wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
Burmistrz Bogdan Mościcki - Uchwała śmieciowa do zmiany!
MiejskieW informacji opublikowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Wleń burmistrz Bogdan Mościcki przyznaje, że Uchwała Rady Miasta w sprawie opłat za wywóz śmieci jest niezgodna z prawem. W konsekwencji wiąże się to z koniecznością podjęcia nowej uchwały. W związku z zaistniałą sytuacją Burmistrz wycofuje się również ze swojej wypowiedzi która padła na sesji w dniu 28 stycznia 2012 roku o odpowiedzialności karno – administracyjnej za niezłożenie w terminie do końca lutego „deklaracji” i informuje, że nie nie spowoduje to żadnych konsekwencji.

PRZYPOMNIJMY:
Na www.wleninfo.pl  informowaliśmy, że Rada Miasta i Gminy we Wleniu na wniosek Burmistrza przyjęła uchwałę świadomie łamiąc obowiązujące w Polsce prawo. A tego typu działania  podważają zaufanie mieszkańców do organów samorządu gminnego jak również do stanowionego przez nie prawa.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo ani w jaki sposób będą naliczane opłaty ani ile od lipca zapłacimy za śmieci. Równie żałośnie wygląda zapowiadana przez władze „kampania informacyjna” Jak na razie jej jedynym przejawem są rozwieszone w całej gminie ogłoszenia Burmistrza o nie karaniu za nie złożenie w terminie deklaracji.

 

A.Jaśkiewicz

Z POWODU UPORCZYWEGO NARUSZANIA REGULAMINU MOŻLIWOŚĆ ZAMIESZCZANIA KOMENTARZY ZOSTAŁA CZASOWO ZAWIESZONA.
                                          
                                                     ADMINISTRATOR

                                       

Komentarze
nowy dnia lutego 28 2013 21:47:43
ale balamaz,popisal sie **********!!
Sławek Osiecki dnia lutego 28 2013 22:47:24
Uchwała na śmieci

Niechaj drżą mieszkańcy Wlenia,
Burmistrz prawo tutaj zmienia.
Twardo żąda od swych kmieci,
By płacili mu za śmieci.
A jak ktoś się nie postara,
Spotka jego ciężka kara.
Aby prawo było prawem,
Uchwalono to niebawem.
A powagi jeszcze doda,
Dolnośląski Wojewoda.

Już tak fantastycznie było,
Lecz WleńInfo się wtrąciło,
Wykazując w publikacji
- Burmistrz Wlenia nie ma racji!
Takie prawo to chałtura,
Gdzie głupotę goni bzdura.
I dowiecie się w urzędzie,
że Was karać nikt nie będzie.
Nikt nie wsadzi Was do ciupy,
Bo uchwała jest do d...
* dnia marca 01 2013 07:21:18
Uchwała do bani
burmistrz i rada do ...
Wiersz zaje*****
czarnyroman dnia marca 01 2013 07:41:16
Sławek, lubię to!
to śmieszne dnia marca 01 2013 07:56:39
Osiecki.żal.pl
lolo dnia marca 01 2013 08:46:41
Panie Osiecki brawo za kolejny trafny komentarz wierszem pieknym zapisany
anna dnia marca 01 2013 12:25:56
Brawo , brawo świtna rymowanka mówiąca całą prawdę o urzędniczej głupocie .Uśmiałam się do łez.Wielkie brawa . Niestety w obecnej sytucji w jakiej przyszlo nam przyglądać sie panującym to tylkow ten sposób trzeba wyśmiewać głupoe , za którą ktoś bierze nasze pieniądz. Mi byloby wstyd i zrzekłabym się stanowiska .
BM dnia marca 01 2013 14:09:04
niebieski portal to źródło zła wszelakiego. Dajcie już spokój
uuuuuuuuuuuuu dnia marca 01 2013 14:26:48
Pan Osiecki w Pałacu mieszka więc i wierszem się posługuje
ania dobra rada dnia marca 01 2013 14:46:27
do BM może masz coś ze wzrokiem, albo niedobór witaminy B12 bo niebieskie rodrażnia. Kup sobie krople do oczu albo zrób badania krwi.
easy dnia marca 01 2013 16:55:45
Kto by pomyślał, że Nobel literacki jaki poniekąd się szykuje za sprawą wierszy P.Sławka będzie poniekąd zasługą "naszego " burmistrza!
Jak widać "nasz" Mości Dobrodziej pomimo słusznej krytyki na coś się jednak przydaje!

