wleninfo.pl wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z wleninfo.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie plików cookie. więcej w Regulaminie
Nazwa Użytkownika   Hasło      Zapamiętaj mnieKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galeriiKliknij aby wejść do pełnej galerii
BĘDĄ KARAĆ ZA DEKLARACJE?!
MiejskieZgodnie z uchwałą przyjętą przez Radę Miasta i Gminy Wleń w dniu 28 lutego 2013 r. upływa termin składania przez mieszkańców Deklaracji będącej podstawą do wyliczenia wysokości opłaty za śmieci.  

Przypomnijmy!
W grudniu 2012 r. Rada Miasta i Gminy Wleń większością głosów zaaprobowała przedstawiony przez Burmistrza projekt uchwały. W dniu 1-go lutego uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym i 15 lutego 2013 r. stała się obowiązującym w gminie prawem. 

Termin składania deklaracji jest dość szybki ( …) do końca lutego.  To jest obowiązek (…) spoczywający na nich (mieszkańcach) pod odpowiedzialnością karno – administracyjną.
- Jeżeli ktoś nie złoży deklaracji, bo może mu się nie chce złożyć. To my mamy prawo w jego imieniu z ewidencji ludności ściągnąć dane
- zapowiadał jeszcze niedawno Burmistrz Bogdan Mościcki.

Tak, więc jako praworządny obywatel udałem się do Urzędu, aby pobrać deklarację i w poczuciu obywatelskiego obowiązku skrupulatnie ją wypełnić.

- Nooo, deklaracji nie ma. Usłyszałem od kompetentnego urzędnika. Nooo, ale będzie.  Mooże na początku kwietnia?! Czekamy na podpis Prezydenta pod nowelizacją!

Szczerze mówiąc zaskoczony taką odpowiedzią nie byłem. Już 5 lutego informowaliśmy urzędników a dwa dni później naszych czytelników (DEKLARACJA = BUBEL = KOMPROMITACJA RADY MIASTA ! ), że uchwała to kompletny bubel, który należy jak najszybciej zmienić!

 Z  pytaniem w sprawie wspomnianych deklaracji oraz kompromitujących błędów w uchwale Rady Miasta zwróciłem się do przewodniczącej Katarzyny Kotłowskiej:
- Noo czekamy, aż się nowelizacja ustawy po podpisie prezydenta
uprawomocni -
usłyszałem, po czym pani Przewodnicząca odesłała mnie do kompetentnego urzędnika w gminie.
 
I tak nasi włodarze wdrażając „ustawę śmieciową” przeszli od "trailera" pełnego nieoczekiwanych zwrotów akcji przez komedię pomyłek do tragi - farsy.

 Dzisiaj w gminie obowiązuje niewykonalne prawo, a oczy osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy zwrócone są na Prezydenta. Niczym skazańcy, którzy patrząc na kata mają jeszcze iskierkę nadziei, że unikną najgorszego.

Happy endu  nie było.
15 Lutego Bronisław Komorowski złożył podpis pod nowelizacją „Ustawy śmieciowej”. Znowelizowane prawo zaczynie obowiązywać na początku marca. Jakie są tego konsekwencje dla Wlenia?

Burmistrz przedstawił projekt, który okazał się bublem doskonałym. Rada Miasta podjęła uchwałę niezgodną z ustawą obowiązującą w dniu jej przyjęcia,  niezgodną również z nowelizacją tej ustawy podpisanej przez prezydenta. Nie dość tego! Uchwała jest błędnie napisana (kłania się matematyka i czytanie ze zrozumieniem na poziomie szkoły podstawowej!) i z tego powodu niewykonalna!

I tak prawie dwa lata pracy nad wdrażaniem ustawy śmieciowej diabli wzięli. Może gdyby nasi włodarze, odpowiedzialni urzędnicy, pani Przewodnicząca i szanowni radni częściej zaglądali na www.wleninfo.pl i uważniej czytali to, co piszemy, aż takiej kompromitacji by nie było. No, bo w końcu czy nie mówiliśmy?!

