruina po magazynie i dawnym kościele ewangelickim, a temu nikt nie zaprzecza. Kościoła nie ma, magazynu nie ma, a jest tylko ruina. Kwestię nazewnictwa mamy wyjaśnioną. Dlaczego moje uwagi odbierasz jako zarzuty?
Z dyskoteką, domem weselnym czy pogrzebowym to jeszcze nic pewnego. To są Twoje wątpliwości i zdanie, może tak być, ale wcale nie musi. Czasy się zmieniają i nigdy już nie będzie tak jak było.
To, że Radni się przekrzykiwali w tej chwili nie ma żadnego znaczenia, efekt jest taki, że rozpoczęto
procedury i uporządkuje się kolejny problem, który jest i tego nie da się ukryć. Moim zdaniem
stało się bardzo dobrze, że wzięto się za te ruiny. A co nie podjęli wspólnej decyzji? Co z tego wyniknie, to już są tylko spekulacje. Kiedyś Wleń był tylko w prywatnych rękach i funkcjonował,
temu też nikt nie zaprzeczy. Wleninfo nie jest opiniotwórczy i nie będzie, dopóki nie zmienisz stylu prowadzenia tej prywatnej strony. To też są fakty, którym nie zaprzeczysz. Jeśli masz inwestora i pomysł, to też możesz to zrobić i wcielić swoją wizję. W czym problem? Przestań chrzanić, że martwi Ciebie problem mieszkańców, gdyż w to absolutnie nie wierzę. Sławek, kup i zrób po swojemu. Nie mam nic przeciwko. Wiem, że taka możliwość istnieje. Ciekawe, że tyle lat nie znalazł się chętny.
Teraz jest, a wy tutaj nadajecie na całego. Załóżcie fundację lub jakieś stowarzyszenie, wyłóżcie kasę i zróbcie tak jak uważacie, po swojemu.
Tak wlasnie dnia marca 21 2013 11:20:18
Zalozcie i kupcie i zrobimy drugi kosciolek,bo we Wleniu juz do niczego sie innego nie dąży jedynie bylo to miasteczko emerytów i rencistów
On dnia marca 21 2013 11:23:43
Kiedys byly dyskoteki w Goku przeszkadzalo,teraz gdzies muzyka w lokalu troszke glosniej zagra przeszkadza.Ludzie obudzcie sie z marazmu,troszke zycia, bo tutaj juz zostaja sami starsi ludzie.
wl dnia marca 21 2013 13:31:24
Nie było by tej dyskusji gdyby procedura sprzedaży działki na której stoją ruiny dawnego kościoła
była wszczęta nie na wniosek jakiegoś przechodnia, tylko jako jeden z punktów do realizacji w planie rozwoju miasta. Powinno to być poprzedzone jakąś konsultacją z historykami, urbanistami
i mieszkańcami. Miejsce jest szczególne i w przypadku sprzedaży powinien być jasno określony
cel i styl zabudowy przyszłego obiektu,a co najważniejsze czas realizacji. Przykład pobliskiego budynku jasno pokazuje jakie problemy mogą później czekać gdy się jest łatwowiernym i nie ma zabezpieczeń w postaci konkretnych umów prawnie umocowanych. Skoro inwestor jest zainteresowany budową obiektu o charakterze rozrywkowym to z pewnością znajdzie się miejsce gdzie taka działalność nie będzie uciążliwa,choćby na dawnym polu namiotowym. Argument,że w innych miejscowościach,lokale rozrywkowe i dyskoteki są w środku miasta to żaden argument.
Sądząc po niektórych wpisach,to dla tych osób nieważna jest przeszłość,historia własna i innych,