Trwa w zaparte przy władzy by rozbudzać uśpione talenty.
:)
anty Louk dnia marca 01 2013 21:19:25
Przecież nasz najjaśniej panujący Świetlicowy jest pracowity ponad normę, jest najlepszym fachowcem, jest profesjonalistą. To wprost niemożliwe, że robi takie buble. Przecież o tym zaświadczyl klucznik Wleński!
. dnia marca 01 2013 22:43:38
Odrazu wiedziałem,że chodzi o ustawę śmiechową a nie jakąś tam śmieciową.Brawo nasi samorządowcy!Uśmiałem się tak,że będzie trzeba prać bieliznę.Kabaret Obywatelskiego Niepokoju normalnie.
$ dnia marca 02 2013 10:48:20
W firmie prywatnej za takie coś poleciałyby jak nic czyjeś głowy.
Ale jak widać są w tej materii wyjątki.
Do wiadomości przyszłych wyborców:
W gminie poza burmistrzem kontrolę nad stanowionym prawem sprawują jeszcze prawnik gminny oraz sekretarz, którzy są bezpośrednio zatrudniani przez burmistrza.
Ale jak widać - Jaki Pan taki kram!
Sławek Osiecki dnia marca 03 2013 15:23:09
Jak ci "mędrcy" nie potrafili sklecić prostej uchwały śmieciowej, by była zgodna z prawem, to proszę sobie wyobrazić ile knotów zrobili w planie zagospodarowania przestrzennego. Niestety tu również wojewoda jest ślepy i głuchy na błędy i wydał "rozstrzygnięcie nadzorcze", które nie jest rozstrzygnięciem nadzorczym i w związku z tym nie można go zaskarżyć. I jak tu mieć zaufanie do prawa stanowionego w tym kraju?
Czy się stoi czy się leży kilka tysięcy się należy dnia marca 03 2013 21:54:01
I dla tego Gmina Wleń jest na szarym końcu rozwoju.
Proponuje tym panom odebrać pensje.
A jak to zrobić.
Zabrać im stołki spod pupy
easy dnia marca 03 2013 23:18:29
Mmmmmmmm... Burmistrz nie ma racji, Rada nie ma racji, radca prawny nie ma racji, 928 wyborców nie ma racji, Wojewoda nie ma racji, Sejm nie ma racji? Kurde, Panie Sławku, kto może mieć rację? Oj, przepraszam, jaki jestem głupi! Już wiem! Tylko Sławomir Osiecki ma rację!!!
Sławek Osiecki dnia marca 04 2013 08:59:59
Ależ proszę nie przeceniać mojej skromnej osoby. Fakt, że burmistrz nie ma racji obwieścił sam burmistrz i tym razem miał rację, że wcześniej nie miał racji. Rację miało WleńInfo, a ja jedynie ubrałem ja w rymy i nie przypisuję sobie racji w temacie śmieci.
Co do planu zagospodarowania, to kolejnych 7 radców prawnych i prawników, którym pokazałem dokumenty, stwierdziło, że ten plan jest nieważny. Ja jestem jedynie stroną w tej sprawie i opieram się na opinii biegłych. Jeżeli Burmistrz, radca prawny gminy mają rację, to mieszkamy w Górach Stołowych. Ale nie to jest najważniejszym punktem. Najważniejsze jest to, że w sposób oczywisty naruszono zasady sporządzania takiego planu. Nie rozpatrzono 36 złożonych zastrzeżeń do planu zagospodarowania. Teraz mam na to zaprotokołowane zeznanie świadka. Vanhauwaert był uprzejmy zeznać to w sądzie. Ustawa o planowaniu przestrzennym nie przewiduje "zamrażarki". Zastrzeżenia muszą być rozpatrzone pozytywnie albo negatywnie. To jest nie tylko naruszenie zasad planowania przestrzennego, ale złamanie praw obywatelskich! I tu nie ma już powodu do kpin. Co do moich zastrzeżeń, burmistrz wyjaśnił wojewodzie, że "on nie uznał moich zastrzeżeń jako zastrzeżenia" i pan wojewoda niewiadomo z jakich powodów uznał takie wytłumaczenie bez konieczności wyjaśnienia, z jakich to powodów burmistrz "nie uznał" moich zastrzeżeń. Dodam tylko, że to była kolejna "racja" burmistrza i radcy prawnego, bo kolejne wytłumaczenia były takie: "Zastrzeżenia Osieckiego zostały uwzględnione przez planistów", "Zastrzeżenia zostały odrzucone, bo Osiecki nie był stroną w sprawie", "zastrzeżenia Osieckiego trafiły nie w terminie" - jak więc widzimy racja tych co zawsze mają rację ulega modyfikacji z biegiem czasu, oczywiście tylko po to by mieli więcej racji. Rozumiem, że wojewoda zrozumie również, że ja nie mogę uznać Mościckiego jako burmistrza gminy Wleń.
tylda dnia marca 04 2013 09:30:49
Jaki burmistrz taka uchwała!!!!
Do easy: niestety w przypadku ustawy śmieciowej sejm nie ma racji. Winston Churchil mawiał, że demokracja to taki system, w którym 2 głupich może przegłosować jednego mądrego i dodawał dalej, że mimo to nikt nie wymyślił lepszego systemu. Mam wrażenie, że ta pierwsza część tyczy się szczególnie władz Wlenia. Oni za często się mylą!
demokrata dnia marca 04 2013 11:58:31
Szukałem w googlach i znalazłem, że wg Churchil'a, demokracja jest najlepszym z tych najgorszych systemów politycznych. Funkcjonuje tylko wtedy gdy jej zasady są poszanowane. Tzn. dobro społeczne musi być ważniejsze niż dobro jednostkowe.
Jeśli człowiek, który posiada przekonanie, że jest pępkiem świata i jego widok z okien jest ważniejszy niż rozwój tego społeczeństwa to każdy prawdziwy polityk (mąż stanu) opowie się po stronie społeczeństwa, a nie ekscentrycznego indywidualisty.
Pan Sławomir Osiecki może mieszać w emocjach tyle ile tylko zechce: chonić zabytki, chronić przyrode i cokolwiek mu ślina na język przyniesie, ale na razie ma tylko kilku potakiwaczy na portalu wleninfo. Dopóki prowadzi wojny i nie ma większego poparcia żaden, żaden odpowiedzialny polityk nie będzie go słuchał.
Mam dla niego radę: niech rzadziej chodzi do sądów, niech rzadziej posądza innych o korupcję, złodziejstwo i złosliwość, niech mniej zazdrości i niech mniej armat wystawia w kierunku Luka, który jest szanowany u nas w gminie. Dzięki temu mógłby zaskarbić sobie więcej sympatii lokalnego społeczeństwa i lokalnych władz i łatwiej zdobyć cel, który chciał osiągnąć.
Teraz wielu patrzy na tę akcję Pana Osieckiego jak na zwykłą chudzbę.
Sławek Osiecki dnia marca 04 2013 12:28:57
Panie "demokrata". Jeżeli ktoś tu miesza ludziom w głowie, to jedynie pan. Jak sam pan widzi, pod swoimi poglądami podpisuję się imieniem i nazwiskiem i nie będę niegodnie uciekać od odpowiedzialności, jak to robi ten szanowany przez pana inny obywatel, który najpierw namawiał wszystkich do podpisywania się imieniem i nazwiskiem, tak aby każdy był odpowiedzialny za swoje słowa, wyzywał ludzi od tchórzy, a teraz oświadcza przed sądem, że on za nic nie odpowiada. Jak pan chce go szanować, ta pana wola. Ja już do niego szacunku nie mam, bo postąpił ohydnie, pomówił mnie o najgorsze instynkty. To się może zdarzyć każdemu w przypływie emocji, jednak kulturalni ludzie starają się jak najszybciej przeprosić a nie tak jak zapowiedział w komentarzu ciągnąć sprawy sądowe do końca życia. Obawiam się, że w tej gminie, jestem jednym z nielicznych, którzy mogą sobie pozwolić finansowo na obronę swoich dóbr osobistych przed tym pańskim szanowanym obywatelem i choćby z tego względu doprowadzę tę sprawę do końca.
