wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Są pieniądze na "Sanatorium"
MiejskieOśrodek Rehabilitacyjny i Opiekuńczy Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek  w wyniku konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 15 marca br. otrzymał kontrakt na dalsze funkcjonowanie w wysokości około 900 000 złotych.

Stało się tak dzięki działaniom samych sióstr, ale także bardzo wielu osób i mediów. Szczególnie chciałbym podziękować pani poseł Marzenie Machałek, pani poseł Zofii Czernow, panu senatorowi Janowi Michalskiemu i panu posłowi Wojciechowi Zubowskiemu.

Tematem braku kontraktu dla ośrodka zajęły się także media. Dziękuję za to TVP Wrocław, TV Trwam, Radiu Wrocław, Radiu Maryja, Naszemu Dziennikowi i Gazecie Wojewódzkiej. Nie można tutaj pominąć także kilku tysięcy osób, które wsparły swoimi podpisami inicjatywę obrony ORiO we Wleniu. W akcję zbierania podpisów zaangażowało się bardzo wiele osób, księża, byli pacjenci, pracownicy ośrodka, a także zupełnie przypadkowe osoby, które dowiedziały się z mediów o zagrożeniu braku kontraktu. 

Dzięki tym działaniom jest szansa na dalsze funkcjonowanie największego pracodawcy w naszym miasteczku. Oczywiście ten kontrakt nie rozwiązuje wszystkich problemów, ponieważ w poprzednich latach kontrakty dla ORiO we Wleniu oscylowały w granicach 2,5 – 3 mln złotych, jednak mam nadzieję,  że  pozwolą przetrwać ten trudny okres. Wiem, że siostry podjęły dodatkowe działania w celu pozyskania pacjentów komercyjnych ,a dzięki przyjęciu preferencyjnych stawek staje się to realne. Poza tym cały czas trwa poszukiwanie nowych możliwości wykorzystania potencjału obiektów, jest szansa na pozyskanie osób, których rehabilitacja finansowana jest z ZUS i PFRON. Dla mieszkańców Wlenia to dobra informacja. Dalsza działalność ośrodka to nie tylko utrzymanie miejsc pracy, ale także możliwość szerszej promocji Wlenia jako dobrego miejsca do odpoczynku   i rekreacji.

Na koniec chciałbym także podziękować redakcji portalu wleninfo.pl za zaangażowanie w pomoc w działaniach na rzecz ratowania Ośrodka Rehabilitacji i Opiekuńczego Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety we Wleniu.

                                                                                        Artur Zych


Komentarze
margo dnia marca 17 2013 15:42:33
dobra wiadomość, piękny dzień :)
pracowanica dnia marca 17 2013 15:49:21
Dziękuję serdecznie panu Arturowi za szczere i owocne zaangażowanie się w ratowanie miejsc pracy w ORi O we Wleniu. Istnienie Ośrodka to istnienie tak naprawdę Wlenia. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Życze dalszych sukcesów w czynieniu dobra dla innych.
pracowanica dnia marca 17 2013 17:56:00
Dziękuję serdecznie panu Arturowi za szczere i owocne zaangażowanie się w ratowanie miejsc pracy w ORi O we Wleniu. Istnienie Ośrodka to istnienie tak naprawdę Wlenia. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Życze dalszych sukcesów w czynieniu dobra dla innych.
pracownik dnia marca 17 2013 18:27:23
O rozpoczęła się kampania wyborcza.
Mieszkaniec Gminy dnia marca 17 2013 18:47:36
Przepraszam ale trochę szacunku do rzeczywistości.
Czy Pan Artur Zych jest dyrektorem Ośrodek Rehabilitacyjny i Opiekuńczy Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek .
A jeśli nie to może chociaż Burmistrzem Miasta i Gminy Wleń.
Też nie to jakim prawem dziękuje wszystkim za zaangażowanie w sprawie Ośrodka?
Panie Arturze jeśli chce się pan wykazać swoim zainteresowaniem z życia gminy to jako kandydat na Burmistrza Wlenia z ostatnich wyborów dlaczego Pan nic nie robi w sprawie braku realizacji obietnic wyborczych obecnego Burmistrza.
... dnia marca 17 2013 20:55:59
gdyby nie zaangażowanie p. Artura nie byłoby całej sprawy z rozgłosem... gdyby nie jego pomoc nie byłoby tv, list do podpisywania itd. Także dajcie mu spokój, jedyny coś zrobił w tym kierunku!
Pacjentka dnia marca 17 2013 21:54:47
Myślę, że to chyba nie Pan Artur jest od tego, by o tym pisać i dziękować. Kim on niby jest w tym Ośrodku? Gdy tam byłam nie zauważyłam żadnego Pana, który prowadzi to Sanatorium, tylko same siostry. Czyż to nie one powinny to ogłosić i podziękować?