DEKLARACJA = BUBEL = KOMPROMITACJA RADY MIASTA !

MIESZKAŃCU! 28 lutego upływa termin składania deklaracji o wysokości opłat za śmieci!


W niczym nie mamy zagrożenia, Wojewoda ma nam wskazać kierunek poprawy uchwały. - Tłumaczył radnym Burmistrz Bogdan Mościcki

Wojewoda zamiast uchwałę poprawiać opublikował ją w Dzienniku Urzędowym kompromitując zarówno Burmistrza i Radę Miasta.

Rada Miasta i Gminy we Wleniu na wniosek Burmistrza przyjęła uchwałę świadomie łamiąc obowiązujące w Polsce prawo.
Zgodnie z konstytucyjną zasadą legalizmu, akty prawa miejscowego wydawane są na podstawie i w granicach upoważnień zawartych w ustawie.  Tego typu działania wprost podważają zaufanie mieszkańców do organów samorządu gminnego jak również do stanowionego przez nie prawa.

Andrzej Jaśkiewicz


Materiał powstał na podstawie:
Sesji Rady Miasta i Gminy Wleń 28 stycznia 2012 r.

Uchwały Rady Miasta i Gminy Wleń opublikowane w Dzienniku Urzędowym woj. dolnośląskiego

Ujednolicony tekst Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. nr 132 z dnia 13.09.1996r., poz. 622 z późn. zm.). Stan prawny na dzień 21.02.2013 r.

Dziennik Ustaw z dn. 19.02.2013 r., poz. 228,  ustawa z dnia 25 stycznia 2013 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. (Zmiany w przepisach zaczną obowiązywać od dnia 5 marca 2013 r).