Co do zarzutu, że jedynym motywem mojego działania jest "piękny widok przez okno" to choćby nawet taki był faktycznie stan to nie uprawnia to władz gminy do:
- urzędowego poświadczania nieprawdy
- nie odpowiadania na urzędowe pisma
- łamania konstytucji i niezliczonych innych ustaw
- łamania praw obywatelskich
- uchwalania prawa lokalnego konfliktującego z prawem państwowym
- mataczenia w urzędach, poprzez poświadczanie nieprawdy, czy wysyłanie nieczytelnych dokumentów.
- oszczerstw rzucanych publicznie na forum rady gminy.
- braku elementarnej dobrej woli aby choć w części naprawić własne błędy.
W pana ocenie dzieje się tak dla "rozwoju gminy", tzn. łamane jest prawo, aby rozwijała się gmina? To gdzie ma pan ten "rozwój"? Przecież ja nigdy nie sprzeciwiałem się rozwojowi gminy. W planie ochrony Parku Krajobrazowego jest dokładnie zapisane jakie tereny przeznaczać pod nowe budownictwo, i ja nie mam nic przeciwko temu i to było BARDZO JASNO zakomunikowane na spotkaniu w gminie. Jeżeli chce pan ze mną dyskutować publicznie na ten konkretny temat, to proszę się przedstawić, aby nie okazało się, że znów dyskutuję z trollem internetowym. To jest sprawa publiczna.
Sławek Osiecki dnia marca 04 2013 12:54:22
Po przeanalizowaniu powyższego tekstu nie mam wątpliwości kto go podyktował:
"prawdziwy polityk (mąż stanu)" - zapomniał jeszcze dodać słup moralności.
" niech mniej zazdrości i niech mniej armat wystawia w kierunku Luka, który jest szanowany u nas w gminie", bez komentarza.
"niech rzadziej posądza innych o korupcję, złodziejstwo i złosliwość, " - ten człowiek ma jakąś obsesję na punkcie wmówienia mi i sądowi, że ja go nazwałem złodziejem. A co niby miałby mi ukraść? Proponuję wizytę u specjalisty.
nowy dnia marca 04 2013 13:08:49
ja tam popieram pana Osieckiego!! BRAWO , niech pan im nie popuszcza!!!
easy :) dnia marca 04 2013 16:06:26
O zauważyłem, że zaczyna się podrabiać moje komentarze!
To mnie nawet troszkę nobilituje, ponieważ podrabia się zazwyczaj tylko dobre, markowe produkty.
Ale mam apel do kogoś kto tak nieudolnie próbuję to robić :
Czyń to bardziej umiejętnie i z większym jajem !
Osobiście nie mam nic przeciwko podróbom ale swym wpisem z nickiem ( easy) przynosisz mi tylko wstyd.
Poproszę redakcję o twoje IP... a potem sprzedam cię faktowi !!!
:)
easy :) do "easy" dnia marca 04 2013 16:24:48
W swym komentarzu korzystasz chyba z danych z biurka swojego pryncypała.
Za twoim Panem było 912-stu a nie 928 !
Chyba, że policzyłeś i te głosy, które również sam podrobiłeś ?!!!
:)
do easy :) dnia marca 04 2013 17:46:28
Tak trzymaj.
** dnia marca 04 2013 18:59:35
Panie Sławku.
Ma Pan stu procentową rację.
Mieszanie w głowach mieszkańcom Gminy to specjalność , która dobrze znamy z ostatniej kampanii wyborczej
My mieszkańcy Gminy Wleń zostaliśmy bezczelnie oszukani.
Luk, Mościcki, Fluder !!!
gdzie jest rozwój Naszej Gminy Wleń
gdzie są obiecane miliony ze współpracy trans granicznej
gdzie są inwestycje w wysokości 35% budżetu.
gdzie i w którym miejscu jest realizacja waszych projektów nad którymi pracowaliście w poprzedniej kadencji.
gdzie jest wasz profesjonalizm w pozyskiwani środków unijnych.
gdzie jest wasza wizja rozwoju Gminy o której zapewnialiście w kampanii wyborczej.
N I E W I E C I E ?????
Hej Demokrata , a może ty wiesz?
Oszukany wyborca dnia marca 04 2013 22:18:00
Halo Halo!!!
Burmistrzu sekretarzu.
I co jest z tym rozwojem Gminy Wleń.
demokrata dnia marca 05 2013 07:13:59
Panie Sławomirze Osiecki, nikt nie musi mi podsuwać tekstów, ani też dyktować. Mam rozum i wiem co myślę.
Dawałem Panu dobre rady, jak osiągnąć sympatę mieszkańców, bo jak widać powyżej, do tej pory tylko 3 pańskich sympatyków napisało coć po mojej wcześniejszej wypowiedzi. Z tych trzech easy to Pan.
Ja nie mam opsesji. Pan ją ma, bo wystarczy popatrzeć na ostatnie 100 pańskich wypowiedzi na wleninfo - zawsze Pan czepia się Vanhauwaert'a, i nigdy w temacie. I jakoś do tej pory nikt z Wlenia do tego się nie ustosunkował oprócz tych samych potakiwaczy.
Do pracy Rodacy!
Sławek Osiecki dnia marca 05 2013 08:01:01
Panie "demokrato", czy też moim zdaniem bardziej trafnie - feudale, to skoro pan ma taki swój własny rozum to proszę mnie przeprosić, albo podać przykład, kiedy to ja posądziłem kogoś o złodziejstwo.
Na sympatię mieszkańców nie narzekam.
Co do Vanhauwaerta, to skoro ten człowiek sam nie ma honoru przeprosić za pomówienia, to jestem zmuszony od czasu do czasu dać znać, że nie zostawiłem tej sprawy i jaki jest jej status. To właśnie on chciał zadbać o to abym tej sympatii mieszkańców nie miał, publikując kłamstwa na mój temat. pan używa dokładnie tych samych sformułowań co ten oszczerca więc jestem przekonany, że mam do czynienia z tą samą osobą.
Sławek Osiecki dnia marca 05 2013 08:03:51
I przypominam specjalistom od manipulacji, że artykuł jest o bublach prawnych tworzonych przez gminę, a nie o obrażaniu mojej osoby.
wspolmieszkaniec dnia marca 05 2013 16:26:45
panie Slawku popieram pana, mysle ze nie tylko ja !!brawo za inicjatywe!
Mieszkaniec Gminy dnia marca 05 2013 17:55:30
A co to Vanhauwaert'a, już zapomniał jezyka?
Nie potrafi skleić dwóch zdań w swojej sprawie.
Demokrata nie ośmieszaj się swoimi recenzjami na temat kogo lubią i szanują mieszkańcy Gminy Wleń.
Na pewno nikt nie lubi Ciebie.
A raczej jesteś znienawidzony przez mieszkańców Gminy
Nie chwal się tym swoim rozumem bo za dużo go nie masz.
Swoje rady włóż do szuflady do tej w której jest pełno wniosków , a będziemy mieli gwarancje ,że nie ujrzą światła dziennego.
Mieszkaniec Gminy dnia marca 05 2013 19:35:02
Demokrata
Jest takie powiedzenie:
Jaką bronią walczysz ,od takiej giniesz.