Może się mylę... Proszę więc Pana Artura o jakiś konkret: kim on jest dla Ośrodka i miasta, co dokładnie zrobił dla pozyskania wspomnianych pieniędzy i jakim prawem on o tym inforuje i dziękuje? Może to on tam jest dyrektorem, a o tym nie wiem, to przepraszam... A może on przyznaje te pieniądze? To ciekawe dlaczego wcześniej wstrzymał?

A MOŻE TO TYLKO TAKI CHWYT, BY PRZY OKAZJI SANATORIUM ZNÓW ZAISTNIEĆ, WYPŁYNĄĆ I PRZY TYM ZAŁATWIĆ JAKIŚ SWOJE SPRAWY?

Oj, jak dobrze, że Wleń ma takiego mieszkanca - BEZINTERESOWNEGO DOBROCZYŃCĘ, MESJASZA, ZBAWCĘ...
Zdegustowany dnia marca 17 2013 22:39:15
Szanowna Pani pacjentko, pragnę złożyć Pani serdeczne podziękowania za wyrażanie swoich jakże istotnych dla życia naszej gminy komentarzy. Czasami gdy przeglądam takie opinie to mam wrażenie, że jad z nich wycieknie i mnie zatruje, to jest przykre. Strasznie również irytuje mnie ignorancja Pani, jak i osobników humanoidalnych Pani gatunku, bo nie wiem czy można Was nazwać jeszcze ludźmi [a przynajmniej homo sapiens (człowiek rozumny)]. Kim jest Pan Artur, że dziękuje za okazane wsparcie. Tak, to trudne pytanie na które tu Pani bardzo bystrze próbowała odpowiedzieć (oczywiście jak przystoi istotom humanoidalnym Pani gatunku nie zechciała Pani zapytać kogokolwiek o to kto zorganizował pomoc dla sanatorium, nie zapytała Pani również w samym sanatorium. Powiedziałbym nawet, że jak na pacjentkę, to dość mało poinformowana Pani jest, skąd wnioskuję, że tą pacjentką Pani nie jest i prawdopodobnie nie była.).
Jednakże już tłumaczę jaką rolę odegrał Pan Zych, oczywiście z tego co słyszałem, bo w sprawę nie miałem czasu się angażować, otóż z dziwnych przyczyn Pan burmistrz nie raczył wesprzeć sanatorium swoją pomocą, więc pojawił się Pan Artur, który poświęcił swój czas, zakasał rękawy i starał się walczyć o istnienie tej instytucji, stąd jako jednostka, która zajmowała się ratowaniem sanatorium, zapewne nie samotnie, podziękowała osobą które pomogły w ratowaniu sanatorium. A dlaczego burmistrz nie dziękował? No cóż, może dlatego, że nie pomagał, może dlatego, że nie czuł potrzeby podziękowania... Nie wiem, nie mi to oceniać.