Komentarze
Jan Łobocki dnia lutego 24 2013 21:07:18
Panie Andrzeju czytając powyższy artykuł nie wiem czy mam się śmiać z głupoty osób opisanych w tym artykule, czy płakać nad głupotą ludzką. Na prawdę nie chcę obrażać żadnej osoby zatrudnionej w urzędzie, ale jeśli projekt tak ważnej "uchwały śmieciowej" który został przyjęty przez Radę Miasta i Gminy we Wleniu w grudniu 2012r. nie był opracowany z należytą starannością to nasuwa się bardzo nie cenzuralne słowo, ale nie zniżę się do tego poziomu i pozostawię to bez komentarza. Nie rozumie jak nasi radni przedyskutowali ten temat podczas posiedzenia komisji, gdzie w końcowej fazie projekt powinien być zaakceptowany prawnie przez Pana mecenasa Słomskiego, czy jest zgodny z prawem, czy nie ma przeciwwskazań-zastrzeżeń wyższych rangą przepisów i tak przedstawiony pod obrady Rady Miasta i Gminy Wleń. Panie burmistrzu Mościcki bardzo proszę aby panu przypadkiem nie przyszło do głowy reprezentować mojej osoby i rodziny w ściąganiu danych z ewidencji ludności do powyższej "ustawy śmieciowej" w celu wypełnienia tej jakże dobrze przygotowanej dokumentacji bo może okazać się nagle że żyję pod jednym dachem z nie wiadomą "liczbą osób"??, a to mogłoby narazić na zbyt duże koszta na co nie jestem przygotowany.
A może by tak faktycznie chociaż raz posłuchać trochę Pana Andrzeja Jaśkiewicza i przeczytać ten jak to się mówi "NIEBIESKI PORTAL SZKALUJĄCY władzę samorządową we Wleniu" to przynajmniej zaoszczędziło by panu i całej radzie stresu,nerwów, oraz wstydu!!!!
blok dnia lutego 24 2013 22:23:49
Również byłam po deklaracje i od samego burmistrza usłyszalam ze mamy czas do lipca, bo nie wiadomo, czy beda liczyc od osoby, wielkosci budynku, itd. To po co to straszenie!
blok dnia lutego 24 2013 22:26:29
ja nie chce rownize nikogo obrazac, ale w razie nie zasiadaja same tegie glowy, uczeni czy prawnicy. Wiec czego my od tych ludzi wymagamy.
Do blok dnia lutego 24 2013 23:16:59
Ale tu się kłania kłania się matematyka i czytanie ze zrozumieniem na poziomie szkoły podstawowej.
Sławek Osiecki dnia lutego 25 2013 09:21:32
W mojej ocenie, nie ma takiej głupoty, której Mościcki nie byłby w stanie radnym przygotować, a radni uchwalić. Np. uchwalenie na terenie Doliny Bobru obszaru Natura 2000 "Góry Stołowe". Dziwię się tylko, że ten radca prawny angażuje swój autorytet w stwarzanie wrażenia, że prawo gminne jest ponad prawem państwowym. Co więcej - dowodzi, że raz uchwalona głupota, musi już obowiązywać na zawsze. Przykre, ale prawdziwe.
czart dnia lutego 25 2013 10:28:36
Podczas rozmowy telefonicznej z Urzędem Miejskim we Wleniu dowiedziałem się że deklaracji jeszcze nie ma, termin ich składania został przesunięty do końca czerwca a gmina opłatę za śmieci będzie pobierać od lipca tego roku. Deklaracje będzie można ponoć pobrać ze strony urzędu miasta.
Od firmy odbierającej śmieci dostałem instrukcję segregacji śmieci i fakturę z informacją o wywozie śmieci do czerwca.
Czyli drugie źródło to potwierdziło.
Coś nijak do tego wszystkiego ma się powyższy artykuł.
Radziłbym najpierw dokładnie sprawdzić co i jak a dopiero później robić ludziom wodę z mózgu.
Sławek Osiecki dnia lutego 25 2013 10:45:08
Czart - czytaj ze zrozumieniem.
Jan Łobocki dnia lutego 25 2013 11:42:15
Panie Sławku właśnie wróciłem z Urzędu Miasta i Gminy we Wleniu, gdzie chciałem pobrać i zarazem złożyć deklarację dotyczącą naliczania opłaty śmieciowej od gospodarstwa domowego. Niestety otrzymałem informacje od Pana Tomasza Kołodzieja, że uchwała ta nie obowiązuje.
Na pytanie czy z tego powodu nie będą następstwa prawne otrzymałem zapewnienia iż"NIE".
Ponadto zostałem poinformowany ,że dzisiaj ma ukazać się stosowna informacja na stronie urzędowej UMi G Wleń.
W takim razie czytelniku "czart" należy dokładnie zapoznać się z materią żeby coś konkretnego powiedzieć .
A tak ogólnie teraz mogę powiedzieć, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie projektu "uchwały śmieciowej" skompromitowały się całkowicie i dlatego należy się "dobry kubeł zimnej wody".
Czy w tym przypadku nie doszło do naruszenia prawa???
ten dnia lutego 25 2013 16:39:49
ojoj,zas po miesiacach pojawil sie znakomity LOBOCKI
* dnia lutego 25 2013 16:58:48
Panie Janie chyba dał się Pan nabrać :)
Sławek Osiecki dnia lutego 25 2013 17:16:17
Czart - tak to jest, kiedy ktoś czyta tylko tytuły ;)
Tytuły i "zajawki" w dzisiejszych mediach są zwykle prowokacyjne i mają zachęcić do przeczytania artykułu, bo człowiek zalewany powodzią informacji już nie zwraca uwagi na normalne pozycje jak np. Uchwała Rady Miasta w sprawie śmieci.
Ale wracając do artykułu. Z niego wynika, że rada na wniosek burmistrza uchwaliła niewykonalne, złe i głupie prawo niezgodne z prawem. Pamiętam jak w czasie rozpatrywania mojego wniosku w sprawie anulowania planu zagospodarowania przestrzennego w jego części niezgodnej z prawem, pan radca prawny dużo rozwodził się nad szkodliwością podejmowania uchwał niezgodnych z prawem. Możecie go państwo posłuchać tutaj:
http://archiwum.wleninfo.pl/viewpage.php?page_id=27 (Sesja w sprawie Tarczynki)
Ciekaw jestem co teraz ten sam pan radca ma do powiedzenia?
Jedynym prawnym wyjściem jest zebranie się rady i uchwalenie unieważnienia poprzedniej uchwały z powodu jej niezgodności z prawem. Obciach całkowity. Inaczej ta uchwała nadal obowiązuje. Nie można jej co prawda wykonać, bo jest niezgodna z prawem.
Dokładnie o to samo zwracałem się w sprawie Tarczynki. Pan radca wprowadził radnych w błąd, że ja się zwracam o zmianę w planie - co było całkowitą nieprawdą, ale nasi radni przy swojej niskiej świadomości prawnej łykną wszystko co powie im tak mądry człowiek jak radca prawny. I znowu uratował cztery litery miłomściwie nam panującego. Co teraz powie?
Gdzie wstyd? dnia lutego 25 2013 18:21:39
Po raz kolejny redakcja wleninfo.pl skompromitowała niekompetentnego burmistrza i spolegliwych, milczących radnych.
** dnia lutego 25 2013 18:49:11
Ale Panie i Panowie
Nad czym tu dyskutować.
Nad nieudolności w zarządzaniu Gminą obecnego Burmistrza i sekretarza?
Czy nie wstyd nam wszystkim za taki stan rzeczy.
Czy nie czas najwyższy skończyć ta farsę?
Naszym moralnym obowiązkiem przed Naszymi Dziećmi jest doprowadzenie do referendum w sprawie odwołania Burmistrza.
Amen.
Andrzej Jaśkiewicz dnia lutego 25 2013 19:03:41
Komentarz Czarta jest przykładem jak niska jest świadomość prawna dużej części naszego społeczeństwa. Czart ewidentnie nie odróżnia "ustawy śmieciowej" która od 1 lipca wprowadza nowe zasady gospodarowania odpadami od Uchwał Rady Miasta i Gminy Wleń. W ramach tej ustawy władze samorządowe wybierają sposób naliczania oraz wysokość opłat i przyjmują je w akcie prawa miejscowego jakim jest uchwała. Wszystkie artykuły na ten temat dotyczyły skandalicznych błędów w treści przyjętych uchwał. Dokumenty te po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym stały się obowiązującym na terenie gminy prawem lokalnym!
Mieszkaniec Gminy dnia lutego 25 2013 21:05:27
Komentarz czarta do dowód na sprytne manipulowanie społeczeństwem gminy.
Wszystko jest cacy.
To tylko wleninfo wprowadza w błąd mieszkańców którzy maja dostęp do komputera.
Pozostała cześć społeczeństwa żyje w przekonaniu, że Gmina się rozwija, i rośnie w siłę
STEFANIA KRAWIEC dnia lutego 25 2013 21:44:38
I w końcu ,będzie mnie burmistrz karał za niesubordynację i nie złożenie deklaracji czy mogę spokojnie spać ?
do P Stefanii dnia lutego 25 2013 22:03:08
Na spokojny sen najlepszy jest rumianek.
Sprawa druga
Burmistrz karze nas już od ponad dwóch kadencji i będzie to robił jeszcze przez najbliższy rok, chyba że wcześniej zmądrzejemy i ukarzemy jego.
Tak nam dopomóż WI !
Sławek Osiecki dnia lutego 25 2013 23:11:40
Pani Stefanio.
"będzie mnie burmistrz karał za niesubordynację?" - NIE
"czy mogę spokojnie spać ?" - Spokojnie spać? Kiedy Mościcki u władzy? NIE!
Do S.Osieckiego dnia lutego 26 2013 09:03:05
A kogo chcialbys u wladzy?
Czy naprawde musisz komentowac kazdy artykul?
Sławek Osiecki dnia lutego 26 2013 09:52:58
A kogo chcialbys u wladzy?