nieważny spokój sąsiadów, tylko chęć zaspokojenia swoich przyziemnych zachcianek. Zaczynam podejrzewać,że co niektórzy uczestniczyli w doprowadzaniu tego budynku do takiego stanu jak jest obecnie i jeszcze dzisiaj pragną dokończyć dzieła zniszczenia, aby już nic nie przypominało co tam kiedyś było. I niech mi nikt nie mówi,że to wszystko zniszczyła mitycznar1;komunar1;bo wiele razy słyszałem opowieści o zbieraniu z stamtąd wielu rzeczy, czy wyrywaniu piszczałek z organów.
Może teraz nadszedł czas aby takie miejsce w odpowiedni sposób upamiętnić,a nie próbować wymazać z kart historii coś czego wymazać się nie da. Dla mnie osobiście takie miejsca jaki to i te sprofanowane i zniszczone cmentarze, to miejsca narodowego wstydu. W wielu miejscowościach tereny takie porządkuje się eksponując to co ocalało, lub wystawiając choćby zwykłe tablice pamiątkowe. Może warto pójść tą drogą.
strzelec dnia marca 21 2013 15:50:20
mysle ze niech oburzeni sie nie burza bo ja mysle ze lepiej sprzedac i niech cos sie w nim dzieje niz ma sie walic
Hola, hola dnia marca 21 2013 16:04:51
panie Janie Łobocki, to też będzie użyte przed sądem.
Cenię moją prywatność ponad wszystko. Żeby było jasno, z urzędem mam tyle samo wspólnego co z Wami. Nie obrażaj pan mnie, co znaczy dla mnie wiara, historia itd. Zalecam być ostrożniejszym. Posunął się pan ciut za daleko. To we Wleniu itd. też we Wleniu. Lwów to inna historia i ma wiele wspólnego z powyżyszym tematem i doskonale rozumiem pana intencje. Wielu przesiedlonych z tamtych terenów osiedliło się tutaj. Nie kłam pan, że to władze zaczęły dewastację, absolutnie nie bronię tamtej władzy. 1960, wówczas jeszcze Kościół błyszczał blaskiem. Największych profanacji i zniszczeń dokonali właśnie niektórzy repatrianci z tamtych terenów, mieszkańcy, a szczególnie ich dzieci i ówczesna młodzież za cichym przyzwoleniem tamtych władz 1960-1965. Są mi znane nazwiska tych osób, gdyż jestem stąd. Dopiero nieco później, ówczesne władze dokończyły dzieła
zniszczenia i zrobili z niego magazyn nawozów. Nie twórzcie fałszywej historii. Obecne władze mają z tym tylko problem. Byli też szanowani mieszkańcy, którzy okazali się oprawcami w obozach. Było też kilka rodzin niemieckich, które mimo wszystko zostały tutaj, a ich życie było gehenną i szykanowano ich na każdym kroku do końca ich dni. To nie są legendy, ale historia wlenian. Nie twórzcie więc legend, których nie ma i nie fałszujcie prawdziwej histori, gdy nie znacie szczegółów. Pan Janek nie wiedział? Pan Sławek, Andrzej też nie? Nie igrajcie panowie z ogniem, nie ubliżajcie ludziom
wierzącym i niewierzącym. Wiara to nie obiekty, przypomnę, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a ja w 3 dni ją odbuduję.. Kto to rzekł? Kościół jest w sercu i umysłach. Jedno jest pewne, trzeba z tym coś zrobić i uporządkować. Ostrożniej panowie, ostrożniej.
easy :) dnia marca 21 2013 16:55:40
Jak PRL-owski "beton " może mieć szacunek do kościelnych murów skoro sami zrobili z niego magazyn ?!