Odbijając od tematu tłumaczenia dlaczego Pan Zych a nie kto inny, który myślę wyczerpałem dostatecznie chciałbym zapytać każdego z osobna dlaczego to nie WY, wielce szacowni bojownicy internetu, krytycy każdego działania, WY dzielni bohaterowie, którzy z tak lekką ręką wpisują posty nienawiści, zawiści na internecie. WY którzy zapewne skrytykujecie mój komentarz słowami, że burmistrz nic nie wiedział, czy że ja też nic nie zrobiłem. Dlaczego WY nie ruszyliście do boju o sanatorium? Dlaczego WY nie budujecie nowych miejsc pracy? Dlaczego WY nie startujecie w wyborach? Dlaczego to WY nie jesteście tym przysłowiowym miłosiernym samarytaninem? Przecież jesteście jednostkami idealnymi pod każdym względem, możecie potraficie wieszać psy na ludziach zawsze, wszędzie i za wszystko.
Ja nic nie zrobiłem w kierunku ratowania sanatorium, ale nie siedzę i nie wylewam kolejnych litrów jadu w komentarzach, lecz siedzę cicho i jestem szczęśliwy. Jestem szczęśliwy bo ktoś się ruszył, bo ktoś się postarał aby ten zakład pracy nie runął, aby Wleń nie obumarł.
I na koniec taka prośba od skromnego mieszkańca Wlenia, który ze łzami w oczach czasem obserwuje jak tu wszystko ginie. Proszę Was, nie wypowiadajcie się na forach, jeżeli wcześniej nie zapytacie u źródła.
Dziękuję i spokojnej nocy życzę
wl dnia marca 17 2013 22:42:05
Widać kogoś bardzo mocno uwiera ta informacja.
była mieszkanka Wlenia dnia marca 17 2013 23:07:31
Czy to ważne kto się przyczynił do ocalenia miejsc pracy wielu ludzi i dalszego funkcjonowania Sanatorium? Popatrzcie na siebie ludzie z boku. Jak nic się we Wleniu/dla Wlenia nie robi to źle, jak już ktoś cokolwiek zacznie robić coś to jest jeszcze gorzej. Niech każdy zajmie się własnym za przeproszeniem tyłkiem i wiecznie nie narzeka. To jest straszne jak podły potrafi być człowiek dla drugiego człowieka. Cieszcie się z tego co jest bo jeszcze trochę i w tym Wleniu nic nie zostanie tylko same marudy, które wiecznie zrzędzą. Nie ważne czy Halina, Gienek czy Anielka przyczynili się do pozyskania takiej sumy pieniędzy. Ważne, że był ktokolwiek taki który zwyczajnie miał chęci.
Zacznijmy się wzajemnie szanować i doceniać to co drugi potrafi zrobić, bo jak na razie tylko potrafimy dużo i niepotrzebnie gadać.
przypomnienie dnia marca 17 2013 23:17:44
Jeżeli już w komentarzach czytam jaką rolę odegrał Pan Zych to tylko przypomnę, że to on przegrał w II turze z obecnym burmistrzem. Więc wybory nie długo i oby Pan Zych chciał raz jeszcze wystartować.
właśnie dnia marca 18 2013 01:23:10
Nie ma skutków bez przyczyny. Gdyby? Gdyby co? Kolejna medialna wrzawa. Punkciki. Nie widzałem tutaj żadnego dokumentu mówiącego o przyczynach nie otrzymania kontraktu w terminie. Dlaczego? Proste, tajemnica firmy, gdyż to jest w pewnym sensie firma i takie informacje nie mogą ujrzeć światła dziennego. Zrozumiałe. No i oczywiście podziękowania asekuracyjne, które gdzieś, kiedyś, ktoś, komuś ...Jajca sobie robicie? Czy naprawdę macie czytelników za idiotów? Jest już długa lista zasłużonych w ratowaniu szpitala we Wleniu, pismo w innym newsie. Szpital? Kandydat in spe?
Z daleka cuchnie na propagandę w starym stylu. Teraz kolej na kolej. Pewne jak w ruskim banku.
Jeden z dwudziestu dnia marca 18 2013 07:27:09
Szanowny Panie zdegustowany.
Na dzień dzisiejszy , na kilkaset dni do przodu i nie wiadomo czy w ogóle będzie Pan Artur Zych Burmistrzem Wlenia i nie ma prawa stanowego ani moralnego wyręczać obecnego Burmistrza w jego obowiązkach.