Chciałbym kogoś kto:
- Ma dorobek w tworzeniu nowych wartości a nie doświadczenie w likwidacji dorobku pokoleń.
- Jest życzliwy WSZYSTKIM mieszkańcom gminy i stara się ich sprawy załatwiać jak swoje.
- Umie napisać projekt uchwały nie popełniając zasadniczych błędów czy wręcz przestępstw.
- Nie zwalcza inwestorów tylko ich aktywnie pozyskuje, stwarza nowe miejsca pracy i tworzy gminę przyjazną mieszkańcom i nowym inwestorom.
- Prowadzi dialog z mieszkańcami, informuje ich o planach a nie zaskakuje decyzjami podjętymi w tajemnicy.
- Odpowiada na listy urzędowe kierowane do niego.
- Udziela informacji publicznej bez interwencji sądu administracyjnego.
- Na zwrócenie uwagi o nieprawidłowościach nie mówi: "A idź pan z tym do sądu czy prokuratora", tylko sam analizuje co mogło być złe i natychmiast to koryguje.
- Dba o powierzone mu mienie.
- Nie jest reaktywny, tylko proaktywny - objeżdża swoją gminę i patrzy co trzeba poprawić a nie czeka na artykuły na WleńInfo.
- Wspomaga inicjatywy społeczne, a nie zabija je jeżdżąc do sponsorów i przekonując by nie dawali na nie pieniędzy.
- Umie skutecznie pozyskiwać fundusze na rozwój gminy z różnych źródeł.
- Jego miasto jest pięknie utrzymane a nie brudne, zaniedbane i odrapane.
- Na bieżąco odkrzacza drogi a nie sprzedaje te zarośnięte albo odkrzacza jak już się nie da nimi przejechać.
- Przestrzega Konstytucji.
- Na równi traktuje wszystkich mieszkańców gminy.
- Zauważa biedę i stara się jej zaradzić.
- Prawdziwie dba o zabytki a nie dąży do ich likwidacji, lub pozwala na kradzieże i zniszczenie.
- Zapewnia rozwój zarządzanej przez siebie gminy.
- Stwarza przyszłość dla młodych.
- Dba o bezpieczeństwo mieszkańców.
- Sprzedaje mienie gminne inwestorom a nie spekulantom.
i.t.d.