Oni szanują jedynie swoją prywatność !!!
Parabola dnia marca 21 2013 17:00:35
Moim skromnym zdaniem to nie jest kwestia WIARY. Skąd założenie, że ten kto broni pomysłu (fakt, nie jest do końca jasne co tam będzie) jest niewierzącym, a ten kto wierzy protestuje? Czy może moja wiara jest słabsza od pana wiary, panie Andrzeju, skoro ja nie walczę przeciw, tylko jestem za? Jeśli pan taki mądry, to znajdź pan inwestora, który postawi w tym miejscu kościół? kaplice? czy może tylko wystarczy postawić tablice z informacją, że tam BYŁ kościół? świetny zabytek, już widzę pełne autokary, które przyjeżdżają do Wlenia żeby zobaczyć ruiny czegoś, co KIEDYŚ było kościołem :)) w końcu Wleń to turystyczne miasto :))
Andrzej Jaśkiewicz dnia marca 21 2013 19:39:45
Niektórzy z komentujących odwołują się do pomówień i inwektyw w stosunku do mojej osoby. Jest to typowe zachowanie osób którym zabrakło rzeczowych argumentów.

W szesnastym wieku Mikołaj Rej (notabene kalwin czyli jak byśmy dzisiaj powiedzieli ewangelik) pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Pewnie gdyby żył byłby bardzo zdziwiony jak bardzo jego słowa sprzed blisko 500 laty są aktualne obecnie. Jak łatwo i bezmyślnie Polacy "łykają" niczym gęsi wszystkie nowinki z Europy. Przecież "w Dablinie widziałem wystarczy" dla niektórych za argument aby w centrum Wlenia w dawnym kościele ulokować DYSKOTEKĘ. A skutki dla mieszkańców? Tego w Dablinie jeszcze nie wyjaśnili, ale przy okazji się zapyta.

Czy kwestia nazewnictwa jest taka mało istotna. Każde słowo zawiera w sobie pewną treść i emocje. Banalne wydawałoby się słowo kocham powiedziane do bliskiej Ci osoby nie niesie pewnego przesłania?

Dla mnie Kościół po ewangelicki to 200 lat historii mojego miasta, to ludzie którzy się w nim modlili i ludzie którzy nadal czuja się emocjonalnie z tym miejscem związani. Pomijając inne argumenty przez szacunek dla historii i ludzi należałoby staranie przemyśleć możliwe propozycje inwestycyjne w tym miejscu.

Do "Andrzeju" i "Parabola"
Zupełnie nie dziwi mnie wasz brak wiary w rozwiązanie problemu kościoła przez obecne władze. Jak sami trafnie zauważyliście swoimi decyzjami pokazały, że są zupełnie do tego niezdolne. Bardzo dziękuję, za zaufanie które pokładacie w mojej skromnej osobie. Zapewniam, że natychmiast po tym jak Burmistrz zwróci się do mnie z oficjalną prośbą o pomoc zaraz zajmę się problemem.

miron dnia marca 21 2013 21:41:06
Szanowni internauci!
Jako potencjalny inwestor czułem i nadal czuję się zobowiązany napisać obszerny artykuł na temat byłego kościoła i tego co po nim chciałem uczynić. Niestety po moim wczorajszym nocnym wpisie nie pozostało śladu. Napisałem jedynie dwa zdania na próbę by się przekonać czy Pan Jaśkiewicz wpisu mego nie wyrzuci. Teraz już wiem Panie Jaśkiewicz że Panu nie zależy na tym co tam powstanie tylko na dobrym i kontrowersyjnym artykule,bo bez nich ta strona nie miała by racji bytu.Wielka szkoda ponieważ czytałem Pana stronę odkąd ją odkryłem czyli od ponad roku i jak dotąd uważałem ją za bezstronną.
Z pozdrowieniami dla wszystkich mieszkańców Wlenia.
Zamiast dnia marca 21 2013 21:54:28
Zamiast pisać "na próbę" trzeba było pisać na temat.
,2,3 próba wpisu dnia marca 21 2013 23:58:45
Chcę kupić ratusz miejski.
Planuję prowadzić tam działalność rozrywkową.
Generalnie cyrk chcę przekształcić w kabaret.
Jak rano nie będzie śladu po moim próbnym wpisie to poskarżę się woźnej.
Z pozdrowieniami dla wszystkich mieszkańców Wlenia.
do miron dnia marca 22 2013 06:48:59
Jeśli jest pan faktycznie potencjalnym inwestorem, zachował bym ostrożność. Odradzał bym pisania tutaj czegokolwiek . Zawsze można wystąpić do sądu i wysokie odszkodowanie za celowe i zamierzone niszczenie wizerunku i szkody biznesowe.

2,3 próba wpisu
złóż wniosek i kup
Andrzeju, dnia marca 22 2013 08:49:42
konkretnie, jakich pomówień i inwektyw? Zemsta Hrabio, zemsta. Tak, słowo zawiera treść, przekaz, emocje i moc. W Twoim wydaniu tylko moc niszczycielską.Trzymaj się faktów, ruszyła procedura, tak czy tak trzeba to było ruszyć i na efekty trzeba jeszcze poczekać. Nie pleć głupstw, że Polacy łykają każdą durnotę, mam wręcz przeciwne zdanie, dzisiejsze pokolenie potrafi dużo więcej i lepiej.

Wiara moja jest mocna i wiem też, że z pomocą mieszkańców, nie portalu, problem ruin dawnego kościoła oraz wiele innych zostaną optymalnie rozwiązane. Wręcz odwrotnie, mieli odwagę ruszyć z góry wiadomo kontrowerysyjny i niewygodny temat. Decyzji Rady nie podważam. Ty tak twierdzisz, że władze są niezdolne do podjęcia decyzji, tylko dlatego, że Tobie to nie pasuje. Pohamuj się i nie manipuluj już słowami. No widzisz, możliwe propozycje inwestycyjne. Składałeś jakieś propozycje?