W rzeczywistości jaki jest wkład Zycha w podpisanie kontraktu. - żaden.
Zdegustowany jeśli jesteś tak dobrze poinformowany to podaj do wiadomości w którym dniu był Pan Zych w NFZ z kim osobiście negocjował warunki kontraktu.
A tak na marginesie to może Pan Artur zacznie włączać światło po 24, uruchomi kotłownie, zajmie się funkcjonowaniem świetlic ?
Dziękuje i życzę spokojnego dnia.
Zdegustowany dnia marca 18 2013 08:27:45
Drogi Panie Jeden z dwudziestu.
Ma Pan oczywiście rację, że na kilkaset dni przed wyborami nie wiadomo czy Pan Artur będzie burmistrzem. Taka refleksja naszła mnie czytając Pański komentarz. Dlaczego wg. Pana Pan Zych wyręczył Burmistrza miasta i gminy Wleń? Co za różnica czy jest burmistrzem, czy nie? Sanatorium nie jest własnością gminy, powiedziałbym nawet, że prawnie nie ma żadnych związków ekonomicznych z ratuszem. Więc co za różnica w tym momencie kto dziękuje za pomoc? Dla mnie to jest oczywiste. Dziękować za pomoc powinien ten, kto najwięcej uczynił w kierunku ratowania sanatorium. Skoro wg. Pana najbardziej zasłużoną jednostką w tym kierunku jest Pan Burmistrz to proszę porozmawiać z pracownikami sanatorium a szybko zmieni Pan zdanie.
Zapytał Pan: "Jaki jest wkład Zycha w podpisanie kontraktu?". Otóż po pierwsze kultura osobista nakazuje przed nazwiskiem napisać Pana, no ale nikt od nikogo nadmiaru kultury nie wymaga na forach internetowych.
Więc czy to jest ważne czy osobiście negocjował kontrakt? Oczywiście... Nie. I dlatego dziękuje tym, którzy mieli bezpośredni wpływ na podpisanie umowy. Pan Artur był człowiekiem który ściągnął media, zainteresował posłów i senatorów RP, oraz prowadził liczne inne działania mające na celu ratowanie sanatorium.
No ale przecież to jest nie istotne, liczy się tylko ten kto podpisuje, no i oczywiście burmistrz. Tak socjalistycznie trochę. Żyjemy w czasach kiedy władza już nam nic nie da i kiedy władza często świadomie bądź nie nie zwraca uwagi na nasze problemy i dlatego to MY powinniśmy się jednoczyć w ciężkich chwilach, takich jak likwidacja sanatorium, ponieważ jeżeli MY się nie zjednoczymy to naszą malutką gminę wymarzą w końcu z mapy.
Widzę również, że chciałby Pan aby po 24 włączano światło. Bardzo mi przykro lecz gmina, po części zapewne przez te świetlice i kotłownie, o których pisze Pan później, zadłużyła się i nie za bardzo ma pieniądze na spłatę długów, dlatego też światła zostają wyłączana z powodów oszczędności. To nie jest nic przyjemnego, ale niestety przy nieudolnej polityce gospodarczej gminy jest to konieczne.
Jeżeli chodzi o świetlice, to wybaczy Pan ale zapytam pytaniem na pytanie.: Jak wyobraża Pan sobie funkcjonowanie tych świetlic? Czy to będzie działalność charytatywna? Wydaje mi się, że taka działalność ma miejsce w Pilchowicach, ale nie jestem pewny. Czy też gmina powinna kogoś zatrudnić do pracy z dziećmi? No ale jest przecież OKSIT, gdzie takie rzeczy się dzieją, czy też charytatywna działalności pani Janiny Zych. A może chciałby Pan, aby w tych świetlicach organizowano potańcówki, dyskoteki? Tylko tu rodzi się kolejne pytanie, a właściwie dwa. Za co? Kto by na takie potańcówki przychodził? Niestety znając dzisiejsze realia nie byłoby wielu chętnych, także należy być wdzięcznym Panu Mościckiemu za zbudowanie licznych, pięknych świetlic w gminie Wleń, bo to jest z pewnością dobry pomysł, a właściwie byłby gdyby mieszkańcy mieli więcej pieniędzy, gmina miała więcej pieniędzy i może w momencie gdy do gminy zjechałoby więcej turystów.