Są natomiast różne sposoby władania to bronią.
Najgorszy i najbardziej barbarzyński sposób to obrażanie i mówienie nieprawdy w stosunku do osób które podpisują się na forum z imienia i nazwiska.
Demokrata gdzie twoja odwaga?
Zapomniałeś swojego imienia?
Zapewne zadasz to samo pytanie.
A dlaczego to Ja występuje pod Nickiem Mieszkaniec Gminy.
A to dlatego występuje incognito że swój komentarze pisze do nieznanej mi osoby.
Nie wiem kim jesteś i nawet nie chce wiedzieć, gdyż twoje poglądy na otaczającą nas rzeczywistość są zupełnie skrajne.
Ale jako mieszkaniec gminy Wleń nie pozwolę aby w moim imieniu wypowiadał się jakiś nawiedzony ..... i bezczelnie sugerował kogo to mieszkańcy lubią a kogo nie.
Podobnych kłamstw nasłuchaliśmy się w ostatniej kampanii wyborczej.
easy :) do demokreta dnia marca 05 2013 20:06:46
Mam własną tożsamość ale dzięki za komplement.
Dla pewności sprawdziłem jeszcze w dowodzie osobistym i niestety muszę cię rozczarować , nie mam na imię nawet Sławek :(
Nie mniej z jednym twoim stwierdzeniem muszę się zgodzić - cytuję:
...easy to Pan.
Tak!!!
Dla takich jak ty, zawsze!
demokrata dnia marca 06 2013 10:43:25
Panie Sławomirze Osiecki, spełniam pańską prośbę i przepraszam Pana. Ale warunkowo, bo nie mam na tyle czasu, żeby poszukać wśród tysiaca wypowiedzi na wleninfo.
Liczę na to, że Pan mnie przeprosi, jeśli jednak coś znajdę na forum. Słowa korupcja Pan używa w stosunku do niektórych ludzi bez podania dowodów. Dobrze zrozumiałem, że chwali się Pan swoim bogactwem pozwalającym Panu straszyć ludzi sądami? Wiele razy prosi Pan administratora o IP swoich oponentów.
Na marginesie: czy Pan ma tak niskie poczucie wartości, że musi Pan używać tego sposobu do zastraszana zamiast dalej ostro dyskutować?
Sławek Osiecki dnia marca 06 2013 11:05:04
Panie manipulatorze "demokrata". Co to za przeprosiny? Napisał pan kłamstwo nie mając wiedzy? Teraz trzeba szukać? I pan twierdzi, że nikt tego nie dyktował? Jesteście żałośni. Jak będę miał chwilę czasu, to napiszę więcej na ten temat. Może nawet dzisiaj.
Ja chętnie ostro podyskutuję z każdym. Jak pan widzi w ostrej dyskusji tolerowałem nawet inwektywy. Ale nie będę tolerował pomówień. Wtedy to nie jest dyskusja. Poglądy można mieć różne, ale nieuczciwości się nie toleruje.
Co do argumentów o korupcji, to jak najbardziej mam dowody i cieszę się, że mi pan o nich przypomniał.
Hipolt. dnia marca 06 2013 15:15:38
Zawsze głosowałem na Mościckiego i pewnie ponownie to zrobie nie łudzcie się Panowie, że tym portalikiem w jakiś sposób to zmienice.Wiele osób dokładnie zdaje sobie sprawę, o co w tym wszystkim chodzi i po co ta cała nagonka. Czy naprawdę wierzycie, że ludzie są aż tak głupi? Dadzą się wam nabrać i wierzą we wszystko, co napiszecie?
demokrata dnia marca 06 2013 19:44:44
Panie Sławku, po co mnie Pan obraża? Manipulator? Kłamca?
Właściwie to nie muszę szukać. Wszyscy wiedzą o co chodzi. Znów zajrzałem do googla i znalazłem definicje złodziejstwa. Min. jest tam napisane o przywłaszczaniu sobie czyichś rzeczy np. dokumentów, dyplomów itp.
Co możemy teraz myśleć o pańskiej akcji chwalenia się posiadaniem dokumentu, który nie jest pański i którego Pan nie oddał znanemu Panu właścicielowi. I używaniu go jako własnego np. publikowania jego treści, prezentowania na forum internetowym, używania tej rzeczy przeciwko jej właścicielowi itd.?
Po co tyle nerwów? Nawet ostro nie dyskutujemy! Gdyby reszta miała takie słabe nerwy jak Pan, mielibyśmy już ze 100 spraw sądowych.
Ja chyba już nie będę nic pisać, ale mam wrażenie Panie Sławku, że należą mi się przeprosiny.
Nic ująć nic dodać. dnia marca 06 2013 21:12:04
hipolit
Imię męskie wywodzi się od słowa Hippólytos oznaczającego "powozić koniem",
I wszystko jasne.
Taki to i za sto lat nie zmądrzeje.
Sławek Osiecki dnia marca 06 2013 21:34:59
Panie manipulatorze - feudalny "demokrato". Piszę manipulatorze, bo prezentuje pan specyficzną szkołę Vanhauwaerta - kłamać i zdyskredytować krytykującego. Po raz kolejny przypominam, że artykuł jest o świadomym uchwalaniu przez władze gminy prawa lokalnego niezgodnego z prawem państwowym. Nie widzę w pana wypowiedziach ani krzty dyskusji w tym temacie a jedynie nieudolne próby zdyskredytowania mojej osoby. Kłamać, oczerniać do końca - wierny uczeń "Cafe Lenno". Miał pan przedstawić przykład tego, jak ja (według pańskiego komentarza) pomawiam kogoś o złodziejstwo. Gdzie jest ten przykład? Zamiast tego nieudolnie próbuje pan we mnie samego wmodlić złodziejstwo. Myślę, że w szkółce manipulacji Vanhauwaerta zyskał pan już wyższy stopień wtajemniczenia. Ja nikomu indeksów nie ukradłem. Sposób wejścia w jego posiadanie już opisywałem i nie zamierzam się powtarzać. A właściwie co mi tam. Czerwoni spakowali niewygodne dla siebie dokumenty z UMiG Wleń i wywieźli na nielegalne wysypisko w lesie niedaleko Wlenia, polali benzyną i podpalili. Przypominam, że wyrzucenie czegoś na śmieci jest dobrowolnym aktem zrzeczenia się własności. Działkowicze z Wlenia zobaczyli pożar w lesie i pobiegli go gasić. Niewygodne papiery spaliły się tylko powierzchownie. Działkowicze zgasili palącą się ściółkę leśną, po czym ich oczom ukazały się donosy i różne czerwone książeczki. Część tych dokumentów można kupić od handlarzy staroci, część znajduje się w kolekcjach mieszkańców Wlenia, którzy czasami przynoszą mi dokumenty związane z historią zabytkowego zespołu. W tej historii miał też swoje miejsce tow. Dyrektor Bogdan Mościcki. Chętnie bym się z nim spotkał i posłuchał historii Zakładu Remontowo-Budowlanego, którego kompetencje najlepiej określała własna siedziba przeznaczona do rozbiórki. Pytanie więc, czy przez analogię możemy teraz spodziewać się rozbiórki zarządzanego przez niego Wlenia? Jeżeli towarzysz burmistrz tęskni za swoim indeksem WUMLu, to mogę mu zrobić kopię, by oprawił sobie w ramki i powiesił na ścianie. Dobrze prezentowałby się w gabinecie w UMiG.
Proszę również nie straszyć mną internautów. Ochronę moich dóbr osobistych w sądzie podjąłem jak na razie tylko w jednym przypadku. Skoro kwestionuje pan moje prawo do ochrony, to co pan powie na taki dokument swojego ojca duchowego:

Jak, sam pan widzi, było to jeszcze grubo przed moją sprawą a dotyczyło wypalania łąk, na które nadawca pobiera dopłaty ekologiczne i spalenia fragmentu lasu. Dodam tylko, że list był skuteczny, bo adresatki nie stać na sprawy z właścicielem pałacu.
A teraz wróćmy do meritum, czyli przestrzegania prawa, przez władze gminy.
Wczoraj w Sądzie w Lwówku zeznawał sekretarz gminy. Zeznawał jako osoba urzędowa, bo dotyczyło to głównie - jak Vanhauwaert załatwia swoje sprawy w urzędzie. Ma on problem z zaakceptowaniem kontroli społecznej - "WleńInfo to taki portal do kopania władzy". Sekretarz zeznawał pod przysięgą, ale to i tak nie powinno mieć znaczenia, bo czy z przysięgą czy bez, powinien przestrzegać prawa i mówić prawdę.
Marcin Fluder - "WleńInfo" to taki portal, na którym komentarze pisze 6-8 osób:.
Jakiś czas później:
Marcin Fluder - "Było nas około 20 osób w Cafe Lenno, stał tam komputer podłączony przez Wi-Fi i każdy podchodził i od czasu do czasu pisał komentarze. Każdy mógł napisać pod nickiem Luk Vanhauwaert".
Kiedy mówi się prawdę, to takich wpadek się nie ma. Dalej:
Marcin Fluder - "...To było w czasie kiedy pan Vanhauwaert przestał już pisać na WleńInfo"
Moja Adwokat - "Proszę zaprotokołować co świadek powiedział - przestał pisać na WleńInfo"
Adwokat Vanhauwaerta - "Nasz świadek chciał powiedzieć co innego, że przestał interesować się WleńInfo".
Marcin Fluder - "Tak, chciałem powiedzieć - kiedy pan Vanhauwaert przestał się interesować WleńInfo".
W tym momencie moje zaufanie do sekretarza gminy spadło do zera.
Generalnie z jego wypowiedzi wynikało, że Vanhauwaert nigdy nic nie napisał na WleńInfo, bo przecież nie umie mówić po polsku. Dużo czasu poświęcił na obronę upadłej już twierdzy, że wpisu dokonano anonimowo w cafe Lenno, kedy sam Vanhauwaert już przyznał się, że to było z Belgii z jego komputera.
Ale sekretarz gminy przeszedł samego siebie, kiedy pod przysięgą zeznał, że na spotkaniu zorganizowanym przez Starostę pracownik ANR powiedział coś czego faktycznie nie powiedział. Przecież takie rzeczy można łatwo sprawdzić. Na tym spotkaniu było bardzo dużo ludzi. Tak więc pytanie do sekretarza:
- Czy UMiG występował do ANR z listem z pytaniem, czy Osiecki składał wniosek o wykup działek na Tarczynce?
Marcin Fluder - "Tak, pamiętam, że się zwracał."
- Jaka była odpowiedź?
- Nie pamiętam.
- Jak pan może nie pamiętać?
- No nie pamiętam.
Nie pamiętał również o moich zastrzeżeniach do planu zagospodarowania. Generalnie tej amnezji na sali sądowej było bardzo dużo. Zastanawiam się, czy sekretarz w takim stanie może pełnić swoją funkcję? Wniosków o dotacje unijne, pewnie też zapomniał napisać? Ta pamięć była bardzo wybiórcza a momentami nawet generatywna. Przykro mi ale moja opinia o nie przestrzeganiu prawa przez władze gminy jedynie się umocniła.
Dodam tylko jeszcze, że odważny inaczej Vanhauwaert "chowa się teraz pod spódnice" swoich pracownic. O tym innym razem.
Mieszkaniec Gminy dnia marca 06 2013 22:15:02
Dziękujemy Panie Sławku za rzetelne przedstawienie poczynań sekretarza.
Czy sekretarz Fluder to ten sam Fluder - zastepca Mościckiego z poprzedniej kadencji?
To jeśli dobrze kojarzę to ten sam co służbowym autem w godzinach pracy czynnie uczestniczył w przetargu działki w Rakowicach.
Ludzie mieszkańcy Gminy Wleń
Czy Wam nie wstyd za waszych publicznych reprezentantów?
wspolmieszkaniec dnia marca 06 2013 22:36:50
no to popisal sie Marcinek,co za niezdara.brawo panie Slawku!!
wyborca dnia marca 06 2013 22:47:08
sekretarzu twoja kariera dobiega konca. w nastepnych wyborach zobaczysz gdzie twoje miejsce! temu panu juz dziekujemy!!
jeden z 912 dnia marca 06 2013 23:19:43
Marcin Fluder - "Było nas około 20 osób w Cafe Lenno, stał