Ty chyba sobie jaja robisz, Ty i zaufanie? Desperados. Masz i zbierasz to na co sobie wypracowłeś i zasłużyłeś. Prawdy nie oszukasz. Że co proszę, że Burmistrz zwróci się do Ciebie o pomoc? No to rzeczywiście, rozwaliłeś mnie dokumentnie. Więcej nic tutaj nie dodam.
tylda dnia marca 22 2013 09:27:50
Proponuję ratusz przenieść do tego obiektu. Jego stan techniczny w zupełności odpowiada potrzebom tej zacnej instytucji. A ratusz sprzedać na knajpę, lub hotel. I może zacznie się coś dziać. Jak jedzie się do Kłodzka z Wałbrzycha w jednej z miejscowości jest kościół, który przez wiele lat służył jako zakład stolarski. Dziś znów jest kościołem. We Wleniu wszystko idzie odwrotnym trybem. Jak za komuny. Ale co się dziwić jaka władza takie rządzenie. Teraz tylko warto zrobić zakłady jak szybko kościół ewangelicki podzieli los basztowej. A może lada chwila basztowa się zawali i będą nowe wybory i nowa nadzieja! Może wleniacy muszą budować nowy porządek na gruzach i to dosłownie.
zuziucha dnia marca 22 2013 14:27:52
Ludzie , którzy piszą...że to super że będzie dyskoteka itp. nie mają pojęcia co to oznacza dla mieszkańców, którzy mają właśnie ten nieszczęsny magazyn pod oknami!!! Którzy mają małe dzieci, a i osoby starsze tam mieszkają! Jestem pewna, że żadna z tych osób nie wytrzymałaby w swoim mieszkaniu gdyby za oknami był ogromny ryk z głośników i pełno zapijaczonej (i nie tylko) młodzieży! ta dyskoteka nie przyniesie nic dobrego dla naszego miasteczka, ani kasy, a tym bardziej kultury-wręcz odwrotnie...mam nadzieję, że ktoś mądry zajmie się tym i nie dopuści do powstanie tej cholernej dyskoteki!!!
szkoda czasu dnia marca 22 2013 17:28:15
przestańcie pisać pod tym głupim tematem jeszcze nikt nic nie zrobił a już szum . Przecież ten portal to wzajemne kółko adoracji kto nie zgadza się z jedynie słusznym spojrzeniem na temat jest natychmiast kasowany. Takie kółeczko wzajemnej adoracji.
do powyższego dnia marca 22 2013 19:50:57
Nic nie szkodzi na przeszkodzie abyś założył swój własny portal np. chwalmypaana.pl.
Tym samym powstanie takie ok. 20- sto osobowe kółeczko wzajemnej adoracji i może wreszcie przestaniecie tu mącić!
zaścianek dnia marca 22 2013 20:18:10
ludzie jacy wy jestescie niemądrzy...
wleń umiera a wy byscie zablokowali każdą inwestycje, bo jestescie ciemni i wszędzie widzicie zło. narkomania, alkoholizm itd? przeciez to juz od dawna jest w naszym miasteczku, nie wiem po co ta cała spina
jedyna szansa na rozwój to budowac, burzyc, budowac, burzyc, budowac - to napędza gospodarke, a nie wasze wieczne narzekanie
Andrzej Jaśkiewicz dnia marca 22 2013 22:47:57
Nie rozumiem skąd do minie osobiście i do portalu tyle obsesyjnej wręcz nienawiści. Jeszcze chwila a zostanę obwiniony za długą mroźną zimę, późną wiosnę i ocieplenie klimatu.

Bill Clinton zasłyną hasłem "Gospodarka Głupku" Nieco parafrazując to hasło chciałbym zwrócić się do mojego adwersarza "Argumenty Głupku" Jakie masz poza pustą demagogią argumenty za umieszczeniem w środku miasta w starym kościele czy jak wolisz magazynie DYSKOTEKI .