P.S. Proszę wybaczyć za moją ograniczoną wiedzę posiadam ją z rozmów z mieszkańcami, pracownikami i osobami zainteresowanymi tą całą sytuacją. Sam nie byłem pracownikiem. Ale mam taki pomysł, przecież Pan Zych ma telefon i spotkania z mieszkańcami, bodajże w pierwszy piątek każdego miesiąca, razem z Panem Koczarskim. Siostry też nie są zamknięte na cztery spusty. Także proszę chwycić za telefon, albo przejść się do budynku sanatorium i porozmawiać bo widzę, że Państwa zainteresowanie wypowiadaniem się i wieszaniem psów jest potężne, ale zainteresowanie samą sytuacją co najmniej ograniczone.
Dziękuję i życzę dobrego dnia
tylda dnia marca 18 2013 08:55:13
Prawda jest taka: Zych ściągnął te wszystkie media, rozmawiał z posłami i senatorami, doprowadził do tego, że problem został zauważony i rozwiązany. W tym samym czasie nie słychać było o działaniach świetlicowego. Rozumiem, że wypowiedzi tych co krytykują Zycha to wypowiedzi ludzi świetlicowego. Zamiast cieszyć się, że taki ktoś działa to krytykuje się go. Przecież ani słowem nie pisze, że to burmistrz i spółka powinna to robić! Czy to źle, że się dziękuje ludziom, którzy pomogli? Czy to źle, że ORiO dalej istnieje? Nie, ale trzeba wypunktować Zycha bo jest realnym konkurentem dla obecnej władzy! Ale to dobry objaw, bo czym większe szczekanie na Zycha, tym oznacza to większy strach przegranej w wyborach przez stronę przeciwną! A we Wleniu potrzeba kogoś, kto będzie miał dużo energii, zaangażowania i wiedzy po to by ten grajdoł wyciągnąć z tego g...a!
ja dnia marca 18 2013 09:02:56
a co nato pan wladza Moscicki nic sie nie udzielil w uratowaniu sanatorium miejsc pracy dla tylu osob no wlasnie a poco marketu niepotrzeba bo poco sanatorium tez niepotrzeba bo poco
Siostry dnia marca 18 2013 10:39:33
dadzą sobie radę, przetrwały I W.Ś., przetrwały Republikę Weimarską, światowy kyzys lat 30-tych, faszyzm, II W.Ś., stalinizm, demolud, transformację, obecny krwiożerczy pseudokapitalizm i przetrwają jeszcze długo, długo po nas. Jestem człowiekim głęboko wierzącym w Boga i Bogu, ale nie wierzę wszelkiej maści pośrednikom. Waichę czas przełożyć na właściwy tor. Portalowy tor też. Ktoś w ORiO coś niedopatrzył i stało się, ale z własnego doświadczenia wiem też, że wielu urzędników szczebla wojewódzkiego rzuca kłody pod nogi. I to w majestacie prawa z wielką łaską załatwienia czegokolwiek! Faktycznie Państwo Państwa w Państwie. Co na to posłowie i senatorowie?
tylda do siostry dnia marca 18 2013 11:02:07
Przypomnę tylko starą anegdotę o żydzie, co chciał wygrać w lotka i codziennie modlił się o to żarliwie w synagodze przez 20 lat. W końcu Pan Bóg odezwał się do niego : kochany daj mi szansę, wypełnij kupon. Podobnie jest z tą sytuacją. Można się modlić i czekać na cud, lub spróbować podziałać. Co do trwania wszystkiego i wszystkich to jest zwykłe filozofowanie. Wszystko bez właściwej dbałości może się skończyć.
Kolej na dnia marca 18 2013 11:44:46