Ale nas robili w konia.
Nigdy w życiu nie podam reki Lukowi i Fludrowi.
A burmistrza jak najszybciej odwołać.
bu ha ha dnia marca 07 2013 16:50:16
Żeby internet kogoś kopnął to pierwsze słyszę. Może kopnięty wyjaśni jak do tego doszło?
Rycerze okrąglego koryta dnia marca 07 2013 17:26:41
Było nas około 20 osób...
Żenujące!

Wyszło chociaż po 30 srebrników dla każdego, czy wystarczyła jedynie gwarancja ciepłych posadek?
drugi z 912 dnia marca 07 2013 18:48:15
No to już coś niecoś wiemy. W pałacu Księcia działał w trakcie wyborów tajny sztab propagandowy pod konspiracyjną nazwą Cafe Lenno.
Teraz za lojalność i poświęcenie wobec urodzonego burmistrza, Luk otrzymał klucze do zamku, pierwotnie miał być pewnie order zasługi.
Ale wytłumaczcie mi jedno, skąd adwokat Luka wiedział o czym w danej chwili myśli sekretarz Fluder, składając zeznania pod przysięgą ?
Czyżby telepatia?!
Do światka Marcina Fludra dnia marca 07 2013 21:44:11
Pamiętasz nazwiska pozostałych osiemnastu propagandzistów?
Warto postać takie tęgi głowy.
trzeci z 892 dnia marca 07 2013 21:55:56
Krótko mówiąc zadrwiono z nas wszystkich 892 wyborców
(912 głosowało minus 20 propagandzistów )
Wykorzystano Nas w ohydny sposób.
Do admina dnia marca 07 2013 22:33:58
Widzę, że p.Sławek rzuca czym się da.
Admin powinien to wykasować. Czy w toczącym się procesie ma prawo to upubliczniać? Najgorszego bandyty nie podaje się danych, a tutaj podaje się świadka dane. Traci pan nerwy. Wykorzysta się w innym procesie. Tak p.Sławku tutaj widać manipulację medialną. I to na całego. 2 lata rzucacie się jak piskorze.
Mariola dnia marca 07 2013 22:46:07
Czy ja również mogłabym liczyć ze strony naszego jakże uprzejmego Pana Sekretarza Gminy na bezpłatną usługę w postaci poświadczenia pewnego istotnego dla mnie faktu ?