Doskonale zdaję sobie sprawę, że niezależny portal pokazujący Wleń i jego problemy bez żadnej cenzury wielu osobom delikatnie pisząc nie bardzo się podoba. Nie podoba się im również fakt, że wszystkie informacje publikowane na wleninfo są doskonale udokumentowane i sprawdzone. Przez sześć lat istnienia portalu ani razu nie zdarzyła się sytuacja w której jakaś instytucja zażądałaby sprostowania podanej przez nas informacji. Oczywistym jest, że są osoby które będą się starały za wszelką cenę zdyskredytować nas w oczach czytelników. Nie mają jednak żadnych argumentów poza insynuacjami.

Moderując komentarze jesteśmy bardzo "liberalni" Niektórzy nam zarzucają, że aż za bardzo. Nie usuwamy komentarzy związanych bezpośrednio z treścią artykułu!
Zarzucanie nam tego typu praktyk jest wierutnym kłamstwem.
argument dnia marca 22 2013 23:43:27
bedzie sie w koncu gdzie rozerwac!!!!.to moj argument.
Andrzeju dnia marca 23 2013 00:11:50
powtórzysz to pod przysięgą, że nie praktykowałeś cenzury?
Powtórzysz to pod przysięgą, że nie manipulowałeś i kasowałeś komentarze? Powtórzysz? Przedstawiaj tylko i wyłącznie prawdę i tylko prawdę. Z tego co wiem, nikt nie czuje do Ciebie nienawiści. Z jednej strony cieszy mnie, że podjąłeś dialog, dla mmnie jest to dobry sygnał, że jednak możemy znaleźć kompromis aby ten portal był prowadzony na wysokim poziomie. Odniosę się do tego trochę, później jeśli na to pozwolisz. Dobranoc
do argument dnia marca 23 2013 06:16:07
Chcesz się rozerwać to wsadź sobie granat. Może być Ćwiczebny. To teraz takie modne, będzie ci do twarzy.
do Tylda i podobnych dnia marca 23 2013 07:44:06
w jakiej miejscowości jest ten Kościół, chętnie tam pojadę i zobaczę. Jeżeli masz coś konkretnego do
zaoferowania, to zrób listę i przekaż do właściwej instytucji lub załóż biuro bukmacherskie, możesz na tym zarobić krocie albo stracić. Easy, Więcej kreatywności i konkretów.
zuziucha, poczytaj od początku, powoli linijka po linijce. Jeszcze nic nie przesądzone. Oprócz potencjalnego inwestora nie wiadomo, co konkretnie chce tam zrobić. Może, dyskoteka a może nie.
jasku dnia marca 23 2013 14:23:53
nie wiesz królewiczu skąd tyle nienawiści???? chyba naprawdę jakieś rozdwojenie ;//////
margo dnia marca 23 2013 21:02:24
dyskoteka pod oknami to katastrofa dla mieszkańców pobliskich domów, wiem, bo przeżywałam horror, mieszkając niedaleko takiej dyskoteki i choć nie była to żadna speluna, to nie można było do rana zasnąć, z powodu dudniących basów, czy jak to to się nazywa, o ile jeszcze przy muzyce typowo weselnej można było wymęczywszy się zasnąć, to przy techno było to zupełnie niemożliwe, dobrze że nie miałam wtedy małych dzieci, bo nie wiem, co bym zrobiła z nerwów, a nad ranem słychać było tylko krzyki podpitej młodzieży, bardzo głośne wulgarne przekleństwa i kopanie puszek po ulicy, nie mówiąc o obsikanych korytarzach w pobliskich budynkach i nie ma dla mnie większego znaczenia, czy w budynku przeznaczonym do sprzedaży był kiedyś kościół czy nie, ważniejsze jest zdanie okolicznych mieszkańców, którzy powinni mieć coś do powiedzenia w tej sprawie, bo jeśli taka "rozrywka" trafi się im pod oknami to bardzo im współczuję
Andrzej, dnia marca 23 2013 21:20:04
upierasz się przy swoim i ja to rozumiem, ale fakty na portalu mówią co innego. Zrozum, że nie jesteś
na sali sądowej i nie jesteś tutaj oskarżonym. Jakie insynuacje? To są niepodważalne argumenty.
Czy WlenInfo musi naśladować najgorsze wzory? Nie! W porównaniu z sąsiedzkimi i podobnymi
portalami jest interesująco prowadzony, ale przybrał błędny kierunek. Tracą niestety na tym wszyscy, bez wyjątku. Może nadszedł czas aby wykorzystać popularność strony we właściwym kierunku. Gdyż jest poczytna. Czas skończyć z agresywnym tonem. Jest jeszcze czas zakopać tomahawki. Czas na opamiętanie i ugodę. Kompromis jest w zasięgu ręki i wypośrodkowanie da pozytywne efekty. Mam taką nadzieję. Każda akcja wywołuje reakcję, a następnie kontrreakcję i leci bez opamiętania.
Zróbmy eksperyment. Nie wiem czy to mądre, czy głupie. Tydzień przemyśleń. Zbliża się Wielki Tydzień, może od jutra do drugiego dnia Świąt Wielkejnocy zamknijcie możliwość komentowania, aby każdy miał czas na ochłonięcie,ostudzenie emocji, przemyślenia i przygotowania swoich pomysłów, propozycji. Oczywiście podanie wiadomości, artykułów , ale bez możliwości komentowania. Ponad 4 miliony czytań też mówi o tym, że portal jest popularny. Szkoda tego dorobku.
Decyzja należy do Was.
margo dnia marca 23 2013 23:06:25
do Andrzej - masz problem z wleninfo, to nie wchodź i nie czytaj, nie zgadzam się z Tobą, aby odebrać możliwość komentowania artykułów, bo jest wielki tydzień, nikt nikogo tu na siłę nie ciągnie, więc nie wypowiadaj się, jabyś mówił w imieniu komentujących, robisz to w swoim imieniu i jeśli uważasz, że wleninfo przybrało błędny kierunek, załóż swój portal i nadaj mu właściwy kierunek, uważam, że ta strona jest potrzebna w takiej formie, a że nie wszyscy komentujący potrafią czytać ze zrozumieniem umieszczane tu artukuły i pisać merytoryczne komentarze, to nie wina prowadzących ten portal, dla mnie możliwość zapoznania się z bieżącymi problemami gminy dzięki umieszczanym tu artykułom i komentowania ich odpowiada jak najbardziej
margo, dnia marca 24 2013 06:44:39
przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz i uważnie i ze zrozumieniem. Ty z Wlenia czy z wybrzeża?