portalową dysputę. Zgodnie z tradycją pochwały i nagany. Burmistrzowi ciągle przypomina się o jego obowiązkach. Państwo posłowie i senatorowie dopiero zareagowali, gdy faktycznie zrobiła się medialna wrzawa. Tutaj można ukręcić własne interesy. Co zrobili do tej pory dla Wlenia i Gminy, sanatorium itd.? Za to biorą dużą kasę i i posiadają wielkie przywileje oraz możliwości. Praca tutaj na dole jest zupełnie inna niż na poselskich i senatorskich stołkach. Typowa polityka dziękczynna za podstawowe konstytucyjne obowiązki. Kabareton TRWA. Czy ktoś z Was widział któregoś posła/nkę, senatora kiedykolwiek tutaj we Wleniu? Ja nie. A to pech. Podziękowania za co? ech te dupowłazy.
do tylda dnia marca 18 2013 13:39:58
Ach, tylda
Media z tego żyją, ot i wielka filozofia. Oświecenie. Widzę co się dzieje wokół mnie i robię co umiem bez wielkiego medialnego rozgłosu. Rozmawiam z panem Bogiem i ludźmi. Nigdy nie czekam na cuda. Pomagam w ciszy i spokoju. Robię dla siebie i przy okazji dla innych, to mnie cieszy i zadowala. Takich ludzi jest w gminie mnóstwo. Posłów i senatorów 0. Media wykorzystuje się do różnych celów, to widać. Chwalmy pana Z.A. bezinteresowność? Cel jest jasny, chociaż nie neguję jego angażu. Drąży i krąży. Problemem jest, że udziela się też na niewiarygodnym portalu. Kłamię? Oczerniam?
O, filozofia jest jedną z dziedzin nauki i dbałość o całość jest bardzo ważna. Wiarygodność też.
strzelec dnia marca 18 2013 14:38:39
wszyszczy martwia sie o zakonnice a czy ktos martwi sie o wlen i jego mieskanczow___
xxx dnia marca 18 2013 14:48:02
Martwiąc się o "zakonnice" martwisz się o Wleń
od komentujących dnia marca 18 2013 16:35:20
Uważajcie, żeby się wam wasz kawiarniany laptop nie przegrzał !
... dnia marca 18 2013 16:46:01
Brawo Artur tak trzymaj. I nie przejmuj się tymi nygusami.
strzelec dnia marca 18 2013 17:24:31
nie martwie sie o zakonnice bo dadza sobie rade martwie sie o wlen
STE-KRA dnia marca 18 2013 22:08:12
TO WSPANIAŁA NOWINA I JAKO MIESZKANKA , A TEŻ INWALIDKA CIESZĘ NA MOŻLIWOŚĆ REHABILITACJI , APELUJĘ DO WŁADZ MIASTA ; ZRÓBCIE PORZĄDEK NA ULICACH , ŻEBY NIE BYŁO WSTYDU PRZED KURACJUSZAMI ,,, PRZECIEŻ WLEŃ TO TAKIE PIĘKNE , HISTORYCZNE MIASTECZKO , TYLKO TAKIE ZANIEDBANE , ŻE WSTYD, PRZECIEŻ NIE MOŻEMY WSZYSTKIEGO SCEDOWAĆ NA PANA ARTURA , MAMY BURMISTRZA I RADNYCH , DO DZIEŁA PANOWIE I PANIE , ZRÓBCIE COŚ DLA MIASTA
Mieszkaniec Gminy dnia marca 18 2013 22:43:53
Szanowny Panie zdegustowany skąd ja to znam.
Ach z poprzedniej kampanii wyborczej.
Cytuje:
Otóż po pierwsze kultura osobista nakazuje przed nazwiskiem napisać Pana, no ale nikt od nikogo nadmiaru kultury nie wymaga na forach internetowych.
Trochę skromności drogi panie.
Wybielenie siebie a oskarżanie pozostałych o brak kultury.
A szczytem pańskiej bezczelności jest
Cytuje:
Strasznie również irytuje mnie ignorancja Pani, jak i osobników humanoidalnych Pani gatunku, bo nie wiem czy można Was nazwać jeszcze ludźmi [a przynajmniej homo sapiens (człowiek rozumny)].