Nie pisuję pod każdym artykułem. Interesują mnie zabytki i sprawy lokalne. Ale nawet gdybym komentował wszystkie artykuły to co w tym złego?
@ dnia lutego 26 2013 10:46:58
Przypuszczam, ze TYM "spekulantem" jest wlasciciel Palacu Lenno. Nieprawdaz?
Kto jest wedlug Pana inwestorem? Juz znam odpowiedz... Oczywiscie ze PAN! Ile miejsc pracy Pan stworzyl? Ilu gosci odziedzilo palacyk z zeszlym roku?
Sławek Osiecki dnia lutego 26 2013 11:26:13
Proszę nie stosować na mnie swoich nieuczciwych metod manipulacji. Akurat nie miałem na myśli Vanhauwaerta. Więc proszę tego na siłę ludziom nie wciskać. Przykładem mogą być tutaj właściciele kamienicy przy rynku, których spotkałem kiedyś u Vanhauwaerta i nie kryli swoich intencji co do tej kamienicy. Jak sami widzicie czas pokazał jaki jest efekt takich "inwestycji".
I kolejny raz powtarzam - proszę przestać się mnie czepiać osobiście, bo ja NIE KANDYDUJĘ ani na stanowisko burmistrza ani nikogo innego. Nie próbujcie ludziom wmawiać czegoś co jest oczywistą NIEPRAWDĄ.
@ dnia lutego 26 2013 12:04:31
Wiec prosze sie podzielic z nami tymi "intencjami" odnosnie kamienicy...Moze zaczne...Ktos chce kupic zrujnowana kamienice i dalej co...Nie ma ma zamiaru jej remontowac, odnowic itd.. Jej wartosc oczywiscie nie wzrosnie w przyszlosci, no i oczywiscie obiekt nie przynosi zadnych dochodow. a co gorsza pogarszajacy stan moze doprowadzic do katastrofy budowlanej. Jaka w tym logika, sens?
Sławek Osiecki dnia lutego 26 2013 12:13:36
Ten artykuł dotyczy niekompetencji władz w stanowieniu prawa lokalnego na przykładzie uchwały śmieciowej. Skoro chce pan podyskutować na inne tematy, to proszę napisać artykuł np. o niegospodarności burmistrza. Zapewniam, że chętnie i obszernie się pod nim wypowiem.
propozycja na artykuł dnia lutego 26 2013 12:52:12
a może jakiś artykuł-wywiad z naszymi niemowami z rady powiatu?
wspolmieszkaniec dnia lutego 26 2013 14:18:51
pan Osiecki to porzadny gosc, przestancie sie go czepiac ale kazdy wie prawda w oczy kole nieroby z ratusza!!!
nowy dnia lutego 26 2013 14:21:11
a ja chetnie czytam p. Osieckiego .chlop ma racje ,tak trzymac!
easy :) dnia lutego 26 2013 16:13:35
A kogo chciałbyś u władzy?