hej tylda, gdzie ten kościółek?
margo dnia marca 24 2013 07:27:04
do margo, Andrzeju, argument itp - nie posługuj sie cudzymi nickami w komentarzach, komentuj pod swoim nickiem
trik dnia marca 24 2013 10:22:59
czytajcie uważnie
Andrzeju i Marku dnia marca 24 2013 18:08:29
Nikt Was nie musi dyskredytować sami to robicie. Instytucja? Która? Po prostu Was ignorują.
Milczenie nie oznacza przyzwolenia, czasmi jest lepiej poczekać. Też metoda. Wielokrotnie czytelnicy zwracali wam uwagę, liberalnym sposobem było wykasowanie. Przejrzyjcie wreszcie na oczy.
art. 212 § 1 k.k., art. 216 k.k.,
Rozmawiałeś już z potencjalnym kupcem? Przedstaw jego wypowiedź. Adres i nr tel. masz. Marek Dral schował się za Twoimi plecami? Ma taki sam udział, czy ma zakaz milczenia? Twierdzisz, że brak argumentów i tylko insynuacje oraz kłamstwa. Notak, forma obrony. Też możecie w każdej chwili zaskarżyć, ale tego nie zrobicie, gdyż wiesz, że pogrzebiecie siebie samych.
Marek Dral dnia marca 24 2013 18:44:38
"czy ma zakaz milczenia?" Tak, zakaz milczenia ;) Dobre.
Proszę, dnia marca 24 2013 21:39:44
pomogło. Nakaz czy zakaz, otóż to. Dzięki.
NO dnia marca 24 2013 22:56:09
No to mamy nowego rzecznika jaśnie nam panującego. Już tęsknie do poprzedniego. Tamten był dużo bardziej inteligentny. Nowy jest żałośnie głupi.
Do Marek Dral dnia marca 25 2013 08:46:12
każdemu zdarza się literówka, jest jeszcze ,,czasmi,, zamiast czasami i ,,Notak,, zamiast No tak.
W następnym Twoim newsie ,,W poszukiwaniu przygody,, jest Nieletnie zamiast Nielestnie.
Ty masz możliwość poprawienia błędu, inni i ja nie. Co Ty masz do powiedzenia na temat Waszego
prowadzenia portalu i artykułu? Jako współautor ponosisz taką samą chwałę jak i odpowiedzialność.