Proszę zauważyć że ci osobnicy humanoidalni jak ich pan nazywa to mieszkańcy Gminy Wleń.
Będziecie nas nazywali ludźmi gdy przyjdzie czas wyborów.
Komu tu brak kultury?
Nas mieszkańców gminy irytuje bardzo, ale to bardzo fakt wykorzystywania zbiegu okoliczności związanych z kontraktem sanatorium do przedstawienia Pana Artura Zych jako osoby interesującej się życiem mieszkańców Gminy Wleń.
Jeżeli Pan Artur Zych tak bardzo interesuje się Naszym życiem to mam Pytanie.
Dlaczego nie reaguję na brak realizacji postulatów wyborczych obecnego Burmistrza.?
Od ostatnich wyborów minęło już przeszło dwa lata.
To jest pole do działania i wykazania się.
Życzę powodzenia.
Taki-tam dnia marca 19 2013 09:15:06
Obrzydzenie za hamstwo i zbydlęcenie .Trzeba zadać wreszcie pytanie dleczego ONI tak rozpaczliwie bronią coś co obronić się już nie da.Jest takie powiedzenie że jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Oczywiscie nie chodzi o pieniądze przeciętnego zjadacza chleba we Wleniu- tu chodzi o wielkie pieniądze.Ci plujacy jadem to Ci którzy najwięcej na istniejacym układzie zyskują.Amen
Pacjent dnia marca 19 2013 11:35:59
Dlaczego Pan Zych podaje nieprawdziwe informacje??? według NFZ jest to kwota 2 590 638,00 !!!!!!
grześ dnia marca 19 2013 11:50:58
Pan Zych rozpoczął kampanię wyborczą i to tak wygląda
do Taki-tam dnia marca 19 2013 12:08:54
Kto to ONI? Konkretnie kto?
Na co czekamy? dnia marca 19 2013 12:25:40
Już po pierwszym artykule powiedziałem że to kampania wyborcza.
Od ostatnich wyborów za chwilę będzie trzy lata.
Obecny Burmistrz nie realizuje obietnic wyborczych już nie wspomnę o rozwoju Gminy Wleń.
Jak Panu Arturowi leży na sercu dobro mieszkańców to dlaczego nie robi referendum w sprawie odwołania obecnego Burmistrza?
!! dnia marca 19 2013 13:11:53
Do pacjent: Według NFZ to jeszcze nic nie ma .Chyba ,że jesteś decydentem w NFZ i wiesz wiecej niż inni. Jeśli tak podaj link , podziel się materiałami na temat. Bo mowić to wszyscy potrafią.
Czekam ,bo jestem zainteresowana takim niusem.
!! dnia marca 19 2013 13:18:33
I jeszcze jedno, jak kampani , ludzie którzy coś robią są be co za idiotyczne poglądy
Artur Zych dnia marca 20 2013 11:23:03
Trudno dyskutować z osobami, które nie mają odwagi się podpisać. A szkoda, bo zapewne podanie nazwisk wyjaśniłoby jakość komentarzy. Niestety najczęściej pochodzą od ludzi, którzy poza napisaniem komentarza na tym forum nie zrobili nic więcej, a twierdzą, że znają się na wszystkim. Co do kampanii wyborczej, to twa ona od lat cały czas. Ten się powinien jej bać, który nic nie robi poza prowadzeniem krytyki. Wszystkie działania, które podejmuję od lat można nazwać prowadzeniem kampanii wyborczej. Ale można to zarzucić każdej innej osobie.To po prostu nazywa się demagogia. Chciałbym, żeby ci najmądrzejsi na forum wyjaśnili mi, kiedy coś co robię jest kampanią wyborczą, a kiedy działaniem dla ludzi? A może sami zakszecie rękawy, poświęcicie swój czas, pieniądze i pomożecie innym zamiast prowadzić takie plucie. Przecież wy także możecie rozpocząć "kampanię wyborczą". Może wtedy będzie lepiej? Smuci mnie jakość tych wypowiedzi i podejście byle by tylko dokopać. W ten sposób we Wleniu nigdy nie poprawi się jakości życia. Będą tylko podziały na tych i tamtych i bieda. Na pytania dlaczego ja nie robię referendum odpowiedź jest prosta: nie należę do krzykaczy, którzy tylko szczekają i wolę swoją energię skierować na działania konstruktywne. Te które przyniosą pozytywne skutki, a nie kolejne podziały i kolejnych frustratów. Przyjdzie czas na wybory, do których zostało stosunkowo niedużo czasu i to Państwo zdecydujecie o ich efekcie. I na koniec jedna rzecz jestem dumny, że mogłem pomóc w tym przypadku. Jeśli ktoś nie rozumie jak ważne są miejsca pracy i jaką role odgrywa dla Wlenia ORiO to znaczy, że jest po prostu nieodpowiedzialny.
Życzę miłego dnia!
Mało odważny wyborca dnia marca 20 2013 20:15:25
W ostatnich wyborach miałem odwagę podpisać się krzyżykiem przy Pana nazwisku i przy najbliższej okazji z pełną premedytacją zrobię to jeszcze raz!
Panie Arturze, powodzenia życzę!
Mieszkaniec Gminy dnia marca 20 2013 20:25:30
Powtarzanie w kółko o nazwisku staje się już nudne.
Ale jeśli sobie pan życzy.
Nazwisko
Mieszkaniec Gminy.
Imię
Wyborca.
Demagogie panie Arturze to Pan Uprawia.
DEMAGOGIA - wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask.
Ja jestem incognito.
Po co mi poklask i rozgłos?
Ale Pana wirtualne osiągnięcia o których pan sam piszesz czym możemy nazwać jak nie czysta demagogia?
Dobrej nocy życzę.
do Mieszkańca G.. dnia marca 20 2013 20:35:52
Zamiast tego :
Nazwisko
Mieszkaniec Gminy.
Imię
Wyborca.