Otóż, wszystkie te wredne podpisy na umowach pożyczkowych nie są moje!!!
W mieszkaniu ja również miałam wi-fi, więc może te umowy zawarli np. moi sąsiedzi?!!!
Wpadali czasem do mnie, podchodzili cichcem od tyłu i coś podpisywali tuż za moimi plecami !
Każdy więc mógł podpisać taką umowę jako Mariola.
Więc jak?
Umowa stoi?
To gdzie się spotkamy ?
Może u was w Cafe Lenno?
Luk Vanhauwaert dnia marca 07 2013 22:54:05
Informowalis mi ludge o pise mojen naswisko tutaj. Moge ja prosjes o troche kulture? moje drogi spoelmieskansjes? Slawomir tesj? Jest swientom traditsjia na tsjauwen swietsje "Nigde nie dajetje wirok bes procesu". Wratsa tutaj barbarinstwo gdje slowiek psed "Mob" i justicia ulitsa jest lynchowane?. prosje Tsjekasj spokoine na sond i po wirok dopiero komentujes tsje. Polska jest jus kraj prawne!!!! .
Po wirok bende bardzo sjeroka po niderlanskiege pisjas i daje tekst do tlumatsjenia psed psesjingne tumatsja abe kazde nuance jets correct stawione mojom strone tego smutne historia opowiadatsj.
Djienkoeje za fair play i djienkeije tesj za sympathia i do zobatsjenia za pare miesjonse. Posnaje tego tekst jest pisanne psed demno osobistje Moj nr pasportu 591-3425047-79. Do verikowane prosje mi tilko pitasj.
Luk
do Sławek Osiecki dnia marca 08 2013 00:32:27
Ujawnił pan wyjaśnienia wygodne tylko dla siebie. Jeśli jest pan taki czysty, to wstaw pan najlepiej kopie swoich świadków i przede wszystkim swoje też. Tego pan nie zrobi. To pana taktyka i tego portalu. Ostrzegam wszystkich, w kontaktach z panem S.O. należy nagrywać wszystkie rozmowy z nim, aby porównać później jego teksty z faktami. Wtedy ujrzymy prawdziwe oblicze. To i tak tutaj widać, jakie wystawia pan sobie świadectwo, przede wszystkim sobie. Swoich gości pan też nagrywa? Strach tam zamieszkać, gdyż poufne rozmowy lub dokumenty pojawią się na portalu. Super promocja Pałacu p. Sławku. Tama. Co pan jeszcze ukrywa przed czytelnikami? Podaj pan wszystkich, chętnie poczytam. Jestem gotów i chętnie stanę przed obliczem Temidy. Gdzie? Zaczynam się domyślać i nawet z jakiego powodu. Dawaj pan wszystko co się da. Nie czaj się. Ciekawe, kiedy ten tekst zniknie?
PS. Przez blokadę musiałem zrezygnować z mojego stylu. Manipulanci z wito coś wymyślą.
Niewygodnych lub uciążliwych internautów wito wycina.
easy :) dnia marca 08 2013 07:38:57
Dlaczego wcześniej Luk nie używał maszyny szyfrującej?
P.s
Zna ktoś może kody deszyfrujące do enigmy Luka?
:)
do dziedzica PGR-u czyt. p. Sławka O. dnia marca 08 2013 08:23:12
Straż przyboczna się odezwała, jak zwykle @.easy.