tamten? który to?
margo dnia marca 25 2013 12:02:07
nawet wleninfo dorobiło się swojego trolla :)
q-w dnia marca 25 2013 12:22:22
zamiast pozyskiwać srodki unijne to troluje
do margo dnia marca 25 2013 12:22:23
daj namiary na to dysko, ktoś pytał Ciebie też, czy Ty jesteś z Wlenia czy, jak to piszsz troll z wybrzeża? Nie odnosisz się do artykułu.
Gdzie ta dyskoteka, pojedźiemy i się zabawimy.
p dnia marca 25 2013 17:11:59
ksiądz Biskup Adam Lepa w swej książce "Świat manipulacji" definiuje manipulację jako "celowe i skryte działanie, przez które narzuca się jednostce lub grupie ludzi fałszywy obraz pewnej rzeczywistości".
easy dnia marca 25 2013 17:44:13
Dwudziestu chłopa przed kompem i żaden nie pokusi się choćby o jakiś własny nick!
Bezosobowe zwracanie się do kogokolwiek jest bardzo niegrzeczne i trąci syndromem wyższości a nawet władzy.
Rozumiem, że Szef zakazał używania swoich danych osobowych do pisania komentarzy na WI ale Panowie ! - wykażcie więcej własnej inwencji twórczej!
Zabawa zabawą ale jakiś porządek na forum nam się chyba należy!?
Wymyślcie sobie w końcu jakieś stałe nicki !
Ewentualnie używajcie numerków, abyśmy mogli Was jakoś rozróżnić !
Pomińcie nr. 1, Szef mógłby się obrazić.
:)
do easy dnia marca 25 2013 19:35:39
Ty chłopie to nie za wiele wymagasz? ;)
do easy dnia marca 25 2013 22:35:28
szef zafundował każdemu laptopa i komórę. Jesteśmy mobilni. Tutaj nigdy nie było porządku. hehe. Twój szef tak chciał.
easy dnia marca 25 2013 22:58:10
I co?!
Mam Was sam ponumerować czy po prostu zignorować?
?? dnia marca 26 2013 07:21:09
twoja wola
Anna dnia marca 26 2013 08:48:30
Ten kościół za czasów dzisiejszych nie spełniał nigdy funkcji kościoła (od kiedy jest we władaniu Polskim) lepiej niech to wasze miasto trochę zarobi na sprzedaży a inwestor odremontuje coś co straszy w waszej Gminie tak jak niebieski budynek w centrum ... A ile osób posiadających prywatne budynki nie dba o ich stan i wygląd ??
PPKK dnia marca 26 2013 19:55:46
Obrażanie na forum i podanie nieprawdziwych informacji niewątpliwie stanowią naruszenie dóbr opisywanych osób tym bardziej, że czytelnik często pozostaje przy samym tytule. Tytuł nadaje całej treści artykułu pikanterii dobitnie sugerując czytelnikom, że dyskoteka w kościele jest faktem. W związku z zaliczaniem tytułu do ogólnej treści artykułu (tytuł stanowi cześć artykułu) podlegać będzie on zasadom odpowiedzialności właściwym dla tekstu. Artykuł portalowy zawiera zatem treści w dużej części nieprawdziwe, naruszające dobra osobiste, w szczególności cześć i dobre imię, zaś fakt powołania się przez autorów na źródło informacji nie stanowi jeszcze o wypełnieniu obowiązku staranności i rzetelności, o jakim mowa w art. 12 ust. 1 prawa prasowego, a tym bardziej nie spełnia obowiązku działania zgodnie z etyką zawodową, określonego w art. 10 ust. 1. Przykładowy dosłowny cyt. rNiestety żaden z obecnych nie zdobył się na chociaż na minimalny wysiłek intelektualny .. r1;
W rezultacie postawienie radnym w cytowanych wypowiedziach zarzutów naruszających ich cześć, nie znajdujących oparcia w faktach, choćby podyktowane było dobrą wiarą ich autorów (przeświadczeniem wywodzonym według autorów z uzasadnionych podstaw, że wypowiedź ta jest oparta na prawdziwych faktach i że broni społecznie uzasadnionego interesu) stanowi "bezprawie cywilne". Co zatem pozostaje autorom?
KK do PPKK dnia marca 27 2013 08:12:43
Należy jeszcze dodać:
Przedmiot ochrony