Wystarczyło napisać krótko - jeden z dwudziestu
Dobrego łącza życzę, bo słyszałem, że tam u was w cafejce laptopy czasami tracą zasięg.
Prawda w oczy kole dnia marca 21 2013 19:43:30
Nie martw się kolego o naszą kafejkę.
Zasięg jest był i będzie.
Ale to Nasz przywilej uprawiać demagogie.
I nie pozwolimy sobie odebrać tego sposobu pozyskiwania wyborców.
Dla zainteresowanych:
Słownik Języka Polskiego sposób przekonywania i zjednywania sobie rozmówców, słuchaczy, zwolenników itp., polegający na stosowaniu emocjonalnych argumentów (często wymyślonych) i składaniu obietnic, zwykle bez pokrycia; metoda szczególnie często wykorzystywana w polityce dla zdobycia szybkiego poparcia; w przypadku mówców-demagogów sprawdzająca się zwłaszcza podczas wystąpień publicznych.
Wielu polityków, chcąc zwiększyć swoje szanse w wyborach ucieka się do demagogii
Dużo obiecując i szukając łatwego poklasku starają się zapewnić sobie miejsce w urzędzie , nie troszcząc się o to, jak później zrealizują przedstawiony program
Demagogia -, sposób oddziaływania na opinię publiczną, kształtowanie postaw, odczuć czy emocji w celu osiągnięcia własnych celów.
Demagogia opiera się na umiejętności efektownego przemawiania, zachowań, które oddziałują bardziej na sferę emocjonalną niż racjonalną oraz składaniu atrakcyjnych obietnic, najczęściej bez pokrycia.
Wirtualne osiągnięcia.
Tylko spokojnie do wyborów zostało jeszcze dużo czasu.
Panie Arturze dnia marca 22 2013 10:24:52
Dyskutować można. Taki jest regulamin tego portalu i przyzwolenie dla niektórych wybranych internautów. Nie znam się na wszystkim i rzadko tutaj piszę. Nie boję się żadnych wyborów, gdyż każdego dnia dokonuję jakiegoś wyboru. A te inne wybory mnie nie interesują, to nie mój światek. Znam wielu mieszkańców, którzy od wielu lat czynią dobro innym i chętni do pomocy, ale nie lubią być wciągani w jakieś zakulisowe gierki. Z pana smutkiem się zgadzam, mówimy o portalowych wypowiedziach. Na tym portalu cały czas dokopuje się obecnej władzy, chyba pan to zauważył. Poniekąd ma pan też w tym udział. Tutaj widzę wielki potencjał przekazu informacji, ale prawdziwej informacji nie zmanipulowanej przez redakcję. Informacji sprawdzonej i opartej na stanie faktycznym, a nie na przypuszczeniach czy domysłach. Czy miałby pan prawo taki referendum organizować? Wielu internautów widzi, jak funkcjonuje ta strona i przyłączam się do wypowiedzi o niewiarygodności. Na tym portalu widać bardzo wyraźnie.Dzisiaj każde miejsce pracy jest ważne i cenne. Dziwi mnie trochę, że pan nie skoordynował tych działań z władzami Gminy, jako były starosta i obecny radny powiatu ma pan wiedzę. O czym to świadczy? Pan przedstawił tylko swoją wersję i niech tak zostanie. Też życzę dobrego samopoczucia.
wyborca dnia marca 22 2013 16:34:59
Może mi ktoś podpowie, gdzie ma się toczyć społeczna dyskusja, skoro na sesjach Rady Miasta nie można z sali zabierać głosu a na oficjalnej stronie miasta Wleń można jedynie czytać o tym co zostało już za nas podjęte.
Osoby które powinny podejmować społeczną dyskusję mają to niewyrażanej głęboko w ...poważaniu!
Przypomną sobie o nas wyborcach, dopiero przed kolejnymi wyborami.
Nie dajmy się kolejny raz puścić w kanał !
Andrzej Jaśkiewicz dnia marca 22 2013 22:49:21
Doskonale zdaję sobie sprawę, że niezależny portal pokazujący Wleń i jego problemy bez żadnej cenzury wielu osobom delikatnie pisząc nie bardzo się podoba. Nie podoba się im również fakt, że wszystkie informacje publikowane na wleninfo są doskonale udokumentowane i sprawdzone. Przez sześć lat istnienia portalu ani razu nie zdarzyła się sytuacja w której jakaś instytucja zażądałaby sprostowania podanej przez nas informacji. Oczywistym jest, że są osoby które będą się starały za wszelką cenę zdyskredytować nas w oczach czytelników. Nie mają jednak żadnych argumentów poza insynuacjami.

Moderując komentarze jesteśmy bardzo "liberalni" Niektórzy nam zarzucają, że aż za bardzo. Nie usuwamy komentarzy związanych bezpośrednio z treścią artykułu!
Zarzucanie nam tego typu praktyk jest wierutnym kłamstwem.
zmmgtfj dnia maja 30 2014 13:41:55
XLJqNy <a ***="http://ovnegzngguxw.com/">ovnegzngguxw</a>, jtlnnxdtagfe, [link=http://awdrjtwniiog.com/]awdrjtwniiog[/link], http://yxocolkgjqpb.com/
Mzwmiftx dnia czerwca 05 2014 14:20:13
gilchrist free credit score
Dodaj komentarz
Nick:2 + 5:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla WleniaDzień Babci i Dziaedka


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16903657 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.