Za pomówienia, niszczenie i fałszowanie wizerunku ponosi się odpowiedzialność. Tutaj, na tym portalu jest to nagminne. Pisanie, aby któryś z komentujących się leczył lub zmienił lekarza jest niczym innym, jak obrażanie i rasistowskim pomówieniem oraz godzi w godność człowieka. Pan też to pisze, a to też jest karalne. Wirtualny świat jest tylko iluzją, a realia mogą być bolesne i będą bolesne. Opieram się na tekstach wstawianych na info. Tutaj już wydano wyrok. Do demokracji trzeba dorosnąć i umieć korzystać z wolności słowa. Udała się Wam prowokacja, ale wiem też,
że to nie zostanie puszczone w niepamięć. Pan Sławek Osiecki i wspólnicy przegięli pałę.
pytanie do p. Luka dnia marca 08 2013 11:04:29
S.O. boi się podać adres sądu, może pan, panie Luk podać miejsce, gdzie odbywa się ta sprawa?
Sławek Osiecki dnia marca 08 2013 11:13:59
O ile mi wiadomo - jawność procesu nie została wyłączona. Proszę do tego dodać, że zeznaje osoba PUBLICZNA i do tego mija się z prawdą. Vanhauwaert - nie wstydzisz się? Kiedyś w prywatnym mailu pytałeś w kontekście swoich wypowiedzi na WleńInfo, czy mam ciebie za tchórza. Teraz publicznie odpowiadam, że tak.
Co do wyjaśnień, to jestem w tym procesie jako pokrzywdzony i od ponad 2 lat nie zostałem przeproszony. Teraz sugeruje mi się, że może obraziła mnie sprzątaczka Vanhauwaerta. Vanhauwaert - rozumiesz, że zwrócę się do urzędu pracy w Belgii z pytaniem, czy taka pani faktycznie była w tym czasie zatrudniona? Proszę WI o adres IP człowieka, który pomawia mnie o rasizm. Jeżeli chodzi o kierowanie do lekarza, to proszę przejrzeć wypowiedzi "Luk Vanhauwaert". Zapewniam, że w prywatnych mailach pisał mi to samo - tzn kierował do lekarza ;) W odróżnieniu od tego człowieka ja nie wypieram się swoich wpisów do tej pory dokonanych. Przykro mi, że osoba, która podawała się za mojego przyjaciela nie ma honoru i upadła tak nisko, by zamiast przeprosić to urządza taki cyrk. Co więcej, powiem, że w piśmie procesowym Vanhauwaert wyjaśnia, że taki proceder stanowił dla niego formę rozrywki. Podobnie zeznawał sekretarz Marcin Fluder, że nieźle się przy tym bawili. Bez komentarza.
zdegustowany dnia marca 08 2013 11:19:17
a pan sekretarz to pewnie również dobrze się bawi na swoim stanowisku pracy, wciskając społeczeństwu ciemnotę
Sławek Osiecki dnia marca 08 2013 11:25:19
do - "pytanie do p. Luka ". Podawałem Sąd i godzinę rozprawy. Bardzo mi przykro, że nikt nie przyszedł, choć było wiele wolnych miejsc dla publiczności. Proszę przyjść i zobaczyć, jak człowiek, który potrafił na forum rady wygłaszać niemal godzinne perrory (to przecież zostało nagrane), teraz po wielu latach udaje w sądzie, że ledwo mówi i niewiele rozumie. Momentami pamięć mu wraca i mówi szybko i zrozumiale a nawet przeczytał tekst po polsku. Przykre, przykre i jeszcze raz przykre. "Szanowana osoba".
Czy nie prościej i uczciwiej po prostu przeprosić za kłamstwo?
Terminu następnej sprawy jeszcze nie ma.
Sławek Osiecki dnia marca 08 2013 11:31:14
Jeszcze proszę o IP człowieka, który pomawia mnie o nagrywanie rozmów. "do Sławek Osiecki ".
enigma dnia marca 08 2013 11:47:00
a moze mi ktoś przetłumaczyć z flamandzkiego na polski, co tam ten pan powypisywał? kiedyś jakoś bardziej zrozumiale pisał, a teraz zpaomniał polskich wyrazów?
P.S. ponoć obywatelstwo polskie już ma
mieszkaniec dnia marca 08 2013 14:53:13
panie Slawku jestesmy z panem, a na Luku,Marcinku i Burmistrzu juz wszyscy sie poznali!!
high voltage insulator dnia lutego 25 2014 20:36:30
Lubię to, co faceci są zbyt . Taki sprytny pracy i raportowania ! Tak trzymać chłopaki doskonałe roboty podaję chłopaki z naszej Blogroll .
shore excursions in St.Petersburg dnia marca 24 2014 18:36:42
Witaj po prostu chciał dać szybkie heads-up . Słowa w artykule wydaje się być uruchomiony z ekranu w IE . Nie jestem pewien, czy jest tokwestia formatowania lub coś z zgodności przeglądarki internetowej , ale pomyślałem, że pisać poinformować . Konstrukcja świetnie wyglądają , choć! Mam nadzieję, że masz problem rozwiązany wkrótce . Dzięki
prodvizhenie-v-poiskovikah dnia kwietnia 08 2014 18:49:05
a tread mill or an cycling bike?. which would provide better cardio?.
реклама dnia kwietnia 17 2014 11:27:47
Dobrze jej mój pierwszy telefon i idk co jeden aby lubię dotyk czekolady bc to jest z wielu , alełobuz ma również klawiaturę . Mam iPoda touch i jego tak jak w dotyku czekolady , ale kocham dotyk czekolady i Wat to jest z . Rogue jest ładny i ma dużą klawiaturę i ekran dotykowy , ale im wciąż nie wiedzą , który z nich uzyskać , ............. ktoś pomoże ! ! ! ! ! .
bdmgeh dnia maja 30 2014 13:41:20
6fmNsH <a ***="http://oyyrtlflbdcz.com/">oyyrtlflbdcz</a>, qsjbungkkjxg, [link=http://bfmxpeqqqwgx.com/]bfmxpeqqqwgx[/link], http://sgpnqyovfdcg.com/
Ztofyirw dnia czerwca 05 2014 15:26:28
tmoble free credit score
Çîíňű ďë˙ćíűĺ dnia września 22 2014 23:15:48
Đŕńďđîäŕćŕ Ňčęîâŕ˙ ěĺáĺëü
Ďđîäŕĺě äŕ÷íóţ ěĺáĺëü čç ňčęŕ. ýęńęëţçčâíŕ˙ ěĺáĺëü ńî ńęëŕäŕ â Ěîńęâĺ Îńĺíí˙˙ ĐŔŃĎĐÎÄŔĆŔ - ÖĹÍŰ ĐÓŐÍÓËČ - ń 25 ŕâăóńňŕ îáú˙âë˙ĺňń˙ đŕńďđîäŕćŕ
ęîëëĺöčé ŃŔÄÎÂÎÉ ĚĹÁĹËČ 2014 Ěĺáĺëü ńŕäîâŕ˙ č Óëč÷íŕ˙: Ńňîëű, Ńňóëü˙, Ńęŕěĺéęč, íŕáîđű ěĺáĺëč äë˙ Ďčęíčęŕ; Ďë˙ćíŕ˙ Ěĺáĺëü : Řĺçëîíăč, Ëĺćŕęč, Çîíňű č äđ., ŕ ňŕęćĺ ěĺáĺëü äë˙ ëĺňíčő ęŕôĺ,
đĺńňîđŕíîâ, áŕđîâ, ÂŃß ĚĹÁĹËÜ ČÇĂÎŇÎÂËĹÍŔ ČÇ ÍŔŇÓĐŔËÜÍÎĂÎ ßÂŔÍŃĘÎĂÎ ŇČĘŔ hotel-california.ru Ńęëŕäíűĺ ńňóëü˙
ďđîäâčćĺíčĺ ńŕéňŕ â číňĺđíĺňĺ dnia października 02 2014 04:29:29
ęîěěĺíňŕđčč íŕ www.wleninfo.pl âčäčěî ń÷čňŕţňń˙ čçëčříčěč?
ďđîäâčćĺíčĺ ńŕéňîâ â číňĺđíĺňĺ
Liana dnia listopada 07 2014 06:26:18
J ? Ok Cie wiele wszystkieinformacyjny ? Przeczytać tutaj . J ? Am tr ? S pewnością rozpowszechniać informacje o swojej stronie z ludźmi . Pozdrawiam . đĺęëŕěŕ ńŕéňîâ http://www.dv-magic.ru/prodvizhenie-sayta-v-internet/
Dodaj komentarz
Nick:3 + 1:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Statystyka
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Memoriał
Memoriał
Memoriał


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906329 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.