W obecnie obowiązującym kodeksie karnym z 1997 roku przedmiotem ochrony w przypadku przestępstwa z art. 226 § 1 kk jest przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie i poszanowanie instytucji państwowych i samorządowych. Ochrona wiąże się bezpośrednio z zapewnieniem poszanowania funkcjonariuszowi publicznemu wykonującemu obowiązki służbowe oraz osobie do pomocy mu przybranej, a także z zapewnieniem nienaruszania czci wymienionych osób. Prawo karne czyni przedmiotem ochrony działalność instytucji rw szczególności jeden z warunków tej działalności, jakim jest potrzebny do jej wykonywania autorytet, powagar1;
... dnia marca 27 2013 09:56:07
A może ,to dobry pomysł, żeby trochę ożyło to miasto... co z tego,ze tam był kościół... teraz jest ruina i może czas najwyższy coś z tym zrobić!
ruiny dnia marca 27 2013 10:02:05
Oba obiekty zostały zniszczone przez samych Wlenian. Wspomniany już niebieski budynek, kiedyś był hotelem z własną restauracją. Sprzedaż tego obiektu dla prywatnego inwestora budziła nadzieję, że ruszy remont lub przebudowa, ale niestety jest tak jak jest. Jest to ogromny problem dla miasta, gdyż właściciel nie kwapi się z jego remontem. Tutaj oba obiekty łączy wspólna cecha, to znaczy, że dewastacji wnętrza dokonali sami mieszkańcy Wlenia, którzy są doskonale znani z imienia i nazwiska. Tych ludzi należy piętnować i krytykować. Tym ludziom należy czynić wyrzuty. Na tym portalu niedawno pisano o wielkim śmietnisku przy tym budynku i zaśmieconym miasteczku. Pytam się właścicieli sąsiednich posesji, ile macie w tym udziału? Po cichutku i po ciemku wycinanie belek, złomu i wznoszenia góry śmieci? Tak właśnie dokonała się rozbiórka Kościoła Ewangelickiego. Takie zachowania należy tępić z całą stanowczością i bezwzględnością. Bez jakiejkolwiek tolerancji dla takich postaw. Dość tolerancji chamstwu, zakłamaniu i obłudzie.
WWWinfo dnia marca 27 2013 13:44:55
Strony WWW, jako wygodny nośnik informacji w Internecie, mogą zawierać treści obraźliwe, nieprawdziwe lub krzywdzące, godzące w dobre imię i cześć konkretnej osoby fizycznej lub prawnej. W przypadku, gdy na stronach znajduje się bezprawnie nazwisko, pseudonim lub zdjęcie (wizerunek) danej osoby - naruszane są również te dobra osobiste. Dotyczy to również publikacji na publicznych listach dyskusyjnych. Słowa o kimś w kontekście życia osobistego, zawodowego i społecznego, jest najczęściej naruszanym dobrem osobistym. To prawo przysługuje każdemu człowiekowi niezależnie od opinii panującej na jego temat. W prawie pojęcie czci występuje pod dwoma postaciami: jako dobre imię i jako godność osobista.
odszkodowanie dnia marca 28 2013 09:20:52
Inwestor może zażądać zwrotu poniesionych kosztów i odszkodowania za utracone korzyści w wysokości praktycznie nieograniczonej. Do tego dochodzi również odszkodowanie za fałszowanie wizerunku przyszłego inwestora. Gmina ma również może zażądać wysokiego odszkodowania. Kilka milionów już by się uzbierało. Kredyty spłacą i będzie czysty zysk minus podatek.
WarennQ dnia grudnia 11 2013 19:38:24
Short termn loans bad credit ok
http://emuftcontract.blogspot.com/2013/12/short-term-loans-from-direct-lenders.html
ccnfdbjas dnia maja 30 2014 13:42:01
YlBAHw <a ***="http://fblimoevpcfk.com/">fblimoevpcfk</a>, wesitrvufzaz, [link=http://ecryknrvvgmh.com/]ecryknrvvgmh[/link], http://vcygqyeqfzgr.com/
Oauuipcr dnia czerwca 05 2014 14:48:24
marias free credit scores from all three bureaus
Dodaj komentarz
Nick:5 + 3:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Marczów
Marczów
Wleń Wczoraj


j23216 weeks
Administrator484 weeks
tender484 weeks
jasiek485 weeks
admin485 weeks
gisia487 weeks
jordan487 weeks
enisia487 weeks
lekul488 weeks
Maskonp488 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16932486 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.