Argumenty P.Sławka odnośnie przyszłego kandydata pokazują jak daleko od ideału odbiega " nasz" Mości Likwidator !
Przedostatnie miejsce w rankingu 40 dolnośląskich gmin, lepszych rekomendacji nie trzeba.
P.s
Uwaga, @-py wyłażą z nor
:)
do niezadowolonych dnia lutego 26 2013 16:54:49
To gdzie jest wniosek mieszkancow o referundum w sprawie odwolanie burmistrza?
j08 dnia lutego 26 2013 17:48:17
Panie Sławku przydał by się wniosek o referendum,może Pan coś zainicjuje
nie chcę innego burmistrza dnia lutego 26 2013 17:50:10
skoro mieszkańcy wybrali Mościckiego niech teraz ***
Sławek Osiecki dnia lutego 26 2013 18:01:59
Zaszczyt zainicjowania takiego referendum powinien przypaść komuś, kto na niego głosował i się zawiódł. Ja chętnie poprę taki wniosek. Moscicki i tak już opowiada, że Osiecki nie ma prawa go oceniać bo oceniła go większość mieszkańców gminy. Oceniać, to ja akurat mam prawo, ale faktycznie referendum inicjować nie będę - bo może ma rację z tą większością. Kto wie? Może tu większość jest za zacofaniem i korupcją?
STEFANIA KRAWIEC dnia lutego 26 2013 23:08:09
POPIERAM PANA SŁAWKA , ANI JA , ANI MOI BLISCY NIE GŁOSOWALIŚMY NA PANA MOŚCICKIEGO , A WIĘC NIE MOŻEMY GO ODWOŁYWAĆ.... MY SIĘ NIE ZAWIEDLIŚMY ,BO MY WIEDZIELIŚMY....
** dnia lutego 26 2013 23:52:13
Odwołanie Burmistrza Mościckiego ze stanowiska Burmistrza jest moralnym obowiązkiem tych wszystkich którzy głosowali za jego kandydaturą.
Pro - Mościccy mieszkańcy gminy to Was oszukano.
My pozostali mieszkańcy tylko przez was cierpimy.
Patrzac na upadek i degradacje Miast i Gminy Wleń zastanawiamy się jak można tak postępować.
Sławek Osiecki dnia lutego 27 2013 10:53:37
Jest jeszcze taka możliwość, że miłomściwie nam panujący sam abdykuje. Ech, rozmarzyłem się...
papa mobile dnia lutego 27 2013 15:06:20
abdykuje niczym papież..... i nada sobie tytuł burmistrza emeryta
Ratujmy Gmine dnia lutego 27 2013 16:22:21
Nie liczmy na cud .
Sam nie abdykuję
Referendum to jedyny sposób na uzdrowienia sytuacji.
easy dnia lutego 27 2013 17:12:41
Na gest Papieski raczej bym nie liczył.
Myślę , że jedyny sposób aby "nasz" Mości Dobrodziej samodzielnie zrezygnował z funkcji burmistrza to propozycja jeszcze wyższego stanowiska z jeszcze wyższym uposażeniem!

Taki doświadczony, kompetentny i wiarygodny samorząd owiec :) wciąż czeka bowiem na propozycje... starostów, wojewodów, marszałków a kto wie, może i nawet samego Tuska!
Wszyscy bowiem chcieli by się tak prężnie rozwijać jak nasz Wleń!
P.s
A tak osobiście chciałbym jedynie aby tak prężnie i dynamicznie jak nasz Wleń rozwijały się tylko - choroby.
...żylibyśmy wiecznie!!!
. dnia lutego 27 2013 18:58:02
Stanowiso papieża jest wolne ...
Kasa dnia lutego 27 2013 20:02:12
zabrać pensję i stanie się cud.
aha dnia marca 10 2013 22:28:33
jeśli wolne to je wez

bez pensji nigdzie nie ma cudów. He he
Kara czy zbrodnia? dnia marca 13 2013 12:23:34
a pan Sławek już karze za ? No właśnie, za co?
lqlghiutvlo dnia maja 30 2014 13:42:27
jDk6dI <a ***="http://tzslhymzrpmv.com/">tzslhymzrpmv</a>, rheszytdywnd, [link=http://iiarojnymhxy.com/]iiarojnymhxy[/link], http://ucbbydomvbya.com/
Scqnzmum dnia czerwca 05 2014 14:45:20
kakadu free credit score
Dodaj komentarz
Nick:1 + 4:
Do komentujących

Przypominamy: Komentarze, które łamią Regulamin wleninfo.pl, nie dotyczą artykułów, newsów, zdjęć, są wulgarne, obraźliwe, naruszające prawa osób postronnych, propagujące nienawiść i przemoc, wpisywane z bramek będą usuwane!

Treci komentarzy opublikowanych na portalu wleninfo.pl są wyłącznie prywatną opinią użytkowników. Za treć opublikowanych komentarzy odpowiada ich autor. Komentarze internautów nie przedstawiają stanowiska wleninfo.pl

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Statystyka
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 394
Najnowszy Użytkownik: Anton25
ogłoszenia
GLKS Pogoń Wleń

Wulkanizacja

Wulkanizacja
ARTYKUŁY HISTORYCZNE RELACJE VIDEO Z ŻYCIA GMINY

Zapomniani - Chyliński
Lähnmühle - młyn we ...
90 rocznica tragedii...
ZAMEK WLEŃ ANNO DOMI...
Komu nie bije dzwon
Skradzione herby Pał...
Dzień zwycięstwa czy...
Jak promowano Lähn (...
O żmijach i złotym s...
Zamek Lenno w opałach!

więcej artykułów

Dzik(i) Wleń
Dzwon Dorothei
27 Rajd Karkonoski
Rewitalizacja miasta?
Sprawa Tarczynki
Spływ Bobrem
Podtopienia w Łupkach
Zrzut wody w Pilchowicach
DZIUNIA
26 Rajd Karkonoski
Sesja RMiG- sprawy różne
DERBY Pogoń : Czarni

video archiwum

Brak zawartości dla tego panelu

więcej artykułów
 
LOSOWE ZDJĘCIEOstatnio widzianiPogoda dla Wlenia

Pogoń - Granit
Pogoń - Granit
Pogoń - Granit


j23214 weeks
Administrator483 weeks
tender483 weeks
jasiek483 weeks
admin484 weeks
gisia485 weeks
jordan486 weeks
enisia486 weeks
lekul486 weeks
Maskonp486 weeks

new.meteo.pl
Copyright © Wleninfo.pl. Projekt i kodowanie : Piotr 'kintar' Kawecki - Satis sp. z o.o.
Powered by PHP-Fusion & EP IV © 2003-2005.
16906488 Unikalnych wizyt

Wszelkie materiały zawarte w serwisie zostały opublikowane nieodpłatnie oraz za zgodą ich właścicieli. Kopiowanie zawartości serwisu bez zgody redakcji zabronione.